Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Mercutio_ válasza forceberg (#9495) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne szívassuk már a bocit :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9502) *Ropi* válasza #40935168 (#9498) üzenetére


*Ropi*
félisten

Oszoljuk kérem, nincsen itten semmi látnivaló! :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9503) forceberg válasza *Ropi* (#9502) üzenetére


forceberg
veterán

Látod, ha 6D-re beszélték volna rá :DDD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9504) Freddy76 válasza forceberg (#9503) üzenetére


Freddy76
addikt

Mindenki jobban járt volna, a Fehér Macska Modi a Canon topikban kb. a 3. hozzászólásnál kiírtotta volna ezt a diskurzust, minden előzményével együtt, még a vonatkozó teszteket, és az ahhoz hozzászóló júzereket is felszántotta volna, majd sóval hintette volna be a virtuális apokalipszist.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9505) #40935168 válasza *Ropi* (#9502) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azaz :D

(#9506) *Ropi* válasza Freddy76 (#9504) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak nem hiányzik, nosztalgiázol? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9507) Mercutio_ válasza *Ropi* (#9506) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szóljak a cimborának? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9508) *Ropi* válasza Mercutio_ (#9507) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bocit kérdezd! ;] Hátha nem perel be... :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9509) Mercutio_ válasza *Ropi* (#9508) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én itt csak vendég vagyok :B ha akar majd a boci intézkedik, aztán néz ártatlan boci szemekkel :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9510) *Ropi* válasza Mercutio_ (#9509) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én meg elvileg "ellenség", mégis itt szaporítom a szót (meg a hsz.-t). :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9511) #40935168 válasza *Ropi* (#9510) üzenetére


#40935168
törölt tag

Tényleg, néha át kéne trollkodni amoda.. ;]

(#9512) Freddy76 válasza #40935168 (#9511) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez az, bakker, nincs esélyed. Ott már rég lezárás lenne, majd takarítás után hiányozna pár hozzászólás, és mellé járna a kioktatás, hogy ne beszélj mellé szakmai topikban sorozatban, ha pedig becsúszik egy-egy off, akkor az legyen offban. Kicsit itt is kellene ilyen. Nem annyira, de kicsit kellene.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9513) Flow


Flow
senior tag

Ropi kolléga irányításával itt is megkérdezem: FX-re keresek (még mindig :DDD ) ultraszéleslátót.
Lenne 16-35 1100 egységért, 14-24 2.8 1300 egységért. Pro-k, kontrák? Valakinek tapasztalata?

Ja, és üdv mindenkinek, jó sokat kihagytam itt... :U

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#9514) Freddy76 válasza Flow (#9513) üzenetére


Freddy76
addikt

A 16-35-ről itt van egy - szerintem - jó leírás.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9515) #40935168 válasza Flow (#9513) üzenetére


#40935168
törölt tag

14-24 helyett 16-35-tel csak akkor játszanék, ha filterezek rendszeresen, sokat (bár van mókolás a 14-24-re is, de azért az mégsem annyi, hogy betekerem a slim cpl-t vagy ND-t laza 10 másodperc alatt és jónapot). Képminőségre 14-24, nem kérdés.

@ Freddy: nekem ez jó így, sztem nincs szétoffolva. Legalábbis most. Néha tényleg megindul amúgy. Ha arra gondolsz, akkor "ja, egyetértek" :)

Jó éjt mindenki, elteszem magam..

[ Szerkesztve ]

(#9516) aleister válasza Flow (#9513) üzenetére


aleister
veterán

Egy szavazat a 14-24-re.
Az UWA-knál ez a 2mm lent érezhető különbség. Amihez volt szerencsém 14-24-hez az állati szépen rajzolt. Ellenben nagy hátránya, hogy nem lehet szűrőzni.
Esetleg Tokina 11-16?

Más:
Látom hétvégén valakinek nagyon elgurult a gyógyszere.
...és bakker! Még csak most jönnek az igazán csúnya idők. Még többen szorulnak be hétvégére a gép elé.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9517) balintkagan1 válasza MC Pite (#9468) üzenetére


balintkagan1
tag

Szép a lány a fotókon:D Meg a képekis jók :K

(#9518) Geller72


Geller72
veterán

Üdv mindenkinek!

Most van az, hogy kezd a D7100 ára elfogadható formát ölteni. Jelen állás szerint egy D7000 csak váz cca. 220k körül mozog. Egy 7100 105-ös kit-ben 320k. A 105-ös obit nem szalasztanám el, ha lehet, mert csak egy 50-es obim van jelenleg még, semmi más. Jól látom e, hogy jelen pillanatban a piacon ár/érték/tudás tekintetében a D7100 lenne a befutó, avagy sem? Sokalltam eddig az árát, de úgy néz ki, ettől jobbat, vagy ilyen jót, olcsóbban nem mostanában kapok, így könnyen előfordulhat, hogy a közeljövőben megvenném.
Köszi a tippeket.
G.
Ahogy nézegetem, lassan eljön a hópihés makrók ideje..:DDD.

(#9519) Freddy76 válasza Geller72 (#9518) üzenetére


Freddy76
addikt

Specifikációkat tekintve baromi jó gép a d7100, a képminőségéről nyilván nem kell beszélni. Ha lennének abszolút megbízható infók arról, hogy a 35-össel működik hibátlanul, még gondolkoznék is (jó, nyílván fel kellene túrnom a netet).

Ami érdekes: a napokban voltam az mm-ben, és fogdostam a d7100-at. Valahogy műanyagabb, gagyibb érzésre, mint a d7000. Nem rossz, de kicsit rosszabb minőségérzetet ad. Megjegyzem, akivel ezt megosztottam, d90-ről váltott d7000-re, és ugyanez volt az érzése: a d7000 kicsit vásáribb, mint a d90. Mondjuk ez szerintem bőven a felejthető kategória, a d7100 is nyilván teljesen jó gép.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9520) Larry303 válasza Freddy76 (#9519) üzenetére


Larry303
addikt

"fogdostam a d7100-at. Valahogy műanyagabb, gagyibb érzésre, mint a d7000. Nem rossz, de kicsit rosszabb minőségérzetet ad."

uez...múltkor megfogdostam
viszont ennek ellenére vszeg meglépem a cserét...vázat már fel is raktam itt az apón...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9521) Gulyopapa válasza Freddy76 (#9519) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát nem tudom...
Volt már pár gépem ( Canon sorozat több tagja, Nikon D200 ) de ez egy hibátlan gépváz számomra.
Kellően masszív, nem túl nehéz, minőségi váz.
Én nagyon szeretem. Ja, és elképesztő mennyiségű opció van benne, csak győzd kiaknázni. :)
Én még hónapok múlva is sokszor olvasom a kézikönyvét mert annyira összetett a gép tudása.
A képek minősége pedig kitűnő.
D7000-em nem volt ...

Geller : miről váltanál ?

[ Szerkesztve ]

(#9522) Geller72 válasza Freddy76 (#9519) üzenetére


Geller72
veterán

Hogy a D90--7000--7100 egyre gagyibbnak tűnik, ezt aláírom. Egyértelmű. Olvastam valahol, hogy a Nikon az egyre kisebb vázak fele kacsintgat, sajna megy vele a minőségérzet is, pedig nem kellene. :(.

@Gulyopapa:

Nem volt nikonom még, szal ez lenne az első.

[ Szerkesztve ]

(#9523) Freddy76 válasza Gulyopapa (#9521) üzenetére


Freddy76
addikt

A kezelésével semmi baj, az teljesen a d7000 (nekem az van). Az is nyilvánvaló, hogy konkrét baj nincs a d7100-zal, meg tudnám szokni :DDD .

Van egy ismerősöm, kb. húsz éve cégvezető, három évente ül át újabb mercikbe. Meg szokta jegyezni, hogy az újabb mindig jobb, egy csomó mindenben, de valahogy mindig kevésbé masszívnak érzi az egyre újabb modelleket. Én persze nem értem a nyavalyáit, mert mindig k.rva jó kocsikkal szaladgál :DDD . Itt is valami ilyesmi lehet.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9524) Gulyopapa válasza Geller72 (#9522) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ha már gagyiról beszélünk akkor Canon ... lekerekített divatos műanyag vázak.
De hogy a Nikon a gyagyiság felé menne ... :U
Na mindegy ... én nem ezt tapasztaltam.

Freddy : az autó analógiában van valami
Én is egy 20 éves E34-ben ülök és ahogy szokták mondani, ebbe még belerakták az anyagot :)

Geller: vedd meg, isteni, nagytudású "kis" gép.

[ Szerkesztve ]

(#9525) #40935168


#40935168
törölt tag

Jó reggelt mindenkibe !
Két klassz érdekesség máris, a hétfői csúcs hangulat fokozására:

1. Nikon D800E kisautó a szavannán becsorog egy oroszlánfalkába. Zseniális ötlet. :D

2. Pár D600-as kép az Everest-ről, Nepálból. [link]

(#9526) #40935168 válasza Gulyopapa (#9524) üzenetére


#40935168
törölt tag

A céges Toyota Verso, amit nullkilométeresen vettem át anno a flottamanager sráccal, szélvédőtisztítás közben olyanokat produkált, hogy az oldalsó karosszéria elem (a kerékjárat felett) egyszercsak hopp, domborúból homorúba ugrott át, amikor nagyon nekitámasztottam vezető oldalon a csípőm, hogy átérjek a szélvédő túloldalára az anyósülés előtti felületre.

Visszahajoltam, az elem visszapattant domborúra ismét, minden ok. Néztem, álltam, vakartam a fejem, ez most mi volt, egy 7.2 milliós autónál.. néztem megint rá.. megismételtem, .. halk puffanó hang, behorpadt megint homorúba, majd ahogy elengedtem, vissza normál enyhe-domborúba.

!//+!%!+%/%/=(%/"%/+"!%'/!%/ Hova jutottunk ???

(#9527) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Amúgy ha már a Canont felhoztam, választhatod a 7D-t is.
Volt nekem fél évig és elképesztő jó masina az is. :)
Pariban van a D7100-zal, de az pl nagyobb váz ( ha a méret fontos szempont )

Eperkutyus : ismerős :DDD
asszony most kapja az 5. Toyotáját a jövő héten ( Toyota Auris Combi ) és egyre gagyibb az összeszerelés, az anyagminőség, stb ...

[ Szerkesztve ]

(#9528) Geller72 válasza Gulyopapa (#9527) üzenetére


Geller72
veterán

;). Köszi, de már van Nikon obim, ahogy említettem, az 50-es. Nem szeretném eladni csak ezért. Igaz, van "maradék" Oly és Pentax obim is..:D.

(#9529) *Ropi* válasza #40935168 (#9526) üzenetére


*Ropi*
félisten

Túl sok gumibogyószörpöt ittál: attól nőtt meg az elhajlási mutatód. ;] :DDD:))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9530) Freddy76 válasza Gulyopapa (#9527) üzenetére


Freddy76
addikt

7d elég öregecske. Jó váz, ehhez nem fér kétség, és ma is megállja a helyét (af pl. betyáros), de szenzorban elmarad a d7100-tól.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9531) m3ss válasza Freddy76 (#9530) üzenetére


m3ss
veterán

sztem szenzorban a d7k-tol is elmarad, nem? csak egy tipp, de kiskornel rakott fel par magas isos kepet haladoba neha, es abbol kiindulva azt en vhova a d90 d7k koze tennem (iso 1600 zajban pl).

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9532) Freddy76 válasza m3ss (#9531) üzenetére


Freddy76
addikt

De, jól làtod. A d300 "párja" a 7d.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9533) #40935168 válasza *Ropi* (#9529) üzenetére


#40935168
törölt tag

Még nem gyógyultam ki Londonból.. amikor hazaértem, azt mondtam mindenkinek - belül is, jómagam szentül meggyőződve erről - hogy semmi extra, klassz meg minden, de az utcák széle padkánál tele csikkel, szemetes alig és attól az irdatlan tömegtől készen vagyok, inkább Németország.

Most meg rá kell X nap után döbbennem, hogy éjjel nappal arra gondolok, hogyan és mikor menjek vissza. Wáááh.

(#9534) Geller72 válasza #40935168 (#9533) üzenetére


Geller72
veterán

Nem voltál még Antwerpenben.. :Y .

(#9535) Gulyopapa válasza Geller72 (#9534) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Amsterdam ?

(#9536) #40935168 válasza Geller72 (#9534) üzenetére


#40935168
törölt tag

De. :DD AMS-ben is. Párizs, Madrid, Róma, .. egész EU megvolt. De amikor egy gombostűfejnyi hely nincs a Tower hídon átmenni egyik oldalról a másikra, fotózni meg kb. esélytelen normálisat, hogy ne lógjon bele senki.. az broáf. Metró rogyásig, tömegnyomor a belvárosban mindenhol. Kívül már jobb. Legközelebb explicit London éjszakai fotótúrát éjjel csinálok vagy hajnal előtt, 3 körül. Egyszer, valamikor. :)

[ Szerkesztve ]

(#9537) Freddy76 válasza #40935168 (#9533) üzenetére


Freddy76
addikt

Menj el még egyszer, akkor már kisebb lesz a vágyad. Majd menj el harmadszor, és alig várod, hogy hazatérj.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9538) lyunior válasza #40935168 (#9526) üzenetére


lyunior
tag

Azt hiszem a fenti jelenség a fejlődés velejárója, sajnos.

Az is igaz, hogy a régi dolgokban azért lehetett benn az anyag, mert kb. három funkciót kellett ellátniuk, ezzel szemben ma 333-at. Ugyanakkora terjedelemben.
Ha pl. a fotózást nézzük a lyukkamera majombiztos stabilitását már egyik gép sem hozza, és a váznak egyre kisebbnek kell lennie, miközben egyre több mindent próbálnak meg belerakni. Ennek ára van.

Igaz az is, hogy régóta azt vallom, hogy amit meg lehet csinálni szarul, azt meg lehet jól is. Kérdés persze a mennyiből, de szerintem nem akkora a különbség a jó és a rossz előállítási költsége között, mint amekkora a használati értékben. Tisztelet persze a kivételnek!

Az meg ugye a medve... :)

[ Szerkesztve ]

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#9539) Geller72 válasza #40935168 (#9536) üzenetére


Geller72
veterán

Az Antwerpeni központi pályaudvar mellett laktam kb 3 hete. Az valami nagyon szép. Aztán kijössz az utcára a retekbe..:D. Elég erős a kontraszt..:D.

(#9540) m3ss válasza #40935168 (#9536) üzenetére


m3ss
veterán

london tenyleg nagyon szep. es iszonyat sok latnivalo van..napokat el lehet ott tolteni. de amugy szepek a del angliai kisvarosok is, meg lehet szebbek is...skociaban meg nem jartam, de az lehet a legszebb uk-ban.
amsterdam is szep, de arra annyira nem emlexek :DDD de amugy a belga kisvarosok utkozben jobban megfogtak. nagyon bejon az ottani utcakep, azok a hazak...a teglak, szinek meg minden. kar h nem kezdtem el hamarabb kattintgatni :)

de ettol az orult tomegtol en is kivagyok. mar bp-en is, ugy elszoktam tole...es kezdhetek hozzaszokni majd megint :N kozlekedni se lehet, meg ha bemesz egy szupermarketbe mar ott hulyet kapok a tomegtol...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9541) Kleroo válasza Flow (#9513) üzenetére


Kleroo
veterán

Érv a 16-35 mellé: Igaz nagyon nagy difi van a 14 és 16m között, de jelen esetben a "tele" végen is hatalmas különbségről beszélhetünk. Sőt, számomra pl nagyobb difi a 24 vs 35, szerintem jobban behatárol.
Én egy 18-35-öt használok nagylátónak, és rengetegszer használom 35mm körül. ( felkerül a gépre, hogy hű de jó lesz ez meg az18mm-en, aztán végül elérek a másik végéhez ahol szintén jó, vagy jobb "képet találok" )
Ha nem vagy nagylátóbuzériás, akkor szerintem a 16mm bőségesen elég. (18 is az már)
Illetve fent merem hagyni rendezvény jellegű képekhez is, hisz a 35mm-el már nem csak tipikusan (extra)nagylátós képeket lehet gyártani. Egy 14-24-et mindenképpen jópárszor cserélni kéne. Egy BP belvárosi kis kávézóban pl az alapzoom tartományt nem is használtam, csak a nagylátómat, és a 70-200-amat. (nagyon kis térben jó sok ember)

ÉN: 14-24-et venném tájfotós,épületfotósként, ahol mondhatni 14mm fixként funkcionálna
és 16-35-öt, ha egy jó átfogású minél sokoldalúbban használható UWA kell.

SVÁJC FTW!!!! <3

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9542) #40935168 válasza m3ss (#9540) üzenetére


#40935168
törölt tag

Pesten a millió kéregető.. mindenhol.. :((( Adok mindig, mert az én felelősségem odáig terjed, hogy ha kérnek, adok-e vagy sem - az, hogy ő mit kezd vele, már nem az én dolgom, de mint műfajt, undorítónak találom. Azt is, ha letámadnak, szórólapot nyomnak a kezembe, tukmálnak, kurvaélet, nem, bocs, tűnés, húzzál, hagyjál élni. Fuck. Szóval Bp-n ez is gáz sztem nagyon, Londonban meg a kutya nem szólt hozzám, ez tetszett. Csak bolyongtam mentem és kész.

Pest kb. olyan, hogy "ha nem akar enni a disznó, bele kell nyomni a fejét a moslékba" - ez meg nekem nembegyere.

Látványban és hangulatban nálam Párizs, Madrid. Madridban a királyi palota pompája valami észbontó, az udvari kerítés csúcsa is aranyban úszik.. hihetetlen, mit összeharácsoltak .. Életre olyan Madrid, mint a déli népek.. mosolygós, vitalitással teli, az utcák, a metró pedig mint a németeknél, tök tiszta, kulturált, az éttermek dettó.. nagyon szerettem.

@ Freddy, már bedobtam 1-2 ismerősnek, jan-feb ismétlés. :K

(#9543) Flow válasza #40935168 (#9515) üzenetére


Flow
senior tag

@Freddy: Köszönöm, elolvastam, tényleg jó kis írás! Azért kicsit kényelmetlen érzés tölt el, hogy ilyen nagy! Mondjuk a 80-200-at már megszoktam, de ott "érthetőbb"...

@ Eperkutyus: Amúgy az egész történet onnan indult, hogy ultranagylátót kezdtem el keresni. Ezért is mondja Ropi, hogy Sigma 12-24 az ajánlott modoll még mindig részéről. Én viszont óckodok kicsit, de ez lehet, hogy csak prekoncepció a korábban hallott kétes minőség miatt. Még mindig úgy van a Sigma, hogy vagy kifogsz egy jól működőt, és akkor bestbuy, vagy horddhatod vissza gariba? Vagy javult a márka megítélése?

A 14-24 bőven kívül esett az előre megszabott kereten, de találtam egy fél éves darabot aukciós portálon, amire még 2,5 év gari van az eredeti ár kb 60 %-ért, még senki nem biddelt rá, és ha(ha) marad az ár, akkor beleférhet.

Tegnap elmentem egy haveromhoz, csak hogy megnézzem, mit is jelent a 14-16 mm FX-en, és kipróbáltam az ő 14mm fixét egy markIII-on. Nagyon beteg. :D Talán kicsit túlzás is, ezért gondolkoztam el azon, hogy lehet elég lenne a 16mm is.

Most mégis legyen a Sigma? :F Árban messze a legjobb, de vajon kell-e az a +2-4 mm? Nem járnék-e jobban a már bevált Nikkorokkal?

@ Aleister: szerinted van annyira jobb hobbi szinten, hogy megéri az árkülönbséget? Amúgy azt olvastam, hogy élességben nem ég és föld a kettő...

@ Kleroo: köszönöm neked is a véleményed! Ez eddig nem is nagyon foglalkoztatott, lévén a mostani 24mm-es fixemet jóformán le sem veszem a vázról, de megfontoladnó, amit írtál. Én is 18-35-öt néztem korábban, de aztán úgy döntöttem, érdemes lenne kicsit szélesíteni a látómezőn ( :D ).

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#9544) #40935168 válasza Flow (#9543) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mindegyikkel jól járhatsz tulajdonképpen, csak ismerd az obi képességeit, milyen körülmények között akarod-tudod-fogod használni. Kis fény (tágon éles?), nagy fény (f/11-nél mind jó), ultranagylátó (ember nélkül?) vagy emberek is (lásd Kleroo írása).. Emberek 14mm FX-en nem valami arányosak, főleg nem 1 méterről.. :DDD - szóval ha megvan, mire kell, talán jobban belőhető, mi legyen.

Amúgy az aláírásod rulz. :K

[ Szerkesztve ]

(#9545) m3ss válasza #40935168 (#9542) üzenetére


m3ss
veterán

spanyolorszagban sosem voltam meg, de parizsban is csak par evesen. menni kellene oda is. meg del olaszorszag bassza a csoromet, szicilia...meg hat firenze, toszkana, roma is. arra is kellene vmi korut. osztrak alpokkorutat is csinalni kellene. aztan meg ott van izland is :DDD egy-kettot ki kellene pipalni jovore.
mostani topgear filmben mentek nice, st tropez utvonalon is. az is beszabehu kornyek lehet, meg a topgear operatoroknek sikerul is jol megmutatniuk :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9546) Kleroo válasza Flow (#9543) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem sok esélyt látok ez esetben arra, hogy a 14-24 emberi áron megszerezhető legyen. Ebayen legalábbis sokszor néhány órával a vége előtt ugrik fel reális szintűre a licit.
Ha ennyi pénz nincs, és nem is volt rá, akkor érdemes még megnézni az új 18-35-öt is, optikailag remek lett. (nekem a régi D van)
Bár továbbra is kérdés, mennyire kell hiper-szuper UWA gyútáv. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9547) #40935168 válasza m3ss (#9545) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hjajj nekem egy japán cseresznyefás padoga az álmom, hegyekkel a háttérben és úgy egész Japán, India (www.kincseskamera.hu durva), Bali .. színek, formák, feng shui. :D

(#9548) Larry303 válasza #40935168 (#9547) üzenetére


Larry303
addikt

épp akartam írni, hogy itt mindenki csak nyugatra utazik?
másik irányba sokkal jobb helyek vannak :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9549) Freddy76 válasza #40935168 (#9542) üzenetére


Freddy76
addikt

Lehet, hogy félreérthető voltam, a harmadik alkalomra kiszeretsz belőle. Nekem sikerült. Ja, és Londonban lettem rasszista kicsit, előtte a nyolckernek nem sikerült ezt elérnie...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9550) lyunior válasza Freddy76 (#9549) üzenetére


lyunior
tag

Nem varázsoltál oda egy kis ELM-utcát? :DDD :DDD :DDD

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.