Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) erdey_a válasza Core2duo6600 (#25200) üzenetére


erdey_a
őstag

"A Whirlpool nem gyárt klímát"

az iphone meg telefont nem gyárt

Vérboci

(#25202) piRate_nEx válasza Core2duo6600 (#25200) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Egy amerikai konyhás nappali, kb 25nm lehet, tetőtéri lakás, és 3.5kW-os inverteres klíma. A levegő amit fúj kb 20 fok lehet, ami kellemes ha alatta ülök, de tudott ez 1 hónapja hűteni rendesen is.

The glass is already broken.

(#25203) Core2duo6600 válasza erdey_a (#25201) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az Iphone egy típus, aminek a gyártója az Apple.

Azt azért érzed, hogy nem lehet a 2 dolgot összehasonlítani.
Az Apple a telefonokat sorozatgyártásban valamely céggel gyártatja, akár többel is.
Pontosan megadja a terveket, netalán a gyártósort is leszállítja.
És minőséget is ellenőríz.

Ezzel szemben a Whirlpool mit csinál ?
Vesz egy modellt talán az egyik kinai gyártótól és ráteszi a saját márkajelzést, ennyi, nem ad hozzá semmien értéket.

Kihasználják azt, hogy pl a hűtőszekrényben mosogépben aránylag jól teljesítenek.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25204) Core2duo6600 válasza piRate_nEx (#25202) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Annak a 3,5 kW bőven elégnek kell oda lennie.
Elmehetett a gáz belőle.
Vízszintes lapátokkal próbáltad használni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25205) piRate_nEx válasza Core2duo6600 (#25204) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Igen, próbáltam úgy is.
Én is a gázra tippelek, mert a balfék szerelő ütötte verte legutóbb, amikor kicserélte a beltéri motorját. Gondolom nem kéne semmi erőt használni egy klíma szerelésénél.

Azért 3.5kW amúgy, mert néha hozzá csapódik még 2 kis szoba, így a max amit hűtenie kell 35nm, oda egy Vornado venti tolja be a levegőt kintről.

The glass is already broken.

(#25206) dobolan válasza piRate_nEx (#25205) üzenetére


dobolan
senior tag

Szia. Nekem 45nm le tud huteni 22 fokra, szoval az nem jol mukodik.

(#25207) Rolly válasza Core2duo6600 (#25200) üzenetére


Rolly
veterán

A plafontol kB 40-50 cmre lehet maximum a klíma teteje... Sajnos későn szóltunk az epiteskor a villanyszereloknek ...

(#25208) pjen válasza Rolly (#25207) üzenetére


pjen
félisten

A villany szerelőnek mi köze hozzá?

(#25209) arcitec válasza Core2duo6600 (#25200) üzenetére


arcitec
addikt

Tök fölösleges oda 2.5 kW-os ,létezik 2,0 kW-os is nálam az van 15 m2 -en és tökéletes, sőt még oda az is sok, csak nincs kisebb... ;) .

[ Szerkesztve ]

(#25210) Lassú Víz válasza arcitec (#25209) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt is érdemes megnézni, hogy mennyire tud leszabályozni. Általában ugyanaz az alja 3,5 kW-ig.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25211) Lassú Víz válasza Lassú Víz (#25210) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lejárt az előbb a szerkesztési időm.

Gyártón és típuscsaládon(?) belül.
Lényeg amiért ezt írtam, hogy Fujitsu 0,9, hasonló kategóriás Daikin meg 1,3 kW. Ezért választottam a Fujitsut.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25212) modflow


modflow
veterán

A klíma külső egységének elhelyezésére van valami törvény?

Úgy értem a szomszéd rakhatja a háza azon oldalára, ami a mi udvarunk, hogy én hallgassam az állandó zúgást???

(#25213) erdey_a válasza modflow (#25212) üzenetére


erdey_a
őstag

telekhatáron belül azt csinál amit akar. ha a ház fala nem pont telekhatáron van, hanem van egy 40 centi, akkor simán mehet, ha a ház határon van és a kültéri "átlóg", akkor engedély kell. engem így tájékoztattak anno.

Vérboci

(#25214) modflow válasza erdey_a (#25213) üzenetére


modflow
veterán

Hát ez gáz. Szerintem van 40 cm-e a faltól.
De a mi ablakaink arra néznek + a két ház között pont még fel fog erősödni a zúgás és nem tehetek semmit?

No ez fura....

(#25215) erdey_a válasza modflow (#25214) üzenetére


erdey_a
őstag

milyen távol van az ablakotok a szomszéd faltól?

Vérboci

(#25216) Core2duo6600 válasza Lassú Víz (#25211) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez egy érdekes dolog, hogy a Daikinok miért olyan magasan huzzák meg a határt.
pl a 2 kW os gépük, 1,3 nál.

Az Ururu Sarara tud min. 0,5 kW al hűteni, de az olyan árkategóriában van, hogy én sem nézem, pedig nem a belépők közül szeretnék választani.

Ha már itt tartunk, kinek mi az infoja erről a gépről ?
Windy ?
https://www.daikin.eu/en_us/products/FTXTP-K---RXTP-N.html

Ez ahogy látom 0,7 ig negy vissza.

(#25214) modflow
Ha akarná tudná másik helyre tenni a gépet ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25217) Mezga Aladár válasza Core2duo6600 (#25216) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez egy érdekes dolog, hogy a Daikinok miért olyan magasan huzzák meg a határt.
pl a 2 kW os gépük
, 1,3 nál.

A 3,5-nél is annyi. A szerviz szerint azért mert itt még a kompresszor kenése 100%-os.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25218) modflow válasza erdey_a (#25215) üzenetére


modflow
veterán

Holnap lemérem.
Tippre olyan 5-6 méter.
De emeletes családi házról beszélünk, szóval kb. 10 méteren át (szélesség + magasság kb. 10 méter) képzelj el két függőleges falat ennyi távolságra egymástól és ott a kültéri zaja....

[ Szerkesztve ]

(#25219) erdey_a válasza modflow (#25218) üzenetére


erdey_a
őstag

hát én 5 méterre nem hallom a kültéri zaját, de kétségtelen, hogy mondjuk hajnali 2-kor mások a "zajviszonyok" mint este 10-kor

Vérboci

(#25220) Core2duo6600 válasza modflow (#25218) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha normális gépet tesz fel, és normálisan telepítik, akkor nem lesz zavaró, kiváltképp, ha nálad is van klíma.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25221) modflow válasza Core2duo6600 (#25220) üzenetére


modflow
veterán

Nekünk nincs klímánk.

Hát nem tudom.... Most pl. nyitott ablaknál tücsökciripelést hallok.
Ha ezt 5 nap múlva zúgás fogja felváltani, k**** ideges leszek.

Mert nyilván őt is zavartja, hiszen akkor miért nem a hátsó frontra teszi, ahol senki sem látja az ő ablakai alá?
Vagy a velünk lévő szomszédoldal másik házoldalra? Estleg mert ott is ablakai vannak és ott az ő udvara??

(#25222) Zeki válasza modflow (#25221) üzenetére


Zeki
nagyúr

Talán azért nem csövezi át a másik oldalra, mert erre van a beltéri a lakásban. Borsos ára van a hosszú csövezésnek. Jól telepített minőségi klíma nem hangos. De hogy ott milyen hangja lesz, passz.

[ Szerkesztve ]

(#25223) Bacusuz válasza modflow (#25221) üzenetére


Bacusuz
őstag

Város, kerület?

Pl bp xv kerületben közterületről ĺatható helyen nem telepíthetsz klímát.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25224) Lassú Víz válasza modflow (#25221) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Beszélj vele, hátha sikerül megegyezni. Néma klíma nincs, de csendes van. Éjszaka meg amúgy sem megy teljes teljesítményen hűtéskor, mert akkor hogy lenne képes nappal hűteni a lakást?

Ami engem illet bármikor ki merném tenni az ablakom alá a kültérit, mert vagy ki van kapcsolva, vagy ha megy, akkor csukva van az ablak. Két ok miatt van mégis másutt. Az egyik a csövezés és a cseppvíz elvezetés, a másik, hogy olyan falra tudtam rakni, amerre nem néz lakó helyiség, csak konyha. Remélem ez az elhelyezés senki éjszakai nyugalmát nem fogja zavarni.

(#25223) Bacusuz: Nagyon jó rendelet. Mindenkit beköltöztetnék egy tizedik emeleti délnyugati fekvésű panel lakásba, aki megszavazta.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25225) Bacusuz válasza Lassú Víz (#25224) üzenetére


Bacusuz
őstag

Jelenleg még sokan sz@rnak rá, de később ki tudja mi lesz.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25226) Core2duo6600 válasza Bacusuz (#25223) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ehhez képest tele vannak a panelházak ablakai alatt !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25227) modflow válasza Bacusuz (#25223) üzenetére


modflow
veterán

Nem Budapestről van szó, hanem egy vidéki városról.
Az a fura, hogy annyit mondott a szomszéd, hogy szigetelni fogják a házat és hogy majd engedjük már be őket, hogy ezt az oldalt is tudják majd csinálni. Ja és lesz klímájuk is. Ennyi.

Semmit nem mondott, kérdezett. Lehet nem is ide fogja rakni, nem tudom, csak gyanítom....

[ Szerkesztve ]

(#25228) bigdigit


bigdigit
addikt

Kérdésem lenne. Idén nyáron felszereltek nálunk 3db daikin klímát. Mivel a hálószobánk elrendezése olyan csak az ággyal szemben tudtuk elhelyezni. Beállítom estére az éjszakai módot és a terelő lamellákat teljesen a föld felé irányítom. Viszont pár óra alatt magától feljebb állítódik magától és így már ránk fújja a levegőt. Ez valami tervezési hiba vagy a klíma rossz vagy minden klíma így csinálja?

(#25229) Bacusuz válasza modflow (#25227) üzenetére


Bacusuz
őstag

Beszélj vele.
Az érzéseidről, hogy mitől félsz, hátha találtok rá közös megoldást. ;)

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25230) Bacusuz válasza bigdigit (#25228) üzenetére


Bacusuz
őstag

Egy idő után visszaállítja a lapátot

" FIGYELEM
• A szárny szögének beállításához mindig
használja a távirányítót. Ha kézi erővel
próbálja légterelés közben új helyzetbe
kényszeríteni, azzal tönkreteheti
a működtető mechanikát.
• A terelőlapok beállításakor legyen óvatos.
A levegőkimenet belsejében a ventilátor
nagyon gyorsan forog.
• Ha a légkondicionálót hűtés vagy szárítás
üzemmódban használja, miközben a szárny
folyamatosan lefelé néz, a szárny
a páralecsapódás megakadályozása
érdekében automatikusan elkezd üzemelni
körülbelül egy óra múlva."

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25231) bigdigit válasza Bacusuz (#25230) üzenetére


bigdigit
addikt

Köszönöm akkor valószínűleg teljesen mindegy ki lett volna a gyártó mind ezt csinálja. Nem marad más át kell rendezni a szobát mert így pont az alvás nem fog működni. 3 napja fájnak az ízületeim gondolom mert éjszaka rám fúj...

(#25232) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó minőségű, kis teljesítményű, kis szobába való (hálószoba, kb. 30 köbméter), nagyon halk klímát keresnék. A kültéri egység közvetlenül az ablak alatt lenne, ezért lehetőleg az is halk legyen. Milyet tudnátok ajánlani?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25233) pjen válasza bigdigit (#25231) üzenetére


pjen
félisten

Nem, nem csinálja mind, az enyém sem. Csak, ha automatára állítom.

(#25234) arcitec válasza Core2duo6600 (#25216) üzenetére


arcitec
addikt

Nem oly nagy gond az az 1,3 kW alsó érték. Talán ezért jó és tartós a Daikin, amit lentebb a szerviz állít. Egyébiránt a beltéri venti megy állandóan, a kültéri meg leáll , ha épp túlhűtene. Nálunk így megy a 2 kW -os. Bőven elég a megadott m2-re (gyári adata szerint) fűtésre meg "csak" 0,3 kW plusza van a 2,5 kW-osnak.
Szóval, felesleges túlméretezni... szvsz... Egy klímás bizton tudna adni teljeskörű magyarázatot, az alsó teljesítmény határra...

[ Szerkesztve ]

(#25235) Male válasza bigdigit (#25231) üzenetére


Male
nagyúr

Nappal járatod, éjjelre lekapcsolod nem megoldás? Annyira visszamelegszik éjjel a szoba?

(#25236) erdey_a válasza Male (#25235) üzenetére


erdey_a
őstag

mi is így csináljuk... amíg tévézek, megy, aztán lekapcsolom. simán betakarózva lehet aludni így reggelig. aztán szellőztetés és újra megy egész nap

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#25237) Bacusuz válasza arcitec (#25234) üzenetére


Bacusuz
őstag

A fujimnál 0,9kw és 10 év garival.
Lehet ugy is ken még amennyit kell.
Kíváncsi vagyok meddig fog elmenni hibamentesen, rendszeresen szervízelve.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25238) Kekmen válasza Kékes525 (#25232) üzenetére


Kekmen
senior tag

Pl.: [link] vagy [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#25239) boroskarcsi válasza Core2duo6600 (#25200) üzenetére


boroskarcsi
tag

:R köszi a hozzászólásokat/tippeket,az Általad és Bakszazsolt által javasolt dolgok egyelőre működnek. :R

- levettem 24 fokra
-ablakok egy része leeresztett redőnnyel bukóra állítva
- beltéri ajtók nyitva -+ így másik helységbe is jut egy kis hűs lég
-páramentesítővel befújva a lamellák

ÉS....NINCS SZAG! (egyelőre..remélem még nem kiabálom el előre a sikert, de kettő napja boldogan hűtünk! )
:C :)) :C

(#25240) Kékes525 válasza Kekmen (#25238) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25241) LanyUs válasza modflow (#25221) üzenetére


LanyUs
senior tag

Saját példám: [link] 13m réz+vízcsövezés. Pedig ez nagy, széles telek és 8m magasan lett volna a kültéri.
Sok klíma esetében hallok ciripelést utcafronton. A Fuji 14 lmca még zúgni is tudott üzem közben. Ha szomszéd klíma felém néz, csendes és eldugja amennyire lehet akkor oké. Ha viszont egy hangos szart vesz és ezeket a hangokat kellene hallanom belevágnám a csákányt éjjel az tuti.
Telekhatár esetében nem találtam meg a Polgári Törvénykönyvben a sokak által emlegetett 60cm-es eresz szabályt. Azt viszont megtaláltam, hogy kártalanítani köteles [link] és a helyi rendelet alapján még le is szedetheti akár.
Összegzésképpen elmondható, hogy ha a szomszéd ellenzi, akkor érdemes más megoldást találni és nem plusz 100e Ft kiadáson veszekedni egy életen át :R

Ui.: éppen most fejeztem be a féltetőt az előkertbe vezetett kültérinek. Mától a nap és a víz sem éri. Alá fehér követ tettem, így pormentes is marad, hiába van a lábazaton a földtől 25cm magasságra. A beltéri kicsit lejt a csövezés irányába, ezért tapasztalok kevesebb párát ennél a telepítésnél, mert szinte semmi víz nem marad a tálcában.

[ Szerkesztve ]

(#25242) Lauda válasza Bacusuz (#25237) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem árt tudnod, hogy az a 10 év csupán kiterjesztett kellékszavatosság.

Az Eladó (Importőrrel együttműködve) az oldalfali mono és multi split klímaberendezésekre 10 év időtartamra kiterjeszti a kellékszavatossági kötelezettségét.

https://www.fujitsuklima.hu/termektamogatas/kiterjesztett-garancia

A fogyasztóvédelem oldala szerint pedig a a kellékszavatosság a következőt jelenti:

Kellékszavatosság
A kellékszavatosság lényegében azt jelenti, hogy bármilyen termék eladásáról is legyen szó, a kötelezett (a termék eladója, a szolgáltatásnyújtást teljesítő fél) a termék hibájáért(pontosabban: a vásárláskor a termékben már meglévő hiba-ok miatt bekövetkező hibáért) kellékszavatossági felelősséggel tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#25243) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nem ide törölhető.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25244) modflow válasza LanyUs (#25241) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, most már megvárom, mit alkotnak.

(#25245) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Midea MA-12N8D0 klíma 2. napja üzemel. A hőfokot 26 °c állítottam, a ventilátor pedig 20%-on üzemel és szinte hideg van a szobában. Előszobát is hűti, de érezni lehet a konyhában és a másik szobában is. Beltéri így hangtalan, a kültéri viszont enyhén hallható zárt ablakon át. Közvetlenül az ablak előtt helyezkedik el a kültéri fali tartókonzolra szerelve. Úgy néz ki jó döntés volt, bár fel kell öltözni. :s :D

(#25246) Lassú Víz válasza LanyUs (#25241) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem jó irányban keresgélsz. A zajszintre és a rezgésre vonatkozó előírások lesznek a mérvadóak. Külön van éjszakai és nappali határérték. Tudtommal a jegyző hatáskörébe tartozik a birtokvédelem, ha pl. a szomszéd kültérije miatt a zajterhelés nagyobb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25247) erdey_a válasza Lassú Víz (#25246) üzenetére


erdey_a
őstag

azt azért ti sem hiszitek, hogy bármely klíma 5-10 méter távolságból hatósági zaj-határértéket lépne túl? akkor minden elhaladó autóra meg ugató kutyára rá lehet hívni a hivatalt

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#25248) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Olvastam az összefoglalót!
Előzetes kérdést tennék fel, remélem nem lesz hülyeség!
Mennyit kellene költenem, ha egy 8. emeleti panelt szeretnék hűteni jövőre, élhető hőfokra? (Mondjuk ilyen kánikulában 25 fokra.)
Mik a lehetőségeim? Szélső lakás vagyunk, másfél szobás, elrendezésre a két szoba külön van, nem falszomszédok, középen konyha, előtér. Megelégednék akár a nagyobb szoba hűtésével. A belmagasság a lakásban 2.3 m, a nagyobb szoba kb 40 m3, erkélyes, ami kilógatott. A lakás 40 m2 alapterületű.
Pécs. Hol kezdjek neki a dolognak, kb tavasszal, ahogy vége a télnek? Fűtésre nem használnánk, kizárólag nyáron, ha megdöglünk.
Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#25249) pjen válasza chopin42 (#25248) üzenetére


pjen
félisten

Hívjál 2-3 klímást,Kérjél ajánlatot

(#25250) Zeki válasza chopin42 (#25248) üzenetére


Zeki
nagyúr

Már novemberben hívj ki pár klímás céget felmérésre és árajánlat adásra.
És olvasd el az Összefoglalót felül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.