Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Larry303 válasza lmaresz (#9097) üzenetére


Larry303
addikt

és nesa a vr nélküli régi fapados üvegről beszél!
amúgy lődöztem vele párat anno én is, használható azért sztem, de pénzt én sem adnék érte..ahogy nesa írta 55-200vr remek alternativa.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9102) jasonka válasza A Zéé (#9085) üzenetére


jasonka
aktív tag

NEM így működött :

- Mediker (digifénykép ) KEZEMBE ADTÁK a gépvázat - még fizetés előtt ;

- OPTIKA Camera
- OPTIFORM
- Digitcam
- Aqua - számítógépes bolt

(Mindegyik helyen kibontották és megmutatták a cuccot, igaz, nem adták a kezembe )

Hja kérem ! A Belváros !...

(#9103) A Zéé válasza jasonka (#9102) üzenetére


A Zéé
addikt

ahol én vettem a gépem (Focus Camera) ott kibontottuk a gépet, összeraktuk, bekapcsoltuk, megnéztük, hogy minden működik-e rajta, és utána fizettem. Digitcamnál nekem is kihozták a fél raktárat, amikor állványt kerestem, és (még a régi üzletükben) 4-5 állvány ki volt nyitva a kis bolt közepén.

Aqua Dohány úti boltjában úgy ment, hogy mutattak egyet, mondtam, hogy oké, kifizettem egy ablakkal odébb, még egy ablakkal odébb meg adtak egy olyant amilyent kértem. A Pólus boltjuk kisebb volt, ott előbb kihozták a cuccot, és utána fizettem.
Edigitalnál (szintén Pólus) odamentem, mondtam a rendelési számot, előrehozták, kifizettem másik ablaknál, és utána adták oda.
Iponnál is úgy megy, hogy sorban állsz, fizetsz egy ablaknál, aztán beállsz az árukiadó sorba, és valaki azután szedi össze a cuccokat, amit már kifizettél.

Nem mondom, hogy ez jó megoldás, inkább úgy mondom, hogy nekem annyira nem furcsa. Tény, hogy jobban szeretek úgy vásárolni én is, hogy előre megtapogatom amit kapni fogok, de sajnos ez nem mindig opció.

Just a simple Lineman...

(#9104) Lauda válasza jasonka (#9102) üzenetére


Lauda
félisten

Anno a digifenykepnel vettem a d90-et. Elovette a pali a szekrenybol es kerdezte, hogy komolyan meg akarom-e venni es mikor mondtam, hogy igen, akkor a szemem elott vagta el a nikon matricat. Osszerakta, megneztem, megfogtam es fizettem, ja elotte neztunk neki tokot. Szerintem nagyon korrekt bolt, legalabbis akkor az volt. ;)

A canon kompaktom az edigitalban vettem. Ott a rendelesi szamra elokerestek a gepet es megmutattak, megfogtam, megnezegettem, neztunk hozza tokot es utana fizettem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9105) imyourfriend válasza A Zéé (#9085) üzenetére


imyourfriend
őstag

Viszont webshopnál megértem ezt, ott előfordulhat hogy olcsóbb de nem kapsz hozzá szakmai segítségnyújtást a webshop részéről.

(#9106) Qbász válasza Lauda (#9104) üzenetére


Qbász
aktív tag

Győri edigitalban nekem a d3100-asom összerakták, megtapizhattam a gépet vásárlás előtt. Aztán amikor egy évvel később a d7000-et vettem már nem engedtek bele aksit tenni. Az oka az volt hogy anno egy vásárló berendelt egy nem épp olcsó dslr-t összerakták és elkezdett vele fényképezni majd közölte hogy mégse viszi, persze ki nem fizette. Nem is tudom ilyenkor mit lehet csinálni azzal a géppel új ként nem adhatod használtat meg ott nem árulnak.

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#9107) imyourfriend válasza Qbász (#9106) üzenetére


imyourfriend
őstag

Árkádban tán még kipróbálhatóak a darabok, bár én amikor odamegyek inkább azt nézem van e valami akció, már elég régóta áll ott az SB700, meg 1-2 dolog ahhoz hogy akciózzák. :DDD

(#9108) Freddy76 válasza Andrew31 (#9098) üzenetére


Freddy76
addikt

Ilyenkor legközelebb írd le a fórumba:
"Holnap megyek Pestre, remélem, a 220 voltban ki tudom próbálni a Tamron 17-50-et."
Erre írta volna valaki, hogy:
"Menj inkább az Artwork-be, ott van a Moszkva térnél, ott tuti odaadják."
Erre írtam volna én, hogy:
"A Batthyány térnél dolgozom, ha erre kanyarodsz, beviszem az enyémet, és kipróbálhatod, ott a Duna-part, a tér, a csarnok, a Parlament."

Szóval legközelebb szólj előre...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9109) Andrew31 válasza Freddy76 (#9108) üzenetére


Andrew31
senior tag

Köszönöm. :)

De egyéb elfoglaltságom volt, szóval mindenképpen mentem, csak az ebédszünetben siettem el... :D
Az Artworköt ismerem, ott vettem a gépemet, csak az messze volt onnan, a 220-Digitcamhez a szomszéd utcán kellett végigmennem.

Most pl. megyek majd az Artworkbe megint, Tamron (és most már + Vanguard) bemutató hét és akció, ha érdekel valakit..., a 70-200 USD-t akarom megkukkolni Nikon verzióban - hogy legyen már végre ON topic is valakinél. :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#9110) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Welzenbach Tominak ellopták a cuccát, ha valaki találkozik vele értesítse!

"Sziasztok fotós társak!

A tegnapi nap folyamán ellopták a fotós felszerelésemet egy eszköz bérbeadás alkalmával. Kérlek benneteket, ha valakinek gyanúsan alacsony áron kínálják a következő eszközöket, az keressen meg. Esetleg ha nem nagy kérés osszátok meg, hogy minél több emberhez eljuthasson.

A következő eszközök tűntek el:
Canon 5D mark III , gyártási száma: 21193029000517
Canon 24-70mm f/2.8 L USM , gyártási száma: 3360298

A telefonszámom: 20/209-3203

2 évig gyűjtöttem rá, 2 hétig az enyém volt...

Köszönettel, Tamás Welczenbach"

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9130) flash-


flash-
veterán

jobb minőségű obinál tényleg kisebb a zajosodás,minőségromlás,színtorzulás magasabb iso-n?vagy én ezt csak beflashelem magamnak?
iso 1600al is tényleg oylan szépek a képek mintha 400 vagy 800al lennének lőve..

legalábbis nikon d3100+nikon 35 1.8g esetén ezt tapasztalom a 18-105 höz képest

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9131) Kleroo válasza flash- (#9130) üzenetére


Kleroo
veterán

Nézz rá a user nevedre.
Szerinted? :P

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9132) L4mie válasza Kleroo (#9131) üzenetére


L4mie
veterán

:C :DD utóbbi lesz :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9133) flash-


flash-
veterán

valószinű hogy annyival szebb a rajzolata élessége,szine a 35ösnek hogy az domináns nem pedig a magasabb iso okozta színtorzulás és zajosodás

amúgy nem bántam meg a 35öst,olyanokat portrézok babáról(najo 1.5 éves az már lehet nem baba?)hogy ihaj csuhaj magam meglepődök:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9134) imyourfriend válasza flash- (#9133) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egyrészt nem kell olyan magas iso-t használnod. Másrészt egy fix fényerős darabot csak nem hasonlítunk egy 18-15-höz. :P A színek korrigálhatóak, a képzaj meg szerintem nem felhasználói hiba. Egy kép értékén nem ront a zajosság egy bizonyos mértékig. Te esetedben iso1600-ig. Jó is az a fix 35/1.8G ;)

(#9137) *Ropi* válasza flash- (#9130) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Jobb minőségű obinál tényleg kisebb a zajosodás,minőségromlás,színtorzulás magasabb iso-n?"

Minőségromlás alatt részletvesztést értesz, ugye?

Okozhatja a szenzor is. Az ISO érték (az erősítés) növelésével csökken a szenzor dinamikatartománya, a zaja pedig nő. Ez a színek torzulását (Canonnál pl. bíborba csúsznak, Nikonnál narancssárgába ha jól tudom) és a megnövekedett zaj kiszűrése a finomabb részletek elvesztését vonja maga után.

Természetesen rossz minőségű optika is okozhat színtorzulást (pl.: CA) és részletvesztést (pl. életlenedés), de ez más fajta: nem az ISO-túl függ a nagysága, hanem az objektív optikai tulajdonságaitól.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9142) Jokerx


Jokerx
tag

Most hogy jön a tél és a mínuszok, mire kell figyelni kint fényképezésnél? Értem ez alatt, hogy elmegyek 1-2 órát sétálni a kutyával télen hóban, -10 fokban. Árt a hideg a kamerának?
Bent csak a memória kártyát veszem ki a gépből, magát a gépet nem szoktam bekapcsolni.

(#9143) Freddy76 válasza Jokerx (#9142) üzenetére


Freddy76
addikt

Mindenképp öltözz melegen, az fontos, és vegyél cipőt.

Na jó, komolyan: ne vidd a gépet rögtön melegbe, mert kicsapódik a pára. Hagyd, hogy valami közepes hőmérsékletű helyen akklimatizálódjon. Ez lehet egy hűvösebb előszoba, de én pl. a lépcsőházi tárolóba szoktam betenni fél órára.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9144) Mercutio_ válasza Freddy76 (#9143) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kapukódot majd megadhatnád :DDD

Jokerx: Amikor hazaérsz hagyd a fotós táskában a gépet, az viszonylag jól szigetel így fokozatosan melegszik fel, így nem csapódik ki a pára.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9145) Jokerx


Jokerx
tag

Köszi a tanácsokat :R

(#9149) MC Pite


MC Pite
veterán

Vótmá? [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9150) Graphy válasza MC Pite (#9149) üzenetére


Graphy
aktív tag

...vót! :))

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.