Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) DonThomasino válasza Dayco (#13800) üzenetére


DonThomasino
veterán

Engem is érdekelne menniy a MSZ-DM35VA/MUZ-DM35VA stanby ban.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13802) windy válasza Dayco (#13800) üzenetére


windy
tag

Szivesen. Nagyon jó az a Daikin, de sajnos ez az egy hátránya megvan. A K-s beltéri egyébként sokkal szebb, modernebb és csendesebb is. A 2016-os Mitsu (MSZ-DM sorozat) szintén 1 Vh standby fogyasztással bír, de azért az egy alapgép, olyan, mint a Daikin FTXB/RXB, messze van az általad kinézett készüléktől.

A Samsung 2016-os gépei is pontosan azt a minőséget hozták, mint az előző pár évben. Bár lényegesen kevesebbel találkozunk, a százalékos meghibásodási arányt ugyanúgy látjuk, csak nem többszáz gépre kivetítve. Továbbra is a magasan a legkockázatosabb márka minőség szempontjából a Samsung. Elég egybehangzó a vélemény, hogy akkor már inkább Gree...

(#13803) windy válasza Tigerclaw (#13799) üzenetére


windy
tag

Az azért nagyban függ attól, hogy hol veszed... Nálunk talán 30-40 ezer a különbség.....

(#13804) kjanek válasza windy (#13792) üzenetére


kjanek
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a választ, akkor valószínűleg a Mitsu lesz.
Esetleg Veszprém környéki kivitelező céget tudnál ajánlani? (egy meglévő normálisan felszerelt 9 éves splitklíma helyére kerülne majd.)

Előre is köszönöm.

(#13805) kjanek válasza Male (#13791) üzenetére


kjanek
csendes tag

Jó lehetne a Klímacommando de ha valami gond van azért nem lenne rossz ha fél évnél hamarabb reagálnának. :)

(#13806) DonThomasino válasza windy (#13802) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez az 1 Vh miben van megadva ? :U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13807) vizipok74 válasza DonThomasino (#13806) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Wh lesz az. 1 watt/óra.

[ Szerkesztve ]

(#13808) koxx válasza DonThomasino (#13806) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondolom Wh akart lenni.

(#13809) pjen válasza DonThomasino (#13806) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem W/h ra gondolt. :)

(#13810) DonThomasino válasza pjen (#13809) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi srácok. :)

Tulajdonképpen mihez kell a klímának az az 1W ?
Pont szerelés előtt vagyok,
érdemes esetleg egy kapcsolót vagy megszakítót beiktatni ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13811) pjen válasza DonThomasino (#13810) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen mi bajod vele?kb 1000 óra alatt fogyaszt 40ft ot.Végeredményben kikapcsolhatnád,vagy mint nálam kihúzhatod a konnektorból,de akkor nem Tudod a távirányítóval indítani.

(#13812) DonThomasino válasza pjen (#13811) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nincs vele bajom de mindek fogyasszon feleslegesen ősztől nyárig ?
Én kihúzni nem tudom mert elvileg dirketbe lesz kötve.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13813) pjen válasza DonThomasino (#13812) üzenetére


pjen
félisten

Akkor viszont lesz külön kismegszakítója azt le Tudod csapni.Mondjuk én azzal is fűtök.

(#13814) krx21 válasza Dayco (#13800) üzenetére


krx21
nagyúr

Készenléti üzemmódban 100%-al csökken minen klíma fogyasztása. (OFF) Energia takarékos készenlét inkább csak rossz forditásból lehet. Az energia takarékos mód, mindenhol kb. annyi, mintha feljebb vennéd a hőmérsékletet (hűtésnél). Tehát ha a legalacsonyabb teljesítmény felvételü még hűtő üzemet keresed, akkor azt kell megnézni, hogy meddig tud leszabályozni a klíma, illetve milyen hatékonyságú a rendszer...
Amúgy egy klíma stanby-ban 2-3 watt lehet max..

[ Szerkesztve ]

(#13815) Zeki válasza Dayco (#13800) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha ilyen új modellel már most gondok lennének, az szériahiba.

(#13816) windy válasza krx21 (#13814) üzenetére


windy
tag

Igen Wh, elnézést, elütés volt.

(#13817) krx21 válasza windy (#13816) üzenetére


krx21
nagyúr

Látom, vissza olvastam. :K
Amúgy az én klímám ventilátor 1-es fokozatban fogyaszt 7watt/h-át... (megmértem...)
A legutolsó kompresszoros teljessítmény minimum hűtésnél kb. 130-140 watt... A max: 1250watt.

[ Szerkesztve ]

(#13818) tdhenry válasza windy (#13802) üzenetére


tdhenry
tag

Ez "a K-s beltèrije csendesebb mint az ftxb" ez számomra èrthetetlen. Az ftxb is kurva csendes.

(#13819) hzx0 válasza DonThomasino (#13801) üzenetére


hzx0
aktív tag

MITSUBISHI MSZ-DM35 én mérem egy konektoros fogyasztás mérövel pontosan 1.2 watt/óra wifi modulal a készenléti fogyasztása.

(#13820) DonThomasino válasza hzx0 (#13819) üzenetére


DonThomasino
veterán

Váóóó Köszi. :R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13821) ricsi0307 válasza Dayco (#13800) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Én is kicsi keretből gazdálkodtam, próbáltam a legalacsonyabb árat megtalálni, de a Samsung, Lg meg a Whirlpool ezek ellenre se jöhetett szóba, én ugyan egy Gree Comfort Pluszt választottam erre futotta, ami szintén nem egy csúcs gép de ezektől mindenképp jobb.

[ Szerkesztve ]

(#13822) krx21 válasza hzx0 (#13819) üzenetére


krx21
nagyúr

Bizony. Áram takarékosságból nem is igazán érdemes kihúzni. Legfeljebb ha téli szezonba nincs használva, akkor is inkább csak azért, hogy véletlenül ne kapjon a hálózatból túláramot, egy villám miatt és hogy a gyerek ne tudja bekapcsolni...

(#13823) Tigerclaw válasza DonThomasino (#13810) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mivel a távirányító jelét figyelnie kell, illetve ha be van programozva nem kapcsolhatja ki magát teljesen, hogy figyelje az időt és a hőmérsékletet. Illetve elképzelhető hogy vannak védelmi mechanizmusok, amik bizonyos szenzorjelekre reagálnak. (pl. nagyon alacsony/magas hőmérséklet) Az 1W nagyon jó standby érték (ha igaz).

Teljesen kikapcsolni inkább azért éri meg, ha sokáig üzemen kívül van, hogy megvédd a berendezést vihar esetén a túlfeszültségtől.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13824) kgb79 válasza Dayco (#13794) üzenetére


kgb79
tag

Szia! Én lemértem, 0-1 w között ugrált a fogyasztás mérő kikapcsolt állapotban.

(#13825) windy válasza tdhenry (#13818) üzenetére


windy
tag

Ugyanolyan légszállítás mellett 3 dB/A a különbség, márpedig az elég jelentős. Persze az FTXB 23 dB/A zajszintje is igen alacsony, pár éve még ez volt az elérhető legcsendesebb klíma, más japán gépek 25-26 dB/A, a kínai gépek pedig 35 dB/A legalacsonyabb zajszintet tudtak, de most már fejlődnek ebben is és a 20 dB/A körüli érték a legalacsonyabb. Persze nagyon fontos, hogy ehhez még kapcsolódjon azért légszállítás is, mert könnyű úgy csendesnek lenni, ha nem forog a ventilátor....

[ Szerkesztve ]

(#13826) TeeJay válasza windy (#13803) üzenetére


TeeJay
félisten

weblapotokon a Daikin árak azok maga a készülék vagy már felszerelve érvényes?
illetve nem fogjátok frissíteni mert FTX35K Daikint nem is látok csak FTXB van olcsón utána meg egyből FTXS ami meg profi így túl drága

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13827) Zeki válasza TeeJay (#13826) üzenetére


Zeki
nagyúr

Windyék weblapja hivatalos. :) A nem hivatalos az meg PÜ. :)

(#13828) windy válasza TeeJay (#13826) üzenetére


windy
tag

Szia!

Igazad van, tényleg nincs fenn, úgyhogy intézkedem. A honlapunkon lévő árak általában jóval magasabbak, mint a neten fellelhető webáruházas árak. Ennek az az oka, hogy kiemelt dealerekként be kell tartanunk néhány megegyezést, amit a kis webes cégeknek kevésbé fontos. Ezért kapunk olyan árakat, amivel sokszor jobb ajánlatot tudok adni, mint a legjobb webes ár.

Tehát ha bármelyik gép ára érdekel, akkor keress meg nyugodtan privátban és lehet, hogy igen jó ajánlatot fogok tudni adni.

(#13829) TeeJay válasza windy (#13828) üzenetére


TeeJay
félisten

Ment privát és örülök a weblap frissítésnek mert látom miből tudok választani majd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13830) fulton válasza Male (#13791) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok Ismét.
Beköszöntött a H-tarifás szezon:)

Én csináltam most egy tesztet, 4 napig, a következő ként használtam az LTCA 09-et.
Nappal 21 fok (Economy mód bekapcsolva + a szenzor) - Este 18h tól - reggel 09:00 ig pedig 23 fok (kikapcsolva az Economy mód, és a szenzor) csendes üzzemdóra váltva.

Így a 4 nap óránkénti átlagfogysztásom: 0,175 kw/h lett. Ez kerekítve 100 ft /nap.

Ami érdekes, nekem tavaly a -4, -6 fokban is automatán kb 0,295-0,275 kw fogyasztott nagyjából, csendes üzemmódban 0,315 kw.-ot.
Most hogy este olyan 8 , 9 fok van is ennyit fogyasztást mértem múlt héten.

-Viszont, a mostani "Economy+ szenzor" bekapcsolásával jóval kevesebb mint látható. És hogy őszinte legyek semmi különbséget nem érzékelek a szobában (ezzel az Economy móddal-csökkentett teljesítményen üzemel), hogy hidegebb lenne. Tartja a hőmérsékletet. Majd a mínuszokban kíváncsi leszek mennyire lesz elég ez a kombó így. Majd írok róla.

[ Szerkesztve ]

(#13831) n@p@lm válasza fulton (#13830) üzenetére


n@p@lm
őstag

Azért olyan paramétert is adj meg hogy mennyi a fűtött négyzetméter és hogy mennyire szigetelt a ház. (födém, homlokzat, lábazat, aljzat)

(#13832) fulton válasza n@p@lm (#13831) üzenetére


fulton
addikt

Már azt leírtam.

1 szoba. 4.20 x 4.20 x 2.60

Semmi szigeteles, fa betétes ablak(3mx1.5) +. 2 hideg fal.

(#13833) Male válasza fulton (#13830) üzenetére


Male
nagyúr

Most én is Economy + szenzor módban használom, de a hőfokot sajnos variáltam... kíváncsi vagyok mennyi lesz a fogyasztás (11.08-án olvasom majd le, akkor megint lesz egy teljes havi adat).

(#13834) fulton válasza Male (#13833) üzenetére


fulton
addikt

:) es Te erzekelsz kulonbseget (hidegebbnek erzed pl...)?
Eco on eco off variacio közt?

(#13835) Male válasza fulton (#13834) üzenetére


Male
nagyúr

Azt vettem észre, hogyha pl 17 fok van, bekapcsolom 22 fokra állítva, akkor "simán" pár perc múlva 20 fok van, és mondjuk max 15 perc, és már 22 fok, amit utána tizedfokra tart is végig (meg se mozdul a hőmérő mutatója). Ha ugyanezt Sensor + Eco módban csinálom, akkor mondjuk 10 perc után lesz belőle 20 fok, aztán órák múlva éri csak el a 22 fokot (sőt, van, hogy el sem éri), amit nem is tart olyan stabilan, engedi kicsit jobban lehűlni a szobát, és így nagyobb a hullámzás a hőmérsékletben... pontosabban így van hullámzás, mert simán ezt nem tapasztalom.
(illetve a ventit automata fokozaton hagyva mintha jobban nyomná a levegőt, ami kevésbé meleg, mint a takarékos funkciók nélkül... de ez csak érzésre van, nem 100%)

A hőmérő az asztalon a monitor és a hangfal között, úgy 4 méterre a légkonditól, és nem kap a légáramlatból, direkt úgy helyeztem el, hogy teljesen takarásban legyen, a "visszatérőtől" is.

(#13836) fulton válasza Male (#13835) üzenetére


fulton
addikt

aham értem, akkor több szobára (m2-re) nézve valóban nem bírja úgy, viszont az én szobámnak még elég. (révén hogy csak 1 szobáról van szó) magyarán elegendő oda az a teljesítmény is , amit úgy lead. Viszont ha nem kapcsolom be, akkor végig olyan 275-290w fogyaszt, sose tud lentebb menni akár milyen meleg van kint.
Így nekem előnyösebb...

(#13837) Male válasza fulton (#13836) üzenetére


Male
nagyúr

Nálad ugyan olyan tempóban felfűt így is?

(#13838) fulton válasza Male (#13837) üzenetére


fulton
addikt

Nem. Automatán többször kapcsol csendesbe, míg eco nélkül szinte soha. (nagyon ritkán)

(#13839) tibibi


tibibi
őstag

Sziasztok tegnap beszerelték a klímát főleg fűtés miatt kellett ,GREE Comfort Plusz Inverter GWH12KF lett.
Volt tervbe japán is ,de egyenlőre megteszi ez is . Amit észre vettem ha bekapcsolom a cold plasma funkciót akkor iszonyatosan berezonál és a szobában is hallani a búgást .Ez mennyire normális jelenség ? Egy méter cső van hajlítva, és 30cm fal másik felén van a kültéri, falra fúrt tartón.

[ Szerkesztve ]

(#13840) ppanna válasza tibibi (#13839) üzenetére


ppanna
újonc

Nekem két 3,5 kw-os GREE Smartom van, és nem hangosabb cold plasma üzemmódban, viszont a beltéri egységek alapból jóval zajosabbak, mint ahogy a specifikációban le volt írva, és bevallom kicsit zavar is, dehát így jártam... Fűtés üzemmódban nálam kicsit sípol a kültéri, de szerencsére benn nem hallom.
Btw, neked szereltek be kondenzvíz elvezetőt a kültéri egységhez? Nekem az elmaradt, hiába említettem, hogy fűtésre is szeretném használni, úgyhogy most alá toltam egy vödröt, de valahogy nem érzem ezt túl jó megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

(#13841) tibibi válasza ppanna (#13840) üzenetére


tibibi
őstag

Nem szereltek csak mondta ,hogy ott fog csöpögni télen ha fűtök vele ezért ráhúztam a csövet amit gyárilag adnak hozzá és alá egy vödröt. Akkor lehet felhívom és megkérdezem mi a francért rezonál ennyire ...
ilyen van neked?először nekem is ezt akarta hozni,de állítólag mást küldtek a nagykerből, pedig ez drágább és van benne wifi :U

[ Szerkesztve ]

(#13842) ppanna válasza tibibi (#13841) üzenetére


ppanna
újonc

Köszi a választ! Nekem csövet sem adtak... :(( Viszont ezek szerint nem lesz gond belőle - a jegesedés miatt aggódtam kicsit.
Ilyenem van:
http://www.gree-magyarorszag.hu/klima/gree-smart-inverter-35-kw-klima-szett-gwh12qc-k3dnb4g
A wifi és a fűtés, na meg persze az ár volt a fő szempont. A zajszintet leszámítva egyébként nagyon meg vagyok vele elégedve.
Remélem megoldódik a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#13843) tibibi válasza ppanna (#13842) üzenetére


tibibi
őstag

ha ki tud csepegni és nem fagy bele akkor nem lehet gond .

(#13844) athomi


athomi
veterán

Elkezdtem utánanézni és úgy tűnik, sok város helyi építési szabályzata előírja, hogy a klímaberendezéseket és tartozékait az épülethez igazodó optikai takarással kell ellátni a homlokzaton, valamint véleményeztetni kell a Főépítésszel.

Na ezzel hány szerelő foglalkozik? :D

(#13845) fulton válasza athomi (#13844) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok

Nem tudja valaki hogy tudnám pl ezzel: Broadlink-RM-Pro-Wi-Fi-RF-taviranyito
irányítani a LUCA Fujitsu modelt telóról ?
hogy lehet rá kötni, egyáltalán rá lehet e. Fontos lenne. KÖszönöm

(#13846) ricsi0307 válasza fulton (#13845) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Szia. Ez a kis kütyü mindent tud irányítani ami infrás, TV-t, Hifi-t, LED világítást, Klímát. Neked csak annyi a dolgod, hogy betanítsd, a kütyüt a távirányítóval, ami jobb esetbe csak egy gombnyomás, ha már fent van az adatbázisban, vagy egyesével ha nincs. Ha ez megvan akkor tulajdonképpen bárhonnan tudod kapcsolgatni az otthoni cuccokat, ha van neted.Tudomásom szerint ebben a típusban már van beépített hőmérő, így azt is megtudod nézni távolról, és automatizálni ha úgy kívánod.

(#13847) tibibi válasza ricsi0307 (#13846) üzenetére


tibibi
őstag

Te használsz ilyet ?

(#13848) ricsi0307 válasza tibibi (#13847) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Igen a BlackBean nevű kistestvérét.

(#13849) tibibi válasza ricsi0307 (#13848) üzenetére


tibibi
őstag

Nem találtam róla leírást minden klímát tud működtetni ?

(#13850) windy válasza tibibi (#13849) üzenetére


windy
tag

Igen. Teljesen univerzális, minden infrás távvezérlőt helyettesíteni tudsz vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.