Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) MC Pite válasza Andrew31 (#8099) üzenetére


MC Pite
veterán

Középső fókuszpont van kiválasztva?

forceberg: Nem tudom konkrétan milyen farmarjaid vannak, de az evolúciós ranglétrán alul foglalnak helyet, ez tény - ettől még érezheted magad jól benne.

Hát, a többiek kijavítanak ha tévedek, de szerintem ennyiből amilyen FF-et/komolyabb felszerelést tudnék venni, azt a dof/iso teljesítményt már ez is tudja: [link] (túrázós képek, a dobozok utántól)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8102) Peethy


Peethy
őstag

Úgy tűnik, kezd meghalni a D300amban a zár. Az előző napokban kb. 8szor fennakadt, pedig összesen kétszáz képet ha lőttem. Volt, hogy kétszer egymás után is. Van valakinek tapasztalata zárcserével? Leginkább az ár és a csere időtartama érdekelne. 42.000 forint van Völgyi Attila blogján, ez kb. reálisnak tekinthető?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8103) aleister válasza Andrew31 (#8099) üzenetére


aleister
veterán

Csak a középső AF pont kiválasztása esetén van AF segédfény.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8104) Peethy válasza Peethy (#8102) üzenetére


Peethy
őstag

Közben megnéztem, valakinek idén márciusban 49ezerért cserélték. Gondolom azóta nincs nagy differencia.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8105) Andrew31 válasza MC Pite (#8101) üzenetére


Andrew31
senior tag

Köszönöm :) Kleroo, aleister és Te segítettél :U (legalább is Manualban ezeket is tudom már :D )

De: SEMMILYEN módban nem ment tegnap este és Auto módokban ugye mindig Auto AF-ra ugrik vissza a beállítás (ahol nincs középső vagy másik pont választás), akármit is tekerek rajta. És hát nem egyszer körbetekertem.

M_o_g_y_i: Azért is vettem már ki az aksit, reseteltem a beállításaimat, mert hiába kapcsolgattam ki-be 20x. :s

De most jó, ez a lényeg, csak maradjon is így!

:R :R :R

Peethy: Annyiért simán megérheti megmenteni, ha nem tropa a gép maga. :)

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8106) Peethy válasza Andrew31 (#8105) üzenetére


Peethy
őstag

Mindenképpen megcsináltatom, elég olcsón vettem, szóval ezt beleszámítva is megéri. (Ettől függetlenül nem örülök neki, de ez a tizedik gépem, százezer expót biztos ellőttem már, valamikor várható volt..)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8107) M_o_g_y_i válasza Andrew31 (#8105) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Jo-jo, csak segiteni probaltam! ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8108) forceberg válasza Peethy (#8106) üzenetére


forceberg
veterán

Hát ez nem túl jó hír... :(

(#8101) MC Pite: amikor már az összes überbrutál PET palack szökevényed szanaszét szakadt, egy jó farmer még vígan él. Próbáltam hipermodern gatyákat, de nem tetszettek, aztán lehet, hogy hosszútávon bejönnének.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8109) Andrew31 válasza Peethy (#8106) üzenetére


Andrew31
senior tag

Csak hát nem 100k-nál... :F Az Artworknél van D90 (totál leharcolva) 200k-val.

M_o_g_y_i: tudom és köszönöm is. :)

Volt már máskor is gondom, nyomtam-nyomtam, aztán egyszer csak nem csinált semmit, túlmelegedett(?), gondoltam vagy nem is tudom (sajnos esküvőn volt.. :(( ), aztán ment tovább, kb. 1 perc után. Ez még FW frissítés előtt volt, azóta nem produkálta - nem hiszem, hogy van összefüggés, legalábbis nem írtak ilyesmit a frissítésnél, de szerencsére egy eset volt.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8110) Real_Necro válasza MC Pite (#8101) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem tudom, hogy csak az oldal teszi e, de nekem valahogy minőségre ezek a képek nem az igaziak. :(

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8111) Andrew31 válasza Real_Necro (#8110) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ott van automatikus javítás, teljes méretes feltöltés, automatikus javítás, és Auto Awesome (mozgó gifet csinál a sorozatlövésekből), valószínűleg állítania kell rajta. Az auto javítás lehet talán rajta neki.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8112) Real_Necro válasza Andrew31 (#8111) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tényleg, azzal én is megszívtam múltkor és tölthettem fel újra mindent. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8113) Andrew31 válasza Real_Necro (#8112) üzenetére


Andrew31
senior tag

(2x írtam az automatikust. :D )

Az színez egy kicsit és HDR-szerűséget is rak rá. Nekem rajta van, nem vagyok én komoly fotós (arra majd ott lesz egyszer a flickr pl.) és a színes tetszik a plebsnek. :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8114) MC Pite válasza Real_Necro (#8110) üzenetére


MC Pite
veterán

A Velvia bezavarhat, jónak tűnt kijelzőn a felhős időben, de kár volt ezt választani (Astia lett volna a nyertes).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8115) Real_Necro válasza MC Pite (#8114) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ja ez ilyen gyári séma, mint Sony kompakt vagy bridgenél a vivid stb...?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8116) Freddy76 válasza Real_Necro (#8115) üzenetére


Freddy76
addikt

A fujinak anno legendás filmjei voltak az astia, velvia, és a provia. Az astia lágyabb, portréra, velvia élénk, tájképre, épületre, a provia általános. A fuji újabb gépei ezt a három filmszimulációt "tartalmazzák", tehát ha erre állítod, akkor a színvilág, dinamika, lágyság stb. ezeket a filmeket idézi.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8117) Real_Necro válasza Freddy76 (#8116) üzenetére


Real_Necro
veterán

Na ezt nem tudtam. Bár fényképeztem filmessel, de sosem néztem mi kerül bele a gépbe, szüleim vették a filmet. :B Bár keresztapám még mindig egy félautomata orosz filmest használ és kegyetlen szép képeket készít vele.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8118) Freddy76 válasza Real_Necro (#8117) üzenetére


Freddy76
addikt

Kifejezetten drága filmek voltak. És most is azok, 3e körül van egy tekercs...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8119) Larry303 válasza Freddy76 (#8118) üzenetére


Larry303
addikt

nyaralásokra mindig velviát vittem :) tán még most is van hűtőben :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8120) Peethy válasza Andrew31 (#8109) üzenetére


Peethy
őstag

Nem ebbe lőttem 100k-t (nem is igazán értem a kommented), hanem összesen a 10be a három év alatt. Ebbe olyan 6ezret lőttem, most 60ezer körül van benne.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8121) #40935168 válasza Larry303 (#8119) üzenetére


#40935168
törölt tag

Veszek mostmár én is egyet, befűzöm (a cipőmet vele) ;]

(#8122) Andrew31 válasza imyourfriend (#8071) üzenetére


Andrew31
senior tag

A Nokiánál kiszivárgott egy ilyen terv, de máig nem lett belőle semmi, lehet, hogy nem érezték végül ők sem életképesnek a dolgot, pedig nagyon jó lenne.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8123) Andrew31 válasza Peethy (#8120) üzenetére


Andrew31
senior tag

"...de ez a tizedik gépem, százezer expót biztos ellőttem már, valamikor várható volt....."

Azt hittem, hogy ebbe a gépbe, így erre reagáltam azt, hogy "...Csak hát nem 100k-nál... :F Az Artworknél van D90 (totál leharcolva) 200k-val...." :D

Tehát, ha egy D90 elmegy akár 200.000 expóig is és még árulják, nem papírnehezék, akkor a D300-nak is el kellene. És ha csak 60k van benne, akkor... :Y

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8124) bandigno


bandigno
senior tag

sziasztok!

virágok/bogarak és néha-néha táj/portré fotózásához érdemes polár szűrőt venni?
van most nálam egy hoya circular szűrő, jó is az ára, de napfény nélkül próbálni nem tudom, illetve nem is fogom tudni, addig amíg vissza kellene adnom v megvennem. D3200 és 18-105-ön használnám!
tényleg leginkább a természetben fotózom, de semmi ég/felhő/víz motivációm nincs egyelőre, esetleg majd havas táj! ahhoz érdemes?
köszönöm előre is az építő jellegű válaszokat, még eléggé az elején vagyok felszereltségben/gyakorlatban!

(#8125) m3ss válasza bandigno (#8124) üzenetére


m3ss
veterán

nem :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8126) Andrew31 válasza bandigno (#8124) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szerintem ez abszolút ár függvénye és neked kell tudnod, hogy kelleni fog-e valaha. én sok mindent vettem már, amit majd fogok talán használni is... :D
Bárhova érdemes használni, ahol nem szeretnél pl. csillogást látni a végeredményen.

Szerk: jah, a macrot/portrét kihagytam, arra nem tudom, hogy miért kellene, de hóra, vízre stb. a fentiek tükrében neked kell eldöntened.

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8127) MC Pite válasza bandigno (#8124) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen. A leveleken az enyhe kékes tükröződés miatt(vannak nagyobb, fényesebb levelek amiken engem zavar), tájnál, portrénál megint egyértelműen hasznos tud lenni.

Viszont, nem tudom az a szűrő épp milyen, de egy ideje már csak bevonatos (MC) szűrőket használok, mert néha kellemetlen meglepetéseket okozhat...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8128) bandigno válasza Andrew31 (#8126) üzenetére


bandigno
senior tag

ILYEN a szűrő
Pont ezt akarom elkerülni, hogy ne olyat kiegészítőket vegyek, hogy ..majd! :)
Horgászni elég sokat járok, a gép mindig nálam volt, mióta megvan, lehet megéri befektetnem rá, márcsak a kontrasztosabb képek miatt is!
Köszönöm és nektek is MC Pite és m3ss! :R

8130: egy irány van, ami érdekel, mégpedig a bogaras/virágos makró, de egyelőre tapogatózom! egyelőre úgy vagyok, hogy tudom, hogy szeretek fotózni, de merre lesz a biztos út, az képlékeny! majd annak függvényében "utólag" megveszem a dolgokat ha fixen elindulok ebbe irányba :)

[ Szerkesztve ]

(#8129) imyourfriend válasza MC Pite (#8127) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mert MC Pite milyen szűrőt használna ha nem (MC)-t. :P

(#8130) Andrew31 válasza bandigno (#8128) üzenetére


Andrew31
senior tag

Márpedig fotózáshoz előre kell mindent megvásárolni, nem utólag... :P

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8131) *Ropi* válasza Freddy76 (#8116) üzenetére


*Ropi*
félisten

"astia, velvia, és a provia"

Igen, a legendás triász. A Velviának nagyon szeretem a színvilágát: kellemesen meleg színek kis bíbor beütéssel, szűkebb dinamikával.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8132) Peethy válasza Andrew31 (#8123) üzenetére


Peethy
őstag

...akkor nincs semmi :) Nem precedens alapú a szerviz. Van olyan 350D, amelyik elment egymillió expóig, és van olyan D4, amelyik háromezer után behal. Ha még garanciális, akkor cserélik, ha nem, akkor hiába van ráírva, hogy kétszázezerre tesztelték, pengetni kell :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8133) A Zéé


A Zéé
addikt

A Nikon is felülni látszik a retro bandwagonra.

Just a simple Lineman...

(#8134) Sequoyah válasza Peethy (#8132) üzenetére


Sequoyah
tag

Az, hogy egy zár hivatalosan mennyit bír, az nem jelent konkrétan semmit, főképp nem garanciális szempontból, csak egy "előrejelzés", hgoy kb menyni várható. Ez egy statisztikai adat csupán. Húztak egy görbét, hogy hány váz hány expónál hal meg, és húztak rajta egy vonalat, hogy teszemazt a 90%nál, hogy a vázak ennyied része hány expót élt túl. Kerekítik 50-ezerre és ennyi. A te vázad lehet a 10%ba ami hamarabb meghal, vagy a legjobb 1%ban is, ami örökké él:)

A garancia időre vonatkozik ettől függetlenül...

[ Szerkesztve ]

(#8135) rumos14 válasza A Zéé (#8133) üzenetére


rumos14
nagyúr

érdekes. akkor ez tul.képpen egy retrósított D600 D610 lesz?

(#8136) lyunior


lyunior
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani, valami egyszerű, kicsi, olcsó fotóstáskát, amibe egy Váz meg max 2-3 obi elfér?
Milyen márka, melyik típus, hol kapható. Ti milyet használtok, vagy vennétek a helyemben?
Hatalmas a választék a neten, de amiről korrekt leírást is találni, az 30 ezertől indul, nekem meg nem a hi-end kell.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8137) Kleroo válasza rumos14 (#8135) üzenetére


Kleroo
veterán

Annál sokkal komolyabb.
Mostanában tk értelmetlen dolgokat csinálnak Nikonék.
Ez bezony érdekes,és majdhogynem innovatív dolog lenne.
Felülnének a Fuji vonatára. Szerintem rengetegen vennének D4 szenzoros F2-F3 jellegű csúcsmodern kis vázat. Rá egy 35 v 50-es fix, és csókolom. :D

lyunior
Totál szubjektív. Irány a legközelebbi MM,és turkálj. :)
Vagy ha Pesti vagy akkor rengeteg opciód van. Minden táska logikája más és más. Amint találsz egyet ami bejön, jó a kidolgozása, minőségi; vedd meg. Nekem anno a Soligornak egy 8k-s táskája jött be nagyon. Máig hűen szolgál ha kell. ([link])

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8138) Real_Necro válasza lyunior (#8136) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ajánlom figyelmedbe a táskás topicot: [link]

Ne ezt offoljuk már szét. :U

Egyébként meg nem a high end a lényeg, hanem gondolj arra (ugyanúgy mint egy állványnál), hogy egy "drága" gépet fogsz belerakni, valamint véded vele esőtől, sártól, kisebb ütődéstől.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8139) lyunior válasza Real_Necro (#8138) üzenetére


lyunior
tag

Köszönöm Necro!

Kereshetlek privátban, ha hasonló gondom van?

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8140) crey válasza lyunior (#8136) üzenetére


crey
MODERÁTOR

30 ezres táska nagyon messze van a hi-endtől. Nekem egy Kata DR-467i van. A felső része korlátlanul pakolható, az aljába pedig elfér egy váz, négy kisebb objektívvel.

Aztán megveszed a portrémarkolatot a gépre, és rájössz, hogy ez is kicsi... :D Na ez a táska volt anno 26000 píz.

Oldal tasit szeretnél, vagy inkább hátizsákot?

Necronak igaza van, ott a tasis topic.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8141) balintkagan1 válasza lyunior (#8136) üzenetére


balintkagan1
tag

Hali, én egy Lowepro Nova 170 AW-t használok, ez 1 gépnek 2 plusz objektívnek a gépen lévőn kívöl meg egy vakunak biztosít helyet. Meg persze 0,5 literes palack tartó mindkét oldalon, rengeteg kis zseb memóriakártyának, Lenspennek, gyorscsere talpnak,szűrőknek, szőlőcukornak, stb stb -nek. Vastagon párnázott, így nem kell annyire félteni a gépet benne, ha mondjuk neadjisten nekiütődne valaminek (azért kalapáccsal nem ütnék rá :D ) Én kuponnal vettem anno a 220Voltnál , olyan 19k-20k körül van az ára.
További plusz a kényelmes váálpánt (lévén ez válltáska) a dupla biztosítás (cipzár illetve csat is védi a gépet a kieséstől, ha gyorsan kell előkapnod, csak a csatot csatolod be ) valamint az, hogy habár maga a táska is eléggé esőállónak tűnik, még egy tépőzáras fül alá rejtettek egy esőhuzatot is, ha terepen érne a monszun.

(#8142) lyunior válasza crey (#8140) üzenetére


lyunior
tag

Az végülis mindegy.
Minden bizonnyal bővülni fog az egy váz egy obi "parkom" :DDD és ehhez keresek valami kezelhető méretű, megfelelő minőségű de emberi léptékű árfekvésű megoldást.

Balintkagan1: köszi

Crey: köszi, megnézem

[ Szerkesztve ]

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8143) rumos14 válasza Kleroo (#8137) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha F bajonettes és tükrös, OVF-es, akkor csak a külső más, nem?
érezhetően kevésbé "mély" mint a D600, szóval vmit csak átrendeztek belül :F

(#8144) Kleroo válasza rumos14 (#8143) üzenetére


Kleroo
veterán

D4 lapka!!! :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8145) Real_Necro válasza lyunior (#8139) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nézz át másik topicba, kaptál is rögtön infókat Mc Pitétől meg tőlem is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8146) m3ss válasza Kleroo (#8137) üzenetére


m3ss
veterán

freddy meg a milcesek kezdhetnek gyujtogetni :DDD
vajon milyen obikkal fog menni?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8147) gab.m válasza m3ss (#8146) üzenetére


gab.m
senior tag

Mindennel, még a régi non-AI üvegekkel is lesz metering.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8148) Peethy válasza Sequoyah (#8134) üzenetére


Peethy
őstag

Nem ugyanezt mondtam én is? :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8149) Graphy


Graphy
aktív tag

Valaki írta a napokban (de most nemtalálom), hogy a Nikon 16-85-nek van valami típus hibája, erről lehetne egy picit bővebben? :))

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8150) Freddy76 válasza Graphy (#8149) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem szereti a d7000-ret... Vagy a d7000 nem szereti őt...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.