Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) lyunior válasza m3ss (#8200) üzenetére


lyunior
tag

Köszi! Jöhetek továbbképzésre? :))

Azért majd kísérletezgetek vele. Csak egyszerűbb egy kattintással operálni, mint hosszú időt az utómunkával tölteni. Pláne, hogy ahhoz nem értek. Persze minden bizonnyal elmélyülök majd a PS-ban, főleg mivel azt írjátok, hogy szebb eredmény érhető el vele.

[ Szerkesztve ]

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8202) #40935168 válasza lyunior (#8197) üzenetére


#40935168
törölt tag

1 képnek 1 adott dinamikatartománya van. Ha egyetlen képet kezdesz el szétcibálni úgy, hogy a sötét részeket "felhúzod" láthatóra, ezt megteheted szenzortól függően úgy 2-4 fényértékig, utána szemcse és minden baja lesz. A világos, kiégett részek mentésével ugyanez van, csak valamivel kevesebb fényérték korrekciót tud "lefele".

Ha 3 képet lősz és záridővel variálod ki az alul és túlexpó verziókat (a normál expó mellett), a dinamikatartományod sokkal szélesebb, mert nem egyetlen ideálisexpó "nullponthoz" képest térsz el korrekcióval, hanem a nyűgös limitek környékén van ismét egy-egy nulla pontod, ahol az expó tök oké, így végeredményben kevesebb mellékhatással kell számolnod, amikor ezeket vmi szoftverautomatikával (vagy ha ügyes vagy, kézzel) egymásra mókolod.

A több képes verzió hátránya, hogy stabilitást igényel (minimum egy állvány) + erősen mozgó, vagy mozgást mutató témára necces (pl. tengerpart, nagy hullámokkal, minden képen máshol a hullám.. ki lehet trükközni ezeket is néha, de egy statikus táj a legegyszerűbb, főleg ha kezdő vagy retusban).

Szerk.: bár én utálom a HDR-t, egy képből csinálom meg azt a nagyon muszáj című dolgot, ha mégis kedvet kapok hozzá. Plussz én nem is húzok irdatlan nagyot rajta. De amúgy utálom :)

[ Szerkesztve ]

(#8203) lyunior válasza #40935168 (#8202) üzenetére


lyunior
tag

A másik lehetőség a szűrő, vagy félszűrő. Az is érdekel, mert láttam vele izgalmas megoldásokat, de elsőként szeretném kibogarászni, hogy mi hozható ki a HDR-ből.

Te amúgy milyen megoldást használsz, ha túl nagy a kép dinamikája az expo lehetőségedhez képest? 1kép és PS?

[ Szerkesztve ]

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8204) #40935168 válasza lyunior (#8203) üzenetére


#40935168
törölt tag

Általában a kiégéstől jobban félek, mint attól, hogy lesz bebukott rész. A szenzorok nem "középre" vannak beállítva, így én spec árnyékból nagyon sokat tudok menteni, míg a fehérségből kevesebbet (persze jön azért ott is elő). Tehát ha nincs nálam szűrő, vagy adott obira nem tehető fel, stb.. akkor picit alulexpózok az égboltért.

Legutóbb vakító napsütésben tájaztam a Bukura csúcs és környékén a Retyezátban, volt fent egy Hoya cirkulár polár szűrő (a tavak miatt) de az égboltra is jó hatással volt, szép kék lett, alig kellett belenyúlni.

1-képeztem végig. Még nappal szembe is, ez a kép például 1 kép és előtér totál sötét volt, velem együtt, szűrő nélkül (14mm). Felhúztam ACR-ben, aztán PS, második layer, pár perc alatt ez az eredmény. Ennél jobban nem akartam, nekem ezek jók így. m3ss szebbre kutyulja a tájképeit :) de példának ez is jó, modern szenzorral mit tudsz menteni egyetlen képből.

[ Szerkesztve ]

(#8205) Sequoyah válasza lyunior (#8199) üzenetére


Sequoyah
tag

3-at szoktam, a több biztos jobb, de ahhoz elég elvetemültnek kell lennem:)

(#8206) Larry303 válasza #40935168 (#8204) üzenetére


Larry303
addikt

nagyjából áll amit mondasz, de tudtommal a világos részekből sokkal több info nyerhető, mint a sötétekből...
ahogy mess is említette az ettr technikát
ettől függetlenül tényleg végig kell gondolni a hdr kérdést még mielőtt nekiállunk, az esetek többségében inkább ront, mint segít...viszont ahol érdemes használni, ott alapos munka után viszont nagy meghálálja a dolgot :)
szvsz a legjobb hdr képek amin szinte nem is látni, hogy az

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8207) Sequoyah válasza Larry303 (#8206) üzenetére


Sequoyah
tag

Ez csak addig igaz amíg ki nem ég. Az ettr is arról szól, hogy a max expó KIÉGÉS NÉLKÜL. Ha elrontjuk és túllövünk, akkor viszont sokkal rosszabb lesz a minőség mintha alulexpóztuk volna.

(#8208) m3ss válasza #40935168 (#8204) üzenetére


m3ss
veterán

nem fontos amugy allvany, nem mozogsz be annyit, automatikusan alignoljak a softwarek. sosem lottem meg hdr-t allvanyrol.
d800-nal lehet tobb kihuzhato az arnyekokbol. nalam jobbra erdemes loni. inkabb visszafele kell huzigalni, nem zajosodik el ugy. egy alulexponalt es felhuzott kep, meg egy felulexponalt es visszahuzott.
jol el kell talalni tajkepnel az egboltot, hogy epp ne egesd ki...ha dinamikazabalo a tema mondjuk eloter miatt.

amugy 9, 19 lajk :K 6, 26 meg majdnem naagyon jo :)
eleg szep hely :Y guglizok is ra azonnal..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8209) Larry303 válasza Sequoyah (#8207) üzenetére


Larry303
addikt

azthittem, hogy ez egyértelmű :)
aki hdr-t szretne fotozni, remélhetőleg tisztában van a szenzorok képességeivel

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8210) m3ss válasza #40935168 (#8204) üzenetére


m3ss
veterán

"de példának ez is jó, modern szenzorral mit tudsz menteni egyetlen képből."
feltehetned vmikor az eredeti rawot, meg ezt nagyfelbontasban. kivancsi vagyok mennyi huzhato ki abbol ott lent, meg mennyire volt sotet. kivancsi lennek, en pont az ilyenek miatt tulexpozok :)
d700 sotet eloteres rawja nincs vkinek hasonlo kepen? es 5d mk1? :DDD :))

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8211) MC Pite válasza #40935168 (#8202) üzenetére


MC Pite
veterán

Azért tájképhez jellemzően elég sztem az 5100 rawja... Ahhoz min egy naplemente kell hogy kevés legyen, vagy még akkor is elég sokszor.

ETTR-t én nem csípem, a nikon (is) pont hogy nagyon hamar beég (mégha jó is az 5100 dinamika tartománya). Fujinál még esetleg ;]

Mostanában eléggé túlrágjuk a tájképezést... :U
Próbálni kell, és az eredmények függvényében kérdezni, nem vakon.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8212) #40935168 válasza Sequoyah (#8207) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

m3ss, ma egy haver bnőmmel talizom mindjárt a városban, de intézem a raw-okat. Van durvább is, Hortobágyi pl. Amúgy nálam eszméletlen nagyokat lehet cibálni a fájlokon, néha csak lesek.

Retyezát hegység, Bukura tó és környékére keress (Lacul Bucura), Kleroo is velem volt, úgyhogy D700 sample van szintén. (És neki még 4K-s csillagos ég Timelapse is) :DDD

Megyünk jövőre is, Pityu (képeken látod) ex kollégám a bnőjével ezelőtt Alpok hardcore-oztak, jövőre is lesz Retyi, már szóltak. (István több éve természetfotózik madarakat 1Dmk4-el, a bnője madarász, túrázni is imádnak és most elvittek egy light-os körre, belem kiköptem).. :)

[ Szerkesztve ]

(#8213) t181


t181
senior tag

Nem tudtok valami portable RAW-feldolgozót?
Megyek fel Pestre haveromhoz, de eléggé low-end gépe van (lapost meg nem akarom felvinni), szóval PS, LR szerintem kilőve.

RawTherapee Portable, Ezt néztem viszonylag értelmesnek, nem tudom mennyire használható..

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#8214) #40935168


#40935168
törölt tag

Itt egy hortobágyi naplemente. Pixel szinten vigyázni kell a korrekcióval, fullhd-ra letéve már úgy eltűnik a zaj, hogy nagyobb húzást is bír shadow-n (akár max-ra is, még kisebb méretben). Mondjuk ez pont az a téma, amin nem húz az ember (én legalábbis), de kísérletezni jó. Na majd leszek..

(#8215) OTika


OTika
aktív tag

Újabb hír a Retro Nikonról

(#8216) A Zéé válasza OTika (#8215) üzenetére


A Zéé
addikt

nikonrumorson már árat és specifikációkat is tudni vélnek, meg van nagyonpixeles kép is róla. Sok a köd körülötte. Mondjuk engem nem fenyeget a veszély, hogy venni kelljen belőle. Arra viszont kíváncsi leszek, hogy elhagyják-e ezt a nagy markolatos formát, vagy tényleg fm2 kinézet lesz.

Just a simple Lineman...

(#8217) Abry


Abry
tag

"hybrid viewfinder (OVF & EVF)"

A Sony már megcsinálta ezt az SLT gépeikben, kíváncsi vagyok, hogy fog itt működni. :U

(#8218) nesa válasza A Zéé (#8216) üzenetére


nesa
veterán

Lefotoztak egy OMD-s figurat, azt majd a regi raktarba megmaradt cuccokbol valamit osszebarkacsolnak :D

(#8219) OTika válasza A Zéé (#8216) üzenetére


OTika
aktív tag

jajaja, Nov.6. megjelenés

(#8220) hibavissza válasza #40935168 (#8214) üzenetére


hibavissza
veterán

bírja az...jáj, ez a ph tömörítés...így nem látni. jó ez a vas.

[ Szerkesztve ]

(#8221) MC Pite válasza OTika (#8215) üzenetére


MC Pite
veterán

:D
Most mondjam vagy érzitek... lehet hogy egy X-Pro1/X-E1-et vittek ki, a kezelőszervek és a zár hangja tiszta ilyen.
Pure photography, without mirror ;]
Nem ez lenne az első beöltöztetése [link]

Amúgy én várom mit dobnak ki, vszínű a FF-sége inkább egy licit (a többi milcre, meg tartani a lépést a sonyval), mert ebben az osztályban számít a méret is.
Én speciel piszkosul örülök hogy újra terjednek a fényképezőgépek, imádom a filmesemet is, ha lesz értelmes áron 2/3os érzékelő a film helyére, már nevezek is be rá :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8222) MC Pite válasza MC Pite (#8221) üzenetére


MC Pite
veterán

Akik esetleg csak lazán követik a konkurenciánál a történéseket, kb ekkora vázon FF szenzor mellet így néz ki egy alap 55ös 1,8as üveggel:

Főként, hogy a méret kordában tartása miatt nem is túl fényerősek a zoomok pl:
Carl Zeiss Vario-Tessar T* 24-70mm F4 ZA OSS
Sony 28-70mm F3.5 – 5.6 OSS
De persze a meglévő E bajonettes parkkal is használható...

Aztán hogy APS-C nagy féynerejű zoomokkal és fixekkel, vagy FF nem túl fényerős obik lesznek a kelendőbbek... attól tartok (tart a fene pontosabban) hogy marketing értéke nagyobb mint valódi. :K

Pl ha megnézzük hogy ettől (FE bajonettes 55 1.8) érezhetően kisebb az 56mm 1.2es X üveg... ill a 18-55 2,8-4 zoomhoz(szintén stabis) képest mekkora a 28-70 3,5-5,6

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8223) #40935168 válasza hibavissza (#8220) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mákszemnyit világosabbra hagyott éggel én is hasonlót hoztam ki ebből, igen. :) Ez amúgy szebb így "sötétebb" éggel.. fura, hogy változik az ember szemlélete 1 év alatt is akár.

(#8224) A Zéé válasza MC Pite (#8222) üzenetére


A Zéé
addikt

Hát a Nikon 50/1.8 mérete adott. Azon igazítanak valamit (kap egy retrós designt)
F bajonett marad, bázistáv marad (elvileg) szóval ezekben nem lesz kisebb akármelyik mostani váznál.

Just a simple Lineman...

(#8225) MC Pite válasza A Zéé (#8224) üzenetére


MC Pite
veterán

Ok, a retró és milc 'divat' másik fele a méret.

A 35/1,4em kisebb mint a nikon 35 1,8g. Amúgy meg FF 50 1,8~2,0-nak felel meg - nem sokat töprengenék melyiket markoljam fel. A többi fix és zoom szintén zenész... gyanítom nem is véletlen hogy a fuji melyiket milyen fényerőre lőtte be (az ár/méret paraméterek mellett persze) hanem úgy tűnik készült a FF milc ellentámadásra.

Persze a nikon rendszer fő előnye, hogy meglévő üvegekkel használható marad(?), bár itt is lehet hogy egy jó dx szenzor 1-2 új dx-es fényerős üveggel praktikusabb lett volna, persze, a legcombosabb marketing fícsör kimaradt volna. Félreértés ne essék, nem a FF a marketingshit, hanem kis gép nagy obival, vagy közepes fényerőtlen obival kombináció nem tűnik annyira faszák - ugyanez Sony fronton.
De még alhatunk párat mire kijön 1-2 review hogy meglássuk mit is főztek ki nikonék...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8226) Graphy


Graphy
aktív tag

Az itt lévők közül valaki használ Nikon 85 1.8G objektívet?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8227) #40935168 válasza MC Pite (#8225) üzenetére


#40935168
törölt tag

Csinálnak ezek már minden **art, csak legyen indokolható annak létjogosultsága és vigyék.. :DD

(#8228) MC Pite válasza #40935168 (#8227) üzenetére


MC Pite
veterán

Teszem hozzá a fényerő/dof buzulást már-már túlzásba visszük (hű, ezt én írom?) - most is épp egy tegnapi sorozatot nézek át, basszus, nyitva valaki/valami mindig kilógott az éles tartományból, pedig portréztam vele (apa+fia, már az apa ölében ülő srácnál is akkora a különbség hogy valaki nem lesz éles, rekeszelni kell).
Persze, imádom a gyors üvegeket, de mondjuk ff+1,2/1,4es fényerő kombót már-már megkérdőjelezem mennyiszer hasznos. :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8229) atok666 válasza Graphy (#8226) üzenetére


atok666
őstag

Van, bar nem igazan hasznalom :) Mi erdekelne?

Atok

(#8230) Graphy válasza atok666 (#8229) üzenetére


Graphy
aktív tag

Ment PÜ.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8231) m3ss válasza MC Pite (#8228) üzenetére


m3ss
veterán

"Persze, imádom a gyors üvegeket, de mondjuk ff+1,2/1,4es fényerő kombót már-már megkérdőjelezem mennyiszer hasznos."
gondolkodj nagyobb targytavolsagban, amikor nem vagy ilyen kozel a temahoz...akkor mar nem is lesz olyan sok az az 1.4 :)
na meg elesseg is a nagyobb szenzor mellett van...dx 35 1.8-hoz hasonlo dofot osszehozol ff-en 50mm-en es rekeszelhetsz, jobb a kepminoseg...

eperkutyus durva. expokorrekcio feleslegesse valik kb.
hmm ha pl fullhdben gondolkodunk mondjuk nem pixelszinten, zajt nezve, akkor jo nagy elony a nagyobb felbontas..nem?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8232) atok666 válasza m3ss (#8231) üzenetére


atok666
őstag

Jol jon a nagy felbontas, ha lemeretezed a kepet. Nem a lagjobb pelda, de pl ez 4000iso.

Atok

(#8233) m3ss válasza atok666 (#8232) üzenetére


m3ss
veterán

zajszurve van? remelem :DDD
ugy is lemeretezve nezzuk a kepeket altalaban, nem? lehet revidialom a d700-as allaspontomat akkor, mkII jobban tetszik :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8234) #40935168 válasza m3ss (#8231) üzenetére


#40935168
törölt tag

Úgy van ahogy atok mondja/demózza és ahogy Te is sejted. Pixel szinten hoz a gép nagyon vállalható zaj értékeket magas iso-n szűrés nélkül, na de akkorát méretezel lefele még egy nagyobbacskának mondható fullhd-nál is, hogy ezek a zajszemcsék tök eltűnnek.

Sztem atok képe nem zajszűrt, remélem, nem tévedek. :)

(#8235) Peethy válasza #40935168 (#8234) üzenetére


Peethy
őstag

Javítsatok ki, de leméretezve a zaj a kontrasztban fog különbséget hozni. Ez bár nem szignifikáns, de nem lesz ugyanolyan.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#8236) #40935168 válasza MC Pite (#8228) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sokszor nem csak a fényerő többlet, ami jól jön ugyanazon obi "nagytesójánál" (értem ezt a drágább verzión), hanem a lamellák száma, illetve főleg D-G viszonylatban gyakran (nem mindig, de gyakran) az, hogy lekerekítettek-e vagy sem. Tágon is van a bokeh-nak egy minősége, fókuszsík előtt sem mindegy, milyen, de általában a fókuszsík mögötti bokeh kritikusabban nézendő, sávosodás, fura "idegesség" benne (ahogy a photozone mondja) és hasonlók.

Nem mindegy, hogy a nagy kenésből f/5.6 körül egy fénygömb fénygömb marad (esetleg oválisabb, de gömb-forma), vagy stopptábla (kis túlzással), szögletes élekkel. Tehát az 1.8-as és 1.4-es obit egyaránt 2.8-4 körül használod, mégis az 1.4-esnek van/lesz szebb bokeh-ja. Nem az 1.4 miatt, hanem a fényerősebb obit pozicionálják a gyártók prémium ligába, elkérhetnek érte több pénzt és beleteszik 7 helyett a 9 lamellát, azokat is persze kerekítve, stb. és a végeredmény jobb. Az, hogy ez mennyire szembeötlő, már más tészta, mivel a bokeh homályos, mérni nehéz a szélét vonalzóval az elkenődött pacáknak, max ilyen fura teszteken lehet nézni, ez most jó-e a szemnek, vagy sem, tetszik-e vagy sem, stb.

Példa a két 50-es obi:

50mm f/1.8G - 7 lamella, kerekítettek:

50mm f/1.4G - 9 lamella, kerekítettek:

Ha összenézed mondjuk a 2.8-as, de inkább az f/4-es gömb formákat, az 1.8G a kerekített lamellák ellenére - mivel csak 7 van neki - szögletes "gömböket" generál, az 1.4G nem (illetve alig felismerhető). A végső képen ez nyugodtabb, krémesebb bokeh-t ad.

85-ösökkel ugyanez a helyzet.

Na nem kell mindjárt kukázni az 1.8 fixeket :D csak bokeh-bu*iknak ez is szempont lehet. :B

(#8237) #40935168 válasza Peethy (#8235) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, mert a zajpixel nem nyomtalanul tűnik el, hanem a matek természetesen beleépíti a képbe, mosottabb lesz tőle (kontrasztszegényebb, ha így tetszik). Ha van négy pixeled 2x2-ben és ebből 1 pixel egy szürke paca (legyen ez a zaj), a másik három tömény piros, akkor a négyből leméretezéskor keletkezett végső képi 1 pixel nem az a tömény piros lesz, mint az eredeti képen a három infópixel, hanem picit "tompítva" lesz a zajpixel által.

Viszont kontrasztot könnyebb gyógyítani, mint zajt szűrni - legalábbis így gondolom egyelőre. Amúgy nem csak a kontraszt, hanem a színek is.. fakulnak.. olyan.. szar mosott lesz, de látod atok képét, iso4000 és nem számottevő, a kép ilyen monitor-netes méretben teljesen oké.

(#8238) MC Pite


MC Pite
veterán

Ez rendben is van, én a kis vázban FF szenzor részen 'gondolkodtam el', mert 'elég jó' üvegeket nem lehet rá kicsiben gyártani, viszont DX-en ez talán könnyebben összejön.
XF széria üvegei is a felső szegmensbe lettek pozícionálva (XC az olcsóbb), még az alapzoom is egész kellemes elmosással rendelkezik, illetve félkészen itt az első fele amit most a 35össel csináltam tegnap (1-2 Jupiter 9es kép is van benne kakukktojásnak).
Amikor szívtam a fogam hogy mennyibe kerül az X rendszer, meg az obik rá, kiderült hogy azért egész jól megcsinálták ezeket, így hát nehezen, megléptem a váltást - és nem bántam meg, tényleg a lelküket is belerakták :K

Meg persze korábban az 1.8G-nél meg a tamiknál is kiemelt figyelmet fordítottam pl a bokeh vizsgálatára, manuál üvegeknél meg külön sport :D (mint a bokeh monster 2,8/135 pPentacon (a 15 lamellás) vagy egyik kedvencem a Trioplan 2,8/100).

Szerintem a nikon részéről elfért volna pár új, felsőbb kategóriás üveg, akár dx-re is az új rendszerhez, de fx esetén is furcsán nézne ki a hagyományos af-s felhozatal azon a vázon... Ha minőségileg megfelelőek is esetleg, de Sony/CZ meg a Fuji kicsit szorongatja minőség terén is. Szóval a lényeg hogy már kíváncsi vagyok hogy ezt hogy oldják meg :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8239) #40935168 válasza Peethy (#8235) üzenetére


#40935168
törölt tag

Csináltam gyorsba valamit, WB-t és ilyeneket ne nézd. Kb ilyen.
1080p-re méreteztem le "bicubic" algoritmussal PS-ben a képeket, minden más érintetlen direkt. Vázban sem és PS-ben sem szűrtem zajt, de majd látod is. Van összehasonlító az 1080-as képekre, illetve külön könyvtárban a jpeg-ek és az eredeti, nagy verziók. Bár én élesben a 25600-at még életemben 1x sem használtam, valamire jó, ha NAGYON kell az a kép, de amúgy félek tőle, színeknek kampec. (Bár egyébként a széjjelzajosodott képeket - ami már zavar engem - sosem szűröm agyon, hanem inkább zajszűrés nélkül otthagyom a zajt és fekete-fehérré alakítom, vignettáltatom kicsit, még a végén jobban eladja magát, mintha hülyére korrigálnám - szarul.)

(#8240) #40935168 válasza MC Pite (#8238) üzenetére


#40935168
törölt tag

Pite, ezek.. elég pöpec képek. Mármint szépek, klassz :K
Próbáltam rájönni a kakukktojásokra, nem rendezel egy versenyt, ki találja ki.. ? ;]

Jócak.. /me szunya, off.

(#8241) MC Pite válasza #40935168 (#8240) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi, még csak durva válogatás, korrekció van rajtuk, meg a fuji S-el kezdődő fájlnévvel menti el a sorozatos képeket, abból még hátravan vagy 200. A végére egy 60-80at a végére össze próbálok rántani, meg tizet előhívhatóra. De hunyorítva azt is mondhatnánk rá hogy ff géppel készültek sztem.
De így most weben visszanézve de quuuu....a rossz a Picassa tömörítése (idáig nem tűnt fel mert általában én méretezem át). Majd a kész galériát esetleg belinkelem hogy lehessen látni a különbséget.
Az eredeti jpegek karcolják a monitor plexijét belülről... (1,4en!) :K

Egy lukas calypso zokniért akit érdekel kitalálhatja melyik 3 kép a kakukktojás ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8242) aleister


aleister
veterán

Nem voltam egy ideje. Volt valami érdekes az elmúlt 200 hsz-ben?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8243) Freddy76 válasza aleister (#8242) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8244) aleister válasza Freddy76 (#8243) üzenetére


aleister
veterán

Még, hogy nem?! És ez a tehén? :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8245) MC Pite válasza aleister (#8244) üzenetére


MC Pite
veterán

Nyálcsorgatva figyeljük 2-3 márkán át a tükrö(sö)k kikopását, dx fényerősen vagy ff átlag fényerővel kompakt méretosztályban, meg ilyenek ;]

Felkerült mindegyik kép a szériából, a kakukktojás játékra pedig nem kap senki semmit, nem érkezett be tipp :P
[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8246) Freddy76 válasza aleister (#8244) üzenetére


Freddy76
addikt

Ja, tényleg, a boci. Hirtelen ötlet, de tényleg :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8247) aleister válasza Freddy76 (#8246) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem jópofa. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8248) Nameste


Nameste
tag

Új Nikon reklám érdekességnek hétvégére.
[link]

(#8249) gab.m válasza Nameste (#8248) üzenetére


gab.m
senior tag

Van már második része is :)

Jó kis gép lesz szerintem. Az ára 3000 dollár lesz, az 50 1.8-as obival 3300. Nikonhoz képest szerintem nem túlárazott (pláne ha tényleg a D4 szenzora lesz benne). Sonyhoz viszonyítva viszont túlárazott, az A7-et nagyon jól belőtték árban.

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8250) imyourfriend válasza #40935168 (#8236) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nézegettem 50/1.8-nál a bokeh-t, de teszteken kívül fel sem fedeztem pl hogy szögleteset rajzolna a G-s obi.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.