Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) *Ropi* válasza MC Pite (#9195) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, egyéni preferencia kinek mi tetszik (pap vs papné :D), én csak magára a tényre reagáltam. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9202) #40935168 válasza imyourfriend (#9196) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kedvenc és egyben egyik legélesebb 36MP-n hagyott képeim egyike egy 50 1.8D-vel készült f/-8-on, kapaszkodj.. rohanok de később belinkelem a szerveremről. :) Nagy tanulság. Persze az tájkép, bokeh és kontraszt a kis D-nél nem a legbrutálabb.

(#9203) imyourfriend válasza #40935168 (#9202) üzenetére


imyourfriend
őstag

Itt olvastam, ha jól emlékszem hogy 50/1.8D jobban muzsikál FX vázon mint a G-s változat, csak arra utaltam hogy egy sima 50-essel nem tudom hogy lennék meg míg nem veszek egy 24-70et mellé. Már megkapaszkodtam az asztalban, jöhet a kép. :P

(#9204) Kleroo válasza imyourfriend (#9203) üzenetére


Kleroo
veterán

Igen, jobban muzsikál. De f/2.8 fölött mindkettő bitangosan jól szerepel a vonalpárok fotózásánál. :)
(sarkokban a D végig gyengébb)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9205) JohnyBlue válasza imyourfriend (#9203) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Kutyus a vázát Nikon 50 1.8D vel vette :) Úgy ment el a napfényes itáliába. Sőt tovább megyek kb eltelt egy év mire megvette a 24-70et :B

És még mielőtt benyögnéd, hogy FX en az 50mm bla bla... megjegyezném, hogy én meg egy Velencei karnevált nyomtam le DX en 50mm 1.8D vel :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#9206) #40935168 válasza imyourfriend (#9203) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sztem a G jobb FX-en, legalábbis bokeh-ban és kontrasztban biztosan, de PZ szerint amúgyis. Egyedül torzításban nem, abban a G picit alulmarad, a D meg mint egy makro obi, nagyon szépen tartja a párhuzamosakat. Fókuszban lassabb a G, hiába ultrahangos motor és nem a váz hajtja, mint a D-t. De majd próbáld ki őket. Nekem 50 1.8D-m, 50 1.8 G-m és 50 1.4G-m is van/volt, egyedül az 50 1.4D maradt ki de már nem is lesz, most az 50 1.4G van és igencsak eladom, mert annyira nem használom, hogy csak a polcon hever, a Tami 24-70 rá van gyógyulva a vázra. Amúgy klassz obi az 50 1.4G, szeretem, jó kis krémgép (főleg DX-en lehet ütős, majd kipróbálom), de a kis nyomi 50 1.8D-t szerettem igazán - pont ezért. 820e volt anno a váz, rá 30 a kis 1.8 D, röhögtem nagyon, hogy én tiszta hülye vagyok - aztán csak pislogtam, nagyon hálás kis dög volt, nem kellett hülyére AF fine tune-olni és nagyon pontos, nagyon gyors fókusza volt és mindig borotva, 2.8-on már karc - csak zümmögött, de én nem video-zok :DDD és hát ugye esti éjszakában a fénygömbök a háttérben bizony stopptáblák. :D De mindezek ellenére amikor szinte kikarcolta nekem a szenzort, hűbakker effekt. Ki kell mindet próbálni, az 50-esek amúgy egymáshoz képest eltérőek, de egyébként FX-re is, DX-re is best-buy tételek (főleg az 1.8-asok). Szarér hugyért mennek és cipóra vernek nagyonsok obit, egyedül az eltérő látószöget kell elfogadni FX vs DX vagy ha eleve ilyet szeret az ember, még jobb. :) De a legjobb kipróbálgatni őket, aztán majd látod. :)

Szerk.: csajszikától írok, sül a husi a sütőben + fürdik a lelkem, majd otthonról töltök fel képet szívesen az 1.8D-ről.

[ Szerkesztve ]

(#9207) aleister válasza Santiagain (#9192) üzenetére


aleister
veterán

Igen. A hatásvadász eredmény miatt láthatóan szvsz szándékosan előnytelenül lőtték néhol meg a képeket.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9208) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok !
200.000 Ft-ig milyen közép zoom-ot vennétek D7100-ra ...

(#9209) forceberg válasza Gulyopapa (#9208) üzenetére


forceberg
veterán

Tamron 24-70 VC USD?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9210) Gulyopapa válasza forceberg (#9209) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem tudom, ezért kérdezem :DDD
Megnézem majd ...
Jókat írnak róla de főleg FF-re ajánlják, vagy az mindegy ? :)

[ Szerkesztve ]

(#9211) forceberg válasza Gulyopapa (#9210) üzenetére


forceberg
veterán

Biztos, hogy nem rossz az DX-re sem(elvileg a bokeh-ján lenne még mit csiszolni), ha neked megfelel az a gyútáv tartomány. A 24-es kezdő azért időnként sok lehet.
Nem alapzoomot akarsz egyébként inkább?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9212) Gulyopapa válasza forceberg (#9211) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Van egy 18-105 most csak ugye ez nem fényerős ...

(#9213) aleister válasza forceberg (#9209) üzenetére


aleister
veterán

Az 300k újként. Használtan eddig egyet láttam 240-ért. Igaz az elmúlt fél évben nemigen néztem a használt piacot.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9214) #40935168 válasza imyourfriend (#9203) üzenetére


#40935168
törölt tag

iyf: 50mm f/1.8 D tessék, sztem még van ennél jobb képem vele, de erre emlékszem, hogy tetszett. Egy filléres obitól nem rossz. Van ennél még élesebb üveg, de na. :) 30-ezer Ft. :) Vagy ez.. Szóval használható ez azért.. ;)

Gulyopapa:
Tami 24-70 2.8 VC f/8-on szlovák jóbarátom esküvőjéről.
Portré bokeh (bár nem a legjobb)

Standard zoom létére nem rossz. Sokat szidom, hogy néha téveszt a fókusz (micro-adjust mértéknyit), de emiatt még eddig összesen dobtam ki túlzás nélkül mondom, 6-8 képet. Általában 4-re rekeszelem, ott már nagyon penge, 5.6-on maxol. Ahol nagyon gáz a világítás, ott bevállalom a nagyobb eséllyel tévesztő fókuszt és nyitom 2.8-ra, meglepően jól használható (de ha esküvő, akkor érdemes a legfontosabb pillanatokból duplát lőni vele) :D Igazából a VC, a nagyon komoly képélesség és - ennek mintegy fokozásaként - az alacsony CA összességében meglehetősen karcos üveget farag belőle, Londonban este f/5.6-f/8 kézből simán, fénytől függően. Viszont FX-en éppenhogy elég nekem a 24, néha mennék még lentebb picit, DX-en ez 36mm FX-ekvivalensnek felel meg, tehát kellhet még alá valami. (Cserébe a 70-ed 105mm). Ha jó darabig nem állsz át FX-re, akkor a helyedben DX-re való standard zoom-ot néznék, ha pedig várható 1 éven belül FX, akkor nem vennék semmit (a Tamit sem), hanem várnék (pl. a Sigma 24-105 f/4 új, A szériás modelljére). Ahogy megyünk le a gyutávval, úgy növekszik a látómező és egyre nagyobb a különbség mm-ről mm-re. Értékesebb tartomány alul a 24-36mm közötti FX-DX váltás, mint amennyit 70-ről 105-tel nyersz emiatt.. szóval én DX-en nem ezt használnám.

[ Szerkesztve ]

(#9215) forceberg válasza #40935168 (#9214) üzenetére


forceberg
veterán

Lényegében ezért kérdeztem, hogy nem inkább alapzoom kell neki?
A 70/2.8 háttérmosása lehet vonzó akár,
de 200-ból kijön pl. egy Sigma 17-50 EX DC OS HSM + Nikkor 85/1.8D.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9216) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Köszi a tippeket srácok ! :R

(#9217) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Múltkor kezembe akadt egy ILYEN minolta lencse.

Lestem adapter eBayen, kb 4k lenne. Azzal működne az AF is D90-en? Valamint milyen értékeknek felelne meg D90-en ez az objektív, mivel távolabb kerülne a váztól az adapter miatt.

Köszi!

(#9218) A Zéé válasza r3dsnake (#9217) üzenetére


A Zéé
addikt

af tuti nem lenne, ha nem lencsés az adapter végtelened se lenne, mert 2mm-el rövdebb a Minolta bázistávolsága, mint a Nikoné

Just a simple Lineman...

(#9219) Peethy válasza r3dsnake (#9217) üzenetére


Peethy
őstag

A helyedben megkímélném magamat az ilyenektől :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#9220) imyourfriend válasza #40935168 (#9214) üzenetére


imyourfriend
őstag

Szeretem én az 50/1.8G-t, de akkor azt mondjátok nem lesz gond ha a 70-200 alatt csak egy fix 50-es marad egy darabig? :)

(#9221) forceberg válasza imyourfriend (#9220) üzenetére


forceberg
veterán

Neked nem lesz gond, mert ha így kérdezed, akkor nem tudod mit csinálsz, így gond sem lehet...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9222) m3ss válasza forceberg (#9221) üzenetére


m3ss
veterán

:DDD

eperkutyus: Tami 24-70 2.8 VC f/8-on szlovák jóbarátom esküvőjéről.
ez a piros egy skoda? de szep :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9223) #40935168 válasza forceberg (#9215) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, vagy ott a Tami 17-50 2.8-as szokásos ajánlás (VC-vel 112 körül most árgépen), ehhez még mellé tehető egy 50 1.8G vagy 1.4G is akár (portrézni DX-en) - és ha mindent használtan szerez be, a standard zoom mellé beleférhet egy Sigma 105 2.8 OS macro is.. szóval ennyi pénzből már lehet okosan mozogni. :)

(#9224) #40935168 válasza m3ss (#9222) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, egy gyönyörű Skoda Felicia, ezzel karistolt az ifjú pár a városban :) Bámulta is mindenki rendesen. :) Gyönyörű kis veterán gép :K A kép azért poén, mert pont egy "UNITED" graffiti előtt parkoltak le, amire csak annyit tudok mondani, hogy váóóó, a "véletlenek" :D .. szóval kaptak egy égi jelt a fiatalok, hogy jó lesz ez. :D De amúgy tényleg egy nagyon összeillő turbékpár, Judit volt kolléganőm Pesten és kiköltözött Peter-hez Kosice mellé, közben én Peter-t céges körökből már ismertem, volt is pislogás, mikor Judit mesélte, hogy mi van. :) Jók ezek az IGAZI egymásra találós sztorik. :)

(#9225) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy tükörreflexes fényképezőgépet,de nem tudom ,hogy milyet vegyek.

Lényegében focimeccseket szeretnék lencsevégre kapni,tudtommal ehez nagyobb obi kell. Nikon és Canon közt gondolkodom,legtöbb 145 ezerig el vennék újonnan ,ha lehet. Tudtok segíteni,mit volna érdemes venni ennyi pénzért,mint kezdő fotós?

Tudom,nem Nikon,de belinkelem,hogy eddig ezt néztem ki: Klikk

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#9226) *Ropi* válasza Pikaa (#9225) üzenetére


*Ropi*
félisten

A sportfotózás pontosan az a terület, amit nem lehet mélyen a pénztárcába nyúlás nélkül megúszni. Magas ISO-t bíró váz és fényerős üveg(ek) kell(enek) hozzá. Ezt a 145.000 Ft-ot minimum 4-gyel szorozd meg és akkor még csak a padló áraknál jársz, ráadásul használt felszereléssel (felszerelés alatt 1 db vázat és 1 db üveget értek). ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9227) Kleroo válasza *Ropi* (#9226) üzenetére


Kleroo
veterán

Kardinális kérdés, hogy hol vannak a "meccsek".
Ha szabadtéren, és nappal, akkor emberi áron megúszható.
De ha nem, akkor NEM :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9228) *Ropi* válasza Kleroo (#9227) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Ha szabadtéren, és nappal..."

...+ ha nem borul be az ég... ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9229) Pikaa válasza Kleroo (#9227) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Igen,kinti merkozesekrol lenne szó. Nagypalyas foci.

(#9230) #74459392 válasza Pikaa (#9229) üzenetére


#74459392
törölt tag

Kinti mérkőzés, de nappal? Vagy sötétben és reflektorral?
Szerintem megpróbálhatod egy nikon d7000 + 85/1.8 kombóval is. Igaz így azért majd rohangálnod kell az oldalvonalnál (már ha lehet) ide-oda, de valamit valamiért.
Ez így kb. 220ezerből megvan használtan + memóriakártya, monopod stb stb.

(#9231) A Zéé válasza #74459392 (#9230) üzenetére


A Zéé
addikt

azért valakinek 220-ért ajánlani valamit, amikor 145-ért keres, az kicsit meredek :) :)
és amúgy is szerintem rövid lenne a 85mm még a pálya mellől is.
A kollégának meg szerintem egy olyan váz kell, aminek már elviseli az ISO 1600 + 3200-as teljesítményét, és egy 55-200 kezdésnek megteszi, és akár már jól megvilágított teremben is képes lehet jó képeket összehozni. Nem lenne az összes jó, ez tény, de egész jó aránnyal össze tudhat hozni jó képeket.
Használt cuccokból pedig ennyiért már össze is hozható egy ilyen szett. Egy D3100/D5100 vagy D90 már jó erre, legalábbis nekem már elviselhető ennek a két váznak a magas ISO teljesítménye monitorméretben, vagy akár kicsire nyomtatva. Gondolom nem egész falas nyomatokat akar belőle.

Itt ez a kép, 105mm, f/5.6, 1/500, ISO2800 0 utómunka. Öcsém lőtte az én gépemmel. Itt még az eső is esett, nemhogy nap nem volt. Szerintem az elején bőven elég lehet ez a minőség.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#9232) *Ropi* válasza A Zéé (#9231) üzenetére


*Ropi*
félisten

APS-C szenzoron a kellő (hosszabb) fókusztávoknál az ISO 3200 még F2.8-on sem mindig ad használható záridőt (a foci és a tánc ebből a szempontból nagyjából egyforma).

Azt szeretném elkerülni, hogy elhiggye: minden körülmények között értékelhető képeket fog tudni készíteni, aztán meg jön a nagy megvilágosodás... ;) Ilyen pályasportoknál az 1/400 - 1/500 a minimum amit tartani kell a bemozdulás kivédésére: ha egy kicsit jobban besötétedik már necces...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9233) forceberg válasza *Ropi* (#9232) üzenetére


forceberg
veterán

Egy D7000 + 70-200 azért már elég lehet.
Arról már ne is beszéljünk, amit a múltkor írtam az olcsó jó kis 55-200VR-ről:
Az 55-200VR a Sigma 70-200HSMII-nél 200mm-en több, mint 3FÉ-kel volt sötétebb az elméleti 2 helyett!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9234) #74459392 válasza A Zéé (#9231) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nem annyi, mint amennyit ő leírt, de 145-ért sport fotózni? És 220-ért? Az valóban más kategória...
Én csak ötletet adtam, hogyan tud "olcsón" talán értékelhető képeket készíteni.
Szerintem azért a 85mm is sok mindenre elég lehet apsc vázon. Majd nem a pálya közepén futókat fotózza. Bemegy a kapu mögé, sarokra és onnan.
Persze, jobb lenne egy 70-200/2.8, sőt lehet az is kevés lenne sokszor...
55-200VR kezdő 4-el szerintem nem lesz elég. Tűző napsütésben talán.

(#9235) lyunior válasza Pikaa (#9229) üzenetére


lyunior
tag

Szia!

A 145k-ba nagyjából egy D5100 + 18-105 fér bele.
Ez jó kis kombó, a legtöbb helyre. Amúgy sem hiszem, hogy csak meccseket fotóznál vele. Annyira te sem lehetsz fanatikus, hogy 150k-t kiadj azért, hogy kizárólag focistákra lövöldözz. A hétköznapi életben pedig jól jöhet az obi variálhatósága. Sporteseményre - mint azt a kollégák helyesen leírták - a 105mm is rövid és az 5.6-os blende is necces, de én lőttem iso 3200-on is a D5K1-gyel és vállalható a végtermék. Aki meg pengeéles, végletekig nagyítható képeket szeretne relatív sötétben fotózni, az nem ennyiért fog fényképezőt venni.

Egyetértek tehát Zéé-vel, ha ennyi pénzed van rá, akkor az kompromisszumos megoldás lesz. Minél több rá a zsé, annál kevesebb a kompromisszum... ;] :P :K
Az említett 3 váz amúgy jó kiindulási alap lehet, és később ha a pénz is gyűlik, kereshetsz rá egy "hosszabb" és fényerősebb üveget.

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#9236) A Zéé válasza #74459392 (#9234) üzenetére


A Zéé
addikt

1-1 szituációt kiemelni a 85mm rövid, csak nagy crop árán jó.
Már mutattam korábban is ezt, de szerintem ha részletet akar, nem egy nagy általános jelenetet, akkor kell a 200mm (ekv 300).
Ez amerikai foci pályán készült, ami jóval szűkebb, mint egy akármilyen mlsz minősített pálya (48m vs 60m) és még ide is kevés a 105mm. Pedig a fotós az oldalvonalon állt, a handoff meg a pálya közepén történt.

Nyilván a a legjobb minimum egy D7k+ valami 70-200/2,8 lenne, de azért ne mondjuk már azt, hogy 300k alatt ne is akarjon a pálya mellé menni fényképezni, mert még a végén totál elvesszük a kedvét, aztán elmegy és vesz 145-ért egy megazumm kompaktot, és megpróbálja azzal. Tisztába kell tenni a dolgokat, hogy ennyiért csodát ne várjon, nem fog nso címlapos képeket lődözni, és lesz sok vacak kép is, aztán vagy elhiszi a kolléga, vagy nem. De még így is jobb képeket fog lődözni, mint egy kompakttal.

Just a simple Lineman...

(#9237) lyunior válasza A Zéé (#9236) üzenetére


lyunior
tag

"még így is jobb képeket fog lődözni, mint egy kompakttal."

Ehhez mondjuk nem férhet kétség.
Pillanatot elkapni kompakttal... a teve meg a tű foka jut eszembe... :F

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#9238) Santiagain válasza A Zéé (#9236) üzenetére


Santiagain
senior tag

Igazán jó sportfotót csak kis DOF-el lehet lőni. Az ideális cucc egy minimum 7-8 kép/sec FF váz egy gyors 120-300/2.8-al. A Sigma most csinált ilyen obit. Cca 1 millió az ára.
Átlagos képekhez elég lehet a D7k+Sigma 70-200 HSM II, de együtt az is 300k+ használtan.
Ennél kevesebből olyan képeket lehet készíteni, amilyet te is linkeltél. Kaotikus, nem válik le a téma a háttérről, stb.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#9239) imyourfriend válasza A Zéé (#9236) üzenetére


imyourfriend
őstag

DX váz + 70-200-nál nekem szűk volt a kezdő induló, nem az iso-val volt a gond. Persze lehet fotózni ilyennel is, láttam D300s-t az újságíróknál viszont ha rosszabbak a fényviszonyok akkor nincs mese még a D7k is kevés lesz. Előbb azért el kell jutni oda hogy szóbaálljanak az illetővel az nso-nál vagy valamilyen újságnál szerintem. Protekció miegyéb, sportfotózni hobbiból meg nem túl kifizetődő a pálya széléről.

(#9240) #40935168 válasza Pikaa (#9229) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sztem add fel :( Tetszik vagy nem, de értékelhető képeket nagypályás fociról még félmillióból sem hozol. Jól belenyúltál..

Egy jó vázzal nagy iso-n pingpong-ot meglősz 70-200-zal, jó fényekkel, de a foci.. ?? :F Ott akkora tér van, hogy .. áhh.. Én nem próbálnám meg a helyedben, csak kudarcélmény :( Elképzelsz VALAMIT, ahhoz veszel ajánlások alapján ismét VALAMIT, majd a kettő kb. köszönőviszonyban sem lesz egymáshoz és még csak nem is Rajtad múlik (bár ez is benne van). Szóval kudarcélmény garantálva, 100-200-300-ezrekért.

Biztos erre vágysz ? :(

(#9241) aleister válasza Santiagain (#9238) üzenetére


aleister
veterán

7-8 fps-es FF váz? Ezt egyedül a D3/D4 tudja jelenleg,
Érzésem szerint egy bizonyos szintig bőven elég egy gyors DX váz is. A honi sajtó fos nyomtatási eljárását nézve sok is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9242) Freddy76


Freddy76
addikt

Atyavilág, gyerekek, ne legyünk már ekkora arcok, azért van élet a d7000+70-200/2.8 alatt is. Miért nem mondjuk azt, hogy sportpályára nem érdemes fullfrém+portrémarkolat+70-200/2.8 alatt kimenni, mert kiröhögik? Feltételezem, a kolléga nem Gazetta dello Sport, vagy a Reuters megbízásából akar dínyertes fotókat készíteni a Real-Barca rangadón, nem Messi fejét akarja ekv. 800-zal lekapni szarrá mosott háttérrel, hanem magának akar fotózni. Akinek a gyereke/öccse focizik a helyi megye kilencben, az kimegy, és kompakttal készít róla képeket a családi albumba. Ha innen indul, akkor bármilyen újabb tükrös előrelépés lesz.

Pikaa: profi sportfotók milliós szettel készülnek, aki riporterként sportot fotóz, hétszámjegyű felszereléssel szaladgálsz. Olcsó dslr kittel ezt a szintet meg sem közelíted. Ha magadnak szeretnél fotózni, esetleg olyan kitet szeretnél, amivel lehet előbbre lépni, a d5100+18-105 kombót ajánlanám kezdésnek, ebből a keretből.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9243) #40935168 válasza Freddy76 (#9242) üzenetére


#40935168
törölt tag

5100 + 18-105 :C

[ Szerkesztve ]

(#9244) Freddy76 válasza #40935168 (#9243) üzenetére


Freddy76
addikt

De mégis mit? 145.000 forintért van bármi, ami alternatíva? Mármint azon túl, hogy nefotózzfocitmertúgysemsikerül?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9245) forceberg válasza Freddy76 (#9244) üzenetére


forceberg
veterán

Most az egyszer, mivel kell neki a tele, valahogy bele kéne passzírozni a büdzsébe legalább egy 55-200VR-t.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9246) A Zéé válasza Freddy76 (#9242) üzenetére


A Zéé
addikt

áhh dehogy van, te se értem hogy tudod a kislányodat ff meg 85/1.4 nélkül fotózni.

Mindegy, igazából nem tudjuk mik a konkrét célok. Kolléga látta mit lehet kihozni egy olcsóbb szettből pálya mellől. Amit linkeltem, vagy egy kicsit jobbat. Netes cikkbe illusztrációnak, honlapra, tudja fene hova jó az ilyen. EZ szintén pályamellől, Canon vmelyik 70-200-al. Érezhetően jobb, de ebben benne van a sokkal jobb nézőpont is. Ezek meg sokmilliós fix nagytelék sokmilliós FF munkavázakon. Azért ezek közül se mind magazinba illő agyonmosott hűdekép aztán mégis hét képei lettek. Sportnál szeritnem továbbra is sokszor fontosabb a pillanat, mint a művésziség. A kérdező majd eldönti, hogy mi kell neki.
A sok családtag meg tényleg nem tudom hogy nem szégyenli magát, hogy csak egy kompakttal fotóz a rokonáról képet miközben sportol :(

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#9247) Freddy76 válasza forceberg (#9245) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen, logikus lehet, hogy ebben a kitben vegye a vázat, bár ez már a kereten túl van.

Zéé: pontosan.

Kutya: neröhögjé.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9248) #40935168 válasza Freddy76 (#9244) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem is ezen röhögtem fel, hanem pusztán önmagában azon, hogy megint kiadta a gép a mágikus kombót. :DDD :DDD :DDD Amúgy - sajnos - ja.

(#9249) Larry303


Larry303
addikt

el kell dönteni a kollegának mit akar...partvonal mellett futkározni tényleg jó egy 5100 kit is...
de ha normális foto akar, akkor ropi leírta már merre kell indulni...
ez az ő döntése, rohadtul nem egyszerű normális minőségben nagypályán focizni.
nagyon kompromisszumos esetben én inkább egy d7100est ajánlanék, a crop és az iso miatt, vmi 70-200al
ez alatt sztem felesleges nekiállni.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9250) m3ss válasza Larry303 (#9249) üzenetére


m3ss
veterán

"rohadtul nem egyszerű normális minőségben nagypályán focizni."
:DDD

freddy, forceberg +1. azert nezzuk mar meg hogy milyen szinten mozog az illeto fotos. mielott mondjuk neki hogy ne vegyen semmit mert ehhez ff meg sokmillios fix fog kelleni :)
nehogy mar ne lehessen elkezdeni egy dx vazzal + 55-200, 70-300, 55-300,esetleg vmi olcsobb 70-200 obival.
biztos kompromisszumos lesz de azert hasznalhato...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.