Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) JohnyBlue válasza marcyman (#9700) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A vaku elé dobjál mondjuk egy A4 es lapot hogy azon keresztül menjen a vaku fénye a tárgyra ;)

Próbáld ki :) Ha megfelel ez a minőség akkor minden okés ha nem elég akkor irány a vaku-s topic :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#9702) MC Pite válasza marcyman (#9700) üzenetére


MC Pite
veterán

A polár mellé én egy MB-Q10-es, vagy hasonló lapot is beszereznék. :R

FTOn: Akit érdekel, aps-c, 'elérhető fx', és 'újabb fx' dpreview-os műtermi képkocka összeollózás. [link]
FTOff

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9704) marcyman válasza MC Pite (#9702) üzenetére


marcyman
aktív tag

No, szóval van egy szettem, tárgyfotósátor+ 2 db "villanjkörte + ezekhez derítőesernyő.
Tehát derítés megvan rendesen, több rétegen keresztül.
De még így is sajnos be-be csillan egy-egy csomag. Vagy én vagyok béna az egésszel?
Szétnézek a vakus topicban is. :D

Egyébként az MB-Q10-ről tudnál nekem küldeni valami infót? Nem ismerem és gugli sem dob rá semmi értelmeset.

[ Szerkesztve ]

(#9705) #74459392 válasza marcyman (#9704) üzenetére


#74459392
törölt tag

Én is hasonló dolgokat fotózok, jól jön a polárszűrő. Az meg fogja oldani a gondodat. Nekem valami olcsósított változat van, és az is teszi a dolgát. Persze ha van pénz, akkor érdemesebb egy márkásabb darabot beszerezni.

(#9706) marcyman válasza #74459392 (#9705) üzenetére


marcyman
aktív tag

Köszi az infót! Akkor ilyen, hogy Hoya meg Hama simán jó lehet igaz?

Egyébként itt egy példa, hogy pl. fehér tárgyról nagyon nem tudok normális képet készíteni: [link]

Illetve a másik problémám, hogy valamiért nem szürke árnyékot kapnak a tárgyak, hanem ilyen lilás-rózsaszínes beütésűt.

(#9707) #40935168 válasza marcyman (#9704) üzenetére


#40935168
törölt tag

Vmi hoya cpl polár jó lehet, 15-16 körül és az sem csúcsmodell. Ha ez sok, akkor.. nem tudom..
50-esemhez egy Dörr DigiLine Slim CPL-t vettem, az bevált, nem tudom megmondani, hogy most rontott-e a képen (és az már jó dolog), a dolgát pedig szépen teszi. Az más, hogy soha nem használom, mert nem tájazok vele. :D Hama kerülendő, Dörr van jó is és rossz is, Hoya/Kenko, BW, Lee, kb. ez a sor. Meg van közte sok egyéb is, de a főbb cuccok ezek és a két utolsót garantáltan nem fogod választani az ára miatt, csak leírtam. No hát én szóltam. :D

(#9713) marcyman válasza Frigetrus (#9712) üzenetére


marcyman
aktív tag

MC Pite: diffúzorom van, illetve diffúzor ernyőm, de azért köszi a tippet.

Frigetrus: igen, lehetne úgy is, csak akkor nem tudok tökéletesen fehér hátteret kihozni belőle. Vagy igen?
Mert ugye attól függetlenül, hogy fehér a háttér, a képen még az szürke lesz. Ezért kell kicsit felül expózni a fotókat alapból.
PS-ben image->adjustments>levelsben szoktam korrekciózni a hátteret, de lehet, hogy rosszul csinálom eleve.

(#9717) torzo válasza #40935168 (#9707) üzenetére


torzo
Ármester

Hoyaval (72 mm) már egyszer nagyon megjártam ebben az árkategóriában. Brutális koncentrikus körök a tintakék égben, soha többé! Érdekes, a kisebb méretűek (52, 58, 62) jól teljesítettek. Lehet, hogy csak kifogtam egy hibás darabot?

(#9718) crey


crey
MODERÁTOR

Hölgyeim és Uraim!

Az elmúlt két nap hozzászólásait kitakarítottam újra. Ha szabad kérnem a tisztelt társaságot, maradjunk már a Nikonhoz kapcsolódó fotós témáknál, és ha véletlenül, valakinek egyéb megbeszélni valója akad, az fáradjon át a pontosan erre a célra fenntartott PH!otósok OFF topicjába.

Nem szeretek feleslegesen moderálni, de most már az itt topic lakók egy jelentős hányadának is feltűnt, hogy mennyire sok megszaporodtak az értelmetlen OFF hozzászólások egy alapvetően szakmai topicban. Így kérnék rá mindenkit (akinek inge magára veszi), hogy mindannyiunk jól felfogott érdekében a jövőben tartsátok be az oldal és a fórum szabályait.

Köszönöm.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9719) bandigno válasza #40935168 (#9699) üzenetére


bandigno
senior tag

a német amazonon még kecsegtetőbbek az árak, holnap éjfélig elvben! :)

(#9720) torzo


torzo
Ármester

Felbátorítottak, hogy lehet kérdezni. A good old days-ből van két Pentacon obim, amelyeket azidőtájt nagyon szerettem. 135/2.8 és 29/2.8. Adaptert (M42/Nikon) többfélét is vettem, de tragikus az eredmény. Hogy végtelenre állíthassak, kell a lencsés adapter, azonban ezzel pocsék a helyzet. Többnyire életlenség, de leginkább mocskos nagy CA. A lencse nélkülivel azonban max. 4-5 méterre tudok csak fókuszálni.
Újonci tisztelettel kérdezem, tud valaki olyan adaptert, amivel tényleg lehet kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#9721) crey válasza torzo (#9720) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Igen. M42 to Canon, vagy Pentax. Azokon tökéletesen megy. Nikonon sajnos nem láttam még olyat, ami jó lett volna (illetve amire azt mondják hogy jó, annak az ára vetekszik sok új obi árával).

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9722) torzo válasza crey (#9721) üzenetére


torzo
Ármester

Kösz. Sajnos, erre a válaszra számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#9725) nesa válasza torzo (#9720) üzenetére


nesa
veterán

Az M42 es 135/2,8 egyszeruen atalakithato nikonra le kell bontani az egesz bajonett reszt es a helyere rakni egy nikon bajonettet ehez talan legegyszerubb kinabol rendelni egy M42 nikon adaptert 400ft er elvileg a lebontott resszel nyersz annyit hogy eleg legyen ha megse meg kb 0,5mm lehet kitekerni az utolso lencsecsoporton, kis hetvegi szorakozas ha van hozza erzeked.

En 135/2,8 B bajonetest alakitottam at ugye sokkal rosszabb helyzetbol indultam mintha M42 lett volna cirka 15m jo epp nincs meg a vegtelen megtudnam csinalni csak nincs hozza kedvem meg 15meter mindenre eleg nekem.

[ Szerkesztve ]

(#9726) torzo válasza nesa (#9725) üzenetére


torzo
Ármester

Kösz. Jól hangzik. Ilyesmire még nem vetemedtem. Mielőtt még szétbarmolom, hadd kérdezzek! A 135 menetes végét négy csavar rögzíti, úgy látom. Ezeket bátran kihajtani és a vége lejön, ugye? M42/nikon lencse nélküli adapterem van, de az gondolom, nem jó. A (megfelelő) nikon adaptert ezek után hogyan teszem az M42 helyére? Ugyanott vannak rajta a furatok? Mert amim van, azon nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#9727) Dude8


Dude8
tag

Sziasztok!

Új gép vásárlását tervezem, és szeretném kikérni a véleményeteket ezzel kapcsolatban. Főleg természetben, túrázások alkalmával, de jellemzően erdőben szeretném használni. A "versenyzők" a következők lennének:

- D5300 + 18-140mm;
- D7100 + 18-105mm / 18-140mm.

Természetesen a műszaki paramétereiknek utána jártam, így gyakorlati tapasztalataitok alapján szeretném, ha érvelnétek az 5000-es széria és a 7000-es széria tagjai mellett.

Továbbiakban szeretném megtudni, hogy mik a különbségek az AF Multi-CAM 3500DX és 4800DX között? Sajnos konkrét összehasonlítást nem találtam rá, így jó lenne, ha valaki segítségemre tudna lenni (jöhet angol, német nyelvű irodalom is).

Obik tekintetében megéri-e a felárat a 18-140mm a 18-105mm-hez képest?

Válaszaitokat előre is köszönve, üdvözlettel:
Dudee

"In God we trust, all others we monitor!"

(#9728) k!nG


k!nG
aktív tag

Na sziasztok, hamarosan itt a karacsony es ugy dontottem meglepem magam egy uj vazzal. D3100-rol valtanek komolyabbra, de mostanaban nem nezegettem az ujabb gepeket csak arrol hallottam, hogy kijott a D5300 is..

Alapvetoen harom jelolt van:

-D7000
-D7100
-D5300
(esetleg D300s, de azt mar multkor mondtatok, hogy nem erdemes, mert oregecske)

Gondolkodas nelkul a D7100-et vennem, ha nem tudnam, hogy a sima 7000-re jo 100k-t kene radobni az 5300-ra, pedig 50-et. A kerdes, hogy a 7100 ujitasai megerik a pluszpenzt? Igazabol kb. 1 eve varok arra, hogy komolyabb gepre tudjam cserelni a D3100-est, mert ugy erzem mar kinottem a gepet. Hosszutavra terveznem a beruhazast.

Elore is koszi a valaszokat!

szerk.: Igazabol mindenfelet fotozok, de foleg tajkepeket, nem tudom ez mennyire szamit. (kepeim)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#9729) Deadzone41 válasza k!nG (#9728) üzenetére


Deadzone41
őstag

Ha nem akarsz a fokuszhibákkal szopni, akkor d7100. A d5k széria szerintem nem előre lépés. Legalábbis ahelyett h d5k szériára váltanál vegyél inkább üveget.

(#9730) k!nG válasza Deadzone41 (#9729) üzenetére


k!nG
aktív tag

Igen, mondjuk a 7k-tol, azert is felek mert 35mm-em van es ha jol hallottam ott problemak vannak. Amugy a D5300 mennyiben rosszabb egy D7100-esnel? Csak a vaz felepiteseben?

https://www.behance.net/vargadom

(#9731) alba-regia válasza k!nG (#9730) üzenetére


alba-regia
aktív tag

D5300 kialakításban hasonló, mint a D3100-asod, leszámítva, hogy van egy kihajtható kijelzője.

D7100-ason kapsz dedikált gombokat, hasznos LCD kijelzőt. Ha nem elsősorban videózásra és padlóról való fényképezésre kell, a D7100 hosszútávon jobb választás és előrelépés. Nálam fókuszproblémái egy objektívvel sem voltak (35mm 1.8-cal sem). Ez inkább a D7000-re volt jellemző az itteni beszámolók alapján, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#9732) Geller72


Geller72
veterán

D7100-at a népnek!!..:D.

(#9733) Gulyopapa válasza Geller72 (#9732) üzenetére


Gulyopapa
addikt

+1
Amúgy meg mindenki tudja nagyon jól, hogy ezek között a gépek között nyüansznyi a különbség.
Hacsak nem ez a munkád - mármint fotóriporter - majdnem tök mindegy hogy mit veszel.

[ Szerkesztve ]

(#9734) nesa válasza torzo (#9726) üzenetére


nesa
veterán

Csinalj kepeket hogy lassam is, a praktika B bajonetes olyan volt, onnan egy ket felesleges dolgot kiis dobhatsz a kukaba mint pl a rekesz beugraszto resz azt en is fixaltam mostmar ugy megy a rekesz ahogy tekerem nem var a pocokre, az elektronika mehet a kukaba tobbet nemfog kelleni....

Az enyem ilyen mint itt az elso kepeken.
Atalakitva meg ilyen lett.

[ Szerkesztve ]

(#9735) bandigno válasza bandigno (#9719) üzenetére


bandigno
senior tag

huhh, hossza vacila után megrendeltem a tamron 70-300 vc usd-t :)) (nikon 55-300 vr hiába könnyebb, de csak komolyabbnak néz ki a tami és már átnyálazva külföldi review-okat és összehasonlításokat, remélem jól döntöttem!) már alig várom, de sajna csak 2 hét múlva ér ide, mert németeknél lévő spanhoz rendeltem, nehogy a magyar posta szétrázza nekem! :D

német amazon, 90e volt az új, boldogság van :))

(#9736) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ha már manuális obik ... mennyire rontja a lencsés adapter az obi képét ?

(#9737) nesa válasza Gulyopapa (#9736) üzenetére


nesa
veterán

Valtozo, lencse fuggo, meg gyutav fuggo is, teleket jobban roncsolja szerintem mint PL egy nagylatot ,bar M42 be nincs is igazi nagylato DX re.

[ Szerkesztve ]

(#9738) Gulyopapa válasza nesa (#9737) üzenetére


Gulyopapa
addikt

50-est vennék leginkább bár akkor már lehet hogy jobban megérné egy 50 1.8D ...

(#9739) nesa válasza Gulyopapa (#9738) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem ha manualozni akarsz ott a sok nikon ai obi, lehet csemegezni neha meg olcson is kilehet fogni, ha nem akkor 20-25k er egy 50/1,8D

(#9740) Geller72 válasza nesa (#9739) üzenetére


Geller72
veterán

:K Nekem is van ilyenem. Már csak a gép hiányzik hozzá..:D.

(#9741) Gulyopapa válasza nesa (#9739) üzenetére


Gulyopapa
addikt

ott a sok nikon ai obi --- hol ?

(#9742) torzo válasza nesa (#9734) üzenetére


torzo
Ármester

Szétcsavartam, már láttam a lényeget. Ehhez megfelelő adapter kell, amit meg kell rendelnem. Egyébként nem 400 HUF, hanem 3000, de ez tényleg nem számít, ha jó a vége. Majd ha megjön, lehet, megint jelentkezem, mert ez a 0,5 mm-t elmozdítani a hátsó lencsetagot, bátorságot igényel. Mindenesetre kösz.

[ Szerkesztve ]

(#9743) nesa válasza torzo (#9742) üzenetére


nesa
veterán

En a legvekonyabb M42 adaptart vettem lehet hogy csak 300ft nem emlekszem pontossan.

az egesz M42 es reszt el kell dobni a francba, a hatso lencsetagot meg egesz egyszeruen ki lehet tekerni, kb 2cm hosszu.

Jol remlett nincs 300ft se.

[ Szerkesztve ]

(#9744) Krisz79 válasza k!nG (#9728) üzenetére


Krisz79
őstag

Huh,micsoda különbség van az Én 18-105 Vr-hez képest...
Jó képek!
Tervezem Én is az objektivem cseréjét.
Fix 35 vagy 50 ről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9745) forceberg válasza Krisz79 (#9744) üzenetére


forceberg
veterán

Mit látsz, hogy jobb a 18-105-nél?
1 képen van kb. 2.8-as rekesz használva, a többire mindre jó egy 18-105 is.
A 18-105VR egy igen tisztességes objektív, hidd el.
Aki lecseréli, az általában csak a nagyobb fényerő szükségessége miatt teszi meg.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9746) torzo válasza nesa (#9743) üzenetére


torzo
Ármester

Van ilyen adapterem, de hogy a francba rögzítem? Nincs rajta a 4 lik.

(#9747) torzo válasza nesa (#9743) üzenetére


torzo
Ármester

Még egy kép, hogy lássad a bajom!

(#9748) nesa válasza torzo (#9746) üzenetére


nesa
veterán

Ez nemis elektromos obi, ha nekem igy lett volna sokkal egyszerubben megtudtam volna csinalni.
4db pontos lyukatt kell furnod es azt pontossan a csavar fejszogevel megegyezoen zenkelni hogy ne logjon feljebb a csavar.

Zenkelest kezzel csinald majd.

De ugy gondoltam hogy leszedve fotozod, lehet az oldalabol itt ott lekell reszelni hogy minnel lejebb birjon menni az adapter, majd adja magat.

Kozbe latom a kepet ez siman tok egyszeru 4db lukat kell furnod halal pontossan, ez nemlehet gond szerintem, ratekered az adaptert a leszedett reszre es latod hova kell furni.
Lehetoleg uj fasza kozpontos furot hasznalj ne 20 es vackot, titan furoval jol jarsz.

Egyebkent igy a kialo reszt amibe a lenycsek vannak kibirod tekerni, alatta ott a rekesz ahoz ne nyulj.

[ Szerkesztve ]

(#9749) torzo válasza nesa (#9748) üzenetére


torzo
Ármester

A zenkelés a süllyesztés? Az a baj, hogy nincs rendes fúrósatum. Másrészt ha fel is csavarom, a rekeszmüködtető mechanika így nem műxik.

[link]

Szerintem ez az adapter kell. Itt már csak két rugó, percről percre változik az ár.

[ Szerkesztve ]

(#9750) nesa válasza torzo (#9749) üzenetére


nesa
veterán

Dehogy kell neked ez az adapter, benne van egy szar uveg.

Furj 4 lyukat reszeld bele rogzitsd ha kell tekerd kijjebb a hatso lencsesort es kesz a fix nikon bajonetes obid.
A rekeszalito pockot az jo ha nyomja igy legalabb birsz rekeszt alitani kulnonben nembirnal, de mondtam azt a reszt kis odafigyelessel atgondolva ki lehet kukazni hogy fix nyomva maradjon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.