Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) bandigno


bandigno
senior tag

firmware frissítésnél muszáj az üres memkari használata?
nem elég, ha csak a .bin file-t bemásolom a gyökérkönyvtárba?
thx :R

(#9052) balpis


balpis
őstag

Sziasztok!

Az utóbbi hónapokban hanyagoltam a pH!-t, és most is először egy kérdéssel jövök vissza:
A D90-em beteg lett (a korábban említett akkumerítős problémán túl, amivel ehgyütt lehet egyébként élni): egyszer csak azt vettem észre, hogy mintha hosszabb záridő kellene ugyanott, ugyanolyan ISO mellett, mint a heverom D7000-ével.
Aztán azt is, hogy sötétben már egyáltalánnem fókuszál. Később azt, hogy énis alig látok valamit a keresőben...
Kiderült, a blende szinte teljesen zárva van. Mindig...
Az ok: van egy "pöcök", ami alap állapotba nyitja teljesen a blendét, és exponáláskor leugrik, és engedi záródni a blendét a beállításnak megfelelően. Nos ez vagy szorul vagy a rugója fáradt el, nem tudom. Az elkoszolódásnak nincs nagy valószínűsége, a lencsét nagyon ritkán (1-2 havonta) cserélgetem csak átlagosan.

Járt már hasonlóan valaki?
Van más megoldás, mint a Nikon szerviz?

köszi!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#9053) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#9046) üzenetére


BigBlackDog
veterán

(#9054) lyunior válasza Freddy76 (#9048) üzenetére


lyunior
tag

"mindegyik tükörnélküli olyan kompromisszummal járna, amit nem vállalnék."

Verebek... :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#9055) flash-


flash-
veterán

Na lefrissítettem a D3100 fw-jét a legújabbra.

ugyebár eddig a d3100 manuál szerint egyképes kioldási mód esetén 550 felvétel, sorozat esetén körül-belül 2000 felvételt lehetett készíteni egy feltöltéssel.

Az új fw leírása szerint egyképes kioldás mód esetén 620képet, sorozat esetén 2350 képet.

előbbi 13%os javulás,utóbbi 17-18%

Különben a frissítés nem érinti a decoded utángyártott akksikat tehát frissítés után is működnek.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9056) Sera26


Sera26
aktív tag

FW frissítésnél minden beállítás gyári alapra áll vissza? :F

(#9057) #40935168 válasza bandigno (#9051) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én is csináltam már úgy, hogy volt minden vacak mellette a kártyán ("DCIM" könyvtárak) és a .bin fájl a gyökérkönyvtárban. Simán lezavarta. Ennek ellenére ha teheted és a gyártó így kéri, csináld üressel. Vagy olyan sokba telik leüríteni ? ;)

(#9058) jasonka válasza BigBlackDog (#9046) üzenetére


jasonka
aktív tag

A leírás szerint az az újdonság, hogy egy feltöltéssel az akkuval több képet lehet lőni. (Persze nem az akku bír többet, hanem később kezd a töltöttségkijelzés átváltani mérsékelt töltöttségre .)

Valószínűleg csak a gyári akkukra vonatkozik...

Bocs, a 9027 hsz-t csak most vettem észre...

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#9059) flash- válasza #40935168 (#9057) üzenetére


flash-
veterán

tök mindegy szerintem mert hát formázás után úgyis csinál a gép dcim mappát. ((úgy gondolom hogy fényképezőben használt memóriakártyát fényképezővel illik formázni))nem hiszem hogy foglalkozik vele.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9060) #40935168 válasza flash- (#9059) üzenetére


#40935168
törölt tag

Így gondolom én is. Én most konkrétan úgy értettem, hogy nálam tele is volt a kártya (ergo, a DCIM mappa). Sztem tojik rá.

(#9061) L4mie válasza Freddy76 (#9048) üzenetére


L4mie
veterán

Jézusom, mi ütött beléd, no MILC csak a DSLR mert a milc kompromisszummal jár? :D :D
MEGTÉRTÉL KÖZÉNK FIAM! VEGYÉL GYORSAN EGY D300/700 at érezd a tankot, oké tudom...csak a méret....gyúrni kő vaze :C

*jah oké elolvastam az előzményt. , sebaj....majd egy jófajta új FX es milcet vehetsz azt nyomkodnék szívesen.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9062) Larry303 válasza L4mie (#9061) üzenetére


Larry303
addikt

portrémarkolatot kihagytad :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9063) Freddy76 válasza L4mie (#9061) üzenetére


Freddy76
addikt

Dslr is kompromisszummal jár: batár nagy. Ez nem fog változni, a milcek viszont ki fogják nőni a nekem nem tetsző nyavalyákat, feltehetőleg.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9064) L4mie válasza Freddy76 (#9063) üzenetére


L4mie
veterán

lesz fogásuk? :D és rendes keresőjük? :P

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9065) forceberg válasza L4mie (#9064) üzenetére


forceberg
veterán

Lesz rájuk rápattintható borítás, amivel épp akkorák lesznek, mint az épp futó legnagyobb méretű markolatos PROFI Nikon gép 600-as telével.
Természetesen citromsárga FX feliratos nyakpánt, mackónadrág, baseball sapka, FX nyomot hagyó cipő is jár majd hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9066) *Ropi* válasza forceberg (#9065) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...FX nyomot hagyó cipő..."

:DDD

Így született a havasi Yeti, vagy a bigfoot legendája? :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9067) #40935168


#40935168
törölt tag

PS topic-ban megy a trollkodás, nagyon jó :DD ;]

(#9068) Mercutio_ válasza L4mie (#9064) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már a szaros Pana G3-ban is D600 méretű képet adó kereső van, ráadásul kevés fényben ahol az ovf-ben már alig látsz ennél automatikusan Világosit így bár zizis, de használható komponáláshoz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9069) L4mie válasza forceberg (#9065) üzenetére


L4mie
veterán

:C mi van itt a vízben, trolltápot kevertek bele? :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9070) *Ropi* válasza #40935168 (#9067) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak kevés az alany... ;] :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9071) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Azt szeretnem kerdezni, hogy a 220 volt mennyire megbizhato uzlet? Egy d3100+18-105-os kitet szeretnek venni naluk, eleg jo aron van. :)

(#9072) Mercutio_ válasza Lauda (#9071) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézz utána, hogy valóban hazai nikon garis-e, mert szürkeimportos sok cucc náluk.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9073) L4mie válasza Lauda (#9071) üzenetére


L4mie
veterán

egy problémám van velük, gyakori szürke import miatt sokszor csak bolti garanciát adnak a géphez,
nem pedig a M.o. on forgalomba hozott készülékekhez járó 3 év Nikon garanciát.
Ez abban okozhat problémát, hogy hosszabb az esetleges javítási átfutás, és nem fognak neked itthon a Nikonék ingyen szenzort tisztítani, csak kiállításon.
Nézz körbe van-e hivatalos magyarországi nikon 3 éves garanciális gép, ugyanilyen áron más boltban, vagy kérdezz rá, éppen milyen garancia van ezen a gépen 220V-éknál.

Mercutio_: ígyígy, megelőztél :D

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9074) Freddy76 válasza Lauda (#9071) üzenetére


Freddy76
addikt

A szürkeipmortos kifejezést árnyalnám, teljesen legálisan hozzák be a terméket, csak éppen nem a hivatalos - tehát a nikonnal szerződött - importőrön keresztül. A cucc ettől ugyanaz teljesen, mint a Nikon Magyarország által importált, ezt is a Nikon gyártja, ugyanott, ugyanúgy. A Nikon Magyarország ez ellen úgy "küzd", hogy az általa behozott vázra a kötelező egy év helyett három év garanciát vállal. A 220volt is vállal három év garanciát, de ebből csak egy év a hivatalos nikon szakszervíz, a másik két évet saját szervízükben oldják meg. Én ezt személy szerint akkora tragédiának nem látom, mert egyrészt ezek a vázak, ha eleve jók, nem feltétlenül a 2-3. évükben romlanak el, másrészt - ismerve a Nikon Magyarország szervizét - nem biztos, hogy egy normális szerviz rosszabb, mint a hivatalos. Van egy csomó más gyártó, aki nem vállal semmiféle extra garit - pl. Canon -, mégsem sírnak a júzerek, hogy romlanak el a gépek.

Innentől kezdve érdemes mérlegelni, hogy mennyivel olcsóbb a termék, és mennyire számít neked az a plusz két év gari.

Szerk.: jaja, amit Furkoo írt, az fontos lehet, vagyis az ingyenes szenzortisztítás. A Nikon d3100 esetében annyira kicsi az árkülönbség a 220voltos és a "hivatalos importos" között, hogy egy fizetős szenzortisztítással el is tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9075) Lauda


Lauda
félisten

Mercutio_, Furkoo, Freddy76

Koszonom szepen a segitsegeteket! Megfogadom a tanacsokat! :) :R

(#9076) Horbal válasza Lauda (#9075) üzenetére


Horbal
őstag

Én vettem már náluk vázat és 2 obit is.

Az a váz már nincs meg mert garidőn belül eladtam, de ara spec 3 éves hivatalos Nikon gari volt (D3100).

Egy Tami 70-300-at vettem még náluk, na erre nincs 5-éves Tami gari, 1 év alatt be is szart (még gari időn belül) megcsinálták, bár asszem 6 hetet ültek rajta.

A másik obi egy 35 1.8 Nikkor arra 1 év volt a gari.

Viszonylag megbízható bolt de nem éppen a customer care csúcsa - kicsit olyan mint egy MM csak kisebb. Az áraik néha meglepően alacsonyak - ami azért elgondolkodtató.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#9077) Freddy76 válasza Horbal (#9076) üzenetére


Freddy76
addikt

A három év garit a Nikon is csak a vázakra adja, tehát Nikkor obikra egy év, akárhol veszed.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9078) Mercutio_ válasza Horbal (#9076) üzenetére


Mercutio_
félisten

Időnként nagy nyugati áruházlánc kiárusításon kifognak 1-1 tételt, olyankor vannak meglepően jó árak, meg persze biztos ők i belefutnak 1-2 áfa-trükkös viszonteladóba :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9079) Horbal válasza Freddy76 (#9077) üzenetére


Horbal
őstag

Tudom én azt csak a tényszerűség kedvéért írtam le.

Ez ami sztem azért sok a jóból:
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#9080) balintkagan1 válasza Lauda (#9071) üzenetére


balintkagan1
tag

Én a náluk vásárolt D7000-emhez 3 év rendes garanciát kaptam, ugyanígy az objektívhez csak ott ugye 1 évet.Ami viszont idegesített, hogy német felhasználói kézikönyvet kaptam a gépvázhoz...egy angol szerintem sokkal praktikusabb lenne, neadjisten' egy magyar, de ez van. Ettől eltekintve szerintem jó bolt.

(#9081) Lauda


Lauda
félisten

Horbal, balintkagan1

Koszonom Nektek is az informaciokat! :) :R

(#9082) flash-


flash-
veterán

bár lehet hogy feleslegs volt lefrissítenem a d3100at sőt lehet hogy most lesz rossz az akksikijelzés?

ugyenis azt az új fw-t a EN-EL14a akksihoz adták ki..

nem nagyon árulnak ilyet.vagy a mostani olcsóbb nikonokat ezzel adják már?

nekem EN-EL14 sima fekete van,a EN-EL14a pedig szürkés ...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9083) Peethy válasza flash- (#9082) üzenetére


Peethy
őstag

Nem lesz rossz.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#9084) jasonka válasza Lauda (#9071) üzenetére


jasonka
aktív tag

A 220V-tal nincs különösebb baj, csak az a furcsa, hogy amíg nem fizettél az árut nem is látod - egy a pulttal szemben lévő raktár ablakában adják ki a cuccot - akkor foghatod végre kézbe.

(Jó,jó, egy nem komoly vevő ne babrálja "csak úgy" az esetleg több százezres fgépet, de amikor egy ezerötös procihűtőt vettem azt csak szerettem volna látni fizetés előtt. Nem engedték...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#9085) A Zéé válasza jasonka (#9084) üzenetére


A Zéé
addikt

majdnem az összes webshopos bolt így működik, ahol eddig személyesen vettem át.
ipon, pcx, iway, aqua, edigital... előbb fizetsz, aztán kapsz. De ha belegondolsz, ha webshopból rendelsz, akkor is ugyanez a procedúra.

Just a simple Lineman...

(#9086) Sequoyah válasza A Zéé (#9085) üzenetére


Sequoyah
tag

Cserébe x napig kérdés nélkül visszaviheted.

(#9087) flash- válasza Lauda (#9081) üzenetére


flash-
veterán

Itt 2000ft al többér megkapod,hivatalos Nikon forgalmazó,elismert fotós bolt
[link]

ha valakinek nincs a kezében referencia útmutató (balintkagan1 user pl..),vagy van de nem magyar nyelvű akkor érdemes írni a Nikon supportnak.
Nekem pl d3100 hoz nem adtak az üzletben,de írtam a Nikon supportnak és ingyen küldtek egy magyar nyelvű referencia útmutatót

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9088) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A 70-300-as Nikkor obival kapcsolatban van valakinek tapasztalat? A régebbi, VR nélküli darabra gondolok. Egész olcsón (25-30körül) láttam már aprón, ami mindenképp jutányos ár lenne, csak kérdés, hogy mennyire használható.

(#9089) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, koltoi kerdes:

D5000 vazon, ha spot meteringet valasztok egypontos fokuszponttal, akkor mindig ott mer fenyt a vaz, ahol az aktiv fokuszpont van, vagy igyis-ugyis a kozepson mer? D90-nel is erdekelne.

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9090) imyourfriend válasza Balinov (#9089) üzenetére


imyourfriend
őstag

D90-nél ott mér ahova a fókuszpont van állítva, előbb próbáltam. :)

(#9091) nesa válasza r3dsnake (#9088) üzenetére


nesa
veterán

Barmi hasznossabb lehet mint az az uveg, inkabb vegyel kenyerpiritot vagy hajvagogepet, vagy siman bulizd el a penzt annak tobb ertelme van, ha mindenaron elakarod szorni a ravalot a sigma 70-300 apo is hasonlo aron megy de lenyegessen jobb, ezis egy alternativa a penzszorasra.

De ha nikkor jatszik csak valamivel dragabban nagyon jo vetel lehet egy 55-200VR a 200vs 300 kozott nincs akkora kulonbseg sot meg kinagyitva megvagva is klaszisokkal jobb kepet ad mint a 70-300 nikon.

(#9092) Senki9876


Senki9876
tag

Sziasztok!

Az egyik barátomnak van egy nikon d3100 -as fényképező gépe amin az elmúlt napokban megállt a vaku. Még arra is felfigyelt ha a vakuval próbál fényképezni, elkezd melegedni az aksi körül.

Szerintetek mi lehet a gond? kéne cserélni az egész vakut? ha nem cserélné akkor egy külső vak működhet rajta?

előre is köszönöm a segítségeteket

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#9093) nesa válasza Senki9876 (#9092) üzenetére


nesa
veterán

Szerviz lehet a megoldas, de valoszinu a kulso vaku hibatlanul mukodne.
A szerviz aran kap is vakut hasznaltan, ha meg garis akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#9094) Senki9876 válasza nesa (#9093) üzenetére


Senki9876
tag

éppen lejárt neki a 2 év gari

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#9095) Lauda


Lauda
félisten

jasonka, flash-

Koszi szepen a segitseget! ;) Ezt a tripont uzletet nem is ismertem, a digitcamban es a digifenykepnel vasaroltam anno a tukros cuccaim. :)

(#9096) Balinov válasza imyourfriend (#9090) üzenetére


Balinov
félisten

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9097) lmaresz válasza nesa (#9091) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Jobb képet ad az 55-200 Nikon croppolva mint a Nikon 70-300?

(#9098) Andrew31 válasza A Zéé (#9085) üzenetére


Andrew31
senior tag

A 220 voltban nem nézhettem meg a Tamron 17-50-et (csak egy Vanguard táskát tudtam megtapizni), a DigitCam-nél viszont igen, ki is próbálhattam. (és náluk szokott is lenni olcsóbban eladó próbatermék, ami nincs földhöz verve, egyszerűen csak bontott és párszor felcsavart).
Ritkán jutok fel Pestre, mérgelődtem is a 220-tól kijőve, de így végül mégis volt értelme elmenni. Egy héttel később a DC-tól is rendeltem meg, még ha másol olcsóbb is volt 4-5000-el, ennyit megért a hozzáállásuk.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#9099) nesa válasza lmaresz (#9097) üzenetére


nesa
veterán

Ne beszeljunk felre, csak azt mondtam hogy az 55-200 VR kepet annyira megvagod minta 300mm lett volna es utanna felnagyitod az eredeti meretre jobb kepet kapsz mint a 70-300 AF d vel.

(#9100) Andrew31 válasza nesa (#9099) üzenetére


Andrew31
senior tag

Viszont az ő értelmezése is igaz akkor, nem? :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.