Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) eastsider


eastsider
nagyúr

félig-meddig off:
levilágíttattam pár képet, és szinte mind sokkal sárgásabb, mint a monitoromon (U2212HM, kalibrált, DVI-on hajtom meg, winben minden jól van beállítva a profilhoz). nálam a monitoron sokkal hűvösebbek... lehet azért mert más monitoron exportáltam őket? esetleg valahova nincs hozzárendelve az icc profil? az lehet gáz, hogy W7-hez lett kalibrálva, és full más géphez, mint ami most van?

[ Szerkesztve ]

(#8752) imyourfriend válasza t_a_m_a_s (#8747) üzenetére


imyourfriend
őstag

De mindig a fizetés, hogy milyen színvonalon van és a többi. De mégis hogy van az, hogy aki akar az tud dolgozni és tud gyarapodni anyagilag? Vagy miért lehet az, ha a magyar ember pénztárcája megenged egy 25ezer forintos telefont akkor ő megveszi a 35ezer forintost.. Nemrég írtam hogy a tükrös szerintem még "luxus" kategória. :)

(#8753) Fecniii válasza eastsider (#8751) üzenetére


Fecniii
tag

Sajnos ha a monitorodat átdugod egy másik gépre hiába viszed az icc profilt újra kell kalibrálni. Nekem is be volt kalibrálva a monitor majd lecseréltem a teljes hardvert az SSD kivételével így a win7 is maradt, de a monitor színei elszaródtak így újra kellett kalibrálni.

(#8754) #40935168 válasza jjeahh (#8745) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem ez a lényeg, hogy melyik gép mire való - illetve igen, csak a sznobizmus szemszögéből nem.

Mert ha sznob vagyok, hiába veszek egy brutál jó ISO100-as Mamiya-t vagy akármilyen csúcs középformátum 60 megapixel hátfalat egy autó áráért, akkoris kenhetem a hajamra a haverokkal este sörözős buliképemet ISO3200-n, olyan meg nincs, hogy én egy (több)milliós géppel körberöhögtetem magam sznobként, hogy képtelen tisztességes képeket lőni gyengébb fényben :U Teccikérteni ? ;) Tehát a sznob nagyon-nagyon gyorsan belefuthat a faxságba, ha lövése sincs a technikáról, kicsit olyan ez, mint egy Maserati-t végigverni a budapesti, villamossal keresztezett macskaköves úton 70-nel. Lehet a kocsi futóműve nem köszöni meg, vagy arra sem megy az ember, találva valami béna kifogást, míg a magyar átlag autók 99%-a magasról tesz rá és még egy nem tuningcsicsa, hanem gyári váltómérettel, normálisan felgumizott, vadonatúj Audi A6 is röhögve végigsüvít rajta (és ő sem öt fillér bájdövéj).

Szóval valszeg 50 év múlva sem a mai komoly vázakra, sem a Df-re nem fognak emlékezni, de ez nem is célja annak, aki ezeket veszi. Nekem sem. :D ;) Fotózunk vagy mi van, nem múzeumnak gyűjtünk.. ;)

(#8755) #40935168 válasza atok666 (#8748) üzenetére


#40935168
törölt tag

1/4000. Az nem profi. Igaz, egy kezemen meg tudnám számolni, mikor megyek fölé (azaz rövidebb záridőre), de ha pont akkor, pont ott, pont úgy akarok kreatívkodni, szopó. Ennyi. Vagy nem, mert legyint egyet, ja, hogy ez ezt nem tudja, aha, hát .. sebaj, akkor nem lövöm meg, vagy csinálom máshogy,.. ó baszki, otthon maradt az ND.. :DDD .. na jó, troll off. ;]

(#8756) jjeahh válasza #40935168 (#8754) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem összekeverted a státusz szimbólumot a sznobizmussal, egy szóval sem mondtam, hogy én most vennék egy hassy 500-ast, sőt köszi, egy h5d-t sem akarok...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8757) m3ss válasza #40935168 (#8755) üzenetére


m3ss
veterán

ja ez az 1/4000 baromsag. igaz en iso 200-on vagyok altalaban, de neha beleszaladok, meg 50mm uveggel dx-en is...pedig nagyobb latoszoggel meg problemasabb lenne.
van is par tulexpozott kepem igy...d6xx-en nem lehet beallitani neki auto iso-t vagy vmit? hogy csokkentse magatol ha szukseges? bar gondolom nativ iso100 miatt kevesbe gond mint nekem, de egy 50 1.4-el siman beleszaladnek parszor sztem fx-en...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8758) #40935168 válasza m3ss (#8757) üzenetére


#40935168
törölt tag

:( Az auto-iso minimumja iso100, ez alá low állásokban sem nyomja a vázat, manuál kell választani (és auto iso off). Süt a Nap, kinéztem, Tami 24mm f/2.8 és 1/5000-et kaptam két nagy sárga fal között, amit telibesütött.

Amúgy ha lenne Magic Lantern Nikonra, uhhh miket lehetne itt feloldani, ha belegondolok.. :U

[ Szerkesztve ]

(#8759) #40935168 válasza jjeahh (#8756) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sztem meg Te összekeverted azzal, hogy én mit mondok Rólad, mert Rólad egy szót sem ejtettem..

(#8760) eastsider válasza Fecniii (#8753) üzenetére


eastsider
nagyúr

Faxa....

Ez esetben mi értelme az előre kalibralt monitornak? Semmi?

[ Szerkesztve ]

(#8761) Lassú Víz válasza Fecniii (#8753) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Analóg vagy digitális jelátviteled van a gép és a monitor között?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#8762) eastsider válasza Lassú Víz (#8761) üzenetére


eastsider
nagyúr

Nekem mindegyik digital kimenet

(#8763) jjeahh válasza #40935168 (#8759) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem mindegy, písz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8764) Lassú Víz válasza eastsider (#8762) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Neked is újra kellett kalibrálni? Analógnál még értem, hogy a videó kártya belevau. De digitálisnál nem tudom, hogy hogyan lenne rá képes.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#8765) eastsider válasza Lassú Víz (#8764) üzenetére


eastsider
nagyúr

Nem kellett de lehet kellene...
Épp azt írtam lejjebb hogy sokkal hűvösebbek a színek

[ Szerkesztve ]

(#8766) aleister válasza jjeahh (#8722) üzenetére


aleister
veterán

Mert kurva hülye egy példa. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Attól még hogy mindkettőben szerepel a manuális sző, még nem lesz hasonlat. Ebben az esetben az MF az atomerőművekhez is hasonlatos, mert ott is lehet automatikusan és manuálisan is szabályozni a folyamatokat.

Hozzátenném elég nagy öngól helyesírási hibával linkelni irodalmi korrepetálást, ugyanis a metafora rövid "o" nem pedig hosszú. Arról nem is beszélve, hogy a jelen eset nem metafora. Állati szar hasonlatnak sok szódával elmegy, de költői eszköznek nem.

Ez viszont már ebben az erősen felhígult topicban is messzemenően off, így ha szeretnél még pörögni a témán, akkor kérlek fáradj át a fotós offtopicba!

(#8723) spanyoll:
Igen.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8767) cOxeR válasza #40935168 (#8758) üzenetére


cOxeR
Ármester

ML :))

(#8768) Fecniii válasza Lassú Víz (#8761) üzenetére


Fecniii
tag

analóg, mivel a régi VGA-n nem volt HDMI kimenet, az új VGA-t meg ha összekötöm a monitorral HDMI-n akkor teljesen szétesik a szín, valami beállítási gubanc van, de nem tudtam még rájönni mi ezért visszadugtam a DVI kábelt.

(#8769) Lassú Víz válasza eastsider (#8765) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Előfordulhat, hogy az idő múlásával elmászott. De az sincs kizárva, hogy ahol készült a kép ott nem voltak színhelyesek az eszközök. Sokszor nem lehet elérni egy átlag helyen, hogy nem kell a képjavító algoritmus, úgy világítsák le ahogy van, mert én akarom elrontani.
A monitor profil kifejezetten a te eszközödre szól azt kár mellé tenni. Viszont ami még be szokott kavarni az Adobe RGB vagy sRGB színtér. [link]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#8770) Sequoyah válasza MC Pite (#8746) üzenetére


Sequoyah
tag

Sokan imádják azokat a pöcköket. Én is imádom ezeket a kis mechanikus dolgokat (pedig IT-s vagyok:)).
Aki ezeket a pöcköket akarta csúcskategóriás digitális minőséggel, annak eddig nem volt semmije (talán az X-Pro). Nyilván a D4-et vette (d800, d600...), mert a pöckök hiánya azért felejthető. Ők most simán lehet, hogy ugranak.

(#8771) MC Pite válasza Sequoyah (#8770) üzenetére


MC Pite
veterán

Félreértesz, imádom gépem kezelését(szintén IT) - viszont a Df-nél ugyanezt jóval körülményesebben lehet megoldani. A retesz bütyök se tetszik, de a felhúzandó pincuri módválasztó az elég pocséknak néz ki. 5100on is sokszor odanézés nélkül váltottam (most meg pláne). Egyik X gépünkön sem tekerünk el véletlen semmit, max néha a zoomon a rekeszgyűrűt (nincs ráfestve az érték), nem hiszem hogy annyira szükséges. Egy expó korrekcióhoz is 2-3 ujj kell egy helyett... Mindegy, kinek a pap, kinek a papné. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8772) jjeahh válasza aleister (#8766) üzenetére


jjeahh
nagyúr

neked tényleg nincs humorérzéked, egy ártatlan hasonlat miatt m*rha nagy vihart csaptál itt, fogalmam sincs mi értelme, hacsak nem élvezed, hogy kötekedhetsz.. mindegy, én befejeztem, köv. válaszodat el sem olvasom, az ilyesmi ártalmas vazze :U
nameg ha már helyesírás, meg minden: "manuális sző" az mi a lóhere akar lenni? :DDD
én szeretem ezt a topikot, nincs semmi bajom vele :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8773) Karima


Karima
őstag

Melyik az az oldal, ahova ha feltoltok egy kepet, akkor megmondja, hogy hany expo van a gepben, amivel keszult? es ez mukodik akkor is, ha kivettek a kepbol az exif infot? koszi

(#8774) MC Pite válasza Karima (#8773) üzenetére


MC Pite
veterán

Google: nikon shutter count.
Exif nélkül szerintem nem, passz.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8775) aleister válasza jjeahh (#8772) üzenetére


aleister
veterán

Ez nem humorérzék kérdése. Hülyeséget írtál, nem vicceset.
Látom a szövegértelmezés sem megy. Ha offolni támad kedved, akkor ide.

Az elgépelés pedig nem helyesírási hiba.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8776) #40935168 válasza cOxeR (#8767) üzenetére


#40935168
törölt tag

Már akinek szüksége van rá .. :)) (zárójelben) :DDD

(#8777) Karima válasza MC Pite (#8774) üzenetére


Karima
őstag

es olyan oldal nincs, ami exif nelkul is megmutatja pontosan? azaz azt is, hogy hanyszor fordult at a szamlalo?

(#8778) cOxeR válasza #40935168 (#8776) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD
Zárójelben: (Én nem használom, így sincs nyafira okom)

(#8779) lyunior válasza MC Pite (#8698) üzenetére


lyunior
tag

Pite: Megfejtettem, mi a furcsa a Df képen, amit linkeltél!

Hát nem látom rajta sehol a felhúzókart, meg a portrémarkolat helyét... :DD

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8780) #40935168 válasza cOxeR (#8778) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez meglep, azt hittem, Te is nyomod intravénásan. :DDD Amúgy tényleg jó cucc, sok vázon nagyot dobna, ha a Nikon firmware törhetőbb lenne.

(#8781) Sequoyah válasza MC Pite (#8771) üzenetére


Sequoyah
tag

Nekem az X-Pro/X100 kezelése ami maximálisan bejött (ezeket próbáltam ki élesben).
A DF-é már látom, hogy nem ilyen jó, de amíg nem fogtam kézbe addig nem mondanék róla többet.

(#8782) eastsider válasza Lassú Víz (#8769) üzenetére


eastsider
nagyúr

ennyire elmászna? nem hiszem, több, jó sok órát lett járatva kalibrálásnál...
biztos nem húzták el a színeket direkt... vagy mégis? meg kéne néznem más monitoron is.
azért na... srgb alap :D

(#8783) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nikon Df Hands-On Preview

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8784) Lassú Víz válasza eastsider (#8782) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Én sem hiszem. Messzemenő következtetéseket nem vonnék le egy levilágított képből a kalibrált monitorra vagy a kalibráció helyességére vonatkozóan. Másik monitor jó ötlet, de a másik helyen kidolgoztatott kép is adhat támpontot. Nem egyszer hallottam már, hogy tök ugyanazt a képet valaki átvitte egyik helyről a másikra és eltérő lett a végeredmény. Sőt olyan is volt, hogy ugyanoda visszaküldve a második körben már jó lett..

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#8785) eastsider válasza Lassú Víz (#8784) üzenetére


eastsider
nagyúr

a noti beépített monitorján is pont olyanok a képek, mint a külsőn
valszeg a hívást b+ták el

[ Szerkesztve ]

(#8786) nesa válasza eastsider (#8785) üzenetére


nesa
veterán

Nemtudom hol csinaltattad de nekem is elkurtak tegnap, meg a Rektor ur is panaszkodott.

(#8787) eastsider válasza nesa (#8786) üzenetére


eastsider
nagyúr

Xpress!
bebuktak mint az állat az igaz.. de az alap xpress jellegzetesség

(#8788) Graphy


Graphy
aktív tag

Df mizériához csak annyit tennék hozzá, hogy portrémarkolatot lehet hozzá venni? :DDD :))

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8789) nesa válasza eastsider (#8787) üzenetére


nesa
veterán

En is xpress be hivtam meg a Rektor is, korabban elegedett voltam veluk, de ez nemvolt fasza eresztes.

(#8790) Lassú Víz válasza eastsider (#8785) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hátha ezt még nesa kibírja :)

A notikban legtöbbször TN filmes kijelző van ami pont a sárga és árnyalataiban nagyon messze áll a valóságtól.
Ha az IPS-ses monitorod ugyanazt mutatja mint a notid akkor vagy a noti is IPS kijelzős vagy az IPS monitor kapott egy olyan színprofilt ami inkább rontott rajta mint használt. Lehet mégis kaphat egy újabb esélyt aki a hívást végezte és mégis csak a monitort kell újra kalibrálni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#8791) nesa válasza Lassú Víz (#8790) üzenetére


nesa
veterán

Nalam ez ugy mukodott mikor ataltam erre a cegre hogy hivattam naluk egy kepet, utanna ahoz a kephez alitottam a monitort, eddig mukodott csak most tortent valami.

(#8792) Abry válasza Graphy (#8788) üzenetére


Abry
tag

Én mintha azt olvastam volna, hogy nem lesz rá markolat.

Arra leszek kíváncsi, hogyan szerepel majd Df a Sony A7 és A7r szemben (mindkettő retro stílusban készült). Méretben kb. ugyanott vannak, viszont árban veri a Sony.

[ Szerkesztve ]

(#8793) JohnyBlue válasza Abry (#8792) üzenetére


JohnyBlue
őstag

üveg, üveg és üveg...

DF re ott az egész Nikon park
A7 re meg igértek vagy 5db új üveget a régiek meg csak konvertellel másznak fel.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8794) imyourfriend válasza JohnyBlue (#8793) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kezeli az Ai-s lencséket is? pl 50/1.2 Ai-t.

(#8795) JohnyBlue válasza imyourfriend (#8794) üzenetére


JohnyBlue
őstag

:K

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8796) imyourfriend válasza JohnyBlue (#8795) üzenetére


imyourfriend
őstag

Adtak volna ki egy D610-et ezzel a funkcióval (tudtommal nem került bele) és meglenne oldva a dolog. Bár most már alig várom hogy megjelenjen az első ilyen tudású nem retro váz.

(#8797) JohnyBlue válasza imyourfriend (#8796) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nem értelek. Neked miért fontos az AI-s üvegek kezelésének megléte?

1. AI üvegekben csak manual fókusz van.
2. Nincsen bennük stabilizátor.
3. Nincsen ráírva hogy Sigma.

Erre az esély nagyon de nagyon kicsi, hogy belerakják mondjuk a D620 ba :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8798) aleister válasza JohnyBlue (#8797) üzenetére


aleister
veterán

"Nincsen ráírva hogy Sigma."

:DDD :C

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8799) imyourfriend válasza JohnyBlue (#8797) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem leszek rest, átkeresztelem Pite 50/1.8-át Sigma 50/1.8-ra. ;) Fénymérést már D600 is megoldotta, hm. Meg ahogy nézem f/1.2-n nem túl éles az 50-es és így felejtős is.

(#8800) *Ropi* válasza eastsider (#8751) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...az lehet gáz, hogy W7-hez lett kalibrálva, és full más géphez, mint ami most van?..."

Meg is válaszoltad a kérdést.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.