Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Flashcash válasza realist (#13207) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mi a neve ennek a cégnek? (csak, hogy el tudjuk kerülni messzire)

(#13252) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Gree Nubian 7kw-os beltéri egysége a boltban olyan hangokat kezdett mostanában néha-néha hallatni, mintha egy bogár röpködne benne.
Ma történt, hogy egész napos működés után lekapcsoltam, de akkor vettem észre, hogy az X-Fan funkció nem aktív. Visszakapcsoltam, hogy mégis száradjon, erre erőteljesen el kezdett prüszkölni, és körömnagyságú jégdarabok repültek (!) ki belőle. Megtapogattam a belsejét, és a légterelő lamellák mögül még tudtam jeget kikotorni. A szerviz csak hétfőn reggel tud jönni, garis az egység, azzal nincs gond, csak holnap délelőtt még mennie kellene 4 órát, mert a lapos tetős épületben megsülünk. Merjem járatni?

Köszi előre is: Zsolt

(#13253) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Daikin FTXB35C
Róla vélemény?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13254) Kékes525 válasza Sirandrish (#13253) üzenetére


Kékes525
félisten

Elég olcsó, jó márka, csendes. Szerintem megéri.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13255) koxx válasza Sirandrish (#13253) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha van időd olvasd végig [link]

(#13256) Sirandrish válasza koxx (#13255) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sok rosszat nem mond a Daikinről...még a belépőszintről sem :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13257) windy válasza Sirandrish (#13256) üzenetére


windy
tag

Nem tudok rosszat mondani a Daikinról, mivel jók a tapasztalataink. Az FTXB/RXB modell most már két éve van a piacon, és az eladott és felszerelt darabszámból az alábbi konklúziót tudom levonni.

Ár-érték arányban az egyik legjobb választás, mivel a 200 ezer alatti kategóriában (3,5 kW-os teljesítményre vetítve) szinte csak kínai és koreai vetélytársai akadnak, amik azért lényegesen alacsonyabb minőséget képviselnek. Meghibásodással a két év alatt két esetben találkoztam, az egyik egy vezérlőpanel-csere (nem tudjuk az okát, de szerintem a szerelő elkötötte a telepítéskor a vezérlést és amiatt elpukkant valami a panelen) a másik pedig gyárilag lyukas kültéri hőcserélő. Ez így ezrelék alatti meghibásodási arány, ami mindenképpen pozitívum. Negatívum viszont a szériánál, hogy több esetben zörgő kültéri egységgel találkoztunk, ami abból adódott, hogy az alaplemezhez nagyon közel van a hőcserélő, és a kompresszor bizonyos fordulatánál a vibráció miatt a két lemez összeér, összerezonál, és ez elég csúnya zajt kelt. Minden esetben sikerült a jelenséget megszüntetni, de azért ezt a dolgot nem lenne korrekt elhallgatni, ha értékeljük a berendezést. Ha nem Daikinról lenne szó, hanem valamelyik koreai vagy kínai márkáról, akkor szóba szót sem ejtenénk erről a problémáról, mert azoknál ez mindennapos, fel sem tűnik, a Daikin esetében viszont valószínűleg az olcsósítás eredménye.

Egyébként jelenleg az FTXB/RXB modell helyett az FTX..K/RX..K modellt szoktuk ajánlani, ami már nem a belépő kategória, hanem a komfort, és abból is az új K-s beltérivel, ami nagyon szép, csendes, profi. Árban pedig csak tízezerrel drágább.

(#13258) Sirandrish válasza windy (#13257) üzenetére


Sirandrish
legenda

És hol találok 10K különbséggel? Én itt néztem.
Itt az általam kinézett darab jelenleg 173K..viszont a Daikin FTX35J3 / RX35K, már 229K.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13259) tdhenry válasza windy (#13257) üzenetére


tdhenry
tag

Ftxb35c vs. Asyg 12 llcc
Tavaszi/őszi fűtésre használnám elsősorban, meg persze hűtésre is, de az másodlagos.
Véleményed szerint melyiket válasszam?

(#13260) kokov


kokov
tag

Sziasztok, ismeri valaki ezt a Daewoo nano silver típust? Ki lehet valahogy venni a mókuskerék ventit elmosni?

[/L]

(L:/dl/upc/2016-09/03/338299_vp9ob9pbdhaobqcs_3.jpg)(/L)

(L:/dl/upc/2016-09/03/338299_lijuyeqncamqxngu_4.jpg)(/L)

[ Szerkesztve ]

(#13261) athomi


athomi
veterán

Az normális, hogy kikapcsolt állapotban néha halkan kattan egyet a beltéri?

(#13262) Mtbsrác válasza kokov (#13260) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Az alsó 3 kép linkje képre kattintva ugyan arra a képre mutat! :)

[ Szerkesztve ]

(#13263) Sirandrish válasza Mtbsrác (#13262) üzenetére


Sirandrish
legenda

Direkt...úgy tudsz ránagyítani...csak kicsit elcsúszott a link gondolom..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13264) TeeJay válasza windy (#13257) üzenetére


TeeJay
félisten

a weblapotokon hol van az a 10ezerrel drágább FTX...K példány mert én FTXB-t látok meg FTX..J3-at meg FTXS..K-t de utóbbi kettő nem 10ezerrel drágább az FTXB-től

persze mikor bementem az ütletbe hozzátok a srácok nekem is sima 2,5KW-os FTXB-t ajánlották bátran csak ha van picit drágábban jobb arról én is szívesen vennék infókat :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13265) windy válasza tdhenry (#13259) üzenetére


windy
tag

Én ezek közül, ha egy árban lennének, akkor a Fujit választanám. Ha van közte már 20.000 különbség, akkor a Daikint. De nézd meg szerintem te is a Daikin FTX35K/RX35K berendezést, magasabb kategória és nálunk annyiba sem kerül, mint a Fuji.

(#13266) windy válasza Sirandrish (#13258) üzenetére


windy
tag

Akkor ne ott nézd. Egyébként is klímát nem webáruházban érdemes venni, hanem szaküzletben, ahol teljes szolgáltatást és terméktámogatást is kapsz.

(#13267) windy válasza TeeJay (#13264) üzenetére


windy
tag

Nincs még fenn az akció a honlapunkon, mert van egy kis harc az ár miatt, amivel megjelentethetjük az adott gépet. Ha megnézed az árgépen, vagy az érukeresőn a Daikin FTX35K/RX35K gépet, akkor 330.000 forint körül hirdetik. Ehhez képest mi több, mint százezerrel olcsóbban adjuk, és ezt nem feltétlenül nézi jó szemmel a konkurencia, ezért még keressük a módját, hogy miként tudjuk megjeleníteni a weben, milyen konstrukcióban.

(#13268) Sirandrish válasza windy (#13266) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sajnos a környékemen nem nagyon van olyan szaküzlet :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13269) Zeki válasza Sirandrish (#13268) üzenetére


Zeki
nagyúr

Megbeszéled Windyvel a dolgot, és ha nem olyan messze laksz ahol a madár se jár, lehet hogy telepítened is neked egyet.
Pesti cég, de Kecskeméten is telepítenek.

(#13270) Sirandrish válasza Zeki (#13269) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nyíregyháza mellett lakom...a madár éppen jár erre de Pest ettől még k*rva messze van...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13271) kokov válasza Mtbsrác (#13262) üzenetére


kokov
tag

Kösz, próbáltam javítani, de reménytelen, túl bugos volt ez a kettes fájlnévnek.

Fú gyerekek, ezt ne próbáljátok ki otthon. Volt kint a klímás a melóban, mondtam neki „Álljál meg! Azonnal töltsél át egy kis cuccot ebbe a flakonba!” adott egy kis gombaölőt meg titkos összetevőt. Gondoltam, na! Majd most! Aha, a rák tudja, hogyan lehet kikapni ebből a gány Daewoo-ból a mókuskereket. Darabig feszültem rajta, aztán elkezdtem fent letisztítani.
Tömködhettem a rongyot a lapátok közé egy öreg műanyag fésűvel egyesével. Volt 3 ilyen vödröm, szóval valamit ért, de a végére már azt hittem megszülök valamit a létrán.

Még mindig nem volt szerintem tökéletes, de már összetettem. Elegem lett belőle. Illatra jó lett, beteg eddig sem voltam tőle, szóval végül is rendben van, de ne próbáljátok ki.
Bezzeg a klímás gyerek a melóban egy mozdulattal kikapta a Fisherből a kereket. Vitte a csap alá, mint kutya a rongyot. Úgy könnyű. Aztán csak írta a számlát.

(#13272) baloghgabor válasza windy (#13267) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Szia, korrekt összehasonlítást kaphatnék: FUJITSU 09 LTCA és az általad ajánlott DAIKIN között. Fűtésre (csak) lenne használva, 40m3 (légköbméteres), vályogfalú épületben, nagyszobában. Világ végén való telepítéssel (Szeged is 35km). Ebben a hónapban, legkésőbb jövő hónap közepéig. Privátban is megköszönöm válaszodat! ;)

bégé

(#13273) tdhenry válasza windy (#13265) üzenetére


tdhenry
tag

Köszi, akkor marad a daikin. Az én olvasatomban csak a 10 év garancia amiben többet tud (alapadatokat összehasonlítva). Te biztos többet tudsz :)

(#13274) windy válasza baloghgabor (#13272) üzenetére


windy
tag

Szia. Én nem hasonlítanám össze ezt a két gépet, hiszen nem egy kategória. Az LTCA a Fuji csúcskategóriás gépe, tehát minden benne van, amit a gyártó kifejleszt. Kb. a Daikin Emurával kellene összehasonlítani. Annak az ára meg elég horror. Nagyon jó gép az LTCA és szép is, úgyhogy jó választás.

(#13275) windy válasza tdhenry (#13273) üzenetére


windy
tag

A Daikinhoz is lehet kérni a tíz év garit, ugyanazokkal a feltételekkel, mint a Fujihoz, sőt még az sincs kikötve, hogy nem fűthetsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#13276) baloghgabor válasza windy (#13274) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nagyon köszi! Az ára (vagyis a kevezményesebb) okán érdeklődtem. Főként fűtésre lesz használva, aminek hamarosan eljön az ideje, így nemsokára a falon kellene lennie. ;)

bégé

(#13277) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Még régebbi hozzászólások közt olvastam, hogy a Daikin és a Pana-nak van nálunk hazai képviselete? Tehát, ha alkatrséz kell akkor ezekhez lehet a leghamarabb szerezni. Ez még mindig így van?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13278) Nerazim válasza Nerazim (#13277) üzenetére


Nerazim
őstag

Mod.: Csak a Daikin-nak van, bocsi a kérdés így akkor oka fogyottá vált.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13279) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Windy: egy kérdésem volna.
- Milyen hőmérsékletű a gáz a klímákban mikor hűtenek? A beltéri egységnél, mondjuk on-off-os klíma esetén. Pusztán a kiváncsiság hajt eddig érdemi választ nemkaptam rá sehonnét sem. Talán te tudsz segíteni :R. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#13280) Zeki válasza Nerazim (#13277) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gyártói képviselete a Daikinnak van.
De ha jó az importőr, akkor a többi márkának is okés.
Ezt nyilván külön kell leinformálni.

(#13281) tdhenry válasza windy (#13275) üzenetére


tdhenry
tag

Ezt hogy tudom elintézni? Mert ha lenne arra is 10 év annak nagyon örülnék.

(#13282) Nerazim válasza Zeki (#13280) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a megerősítést. Most úgy néz ki, hogy Daikin FTXB35C lesz a kiszemelt :) Az itt olvasottak alapján nekem tökéletesen megfelel.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13283) windy válasza Mtbsrác (#13279) üzenetére


windy
tag

Szia. Erre a kérdésre azért nehéz válaszolni, mert a rendszer különböző részein különböző a hűtőközeg hőmérséklete. A kompresszorból kilépő összenyomott gáz hőmérséklete 80-90 °C körüli lehet, majd a kondenzátorban cseppfolyósodik a ventillátoros hűtés hatására, az innen kilépő folyadék hőmérséklete már lényegesen alacsonyabb, a pontos adatot nem tudom megadni, mert az túl sok mindentől függ, pl. a ventillátorral átszívott hűtőlevegő hőmérsékletétől. Hozzávetőlegesen egyébként 40-50 °C lehet. Ezután a fojtáson keresztül belép a meleg folyékony halmazállapotú hűtőközeg az elpárologtatóba, ahol a nyomáscsökkenés és hőközlés hatására ismét gáz halmazállapotba kerül, itt a hőmérséklet, ha üzemszerű a működés, akkor 0 °C -hoz van közel. Így elkerülhető a hőcserélő jegesedése, és mégis a legnagyobb hatékonyságú a hűtés. Itt természetesen a hűtendő helyiség levegő-hőmérsékletének hatására a hűtőközeg hőmérséklete is emelkedik, és visszaérkezik a kompresszorba, és kezdődik elölről az egész folyamat. A kompresszorba érkező közeg hőmérséklete ismét elég nagy intervallumban mozoghat, nagyban függ a fűtőlevegő hőfokától.

(#13284) windy válasza Nerazim (#13282) üzenetére


windy
tag

Én megnézném a helyedben ezt a gépet is : Daikin FTX35K/RX35K. sokkal szebb a beltérije, modernebb, és mi nem találkoztunk még ennél a tipusnál a "B"-s gépnél előforduló kültéri zörgéssel. Nálunk most az ára is az általad kinézett közelében van.

(#13285) koxx válasza windy (#13284) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az RX-nek is zörög a kültérije szárítás üzemmódban. Más esetben nem tapasztaltam. Lehet vele kezdeni vmit?

(#13286) Sirandrish válasza windy (#13284) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tudnád linkelni azt a hasonló árat?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13287) windy válasza koxx (#13285) üzenetére


windy
tag

Szerintem mindenképpen. Egyébként ez teljesen másból adódik, és egyedi eset, nem a tipusra jellemző probléma.

(#13288) koxx válasza windy (#13287) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor majd kereslek ha kicsit alábbhagy a klímaszezon.

(#13289) Nerazim válasza windy (#13284) üzenetére


Nerazim
őstag

Nyíregyházán lakom ezért eléggé kiesik nekem, de rákérdezek a szerelőmnél majd, hogy mennyiért tudna egy ilyet hozni, ha esetleg csak a webshopos áron tudja (~330e) akkor mit lehet tenni, gondolom garanciát ő se vállal egy olyan klímáért amit nem ő szerez be.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13290) TeeJay válasza windy (#13284) üzenetére


TeeJay
félisten

ez ugye nem csak 1-2hetes akció hanem tartósan ilyen jó ára lesz :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13291) windy válasza TeeJay (#13290) üzenetére


windy
tag

Nem tudom meddig tudjuk ezt az árat adni, de szerintem csak a raktárkészlet erejéig...

(#13292) Zeki válasza Sirandrish (#13286) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem linkelheti. Max PÜ-ben írhatja le. Írta miért.

(#13293) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

5kW-os teljesítményben mit ajánlanátok? 62 nm-es lakásra ekkora teljesítményűt javasolt a klímás emberem. Ahogy olvasom főleg a Daikin, illetve Panasonic márkák a "nem gagyik". Konkrét ajánlott típusok esetleg? Fontos lenne a megbízhatóság, illetve, hogy ne nézzen ki szarul se a beltéri egység. :D

Köszi szépen előre is!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13294) koxx válasza la_cc (#13293) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Attól függ milyen a lakás elosztása. Ha a 62nm egy légtér akkor sem biztos, hogy szükséges 5kW, de felosztva meg pláne nincs értelme.

(#13295) la_cc válasza koxx (#13294) üzenetére


la_cc
addikt

Az elosztás miatt mondta az 5kW-t elvileg. A nappaliban lenne a klíma és szeretném, ha az egész lakást lehűtené. Az elosztás úgy néz ki, hogy az nappali + konyha + ebédlő egy légtér és a lakás másik végében van a háló egy kis T-alakú közlekedővel elválasztva, tehát a klíma nem tudna "direktben" átfújni. Amúgy természetesen nem ragaszkodom én se a drágább 5kW-s klímához, ha nem muszáj... :) Valamint szeretném egy beltérivel megúszni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13296) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Előcsöveztettem egy épülő lakásban a klímát. Az normális, hogy az egyik rézcsőnek nagyobb a keresztmetszete, mint a másiknak?

(#13297) koxx válasza la_cc (#13295) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem nem fogja sokkal jobban lehűteni. Viszont ahova felszerelik ott nem fogsz megmaradni alatta.
Másrészt egy jobbfajta 5kW-os klíma ára... :(

(#13298) windy válasza la_cc (#13293) üzenetére


windy
tag

Azért én lehet, hogy elgondolkodnék a két darab kisebb teljesítményűn. Lehet, hogy árban sem lenne sok különbség, de komfortban mindenképpen jobb lenne az eredmény.

(#13299) windy válasza mm00 (#13296) üzenetére


windy
tag

Igen, normális.

(#13300) mm00 válasza windy (#13299) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszi!

És az általad említett Daikin FTX35K/RX35K géphez tényleg, hogyha kéri az ember akkor nem feláras a Wifi modul? Valami ilyesmi van a katalógusban, de elég homályos, hogy csak akkor alaptartozék, ha kéred.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.