Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Core2duo6600 válasza Directors (#25449) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A ki be kapcsolás egy inverteresnél akkor fordul elő, ha nem tud olyan kis teljesítményen üzemelni, amin kellene.
Vagy akkor ha nem kapcsolod kellően hidegre, hogy folyamatosan kelljen mennie.
Éjszaka szintén ez az ok.

15 perces szárítás kevés min 30 de inkább 1 óra kellene

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25452) pjen válasza Core2duo6600 (#25451) üzenetére


pjen
félisten

Sose szárítottam,a használatiban sincs szó ilyesmiről,szerintem ott valami más gond is van.

(#25453) Directors


Directors
senior tag

27 fokra szoktam mindég állítani a klímát. Nem szoktam kapcsolgatni sem. Egész nap éri a szobát a napsütés, plusz padlásszoba. Délután 4 körül bekapcsolom be, és megy másnap reggelig. Ekkor szoktam lekapcsolni.
Természetes hogy ilyen hamar úgy mond "lebüdösödik" ?
A klímás cég jött felmérni, majd rá 1-2 hétre beszerelni.

Zeki , Ők is szerelték be a klímát. :)

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25454) droti25 válasza Directors (#25453) üzenetére


droti25
őstag

27 fokra állítod? Én már 26-27 foktól kapcsolom be ;)

[ Szerkesztve ]

(#25455) LanyUs válasza pjen (#25452) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is értetlenül állok a többek által jelzett jelenség előtt: ventilátor üzemmód szagos ( alapból is, nem csak hűtés mód után ), hűtés és szárítás módban pedig nincs szag. A Fujimban csak a szűrőt mostam ki évente, egyéb vegyi cuccot az még nem látott és nincs semmilyen zavaró szaga egyik üzemmódban sem ( 5-6 év ). Én ezt az alapos csepptálca kiszárításnak és a téli üzem előtti 24-48 órás ventilátoros kiszárításnak tudom be. Jelenleg is gyakran 1-2 órát járatom a levegőt fan módban a Sensirával. Már két hete nem is kapcsoltam be a cool funkciót, csak fanolok, mert venti fan vagyok :) . Elég az éjszakai szellőztetés. A lenti nappali visszahűl 22,5 fokra.

Ui.: azt finoman hozzáteszem, hogy SOHA nem hagytam, hogy hűtés üzemmódban leálljon a mókuskerék. Addig csökkentettem a hőmérsékletet, amíg el nem értem, hogy bár visszaállva is, de tekerjen. Legtöbbször kellett hozzá az egész 80m2 padlástér és 22 fokos beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#25456) DeFranco válasza LanyUs (#25455) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mindenkinek más érzékenységű az orra.

(#25457) Lassú Víz válasza LanyUs (#25455) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Már két hete nem is kapcsoltam be a cool funkciót, csak fanolok"

Ami azt illeti nem spóroltál a ventilátoron. :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25458) Directors válasza droti25 (#25454) üzenetére


Directors
senior tag

Kicsi a hőtűrésem. 29 fokba folyik rólam a víz, főleg este, 27 fok alatt meg fázok. :D

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25459) pjen válasza DeFranco (#25456) üzenetére


pjen
félisten

Nálam most is megy a klíma,de a velux tetőtér ablakokon a szellőzők nyitva vannak,valamennyi légcsere kell.Legalábbis nekem.

(#25460) Core2duo6600 válasza Directors (#25453) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor ez az oka, nem képződik annyi csapadékvíz, hogy tisztítsa a hőcserélőt.
Annó 13 éve kezdő klímásként, én nem szárítottam ki, csak lekapcsoltam, és ráadásul a lejtése is rossz volt, nekem egy fixes Daikin van jelenleg, 2 hét elég volt hozzá, hogy szaga legyen.

Ma meg már a por miatt van szaga, pedig tiszták a szűrők.

(#25458) Directors
Este párásabb a levegő, ezért akkor jobban izzadunk, beállíthatnál annak a klímának egy 25 fokot simán, eleinte amikor csökken a páratartalom lehet kicsit fázni fogsz, de amikor beállt a hőmérséklet akkor kiegyenlítődik legtöbbször legalábbis.

De éjszakára 27 fokra, hát hűtés nélkül nyitott ablaknál is elérhető ez, legalábbis nálunk kertes házban, szintén tetőtér ami nyugati.
Én éjszakára 23 ra szoktam tenni, beállítok egy 2-3-4 órás kikapcsolást attól függ, hogy mennyire van kint meleg, minél később megyek aludni annál kevésbé, és az ablakot nyitva hagyom.
Mivel éjszaka legtöbbször hűvősebb van kint mint a beállított hőmérsélket, ezért, többletfogyasztás sem jelentkezik, és levegő is van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25461) ZnVjaw0K válasza LanyUs (#25455) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Tegnap volt szerencsém a MÁV egyik modern, légkondicionált járatán utazni és nem volt kifejezetten hűvös, de valami rettenetes töménységgel jelentkezett az említett gyomorforgató savanyú klímaszag. Ablakot nyitni persze nem lehet. Időnként már az irodaházban is érzem pár helyen ezt a szagot. Ezek szerint eléggé általános a jelenség. Amióta tudom, hogy mi ez, nem tudom nem észrevenni.

Otthon viszont amióta egyáltalán nem használom ventilátor módban (leszárítani se), kizárólag hűtés, azóta is teljesen szagmentes.

(#25462) Directors válasza Core2duo6600 (#25460) üzenetére


Directors
senior tag

Ez is kertes ház.
Csöpög azért rendesen a klíma csöve.
Itt a számítógép és a TV is a szobámban, így éjszaka akár 30 fokra is felmászik a hőmérséklet nyitott ablaknál, klíma nelkül. Hőmérő szerint. Nappal akár 33 fok is van a szobában
Akkor megpróbálhatom azt is hogy nyitott ablakkal működtessem éjszaka a klímát ? Tényleg hidegebb van kint mint a szobában.

Meg megpróbálom akkor alacsonyabb hőmérsékletre venni. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25463) Zeki


Zeki
nagyúr

Na megvolt a villanyóra leolvasás, kb. 9000Ft-tal lett több a havi villanyszámla. Dual split, nappal megy szinte egész nap, éjjel nem. Kb. 130nm-t hűtenek két szinten.

(#25464) pjen válasza Zeki (#25463) üzenetére


pjen
félisten

Az nem sok.Persze kifizítni egy másik dolog

(#25465) LanyUs válasza DeFranco (#25456) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az érzékenységben igazad van, de a páromnak jobb a szaglása. Hidd el nem ezen múlik, hanem a száraz csepptálcán. A cégnél az on-off fisher is produkálja a szagot, de az sincs rendesen kiszárítva. Az viszont tény, hogy nyáron 75-80% a páratartalom, ami klíma üzemelés mellett is 50% körül maradt ( Core2 is írta lehet lemosódik passz, de 3 különböző saját típusú klímából egyik sem produkálja a szagot ). Télen meg párásítunk :)

(#25466) DeFranco válasza LanyUs (#25465) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez egy komplex dolog, nem csak a száraz csepptálcán múlik. teszem azt a 30%-os itteni páratartalomból nehezen fogsz annyi vizet kicsavarni ami elég a hőcserélő "átmosásához". pedig kicsi a lakás és itt is teregetünk.

meg még 20 más paraméter. nem jó egy tapasztalat alapján általánosítani.

(#25467) LanyUs válasza DeFranco (#25466) üzenetére


LanyUs
senior tag

Érdekes amúgy ez a pára dolog is. Télen a köv. termék vált be nekünk, mert az ultrahang fehér por fátyla mindent ellep. Ez viszont nano részecske Philips párásító Series 2000 Nano Cloud Technology HU4803/01 [link]. Sajnos 2 naponta tölteni kell, de kellemesen terít. Én különösen érzékeny vagyok a száraz levegőre, mert 50% alatt könnyebben kapok el felső légúti fertőzést, viszont 55% körül minden oké.

(#25468) DeFranco válasza LanyUs (#25467) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem első körben kellene egy rendes megbízható páratartalom mérő mert a kínai amennyi annyi félét mér. de aki boltban vett is csak annyit tudott mondani, hogy "német" meg "az eladó szerint pontos" szóval jó lenne elős körben valami referenciamérő.

(#25469) pjen válasza DeFranco (#25468) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van 3,ha egymásmellé teszem őket,a 3 háromfélét mutat.Télre van akvárium és szoba szökőkút.

(#25470) Mezga Aladár válasza pjen (#25469) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mekkora eltéréssel?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25471) pjen válasza Mezga Aladár (#25470) üzenetére


pjen
félisten

10-15%.

(#25472) Mezga Aladár válasza pjen (#25471) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A tendenciát azért mutatja. Most 50 vagy 55% a páratartalom az igazából tök mindegy.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25473) pjen válasza Mezga Aladár (#25472) üzenetére


pjen
félisten

Hát inkább 50 vagy 65.Végül is igen,ha változik mindhárom egy irányba mozdul.

(#25474) Mezga Aladár válasza pjen (#25473) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az ha az 50 felöl nézzük 30%. Az már sok.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25475) LanyUs válasza Mezga Aladár (#25474) üzenetére


LanyUs
senior tag

A Lidl-ben vettem egy digitálisat. A kültéri egységet bevittem a céghez. Az informatikus egy műszaki zseni, aki összedobott szintén egy digi páramérőt. Kolléganő behozott egy 3. digi fajtát és bekerült 4., egy mechanikus. Voltak pillanatok, amikor eltértek akár 10%-ot is. Szerintem befolyásolta a légáram, melyik volt közelebb a számítógép házakból feláramló levegőhöz stb., de 90%-ban 2-5% volt a tartomány. Olyan is akadt, hogy mind a 4 1 % szórással egyforma értéket mért! Többünk tapasztalta, hogy nap végére 35-40-45% páratartalomnál kiszáradt a szemünk, ami 55%-nál nem volt megfigyelhető. Tehát ezen a ponton el is jutottunk a munka hatékonyságához. Ki is vertem a hisztit 20 db papírbetétes radiátoros párásítóért ( 1-2 papírbetét nélküli edényke sz.rt sem ér ). Napi 5l párolog el a 40m2 irodában, amivel tartani tudjuk az 50%-ot.

(#25477) koxx válasza Zeki (#25476) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ó ez fasza, pont ilyesmi kéne nekem.

(#25478) Mezga Aladár válasza koxx (#25477) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Aztán loop-ba kerül a légáramlat és nem fog hűteni. :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25479) koxx válasza Mezga Aladár (#25478) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Legalább a beltéri egység hűvös lesz :DDD

(#25480) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok
Adott egy 3 szintes ház, melynek középső emelete az enyim.
3 üvegrétegű ablakok (2 gázréteg) B38 as tégla + 10Cm hőszigetelés.
nagyon jól szigetelt a lakás. Télen 1-2 naponta kapcsol be a fűtés 24celsen.
Nyáron nagyon jól tartja az éjszakai hőmérsékletet. de az egy hónapja tartó melegben már átmelegedtem, és nem tudom 25 cels alá hűteni a lakást éjszaka. estére 26celsig melegszik.

Véleményetek kérném hogy ez a márka megbízható e. papíron nagyon jó a 7,5es SEER érték. kimagasló a saját árkategóriájában. (Daikin 6,3 midea 6,2) mindegyik gép 3 év garanciát kap.
A Bosch Climate 8500 RAC 3,5-3 IPW Inverteres Splitklíma
Daikin FTX35J3 / RX35K (ez még alternatíva)
Lényegében a klíma szinte csak alapjáraton menne néha, mivel rendkívül jól szigetelt a lakás.
Csak műszaki megbízhatóság számít.
véleményetek előre is köszönöm.!
Üdvözlettel
Tamás

https://www.twitch.tv/muerte188

(#25481) Zeki válasza turistakolbi (#25480) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bosch kiesett, Daikin okés, de talán a Fujitsu jobban vissza tud szabályozni.

(#25482) LanyUs


LanyUs
senior tag

Az egyik legszebb klíma volt pár éve a piacon: Gree U-Poem PIROS GWH12UBR [link] Valaki esetleg vett ilyet? Elégedett vele? Akkoriban döntöttem inkább a Fuji 14lmca mellett, de ez a gree kültéri lehet halkabb lett volna. Nem beszélve a dizájn beltériről...

(#25483) pjen válasza LanyUs (#25482) üzenetére


pjen
félisten

Azért ehhez elég spéci bútorzat kell,hogy ne lógjon ki nagyon a csapatból.

(#25484) Lassú Víz válasza LanyUs (#25482) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ne bízz benne. Gree on-off klímám volt, alattunk a dohányboltban Gree van, és hallgattam friss telepítésű Gree-t is. Egyiket sem találtam csendesnek, ezért esett ki a Gree. Mindegyikben hallottam egy zavaró lemez rezonancia hangot. Pár hete megy nálam a Fujitsu 12KM és teljesen elégedett vagyok vele.

Már csak a szomszéd pár éves Samsungjával kellene valamit kezdeni, mert a kompresszor rezgését rávezeti a falra. :( Vagy kikeményedett a gumi alátét, vagy valami más nyűgje lett, de elég zavaró. Korábban nem tűnt fel, hogy ilyen hangos lenne.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25485) VIPowER válasza turistakolbi (#25480) üzenetére


VIPowER
senior tag

"Télen 1-2 naponta kapcsol be a fűtés 24celsen."

Ezt -10-20 fokban? Nem eladó a lakás?:)

(#25486) pjen válasza VIPowER (#25485) üzenetére


pjen
félisten

Közéső szint,alulról és felülrő is fűtik.

(#25487) VIPowER válasza pjen (#25486) üzenetére


VIPowER
senior tag

Efelett valahogy elsiklottam. Szerencsés dolog. (már amikor)

(#25488) Lauda válasza pjen (#25486) üzenetére


Lauda
félisten

Amit írt akkor is csak úgy lehet igaz, ha nincs kint 20-22 foknál hidegebb, .

(#25489) pjen válasza Lauda (#25488) üzenetére


pjen
félisten

Mínusz 22 fokra gondolsz?

(#25490) Lauda válasza pjen (#25489) üzenetére


Lauda
félisten

Nyilván nem.

(#25491) Teaway válasza pjen (#25483) üzenetére


Teaway
veterán

Sőt, lehet, hogy a kültéri is ilyen színű :D

Nincs itthon csokid??

(#25492) pjen válasza Teaway (#25491) üzenetére


pjen
félisten

UV zöld is lehet. :DDD

(#25493) LanyUs válasza pjen (#25492) üzenetére


LanyUs
senior tag

Értetlenül is állok előtte mi a t.k.m kerül + 300e Ft-ba a Daikin esetében a stylish esetében egy ftfx-hez képest. Miért nem ad színopciót alsó kategóriánál :F

(#25494) turistakolbi válasza VIPowER (#25485) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Elfelejtettem mondani, hogy AMD processzorom, és AMD videókártyám van :)
am, igen. nagyon jól szigetelt szerencsére. nyilván nem hosszan tartó -20 cels esetén, akkor naponta kapcsol. de ha már enyhébb. akkor ki-ki marad egy egy nap. szellőztetéstől és a / főzéstől függően.

Azért gondolkodom a klímán is, mert ilyen kis hőveszteség mellett a hűtés sem lenne drága :)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#25495) pjen válasza turistakolbi (#25494) üzenetére


pjen
félisten

Ha az alattad lakó elköltözne,és levennék a fűtést +5 fokra,hogy ne fagyjon szét semmi,esetleg kiderülne,nem is olyan jó a szigetelés.

(#25496) Csabroncka válasza turistakolbi (#25494) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Elfelejtettem mondani, hogy AMD processzorom, és AMD videókártyám van :)" akkor nem tudom mit vagy úgy oda a fűtéssel, te pc-vel fűtesz, én meg plazmával.... ;)

"in medias res"

(#25497) dobolan válasza pjen (#25495) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez csak a fűtést magyarázza meg. Ha első emeleten ebben a hosszan tartó melegben max. 26 fokra melegszik a lakás (10 cmes falszigetelést nem mondanék túl erősnek), akkor az vagy 3000+ méteren van felépítve, vagy sűrű erdő közepén van.

(#25498) pjen válasza LanyUs (#25493) üzenetére


pjen
félisten

Azért egy piros beltéri előállítása picit macerásabb,többe kerül,mint egy autót zöld helyett kékre fújni.Ki kell mosatni az extrúdert,felszinezni pirosra.Átprogramozni a fröccs gépet,mert esetleg nem úgy olvad mint a fehér.Átszínezni a nyomda gépet a feliratok miatt.Ugyanezt meg kell csinálni vissza felé is,és ez csak a nadja meló a szín váltásnál.Mindezt mondjuk évi 10 darabért.

(#25499) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Az utóbbi 1-2 hónapban a klímámban érdekes módon megy a ventilátor.
Percenként 1-2 alkalommal fél másodpercre jobban felpörög a venti, kb úgy mintha max fordulatra kapcsolna, de tényleg csak pár tized/fél másodpercre.
Ha valaki tapasztalt ilyet, megírhatná mi lehet a probléma, illetve hogy lehet javítani :)

(#25500) Teaway válasza golfvariant (#25499) üzenetére


Teaway
veterán

Ez az a Samsung, amivel 2 éve is gondok voltak?

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.