Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9655) bandigno válasza MC Pite (#9637) üzenetére


bandigno
senior tag

Igazából szerintem akkor használnám, mikor kezembe veszem a gépet :D
én nyáron kezdtem a "komolyabb" fotózást, még igencsak az elején tartok, de igyekszem! Egyelőre egy 18-105-öm van, mellé szeretnék karácsonyra kapni magamtól egy 50 1.8 g -t (esetleg 35-öst) és egy telét! A 18-105öt nagyon szeretem, de ha a 18-200 képe megegyezik vele, akkor lecserélném arra! Sokat járok természetbe, bogarászok-virágozok-madarászok (ha épp sikerül a lopakodás), illetve némi motorsport fotózás (rallye, motocross), amire kellene! Nagy összeget nem akarok/tudok belefektetni, tudom egy jó fényerős tele jó lenne, de 90%ban természetfotózom, nem mozgó célpontra :) Arra a 105 eddig jó volt,viszont a vége kevés, sokszor jól jött volna egy 200/300 :O motort/autót az én igényeim szerint tudtam 5.6-on is lőni, tehát ez nem visszatartó! Ilyen (és hasonló) minőséggel már elégedett tudok lenni, ha hozza! :) A linken van még pár kép, szívesen fogadok kritikát! (D3200 & 18-105, előtétlencse nélkül, croppolt képek is)
összegezve a túristaobi mivolta hasznos lenne és csábító, meg árban is! 70-300 vr húzóssabb!

[ Szerkesztve ]

(#9657) t_a_m_a_s válasza bandigno (#9655) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mennyi az árkülönbség a (használt) 18-105 és a 18-200 között? 60-70 ezer? Én ennyiből inkább vennék a 18-105 mellé egy 55-200-at vagy 55-300-at... Gondolkodtam én is a 18-200-ban, de nem tudtam magamat meggyőzni, hogy jó lesz nekem egy ilyen átfogású obi;) Az 55-200 90 ezer, az 55-300 105 ezer pénz újonnan az Optiformban. Nem egy szélvész egyik sem, motorsporthoz nem biztos, hogy ideális (de oda a 18-200 meg a 70-300 sem az, oda fényerő kell), de még mindig nagyon jó ár-érték arányú obi. És ha nem kell a 105-300 tartomány, otthon hagyható, nem kell cipelni;)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#9658) Byk01 válasza t_a_m_a_s (#9657) üzenetére


Byk01
senior tag

90-ért 55-200 VR? :Y 60-ért megkapod a digitcamben, vagy az edigitalban. Az 55-300-at kapod 90-ért pl. a fooplusban (csak, hogy jó sok helyet mondjunk, ne legyen reklám :) )
Ha már 100 ezer, akkor 105 körül van a Tami 70-300 VC, meggondolandó, ha kell a 300.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#9659) imyourfriend válasza t_a_m_a_s (#9657) üzenetére


imyourfriend
őstag

18-200VR helyett már bevállalnék egy 18-55VR+ 80-200/2.8 tolózúmot is akár. :)

(#9660) bandigno válasza t_a_m_a_s (#9657) üzenetére


bandigno
senior tag

az 55-200/300 teljesítményéről nem hallottam nagyon jókat, inkább a fentebb említett tami 70-300 vc usd, ezekre licitálok is keményen! a 70-300 nikkor képe meggyőzött, a kérdés még bennem van, hogy kell-e a 300 vég!
Köszönöm!

(#9661) torzo válasza bandigno (#9655) üzenetére


torzo
Ármester

Szép telítettek a színek, ez OK. De, miért középre komponálsz? Nagyon unalmasak tőle a képek. Naplemente középre rakva középen futó horizonttal. Nagyon giccses, nagyon gáz.
Ha akciót fotózol, a mozgás irányának adj teret! A crossmocisod szinte kimegy a képből. Amelyik meg a levegőben van, megint csak benn a centrumban! Komponálj az aranymetszésnek megfelelően, rögtön ütősebbek lesznek a képeid!

(#9662) bandigno válasza torzo (#9661) üzenetére


bandigno
senior tag

ezen vagyok rajta, hogy előrébb tudjak lépni :) a pixoto ilyen szempontból jó támpont, a képek megversenyeztetése, utána visszanézve a duel-elket látom, hogy miben kell még fejlődni, de a komponálás nehéz ügy, utólagosan is (crop)! El is gondolkoztam h betegyem-e a linket a képekről ide, de csak jól járhatok vele, hogy igen, mert kell a kritika :) úgyhogy köszi, igyekszem! ;)

szerk: amit kiemeltél, az épp telós, nagyon máshogy abból a szögből nem lehetett, mert balra fa, jobbra sziget (unalmas felülettel) :)

[ Szerkesztve ]

(#9663) torzo válasza bandigno (#9662) üzenetére


torzo
Ármester

Amit írtam, nem szentírás. Néha lehet, sőt kell is középre tenni a témát, de nálad majd mind ott van. Néha a horizontod is. Na, az aztán végképp gáz.
A komponálást meg kell tanulni, én is többnyire utólag vagyok okos, szóval crop. A nagytanárok azt tartják, legjobban a festészet meg a fotográfia hőskorából való felvételek tanulmányozásából lehet jól megtanulni. Utóbbiak tényleg többnyire festményszerű beállításúak.
Mondom, ha az aranymetszési szabályra figyelsz, már sokkal jobb lesz minden.

(#9667) torzo válasza L4mie (#9664) üzenetére


torzo
Ármester

Kérésednek megfelelően.

(#9669) torzo válasza Peethy (#9668) üzenetére


torzo
Ármester

Ja, szebbek az élfények.

[ Szerkesztve ]

(#9672) Andrew31


Andrew31
senior tag

Sziasztok!

Újra visszatérek ehhez a témához... :D

Szóval ti mit szóltok a Nikon d90-hez, mint géphez? Téli használatra kellene egy gép, a D7100-at sajnálom, használati tanácsok ide vagy oda. :))
Gondolkodtam olcsóbb gépben is, D60, ilyesmi, de nem tudom...

Holnap megyek Pestre, szóval most már el kelll döntenem és ebben kérnék segítséget.

Time Lapse miatt gondolkodtam MILC-ben is már (elektronikus zárasban), de nem tudom...

Köszönöm. :R

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#9677) forceberg válasza t_a_m_a_s (#9671) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem most épp van mindkettő. DX-re mindkettő jó.
AF: 300mm-en hasonlítgattam őket. A 70-300VR valóban jobban harap, főként akkor jön ki az előnye, ha nagyot kell lépnie az AF-nak. De kevés fénynél meg az 55-300VR tűnik jobbnak, mert egyből rááll a témára.
Közelre az 55-300VR az élesebb, távolra kb. egál.
Fogásra, minőségérzetre egyformák. Az fókuszálással forgó és ki-be mozgó tubus szól csak az 55-300 ellen.
Instant AF override? Őszintén, ki használ egy ilyen telét kézi fókusszal?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9678) Andrew31 válasza Kleroo (#9675) üzenetére


Andrew31
senior tag

Könnyen meglehet. :D (azt tudom, hogy a tieitek is kaptak már fagyot, meg mindent :) )

Na, akkor még alszom rá egyet! :)

:R

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#9679) bandigno válasza t_a_m_a_s (#9671) üzenetére


bandigno
senior tag

+forceberg

Tényleg megosztja a népet a két típus, ultra vs tele (+1 obi) vagy konkrétan az 55-300 vs 70-300! nehéz döntés, főleg így! Árban meg pláne, kb 67e-ért tudnék szert tenni egy bontatlan 55-300-ra, de fotós cimbik csak-csak a 70-es felé húznak! Nagyot nem fogok bukni az elsővel, legalább kiderül, hogy ki fogom e használni a végét, érzésem szerint lesz rá szükség a közeli félénk mókus család végett :D Csórik 50 méterről is felszaladnak a fákra :O

Hasznos infó mindkettőtök részéről, pláne h jobban összezavart! THX! :D :R
(a tami 70-300 vc usd liciteket azért pár napig fent tartom, az itteni infók végett! ár/érték arányban jobb(?), mint a fent említett 2 obi)

(#9680) nesa válasza forceberg (#9677) üzenetére


nesa
veterán

Megloned nekem minimum kozelponton ugyanazt a temat mind2 uveggel, meg cirka 5 es 10 meteren, engem kb csak ezek a tavolsagok erdekelnek, esetleg lehet mast is erdekel cirka 384 ezer Km re milyen eles kepet ad.

(#9681) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A Tamron 70-300-as (f4) obija mennyire használható? Szeretnék egy nagy átfogású telét, amit esetleg makróra is tudnék használni, és ez az árkategória bele is férne kb. most. Meg mellé menne még egy 1.8-as fix, plusz a 18-105-ös kitobi, és ezekkel ellennék egy darabig. Ez a tamron csak makróra jó, vagy telének is használható távolra? Jobb választás lenne, mint a Nikon vagy Canon 70-300as darabja? A Nikont egyszer már kérdeztem itt (a VR nélküli változatot), de arról elég negatív volt a vélemény. Szóval lényegében a 3 obi közül melyiket lenne érdemes választani?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9682) #40935168 válasza r3dsnake (#9681) üzenetére


#40935168
törölt tag

A Canon 70-300-nál mindenképpen jobb választás egy Nikon vázra.. :D

(#9683) Gulyopapa válasza #40935168 (#9682) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Vicces fiú :DDD

(#9684) r3dsnake válasza #40935168 (#9682) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sigma-t akartam írni. Mindkettő piros és csúnya. :DDD

(#9685) #40935168 válasza Gulyopapa (#9683) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kérdés melyik Canon 70-300, mivel van egy L-es fehér verzió is és egy zöld gyűrűs DO is. A DO nem nagy durr, az L-es überbrutálra sikerült és szétalázza az összes többi ma kapható 70-300-at :U A nem L-es sima "hétköznapi" Canon 70-300 nagyjából forma-forma a Nikkor és Tamron 70-300-akkal.

A Sigma 70-300 a zoom tartomány alján-közepéig (70-135-ig kb) megy a Tamival és Nikkorral, de aztán nagyon lemarad, 300-on nagyon rossz már.

Szóval én Tamit vagy Nikkort vennék Nikon vázra :U , Taminak kisebb a CA-ja (jóval kisebb), kérdés a fókusz pontossága, ami nekem spec már számítana, de szerintem minden nagyfelbontású váznál kritikus pont lehet.

Szerk.: minden obiból a stabisat néztem, tehát Taminál a VC-set, Sigma-nál az OS-est. Photozone, de én szoktam hinni nekik, hozzák az üvegek, amit ők tesztelnek. :K

[ Szerkesztve ]

(#9686) bandigno


bandigno
senior tag

a rumors szerint nagy fekete pénteki akciók lesznek vázügyileg nikonéknál!
haesetleg valaki tudomást szerez itthon vmi hasonló akcióról, de obiknál, kérem NE tartsa vissza az infót, mert holnap lenne akkor a napja 2 obi megvételének! :) tank jú! :R

(#9692) Fecniii


Fecniii
tag

Sziasztok!

Fókusz Fotó Kft.nél ki lehet próbálni az obikat mielőtt megveszi az ember?
Mennyire rendesek arra fele az eladók?

Köszi

(#9693) torzo válasza Fecniii (#9692) üzenetére


torzo
Ármester

Szerintem az a minimum, hogy engedik. Amúgy a pénzedért nagyon kedvesek. Obit még nem vettem tőlük, de mást már igen, és hozzá is tudtak szólni szakmailag a dolgokhoz. Szóval, nem lehet rájuk panaszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#9694) Fecniii válasza torzo (#9693) üzenetére


Fecniii
tag

Köszi szépen!

(#9695) MC Pite válasza bandigno (#9686) üzenetére


MC Pite
veterán

Ahol fekete pénteket tartanak, onnan vámot, áfát kell fizetned. :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9696) anaqer


anaqer
veterán

Némi önreklám - totál low-rent noob vagyok a kis D40-emmel (kb. hónapja vettem), de gondoltam csak bedobom a közösbe.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9697) Geller72


Geller72
veterán

D7100 váz 789 font az amazonon (UK).

(#9698) bandigno válasza Geller72 (#9697) üzenetére


bandigno
senior tag

hohó, 50/f1.8 g is 50e :) [link]

és a tami 70-300 is 95e alatt [link]

[ Szerkesztve ]

(#9699) #40935168 válasza bandigno (#9698) üzenetére


#40935168
törölt tag

(#9700) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

NikonD5100+18-105 obihoz milyen polárszűrőt javasoltok?
Valami olcsóbb megoldás kellene, ami még nem teszi tönkre a képminőséget.

Termékfotózáshoz kellene, ahol sok a becsillanós felület. (Csomagolt élelmiszer, zacskók, csoki csomagolás, stb.)
Másik topikban azt javasolták, hogy a vakukat "szűrőzzem le", csak ott már barkács módszer kellene, mivel nem lehet rá kapni csak úgy szűrőt.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.