Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) torzo válasza nesa (#9750) üzenetére


torzo
Ármester

Nézd csak meg! Ez a leszedett M42 rész belülről. Ez az emelő bizbasz működteti a rekeszt, szerintem ezt nem lehet nélkülözni.

Te látod, hogy ebben az adapterben van üveg? Bmeg! Megyek a szemészhez.

[ Szerkesztve ]

(#9752) nesa válasza torzo (#9751) üzenetére


nesa
veterán

Na ezt a reszt dobd el nem kell tobbet nezd meg gondold at hogy mit mukodtet ez es hogyan azt a reszt fixald olyan alapotba hogyha tekered a rekeszgyurut akkor az valtozzon de ha ezen van A/M kapcsolo akkor nyertel egy kort mer az is fixalja.

Neked az alenyeg hogy a bazistavot kell csokkenteni .

Amit linkeltel nemtudom micsoda de kb 1cm noveli a bazistavot olyan vastag, neked hogy nikonon legyen vegtelen csokkenteni kell, ezert kell eldobni a fel objektivet a kukaba.

[ Szerkesztve ]

(#9753) torzo válasza nesa (#9752) üzenetére


torzo
Ármester

Úgy látom, hogy az adaptertől függetlenül mozog a rekeszműködtető kar. Hiába csavarom fel a vékony adaptert és csinálok lyukat a rekeszállító pöcöknek is, a 4 csavaros rögzítés miatt nem fog működni. Ráadásul ez a vékony adapter nem fedi be az obi seggét, így belemegy minden mocsok.
De még studizom erősen. Mindenesetre nem reménytelen, kösz az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#9754) nesa válasza torzo (#9753) üzenetére


nesa
veterán

Ilyenbe heliost hereltem ki siman meglehetett csinalni.
Az elektromos B bajonetes sokkal bonyolultabb.

Mennyire fedi be csinalj kepet.

[ Szerkesztve ]

(#9755) torzo válasza nesa (#9754) üzenetére


torzo
Ármester

Hát! Szívesen rád bíznám a dolgot. Nem vagyok fakezű, de ettől tartok kicsit. Szarul fedi, 1 mm kilátszik körbe. Az M42 hátsó rész olyan, mint egy sapka, a vékony adapternek viszont semmi pereme.
És ezt a rekeszműködtetést továbbra sem látom megoldhatónak.

(#9757) mustang28


mustang28
tag

Sziasztok!

Nem tudom ide való-e a kérdés, de Májusban vásároltam egy D5100-at! Nem emlékszem, hogy már akkor is csinálta-e, de most hallom, hogy sípol a gép. Bekapcsoláskor nagyobbat, és utána tartósan, halkan sípol. Ha félig lenyomom az elsütőt, abba hagyja, de ha elengedem megint csinálja. Nem értem miért. Úgy csinál, mint a számítógép mikor a CPU sípol. Ez hiba, keressem a szervizt vagy ezzel együtt kell élni?

Köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#9759) Geller72 válasza mustang28 (#9757) üzenetére


Geller72
veterán

"Úgy csinál, mint a számítógép mikor a CPU sípol."
-Nema CPU sipol ott sem, az egy statikus "kődarab" gyakorlatilag. Ott a Bios sipol, jelezvén, hogy valami nem ok.
Nálad szerintem a motor megy folyamatosan. És ott van valami gebasz. Láthatóan megáll, amikor vége a fókusznak. Nem a megállással van a baj, hanem, hogy addig sípol, amikor pörög, megy.

(#9760) Peethy válasza mustang28 (#9757) üzenetére


Peethy
őstag

Hangos vagy halk? Ha elég halk, akkor simán lehet, hogy az ultrahangos szenzortisztítás hangját hallod, bár az ki és bekapcsoláskor kb. ugyanolyan hangos lenne.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#9761) Larry303 válasza Geller72 (#9759) üzenetére


Larry303
addikt

nem hinném, hogy arra gondolt :)
sztem inkáb a cpu tápfelőli tekercsek magas frekis hangjára gondolhatott.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9762) JohnyBlue válasza Peethy (#9760) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nem a stabi szörcsög?

Mustang: obi nelkul is ciripelget?

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#9768) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni magamnak egy belépő szintű DSLR fényképezőgépet. 2 típust néztem ki, egy Canon EOS1100D-t és egy Nikon D3100-ast. Megfogtam mindkettőt, és a Canon markolata csúszós, nincsen rajta gumis borítás, így a Nikon felé hajlok. Azt olvastam/mondták ismerőseim, hogy nagyjából ugyanazt tudja mindkét gép.

Azt szeretném kérdezni, hogy hol érdemes fényképezőt venni? A "médiamárkt"-ban néztem kicsivel 100 ezer forint alatt D3100-ast, 18-55-ös vr kit objekttel. Szerintetek ez az ár reális, vagy valahol meg tudnám kapni esetleg olcsóbban?

Előre is köszönöm a segítséget! :))

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#9770) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Most azon vacillálok hogy vegyek egy manuális 55 1.4 ( auto revunion-t vagy mit ) ahol adapterrel nem lesz AF és végtelen sem, vagy vegyem meg mess 50 1.8D-jét és ne szarakodjak a manuálissal ( egy árban vannak ). Az 1.4-es fényerő izgat :)
IQ-ban hol lehetnek ezek egymáshoz ?
Canonon sokat manuálkodtam :)

[ Szerkesztve ]

(#9771) MC Pite válasza juuzer (#9768) üzenetére


MC Pite
veterán

Nagyjából ugyanazt tudják, ha tudod milyen obikra lesz szükséget az többet nyom a latba, meg ahogy írtad, az ergonómia.
Ott érdemes venni ahol gyári garancia van rá (3év) kérdezz rá adott boltokban, vagy nézd meg a nikon honlapján a partnereket.

Gulyopapa: Iq-ban jobb a nikon, de egy lencsével agyonvágott minőséget ahol lecopod magad mire oda esik a fókusz ahova szeretnéd, főleg ha 1,4-1,8on próbálkozol ezzel (gondolom mattüveget nem akarsz cserélni, meg kijelzőt sem hiszem hogy annyira díjaznád belenagyítva)
. Jellemzően nyitva lágyak és kontraszttalanok a manuál üvegek - ami pedig nem, azoknak az árából már vehetsz af-es üveget nikonra. Sztem.

Elnézést, korábban 1-2 ember írta hogy az adott üveg ****, gondoltam azért hátha megnézik mit rajzol. De töröltetem/töröltessétek ha zavaró, sry :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9772) forceberg válasza Gulyopapa (#9770) üzenetére


forceberg
veterán

És miért ilyen manuál (xar)-okban gondolkodsz?
Általános megállapítás, hogy az AF-D obik is jók, de a G-sek csak jobbak...
Nekem a most kapható autofókuszos Nikkorok közül csak 1.8G-m nem volt, azt csak pár kép erejéig próbáltam.
Valahogy pont úgy jött ki, hogy a vázak váltásával volt másik és másik 50-esem.
10MP: 1.8D
12MP: 1.4D
16MP: 1.4G

A bukéban az 1.4G egyértelműen mindent visz, múltkor Eperkutyus linkelte is az 1.8G-vel együtt.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9773) flash- válasza juuzer (#9768) üzenetére


flash-
veterán

Szia!

Tök jól tetted hogy kézbe vetted mindkét gépet,ezt sokan kihagyják.
Nos a D3100 az inkább a Canon 500-550d nek a riválisa tehát 1100d vel szemben ajánlott!

A képminőséggel és érzékelővel kapcsolatos összehasonlító teszteknél azért kisebb a különbség a valóságban (mint ahogy a tesztek által készült számadatok ezt mutatnák)de mégis elmondahtjuk hogy jelenleg a belépő Nikon DSLR gépek érzékelője jobb mint a belépő Canon DSLR gépeké.(jelenleg)

Hogy miről beszélek?
Sokan dobálóznak dxo tesztekkel.
d3100 vs 550d
hogy ez alapján mekkora a különbség.

Azér az elkészült képeken ehhez képest nem nagyon látni:
[link]

A többi különbséget mindnképp nézegesd azért könnyebb lesz dönteni:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9774) crey válasza Gulyopapa (#9770) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szerintem kérdés nélkül 1.8D-t.
Ha jól emlékszem croppos vázad van (D7100 asszem), ott pláne nincs akkora difi 1.4 és 1.8 között (nekem 1.8G van, és imádom, két haveromnak 1.4G, próbáltam mindet). De itt egy jó kis összehasonlító vidi.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9775) mustang28 válasza Peethy (#9760) üzenetére


mustang28
tag

Szia!

Picit csippan bekapcsoláskor, majd utána folyamatos a hang. Kikapcsoláskor szintén egy pillanatra felhangosodik. -(félre ne értsétek, alapvetően nem egy nagy zajról van szó, csak én már hallom, és zavar) az ultrahangos tisztítás folyamatos?

Geller_1972

Nem hiszem, hogy a motor lenne, hisz obi nélkül bekapcsolva a gépet, ugyan az a jelenség.

(#9776) m3ss válasza Gulyopapa (#9770) üzenetére


m3ss
veterán

arrol mar lekestel :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#9777) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nagy blendés fixből melyiket ajánlanátok a kettő közül? Nikon Nikkor AF 50mm f/1.8 D vagy ugyanennek az újabb, G-s változata?

32-ért találtam újat angliából a D-ből, az egész szimpatikus ár, de volna valamilyen nagyobb hátránya a G-hez képest? Tudom, saját gyűrű van a blendéhez, de ez pl. kifejezetten tetszik rajta.

(#9778) crey válasza r3dsnake (#9777) üzenetére


crey
MODERÁTOR

4 egész hozzászólással feljebb összehasonlító videó... :DDD

Amúgy mind a kettő jó vétel. Ha nincs sok különbség, vedd a G-t, ha van, jó a D is bőven.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9779) r3dsnake válasza crey (#9778) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, nem lestem fentebb. Amúgy 24e-ért lenne kínából is ez a lencse, de fogalmam sincs átmenne-e a vámon. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Köszi!

(#9780) juuzer


juuzer
addikt

MC Pite és flash- köszönöm a válaszokat! :R

Az objektívet nem tudom, még nagyon kezdő vagyok, igazából most egy régebbi kompakt fényképezővel kattintgatok, viszont a jó makró az fontos lenne. Tudom, hogy ez majd később objektív vásárlást jelent, de az még a jövő zenéje.

Körülnézek a 3 év garancia miatt, ismerőseim azt mondták, hogy ne nagy elektronikai áruházban vegyem, de csak ott láttam ezt a "kiszerelést".

Annyi kérdésem lenne még, hogy a 18-55-ös vr kit objektív nagyjából mire elég? Tehát egy normálisabb makrofotót tudok vele készíteni?
Ilyet, mint pl ez a képem.

Illetve általánosságban azért sok mindenre használható?

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#9781) Sequoyah válasza juuzer (#9780) üzenetére


Sequoyah
tag

18-55vr egy árához képest jó obi. Én ilyet használok D7100-zal.
- A fókusztáv és a és a fényerő adott, ha papíron ennyi elég, akkor ezzel nem lesz gondod.
- Makrózáshoz egész közelre lehet fókuszálni (más nem makró obikhoz képest), de nem elég közel ahhoz, hogy akár csak megemlítsék a nevében a makró módot (mint pl a sigma 17-70). Nekem a fő bajom vele, hogy ilyen közelre nem tudtam igazán éles képet összehozni. Vettem hozzá előtét lencsét 6000-ért, azzal egész jó.
- Az élességével elégedett vagyok, még 24 Mpx-en is.
- 18mm-en a széleken torzít, ami tájképnél nem észrevehető, de egy ember már könnyen vízfejű lesz a szélén:)
- Az olcsóság nem a képminőségen, hanem inkább a felépítésben érződik, nagyon műanyag. Rendben van azért még 6 év után sincs semmi baja, de a drágábbakat észrevehetően jobb érzés fogni.

Ha nem lett volna meg, akkor legalább egy 18-105-öt kértem volna a váz mellé, de így hogy megvolt nem érzem nagy hátránynak hogy ennél maradtam.

(#9782) juuzer


juuzer
addikt

Köszönöm, akkor ez az obi megfelelő lesz nekem egy darabig!
Megnéztem a Nikon honlapját, és a "médiamárkt" is hivatalos partner. Felhívtam őket, megkérdeztem a garanciát, az obira 1, a vázra meg 2 év hivatalos gyártói garancia van.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#9783) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

ILYEN utángyártott akksit használ valaki közületek? Mi a vélemény róla? Köszi!

(#9784) flash- válasza juuzer (#9782) üzenetére


flash-
veterán

Hát azért azt megjegyzem hogy nagyon sokan adják el rövid időn belül a 18-55 obit mert csalódnak hogy "nagyon kevés a zoom",azért ha lehet próbálj ki egy 18-105 öst-is,azzal szoktuk ajánlani a gépeket(én is d3100+18-105 kombót használok,és nem hátrány az a 55-105 ös tartomány!!)

Kérdezz rá mert nem tudom mi a trükk de itt az Artwork d3100at 18-105 ös obival 104 ezerért árulja
(artwork Hivatalos nikon partner)
[link]

ha kamu a fenti akkor itt vedd esetleg:
[link]

Illetve tőle vettek innen már páran.hivatalos 3év garival adja minden papírral
[link]

r3dsnake: Full decoded nevű akksit keress ebayon ha lehet

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9785) Peethy válasza flash- (#9784) üzenetére


Peethy
őstag

Nem hiszem, hogy kamu az első, a D3100 már erősen kifutott fényképező, a maradék készletet söprik ki / Nikon olcsón eladta a saját beragadt raktárkészleteit és most azt adják el.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#9786) imyourfriend válasza Gulyopapa (#9770) üzenetére


imyourfriend
őstag

50/1.8D-t vegyél szerintem, most már én is azt vennék, de emellett teljes mértékben megvagyok elégedve az 50/'8G-vel is. [link] Vagy ezek közül válassz egyet. :P Bár az 50/1.4G tesztek szerint eléggé lágy tág rekeszen. :(

(#9787) #40935168 válasza r3dsnake (#9777) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én az 1.8G-t ajánlanám, ha a többiek nem jönnének szóba (az 1.4-esek). Ha a pénz is fontos, akkor az 1.8D, némileg rekeszelve jó az is. Ha teheted anyagilag, G-zz inkább.

@ IYF: az 1.8G és 1.4G mondhatni fej-fej mellett mennek és nyitva az 1.8G is lágy (persze mihez képest). A photozone tesztjében hajszálnyival, marginálisan, de az 1.4G vezet töknyitva is és 2.8 és szűkebben is, de ez mérés/hibahatáron belüli előny, szemmel nem látná meg senki, illetve az egyes példányok között is lehet szórás, hogy most rohadt jó darab vagy gyenge darab. Szóval forma formák élességben, de az 1.4G bokeh-ban mindet veri még így plusszban, zárójelben.

[ Szerkesztve ]

(#9788) imyourfriend válasza #40935168 (#9787) üzenetére


imyourfriend
őstag

Persze hogy jobb az 1.4G-s, mivel felsőbb kategóriába lett szánva, meg ha jól tudom kevesebb lamellával van megépítve. Csak más kérdés hogy ezért megéri e megvenni DX-re, mint írtad D800-on bevált az 50/1.8D is (legalábbis Itáliában megfelelő volt :P) így megfelelhet minden motoros vázra szerintem.

(#9789) forceberg válasza imyourfriend (#9788) üzenetére


forceberg
veterán

Megint a szokásos formád hozod. Össze vissza beszélsz.
Az előbb még az 1.4G-re ítad, hogy lágy. Most meg persze, hogy jobb? Meg kevesebb lamella.
Leszokhatnál már erről az instant guglizás utáni észosztásról... Főleg, hogy jó része hülyeség?
Egyszerűen feltűnési viszketegséged van, hogy mindenbe belevau, amiről találsz valamit a guglin?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9790) Gulyopapa válasza forceberg (#9789) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Miért bántjátok ezt az embert állandóan ?
Kinek ártott ? :(((

(#9791) *Ropi* válasza imyourfriend (#9788) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én nem értek a Nikonokhoz :D, de Eperkutyus igen és az előtted lévő hsz.-ban azt írta, hogy az 1.4G veri a többit bokehban. Ezzel szemben Te azt mondod, hogy az 50/1.4G-nek kevesebb rekeszlamellája van, mint a másik kettőnek. No most amennyire én tudom, minél több lamella van a blendében, annál szebb a bokeh, tehát eszerint az 1.4G-nek kell több lamellája legyen a többinél. ;) Igazam van vagy igazam van? :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9792) imyourfriend válasza forceberg (#9789) üzenetére


imyourfriend
őstag

Eléggé lágy tág rekeszen az szerinted mit jelent? Már nem azért de számomra nem azt jelenti hogy mindenhol lágy. Régebben olvastam hogy 1.4-en lágy, de itt van a link is hozzá amit néztem: [link] (Tudom ez a reakcióm is felesleges, hisz legközelebb is lesz ilyen kirohanásod)

(#9791) *Ropi*: Igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#9793) #40935168 válasza imyourfriend (#9792) üzenetére


#40935168
törölt tag

Figyelj, az 50 1.4G kb ugyanott van full tágon (1.4-en) mint az 1.8 full tágon (1.8-on) - csakhogy van köztük egy pici fényerőkülönbség, ha rekeszeled őket, fej fej mellett haladnak, de a képzeletbeli élességgörbén 1.8-on az 1.4 már jobb, mint a gyári 1.8 1.8-on. Elhanyagolható mértékben egyébként és biztosan van rohadt jól rajzoló 1.8-as "golden sample", ami egy átlagabb 1.4-nél jobb lenne mérés esetén.

De nem ez a lényeg.

Hanem az 1.4G-nek sok lamellája van, lekerekítettek, klassz a bokeh, éles az obi, egyszóval a legjobb 50-es (szerintem). Ha tágon Neked eléggé lágy, ezt elmondhatod az összes többi 50-esre is, miközben tágon az 1.4G és az 1.8G a legélesebbek közöttük, szóval nem értem mi "eléggé lágy" .. :U

Mondjuk úgy, jók. Nem szuperek, csak jók. Az olyan négyes volt a suliban és itt is olyasmit jelentene.

(#9794) Freddy76 válasza #40935168 (#9793) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez 1.8G ár/érték arányban rulez, ahogy te mondanád (vagy Kleroo, de ez részlekérdés) überbrutáljó. Az 1.4G ezzel szemben egy k.rva jó üveg, ami megéri az árát annak, akinek ez kell mindenáron.

Szvsz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9795) forceberg válasza *Ropi* (#9791) üzenetére


forceberg
veterán

Hát, azért rekeszelve a 7 kerekítettnél nem biztos, hogy jobb egy 9 egyenes. Hamar kiszögletesednek azok.

(#9793) Eperkutyus: ha minimális is, de biztosan van azért szórás az egyes példányok között.

(#9794) Freddy76: nem csak ár/értékben, hanem egyszerűen jó.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9796) *Ropi* válasza forceberg (#9795) üzenetére


*Ropi*
félisten

Oda kellett volna írnom, hogy "(főleg ha még lekerekítettek is)". :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9797) #40935168 válasza Gulyopapa (#9790) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azoknak árt, akik tanácsot kérnek itt kezdőként és mond valami butaságot (de nagyot).

Például azért éles, mert felső kategóriába lett szánva. NEM. Egy obi ettől még nem éles, miért lenne az ? :U

Kevesebb lamella - csecsemőkora óta tudja mindenki, hogy több lamella -> szebb bokeh, főleg, ha még kerekítettek is.

Megfelelhet minden motoros vázra - igaz, de a G-s obik MINDEN vázra megfelelnek, nem csak a motorosokra. Csak a D-seknek kell vázba épített motor autofókuszhoz, G-nek nem, azokban beépített ultrahangos AF motor van és a motor nélküli vázakon is gyönyörűen mennek.

A D800-on Dél Tirolban az 50 1.8D valóban jól teljesített - tájkép f/8-on (!!!) - ott mindegyik jó, ahhoz nem kell nagy művészet, tehát ez a tény nem sokat segít, nem sokat oszt-szoroz, irrelevánsnak is tekinthető, egyszóval, említeni sem kellene..

Végül a nagy kérdés: 1.4G DX-re ? Miért ne ? Klassz portrés-félalakos obi gyönyörű háttérmosással, kevesebb vignettálással + itt vannak az új nagyfelbontású DX gépek, mit csavarjon rá, ha nem a legjobbat ? (Vagy egy 1.8G-t). :U

@ Freddy, így van. :K

@ forceberg: Neked is "így van". Szórnak tuti. Csak azért, mert photozone-on pár értékkel (tényleg csak párral) az 1.4G vezet az MTF chart-okon, az semmit nem jelent. 200-300 vagy több eltérés már szignifikáns, de ez, nulla. Én pl. SEMMIT, de az ég világon SEMMIT nem látok, akárhogy kuksolom, hogy az 1.4G-m élesebb lenne az előd 1.8G-nél (mert volt az is) ;) Nulla különbség, karc mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#9798) bandigno válasza #40935168 (#9797) üzenetére


bandigno
senior tag

Az 50 1.8 G-ből van külön DX-es is vagy mind FX? Kicsit félreérthető egy-két hirdetés számomra, mégpedig h DX 50-nek hirdetik, de tudomásom szerint ezek FX üvegek es DX-en ekv 75 mm. Lehet hülyeséget kérdezek, de rendelném az 50est a tami mellé! Köszi!

(#9799) flash-


flash-
veterán

valakinek Nikkor AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR ról van már tapasztalata?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9800) #40935168 válasza bandigno (#9798) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jol tudod, a szoban forgo uvegek FX-ek es DX-en "nyulnak".

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.