Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Esetleg ezzel kapcsolatban tudna valaki segíteni?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6252) King Unique válasza vadkörte (#6250) üzenetére


King Unique
titán

Ha ugyanaz a külső ház Windowshoz és Linuxhoz csatlakoztatva megfelelően működik, akkor normál esetben nyilván macOS alatt is működnie kell, vagyis nem világos ez a "nem hajlandó működni a MacOS-sel", meg ilyen alapon akkor macOS-hez jóformán semmit nem lehet ajánlani, ami biztosan működni fog. :D

Ha kétlemezes, RAID funkciós külső ház kell, akkor ez az LC-35U3-RAID-2 elvileg megfelelhet célra, de konkrét tapasztalat is nincsen ezzel, max. pl. az ennél az esetnél említett modellekkel.

(#6253) King Unique válasza Crvsh3R (#6251) üzenetére


King Unique
titán

Nem a HDD-re írja azt az lsusb, hanem értelemszerűen magára az USB-s külső házra, illetve az abban lévő ASMedia vezérlőre, ami igen, normális.

Az a 96-98 MB/s adatátviteli sebesség - amit másféleképpen is lehet tesztelni Linuxon, lásd egy korábbi blogbejegyzésben - USB 3.0-n szintén reális lehet, ha pl. már félig-meddig tele van másolva a külső házban lévő HDD és kevesebb rajta a szabad terület.

[ Szerkesztve ]

(#6254) Crvsh3R válasza King Unique (#6253) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Igen, tudom, hogy magára a házra írja, mint USB-s eszköz. Amit nem értek, hogy nem az E-s chipnek írja, illetve 3Gbps sebességűnek (legalábbis a nevének).
A sebességet meg azért nem értem, mert a WD holnapján átviteli sebességnek 215 MB/s van feltüntetve (igaz max.-nak). A HDD egyébként 3/4-ig van kb. Ahhoz képest ez akkor reális sebességnek számít?
Egyébként leválasztottam a másik 2 db USB eszközt (2,5" HDD + külső házas M.2 SATA SSD) és feljebb ment egy picivel a sebesség 110-120 MB/s közé. Többféle módszerrel is mértem (mint korábban, csak azokat nem tüntettem fel).

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6255) vadkörte válasza King Unique (#6252) üzenetére


vadkörte
addikt

PC-hez és linux-os laptophoz csatlakoztatva a 3,5"-os RAID házat bármilyen csatlakozási sorrendben néhány másodpercen belül megjelenik az eszköz.
A Mac-hez csatlakoztatva, se kép se hang, fel sem ismeri. Eddig talán 2-3 alkalommal sikerült felismertetni de azt is kínkeservesen (neten kutakodva nem egyedi eset) Csatlakoztatva van egy Raidsonic IcyBox 2,5"-os ház is a Mini-re, 2x 1TB SSD-vel. Azt ha bekapcsolom 2-3 másodperc és megjelennek a meghajtók.
A 3,5"-es házban JMicron JMS562, a 2,5"-os házban ASMedia ASM1352R vezérlő van. Ha ez számít valamit.

Nem kell a RAID, de a 2x 3,5"-os lemezbölcső igen.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#6256) King Unique válasza Crvsh3R (#6254) üzenetére


King Unique
titán

Azért mert az ilyen programok az USB-s külső házaknál max. a VID és PID azonosítókat tudják biztosan kiolvasni és az alapján egy adatbázisból megtippelni a vezérlő típusát, ellenben 100%-os bizonyossággal csak fizikai szemrevételezéssel lehet megállapítani a chip pontos típusát.

A WD Purple HDD-nél az a 215 MB/s a szekvenciális maximum, ami nagy méretű fájlokkal végzett műveleteknél értendő és a HDD teljesen üres vagy csak kevés ráírt adatot tartalmazó állapotánál, ellenben ha már 3/4 részig tele van másolva, akkor ott eleve nincs miről beszélni, utóbbinál reális lehet az a 96-98 MB/s. Másképpen fogalmazva, ha üres a HDD vagy csak kevés adat van rajta, akkor a lemez elejét lehet írni ami eleve gyorsabb, ellenben ha már nagyon tele van másolva és emiatt csak a lemez végét lehet írni, akkor ott eleve kisebb lesz az adatátviteli sebesség, amit pl. ezen teszt jól szemléltet a lemez elején és végén létrehozott partíciók adatátviteli sebességének tesztelésével.

[ Szerkesztve ]

(#6257) King Unique válasza vadkörte (#6255) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha nem a fizikai csatlakozással (port, kábel) van gond Macen, nem az USB vagy Thunderbolt port hibás, hanem maga a macOS nem kezel megfelelően egyes USB-s külső házakat, USB-s vezérlőket, akkor az elég gáz, úgy meg pláne, hogy ugyanaz Windowson és még Linuxon is gond nélkül működik... De itt is ugye nem mindegy hogy pontosan milyen verziójú macOS, érkezett-e esetleg arra közben valamilyen frissítés ami megoldotta ezt a problémát, stb.

(#6258) Crvsh3R válasza King Unique (#6256) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Értem és köszönöm. Ezek szerint minden rendben van és minden érték normálisnak számít. Egyébként a ház maga nagyon jó, masszív darab. Csodálkoztam volna, a pont a vezérlését szúrják el. Egyetlen negatívuma a rettentő erős kék aktivitást jelző led, mert az teljesen bevilágítja éjszaka az egész szobát. Viszont ahogy látom erre is valamilyen szinten gondolt a Startech, mert csatlakozóval van a panelre kötve így igény esetén egyszerűen lehúzható.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6259) vadkörte válasza King Unique (#6257) üzenetére


vadkörte
addikt

A Mac portjával biztosan nincs hiba. Más eszközt rádugva mindegyik USB Type-A portra (a 2,5"-os HDD ház, 2,5"-os HDD-k, 8-128GB pendrive-ok, kártyaolvasó, USB-HUB, Dell D6000 dokkoló (a kábelén van USB Type-A csatlakozó is)) tökéletesen működnek. De a Thunderbolt portokon kipróbálva (USB Type-B/Type-C kábellel)
sem ad életjelet. A 3,5"-os ház kábelével se lehet probléma, azzal próbáltam ki a PC-kkel meg a laptopommal.

Eredetileg MacOS 13 Ventura volt a gépen, azzal nyögvenyelősen pár alkalommal működött, most MacOS14 Sonoma van rajt, ezzel se kép se hang...
Mint írtam Win10/11 és linux (Manjaro) alatt semmi probléma vele.

Üdv. V. Körte

(#6260) Crvsh3R válasza King Unique (#6256) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Fizikai szemrevételezés megtörtént:
Ezzel szemben lsusb kimenete ID 174c:1153 ASMedia Technology Inc. ASM1153 SATA 3Gb/s bridge

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6261) King Unique válasza Crvsh3R (#6260) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ASM1153E chip, az pedig ugye 6 Gb/s alapú. Vagyis ez is csak azt igazolja ami nemrég le lett itt írva, azaz hogy a biztos a fizikai szemrevételezés és nyilván nem feltétlen kell készpénznek venni, amit az lsusb és társai programok írogatnak. :))

A másik topikban tárgyalt HDD cache mérete pedig eleve másodlagos az adatátviteli sebesség szempontjából, mivel elsődlegesen eleve a fordulatszám és a lemeztányérok adatsűrűségének függvénye, + ugye a HDD-n lévő szabad terület, valamint hogy a lemez gyorsabb (elején) vagy lassabb (végén) részén történik-e az írás, stb. Ahol ha pl. üresen lenne tesztelve a HDD, akkor valószínűleg hozná az adatlapján megadott 215 MB/s szekvenciális maximumot.
Maga az USB 3.0 (USB 3.2 Gen 1x1) szabvány meg eleve nem limitálja az adatátviteli sebességet, mivel annál UASP módban és SATA 6 Gb/s alapú chip esetén ~ 450 MB/s a maximum, ami egylemezes kivitelben (1 db meghajtó, nem RAID) eleve csak SSD-vel használható ki, ellenben HDD-vel kb. csak a fele.

Legközelebb 1 kérdést elég lesz majd 1 topikban feltenni és ott kitárgyalni, felesleges egyszerre 3 topikban járatni ugyanazt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#6262) Crvsh3R válasza King Unique (#6261) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R
HDD cache méret lehet másodlagos nagyobb fájloknál adatátviteli szempontból, viszont amíg a a gyártó a 128MB cache-hez maximális adatátvitelnek 175MB/s ad meg, addig a 256MB cache-el rendelkezőnek pedig 215MB/s-et és ez mondjuk számomra hosszú távon jól jött volna, hogy ha a névleges sebességet nem is, de valamennyivel nagyobb átviteli sebességet tudtam volna elérni. Így sincs világ vége, marad így ahogy van, bár ha mondjuk ezt tudom, akkor lehet inkább a WD Red Plus-t vásárolom meg, arról tudtam, hogy pontosan mennyi a cache.

Nem volt célom "teleszemetelni" 3 topikot a bajommal, de sajnos hosszú évek tapasztalata azt mutatja, hogy sok topikban sajnos sokszor kikerülik az ember kérdéseit, mintha fel sem tette volna és nem kap rá választ. Plusz mivelhogy 3 témát is érintett a problémám (külső merevlemez ház, 3,5" HDD, Debian linux) és nem tudtam melyikre visszavezetni, ezért gondoltam, hogy talán 3 terület szakemberei a saját területükkel kapcsolatban le tudják írni a problémámmal kapcsolatos meglátásukat, illetve tudnak segíteni annak megoldásában. Elnézésedet kérem!

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6263) King Unique válasza Crvsh3R (#6262) üzenetére


King Unique
titán

Az aktuális WD Purple adatlapon nagyon jól látszik, hogy nem feltétlen a cache méretének függvénye ez, mivel amíg pl. a 8 TB-os modellnél 256 MB cache esetén 215 MB/s a megadott névleges max. adatátviteli sebesség, addig a 6 TB-os modellnél szintén 256 MB cache esetén már csak 180 MB/s, az 1 és 2 TB-os modelleknél pedig szintén 180 MB/s, de csak 64 MB a cache mérete. :))

Több topikban feltenni ugyanazt a kérdést akkor szokás és indokolt, ha az egyikben sokáig nem adnak választ, vagy nem tudnak segíteni és célirányosan átirányítanak egy másikba. Ellenben itt ugye nem ez történt, hanem majdnem kb. egyszerre, 1 órán belül lett beírva mindhárom topikba (1, 2, 3) ugyanaz a kérdés / téma, ami ugye az ÁSZF III.10.5. pontja szerint sem feltétlen oké ilyen formában.
Ha nem sikerül megtalálni a megfelelő topikot, vagy eldönteni hogy melyikbe való inkább, akkor általánosan az azonnali informatikai kérdések órája topikban is feltehető, ha informatikai jellegű.

[ Szerkesztve ]

(#6264) King Unique válasza King Unique (#6263) üzenetére


King Unique
titán

+ A WD84PURZ a The HDD Platter Database alapján 1.50-1.67 TB / lemeztányér | 5640 RPM | 128 MB cache, míg a WD85PURZ 2 TB / lemeztányér | 5640 RPM | 256 MB cache, ahol ugye nemcsak a cache mérete, hanem a lemeztányérok adatsűrűsége is eltérő, főleg az utóbbi miatt gyorsabb a WD85PURZ.

[ Szerkesztve ]

(#6265) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Van egy Swift Case Pro USB 3.0 házam. Miután kiszereltem belőle a lemezt, figyelmes lettem egy számomra furcsa látványra! Az alábbi képen látható bekeretezett területen a forrasztási pontok környékén lévő ködös/maszatolós foltok az normális? :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6266) Sonja


Sonja
veterán

Vettem egy Axagon ADSA-DC dupla lemezes dokkolót. Ez már USB-C csatlakozós, ezért esett rá a választásom (meg szerintem jobban néz ki, mint az ADSA-ST :D). Két HDD-t használok benne, egy 4TB-os WD Purple és egy 2TB-os WD Green HDD-t. Mind a kettőt szépen kezeli, nem probléma egyikről a másikra másolás sem. Természetesen egyszerre vannak benne, szépen kezeli őket. Elméletileg a TRIM-et is kezelnie kellene, de sajnos SSD-t nem tudtam vele tesztelni (nincs kéznél). Egyébként elsőre teljesen meg vagyok elégedve vele. :K Remélem ez így is marad. :B

HDSentinel ezt írja róla:

Az ASMedia MP Tool pedig ezt:

Kell még valami információ róla?! Kérdezzetek! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6267) King Unique válasza Sonja (#6266) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ASMedia chipes PID: 55AA - ahol 55AA azonosítónál ugye frissíthető szükség esetén a firmware a téma összefoglalóban szemléltetett módon, ellenben pl. a 1153 azonosítójú változatnál nem - azonosítóval, ellenben a chip pontos típusa ebből nem derül ki. Igaz az utóbbi sokszor csak fizikai szemrevételezéssel állapítható meg, amihez viszont lehet szét kellene szerelni a dokkolót, de annyit nem ér az egész, meg az ugye garanciavesztéssel is járhat.

A gyártó weboldalán egyébként szépen le van írva kb. minden jellemző erről a dokkolóról, úgyhogy sok kérdés nem marad. Az előbbi mellett esetleg még a logikai-fizikai szektorméret kezelése lehet lényegi információ az 512e vs. 4Kn probléma miatt, de vélhetően 512e megoldást használ, aminek ellenőrzése Windowson egy másik hozzászólásban szemléltetve van.
+ Mivel kétlemezes dokkoló, még az lehet lényeges, hogy pl. 2 db 2,5" / 3,5" HDD-vel mennyire működik stabilan, bírja-e a tápegysége, stb., mert ugye nemrég az is téma volt itt.

Ami viszont nem a legjobban kivitelezett ennél az AXAGON ADSA-DC DUAL CLONE dokkolónál az az, hogy bár USB-C modellként jellemzik, ellenben USB-C csatlakozási lehetőség csak az eszköz (dokkoló) felől van, míg a gazda (PC / Mac) felől a standard USB-A. Ez így szimpla félmegoldás, mivel az USB-C eszközöknél pont az lenne a lényeg, hogy USB-C porthoz is lehessen csatlakoztatni azokat, amit pl. az AXAGON ADSA-M2C DUAL NVMe CLONE dokkolónál már sikerült abszolválni a gyártónak, annál mellékelnek USB-C - USB-C kábelt is az USB-C - USB-A kábel mellé, míg az előbbinél csak USB-C - USB-A kábelt. Úgy látszik a + 1 db kábel már nem fért bele a gyártási költségbe, vagy ki tudja. :D

Köszönjük a beszámolót! :R

[ Szerkesztve ]

(#6268) King Unique válasza King Unique (#6267) üzenetére


King Unique
titán

"Két HDD-t használok benne, egy 4TB-os WD Purple és egy 2TB-os WD Green HDD-t. Mind a kettőt szépen kezeli, nem probléma egyikről a másikra másolás sem. Természetesen egyszerre vannak benne, szépen kezeli őket."

Ja, a 2 db HDD egyidejű kezelése már ki lett próbálva, az akkor oké. Mondjuk normál esetben annak nyilván okénak is kell lenni, ha már kétlemezes dokkolóról van szó.

(#6269) Sonja válasza King Unique (#6267) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, szétszedést nem akartam (2 év gari van rá), ezért van csak ennyi infó. Holnap megnézem a szektorméretet. :K

Valóban egy USB-A - USB-C kábel van mellékelve, de nekem volt egy USB-C - USB-C kábelem (monitorhoz kaptam) és egy szabad USB-C portom az alaplapomon, így én pont így használom. :D A hozzá adott kábelt ki se próbáltam. :B

Csak azért írtam a 2 HDD egyidejű használatát, mert a topikban volt párszor hogy egyeseknek nem ment. Igaz, az az ADSA-ST volt, de ott se szabadna ennek problémának lennie.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6270) Sonja válasza King Unique (#6267) üzenetére


Sonja
veterán

Itt a szektorméret:

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6271) King Unique válasza Sonja (#6270) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor 512e (512 / 4096 bájt), vagyis a jobbik eset és ennek köszönhetően nem lesz olyan probléma, mint az előzőleg linkelt korábbi esetnél.

Köszönöm!

(#6272) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Mivel egy év alatt másodjára omlik össze az egyik külső usb-dokkolóban lévő winyóm fájlrendszere (ntfs-ből raw lett, az adatok egy része tűnik menthetőnek csak, a winyó amúgy 100% a hdsentinel szerint) elgondolkoztam, hogy lehet, hogy el kéne engednem ezt az usb dolgot és vhogy egy sata szálat kivezetni közvetlenül a gépből.
Van ehhez bármi tipp, tapasztalat?
A könnyű cserélhetőség és egyben kapható megoldások előnyt élveznek, de nem riadnék vissza egy kis barkácstól sem, ha ez megoldást jelentene a problémámra.

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#6273) arcitec válasza blendész (#6272) üzenetére


arcitec
addikt

Ez nálam akkor fordult elő, amikor egy második külsőre másoltam adatokat. És ez lehet akármi pl PEN-drive-ról is. A lényeg hogy nem közvetlen PC-ről történik a másolás.
Mivel nem sűrűn fordul elő az ilyen, de ha hasonló másolás szükséges, akkor mindig a PC-re másolok. Majd onnan a második külsőre. Hogy ez a jelenség mitől van, pasz., de tudom többeknél előfordult. Egyébiránt megformáztam a RAW külsőt és ennek ellenére vissza tudtam állítani mindent róla. Amúgy a win topikban le van írva, hogy lehet a RAW filet átalakítani ntfs-re.

[ Szerkesztve ]

(#6274) blendész válasza arcitec (#6273) üzenetére


blendész
tag

Köszi!
Másik külsőről soha nem másoltam a problémás winyóra, ellenben róla pendrive-ra sokszor, ha ez is számít.
De nem igazán sikerült egyik esetben sem pontosan beazonosítani a meghibásodás időpontját, egyszer csak nem értem el a winyót.
Esetleg meg tudod írni, hogy neked melyik megoldás működött?
Recuvát próbáltam, minimális sikerrel, illetve a minitool freet, ami egy hétig(!) mélyelemezte a winyót és nem tudom meddig folytatta volna, leállítottam. Bár sok visszaállítható fájlt listázott ki, de így sem az összeset. Majd az egy hét után kiírta, hogy 1 Gb-ot állíthatok vissza ingyenes verzióval vagy pedig fizessek. Hát, nem kicsit húztam fel magam ezen a görény marketingen, mivel előtte semmilyen korlátozást nem tüntetett fel láthatóan ez a "free" program.

www.meszlenyiandras.com

(#6275) arcitec válasza blendész (#6274) üzenetére


arcitec
addikt

Már pontosam nem emlékszem. HA minden igaz formáztam, majd utána állítottam vissza
Recuvát használva talán.(És szerencsém volt) De mint írtam elvileg van lehetőség raw-ot visszaállítani a win totyikban mintha lett volna szó róla

(#6276) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Van egy orico [link] külső házam, amiben egy wd40 blue ezrz van!
A probléma a kovetkező: nagyobb terhelesnél, és random ledobja a hdd-t ami ugy néz ki hogy ház folyamat villog, lemez kihasznaltság 100% de adatfolyam 0... És elerhetetlen lessz a hdd. Eszközkezelőben így írja ki: [kép] IO teszt-től kb 5mp alatt lehal....
Aztán van egy axagon dokkolóm [link]
Át raktam a dokkolóba a hdd-t és lám, itt már rendesen hdd nevét írja ki a Windows: [kép]
Nem csak hogy a nevét irja ki, de IO teszt gond nélkül lemegy akár úgy hogy közben megy egy torrent ellenőrzés, és plex stream .
Szerintetek mi lehet a gond? Nem épp egy gagyi ház ez az orico vagy de? Jobban bejön maga a ház, mert néma benne a hdd, a dokkoló viszont a fej ugralását felerősíti...
Tapasztalt már valaki hasonlót?
Köszi a segítséget.

(#6277) szkutyi válasza szkutyi (#6276) üzenetére


szkutyi
őstag

Még amivel kiegesziteném a leírást.
Ezt a hddt használtan vettem, nem tudom mivel hogyan volt particionalva, de az eladó egy kivezetett Sáta kábelen használta...úgy emlékszem haza hoztam, bele raktam a dokkolóba, és mivel formázott volt, már használtam is.(Talán a vevőnél formaztuk le dokkoloval és azt a dokkolót meg is vettem)
Aztán egy idő után vettem ezt az orico házat, egy az egybe fogtam és bele raktam a hdd-t amin már akkor volt 3 Terra adat.
Ekkor kezdődött a probléma
A hdd ház jobaratomtól vettem, ahol gond nélkül üzemelt egy másra dugva.
Infó dokkolora dugva:

[ Szerkesztve ]

(#6278) nerozol


nerozol
tag

Szia, 2 db WD 4TB purple lemezt szeretnék tartósan üzemeltetni a dokkolóról. Ez működhet szerinted úgy is hogy NASt üzemeltetek szoftveres raiddel vagy ez felejtős ahhoz DAS kellene? A tápnak elvileg el kellene bírnia két lemezt mennyire stabil a te rendszeredben vannak véletlenszerű fel-le csatlakozások?

(#6279) szkutyi


szkutyi
őstag

Azthiszem rájöttem, a jms578 okozza!
Este frissitettem, már végig fut a teszt, de ha rá engedtem egy torrent ellenorzest, elhalt....
Van még egy frissebb fw, kipróbálom. Aztán megy a kukába....

(#6280) King Unique válasza szkutyi (#6276) üzenetére


King Unique
titán

Ha ugyanaz a HDD ugyanazon PC-n és Windowson, valamint ugyanazon USB-porton az említett külső házban rendellenesen működik, ellenben a dokkolóban nem, akkor kizárásos alapon értelemszerűen a külső ház lehet a probléma forrása. Vagy esetleg annak USB-kábele, ezért másik kábellel is célszerű lenne kipróbálni.

"Azthiszem rájöttem, a jms578 okozza!"

Önmagában a JMS578 chip nem valószínű, max. esetleg annál az XY verziójú firmware és / vagy a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezete.
Na meg másnál egy korábbi beszámoló alapján a szintén JMS578 chipes ORICO 3569S3 külső ház gond nélkül működött.

[ Szerkesztve ]

(#6281) szkutyi válasza King Unique (#6280) üzenetére


szkutyi
őstag

Közben tuti az...este felraktam egy fwt rá, jobb lett de még mindig...ma felraktam azt az fwr amit az orico oldaláról szedtem és láss csodát..... :)
Igen valszeg maga a környezet miatt van ez ..a hdd a ház és a Windows együttese :)

[ Szerkesztve ]

(#6282) csabesz2023


csabesz2023
lelkes újonc

Sziasztok!

Kb. két éve vettem egy Kolink HDSUB3U3 külső házat (4 TB WD Blue van benne) és sokáig csak néha használtam egy másik vinyóval, de most pár hónapja folyamatosan rá van dugva a gépre, mert vettem egy HP AIO pc-t, amihez kell a plusz tárhely.
Néha azt tapasztalom, hogy nincs csatlakozva a meghajtó, illetve ami egyre bosszantóbb, hogy van amikor belassítja a gépet, akadozik a kurzor is. Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baja. A vinyó kb 2 éves, eddig asztali gépben volt és ott nem vettem észre semmi gondot vele. Gyári kábellal van összedugva, sajnos nincs másik ugyanolyan kábelem, hogy kipróbáljam.
Valakinek van tippje, hogy mi lehet a gond?

(#6283) szkutyi


szkutyi
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#6284) szkutyi válasza King Unique (#6280) üzenetére


szkutyi
őstag

Na :) kérlek segíts megoldani a problémát. :D
Frissitettem az orico házban lévő jms578at arra amit az orico ajánl( exe és bus.bat file is ott van a honlapjukon)
És ezzel megoldódott a probléma...atom stabilan birja a legnagyobb terhelést is...
Közben vettem egy icy box-ot amiben jms 567 van!
Ezzel a házzal is jön a hiba!
Dokkolóban 56x chip van amivel nem jön....
Most akkor a hdd lenne a feketebárány? Nyilván most a működő orico házzal megvagyok már. De később ha veszek másik hddt stb mi lessz?
Lehet az a gond hogy Sáta kábelen volt létrehozva a particiot?
Ha újra inicializálnám a házban megszűnne a probléma?
Köszi :)

(#6285) King Unique válasza szkutyi (#6284) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban már le lett írva, hogy mi illetve mik lehetnek ilyenkor a probléma oka és egyben a hiba forrása, ahol ha a másik külső háznál a firmware frissítése megoldotta a problémát, akkor ott értelemszerűen az volt az.
Nem derült ki a leírtakból. hogy pontosan milyen ICY BOX külső házról van szó, de ha annál is van a gyártó hivatalos weboldalán firmware, akkor az előbbihez hasonlóan lehet ott is megoldaná a problémát a firmware frissítése. Ahol a külső házban lévő chip pontos típusa legbiztosabban fizikai szemrevételezéssel állapítható meg.
Az eszközoldali JMicron USB 3.X vezérlők eleve elterjedtek és nem feltétlen szokott azokkal gond lenni, meg az ilyen chipes külső házaknál sem az az általánosan jellemző, hogy a gyárilag kiadott firmware-rel alapból nem működnek megfelelően és mindenképpen frissíteni kell a firmware-t. Vagyis érdekes a probléma, mármint hogy esetedben rendre gondok vannak a JMicron chipes eszközökkel.
A dokkolóba vagy külső házba tett HDD-t alapesetben ott javasolt inicializálni, majd particionálni és formázni, ez alap. Viszont az sem feltétlen gond, ha a PC-ben SATA-n történt, meg ha utána is megfelelően működik és az esetlegesen eltérő logikai-fizikai szektorméret okozta probléma (példa) sem áll fenn, stb.

(#6282) csabesz2023:
Első körben meg lehetne nézni a külső házban lévő HDD állapotát Windowson pl. a HDS programmal. Ha szektorhibás a merevlemez, akkor nem meglepő a "belassítja a gépet, akadozik a kurzor is" állapot, de okozhat problémát adatkapcsolati hiba illetve az USB-kábel hibája is, ahol ilyenkor értelemszerűen másik USB-kábellel is célszerű lenne kipróbálni az eszközt.
Plusz olyan alapvető dolgokat, mint pl. a Windowst újraindítani majd utána újracsatlakoztatni az eszközt, szükség esetén frissíteni a Windowst majd utána újraindítani és újracsatlakoztatni az eszközt, másik USB-porthoz csatlakoztatva is kipróbálni a külső házat, stb.

[ Szerkesztve ]

(#6286) szkutyi válasza King Unique (#6285) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi a választ.
A raidsonic pontos típusa: IB-377U3 [link]
Én nem találtam a gyártó oldalán semmi új fwt, se sehol máshol sem:/
Ezek után félek akármit is venni:/.
Pedig le kellene cseréljem a WD blue-t egy exos-ra..

(#6287) szkutyi válasza szkutyi (#6286) üzenetére


szkutyi
őstag

Ezt nem hiszem el....
Hazudott a gép...ugyanis szemrevételezve jms578...azaz ugyan az mint az orico házban. :D

(#6288) csabesz2023 válasza King Unique (#6285) üzenetére


csabesz2023
lelkes újonc

Köszi az infokat.
A többséget végig próbáltam azok közül amit írtál. HD Sentinel-el már megnéztem, 100%-osnak írta a vinyót. Próbáltam másik USB portra dugva, de ugyanúgy tapasztaltam a problémát. Eredeti windows 10-es van fent, folyamatosan frissítve, windows újraindítást követően sem változott a helyzet.
Az a baj, hogy nincs másik USB kábelem hozzá (nem a szokványos USB kábel kell hozzá), kellene szerezzek egy másik USB kábelt, mint ami a képen van.

Az eszközkelőben így ismeri fel. Próbálkozzak valami külön driver-rel esetleg? Annak lehet jelentősége?

Érdekes, hogy vannak olyan napok amikor nem tapasztalom a problémát. És ezért érdekes nekem, mert ha kábel baja lenne akkor gondolom mindig jelentkezne az akadozás, lassulás.

(#6289) King Unique válasza csabesz2023 (#6288) üzenetére


King Unique
titán

Ez USB 3.0 Type B típusú kábel, ami szokványos a 3,5" külső merevlemezeknél, meg ami aljzatába a szintén B típusú USB 2.0 kábel ("nyomtatókábel") csatlakozója is belemegy.

Egy ilyen tárolóeszköz eleve PnP (Plug and Play), vagyis csak csatlakoztatni kell és működik, nem szükséges hozzá manuálisan külön drivert telepíteni, max. a Windows első alkalommal automatikusan telepít hozzá egy eszközillesztőt és ennyi.
Az eszközkezelőben lévő név pedig teljesen szokványos, vagy a külső ház egyedi azonosítója jelenik meg, vagy ha az nincsen gyárilag beállítva, akkor a belehelyezett HDD neve.

(#6290) Penguin95


Penguin95
senior tag

Sziasztok!

Egy külső tárhely fejlesztés okán kérném most a véleményeteket, segítségeteket. Idáig két darab Sharkoon Swiftcase Pro-t használtam, bennük 1-1 darab 2 TB-os HDD-vel, viszont most előre lépnék 2x4 TB-ra. Ehhez a merevlemezek már adottak (Seagate ST4000NM0035), viszont az indulásukhoz szükséges áramerősséget a Swiftcase tápok nem tudják leadni (0,9A-t tudnak a tápok, nekem pedig 2A kellene lemezenként), így használni se tudom őket.

A kérdésem az lenne, hogy innét merre lenne érdemes tovább mennem? Gondoltam arra, hogy beszerzek két erősebb tápot, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt tolerálná-e a ház belsejében lévő áramkör. A másik lehetőség, hogy 30.000 forintig bezárólag beruházok valamilyen külső ház(ak)ba. Első körben az ORICO DS200U3-EU-BK-t szemeltem ki erre a célra, de még ennél se vagyok biztos abban, hogy bírná-e szuflával vagy sem. Külön NAS-t nem szeretnék venni, mivel erre a célra már van egy Tiny PC-m, amire kötném a két HDD-t is.

Előre is köszönöm a javaslatokat, tippeket!

(#6291) King Unique válasza Penguin95 (#6290) üzenetére


King Unique
titán

A Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0 külső házhoz gyárilag 12 V 2 A hálózati tápegységet mellékelnek, ami egy korábbi hozzászólásban megosztott képeken is jól látszik. Vagyis nem világos honnan jött a "0,9A-t tudnak a tápok" és a "2A kellene", amikor gyárilag is eleve 2 A-es tápegységet mellékelnek ehhez a külső házhoz... :F

Aztán az sem teljesen világos, hogy a "így használni se tudom őket" most csak elméleti alapon értendő valamilyen számítás alapján, vagy ténylegesen ki is lett próbálva. Ha az utóbbi, akkor fel sem pörög a HDD a külső házban? Az érdekes lenne, mivel az ilyen 3,5" SATA-USB külső házakhoz gyárilag mellékelt jellemzően 1,5 -2 A-es tápegységek normál esetben elegendőek szoktak lenni ahhoz, hogy egy 3,5" 5400 / 7200 RPM HDD-t meghajtsanak.
Ha esetleg maga a tápegység ment tönkre és azért nem működik a belehelyezett 4 TB-os és a régi 2 TB-os HDD sem, akkor az eleve más dolog.

Lehet az ilyen külső házakhoz a gyárilag mellékelt helyett akár másik tápegységet is használni, max. arra kell figyelni, hogy a polaritás és a feszültség (12 V) egyezzen a másik tápegységnél, ellenben az áramerősség lehet akár nagyobb is, ami egy korábbi hozzászólásban és a téma összefoglaló "Gyakran ismételt kérdések" fejezetében is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#6292) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Milyen külső házat ajánlotok 2 x 10 TB HDD-nek, RAID1-ben?

Találtam kettőt, esetleg valakinek van tapasztalata az alábbiakkal? Megéri a Raidsonic a felárat, vagy nem különösebben tesz hozzá a dologhoz?

Icy Box IB-RD3620SU3 - 37k

LC-Power LC-35U3-RAID-2 - 25k

(#6293) King Unique válasza almi (#6292) üzenetére


King Unique
titán

Ha rákeresel, akkor láthatod, hogy mind az IB-RD3620SU3, mind az LC-35U3-RAID-2 volt már itt téma, előbbiről beszámoló is készült.

[ Szerkesztve ]

(#6294) szkutyi válasza almi (#6292) üzenetére


szkutyi
őstag

Itt nagyon jó áron kapsz új, vagy csak bontott készülékeket :) én már vásároltam tőle! Korrekt számlás.
És ha jól látom épp van nála neked való :)
[link]

(#6295) szkutyi válasza King Unique (#6293) üzenetére


szkutyi
őstag

Mennyire stabilak ezek a raid-ek?
Kell félni tőle? Raid0 lenne filmek, mesék stb..torrent, plex média szerver...
Nyilván ha egy hdd oda van akkor ....
De maga a hardveres raid stabil?

[ Szerkesztve ]

(#6296) almi


almi
senior tag

Szia!

Köszi a linket, felületesen már átfutottam ezeket a hsz-eket, de gondoltam hátha van valakinek frissebb tapasztalata az olcsóbbik keretről is. Valószínűleg akkor tovább keresgélek, hátha.

(#6297) almi válasza szkutyi (#6294) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen a linket, szétnézek, hátha. :)

(#6298) Galgogergo.


Galgogergo.
csendes tag

Sziasztok!

Előrebocsátom, hogy visszaolvasgattam, és használtam a keresőt is, mégis csomó kérdésem maradt.
Péntekig kellene egy szimpla 3,5" HDD rack.

Több típus közül, ez a kettő akadt fent a listán, ezek tetszenek nekem:

N-BASE EH-35ASU3S. - tetszik a fémháza, jó, hogy lapos (elfér rajta hub, dock, ez-az), hogy hátul rendes switch van rajta , hogy az eleje szellőzik; és hogy nincs rajta világító LED. Az elődjéről korábban találtam negatív kommenteket. (kb 5 éveseket)
Ezzel a modellel, esetleg magával a gyártóval van tapasztalat, szabad megvenni?
(archiválásra lenne használva, 6TB 7200rpm HDD-vel USB 3.0-n. Jól gondolom, hogy elég az 5Gbps a sima HDD-hez, ugye?)

Másik:
NEDIS HDDE35410BK
A Nedis cuccokkal jó tapasztalatom volt eddig. (tápkábelek, porszívóba aktív szénszűrős HEPA filter, stb)
Ebben az tetszik, hogy USB C-s, tudja az USB 3.1-et, fizikai switch van rajta szintén, és kis lekerekített az egész, meg hogy Nedis.

A firmware-ekről, chipekről nem tudok semmit, nézegettem a táblázatot is, igazából ha nem használom le lenne kapcsolva, külső hangkönyvtárakhoz meg SSD-t használnék úgyis, ezt csak archiválni, Time Machine backupra, bootable clone-nak kellene többfelé partícionálva, stb. (gondolkoztam RAID-en is, de drága és van még kallódó külső vinyóm, a kritikus fájlokat átmásolom meg a NAS-on tartom, ami RAID-es.)

Igazából szívem szerint megrendelném az N-Base-t, ha nincs olyan körülmény, ami kimondottan óva intene ettől.

[ Szerkesztve ]

/.?

(#6299) Galgogergo. válasza Galgogergo. (#6298) üzenetére


Galgogergo.
csendes tag

További kérdés még, hogy melyik 6TB-os vinyót érdemes bele megvenni. Ezeken gondolkodtam:
WD Red Pro
WD Gold
Toshiba N300

Mindegyik 6TB, 7200rpm, és CMR-esek, ha minden igaz. (ami azért jó mert később lehet, hogy RAID tömbbé lesznek bővítve, 1-2 év múlva, anyagi keret függvényében)

A fenti három opció közül WD Red Pro-t is olvastam, hogy ment már tönkre embereknél, megérheti a Gold?
Toshiba N300 szériával van tapasztalata valakinek?
Köszi a segítséget! :)

/.?

(#6300) Galgogergo. válasza Galgogergo. (#6298) üzenetére


Galgogergo.
csendes tag

update: az N-Base a hivatalos honlap alapján JMS576 chipsettel rendelkezik, és csak max 6TB-os vinyókat kezel.
A chipset típusából mire lehet következtetni? Elavult ez a típusú chip esetleg? (a 2 hsz-el feljebb írt Nedisről nem találtam infókat, hogy milyen chipset lehet benne)

[ Szerkesztve ]

/.?

(#6301) King Unique válasza Galgogergo. (#6298) üzenetére


King Unique
titán

Ha egylemezes külső ház kell, akkor általánosan lásd egy másik válasz "a" pontjában leírtakat, az ott linkelt példákat, + azokat az egyéb külső házakat (pl. ezt és ezt), amelyekről korábban készült itt beszámoló.

Ha sikerült rákeresni a topikban erre-arra, akkor korábban arról is volt szó itt többször, hogy csak azokkal a külső házakkal van itt tapasztalat, amelyek szerepelnek a téma összefoglalóban és / vagy amelyekre ad korábbi találatot a topik keresője. A most említett 2 külső háznál ez nem teljesül, vagyis ezekkel (egyelőre) értelemszerűen nincsen itt tapasztalat.
A célra elvileg mindkét külső ház megfelelhet, a gyártók weboldala alapján az nBase EH-35ASU3S 6 TB-ig, a Nedis HDDE35410BK pedig 8 TB-ig támogatja a HDD-ket (bár ezek lehet csak névleges és nem feltétlen tényleges limitek, mivel max. akkora tárolókapacitásúval tesztelte a gyártó), mindkettőnél van USB-C csatlakozási lehetőség (bár az egy ilyen filléres adapterrel is megoldható), stb.
Az ilyen USB-s külső házaknál az ASMedia és JMicron USB 3.X chipek a leginkább elterjedtebbek, ahol a JMS576 és JMS578 gyakran használatos az utóbbinál.
Igen, nyilván elég az USB 3.0-s (USB 3.2 Gen 1 | 5 Gb/s) adatátviteli sebesség egy HDD-hez, mivel még a leggyorsabb HDD-k (példa) is kb. csak a felét tudják annak, ami a szabvány maximuma.

Belső HDD ajánlása és vásárlása ügyben eleve a "Milyen belső merevlemezt vegyek?" topikban kellene érdeklődni, az értelemszerűen annak a témája, nem ennek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.