Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) dabgergo válasza gab.m (#8448) üzenetére


dabgergo
őstag

Közsi ez elég jól hangzik. Nem tudod esetleg D300s-hez vagy D7100-hoz hasonlítani?

DxOMark szerint D7100 Low-Light ISO 1256, D3: 2290.
Ez baromi nagy különbség v h kell ezt értelmezni? Ezek szerint sokkal jobb a D3/D700 szenzora.

[ Szerkesztve ]

(#8452) gab.m válasza dabgergo (#8451) üzenetére


gab.m
senior tag

Volt, illetve van is D300s-em (most csak egy időre másodváznak vettem, épp eladom, ha valakit érdekelne.. :U ). Azt bátran iso1600ig használtam, de a 3200 is elment vészhelyzetekben. Ami a D300s-en iso 3200 az a D3-on kb. iso8000.
A Dxomarkos mérést meg pontosan így kell értelmezni, jó nagy a különbség a fullframe javára. A full frame szenzorok teljesítményét sosem fogja hozni egy DX szenzor, max sok generációs különbséggel (de ezt nagyon félve írom le, mert forceberg kolléga erre harap :) ).
Szerk: abban pedig abszolút igaza van, hogy ha aktívan két géppel dolgozol, akkor számtalan előnye van annak, ha a két gép megegyezik. Egyrészt az utólagos feldolgozásnál, másrészt használat közben: minden ugyanott van, nem kell gondolkodni, hogy jajj, most ez a másik váz, ezen itt állítom az isot, stb... Ez egy ilyen 1-2 másodperces dolog, de pont elég lehet ahhoz, hogy esküvőn lemaradj valamiről.

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8453) jjeahh válasza dabgergo (#8451) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hát a d3 12800-on olyasmi lehet, mint az én vázam 1600 körül, ha nem jobb :DDD

gab.m: sok generációs külömbséggel akár egy mft is hozhatja egy ff iso szintjét [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8454) forceberg válasza gab.m (#8452) üzenetére


forceberg
veterán

A D7000 már egész jó magas ISO-ban, persze, a D700/D3 (és az új Fuji-k ;] ) nyilván jobbak, de a D7k-nak nálam az ISO100-a jön be leginkább :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8455) gab.m válasza forceberg (#8454) üzenetére


gab.m
senior tag

Érdekes téma az az alap iso dolog... Nekem sose volt bajom a kezdő 200-as értékkel (ha meg olyan helyzetbe kerülök, akkor szemrebbenés nélkül tekerem le a lo-1es értékre), a dinamikatartományt is megfelelőnek tartom. Sosem éreztem úgy, hogy kevés lenne, nemrégiben volt egy balatonparti képem, ami kicsit megizzasztott, de sikerült mindenhova részletet varázsolnom és a sötét részeket is kellően felvilágosítanom. Aztán persze lehet, hogy csak én vagyok "igénytelen" illetve nem tájképet fotózom és nem szoktam "extrémen" feldolgozni a képeimet.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8456) imyourfriend válasza gab.m (#8455) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én csak akkor használom mikor a minél tágabb rekesz megkívánja az iso100 használatát, amúgy iso200 (D90-en).

(#8457) *Ropi* válasza forceberg (#8450) üzenetére


*Ropi*
félisten

+1

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8458) gab.m válasza *Ropi* (#8457) üzenetére


gab.m
senior tag

+99999, inkább azokból a tejes képekből posztolj még :P

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8459) *Ropi* válasza gab.m (#8458) üzenetére


*Ropi*
félisten

Freddynek már küldtem soXXXeretettel egy "Avataros" Almát (Pirner, a "kék korszakában"), de a topicot nem akartam szétoffolni. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8460) Kleroo válasza *Ropi* (#8459) üzenetére


Kleroo
veterán

A Nikon topic jó ideje egy nagy OFF :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8461) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Barátnőm váltana canonról nikonra, használtan nézeget. Nem biztos, hogy lesz pénz d7000-re, így a d300-at nézegetjük. Kérdés, hogy a d300 szenzora mekkora visszalépés az 550d után, és a liveview mennyire használható rajt a canonhoz képest.

(#8462) *Ropi* válasza Kleroo (#8460) üzenetére


*Ropi*
félisten

NikON / NikOFF? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8463) *Ropi* válasza Deadzone41 (#8461) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak fotózni akar vele vagy videózni is? Ha az utóbbit is, akkor tartsa meg a Canont, mert az a legjobb ár / érték arányú váz, ami normális videót is tud. Főleg Magic Lantern-nel. ;) No meg a rá való üvegek is barátibb árban vannak. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8464) Kleroo válasza *Ropi* (#8462) üzenetére


Kleroo
veterán

K.O. Kész. A topic zárható. :D

Deadzone41: Barátnő kezébe D300 az 550D után? R U serius? :D
Ha nincs pénz a D7k-ra, akkor D90. De 550D után D5100 is simán király. (Gőzöm nincs mik az igényei, csak lövöldözök,de a D300 kissé merész...pláne abból kiindulva, hogy a LV fontos kérdés :D)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8465) gab.m válasza Kleroo (#8464) üzenetére


gab.m
senior tag

Szerintem várjuk meg a D5400at. Kb. két és fél hónap és bejelentik, biztos "FORRADALMI" lesz. Nikon vagyok. Havonta plusz 10-es típusszám vagyok.

Szerk: a szmájlit lefelejtettem: :N

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8466) *Ropi* válasza Kleroo (#8464) üzenetére


*Ropi*
félisten

A topicot hivatalosan zártnak minősítem. Megkérem a nedves usereket, hogy fáradjanak át a Canon topicba és asszimilálódjanak a megfelelő márkajelzésű felszerelés beszerzésével!

;] :P ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8467) gab.m válasza *Ropi* (#8466) üzenetére


gab.m
senior tag

Nincs szükségem nyomtatóra, de azért kedves vagy. :P Ha meg lenne, akkor is inkább Epsont vennék. ;]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8468) dabgergo válasza gab.m (#8452) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi az infót, ennek azért eléggé örülök h ennyire érezhető az FX előny, mert akkor megéri előrébb lépni:) Meg most h van D7100-on jó videó az FX-en nekem már ez nem szempont így egy D700 is simán szóbajön. (Bár amúgy láttam refubrished D600-at 280ezerért újonnan, de elkapkodák őket... de amúgy jobban vágynék egy profi gépre szal a d700 ilyen szempontból még jobb is.)

(#8470) #40935168


#40935168
törölt tag

Nikon AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G Sample Images - Kleroo: szép bokeh és semmi durva CA (persze utóbbi lehet kigyepálás is, de ha tesztképek, csak nem nyúlnak bele, aztán ki tudja).

[ Szerkesztve ]

(#8471) Deadzone41 válasza *Ropi* (#8463) üzenetére


Deadzone41
őstag

Azért vált nikonra, mert akkor tudná használni az üvegeimet. Fotoval foglalkozunk mindketten, eddig csak a művészeti ágával, de most alkalmazott részére is lépünk. Illetve már régebb óta léptünk, csak most szeretnénk optimalizálni a dolgokat. Az 550d nagyon komolytalan váz, a d300 fogása nagyon tetszik neki. Ő imád analóggal fotózni, úgyhogy nem lesz gond a gép kezelésével. Nem csodálom, hogy lv-t használ az 550d egérmozi keresője helyett. Az lv sok helyzetben jól jön, én is sokat használom a d7000en, bár én azon inkább csak azért, mert akkor tudom, hogy akkor jó helyen lesz az élesség :).
A d5100 el semerre nem lépne előre, max képminőségben.

(#8472) MC Pite válasza Deadzone41 (#8471) üzenetére


MC Pite
veterán

Meg fogásban, kezelésben, ill lenne dönthető kijelzős vázatok. DK21M hasznos még rá.
Ha motoros obijaid vannak sztem nem sokról maradna le, hölgynek meg az a súly/méretkülönbség hosszú távon számíthat. Ki kell próbálni; és most még az obi elengedése nélkül elérhető gombokra is könnyen ráállna, ill tudja miket akar/szokott állítani, mennyi gomb szükséges (de pl auto iso paraméterezhetősége és a szenzor zajtűrése miatt általában isot nem kell állítgatni - gyengébb szenzornál még foglalkozik vele az ember).

Nekem a D5000/D90 1600környéki teljesítménye nem volt általában bejövős, meg volt egy akció, így léptem 5100ra, de sokkal többet nyertem mint amit a papírforma alapján sejtettem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8473) forceberg válasza Deadzone41 (#8471) üzenetére


forceberg
veterán

Ha elégedett vagy a D7k-val... akkor: [link]
Jobban jártok még eggyel...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8474) Sera26 válasza MC Pite (#8472) üzenetére


Sera26
aktív tag

Ilyen DK-21M nagyítót D5100-en használsz? Szemezek vele egy ideje, de mivel nem volt a D5100 a kompatibilitási listán, lemondtam róla.

(#8475) Mercutio_ válasza dabgergo (#8468) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem bántásból, de ha a dxo értékek összevetése probléma, akkor nem biztos, hogy az FF hiánya ami korlátoz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8476) forceberg válasza Mercutio_ (#8475) üzenetére


forceberg
veterán

:))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8477) m3ss válasza dabgergo (#8468) üzenetére


m3ss
veterán

hol lattal refurbished d600-at ennyiert?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8478) *Ropi* válasza Deadzone41 (#8471) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, így már értem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8479) Vikthor válasza *Ropi* (#8478) üzenetére


Vikthor
nagyúr

234-ért is van ebayen D600

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8480) MC Pite válasza Sera26 (#8474) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, jó rá, nem zavarja a kijelző kihajtását sem. Sztem musthave erre a kereső méretre.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8481) *Ropi* válasza Vikthor (#8479) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rossz helyre címezted: én biztos nem fogom lecserélni az 5D3-at. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8482) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Üdv.
Vásároltam használtan egy Nikon d5100 18-105 objektíves fényképezőt, még garanciális. Pá napja a feleségemet "lőttem le" vele, meg voltam elégedve. Most gondoltam kipróbálom ahogy a nagyok is szokták :) sakk bábukkal, hát elég fura a tisztaság. Mindennek mondható, csak nem élesnek. Középen a világosra irányítottam, spot mérés, manuális fókusz, a visszajelző világított, hogy éles, és mégis. Persze nem vagyok profi, lehet, hogy nem is így kell beállítani, de azért valaki ránézne? Köszi.
[link]
Ránézésre nem, de ha belenagyítok akkor tiszta homály. Meg mintha mögötte a harmadikon élesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8483) #31757056 válasza kovaripeti (#8482) üzenetére


#31757056
törölt tag

Probald esetleg automata fokusszal... ;)

(#8484) Graphy válasza Deadzone41 (#8471) üzenetére


Graphy
aktív tag

Ha tetszik a D300 fogása, akkor hajrá, kicsit olvassatok utána és döntsetek.
Itt ajánlgatják az 5xxx szériát is, na én biztos nem venném meg helyette! Sem a 3xxx sem az 5xxx szériát, nekem nagyon hiányoznának a dedikált gombok is (de ez is már ezerszer átrágott téma, és valaki megint ráharap majd). De ha neked is D7000 van lehet érdemesebb még egyet venni, bár a D7000 AF téveszt a 35/1.8 és a 16-85 üvegekkel. :)
Senki sem használta együtt a hármat, így valós véleményt nem tudunk adni.
Most látom, hogy a D300s-t tettem a listába...
Milyen üvegekkel használod a D7000-et?

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8485) dabgergo válasza Mercutio_ (#8475) üzenetére


dabgergo
őstag

:D nem sértőddöm meg de picit viccesnek tartom a megjegyzésedet. Én inkább fotózni szeretek és nem állandóan ezeket az összehasonlító oldalakat nézni, szimplán nem voltam abban biztos h milyen skála az amit a DXO használ. Ennek mi köze ahhoz h van-e szükségem FX-re vagy nem? Fotózok esküvőket és jól jönne sokszor a jobb high ISO performance. Nem teljesen látom a megjegyzésed célját, értelmét.

m3ss: nikon rumors-on volt belinkelve egy ebay-es store, ott volt annyiért D600.

(#8486) kovaripeti válasza #31757056 (#8483) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Tényleg egy fokkal jobb, de nem a legjobb. [link]
És miért lett jobb automata fókuszon, mint manual? Csak úgy meg többször le kellett nyomnom a gombot, mire tényleg oda fókuszált, ahova szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#8487) nesa válasza #40935168 (#8470) üzenetére


nesa
veterán

En tudom, eszementul tulvan arazva a fele is sok lenne, itthon megtobb lesz mint 2000dodo, amugy DX en fasza lenne de ilyen aron nemhiszem hogy sok DX en fog logni.

(#8488) Mercutio_ válasza dabgergo (#8485) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem kell állandóan nézni, de egy grafikon amin az egyik tengely az ISO a másik pedig az ott elérhető dinamika nem egy bonyolult dolog, elég könnyen átlátható szerintem. (Measurement fül, azon belül Dynamic range, SNR18%, Tonal range, stb. alpontok)

Ennek csak annyi köze van hozzá, hogy az alapján esetleg eldönthető van-e lényeges különbség magas ISO-n, de peace:R tényleg csak segítő szándékkal írtam amit írtam, mivel nem tudhatom a fotózást mennyire műveled készségszinten.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8489) Sera26 válasza MC Pite (#8480) üzenetére


Sera26
aktív tag

Na ez jó hír, akkor beszerzek egyet mert igen hasznos lesz.
Szét is nézek Ebay-en mennyiért dobálják, mert a hazai árak elég rémisztőek.
Köszi!

(#8490) Freddy76 válasza kovaripeti (#8486) üzenetére


Freddy76
addikt

Manuál fókusszal oda kerül a fókusz, ahova te teszed. Ha rossz helyen van a fókusz, akkor te tetted rossz helyre, ez nem a gép hibája. A fókuszteszt lényege, hogy azt vizsgálod, a gép pontosan fókuszál-e - nem te, a gép. Vagyis fókusztesztet autó módban szokás csinálni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8491) MC Pite válasza Graphy (#8484) üzenetére


MC Pite
veterán

Kinek a pap, kinek a papné... nekem inkább a lánya :D 3000eseket azért senki nem ajánlotta sztem.

7000ről nekem a normálisabb vaku képességek, a faszább kereső ami hiányozna. Gombok...(akkora test árán) nem tudom.
Hátul pluszban:
Wb (kb sose használom, monitoron javítok, nem a kis kijelzőhöz igazítom; max egyedi wb-t állítok, amit innen sem lehet tudtommal állítani. RAWnál pláne nem túl hasznos.)
ISO (az fn arra volt állítva, de csak állványról este nyúltam bele kézzel az isoba - állítsa a váz a min zár függvényében, jobb a 3200as kép mind a bemozdult)
QUALITY (esetleg eseményenként módosítom, gyanítom meló alatt végig raw és joccakát)
Fent pluszban:
AE (szinte csak madarazásnál váltottam, de ok, ez lehet hasznos ellenfényben ha nem vakuzik az ember)
Kioldási módok (én ritkán váltottam távkioldó vagy sorozat módba)
Kijelző: Van aki szerint plusz. Szerintem megszokás kérdése hogy melyik képernyőn nézem meg ugyanazokat az infókat, a váz tetején sem kényelmesebb kicsiben megnézni mint majd 3"on hátul.
Elöl:
Plusz egy tárcsa és egy programozható gomb. A tárcsa tetszik, BKT vagy egyéb dolog kiválasztásánál két dolgot is lehet így állítani, nem kell a menübe menni érte. Számomra még mindig nem a legkényelmesebb, de egyel jobb mint az 5000eseken.

Egy estét használtam csak D90et, dslr előtti vázamon rengeteg dedikált gomb volt, előre örültem de zsír lesz a D90, de gyakorlatban nem nagyon használtam a plusz dolgokat, kb az első tárcsa és AE gomb elég lenne - kérdés hogy arra amire használni tervezik miket szoktak váltani, állítani. Ha azonos árban lenne a D7K és az 5100, akkor valószínű megint az 5100at hoznám el (keresőt orvosoltam nagyjából, vakuval meg megtanultam így együtt élni, a derítőlap rá hasznosabbnak bizonyult mint mondjuk egy FEB.
Egyébként elsőre hülyeségnek tntek a jobbra átköltöztetett gombok, majd egy hét után kiderült hogy kényelmesebb ott mint bal szélen.

kovaripeti, autofocus esetén ugye single focus point-ot választasz? :F (Nem emlékszem már hogy van pontosan az egy pontos af)
Azt hogy manuál fókusszal miért kísérleteztél azt pontosan nem tudom, de ott értelemszerűen nem a gép ront. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8492) #31757056 válasza kovaripeti (#8486) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hogyhogy miert? Azert mert ezek az uvegek automata fokuszalasra vannak tervezve elsosorban. :) Masodsorban pedig meg kellene probalni rovidebb zaridovel fotoznod a teszt alatt mint 0.5 sec, persze ha nem allvanyrol lotted. Akkor valoszinuleg elesebb kepet kapnal. A VR bekapcsolasa tovabb segithet ha ragaszkodsz a hosszabb zaridokhoz.

(#8493) dabgergo válasza Mercutio_ (#8488) üzenetére


dabgergo
őstag

Ok, nincs semmi gond. Egyébként nem garfikont néztem csak azt az értéket h "1256 ISO", ez nem volt teljesen egyértelmű így első ránézésre h mit is jelent.

(#8494) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

1.5 hónapos, hivatalos garanciális 35mm/1.8G-s (nikkor) obimat elcserélném nikon 18-105re (újszerű hibátlanra)! Ha valakinek érdekes lehet, jelezze. (Debrecenben megtekinthető, kipróbálható, az égvilágon semmi baja nincs, olyan, mintha a boltból vennéd. van másik fix objektívem, így ezt elcserélném valami többcélúra)

Köszi,
Üdv,
Gy.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#8495) Graphy válasza MC Pite (#8491) üzenetére


Graphy
aktív tag

Ne kötözködj pite, mert beléd harapok. :DDD Nem is írtam, hogy a 3xxx szériát itt ajánlotta valaki, ha jobban elolvasod. :)
Milyen normálisabb vaku képességekre gondolsz?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8496) forceberg válasza MC Pite (#8491) üzenetére


forceberg
veterán

Szerintem azért szépen lassan abbahagyhatnád a széllel szembeni nadrágon foltot okozó tevékenységedet :))

Rajtad kívül mindenki másnak jobbak a fentebb pozicionált vázak :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8497) MC Pite


MC Pite
veterán

FEB, kicsit gyorsabb vaku szinkron(1/320 az 1/200helyett), megadható záridő vakuzás esetén.

forceberg, zavar? Elképzelhetetlen hogy különböző embereknek különböző igényeik vannak? Mielőtt megnézné magának, kipróbálná, azt mondanád a hölgynek hogy 100% hogy neki jobban való a D7K/D90?
Hihetetlen még mindig hogy nekem pl számít a méret is? :F
Nyilván többet tud a D7K. Amit én feldobtam, hogy érdemes mérlegelni hogy amivel súlyban/térfogatban/forintban plusszos a D7K, kihasználja-e azokat a hölgy, én átfutnám, ne zárnám ki kapásból. Erre beszéltük hogy az egyik szokásos érv a kezelőszervek, de különbözőek vagyunk, fotózási szokástól/témától is függ hogy mit mennyit használunk, illetve van a gombok között pár olyan, ami úgy vélem csak szűkebb rétegnek hasznos. És az 5100nak még egy piros pontja van a nagytesóval szemben, ha a kijelző dönthetősége számít a leendő tulajnak.
Főnököm is mindig tud telefont, laptopot, fényképezőt ajánlani munkatársaknak. Mindenkinek ugyanazt, az aktuális csúcsot...

Megvehetem 3-4 féle motorral az autómat, senki nem vitatja hogy a legnagyobb a legerősebb, de a pozitívumok/negatívumok fényében mérlegelnék inkább mégis -ha lehet- hogy mi az ami a legcélszerűbb kompromisszum. Lehet hogy a nagyobb motor mellé feszesebb (minimum első) felfüggesztés jár, de az nem szimpi. Nagyobb fék miatt nagyobb gumiméret, ami drágább. Vagy plusz majd egy mázsa van az első tengelyen, az sem fasza. A (változó geometriás) turbó takarítása is ott van mint feladat akkor, koccanásnál a töltőlevegő visszahűtő kapja az első pofont, valószínű kettős tömegű lendkerék is 'jár' mellé, dízel esetén részecskeszűrő is és nagyobb nyomású szivattyú. Majd megnézem évente hányszor megyek az Alpokba, Mátrába, Bükkbe, hogy bírta az előző jármű, és mennyire van szükségem a több erőre és milyen áron.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8498) kovaripeti válasza MC Pite (#8491) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Azért választottam a manualt, mert fogalmam sem volt, hogy kell tesztet csinálni. Tehát akkor automata fokusz legyen, és spot mérés.

(#8499) gab.m válasza MC Pite (#8497) üzenetére


gab.m
senior tag

Minden bántás nélkül: veled mi a f*** van?

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8500) MC Pite válasza kovaripeti (#8498) üzenetére


MC Pite
veterán

A spot kifejezés elsősorban a fénymérésnél fordul elő(hogy nehogy elbeszéljünk egymás mellett), de igen, spotnak is hívhatnánk az egy pontos af módot.

gab.m: Nem sok, bár lehet hogy a fáradtságom a türelmemre is kihatna? :DDD
Mindegy, én is mondtam egy véleményt, a kérdező meg szűri le a válaszokból az infót, oszt kész. Persze ff világnézet mellett egyszerűbb lenne, az tény, de én nem csak fehérnek és feketének látok dolgokat, hanem ennek ezek, annak meg azok a tulajdonságai. Tudom, emiatt új cucc keresgélésekor elég sokat törpölök is :D . De ha gondoljátok, hogy egy vélemény után egy attól eltérőt már ne írjak egy kérdésre, szóljatok, a felszabaduló időben feltalálom magam máshogy :K

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.