Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) aleister


aleister
veterán

Kijött a Tami ultrateléje is: 150-600 f5-6.3 VC.

A cikkben szereplő 200-500 a fenti fényében kicsit mostoha ötletnek tűnik, bár a kompakt kivitel egyeseknek vonzó lehet.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8852) #40935168 válasza aleister (#8851) üzenetére


#40935168
törölt tag

Klassz. Vajon hány métert driftel a fókusz tágon, azaz f/5-ön ? :U :D
Félek, sokat..

(#8853) deja vu válasza *Ropi* (#8850) üzenetére


deja vu
addikt

Már nagyon régi típus, ki tudja mikor szarik be, sokat vesztett a fényerejéből, meg 27-re talán egy kicsit kevés az a felbontás, és lassúak a pva panelek, na meg black crush. Az a furcsa egyébként, hogy ez a típus konkrétan elárasztotta a hazai piacot, legalább 3 boltban(hardverker, pc outlet stb.) láttam használtan.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#8854) Frigetrus válasza eastsider (#8818) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Akár megpróbálhatsz, jó az ötlet.

Más téma:
Egy kis helyzetjelentés: Közel egy hónap után visszakaptam a D90-et a garanciális javításból, eddig úgy tűnik sikeresen beállították az AF-et, nincs backfocus. Továbbá volt egy zavaró piros hot pixelem a kép bal felső sarkában, azt is sikeresen kimappelték.

Nagyon vártam már a kicsikét. Most már lehet fotózni! Meg ki kellene próbálni egy 35 1.8-at ;] :DD

(#8855) aleister válasza #40935168 (#8852) üzenetére


aleister
veterán

Majd kiderül. Egy Sigma 150-500 összevetésre állati kíváncsi leszek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8856) deja vu válasza *Ropi* (#8850) üzenetére


deja vu
addikt

Ja egyébként nem akartam leszólni, jobban szeretem a pva képét, mint az ips-t. :R A pva-nál legalább van fekete, jobb a kontraszt, nincs glow stb. Csak hát a samsung nem gyárt már s-pva paneleket, gondolom kinyírta az Lg az olcsó ips paneljeivel, pedig lehetett volna még fejleszteni a pva-t. A kettő megmaradt va panel fajta meg gagyi(c-pva, amva), mondjuk megnézném, hogy az eizo mit hozott ki belőlük, mivel ő használja ezt a két fajta panelt.
Bocs az offért!
Szia!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#8857) MC Pite válasza *Ropi* (#8841) üzenetére


MC Pite
veterán

Fákk, pedig találtam jó áron 7750 ultimatet... És úgy látom az enyém se tud 10 bitet. Többen mondták, nem számít. Ja, csak összemértem a kettőt, és néha bizony kijött a difi (pár napja pl az esti pesti képeknél látszott hogy nem százas). Na mindegy, majd játszok adobe szintérrel, még úgyse futottam inkompatibilitásba vele idáig :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8858) *Ropi* válasza deja vu (#8853) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az enyém 4 éves, abból az utóbbi 2 évben szinte folyamatosan napi 14-16 órákat megy a hétvégék kivételével és köszöni jól van. ;) Persze 120 Cd/m2-re kalibráltan használom, nem pedig csutka fényerőn, ami a csövön kifér. ;) :DDD

Én még 130-ért vettem az enyémet ha jól tévedek: most majdnem 3-at kapnék annyiból... :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8859) vwpolooo válasza csuf (#8847) üzenetére


vwpolooo
csendes tag

Helló!

Ez kezdetnek jó lenne? jó árban van?

vagy inkább 18-105-el 20-e-el olcsóbban

(#8860) #40935168 válasza vwpolooo (#8859) üzenetére


#40935168
törölt tag

Foglalkozom Veled, mert a többiek sztem ettől már hülyét kapnak. :B ;] :DDD
Szóval: mégsem győzött meg a 18-105. Mit billegsz még ? :U Inkább 20-al kevesebbért 18-105 és vegyél egy fényerős fixet is hozzá, pl. 50-est, amivel elportrézgathatsz (vagy 35-öst, amivel szétunhatod Magad). :U

[ Szerkesztve ]

(#8861) vwpolooo válasza #40935168 (#8860) üzenetére


vwpolooo
csendes tag

:)

Okés, akkor elmegyek , megnézem és megveszem ,hallgatok rátok, mivel nekem sajna semmi tapasztalatom :(

Bocsi a kérdésekért, csak ha már ennyi pénzt kiadok akkor szeretnék a "legjobbat" (a maga kategóriájában).

Üdv.: Gábor

(#8862) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Vettetek már eBay-ről memkártyát? EZT nézegettem, de vajon mennyire Sandisk? :D

(#8863) Freddy76 válasza vwpolooo (#8859) üzenetére


Freddy76
addikt

Kérdés, hogy tudod-e, mit jelentenek pontosan a számok (18-105, 18-55, 55-200). Ha igen, ne sértődj meg, nem nagyképűzni akarok, el se olvasd, csak a legutolsó bekezdést. Ha nem, akkor megpróbálom elmagyarázni, bár pl. ittvagy itt le van írva. Szóval, felejtsd el, hogy mi hányszoros zoom, a lényeg, hogy mekkora látószöget ad az objektív: az obin a kát szám a két végét jelöli, tehát a legnagyobb és a legkisebb látószöget. A 18 alul afféle nagylátó, ha ide tekered, sokminden belefér a képbe, ezt használod pl. tájképnél. Ha tekered 55-re, ez még csak egy általános látószög, nagyságrendileg mint az emberi szem, annál talán "távolabbra" lát. Ha továbbtekered 105-re, az már kistele, tehát messzebbre lát, ezzel fotózol messziről templomtornyot. A 200 pláne messzire lát, az teleobjektív.

Ez így nagyon sarkos, és egyszerű, nem is teljesen igaz, de az alapok megértéséhez talán jó. Na most, ha van egy 18-55, 55-200 szetted, annak van egy előnye a 18-105-tel szemben: 200 mm-ig jó, tehát "messzebre" látsz. Ellenben az 55 pont amolyan senki földje, ha tájképezni akarsz, akkor túl szűk, de ha messzire akarsz látni, akkor túl tág. Ezért ha van egy 18-55+55-200 szetted, állandóan cserélgetned kell az obit, ami annyira azért nem kényelmes. A 18-105-tel ezt kiváltod.

Még valami: ahogy mész fentebb, úgy lesz egyre kevesebb különbség a mm-ek között. Míg egy 16 és egy 18 között nagyon nagy a különbség, egy 200 és egy 300 között alig van. Próbáld ki ezt, a csúszkával tudod állítgatni, hogy hány mm a látószög.

A lényeg: vedd a 18-105-öt, ahogy Kutya írta.

A monitoros embereket, különösen Ropit, kérném, hogy menjenek a fenébe monitoros topikba. Ropi, itt csak olyanok offolhatnak ennyit, akik nikon használnak, pl. én.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8864) *Ropi* válasza Freddy76 (#8863) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszer én is használtam Nikont, de letagadtam. ;] :D De aztán Necro linkelt róla a bizonyítékot. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8865) dabgergo válasza r3dsnake (#8862) üzenetére


dabgergo
őstag

Sose vegyél olyat ebay-ről ami nem az eredeti csomagolásban van, ez a minimum.
Én tőle rendeltem többször, minden eredetinek tűnik a kártya sebessége és a csomagolás alapján is plusz több év használat alapján is. Persze nem tudom h lehetne teljesen biztosra menni... de nekem ez bevállt.

(#8874) TayRol válasza r3dsnake (#8862) üzenetére


TayRol
veterán

én vettem már, és az az volt. 16 gigás, féláron az itthonihoz képest.

(#8876) vwpolooo válasza Freddy76 (#8863) üzenetére


vwpolooo
csendes tag

Szia!

Nem sértődöm meg, ellenben, nagyon örülök, hogy ilyen amatörrel mint én, szóbaálltok. :)

Nagyon jó az általad belinkelt zoom,-os kép illusztrációnak.

Teljes mértékben igazatok van, cserélgetni nem akarok nagyon, és kukkolni sem, tehát a távollátás nem fog tartozni a favoritom közé.

Annál inkább a beltéri fényképezés, amihez majd később egy fix obival kiegészíthetem a rendszert.

Üdv.:Gábor

(#8877) jjeahh válasza vwpolooo (#8876) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"nagyon örülök, hogy ilyen amatörrel mint én, szóbaálltok. :)"
többek között ezért van ez a topik nem? ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8879) Real_Necro válasza r3dsnake (#8862) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, de innen: [link]

Megbízható forrás.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8880) imyourfriend


imyourfriend
őstag

(#8881) dabgergo válasza Real_Necro (#8879) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát lehet h megbízható, de miért "ohne Einzelhandelsverpackung"? Ez is csak a kártyát küld de nem az eredeti csomagolásban... én ilyet biztos h soha nem vennék. Egyáltalán miért veszi ki vki az eredeti csomagolásából a terméket ha eredeti?

[ Szerkesztve ]

(#8882) Mercutio_ válasza dabgergo (#8881) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pl. bolt által fényképezőhöz adott ajándék volt ezért nincs csomagolás?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8883) dabgergo válasza Mercutio_ (#8882) üzenetére


dabgergo
őstag

Mint látható nagy tételben csinálják hiszen több mint 600-at eladtak már, csak nem ajándék...
De senkit nem akarok róla lebeszélni, nekem tényleg mindegy, de akkor is úgy érzem h a minimum az eredeti csomagolás amit meg lehet tenni annak érdekében h ne legyen hamisított a kártya.

(#8884) Kleroo válasza dabgergo (#8883) üzenetére


Kleroo
veterán

A csomagolás hamisíthatatlan? :)
Biztos van rengeteg olyan "eset" , hogy doboz/csomagolás nélkül hagyja el a gyárat. :)
Ettől függetlenül ebayen irdatlan nehéz eredetit találni. De a doboz szvsz semmire sem garancia.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8886) Real_Necro válasza dabgergo (#8881) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem fogok megint ezen magyarázni, már egyszer beleuntam a szkeptikusokba. Van náluk eredeti csomagolású is, én is azt vettem, meg van mai napig a doboza... Amúgy meg mindenki azt vesz amit akar... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8890) lyunior válasza aleister (#8889) üzenetére


lyunior
tag

Én is megkaptam a IYF 2 minőségjelzőt, amikor idejöttem.
Talán túl önérzetes voltam amikor valamelyik kolléga belémrúgott a tapasztalatlanságom okán.
Előfordul az ilyesmi.
"Nem tudom normálisan kihozni belőle a trollt." :DDD :DDD :DDD
Benned egy forgatókönyvíró veszett el.

Már az előző hsz-odon is sírtam, de ez... :C

Köszönöm a FUN-t, így őszel!

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8891) Freddy76 válasza aleister (#8889) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne is mond, még a végén megkedvelem... Szerintem az teszi, hogy a cuki bocis avatar meglágyítja a szőrös szívemet...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8892) Real_Necro válasza Freddy76 (#8891) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mióta új avatarod van mindig azt hiszem, hogy TayRol szól hozzá pizsiben. :DDD Aztán görgetek visszafele, mikor rájövök, hogy mégsem. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8897) vwpolooo válasza lyunior (#8888) üzenetére


vwpolooo
csendes tag

Szia!

Rendben, így fogok tenni, meglesz a gép, jövök egy kis beszámolóval. :)

Üdv.:Gábor

(#8898) #40935168 válasza vwpolooo (#8897) üzenetére


#40935168
törölt tag

Amíg nincs kezedben a szett, nem írhatsz ide többet. ;]

(#8899) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Nem csak a hétvége, még a fórumlakók is csalnak egy kis mosolyt az arcomra. :D

(#8898) Eperkutyus: Hogy kérjen így segítséget tőled? :( ;]

(#8900) #40935168 válasza imyourfriend (#8899) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát ezaz ! Sehogy ! :DD ;]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.