Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) forceberg válasza m3ss (#9250) üzenetére


forceberg
veterán

Főleg egy D7100 totál felesleges, ami önmagában a keret duplája.
Néhányan túllihegik a technikai részét a dolgoknak. Nyilván a kérdező nem a csúcsminőségre törekszik, hanem azt akarja elérni, hogy legyenek értelmes fotói, nem lesz öngyilkos az életlen képek miatt, ha lesz köztük jó is!
Nem profi szintre egy kis váz és mellé még a lassú fókuszú obik is jók lehetnek, ha az illető megtanulja használni!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9252) Larry303 válasza forceberg (#9251) üzenetére


Larry303
addikt

ezért írtam, hogy el kell dönteni mit akar a kollega...én nem állnék neki az alatt amit írtam, mert nem lehet sztem normális képet lőni, egy 18-105 el sztem, de ha ő neki megfelel egy kompaktal is kimehet meccsre :)
sokan teszik, közvetítésen látszik, ahogy villanak a vakuk a lelátón :DDD

mess: focizni is nehéz nagypályán nem? :DDD amúgy gondolom értetted mit akarok írni...mentségem: lányom első szülinapját ünnepeljük, pálinkára nyakalom a pezsgőt :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9253) m3ss válasza Larry303 (#9252) üzenetére


m3ss
veterán

vegulis mind2 nehez nagypalyan :DDD

en amugy siman nekimennek d5100+55-200-al. vagy d80+70-200-al is. ha besotetedik akkor osszepakolsz :DDD meg azert egy kezdonek mas lesz az elfogadhato kep mint neked. nem a nemzetisportnak akar lodozni. ha olyan szinten lenne ugy sem kerdezne itt a topicban :D

d5100 dupla kit sztem nem rossz ha ennyi a keret es mast is akar fotozni. ha van meg duplakit (18-55,50-200) egyaltalan...

boldogat.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9254) #40935168 válasza m3ss (#9250) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igazából szerintem mindenkinek igaza van, csak ugye senki nem tudta, mégis mik az igények. Mert neki lehet állni kis vázzal és egyszerű szettel is mókázni, ha annyi bőven elég a kérdezőnek. Van, akinek a fejében igényesebb kép alakult ki a "vállalható" címszó alatt, ezért mondott drága szetett (jómagam is). De igazából nem nagyon tudjuk, mire lenne igény. 1-2 gugliból belinkelt kép (a kérdezőtől) talán segítene.

(#9255) Larry303 válasza m3ss (#9253) üzenetére


Larry303
addikt

ugye :DDD

ja amúgy egyről beszélünk..kinek mi a cél
én pl amit Zéé linkelt (és most ne sértődj meg) olyankért nem állnék neki
ez a gond, hogy itt mind mást értünk sportfotozás alatt, és ezért ajánlunk teljesen eltérő dolgokat.

amúgy ha már kutyus is mondta, dobjon egy képet mire gondolt kb
én nekem ez ugrott be

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9256) Freddy76 válasza Larry303 (#9255) üzenetére


Freddy76
addikt

És ha Zéé öccse van a képen? Vagy ő van rajta, és az öcse csinálta? Ne legyen fénykép, mert nincs fél milka cuccra? Akinek a fia focizik, de nincs pénze d7100-ra, 70-200-ra (meg portrémarkolatra, az nyilván kell), az nézze meg jól, és később emlékezzen vissza, de képet készíteni ne álljon neki?

Aleister: p.csányi a szenzor.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9257) aleister válasza Freddy76 (#9256) üzenetére


aleister
veterán

Freddy: csak neked, csak most.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9258) Larry303 válasza Freddy76 (#9256) üzenetére


Larry303
addikt

sztem most elbeszélünk egymás mellett, a linkelt képekhez, sztem még dslr sem kell
sportfotzásról volt szó tudtommal, páran arra reagáltunk, most meg azzal jössz, hogy ne legyen kép a tesóról aki focizik? :U

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9259) Freddy76 válasza Larry303 (#9258) üzenetére


Freddy76
addikt

"Lényegében focimeccseket szeretnék lencsevégre kapni..."

Ebből, és a kérdés többi részéből arra következtetek, hogy teljesen magáncélra akar meccseken fotózgatni. Nem hiszem hogy a Nagybetűs Sportfotózás lenne a cél.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9260) Larry303 válasza Freddy76 (#9259) üzenetére


Larry303
addikt

úgy látszik félreértettem akkor vmit,
mind1 én itt kiszálltam

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9261) A Zéé válasza Larry303 (#9255) üzenetére


A Zéé
addikt

nem sértődőm meg, igazából engem hidegen hagynak az ilyen meccsfotók, de a "nép" igénye más, és kell a kép facebookra, otthon anyának, a nagyinak... stb. És ma Magyarországon egy az enymhez hasonló csapatban már az is nagy szó, ha van valakinek dslr. Nemhogy 70-200, meg d7k. Olyan is van, csak 10 csapatból 1-ben. Ez a kép amúgy meg lett vágva, aztán Bekerült egy cikkbe, és a szülők örülnek, hogy a csemete szerepel egy kiadott cikkben, a szereplők örűlbek, hogy rajta vannak, az edzőbá meg látja, hogy ki az aki jó helyen van a pályán, ki az aki nem. A kép pedig elérte a célját. Ez a fő kérdés, hogy mi a kép célja. Ez nem különösen szép, nem is mutogatni van, aki nincs rajta, annak nem mond különösen sokat. De nem is ez a célja. Ezért se mutogatok ilyeneket a képelős topicba.
Amúgy a képen rajta vagyok én is. :)

Just a simple Lineman...

(#9262) Santiagain válasza aleister (#9241) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nem minimum követelménynek írtam a 7-8 FPS-t, hanem ideális körülménynek. Sokan nem is zoom obit használnak, hanem valami fixet 4 és 600 között, de az már tényleg baromi húzós.

Egyébként meg tényleg olyasmin vitatkozunk, amiről fogalmunk sincs. A kérdésfelvető igényei teljességgel ismeretlenek.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#9263) aleister válasza Santiagain (#9262) üzenetére


aleister
veterán

Jah, én nem szándékoztam ebbe a vitába belefolyni. Mindössze a partról kiabáltam be, hogy ezen kritériumok eléggé leszűkítik a szóba jöhető vázakat - tulképpen egyedül a zászlóshajóra. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9264) #40935168


#40935168
törölt tag

Urak. Bejött ide vki, hogy kültéri, nagypályás focit szeretne fotózni - és elmondta, mi a keret, illetve, hogy kezdő fotós, stb.

Halvány lila fogalmunk nincs (nem volt, bár szerintem most sincs) az igényeiről - mindenki belőtt más és más kategóriát a SAJÁT igényei alapján, amit aztán ajánlott neki. Eddig még rendben is van.

De utána itt marjuk egymást + világmegváltunk, mi miért jó vagy nemjó. :D Ez már nincs rendben. :U

Fogalmam sincs, a kérdező megkapta-e a választ, illetve elégedett lesz-e azzal, amit ebbe a költségvetésbe bele lehet gyömöszölni e célra. Tettünk egy nagy kört, a végén meg kiderül, hogy amit eredetileg belinkelt Canon szettet, abszolút megteszi - háttakormeg ? :D Vagy max beajánljuk neki a Nikon ekvivalensét ennek és kész, csak hogy hűek legyünk a Fóti úthoz :)

@Santiagain: jaja, csak már megírtam.. ugyanígy gondolom (az igényekről a végén). Azt hittem, merjek Nektek itt mutatni kispályás céges focinapos képeket, D800 + 80-200, de nekem szarok, úgyhogy nem. :O :DDD (Obi teljesen k.o.)

(#9265) forceberg válasza #40935168 (#9264) üzenetére


forceberg
veterán

"Halvány lila fogalmunk nincs (nem volt, bár szerintem most sincs) az igényeiről - mindenki belőtt más és más kategóriát a SAJÁT igényei alapján, amit aztán ajánlott neki. Eddig még rendben is van."
:N

Szerintem a 145k rá szánt összeg behatárolt mindent. Ha valaki ennyit tud/akar rászánni, akkor ennyit. Mert igenis lehet(nem mindig) jó képet lőni olcsóbb cuccokkal is.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9266) #40935168


#40935168
törölt tag

Más: genetikai portrék. Nagyon komoly ! :C :Y [link]

(#9267) #40935168 válasza forceberg (#9265) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem erről van szó. Én értelek és egyet is értek azzal, amit mondasz. Nem az a kérdés, hogy lehet-e jó képet lőni olcsóbb cuccokkal, hanem hogy mi a jó kép ! Mert ha utána a kérdező sírva fakad az eredménytől, akkor kidobott 150-ezret az ablakon + még a fotózást is megutálja, elveszti lelkesedését, stb.. ki tudja. -> Tehát: igényfelmérés először.

Olyan ez kicsit, mint a 85-ösök, mindenki imádja őket portréra, én pedig mikor felcsavartam, 3-4 kép után "uhh adjad csak visszafele a 105-ös micro-Nikkort..." - soha többet 85.

Azértsem teszem off-ba ;]

[ Szerkesztve ]

(#9268) aleister válasza #40935168 (#9267) üzenetére


aleister
veterán

Bázz, első olvasatra valamiért úgy jött le, hogy a 18-105re gondolsz. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9269) Kirtam válasza #40935168 (#9266) üzenetére


Kirtam
tag

Imádom! :C
Kicsit részletesebben, több képpel: itt.

Más, de ezek sem rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#9270) Graphy válasza #40935168 (#9267) üzenetére


Graphy
aktív tag

+1

Mindenkinek mások az igényei, kár is tovább folytatni. :)
Mondjuk croppos vázon én a 85/1.8G-n el vagyok ájulva. :))

Volt szerencsém a Tripont Nikon napon kézbe venni az új Df-et, hááááát.... :C

...ha már ott voltam élesben ki is próbáltam egy Tamron 90-es makrót, nem rossz, nem rossz!

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#9271) Santiagain válasza forceberg (#9265) üzenetére


Santiagain
senior tag

Pillanatot elkapni telefonnal is el lehet. De hogy a témánál maradjunk, egy 3 FPS-os géppel pontosan feleannyi az esélyed, mint egy 6 FPS-ossal. Egy jól megküldött labda 30-40 métert is megtesz másodpercenként, de egy sprintelő játékos is haladhat akár 10-et. Persze, lehet szép egy bedobás is. :)

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#9272) flash- válasza Pikaa (#9225) üzenetére


flash-
veterán

sztem ebben az esetben olyan nagyot lehet bukni ha nem jól választod meg az obit hogy érdemes lenne kölcsönkérned ismerőstől dslr-t vagy legalább annyira hogy együtt menjetek el hogy nagyjából legyen fogalmad milyen gyútjávra van szükséged.így gép mögül senki se fogja tudni neked pontosan megmondani,nem hiába van a hivatásosnak felszerelése.elviszi egy helyre aztán kiválasztja a gyújtávnak(többi dolgnak stb)megfelelőt

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9273) #40935168 válasza Graphy (#9270) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó a DF amúgy, kissé lehúztuk, de k* jó váz, a kép a lényeg úgyis, mondjuk úgy, hogy a DF egy hipster D610 ;] de ugyanaz potyog ki belőle kábé (minusz video)..

Tami 90 rulz, volt. :)

(#9274) #40935168 válasza aleister (#9268) üzenetére


#40935168
törölt tag

LoL hát majdnem, kicsit lehet karikás lett volna a kép széle.. :))

(#9275) Graphy válasza #40935168 (#9273) üzenetére


Graphy
aktív tag

Most látom, hogy picit félreérthetően írtam. A Nikon Df sajnos olyan változat volt amibe memóriakártya nem tehető. A T90 saját vázon lett kipróbálva. :)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#9276) #40935168 válasza Graphy (#9275) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én a 105-ös makrótól mentem hídba, paff. De portréra, nem makró üzemmódban. Olyan gyönyörű, finom képe van, rohadt precíz egy obi, mese bokeh-val. A CA-ja kicsit sok, de korrigálható, de az AF is atom pontos, a VR nagyot fog, a 105 mili FX-en nagy kedvencem.. többet volt fent, mint a 70-200 VR2.

Szerk: USB port volt a DF-en ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#9277) dabgergo válasza Gulyopapa (#9208) üzenetére


dabgergo
őstag

N 17-55/2.8 használtan. Rohadt éles és gyors.

[ Szerkesztve ]

(#9278) *Ropi* válasza dabgergo (#9277) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tedd hozzá azt is, hogy "és rohadt drága is". ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9279) Pikaa válasza A Zéé (#9246) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Húhhh,köszönöm azt a rengeteg hozzászólást!

Sportfotozás,az csak egy mellékes dolog ,minden hétvégén kimennék egy meccsre és párat kattognék,szóval semmi komoly! Ez mellett max. egy kicsengetési fotó elkészítése ismerősnek, családi fotó,stb. Szóval nem csak sportfotozásra kellene!!

Valami hasonló kategóriájú fotókkal megelégednék: katt

[ Szerkesztve ]

(#9280) forceberg válasza Pikaa (#9279) üzenetére


forceberg
veterán

Jó lesz az a D5100 + 18-105VR! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9281) Pikaa válasza forceberg (#9280) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Ezek a képek is azzal készűltek,de ez egy picit sok az ára,sajnos.. :(( Használtan meg ismeretlentől nagyon nem akarok venni gépet.

(#9282) #40935168 válasza forceberg (#9280) üzenetére


#40935168
törölt tag

Amúgy most kint Londonban tele volt a Trafalgar tér turistákkal és minden negyedik gép volt Canon kb, a nagy többség Nikonokkal mozgott, pislogtam, wtf. Nagyon ütős kombó lett az 5100-18-105, szinte csak Nikon kisvázak mindenki nyakában. Itt is pl :)

(#9283) Begi válasza Pikaa (#9281) üzenetére


Begi
senior tag

Itt egy picivel több, mint a keret, de nem sokkal. Anno én is tőle vettem.

(#9284) flash- válasza #40935168 (#9282) üzenetére


flash-
veterán

I am nikon kampány úgylátszik nagyon bejött a nikkonnak:)
de azért gondolom a sok d5100+18-105ös emberka akikekt láttál túlnyomórészt autómódba hasznája jpeg el,gyári vakuval :D

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9285) Begi válasza flash- (#9284) üzenetére


Begi
senior tag

vagy vaku nélkül, nem szeressük a vakut ;]
Csak magamból tudok kiindulni. Kezdő és hobbi fotósként jó választásnak tűnt ( szerintem még mindig az ). Auto módban is (számomra) szép képet csinál és ha lesz időm elmélyedni ebben a mesterségben, akkor biztos megpróbálkozom majd más móddal is, és akkor valszeg verni fogom a fejem a falba, hogy hogy lehettem ilyen balga eddig :)

(#9286) Freddy76 válasza #40935168 (#9282) üzenetére


Freddy76
addikt

A Canon valamit benézett a szenzorral. Tudom, a gép nem csak a szenzor, de azért lássuk be, valahol ez a gép közepe (mármint nem fizikailag, hanem átvitt értelemben). A Canonnál lényegében a 550d óta nem volt érdemi előre lépés, tolják ki az új vázakat (550d, 600d, 650f, 750d), olyan újításokkal, mint pl. a kihajtható kijelző, vagy egy bénácska érintőképernyő, miközben az aps-c vonalon évek óta ugyanaz a szenzor van minden gépben. Nikon itt már régen lelépte a Canont, képminőségben előtte van. Ami azért nem teljesen kerek, mert fullframe vonalon nincs lemaradva a Canon a szenzorokat tekintve sem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9287) flash- válasza Begi (#9285) üzenetére


flash-
veterán

szerintem kezdőnek sem ajánlott az auto mód de ez az én véleményem.
A gép nem tudja kitalálni hogy mit akarsz fotózni ezért van hogy kicsi lesz a dof mikor nagy kéne,
túl sok lesz az iso vagy épp túl kevés...mégrosszabb hogy nem fogja kitalálni azt se hogy hova akarod a fókuszt..

kezdő is jobban jár szerintem Az A mód, focus mode:AF-s; AF-Area Mode:Single Point AF; Metering: Centered; Active d-light: off;picture control: standard,sharpening:6, beállításokkal...

persze nem kizárt hogy auto móddal sikerülnek jó képek,csak azokba 0% lesz a tudatosság.
akkor már inkább guide mód mint auto mód szvsz

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9288) aleister válasza Freddy76 (#9286) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Konkrétan a Nikon belépő D3200 van egy szinten szenzorilag egy 6-7-8 (nem tudom mennyi) százezres 5D Mark III-mal.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9289) #40935168 válasza flash- (#9284) üzenetére


#40935168
törölt tag

Temzén sétahajó, napsütés és villogott ezerrel a popup flash. Ahogy kell. ;] :)) :K

(#9290) #40935168 válasza Freddy76 (#9286) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#9291) *Ropi* válasza Freddy76 (#9286) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Canonnál a konzumer szegmens mindig is csak a "kötelezően elviselt rossz" kategóriába tartozott, ez látszik az alig-alig és azt is késve csepegtetett fejlesztésekből. Mindig is a nagypályás megrendelőkre játszottak, mint a pro fotósok és a hírügynökségek... :U Nálatok sokkal súlyozottabban figyelnek a kisebb (ám de sokkal nagyobb számban lévő) halakra is. :)

(#9288) aleister: Azért ez picit erős lenne, de benne vagyok egy fej-fej melletti tesztben. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9292) Freddy76 válasza *Ropi* (#9291) üzenetére


Freddy76
addikt

Bölcs üzletpolitikának tűnik. Na jó, nem.

De tényleg, ezt most komolyan mondod? Nyilván a BMW-nek is a 7-es a zászlóshajója, de gondolom, több bevétel van a 3-asból összességében. Canonnál mindegy, hogy milyen szarral azonosítják a nevét a "konzumer" felhasználók, akik legalább n-szer többen vannak a pro-knál? Őket nem érdekli az a párszáz (ezer) pro, akik nem pro-ként kezdtek, hanem konzumerből váltak pro-kká? Nem is beszélve azokról a konzumerekről, akik soha nem lesznek pro-k, csak hiszik magukról, és pénzük is van a felszerelésre?

Tény, esküvőkön több canonossal találkozom, mint nikonossal, ennek oka egyszerűnek tűnik: ezek a fotósok sok éve a pályán vannak, és a Canon korábban kezdte a digitális technológiát, nagyobb ütemben kezdett fejleszteni, előbb jött ki a fullframe vázakkal. Aki az 5d megjelenésekor hivatásos célokra vázat vett, canon-t vett, mondván, majd ha vált fullframe-re, jó lesz az obipark. De ez az előny is elkopott mára valamennyire, az ifjabb generációban már nincs lemaradva a nikonosok aránya.

A Canon a belépő kategóriában lóf.sz és estifény. Ha körbenézek, ebben a topikban van néhány ember, aki belépő vázzal kezdte, de már ff-ben nyomul (Kleroo, Aleister), akinek előbb-utóbb ff lesz (M3ss), és aki az abszolút belépőtől elmozdult a felső-középkategória felé (ez vagyok én). Nem hiszem, hogy egy gyártó megtehetné, hogy ne foglalkozzon a belépő kategóriával.

Aggódom a Canonért, nem szeretném, ha tönkremennének, remek fénymásolókat gyártanak.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9293) #40935168 válasza Freddy76 (#9292) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én máshogy nézem, de egybevág azzal, amit mondasz. Az egy dolog, én is a Canon belépővel untam meg a banánt és lett Nikon FX-em (kissé éles kontraszt) :D , de a Canon mögött sztem sokkal nagyobb tőke áll, pont azért, mert fénymásol is.. beleférhet nekik kisebb profit marzs.

Inkább Nikonért imádkozom, nem voltak szépek a legutóbbi számok.

(#9294) flash- válasza aleister (#9288) üzenetére


flash-
veterán

Nem vitatom hisz valóban jobb az érzékelője a belépő Nikonnak,mint a haladó Canonnak,de ez a különbség a célközönség számára túlnyomórészt nem érzékelhető.
[link]
[link]

épp ezért szerintem a célközönségnél túlnyomórészt jobban számít a Nikon jobb Reklámja,mint a képminősége mert talán több olyan vesz belépő Nikont-Canont akik úgy az utcáról esnek be megvenni mint olyanok akik előtte átnyálaznak pár tesztet,pár ezer fórum hozzászólást...
(persze az meg lehet hogy a tájékozatlanok azért vesznek Nikont mert az eladó azt javasolja,nem tudom ezek csak felvetések,ne essetek nekem)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9295) aleister válasza *Ropi* (#9291) üzenetére


aleister
veterán

Ez nem az én véleményem, hanem egy nálunk szakmailag képzettebb csapaté, akik hosszú évek óta, laborkörülmények között készítenek profi összehasonlításokat. DXO Labs-nak hívják őket. :DDD
És itt az eredmény. ISO-ban rommá veri az 5Dm3 a D3200-öt, ami cserébe jobb dinamikaátfogású. Végül mindkét szenzor 81 pontot kapott.

Nyilván az egyik az ilyen, a másik az olyan területen hasznosabb, de ne feledjük, hogy az egyik váz belépő 105k-ért, a másik high-end 750-800k-ért, és mégsincs elmaradva az előbbi az utóbbitól.

Nem akarom a Canon vonulatot a szenzorai miatt bántani, de azonos kategóriában (D800 ellen pl) konkrétan labdába sem rúgnak. De simán odavernek neki a nem belépő DX vázak is.

Ismétlem szenzorban. Biztos van olyan, amiben a Canon jobb. Pl én kevesebb AF problémát hallok róluk.
Nem célom egy Canon-Nikon flém, csak a többiek mondandóját támasztottam alá. Ha a szenzor a fontos, akkor vitán felül csakis Nikon.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9296) Kleroo válasza aleister (#9295) üzenetére


Kleroo
veterán

Szerinted ha tényleg annyival rosszabb, hitványabb érzékelők lennének a Canonokban, akkor nem ettől zengene az összes portál, és az összes adott review, és rohamozták volna meg a Canon székházat a hű vásárlók?Szerintem is egyértelmű előny van szenzorilag Nikonéknál, de azért az, hogy a D3200 pariban van az ödéma 3-mal. Ő igen: 81 vs 81. De azért gondold át. :)

Alaposan tanulmányoztam nem is oly rég DXO-ékat, és elképesztő szinten vannak. Minden tiszteletem az övék. De konkrét számadatokhoz kötni egy ilyen komplikált dolgot, badarság. (81) Az összefoglaló adatok pedig csak natív érzékenységre vonatkoznak. És 100 féleképpen lehetne még árnyalni a dolgot. Szóval kérem, egy nyomorult számadat alapján ne jelentsünk ki ilyen "érdekességeket". :)

A komplett szenzor mérések alapján meg lehet állapítani tendenciákat. ;)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9297) *Ropi* válasza aleister (#9295) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem tudtam megnézni a DXO oldalát, mert a tegnapi Adobe Flash Player frissítés betett a rendszernek: csontra fagy amint megnyitom az oldalt, de később megnézem és akkor reagálok rá. Így előzetesen egyetértek (#9296) Kleroo-val. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9298) Byk01 válasza Freddy76 (#9292) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem a Canon úgy gondolja/ta, hogy a MILC vonal be fogja darálni a konzumer vonal nagy részét, és onnan, ha valaki váltani akar felfelé, úgyis rendszert kell váltson. Ez a felfelé váltás ugye a pro kategória, ahol viszont erőteljesen jelen vannak.
Azt már kevésbé értem, hogy a MILC vonalat miért hanyagolják ennyire látványosan, bár most jön az EOS-M 2, de ez valahogy nem az igazi, a Nikon kicsit jobban kezeli ezt a területet, bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy jól.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#9299) Fecniii válasza Begi (#9283) üzenetére


Fecniii
tag

Én is tőle vettem, ajánlom, nagyon korrekt eladó!

(#9300) aleister válasza Kleroo (#9296) üzenetére


aleister
veterán

Álljunk meg egy szóra!! Ezt a DXO mondja, nem én. Ha ezzel problémád van, nekik írj levelet.

Másik oldalról viszont ez egy széles körben elfogadott oldal. Biztos vagyok benne, hogy nem állítanak valótlanságokat. Abban is biztos vagyok, hogy kicsit jobban értenek a szenzorok teszteléséhez, is jobban felszerelt körülmények között végzik ezt el, mint pl Te.

Itt is elfogadott az eredményeikkel való összehasonlítás, akkor most hirtelen miért is kell vitatni a méréseiket?

"Szerinted ha tényleg annyival rosszabb, hitványabb érzékelők lennének a Canonokban, akkor nem ettől zengene az összes portál, és az összes adott review, és rohamozták volna meg a Canon székházat a hű vásárlók?"

Szerinted ha ilyen vagy olyan okokból pontatlan adatok szerepelnének a DXO oldalán (rosszindulatúan nézve, direkt lefizették őket; vagy jóindulattal megközelítve, mérési pontatlanság), akkor nem támadta volna már meg őket a Canon hitelrontásért? Főleg olyan területén a Világnak, ahol egy macska mikrohullámú sütőben való megsütését követően az elkövető sikeresen pert nyer, és millió dolláros kártérítést zsebel be a sütő gyártójától?
Azért nem csapkodja a Canon az asztalt, mert ezeket az értékek teljesen objektíven mérhetőek a megfelelő körülmények között, és tisztában van a helyességükkel.

"A komplett szenzor mérések alapján meg lehet állapítani tendenciákat."

Mégis mire gondolsz? A dinamika átfogás és az ISO kerül itt fókuszba az esetek 100%-ában. Milyen komplett szenzor mérést szeretnél még?

Az számomra is fura, hogy dupla akkora ISO pontszám ellenében kb 15% dinamika átfogás és egy nyúlfarknyi színmélységben szerzett előnnyel ugyanazt a pontszámot hozzák ki a két szenzornak. Feltételezem vannak egyéb mérési adatok is, amiket nem emelnek ki, vagy épp ekkora súlyozással számolnak (bár ezt meg kétlem).

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.