Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) pjen válasza kelzsoca (#25900) üzenetére


pjen
félisten

Az igen,de a ragasztó és a szinezés nem.nem véletlen ,hogy a kapart kőport hivják a vakolatok kirájának,az tényleg lélegzik.

(#25902) nesa válasza pjen (#25901) üzenetére


nesa
veterán

Nálam a külső falaknak kb 65-70% tégla, a többi külső fal vályog, én nem mertem a vályogot leszigetelni, csak a tégla falak vannak hungarocellezve, van a lyukacsos EPS azt állítólag vályogra tervezték, de állítólag csak a drága saját ragasztójával működik megfelelően.

(#25903) pjen válasza nesa (#25902) üzenetére


pjen
félisten

Vályoggal nincs tapasztalatom,de azt látom,hogy a közetgyapotot ugyanúgy lezárják mint a hungarocelt.

(#25904) nesa válasza pjen (#25903) üzenetére


nesa
veterán

Kőzetgyapot is jó ha megfelelő jól szellőző a ragasztó, és a színezés vagy nemes vakolás kizárólag mész alapú.

Általában az is elég lehet a vályognak ha 1 oldalról tud szellőzni Pl belül vályogvakolat meszelve úgy bátrabban lehet kívülről szigetelni, nálam viszont rendes vakolat van belül és műanyag festés síkra glettelt falak, így kívülről már nem merem lezárni, mindezt úgy hogy magas szárazon rakott terméskő lábazaton van, sokan azt is elcseszik hogy a termésköveket kifugázzák akkor viszont megindul rajta fel a víz, nem véletlenül kell azt szárazon rakni.

[ Szerkesztve ]

(#25905) emre


emre
veterán

A fogyasztás témához.

FTX35J3 / RX35K egység, április közepén beszerelve azóta aljzati fogy mérővel (EMT707CTL) fogyasztott 235kwh-t, ami kb1,5kwh/nap.
Egy ideig mikor folyamatosan működött írtam a napi villanyórás adatokat is, de abban ugye az egész háztartás benne van.

(#25838) Gabesz84

Ez a Pana KIT-TZ35TKE piszkosul tetszik, lehet tetetek fel még egyet fűtésre.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#25906) emre válasza emre (#25905) üzenetére


emre
veterán

Közben körülnéztem nálam milyen klímák jöhetnének szóba.
Két szintes épület, fűtött 120nm, a felső szinten dolgozik egy FTX35J3 / RX35K klíma nem kis megelégedésemre, és most az alsó szintre (szinte egy légtér+ lépcsőház kb 50nm fűtött) szeretnék egy gépet jobbára fűtésre. Itt nem annyira fontos hogy halk legyen, de a H tarifát rá szeretném kötni, az ár max 280k.
Javaslatok?

árukerső összehasonlító link

Lista:

Panasonic KIT-TZ35TKE
Daikin FTXF35A / RXF35A Sensira
Gree GWH12YC Amber
Mitsubishi MSZ/MUZ-DM35VA
Panasonic CS/CU-RE12RKE RE Standard

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#25907) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Új ház, új problémák témakörben szeretnék érdeklődni, hogy szerintetek hová és mekkora klimát lenne érdemes beépíteni?

Alaprajz

Köszi!

...még annyi, hogy hővisszanyerő szellőztető berendezés is lesz a házban, nem tudom ez befolyásolja a klimák kiválasztását.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25908) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok ,

Kaptam ajánlatot miszerint Gree Amber GWH12YC lenne a legmegfelelőbb de ezen kívül még adtak egy katalógust is amiben jó egypár van még ezen kívül. Csak azért bizonytalanodtam el mert olvastam pár felhasználó értékelését hogy a fent említett típus beltéri egysége túl zajos... Valakinek van tapasztalata hogy ez mennyire valós ? db alapján a beltéri 43 - 25 közé van írva.
U-Crown 43-20 , a többit nem is sorolom fel mert mind hangosabb a beltérije.

(#25909) gabenn4241 válasza Rick3D (#25908) üzenetére


gabenn4241
tag

Én még fűtésre nem használtam mivel nyáron lett felrakva, de hűtésnél csendes. A hálóba panasonic nordic lett rakva, ahhoz képest sem érződik hangosnak az amber. Fűtésnél elvileg hangosabb.

[ Szerkesztve ]

(#25910) Zeki válasza Rick3D (#25908) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 25 decibel az sok. A 20 már teljesen okés. Persze forgalmas helyen, nagy szobában elvész az a 25 is. :)

(#25911) hary296


hary296
csendes újonc

Üdv!
Gree comfort x 3,5 kw (GWH12ACC-K6DNA1D)
A lakásba csináltatnom kell új óradobozt, de nem tudom hogy ehhez Elmú-Émász területen lehet e H-tarifát igényelni, mert akkor már a kötelező dobozzal együtt megcsináltatnám azt is.

(#25912) Dr.Zoo válasza hary296 (#25911) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Itt elolvashatod.

Üdv:

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25913) Rick3D válasza Zeki (#25910) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek :R

(#25914) jani4454 válasza #73959936 (#25833) üzenetére


jani4454
tag

Gyertyával világítottál, jégveremben hűtöttél, tábor tűzön főztél, mosó teknőt használtál? Több kérdésem nincs.

(#25915) erdey_a válasza jani4454 (#25914) üzenetére


erdey_a
őstag

Már a múltkor sem értettem a rácsodaálkozást, de most direkt utánanéztem a mi számláinknak.
Mi 5095 forint áramot fizetünk havonta. Kb. 80 nm-es családi ház. Ennek világítása, 1 hűtő, 1 tévé, 2 telefon, 1 laptop, a mosógéphasználat (heti kb. 6 mosás), a hajszárító meg a kávéfőző van benne. Van öntözéshez egy szivattyú, meg egy elektromos fűkasza, de ez marginális. Szóval nem ördögtől való ennyi fogyasztás.
Ebben persze a klíma nincs még benne, mert éves egyszeri leolvasáson vagyunk, de a július+augusztusi klímázás éves szinten elosztva nem hiszem, hogy ezrekkel dobná meg a havidíjat.
Szóval nem mi fizetünk keveset, hanem ti sokat. :P

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#25916) #73959936 válasza jani4454 (#25914) üzenetére


#73959936
törölt tag

Egyik sem. Persze én sem látok semmi logikus magyarázatot. :N

Pedig másfél hónapja lett újrahúzatva a teljes lakóház villamoshálózata...tudomásom szerint semmi bibi nincs, igaz nem is volt. 1 éven belül minden számlám nagyjából havi 3 700,- Ft :K

(#25917) jani4454 válasza erdey_a (#25915) üzenetére


jani4454
tag

Majd az éves elszámoló számla után térjünk vissza a témára, illetve a következő évi havi díj megállapításra.

(#25918) Csabroncka válasza #73959936 (#25916) üzenetére


Csabroncka
addikt

Oké, most a számláról beszélünk, de a tényleges fogyasztásod 30 napra hány KW, amit leolvasol (ha leolvasol)! Egyébként az ELMŰ 4600 Ft- alatt összevonja a számlákat, tehát nem igazán értem...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#25919) erdey_a válasza jani4454 (#25917) üzenetére


erdey_a
őstag

nyilván az lesz a hivatalos, de úgy számoltam, hogy (itt nem vezetem le, de egy klímás oldalon láttam a számítást) max. 42 Ft/ óra a klíma, de jellemzően ennél kevesebb. Namost nálunk max. napi 12 órát megy (éjszaka nem), tehát 504 Ft / nap => 2 hónapra (60 nap) ez 30240 visszaosztva 12-vel = 2520 forintos növekmény a havidíjban. De ez nálunk nagyon maximum. Egyrészt a számítás nem inverteres klímát vesz alapul, másfelől nem is megy 60 napig 12 órát a klíma. Nálunk biztosan nem. Ezért mondom, hogy több ezret tuti nem dob a dolgon havonta.
Megnéztem, júniusban volt leolvasásunk, így igazán pontosat én csak egy év múlva látok majd.

Vérboci

(#25920) edk-


edk-
őstag

Üdv a szakértőknek.

Kétszintes szélső sorházi lakás alsó szintjére szeretnék klímát, nem elsősorban a nyári hűtés a cél (klíma nélkül sem vészesen meleg ez a szint), hanem inkább az őszi és tavaszi fűtés. Olyankor az alsó szinten már hűvös van, fent még fűtés nélkül is kellemes lenne a hőmérséklet. Bár viszonylag nagy alapterületről van szó (az alsó szinten az előszoba, konyha, nappali egy légtér, 52 m2, 2.70 belmagasság mellett), szerintem elég egy 3.5 kW-os berendezés.

Az alábbi modelleket néztem ki (japán típusokra korlátozva a keresést):

Panasonic FZ35-UKE (SEER 6.1 / SCOP 4.1)
Panasonic TZ35-TKE-1 (6.7 / 4.6) - Ezt több kereskedőnél rosszabb értékekkel látom, de a Panasonic katalógusában és az Euroventnél ennyi
Toshiba RAS13PKVSG-E (6.5 / 4.6)
Hitachi RAK35RPD/RAC35WPD (7.8 / 4.9)

Mi a véleményetek ezekről?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#25921) Gabesz84 válasza erdey_a (#25919) üzenetére


Gabesz84
őstag

Van az ELMŰ-nek kalkulátora, nem kell bediktálnod, lelvasod a villanyórád, és beütöd a 2 állás különbségét. Miért kellene ezért 1 évig várni??

(#25922) erdey_a válasza Gabesz84 (#25921) üzenetére


erdey_a
őstag

Mert évente egyszer olvassák le az órát és abból képeznek a következő 12 hónapra átalánydíjat. Most 138 kWh óra után fizetek havonta. Ha a klíma ezt feljebb vitte (nyilván), akkor júniusban az elszámolószámla több lesz, illetve onnantól mondjuk a havi is emelkedik 150 kWh-ra. És ez így nekem tökéletes.

Vérboci

(#25923) elfelejtette válasza erdey_a (#25922) üzenetére


elfelejtette
veterán

A havi általány mértékét bármikor megváltoztathatod online. Én is tavaly augusztustól 185kWh-t fizettem, mert az volt az elmúlt év átlaga (amúgy minden hónapban fel van írva az óraállás). De decemberben, mikor felszerelték a klímát, amivel azután áprilisig fűtöttünk, azonnal felemeltettem 400kWh-ra a havi díjat, ami elég jó tervezés volt (sajnos a rossz nyílászárók miatt elég sokat megy a klíma télen), így idén augusztusra 62Wh túlfizetésem lett, és nem 1658kWh hiányom.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#25924) Teaway válasza erdey_a (#25915) üzenetére


Teaway
veterán

Porszívó nincs? Vasaló? Villanysütő? Mosogatógép?

Nincs itthon csokid??

(#25925) #73959936 válasza Csabroncka (#25918) üzenetére


#73959936
törölt tag

149Kw aug.1-szept 1 közötti fogyasztás....cakli pakli, tokkal vonóval....

Abban amit írsz igazad van. Tényleg kéthavonta fizettem kb. 7 400,- Ft-ot... :K

[ Szerkesztve ]

(#25926) pjen válasza #73959936 (#25925) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a havi is több,sajnos.

(#25927) emre


emre
veterán

Urak!

Dobjátok fel inkább ezt a topikot a témával: Fogyasztásmérés a lakásban ;)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#25928) pjen válasza emre (#25927) üzenetére


pjen
félisten

Ilyen topik is van?!

(#25929) emre válasza pjen (#25928) üzenetére


emre
veterán

meg ilyen is, de ez még régebbi: Áramfogyasztás mérése - YouLess

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#25930) erdey_a válasza elfelejtette (#25923) üzenetére


erdey_a
őstag

tudom... de milyen érdekem fűződik hozzá, hogy már mától többet fizessek? addig is nekem dolgozik a pénz...

@Teaway: jogos... porszívó és mosogatógép is benne van. Vasalás ritka, sütő gázos.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#25931) dobolan


dobolan
senior tag

Felesleges itt ennyit hitetlenkedni a fogyasztásokon. Ismerősömnek és nekem is van indukciós tűzhelyünk. A különbség az, hogy mi használjuk is párom sokat főz, ő meg max teavizet melegít rajta. Nekem +2000 Ft a villanyszámlán, neki kimutathatatlan. :)) Ugyanez a helyzet más cuccal is. Van akinél napi 12 órában megy a TV, van aki meg este bekapcsolja másfélre. Nem lehet objektíven összehasonlítani két villanyszámlát, csak ha minden adat ismert.

[ Szerkesztve ]

(#25932) #73959936 válasza dobolan (#25931) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1

ahány ház, annyi szokás - :K

[ Szerkesztve ]

(#25933) sequator válasza dobolan (#25931) üzenetére


sequator
senior tag

Az sem mindegy, hogy meleg víz honnan van, mert egy 120 literes villanybojler azért meg tudja dobni a villanyszámlát. Nálunk ha 15 ezer alatt van a számla, akkor már örömbódottá van.

sautia

sequator

(#25934) hary296 válasza Dr.Zoo (#25912) üzenetére


hary296
csendes újonc

Szia! ne haragudj de ebből sok infót nem tudok leszürni, hogy épp az én tipusomra igényelhetem-e.

(#25935) edk- válasza hary296 (#25934) üzenetére


edk-
őstag

SCOP 4.1-től lehet H tarifa. Úgy látom, az általad linkelt készülék 4.0-s. Kezdetnek nézelődj itt. Greeből már a GWH12YC jó H tarifához.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#25936) hary296 válasza edk- (#25935) üzenetére


hary296
csendes újonc

Nem vitatkozni akarok, de nem úgy volt hogy 3 cop feletti klimákra lehet igényelni a H tarifát? A készülék már megvan, de most a lakásfelujitás miatt az óradobozt is cserélnem kell, és ha már csinálom akkor a H tarifával egyben csinálnám, de félek azóta változtak a dolgok....

(#25937) edk- válasza hary296 (#25936) üzenetére


edk-
őstag

Lehet, hogy régebben úgy volt, de most így van. A SCOP értéknél az számít, amit az Eurovent feltüntet.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#25938) Male válasza hary296 (#25936) üzenetére


Male
nagyúr

Ha már úgyis megvan, a legbiztosabb, ha a klíma papírjával együtt beadod az igénylést... az még úgyis ingyenes, és nem kell hozzá semmit csinálni, csak a papírok kellenek. Ha elfogadják, akkor olyanra csináltatod az óradobozt, ha nem, akkor meg nem... ( az elfogadás után nem tudom mennyi idő van a kivitelezésre, de azthiszem elég sok )

(#25939) pjen válasza Male (#25938) üzenetére


pjen
félisten

Beszélj egy regisztrált vill szerelővel,hűgy mit tanácsol.A kutya nem ellenőrzi ,konkrétan a klímádat.

(#25940) Male válasza pjen (#25939) üzenetére


Male
nagyúr

Amikor én csináltattam, akkor a klíma igazolása még kellett a COP értékről... már nem kell az sem?

(#25941) #73959936 válasza Male (#25940) üzenetére


#73959936
törölt tag

de kell, igen. ha jól tudom - :F

(#25942) Gömbike válasza edk- (#25937) üzenetére


Gömbike
senior tag

Lehet, hogy ez a hatályos jogszabály, de a gyakorlat azt mutatja, hogy 3 felett már nem kukacoskodnak.

Nekem most van folyamatban, a kivitelező is ezt mondta és el is kezdte a folyamat lebonyolítását, a démász ( vagy tudja fene mi a neve a nemzeti mutyi óta ) központjában is ezt a tájékoztatást kaptam.

Egyébként 4-es az értéke.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#25943) #73959936 válasza Gömbike (#25942) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1

ill. meg tudja mondani vki, hogy a szolgáltató által már elfogadott H tarifa bekötés az engedélyezéstől számítva mennyi ideig hajtható végre ? (max.)

[ Szerkesztve ]

(#25944) LanyUs


LanyUs
senior tag

[link] FTXC és FTXF között nem csak a dísz a különbség. Elsőre úgy tűnik, hogy szinte azonos a kettő gép paraméterekben, de -15 fokon már jelentős az eltérés:

Ph TBiv TOL
Model kW °C
  RXF35A / FTXF35A"NEW !" 2,48 -15.0
  RXC35A / FTXC35A"NEW !" 1,94 -14.0

Árkategória ugyanaz.

(#25945) Gabesz84 válasza LanyUs (#25944) üzenetére


Gabesz84
őstag

Jézusom, ezt az oldalt valami egyetemista lapátolta össze házi dolgozatként 2 nap alatt?
Brutálisan használhatatlan...
OK. Gondoltam akkor letöltöm azt a márkát ami érdekel excelben. Nincsenek formázva a cellák... dátumként ismer fel egy csomó mezőt ami nem az :D
+ nem tudom, de nem találom pl panasonicnak A+++ kategóriás gépeit. Szóval lehet hogy még csak nem is friss a lista.

[ Szerkesztve ]

(#25946) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm vásárolt 1 Midea klímát (moba30-12hfn1-qrd0gw) és megkért, hogy ehhez keressek neki kültéri fali konzolt/tartót. Tudnátok segíteni, hogy pontosan milyen is kell neki és hol érdemes megvásárolni ill mi mondható jó árnak. Plusz mire érdemes figyelni. Szigetelt fal esetén gondolom más a helyzet.

(egyébként mi a véleményetek erről a típusról?)

Köszi

(#25947) tibibi válasza Gömbike (#25942) üzenetére


tibibi
őstag

Merre vagy helyileg? Itt Kecskeméten katasztrófális a démász partnerek hozzá állása :W Új bekötést 6 hónapja nem hajlandó megcsinálni pedig ismerős ( más el se vállalta! ) 375k fizettem .A H tarifát meg konkrétan senki nem vállalja időhiány miatt !

(#25948) Lassú Víz válasza gorje (#25946) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A klímám gépkönyvéből kiindulva volt benne egy ábra, amin adottak voltak a méretek. Azt is lerajzolták, hogy mennyi a minimális távolság a fal és a kültéri egység között. Megadták még a kültéri súlyát. A helyi körülmények ismeretében ennyi adat elég a tartó kiválasztásához. Mégis azt javaslom, hogy a telepítést bízza klímás szakemberre. Ő felmérés után hozni fogja a megfelelő tartót éppúgy, mint a megfelelő csöveket.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25949) nemeth.akos


nemeth.akos
csendes tag

Sziasztok. Ma elvoltam a klimasnál, mindenképpen egy Gree márkát akart ajánlani hogy abban plazma szűrő minden benne van fullos gép, de en a Toshiba markat vagy a többi japant akartam, de a green 200 er a fullos kapom a Toshibabol meg a az alapot kapom 200 er 3.3kw körüli néztünk. Mi a véleményetek kell az a plazma szűrő ? Meg milyen klímát ajánlatok ti 3.5kw körüli kellene.? Megérné a green? Vagy aldozzak tobbet Toshiba plazma szűrésére ?

Meg másik Toshiba add 10 év garanciát 10 000ft ér, de azt nem tudjuk h teljes körű e? Felhívnám a magyarországi toshiba kirendeltséget de nem talaltam elérhetőséget, esetleg info vkinek ?

[ Szerkesztve ]

(#25950) Gömbike válasza tibibi (#25947) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kecskemét melletti nagyváros délre.

Hihetetlen milyen messze lakunk felcsúttól😥

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.