Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Freddy76 válasza ujtzjani (#9900) üzenetére


Freddy76
addikt

Csak a 35 és a 16-85 tűnik érintettnek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9902) ujtzjani válasza Freddy76 (#9901) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszi a választ. Ez szomorú. :(( De kíváncsi lennék a Nikonék véleményére, hogy ez szerintük így jó-e.

(#9903) Freddy76 válasza ujtzjani (#9902) üzenetére


Freddy76
addikt

Nikonék szerint a probléma nem létezik.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9904) ujtzjani válasza Freddy76 (#9903) üzenetére


ujtzjani
tag

:W :W :W

(#9905) Larry303 válasza ujtzjani (#9904) üzenetére


Larry303
addikt

50est szereti azzal nincs baja...
amúgy nálam ez a mesterséges fénynél jövő hiba nem jelentkezett, pedig sokat használom ott...ost végignéztem múlt heti szülinapos képeket, csak beltérben, teljesen jók, még a 16-85 is szépen teljesített.
amúgy sztem a legnagyobb pláne ez az egészben, hogy totál kiszámíthatatlan (mármint az érintett üvegekkel)
nekem pl a 16-85 nél kinti verőfényes képeknél tűnt fellegelőször, hogy vmi nem stimmel...

aleister: ezt most sztem félreérted...eleve több megbízás van váztól függetlenül, csak ugye arra utal a kollega, hogy abból jön a több pénz...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9906) ujtzjani válasza Larry303 (#9905) üzenetére


ujtzjani
tag

Hát nagy kár érte. Más alternatíva meg nem igen van, főleg hasonló árban. Jól gondolom? :(

(#9907) #40935168


#40935168
törölt tag

Vett egy kanyonos haverom egy D610-et 24-120 f4-gyel. Megsimogatom a kicsiket a napokban. Ki mire kivancsi ? ;)

(#9908) Larry303 válasza ujtzjani (#9906) üzenetére


Larry303
addikt

ha elég a 2.8 fényerő akkor sztem több is, de tudtommal 3rd party 35ösökkel nincs gond, illetve itt az usb dokkoló, tuti meg lehet oldani

Eperkutyus: küldöm a címet ahova postázhatod :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9909) Gulyopapa válasza #40935168 (#9907) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát hogy milyen az összbenyomás :)

(#9910) ujtzjani válasza Larry303 (#9908) üzenetére


ujtzjani
tag

3rd party a 35mm 1,4g re gondoltál? Mert az árban hát hogy is mondjam, nem egy kategória... :)
De ha már itt tarunk szívesen vennék tanácsokat mivel még csak ízlelgetem a tükrös világot... Beltéri fotózásnál érdemes nagyon fényerős obira hajtani vagy inkább egy jobb vaku a jobb megoldás? Mivel nekem ez hobbi és családi fotózásra használom, legalább is egyenlőre, árban az ésszerű határokon belül kellene maradni.... Persze minden érdekelne és mindenbe bele kóstolnék de az anyagiak eléggé korlátozottak....

(#9911) Gulyopapa válasza ujtzjani (#9910) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Beltérre, ha fontosak a színek ( színhelyesség ) és akarsz árnyékokat is látni a képen, felejtsd el a vakut :) Oda vannak 1.8-as fényerejű obik.
Persze van az a fénymennyiség ahol már nem élsz meg a vaku nélkül ...

[ Szerkesztve ]

(#9912) ujtzjani válasza Gulyopapa (#9911) üzenetére


ujtzjani
tag

Igen ezért nézegettem a 35mm 1,8g-t de sajna nem biztos, hogy jó vétel lenne a D7000-re.

(#9913) MC Pite


MC Pite
veterán

Tamron 17-50, ahova meg kevés, egy kis indirekt vaku, vagy akár a sajátjával vakusaruba tolható lágyítóval.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9914) anaqer


anaqer
veterán

Kis elmélet: jól gondolom, hogy a magas ISO-n fellépő zaj alapvetőn termikus? Tehát télen (tuning időben :DDD) ugyanazon szenzorral és ugyanazon beállítások mellett kevésbé lesz zajos a kép, mint mondjuk nyáron, amikor este is lehet 30 fok?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9915) MC Pite válasza anaqer (#9914) üzenetére


MC Pite
veterán

Így van. Bár nem jelentős a különbség.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9916) L4mie


L4mie
veterán

Urak, került be valaki idén döntősök közé Nikon 24/7 ben? :)
csak, hogy drukkoljak-e valakinek :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9917) Larry303 válasza Gulyopapa (#9911) üzenetére


Larry303
addikt

hát ezzel vitatkoznék....sokszor elég, és jó eredményt is kaphatsz az 1.8 -val cropos vázon...de az én tapasztalatóm szerint, többször lesz kevés oda önmagában, mint elég...szal kevés fény miatt tolod az isot, de én 1600fölé nem mennék átlagos beltéri világítás mellett mondjuk egy d7k...3200t még meg lehet oldani, de csak akkor ha sikerül kicsit felüllőni vele
szal én pl freddy szettjét ajánlanám neki, egy pöpec kis vaku, szépen falravillantva, kicsit visszatekerve, ha nem szeretnéd teljesen kilapítani, és vmi 2,8as kis zoom. én azt mondom ezzel a szettel sokkal jobban tudja megoldani a szitukat, mint csak isoból meg üvegből...onnantól, ha kevés fénynél akarsz teszem fel gyerkőcöt fotozni, felejtsd el vaku nélkül, az összes bemozdul és még zajos is a képed...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9918) *Ropi* válasza #40935168 (#9907) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor már nem kanyonos, hanem nyikonyos. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9919) Balinov válasza #40935168 (#9907) üzenetére


Balinov
félisten

haverodat simogatod vagy a D610-et? mert elobbirol nagyon nem erdekelne a tapasztalat ;] :P

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9920) ujtzjani válasza Larry303 (#9917) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszönöm a tanácsot akkor egy vaku + a fent említett tamaron 17-50 obi jó választás lehet?

(#9921) m3ss válasza ujtzjani (#9920) üzenetére


m3ss
veterán

mindenkinek 17-50 2.8-at ajanlunk, vc nelkulit. nincs is ennyi a piacon. btw ha vkinek 60 korul van elado privizzen ram :DDD

amugy sztem is vegyel vakut, sokszor jol fog az jonni, nem is nagy koltseg egy yn vaku...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9922) aleister válasza Larry303 (#9905) üzenetére


aleister
veterán

Nem kizárt, hogy félreértettem.
Nekem úgy jött le, hogy az FX érzékelőhöz társítja a több megbízást.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9923) ujtzjani válasza m3ss (#9921) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszönöm a tanácsot. :D Ez lett volna a kövi kérdésem, hogy YN megéri-e? :R

(#9924) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Olcsó teléből ezek közül melyiket ajánlanátok?

Tamron 18-200
Tamron 55-200
Tamron 70-300
Nikon 55-300
Nikon 55-200
Nikon 70-300
Sigma 55-200
Sigma 70-300

Tudom, ez jó sok, de ahány tesztet olvasok, annál inkább összezavar. Jelenleg egy 18-105 VR van, ez marad is, tehát főleg 105 fölé kéne obi.

Köszi!

(#9925) crey válasza r3dsnake (#9924) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hát kb. ezeket:

Tamron 70-300 --> ez és a Nikon 70-300 a legjobb a négy közül.
Nikon 55-300
Nikon 55-200
Nikon 70-300

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9926) r3dsnake válasza crey (#9925) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi!

Múltkor érdeklődtem a topicban a 70-300 VR nélküli változatáról, de arról elég negatív volt a vélemény, és akkor az 55-200-at ajánlották helyette. A VR változata ennek az obinak jelenleg számomra nem férne bele anyagilag. Ebben az esetben is azt ajánlod? Vagy akkor inkább a Tamron? Mondjuk a Tamron ára is nagyon határeset... Ennyit nem biztos, hogy szánnék rá.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#9927) crey válasza r3dsnake (#9926) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A VR nélkülit nem javaslom én sem. A VR-est igen. De ha rám hallgatsz, megveszed helyette a Tami 70-300 VR-est.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9928) torzo


torzo
Ármester

Az alábbi macroobik közül melyiket tartjátok a legnyerőbbnek? A tesztelőoldalak eredményét ismerem, személyes tapasztalat érdekel.

Nikon AF-S VR 105mm f/2.8G IF-ED
Sigma 105mm f/2.8 ex dg os hsm
Tamron SP 90mm F/2.8 Di VC USD

(#9929) r3dsnake válasza crey (#9927) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi! Sajnos a tamron is határeset, de az már talán beleférne. Annak a VR nélküli marco változatáról mi a vélemény? eBayen az 33k körül van, az nagyon kellemes.

Ha pedig szempont lenne, hogy max 60e és VR-es obi, akkor mit javasolnál?

Köszi mégegyszer!

(#9930) forceberg válasza r3dsnake (#9929) üzenetére


forceberg
veterán

Nikon 55-300VR. Használtan 60k alatt ez a jelenleg kapható legjobb tele.
A fókusza lassú, ha végig kell tekernie, a kijövő tubus forog fókuszáláskor, de a stabija jó és a képe is elmegy és még épp nem túl nagy méretű.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9931) crey válasza r3dsnake (#9929) üzenetére


crey
MODERÁTOR

VR nélküli Sigma és Tamikról nem nyilatkozom, mert soha a környékén nem jártam egyiknek sem (illetve de, volt valami nagyon óóóócsó Sigmám, az olyan is volt).

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9932) Mercutio_ válasza hotkar (#9899) üzenetére


Mercutio_
félisten

K5-ben emlékeim szerint az rgb vagy az af bénázott, de mivel külön modul volt firmware oldalon helyre tették - persze gyártási szórás ott is volt - inkább az szívott akinek kisebb váza volt, mert abban nem raktak külön modult így csak ugy-ahogy tudtak firm oldalon reszelni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9933) Kleroo válasza torzo (#9928) üzenetére


Kleroo
veterán

Mind a 3-at próbáltam. Ő, illetve asszem Sigmából OS nélkülit.
Szerintem azt vedd amelyikre leginkább van pénzed, és találsz.
Mindegyik remek cucc, eltalált konstrukció.

A Nikkornak az a nagy előnye, hogy ténylegesen remek portréra is, és az AF is elég gyors ahhoz, hogy jó társ legyen. (ez igazából a Nikkor erénye, nem a tami és sigma hátránya :) )

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9934) m3ss


m3ss
veterán

talaltam egy 17-50 tamront, ami fokuszmotor nelkuli verzio. nem is tudtam hogy van ilyen is. ezek optikailag es fokuszpontossagilag vajon jobbak vagy rosszabbak?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9935) Sequoyah válasza aleister (#9897) üzenetére


Sequoyah
tag

"Nem is tudtam, hogy a vázaknak is van fényerejük."
Akkor ideje tanulgatni egy kicsit a fényképezők működéséről.

"Tehát a megrendelő szerinted ránéz a vázra, rögtön tudja, hogy full frame vagy aps-c, és ettől függően ad megbízást?"
Egy fotóskönyvet is vehetnél, vagy tanfolyam. Nem a megrendelő nézi, de a felsorolt pénzes témákhoz a D700 illik, a természethez meg a D7100. És a pénzes téma lehet fontosabb szvsz.

De szerintem csak trollkodsz...

(#9936) m3ss válasza Kleroo (#9933) üzenetére


m3ss
veterán

masik 2 miert nem jo portrera annyira?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9937) Peethy válasza Sequoyah (#9935) üzenetére


Peethy
őstag

"Nem a megrendelő nézi, de a felsorolt pénzes témákhoz a D700 illik, a természethez meg a D7100. És a pénzes téma lehet fontosabb szvsz."

Ez örök téma a 18-55 vs. 18-105 és a D7000 vs. D300 mellett a topikban, de azért megjegyzem: a pénzes munkák 98%-a bármelyikkel elvégezhető, de sokszor egy ennél nagyságrenddel gyengébb géppel is. Vannak célfeladatok, de azok igen szűk kört érintenek, bár nyilván őket fizetik meg a legjobban (esküvő, profi természet, profi étel-ital-stockfotó).

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#9938) Sequoyah válasza anaqer (#9914) üzenetére


Sequoyah
tag

Nem, a zaj az erősítés miatt keletkezik, nem a hő miatt. És elvi minimuma is van ott, ahol minden egyes fotont meg tud különböztetni az érzékelő, amitől úgy tudom nem is járnak olyan messze.

Viszont a hosszú záridőnél jelentkező hotpixelek termikus eredetűek, az valóban csökken télen. Szóval a csillagfotózást érdemes télre időzíteni, bár ilyenkor cserébe jóval nehezebb tiszta, páramentes eget találni.
A tökéletes az a szahara ahol éjszaka mínuszok is lehetnek, és óriási a szárazság, plusz sehol semmi fényszennyezés:)

(#9939) JohnyBlue válasza Sequoyah (#9935) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tehát a megrendelő szerinted ránéz a vázra, rögtön tudja, hogy full frame vagy aps-c, és ettől függően ad megbízást?"
Egy fotóskönyvet is vehetnél, vagy tanfolyam. Nem a megrendelő nézi, de a felsorolt pénzes témákhoz a D700 illik, a természethez meg a D7100. És a pénzes téma lehet fontosabb szvsz.

Akkor én már D7000 el egy fizetős melót se merjek bevállalni ? És második tarcsi váznak meg a D5100-at ki se vegyem a fiókból? A harmadvázról meg ami egy 4/3 szenzoros Olympus már ne is beszéljünk? De csak azért mert ha fizetős meló akkor csak full frame?

Brrrr.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#9940) Gulyopapa válasza JohnyBlue (#9939) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nyilván ez nem igaz ...

(#9941) Sequoyah válasza Peethy (#9937) üzenetére


Sequoyah
tag

Esküvő és egyéb beltéri rendezvény rajta volt a listán, ahol nagyon nagy a fényéhség, és a dof is jól jön a művészibb képekhez. Mindkettőben az FF a jobb.

(#9942) Gulyopapa válasza Sequoyah (#9941) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Művészkedni DX-el is lehet bár, igen, az FF jobb ebben VISZONT egy laikus ebből SEMMIT nem vesz észre.
Tapasztalat ...

(#9943) Sequoyah válasza JohnyBlue (#9939) üzenetére


Sequoyah
tag

Ha te ebből ezt szűrte le, akkor te semmilyen melót ne vállalj, mert gondok lesznek a kommunikációval:) Szerinted ha az egyik jobb, akkor a másik máris hulladék? Vagy a D7100 jobb és a D700-asok ne vállaljanak semmit? Vagy pont egyforma a kettő és mindkettő vállalhat?

(#9942) Gulyopapa: A kérdés az volt hogy melyik jobb, nem az, hogy mi az ami még mindig jó.

[ Szerkesztve ]

(#9944) Freddy76 válasza Sequoyah (#9935) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem is elmagyarázhatnád a váz fényerejét, buta vagyok, nem értem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9945) Sequoyah válasza Freddy76 (#9944) üzenetére


Sequoyah
tag

Pedig egyszerű, a nagyobb érzékelő több fényt tud befogni. De a legtöbb technikai kézikönyv ezt tartalmazza. Lásd pl.: ISO, képzaj...

(#9946) Gulyopapa válasza Sequoyah (#9943) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én nem vagyok pro de nem hiszem hogy all in all a D700 jobb beltérre ... de lehet hogy tévedek

(#9947) Kleroo válasza m3ss (#9936) üzenetére


Kleroo
veterán

Pontosítva: Leginkább az AF miatt. Karima Tamronja jó sokáig volt nálam, portréra is próbálgattam. De valahogy rossz volt használni, sok fail kép lett az af miatt. És valahogy a képe sem volt az igaz portréra. A Sigmát csak gyorsan próbálgattam, de ennek is ugyanolyan "macro"-s AF-e van.
A Nikkort konkrétan portréra próbáltam és ha nem tudnám, nem nagyon mondanám meg, hogy Macro obi. :))
Mos, karcol, pontos, gyors, DRÁGA :))

(Nekem továbbra is a D700+ Sigma 70-200 őspapa a favorit emberi áron portréra :) )

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9948) csacsi77 válasza Sequoyah (#9945) üzenetére


csacsi77
senior tag

Na ebből attack lesz.... Jöhet a popcorn....
HAJRÁ!!!

"A film megvilágítása tehát nemcsak a tárgy világosságától (fénysűrűségétől) függ, hanem az objektív gyújtótávolságának és hatásos átmérőjének hányadosától is. Ezt az utóbbi, mint az objektívre jellemző adatot, nevezzük fényerőnek, és F-fel jelöljük. Így : F=f/D"

f=az objektív gyújtótávolsága (mm); D=az objektív hatásos belépőnyílásának átmérője

Dr.Sevcsik - Hefelle : Fényképészet

Öreg fater megoldja!!!!

(#9949) Real_Necro


Real_Necro
veterán

;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9950) Sequoyah válasza Gulyopapa (#9946) üzenetére


Sequoyah
tag

Nem is all in all. De sztem összességében valamivel jobb.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.