Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) gab.m válasza FEDman (#8596) üzenetére


gab.m
senior tag

Ezeknek a nagyonpici fullframe milc-eknek az a nagy rákfenéje, hogy a fizikát nem lehet seggbeb***ni, ugyanakkora üvegekre van szüksége, mint a Nikon FX gépeknek, azok pedig egy ilyen kis vázon kényelmetlen kombinációt adnak, orrnehéz, kiegyensúlyozatlan a cucc, hosszútávon nem jó...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8602) FEDman válasza gab.m (#8601) üzenetére


FEDman
addikt

Ennek jelenleg a legfőbb oka a túl érzékeny vastag szenzorok. Ha sikerül a Fuji-Pana párosnak a jelenleginél sokkal vékonyabb organikus szenzor akkor te is gyorsan be fogod látni, hogy bizonyos obikat igenis jóval kisebb méretben ki lehet majd hozni FF mirroslressre. :)
Viszont erre az új szenzorra úgy néz ki még legalább 1 évet várnunk kell.

(#8603) FEDman válasza arn (#8600) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy azt korábban már írtam a Nikon úgy is beszállhatna a top mirrorlessek piacára,hogy közben 100%-ig kitart a jelenlegi DSLR vonala mellett.

Szerintem nagyon adná magát, hogy kihozzanak egy cserélhető keresős DSLR vázat. Lenne hozzá optikai prizma és EVF feltét is. Utóbbi esetén felcsapott tükörrel menne.
És tervezhetnének hozzá pár mélyen a vázba belógó objektívet is. Ezeket nyilván EVF-fel felcsapott tükörrel lehetne használni.
Így részben magukévá tennék a mirorrless rendszerek előnyeit, de közben mégis maradnának a gépek alapvetően DSLR-ek. :)

Persze úgy néz ki ez csak az én lázálmom marad, mostanra már kiderült a Nikon Df biztosan nem lesz cserélhető keresős.

Bár lehet holnap még meglepnek és lesz a történetben még egy csavar. Mondjuk az optikai keresőbe be tud vetíteni elektronikus keresőképet is. De hogy őszinte legyek látva a képeket már ebbe se nagyon bízom. Nagy valószínűséggel kimerül majd a történet a külsőségekben.

(#8604) Ijk válasza FEDman (#8603) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát a mostani mirrorless felhozatal mellett már hidegen hagy hogy a nikon akar-e valaha gyártani profi milc-et.
Nem hiányzik a piacról még egy újabb bajonett.

Milcnek a kis bázistávolság, így a valamivel kisebb méret az egyik nagy előnye. Egy ilyen öszvérrel nyernél elektronikus keresőképet és kész. Előbb megoldják hogy a keresőbe vetítenek élőképet, minthogy elkezdjed cserélgetni a fél vázat. Lehet hogy már ebben a Df-ben is lesz ilyen opció, valami már csak került bele és nem egy D600 retro edition-t kapunk. :)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8605) FEDman válasza Ijk (#8604) üzenetére


FEDman
addikt

Pont az lenne a lényege az általam előbb vázoltnak, hogy ehhez nem kéne új bajonett, maradhatna a jelenlegi.

Maradnának normál állapotban ezek a gépek DSLR-ek, de lehetne hozzájuk vázba mélyen hátratolt lencsés obikat is tervezni. Ebben az esetben nyilván csak felcsapott tükörrel menne a váz. És ezzel a megoldással a jelenlegi bázistávolság megtartásával lehetne mirrorlesshez hasonló obikat tervezni.

És hát a rövidebb bázistávolság ugye nem minden obinál jelent méretelőnyt így tényleg elég lenne csak 2-3 ilyen új obit tervezni. Minden másra meg használhatóak lennének továbbra is a jelenlegi obik.

Nekem ez tetszene..

(#8606) Ijk válasza FEDman (#8605) üzenetére


Ijk
nagyúr

Értem amit mondasz, de nem tudom elképzelni a megvalósítását. Túl bonyolult.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8607) FEDman válasza Ijk (#8606) üzenetére


FEDman
addikt

Annyira bonyolult, hogy a Nikonnak már a 60-as években is volt olyan F bajonettes SLR obija, ami mélyen hátra benyúlt a vázba és előzetes tükörfelcsapással tudták fogadni a vázak. :)

Ehhez képest ma ez már csak egyszerűsödött, hisz az élőképnek hála a keresőkép is sokkal inkább megoldott, mint az volt 50 évvel ezelőtt.

(#8608) #40935168 válasza FEDman (#8607) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K +1 .. Mese habbal minden ilyen "túl bonyolult" dolog. Egyszerű, mint a szög. A marketing, termékstratégia stb. dönt ilyenekről, nem a technikai bonyolultság. Kisujjból kirázná bármelyik gyártó.

(#8609) MC Pite válasza FEDman (#8602) üzenetére


MC Pite
veterán

Mi folyik itt? :)
Nem is tudom, organikus szenzor FF méretben már talán túlzás is lenne. 1.4es kompakt fixekkel, 1,2/2es maradékkal, nemsoká érkező fix fényerős zoommal (háttérelmosás most is jobbnak tűnik mint rekeszérték alapján várnánk) lehet hogy nem is kéne nagyobb szenzor/új üvegek? Amíg így rajzolnak nyitva, és vakteszten nem különböztetjük meg FFtől(persze, ff 0,95ös üveggel is akad, de maradjunk a földön), addig akár ez a méret is elég lehet. Jó, sírva nem fakadna senki ha az X-Pro2 FF lenne, de ennyi féle üveg is elég mán, túl sok új nem hiányzik senkinek. Odaát ránéztem XE2es galériára esküvős képekkel, 10 emberből 9,5 FF-re tippelne...
Amúgy meg igen, a nagyokban amit legkevésbé szeretek, hogy nagyot zárnak a fejlesztések csapján, egymással (összebeszélve) konkurálnak. De hát erősebb kutya..

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8610) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Néha egyszerűbb nyüstölni a vázakat és szép képeket csinálni mint értelmetlen vitákat folytatni itt. :)

(#8611) MC Pite válasza MC Pite (#8609) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha már offhullám, és már az 1,2/56 képéről fantáziálgatok azóta :D - Sigma pl mi a gyíkpöcsért nem csinálja meg a többi (ahol olcsón ez hiánycikk) foglalatra a 30/60 2,8DN-t??? (Ha már kisebb és nagyobb szenzorra is árulja most.) XC üvegek miatt még rekeszgyűrű se kéne rá, de NX tulajok se haragudnának meg érte... Kizártnak tartom hogy ne érné meg nekik.

IYF, sötét van kint, csak a városiaknak pálya ilyenkor fotózni :P
Amúgy honnan tudod hogy értelmetlen eszmecsere, vannak olyan gyártók ( ;] ) akik olvassák az ilyeneket és az igényeket figyelembe véve fejlesztenek :K

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8612) imyourfriend válasza MC Pite (#8611) üzenetére


imyourfriend
őstag

Akkor kaphatna az ötleten a Nikon és csiszolhatna az 50/1.8G tág rekeszén, egyesek szerint túl lágy. ;] :P Városi ember vagyok hétközben, viszont ilyenkor nem szándékozom cipelni az állványt, inkább nappal járom a várost. :)

(#8613) FEDman válasza MC Pite (#8609) üzenetére


FEDman
addikt

Tudom, neked mostanában egy kivillanó bokáról is egyből az XE1-ed ugrik be, de hidd el nekem most épp speciel nem ez volt a téma. :DDD

(#8614) #40935168 válasza FEDman (#8613) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egyetlen dolgot utálok a milcek neveiben (főleg Oly): NEM BÍROM MEGJEGYEZNI az istennek sem !!! :(((
Az Oly OM-D E-M1-től kb. hülyét kapok, hogy 10 mp múlva nem tudom fejből, XE1 is olyan izé név, ehh, nem lett volna nekik is elég egy szám meg egy betű ? 600D, D600, oszt csókolom. Vagy legyen C600, 600C, passz. Vagy X500, ilyesmi. Fuji jobb egy fokkal :) De az Oly nevek, k.o. Lehet nekem kevés az agyam ehhez, de a marketing adott egy pofont a terjedésnek ezzel, .. ha ma láttam volna és kézben fogtam volna egy Oly-t a Médiában és este arról kellene itt áradoznom Nektek, hogy úúú de jó volt, klassz kis gép, jönne a kérdés: melyiket fogtad ? -> ????????? - ennyi :(((

Ahogy Hofi mondaná: elszabták. :D

(#8615) m3ss válasza #40935168 (#8614) üzenetére


m3ss
veterán

:DDD :K detto.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8616) Freddy76 válasza #40935168 (#8614) üzenetére


Freddy76
addikt

Pedig logikus az, csak te nem érted... Mondjuk vannak benne érdekességek, nincs pl. négyes, merthogy szerencsétlen szám: az ep3 után az ep5 jött... Régen (filmes korszakban) az olympus slr sorozata volt az om (nekem egy om-10-em van), míg az olcsóbb sorozat volt a pen. A mostani "p" betű mindig erre a régi, 1959-től gyártott "pen" sorozatra utal, ami az olympus legendás filmes gépeinek a típusneve volt. Eléraktak egy "E" betűt (gondolom, electronic), így lett "electronic pen", amelyből háromféle van:
E-P: ez a penek csúcsa, a "nagy". E-P1,2,3,5.
E-PL: "L", mint lite, ezek kisebb, egyszerűbb gépek. E-PL1,2,3,5 volt eddig (nyílván az 5 jön a 3 után).
E-PM: "M", mint mini. E-PM1,2 volt.

Érdekesség, hogy ezek a gépek - különösen a "P" és a "PL" külsőre is a régi penekre hajaz, például...

A komolyabb gépek külsőre is a régi filmes tükörreflexesekre emlékeztetnek, az OM sorosaz lett OM-D, azaz OM Digital. Na, itt már fingom sincs, miért EM a másik név, és miért lett az első OM-D OM-D EM-5, majd a második - a csúcsgép - OM-D EM-1. Gondolom, az 1-2-3 lesz a csúcs, az 5-6-7 a felső-közép.

Érted???

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8617) #40935168 válasza Freddy76 (#8616) üzenetére


#40935168
törölt tag

:N
:DDD :((( :DDD :((( :DDD :))

Szerintem ezeket egy XLS-be összefoglalom, kis piktogrammal mellényomtatom a képét, vagy kinyomtatom a Te mondókádat, zsebre vágom és bármikor ha ilyen Oly-izé :D közelében járok, előveszem a Bibliát és fellapozom, bízva abba, hogy nem az utolsó soraidba futok bele a sorozatszámmal - az eleje akkor menni fog és hátha megértem a matekot. :DD ;)

(#8618) Freddy76 válasza #40935168 (#8617) üzenetére


Freddy76
addikt

Figyi:
E-PM = Nikon d3xxx
E-PL = Nikon d5xxx
E-P = Nikon d7xxx
Nikon d600 = OM-D EM-5
Nikon d800 = OM-D EM-1

D300 kimarad, az kihalófélben van, csak néhány őskövület hippi használja, a d4 meg más kategória.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8619) MC Pite válasza Freddy76 (#8616) üzenetére


MC Pite
veterán

L mint light vagy Flash, nem? Legalábbis korábban mintha így lett volna... :B

"D300 kimarad, az kihalófélben van, csak néhány őskövület hippi használja" :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8620) #40935168 válasza Freddy76 (#8618) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na, szuper. Ezt nyomtatom ki. Thx. :DDD

;]

(#8621) FEDman


FEDman
addikt

Minden idők legszebb típus elnevezése az iM1836!
Szerintem még a Polariodnál se értik, hogy hogy sikerülhetett ennyire frappáns és egyszerű nevet találniuk ennek az izének. :DDD

(#8622) Real_Necro válasza Freddy76 (#8618) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez most árban vagy tudásszintben?

Az E-PL = Nikon D5000 vagy D5100 vagy D5200 vagy D5300?

Ekkora kategória lépések vannak ?

Sony milcekről miért nem ír senki? Az nem jó? :))

Szerk.:

Ebay-en 800€-ért mennek a D7k1-ek újan némethonban. :Y

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8623) Freddy76 válasza Real_Necro (#8622) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem hasonlítottam típusokat, csak Kutyusnak lőttem be nagyjából a kategóriákat. Nagyjából.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8624) MC Pite válasza Real_Necro (#8622) üzenetére


MC Pite
veterán

Sztem dobogón az mft, X és a NEX. A többiek hátulról nézik a meccset, akár haza is mehetnek, max azon verekednek össze hogy a p...x Q vagy az E*S M vezesse őket ;]

Én szállítással bőven 900 fölött látok csak 7K1et... vannak amik meg drágábbak mint itthon...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8625) Real_Necro válasza MC Pite (#8624) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem tudom hol nézed, ezek pl ma mentek el, alig pár órája, vagy még annyi sem:
[link]

[link]

Szerk.:

Azt nem írtam, hogy ne a fix árakat nézd, természetesen "küzdeni" is kell érte. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8626) MC Pite válasza Real_Necro (#8625) üzenetére


MC Pite
veterán

Ja, csak a fix árakat nézem csak (amazont néztem egyébként) mert a küzdéssel sokszor becoptam...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8627) Real_Necro válasza MC Pite (#8626) üzenetére


Real_Necro
veterán

Néztem a lejárt aukciókat, elég sok elment mostanában 800€ környékén. Az nem rossz, és ahogy láttam nem nagyon emelkedik az ára az utolsó pillanatban, de persze ki kell fogni.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8628) OTika


OTika
aktív tag

Nikon Df.
Kicsit több infó van itt.

(#8629) jjeahh válasza m3ss (#8544) üzenetére


jjeahh
nagyúr

250-300 font az angol ebayen, ami miatt még nem csábulnék, de...egy sigma 10-20-al + nikkor 50/1.4-el max 900 font, ami már elgondolkodtat...már írtam, nincs semmi bajom a dslr-ekkel, csak az igényeim...ehh :D
ha nex-6 lesz, a sony féle 50/1.8-al, 16-50-el, a pakk újan kijönne 800 fontból, igaz nem kapok akkora fényerőt portréra, és 16mm sem 10mm, de van evf, peaking, kis váz, és végre beszerzem lassan az álmaim manuál üvegeit, pl egy 35mm nokton classic-ot stb, és úgy érzem a cucc időtlen időkig kielégítene...és akkor eszembe jut újra és újra, hogy a 16mm nem túl széles... :DDD , a 10-18 meg sony-ra baromi drága, sosem venném meg...szal pár dolog ami fontos számomra:
méret/súly: sony
evf-peaking: sony
natív üvegek, ár-érték arány: nikon
max iso3200 használhatóság: egál
ritkán, de szükségem van egy 100-150mm körüli legalább f2.8 obira, ami ha nikonra van, külön meg kell vennem, a sony-van használhatom a meglévő 135-öst, szal: sony
filóztam még az x-e1-en, de inkább hagyom a francba, szép álom, de nincs rá portréüveg, tudtommal rendes nagylátó sem, ráadásul ami van rá, az marha drága, és nem vagyok gyors af fanatikus, a fuji review videók mégis elrettentenek...mondjuk elvileg egy fw update-el ezt megoldották...na meg a peaking sem annyira jó, mint a sony-é...
maradt még a pana g3 amire vannak álomüvegek olcsón, a g3 is apróért megy, de magasiso-t nem tudom mennyire bírja, nincs peaking...
hónapok óta dilemmázok a dolgon, de ezúttal nem akarom megbánni a vásárt, a kis e-p1 már nagyon korlátoz...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8630) jjeahh


jjeahh
nagyúr

amúgy jó reggelt :D [link] [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8631) #31757056 válasza jjeahh (#8630) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ehelyett a fostalicska helyett jöhetett volna inkabb valami hasznalhato mondjuk egy D300 utod. Amugy nem rossz. :)

(#8632) jjeahh válasza #31757056 (#8631) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a legtöbben a milc-eket a mindennapokban is használják gondolom, az én nyakamban is állandóan ott lóg, meg sokan streetfotóra stb, szóvan itt van értelme a szépségnek, de egy böhöm professzionális ff dslr váznál nem tom...ez sztem már divat, sznobizmus mittomén...ettől függetlenül szép, tetszik, csak ne lenne ilyen vastag, ezzel a kis markolattal egy ekkora váz nem tom elképzelni, hogy kényelmes legyen bárkinek is fogásra...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8633) MC Pite válasza OTika (#8628) üzenetére


MC Pite
veterán

Asszem nem én vagyok az egyetlen aki picit többet remélt... Meg egyetlen olyan új üveg van ami nagyjából passzol hozzá stílusban. Nem echte retrót várok, neoretró megteszi, de picit felemás pl a nagy HDMI felirattal... Kipróbálnám, de a varázs nem jött át - úgy mint ahogy az első sejtelmes videókon nézegettem legalábbis, sokat vártam :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8634) Mercutio_ válasza jjeahh (#8630) üzenetére


Mercutio_
félisten

A fehér varrottbőr cucc jöhet :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8635) jjeahh


jjeahh
nagyúr

"A Nikon Df érzelmeket vált ki"
m3ss, ez a te nikonod :DD :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8636) anaqer


anaqer
veterán

A stabis és a mentes Tamron 70-300 között milyen különbség van még, ami indokolhatná a 2.5-es árszorzót? Illetve kb. hány stopot számít itt a stabi?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8637) Freddy76 válasza jjeahh (#8635) üzenetére


Freddy76
addikt

m3ss-nek nincsenek érzelmei :(

Szerintem tippeljünk, mennyibe fog kerülni. Mondok 4000 dodót.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8638) MC Pite válasza Freddy76 (#8637) üzenetére


MC Pite
veterán

"A Nikon Df 2013 november végétől már a boltokba kerülhet, fekete, és ezüst-fekete színváltozatban. A váz ára 2750 dollár lesz, vagyis 750 dollárral múlja felül a legutóbbi D610 bejelentéskori árát. Speciális kiadású kitben (váz+50mm F1,8 objektív) 3000 dollár körüli áron nyit, mely megegyezik a D800 váz kezdőárával. Az új 50mm-es optika külön is megvásárolható lesz 280 dollárért."
.-.2 lesz kb 900 dodó (800 az elődje), 600 az ekvivalnes 35 1.4, az 1500. Hát, inkább ezt fixezném fel a különbözetből, de ha D605ként tekintük a DF-re, akkor 610 áráért még lehet korrekt.

150-180 (mire ideér) ezres felár a 610re... hm... legalább 16 mp és nem nagyobb mint a D610 (bár akkor elvárnám hogy ne hagyjanak ki ennyi plusszért már semmit a 610ből :U )

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8639) Mercutio_ válasza anaqer (#8636) üzenetére


Mercutio_
félisten

USD motort kapott a korábbi mikromotor helyett, +1 XLD lencse, nem forog a frontlencse photozone teszt

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8640) anaqer válasza Mercutio_ (#8639) üzenetére


anaqer
veterán

Kösz! Ha jól értem, ez a gyakorlatban valami olyasmit jelent, hogy lassabb AF (meg nincs instant manual) és erősebb CA...? Illetve a forgó front a gradiens szűrőkön kívül miben jelenthet még problémát?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8641) Karima


Karima
őstag

Sziasztok,

Szerintetek melyik éri meg jobban (ha egyáltalán megérik - nem ismerem már ezeket a használt árakat:)):

d40 + 18-55 20k expoval, 5 évesen, tartozékokkal 40ezerért
vagy
d40 + 18-55 15k expoval (tavaly lett a zárszerkezet cserélve), tartozékokkal 48ezerért?

Köszi :)

(#8642) Mercutio_ válasza anaqer (#8640) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, és ha jól veszem ki, akkor 200mm fölött a régi képe lényegesen gyengébb volt, meg ugye a stabi 3fé-t megfog és a keresőkép is stabilizált.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8643) Krisz79


Krisz79
őstag

Van 1 Nikon 18-105 VR obim,ami még ebbe a hónapba garanciás. (Media Markt)
Az elején van a lencse körül 1 fekete max: 0,5cm "valami"
Kérdésem,mintha el lenne kicsit válva a lencsétől.
Érdemes ezért gariba vissza vinni?
Mit tudnak vele csinálni?

Köszönöm.
Esetleg délután tudok róla képet feltenni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8644) m3ss válasza jjeahh (#8629) üzenetére


m3ss
veterán

300 mar kb sok a d90-ert. szoktak azok 80-90e korul is lenni par tiz e expoval...
50 1.4 nem tudom megeri-e dx-re, eleg draga uveg a G-s...kijon belole egy 1.8D meg egy sigma 105 is boven. vagy vmi mas. sigma is eleg jo portrezni amugy...
en ugy dontottem nem veszek dx-re pl 50-esbol 1.4-et, akkor inkabb valtanek fx-re...1.4D meg nem tunik tul elesnek nyitva tesztek alapjan...

amugy nekem tetszik ez a df, mondjuk designra a fujik is tetszenek... a masik topicban mar a markolatot meg a tarcsat is levagtak rola. jo h meg a statuszkijelzo rajtamaradt :B amugy nekem tetszik ez az irany, ovf, statuszkijelzo, ff szenzor..nem hulyek ezek ;)

karima: sztem mind2 megerheti. valasszatok allapot alapjan kb. igy latatlanban inkabb az elso verziot vennem, 5e expo kulonbseg nem igazan mervado.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8645) Kleroo válasza Karima (#8641) üzenetére


Kleroo
veterán

Nagyon egymásra torlódtak a belépő vázak árai.
D40 szerintem olyan keveset ér, hogy nem érdemes eladni.
D60+18-55-ért adnék ilyesmi pénzt.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8646) *Ropi* válasza Karima (#8641) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kérdés, hogy a cserélt zárasba mennyi expó ugrott bele a zárcsere előtt. :U Mert ugye más alkatrészek is amortizálódnak, nem csak a zár használódik ilyen esetekben...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8647) forceberg válasza m3ss (#8644) üzenetére


forceberg
veterán

Volt 50/1.4D-m és szerintem egész jó volt, nyitva CA és a bukéja nem az igazi rekeszelve(7 kerekítetlen lamella), de most is készülök venni egyet épp.
Nézek képet (D90 +50/1.4D).

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8648) Graphy válasza Karima (#8641) üzenetére


Graphy
aktív tag

D40 vázat már nem igazán vennék, D80 váz szerintem jobban megéri (45 körül már megvehető).

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8649) jjeahh válasza m3ss (#8644) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1.4 lágy? pár tesztben pengét olvastam pár helyen meg alázzák, szal nem tom... :F a 105 nekem hosszú, 35, és 50 a kedvenc gyútávom, szal most is egy 50-es rá van gyógyulva a vázra, egy 105-ös nem helyettesítheti, legalábbis nálam...a 135-ös helyett meg rövid, néha így is keveslem, pedig az oly-m 2x kroppos váz, szal ekv 170-nek felelne meg...ha meg 50/1.8 fele hajlok, akkor a nikon egyik előnye kihúzva...vagyis 1.8-ast az említett milc-ekre is találok, ráadásul valszeg pengébbek valamivel. a viszonylag olcsó sigma 10-20 még ami vonz, nex-mft fronton horrordrágán adják ezt a látószöget, sosem adnék ennyi pénzt egy üvegért... :((

forceberg: a bukéja sem az igazi ?...ou

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8650) m3ss válasza Graphy (#8648) üzenetére


m3ss
veterán

ja en is lattam d80-at ilyen aron...az is jo otlet.

forceberg: ha talalsz kepeket johetnek majd...en ezt nezegettem. ezek alapjan 1.8-on meg gyengebb, mint az 1.8D, amit nem teljesen ertek. mert az nyitva minden csak nem eles...f2.8-tol felfele kezd jobb lenni az 1.4d, de 2.8 felett meg eleg ritkan hasznalnam....
bar erdekes ez a grafikon, mert eszerint az 1.4g sem igazan eles nyitva...pedig gondolom azert csak nem olyan rossz...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.