Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) #40935168 válasza jjeahh (#8649) üzenetére


#40935168
törölt tag

Csak az IQ-t nézve: a G-k a szélek fele jobban tartják az élességet + kontasztjuk is jobb tágon, vagy ahhoz közel, a bokeh-ban feltűnő háttérben lévő fények pedig gömbszerűek, nem stopptáblák.

Egy fotós haveromnak mutattam meg az 1.4G-met múlt héten, mondta, hogy neki nem kell a G, jó a D, nem tud semmivel sem többet a G. Letekertem a rekeszt f/4-re és lefotóztam a számítógépje LED-jét esti fényekben úgy, hogy a kezemre fókuszáltam. A D-n "stopptábla" alakú volt a LED elmosódott fénygömbje, a G-n pedig szép kerek. Nekem nagyon nem mindegy (de én bokeh b*zi vagyok) :B :U

DÉ:

GÉ:

1.8-on is hasonló a helyzet, de ott a kevesebb lamella miatt az 1.8G is inkább a "nem rossz" mint a "hű de baba", de a D-nél az is klasszisokkal szebb bokeh-t ad.

Na, a sztori vége az, hogy most dobozostul mindenestül nála az 1.4G-m és tesztelgeti.. :DDD

(#8652) Kleroo válasza jjeahh (#8649) üzenetére


Kleroo
veterán

Nyitva gyengus, 2.8-tól pedig karcol vadul, de ez kb minden 50esre igaz. Kivéve az 1.8G. Az nyitva is nagyon rendben van, még FX-en is.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8653) jjeahh válasza Kleroo (#8652) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a sony féle stabis 50/1.8 elvileg nyitva is éles, nem drága, az oly 45/1.8 meg nem hittem el mennyire éles tágra nyitva, a bokeh tudtommal rekeszelve is szép, mindkettőnek..utánna kell nézzek annak az 1.8g-nek

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8654) m3ss válasza jjeahh (#8653) üzenetére


m3ss
veterán

"az oly 45/1.8 meg nem hittem el mennyire éles tágra nyitva"
kezdodik...nezd meg az arat. aztan szamold at a dof-ot dx-re, fx-re. meg mindig tetszik? dx-re kapok belole harmad/negyed aron egy 1.8D-t, biztos agyonveri majd ha rekeszelem? vagy 2db 1.8G-t, vagy fx-re vmi 85-ost...f3.6-on? ugorjunk :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8655) Freddy76 válasza jjeahh (#8653) üzenetére


Freddy76
addikt

Kérlek, ne kezdjük el ezt itt újra...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8656) Kleroo válasza jjeahh (#8653) üzenetére


Kleroo
veterán

Nikon 50-esekre értettem. :B

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8657) jjeahh válasza Freddy76 (#8655) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, nem hitvitát akarok, csak azon filózok melyik rendszer mellett milyen érvek szólnak számomra, avagy tényleg megérné-e nekem d90-et venni. én végülis az 1.4-el vettem össze, ti hoztátok fel az 1.8-akot, hogy jobban megéri..de ha f2.8-ra kell rekeszelnem, mert nyitva lágy meg ca-zik, akkor tökmindegy, ugyanott vagyok, vagy meg ott sem vagyok, mint 50/1.8-al nex-en, vagy 45/1.8-al g3-on...mindegy sztem hagyjuk akkor egyelőre az 50-es témát, az 1.8g-nek még utánnanézek...meg a sigma 10-20-nak, annak valóban nincs az árában alternatívája sem nex-en, sem mft-n...
m3ss: itt nex-ről is volt szó, nem csak a 45/1.8-ról, szóval aps-c/aps-c nincs amiért dof-ot számolni...fx-ről meg végképp nincs szó, nem kell az nekem... :DDD
túlságosan eltérült a téma, innen kezdődött az egész, és szokás szerint hitvitává fajul lassan

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8658) jjeahh válasza jjeahh (#8657) üzenetére


jjeahh
nagyúr

már lejárt a szerk idő, francba :B
még meg kell emésztenem a dolgokat, de asszem a d90 egy nex mellé jönne jól nekem, előbbi az összes finom olcsó obijával, tájképelni, makrózni stb, utóbbi meg a tuti evf-el, peaking-el, penge 20-tól 85mm-ig mf obikkal, meg egy natív 50-essel a hétköznapokra, utcára, kocsmába :DD
kár, hogy a két rencer együtt már egy vagyonba kerülne még használtan is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8659) m3ss válasza jjeahh (#8657) üzenetére


m3ss
veterán

"ja, nem hitvitát akarok, csak azon filózok melyik rendszer mellett milyen érvek szólnak számomra, avagy tényleg megérné-e nekem d90-et venni."

hat ha igy hasonlitod ossze, hogy d90+s10-20+50 1.4 vs sony nemtommi 45 1.8, 16-50 uveggel. es csodalkozol hogy az utobbi olcsobb? legalabb meggyozod magad :D 16 vs 10mm meg...mas vilag.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8660) Karima


Karima
őstag

Köszi a véleményeket! Én is zárcserementes gépre szavaztam volna így elsőre, pont amiatt, amit Ropi írt. Nem magamnak akarom venni, egyik kollégám keres a tesójának kezdő gépet igen olcsón. Szerintem kezdésnek 1-2 évig a d40 még ki fogja szolgálni, főleg ha csak 20ezer expo van benne, aztán ha nem tetszik neki, akkor nem lesz olyan nagy a bukás rajta. Ha meg tetszik, és tovább akar lépni, akkor megtartja második gépnek, vagy elajándékozza. Szerintem mire odaér, addigra már a d80 vagy d60 sem lenne piacképes, azaz most szerintem ezek alapján mindegy, hogy mit vesz.

(#8661) Kleroo válasza Karima (#8660) üzenetére


Kleroo
veterán

Akkor alku ON :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8662) jjeahh válasza m3ss (#8659) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"16 vs 10mm meg...mas vilag."
ezt leírtam én is, kb 4-szer, hogy ez a nikon mellett szól :U mindig csak azt a pár szavat olvasod el a hsz-mból, ami neked nem tetszik, hogy aztán beleköthess? akkó leírom 1001-edikszer is no, vastagon, hogy senkinek ne tűnjön úgy, hogy támadom a nikont vagy valami: a d90 mellett szól, hogy van olcsóér 50/1.4G portrézni (bár ezen még agyalok, ha szerintetek nem olyan penge), meg, hogy van szintén olcsóért rendes nagylátó :)

szerk: "vs sony nemtommi 45 1.8, 16-50 uveggel."
vagyis sony nex-6 50/1.8, 16-50 üveggel :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8663) MC Pite válasza jjeahh (#8657) üzenetére


MC Pite
veterán

Először találd ki milyen ekv gyutáv és dof kell. Sztem D90re jó az 50 1.8D is, de a G kicsit finomabb, 1,4est, ill 1,4D-t nem hiszem hogy vennék 1.8G ellenében. Ami nyitva is karcol, az annyiba is kerül (kivéve nikon 1.8G üvegek, amik ahhoz képest olcsóak). 45/1.8 más tészta, az apsc 50/1,8akkal ne hasonlítsd.

Bakker 10 perce keresgélek kalkulátort, amiket találok fordítva írják (minél kisebb a szenzor, annál kisebb a dof szerintük), úgyhogy jobb híján itt lehet hasonlítani.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8664) m3ss válasza jjeahh (#8658) üzenetére


m3ss
veterán

miert akarsz mindenaron manualozni? tok jo olcso D-s uvegek vannak...
huszonparezerert sztem az 50-es D sem olyan rossz...biztos nem tekergetnem az mf-et feleslegesen. ezeket pl f2.2-on lottem: 1,2,3
persze latni, hogy f4-en joval elesebb, de sztem meg hasznalhato itt is...85 1.8D szinten nem lehet rossz ar/ertekben. nem lenne a sigmam biztos lenne olyanom is :)

bokeh meg jogos, amit eperkutyus ir. de ha pl portrezol ritkan hasznalod olyan targytavolsaggal, ahol zavaro lesz a bokeh. mert kicsik a korok es alig latod...vagy csak engem nem zavar annyira. makronal, par centis targytavolsaggal, ahol baromi nagy korok vannak mar engem is jobban zavar...

(#8662) jjeahh annyira nem olcso az az 1.4G sztem...ok h leirtad, de meg is osszehasonlitasz 2 rendszert amik nem is igazan hasonlok, max arban :U

pite: jah, ha vmennyire az igazsagot tukrozni ez a dpreview-s teszt, en is inkabb az 50 1.8G/50 1.8D fele hajlanek ar/ertekben es nem az 1.4-esek fele...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8665) anaqer válasza Karima (#8660) üzenetére


anaqer
veterán

D40-nél arra vigyázz, hogy egy világos égre max. lerekeszelve lőtt képet célszerű kérni vásárlás előtt - nincs ugye beépített szenzortisztítás, és kezdőként nem biztos, hogy éppen azzal akarna vacakolni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8666) Andrew31


Andrew31
senior tag

Nah, ha lett volna, bocs (majd elste olvasom el az elmúlt 100+ hsz-t :D ), ha nem akkor itt van: Nikon Df Is A Small, Retro, Full-Frame DSLR - First Look

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8667) jjeahh válasza m3ss (#8664) üzenetére


jjeahh
nagyúr

van 5 manuálom, egyik sem rossz, na meg imádok manuálozni, a tömör vas-üveg, hogy te tekered a fókuszt ad egy kis analóg érzést, na meg bagóért olyan obik kaphatóak, amikről af verzióban csak álmodnék...de lehet nincs igazam, később kinyílik a szemem, kinövöm majd
láttam ezeket a képeket, sőt valszeg az összeset, ami flick-en van :)

MC Pite: tájképelni akarok, lehetőleg valami zummal, portrézni lehetőleg penge fényerős fix-el (kb ekv 85), és kéne egy ekvalens 200mm körüli is, ez utóbbi lehetőleg nagyon olcsóért, ritkán használnám, nyaranta 4-5 alkalommal...ha milc mellett döntenék, akkor ezt a szerepet a jelenlegi 135-ös simán betölti.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8668) -Shadow-


-Shadow-
aktív tag

Ahh,ha a Nikon Df érzelmeket vált ki, akkor nesze nektek érzelem, jó gazdagon! :Y :Y :Y
Nikon Df váz + 50mm f/1.8G Special Edition tükörreflexes FX fényképezőgép szett - ezüst

(#8669) b.vr válasza -Shadow- (#8668) üzenetére


b.vr
őstag

Ezt jól beárazták :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#8670) #31757056 válasza -Shadow- (#8668) üzenetére


#31757056
törölt tag

Meg a hulyenek is megeri!!!

(#8671) MC Pite válasza -Shadow- (#8668) üzenetére


MC Pite
veterán

Háttezb**e', tényleg vált ki érzelmeket :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8672) m3ss válasza -Shadow- (#8668) üzenetére


m3ss
veterán

lehet a kis gepek ellen akarnak ezzel menni. (bar ahhoz lehet tul nagy?) a milcesek vasarlokozonsegenek meg az ar sokadlagos tenyezo ;] :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8673) *Ropi* válasza -Shadow- (#8668) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...Érzelmeket vált ki...": Aztaq...'nnyát a marketingeseiknek, akik beárazták! ;] :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8674) Graphy


Graphy
aktív tag

Esküvőfotósként egy ilyennel fotózni? Biztos érdeklődve figyelné a jónép a fotóst. :D :Y
...még mielőtt ez is érzelmeket váltana ki, csak szarkasztikus voltam. :U

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8675) lyunior válasza -Shadow- (#8668) üzenetére


lyunior
tag

Elkerekedtek a szemeid az ára láttán, mi?
Az ár alapján ez 6x olyan jó képet készít, mint egy D5100 és mondjuk 1,8x olyan jó képet, mint a D610. Vagy 4x olyan jó képet és 2x könnyebb a használata. Vagy fordítva.
Ez megint a majomkodás a retróval meg miegymással, mert hogy nem ér annyit ár/érték arányban, az tuti.
Ahogy Kutyus mondaná ez megint a marketing...

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8676) Mercutio_ válasza m3ss (#8672) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem te az ide írogatókból indulsz ki, de a többség kb. annyit költött a teljes milces cuccára, mint amennyi az Oly EM5.
Előző generációs vázak m4/3 a közepes kompaktok árában vagy alatta mennek, sokuk még garis. Kitobi megint filléres cucc, használtból - vagy annó 20%-os natgeós kedvezménnyel - garis fixek egy része is az APS-C fixek árában van. Persze vannak drága fixek, (12/2, 25/1.4, 60/2.8 makró, 75/1.8), de azok nélkül is elég sokmindent le lehet fotózni

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8677) Ijk válasza -Shadow- (#8668) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ebből majdnem kijön egy D600 és 27-70 f2.8.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8678) Krisz79


Krisz79
őstag

Erre?
#8643) Krisz79
[link]
[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8679) *Ropi* válasza Krisz79 (#8643) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Érdemes ezért gariba vissza vinni?"

Igen.

"Mit tudnak vele csinálni?"

Például meg(csinálják)... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8680) Krisz79 válasza *Ropi* (#8679) üzenetére


Krisz79
őstag

Egy ilyen szervizbeadás alkalmával
lehet kérni garanciális átvizsgálást? (ami esetleg még garin belül belefér és előforduló hiba lehet.)
Bocs,ha láma volt...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#8681) #40935168 válasza -Shadow- (#8668) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ennyiért rohanok máris..
.. egy D800E-ért.. :))
(Isten ments)..

(#8682) dabgergo


dabgergo
őstag

Ez elképesztő h már 70e körül mennek a használt D90-ek (index adok veszek)... :U

(#8683) Mercutio_ válasza dabgergo (#8682) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azonos kategóriájú pentaxok meg 60-70-ért :-)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8684) forceberg válasza dabgergo (#8682) üzenetére


forceberg
veterán

Kocafotósok körében ilyenkor már szezon végi kiárusítás van. Ha valaki hosszabb távra tervez(hsznált eszközök között keresgetve), ilyenkor érdemes vásárolni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8685) Kleroo válasza #40935168 (#8681) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem bírod tovább a gagyi JPEG motorral mi? ;]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8686) #40935168 válasza Kleroo (#8685) üzenetére


#40935168
törölt tag

:D

(#8687) PRO-peller válasza dabgergo (#8682) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Szép D200-at láttam ma nem kihajtva 19exp/67e. Csoki.

(#8688) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] [link] Bocsi az offért, ismerősöm kérdezi hogy melyiket érdemes venni és miért?

(#8689) Vikthor: Kérnék akkor egy topicot ezzel kapcsolatban, azért linkeltem ide mert van pár jártas ember e témában, pl Freddy ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8689) Vikthor válasza imyourfriend (#8688) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egyiket se ezek nem dslr gépek...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8690) Sequoyah válasza imyourfriend (#8688) üzenetére


Sequoyah
tag

Mi az, hogy bocsi az offért? Ne offolj és kész, ne kéregess itt bocsánatot, hanem szépen menjél át a megfelelő topicba és kérdezd ott.
Eszem megáll milyen emberek vannak, tudod h offolsz és semmi köze se a topichoz se a futó témához, de csakazért is ideírod...

[ Szerkesztve ]

(#8691) JohnyBlue válasza Sequoyah (#8690) üzenetére


JohnyBlue
őstag

És még nem is OFf az OFF :) Amúgy meg Kedd van .... ne húzd fel magad :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8692) Vikthor válasza imyourfriend (#8688) üzenetére


Vikthor
nagyúr

IDE pls

Ezt a topikot úgy hívják, hogy NIKON DSLR, tehát másról itt nemigazán van szó...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8693) Freddy76 válasza imyourfriend (#8688) üzenetére


Freddy76
addikt

Én a fujit venném, de ennek három, nem feltétlenül releváns oka van:
1. Úgy tudom, a fuji jpg motorja általában igen jó - ezt tapasztaltam az X10, X20 esetében.
2. A fuji általam ismert optikái nagyon jók, feltételezem, ez itt sincs másként. Emellett a fuji fényerősebb, mint a canon.
3. Bennem is van egy kis fujimánia, mint Pitében.

De nem ismerem a kompaktokat annyira...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8694) Real_Necro válasza Vikthor (#8692) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ne foglalkozz vele, már régóta nem igazán Nikon topic... inkább fuji, meg minden más :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8695) A Zéé válasza Freddy76 (#8693) üzenetére


A Zéé
addikt

amikor kb 2 éve gépet kerestem magamnak akkor ilyen gépek közül indultam én is, és akkortájt elég vackok voltak a fujik az ultrazoom kategóriában. Takonylágy agyonmosott, életlen képeket gyártottak. Nem tudom ez mennyire változhatott az évek alatt.

Just a simple Lineman...

(#8696) imyourfriend válasza Freddy76 (#8693) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm, örülök hogy páran így szívükre veszik a topic sorsát. :D

(#8697) TayRol válasza A Zéé (#8695) üzenetére


TayRol
veterán

Semennyire.

(#8698) MC Pite


MC Pite
veterán

Na mi van, senki nem posztolta még? Nikon Df – első benyomások
szerk: hopp, nem nyitottam meg, azt hittem a korábbi bejegyzés :B - akkor csak ismétlek :DDD

Különösen ajánlom a videót
[link]

Zéé, IYF: Az 1/2,3" fényerőtlenül most is **** eredményt hoz, 2/3" nagyobb fényerővel, komolyabb tudással ami már érhet valamit, de ezt nem fejtem ki jobban, csak létezik 1-1 igazi bridge még, a nagy vízkiszorítású kompaktok mellett.

szerk: Bázze, most nézem, a harmadik öngólt :U
Ki találja ki, hogy mi furcsa a képen? Valaki már említette itt, de akkor fel sem tűnt...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8699) JohnyBlue válasza MC Pite (#8698) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Késtél ;]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8700) psycroptic


psycroptic
őstag

D5100-ban mennyire érdemes a beépített zajszűrőt használni? Nem taknyolja el a képet túlságosan? Vagy fogjam be és próbáljam ki? :DDD

PSNID: Tomy83PS

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.