Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Real_Necro válasza MC Pite (#8497) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azt írja fotóval foglalkoznak, tehát nem hobbi szintből indulunk ki. A profi vázakon is van dedikált gomb, fókuszmotor, státuszkijelző. Egyeseknek ez flanc, másoknak kényelmi funkció. Lényeg, hogy látja a lehetőségeket, aztán majd eldönti a kedves fórumtárs melyik számára a szimpatikusabb, melyik áll jobban kézre. Én még nem hallottam olyat, hogy bárki panaszkodott volna rá. Max olyantól, akinek ilyen váza nem volt max látta/próbálta 1-2x.

A kocsi dolgot nem értem. Egy ideig jó az erősebb technika (pl fővárosban, hegymenet, előzés, jó fék...), csak egy bizonyos szint felett presztízs. Ez miért baj?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8502) Graphy


Graphy
aktív tag

Megint kezdünk elmenni egészen más irányba... szerintem mindenki szívjon el egy jó naaagy héliumos lufit, és üvöltse ki magát a fürdőszobában...aztán üljön vissza a gép elé. :))
...én már elszívtam az enyémet. :D

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8503) *Ropi* válasza gab.m (#8467) üzenetére


*Ropi*
félisten

De azért ilyen kellene, ugye? :D

Vagy inkább ilyen? :))

Vagy ilyen? :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8504) *Ropi* válasza Graphy (#8502) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...mindenki szívjon el egy jó naaagy héliumos lufit, és üvöltse ki magát a fürdőszobában..."

Az inkább egy olyan magas C-s sikoly lenne, mit mikor a megboldogult Z. Jimmy budapesti lakost t0:k0:nrúgták. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8505) MC Pite válasza *Ropi* (#8503) üzenetére


MC Pite
veterán

Én élénk zöldet kérnék fekete gyűrűkkel, szeretem ezt a színkombinációt :C

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8506) gab.m válasza *Ropi* (#8503) üzenetére


gab.m
senior tag

:N

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8507) Mercutio_ válasza *Ropi* (#8503) üzenetére


Mercutio_
félisten

Adapterrel valamelyik J1-re a színes obi :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8508) TayRol válasza *Ropi* (#8503) üzenetére


TayRol
veterán

nagyon értesz a fotóbolt programhoz, hejj. :DDD

(#8509) *Ropi* válasza TayRol (#8508) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez most nem én voltam: innen van. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8510) TayRol válasza *Ropi* (#8509) üzenetére


TayRol
veterán

Kicsit gyanús is volt, ennyire jó nem lehetsz. :D

(#8511) Kleroo válasza *Ropi* (#8503) üzenetére


Kleroo
veterán

Kutyusnak rendeljünk egy rózsaszínt. :)))

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8512) Mercutio_ válasza TayRol (#8510) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem PS :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8513) m3ss válasza MC Pite (#8491) üzenetére


m3ss
veterán

"Ha azonos árban lenne a D7K és az 5100, akkor valószínű megint az 5100at hoznám el."
ne tessek itt trollkodni :DDD amugy pont par napja fogdostam egy d5100-at, hat nem akarom elasni, meg csak az en velemenyem de koszonoviszonyban sincs kezelhetosegben egy d70/d90-nel. fogasban meg egyenesen botranyos, bar eleg nagy kezem van. sztem tuti magukra terveztek ezt a japanok. egy kis kompakt gep kenyelmesebb nekem, azt legalabb mashogy fogom. itt a markolatot lehet csak, az meg elkepesztoen kicsi. amugy d70 is kicsit jobb volt mint d90 ilyen teren...
az meg hogy neked szamit a meret...milceknel meg jogos, de itt mennyivel lesz konnyebb/kisebb a d5xxx/d3xxx rendszer, mint a nagyobb tukros...a taska is ugyanakkora amibe rakod.
meg mintha a d90 keresoje nagyobb is lenne, mint a d5100. bar lehet csak ugy tunt, par percet volt nalam. azt sem ertem hogy nem hianyzik vkinek a statuszkijelzo....nezegessem az lcd-t amikor pl manualban vagyok vagy bracketing vagy barmi mas?
na mind1, nem szitani akarom a d5100 vs akarmi vitat, csak frissek a tapasztalatok...de teny hogy akik nem nagyon akarnak elmerulni a fotozasban jo lehet. de ha vki kicsit is lelkes fotos sztem nagyon kompromisszumosak ezek a kis vazak...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8514) Graphy válasza *Ropi* (#8504) üzenetére


Graphy
aktív tag

...legalább neked leesett. :) A lényeg, hogy fülig érő vigyorral az arcodon már másképp olvasod a hülyeségeket. :K

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8515) Freddy76 válasza m3ss (#8513) üzenetére


Freddy76
addikt

Ezt én sem értem, egy d5100 és d7000 között nincs akkora méretkülönbség, hogy az bármekkora előnyt jelentsen... Amúgy a d5100 keresője kisebb sokkal, mint a d90-é. A státuszkijelzőt illetően: nekem nem hiányzott, amikor d5100 volt. Nem is volt előtte státuszkijelzős gépem. Most már hiányozna...

Az, hogy bárki a d5100-at választaná a d7000-rel szemben, azonos áron, háááát... Lehet valakinek olyan fontos a hajtogatható kijelző :F

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8516) m3ss válasza Freddy76 (#8515) üzenetére


m3ss
veterán

nincs vhol kereso meret osszehasonlitas?
d90 vs d7000 vajon van kulonbseg? 5d-k gondolom nagyobbak...de mennyivel? nikon ff canon ff kozott van kulonbseg?

de van, itt. ez az om-1 mi a fene...ez optikai vagy laggol mint a tobbi? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8517) Freddy76 válasza m3ss (#8516) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem lenne ez olyan bonyolult...

Amúgy mi a laggolós? Nekem már az om-d em-5 keresője sem tűnt annak, az újabbak pláne nem azok... De ebbe most ne menjünk bele...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8518) m3ss válasza Freddy76 (#8517) üzenetére


m3ss
veterán

ja vmi hasonlo meretu lehet a canon at-1 keresoje is. de jo lenne digin ekkora kereso :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8519) jjeahh válasza Freddy76 (#8517) üzenetére


jjeahh
nagyúr

e-m5-ben lévő ugyanazt tudja, mint a vf-2 nem? minap döbbentem le ezen, nagyobbnak hittem azt a keresőt..viszont a vf-4 elég brutális lehet, és 1d-be is belenéznék [link], sőt a nex-6-7 sem lehet rossz...a vf-5, vagy bármi lesz is a köv gen. evf, remélem már akkora lesz mint az om-1-é :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8520) *Ropi* válasza Graphy (#8514) üzenetére


*Ropi*
félisten

:)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8521) MC Pite válasza m3ss (#8516) üzenetére


MC Pite
veterán

Külön fotók akadnak összehasonlítás végett. DK21M-el használtam, azzal majdnem ugyanakkora lett a mérete mint a D90/7K-é. Nem olyan világos, de kb olyan nagy. Nemrég egy 5D(II?) keresőjét néztem az enyémhez, széltében dettó, magasságban picikével több a canoné. Szemre.
Kétféle emberrel találkoztam: Aki fogta az 5100at és nagyon nem jött be, és aki fogta és marhára bejött. Én az utóbbi csoportba vagyok, nekem D90nél kényelmesebb volt, akár egy kézzel is lehetett használni (de leginkább cipelni). _Nekem_ nem hiányzott a státusz kijelző, de sose volt olyan gépem. Nekem úgy tűnik hogy azt látom amit a kijelzőn lévő státusz képen, azt meg legalább olyan kényelmesen látom fejtől elvéve a gépet mint a gép tetején. Gondolom ti is visszanézitek a képet, majd vissza szemhez - eközben látni azt amit egyébként fent; de elhiszem hogy valaki ahhoz szokott hozzá és jobb. Vannak olyan dolgok amik katalógusból nem derülnek ki meg ránézésből, lehet hogy több ilyen van (a D90et nem túl sokat használtam).
230gr nekünk is valami, de egy hölgynek gondolom többet számít.
Az enyém lagolós, de letojom, legalább látok olyankor is rendesen :D [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8522) jasonka válasza MC Pite (#8521) üzenetére


jasonka
aktív tag

(Nem neked válaszképpen - sőt : inkább a hsz-odhoz kapcsolódva).

Mielőtt végképp földbe döngölnétek a D5100-at :

"Kétféle emberrel találkoztam: Aki fogta az 5100at és nagyon nem jött be, és aki fogta és marhára bejött."

- nekem is bejött - sőt bejön, ( pedig 188,5 cm vagyok és verem a 130 kg-ot, a tenyeremet képzelhetni.)
Való igaz, a kisujjamat "behajtom" a váz alá ;
- a D50-emen volt LCD kijelző - kissé hiányzik, de van élet nélküle is ;
- ami a dedikált gombokat illeti : egyéni véleményem hogy nekem jobb, hogy "egy helyen kell keresni" a beállítások túlnyomó többségét ;
- a kihajtható kijelző nekem nagyon bejön - pl. állvány esetén - de visszahajtva jobban is védi a kijelzőt
( függetlenül attól, hogy van rajta védőfólia ).

Én annakidején sokáig vacilláltam a D90 és a D5100 és D3200 között - a videominőség mellett, a kihajthatóság és az döntött, hogy a D5100 mégiscsak újabb kiadás ( a D7000 szenzora, stb.) - de emlékeim szerint akkoriban szinte mindenki dicsérte itt, ezért is vettem meg. Akkor sokan a D3200 24 MP-es felbontását tartották indokolatlannak, most ezek a hangok a D5200 - D5300 -zal elcsitultak...

Szeretem a D5100-at - persze ár/érték arányosan.

A gépvázba épített fókuszmotor ? Na, az az egy hiányzik, mert korlátozza az obiválasztékot... :O

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#8523) imyourfriend válasza jasonka (#8522) üzenetére


imyourfriend
őstag

;) Dedikált gombok sokszor segítenek, lehet hogy nem az elején viszont később már igen. Akár egy koncerten vagy egy esti rendezvényen vagy, nem kell nézni a menüt és elég csak a felső visszajelzőre pillantani. De akár a keresőbe pillantva nekem már furcsa lenne egy kisebb keresőjű darab, szerintem meg sem tudnám szokni. Szép és jó az 5100-as, de mégiscsak egy belépő szintű darab, melyből a szenzort irigylem egyedül így D90-el a kezemben. :P

(#8524) Freddy76 válasza jasonka (#8522) üzenetére


Freddy76
addikt

A 90/5100/3200 hármasból én is a d5100-at választanám...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8525) Graphy válasza jasonka (#8522) üzenetére


Graphy
aktív tag

Senki nem döngöli sehova a 5xxx szériát. :N De mint a korábbi hozzászólásomban megjósoltam, hogy valaki rá fog harapni és megint elkezdjük "feleslegesen" ecsetelni, hogy kinek hol és mennyire fáj :K. A kiindulópont az volt, hogy Canonról váltana egy hölgy Nikonra és a D300-al szemez. A lényeg, hogy Pite eléggé besütizett ma, és több tagnak is ködösre váltott a tekintete. pííísz :DD

Freddy, szerintem megint össze kellene foglalnod a hét eseményeit, ahogyan régebben is tetted. :))

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8526) TayRol válasza Freddy76 (#8524) üzenetére


TayRol
veterán

En a 90-et. Kompenzálja a régebbi mivoltát a motor, státusz lcd, jobb kezelhetőség.

(#8527) MC Pite válasza TayRol (#8526) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez a szerencse, mert még összeverekednénk a boltban a gépekért, nekem csak 3 emberrel kéne meccselni, nektek sokkal többel :D
Egyszer tuti elkérek egy napra egy státusz elcédés gépet... nem bírom elképzelni miért jobb a gép tetején nézni ezeket mint a hátulján. Bár párszor a jobb oldalra költözésről is volt... diskurzus, de élőben faszább mint amilyennek tűnik, szal ki tudja.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8528) TayRol válasza MC Pite (#8527) üzenetére


TayRol
veterán

Gyors, kényelmes, csak rapillantasz és tudsz mindent. Illetve a kevesebb fő lcd használat miatt az akku is tovább tart.

(#8529) gab.m


gab.m
senior tag

Apa kezdődik...

:DDD

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8530) *Ropi* válasza TayRol (#8528) üzenetére


*Ropi*
félisten

+1.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8531) Graphy válasza MC Pite (#8527) üzenetére


Graphy
aktív tag

...mert a gép tetején mindig látod az infókat, a dedikált gombokkal pedig azonnal tudod állítani amit szeretnél, míg a hátsó kijelzőn sokkal macerásabban állítasz mindent plusz még be is kell kapcsolnod a kijelzőt. Ez utóbbi mondjuk egy virág fényképezésénél vagy egy tájképnél talán lényegtelen is, mert itt nem számít az eltelt idő. De amíg nem használtad a gyakorlatban addig sosem fogod érteni az előnyét. Hosszabb távon qrv@yo és ez a lényeg. :K

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8532) MC Pite válasza TayRol (#8528) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha jól értem annyi a különbség hogy mielőtt felvenném a gépet/nyomnék bármit akkor is látni (mármint hogy ez a fő előnye)?
Amikor felveszem a gépet, info vagy expó gombot (félig) nyomtam, én ezt szoktam meg (vagy legkésőbb a keresőben néztem). Illetve amikor meg már használom, elsőre kényelmesebbnek tűnik a hátsó LCD ezeknek a megjelenítésére, bár lehet ha a felsőhöz szokott valaki, akkor gondolom ott keresi alapból :R
szerk: Közepesen felgombozott vázat használtam 2-3 évig [link], utána hiányoztak is egy jó darabig, aztán átszoktam.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8533) #40935168 válasza Graphy (#8531) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1 ezekre és még annyit a státusz LCD mellett, hogy sötétben, kezdő (vagy akár haladó) asztrofotózáskor, tejútfotózáskor, nagyon nem mindegy, mihez van szokva a szemed, amikor állítgatás után visszanézel a csillagos égre. A kis státuszon meg annak halvány, zöld LED fényében bármit beállítok "vakulás" nélkül és fogyasztása is pitsa. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8534) jjeahh válasza Freddy76 (#8524) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a d90 váz borítása is műanyag? mennyivel jobb/rosszabb anyag érzetre, mint a d3xxx, d5xxx vázak feelingje?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8535) nesa válasza jjeahh (#8534) üzenetére


nesa
veterán

D90 fogasat nemigen lehet hasonlitgatni a belepo vazakhoz megha azokra kerult is gumi, raadasul szerintem rossz tapintasu.

(#8536) jjeahh válasza nesa (#8535) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a kezem pici, a d5100 fogásával nincs bajom, de a gagyi műanyagot gyűlölöm, a belépő nikonok, és az összes aps canon borítása, a 60d-t is beleértve számomra rémálom...most nem akarom folytatni a hitvitát, csak d90-et még sosem vettem kézbe, nikon fronton a d7000,az, ami minőségérzetre már tökéletesen kielégíti a sznobizmusomot :DDD egyelőre mondjuk még eszemben sincs dslr-t venni, csak hát na...az ebay-es d90 árakot nézegetve megmozdult bennem valami, így egy kicsit tájékozódok, legyek képben én is... :DDD van nikonra valami penge nagylátó zumm olcsón? olyan 300-400dodóra gondoltam max, azaz 100k a plafon amit adnék egy obiért most

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8537) TayRol válasza jjeahh (#8536) üzenetére


TayRol
veterán

sigma 10-20 van ezért az árért.

(#8538) Bandinho


Bandinho
tag

Ha valakit érdekel, ma 10:00-kor indul a Nikon 24/7 fotópályázat. Nem tudom mennyien vesztek itt részt rajta, de ha sokan, érdemes lenne talán egy külön topikot nyitni rá.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#8539) Sequoyah válasza MC Pite (#8532) üzenetére


Sequoyah
tag

Szvsz elég fontos különbség ez. Egy 3-4 lépéses rutinműveletben (ami egy fénykép elkészítése) megspórolni egy több mint egy másodperces mozdulatot hosszú távon elég komoly hatékonyságnövekedés, és meglepően kényelmes.

(#8540) Freddy76 válasza Sequoyah (#8539) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez jó megfogalmazás: meglepően kényelmes. A d5100 használata során nem értettem, miért hájpolja mindenki. Most a d7000-ret használva nehezen szoknék meg nélküle, vagy valami alternatíva nélkül. Könnyen megszokható, és meglepően gyorsan-könnyen átálltam a státuszkijelzőre.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8541) lyunior


lyunior
tag

Jó reggelt!

Nem vagyok kompetens a korábbi gépvita megítélésében, mivel nem ismerem a többi gépet, viszont, mint újdonsült D5100 tulajdonos, nekem nagyon tetszik a gép. Mint belépő tükrös, szerintem tökéletes. Később biztosan megváltoznak az igények, de tanulni kiváló. És ami még plusz egy jó pont, tegnap volt szerncsém egy 600D-t tapogatni (ami, ha jól értesült vagyok nagyjából az egyémnek felel meg Canon fronton) és nem cserélném el rá a Nikont, még ha adnák hozzá a Niki Beluccit, akkor se.

Remélhetőleg eljutok majd én is arra a szintre (mind tudásban, mind anyagilag), hogy hasonló problémáim legyenek, mint nektek! :)) :R

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8542) Freddy76


Freddy76
addikt

A [link] mögött található videót kéretik nem komolyan venni, tudom, hogy ez egy reklám, tudom, hogy szándékosan kikarikírozott, és azt is tudom, hogy sokba kerül nagylátó az olympus gépére, és ekv. sokszázas tele sincs, ami meg van, az drága, továbbá nincs fogása, csajos, stb :R . Aki ennek ellenére kiváncsi rá, miként vetik össze az oly marketingesei az em-1-et a d4-el, nézze meg. Mókás. Bár ettől nem fognak kevesebb d4-et eladni, az is biztos...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8543) MC Pite válasza lyunior (#8541) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát 450 meg 550et fogtam, de ha még azoktól is rosszabb a 600D (Nehezen tudom elképzelni :D ), de adják hozzá Niki Beluccit, akkor én ezen nem vacilálnék :D . Nejemnek valahogy csak beadnám hogy a géphez járt, csak nincs szíve az utcára rakni :DD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8544) m3ss válasza jjeahh (#8536) üzenetére


m3ss
veterán

mi lett veled, tukros gepek fele orientalodsz? :) mennyi ebayen a d90?

statuszkijelzo, 2 tarcsa...hat igen az ido. amig a menuben turkalsz a masik vazas mar reg csinalja a kepeket. manualrol nem is beszelve, vakuval pl manualban fotozok. menuben allitgassam az egyik parametert? viccnek is rossz.
vagy ha felrakom a gepet allvanyra es atallitom taviranyito modra, statuszkijelzon, dedikalt gombokkal ez 1 sec kb. mondjuk en d70-en nevelkedtem, ott aztan semmire sem hasznaltam a kijelzot csak histogrammra. mostanin is kb ezt csinalom.

freddy: durva milyen hangja van a d4-nek. tenyleg sorozatot lott az epuletre? :) mindenesetre nem egyszeru hany kepet ello burstben...
nyilvan semmi ertelme a videonak, de azert megint elgondolkodtam a milceken... :N milyen uveg volt az olymposon? hozzon o is nagylatot, telet, makrot, allvanyt aztan megnezzuk mennyivel konnyebb a taskaja... :)

nem akarom megint elkezdeni az antimilcesdit, de hat a masik topicban sem ertik, hogy paran miert nem latjuk ertelmet...azt hiszik elvbol lehuzzuk oket, meg kompaktgepnek nezzuk oket. pedig nem, de a felhasznalasi teruletuk elegge hasonlo a kompakt gepekehez, meg a celkozonseguk is hasonlo kellene h legyen szerintem. en tovabbra is csak total kezdoknel latom elonyet. kb kompakt helyett. ahogy nonek az igenyek, es kellene tobb fele uveg, vaku, allvany, egyre nehezebb es tobb kiegeszito total ertelmet vesziti, ar/ertekrol nem is beszelve... lelkes fotosoknak sztem nem jo...esetleg kiegeszito vazkent jo haladoknak is, csak draga...elmesz valahova, ahol tudod hogy elleszel egy fenyeros fixel is es a kis gepet viszed a nagy helyett. de akkor az tenyleg kicsi legyen.
amugy mire? profiknak, akik tobb vakuval, obikkal, fenyformalokkal, elemekkel tonna kiegeszitovel mennek? nyaralni/kirandulni lelkes fotosoknak akik nd szuroznek, allvanyoznak akarmit csinalnak? lehet mondani hogy akkor kis allvanyt veszek a gepemhez, csak epp egy nagylatoszogu tajkepnel pl jol be leszel hatarolva ha nem rakhatod eleg magasra a gepet...
madarfotosoknak, akik satrakat hordanak magukkal? makrosoknak? sorolhatnam. akarmeddig gondolkozom, nincs 1 olyan halado terulet ahol ertelmet latnam. valszeg nem veletlen, hogy nem is (nagyon) fotoznak haladok ilyenekkel. 1-2 szponzoralt "halado" fotost leszamitva. rokonomnak, aki small jpeg-ben kattogtat a d90-el, auton viszont teljesen jo lenne egy kis gep. total feleslegesen cipeli a vazat...ugy sem visz se vakut, se softboxot se spriccelot, se deritolapot, se obikat. na neki idealis es legalabb nyerne is a tomegen...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8545) lyunior válasza MC Pite (#8543) üzenetére


lyunior
tag

Nem a fogásával volt baj. Az szerintem teljesen szubjektív.
Mondjuk a Nikon gumírozása nekem bejön. Túl nagy kezem sincs, tehát ezzel variálni nincs sok értelme.
A kijelzője volt furcsa számomra, bár lehet, hogy csak szokás kérdése, de míg a nikonnál két nyomás az info gombbal és minden lényeges paramétert variálhatok, addig ott nem sikerült előcsalnom semmit, bár először volt a kezemben, nem értek hozzá. Ennek ellenére nem tűnt túl barátságosnak a kezelése. Persze az én szemem is a sajátomra állt rá. Szóval nem tetszett a 600D.Pedig olvasgattam róla, még a gépvásárlás előtt. Akkor sem győzött meg, és most élőben sem. Ma este lehet, hogy még nézegethetem egy kicsit, majd megpróbálom beleásni magam.

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8546) Mercutio_ válasza m3ss (#8544) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem értitek, mert nem próbáltátok, vagy épp olyan dolgokkal foglalkoztok, ahol (még?) nem a milc az ideális.
Egyre többen akik tudják mit akarnak fotózni és megfelel a céljukra váltanak, de kérdezd FEDmant, madgie-t, vagy azt az esküvőfotóst aki 2 nagy vázról 2 EM5-re váltott, hogy miért tette.

Félreértés ne essék, nem meggyőzni akarok senkit, ha valakinek a nagy váz kényelmesebb, vagy kezelhetőbbnek érzi használja azt, de messze nem csak kezdő igényeket szolgálnak ki a mai milc-ek.
Vagy másik oldalról, az eladott DSLR-ek tetemes részét kitobival, vagy duplakitben használják, annak a rétegnek tökéletes lenne a milc is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8547) Freddy76 válasza m3ss (#8544) üzenetére


Freddy76
addikt

Baszod, ne kezdjed már, itt részletesen leírtam a válaszaimat. Gombászni-madarászni-térhajlítani tényleg nem jó, esküvőre már lehet, a fotós stílusától függ. De simán elhiszem, hogy egy streetfotósnak is jobb. Meg aztán ha valaki elmegy valamelyik arab országba tüntetést fotózni, ott is előny lehet a kis gép. Vagy a frontvonalon, ahol futni kell. Vagy mittudomén. De tényleg ne kezdjük el, inkább szólok egy modinak, hogy inkább törölje azt a videót, és az összes választ.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8548) #40935168 válasza Freddy76 (#8542) üzenetére


#40935168
törölt tag

b+ hogy teszi el a 70-200-at, kupak vagy valami ? :W :DDD

(#8549) Freddy76 válasza #40935168 (#8548) üzenetére


Freddy76
addikt

Naja, az kissé erőltetett volt, szemlátomást túlbénázta...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8550) aleister válasza Freddy76 (#8547) üzenetére


aleister
veterán

" Vagy a frontvonalon, ahol futni kell."

:DDD
Szerintem maradjunk azoknál a fotózási területeknél, ahol tudjuk, hogy mi történik egész pontosan, és milyen setting használható egész pontosan. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.