Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Zeki válasza Rayyy (#12798) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hűtésnél elért hőfok után leáll, párátlanításnál nem áll le, de legkisebb fokozaton működik, hogy ne hűtsön annyira.

(#12802) BBéci válasza Zeki (#12801) üzenetére


BBéci
titán

Nálam párátlanításkor még a beltéri ventilátora is leáll időnként, ez hűtés üzemmódban sosem fordul elő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12803) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Az "akciós" Whirlpool klíma éjjel dobta szűrőbetét tisztításra a jelzést.Eltelt a 200 óra....
Éjjel nem volt kedvem felkelni hozzá,de szeme sarkából láttam,hogy villog.Reggel elmostam,most dolgozik.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#12804) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Sziasztok!

Bent lakok a város forgalmas részén, és sajnos már 1 év után is kezd látszani a mókuskeréken a megülő por, hiába tisztítom 2-3 hetente a proszűrőit. Esetleg valami ötlet a tisztítására?
Panasonic split.
Gondoltam valami ecsettel benyúlni és közben egy vékonycsövű porszívóval kiszívni, de ha valakinek van vmi jobb megoldása szívesen olvasom. Magát a burkolatot nem merem felnytni, bár akkor biztos jobban hozzáférnék... :))

Kórrhhááázzz????

(#12805) Rayyy válasza Zeki (#12801) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ó, pedig azt hittem, hogy sokkal misztikusabb a válasz... például bent elindul valami szuperkomplex nanotechnológiai folyamat, és sok kis robot a vízbűl veszi ki a zokszigént :(
Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#12806) Zeki válasza Rayyy (#12805) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyszer olyan is lesz, csak akkor mi már nem élünk...

(#12807) fgabor87 válasza Zeki (#12781) üzenetére


fgabor87
tag

Köszönöm a választ!
Idén már biztos nem lesz belőle semmi, mert sajnos helyet sem találtam még neki.

A kondenzvíz kivezetés mindig a beltéri legaljánál van? Ez egyáltalán nem emelkedhet? Lehet, hogy kb 2 centin múlik majd, hogy a falban futó, már meglévő kábelcsatornába bele lehet-e vezetni. Már azért a 2 centi emelkedésért is kell kondenzvíz szivattyú?

Persze ez attól is függ, hogy mennyire magas a beltéri, és hogy fel lehet-e rakni egészen a plafonig, vagy kell egy kis helyet hagyni.

(#12808) Zeki válasza fgabor87 (#12807) üzenetére


Zeki
nagyúr

Emelkedésen hogy folyik ki a kondenzvíz? Magától sehogy. Ellenben jól visszafolyik és szépen befolyik a lakásba... az szuper dolog lesz.
Azért olyan 10-15cm-t illdomos hagyni felette.

[ Szerkesztve ]

(#12809) Sungoo válasza fgabor87 (#12807) üzenetére


Sungoo
addikt

Ennek a buta víznek van egy hülye tulajdonsága, miszerint mindig lefelé folyik.

(#12810) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

A klímában mondjuk egy on/off-os készülékben mikor hűt a gáz kb mennyi fokos lehet? Saccomra mint amilyen hőmérsékletü levegőt kifúj. Csupán a kivéncsiség kedvéért kérdem. :DDD

(#12811) Sungoo


Sungoo
addikt

(#12812) fgabor87 válasza Sungoo (#12809) üzenetére


fgabor87
tag

Nem kell ironizálni.
Nyilván azért kérdeztem, mert nem ismerem a klímákat, és nem udtam, hogy van-e valami minimális nyomás, vagy tisztán gravitáció elvű.

A klímagáz csőnél van valami negatív hatása a hossznak, illetve az emelkedésnek? Pl ha nagyjából 10 méter hosszú lenne a cső, de abból kb 5-6 méter tisztán függőleges emelkedés.

(#12813) Zeki válasza fgabor87 (#12812) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott van nyomás, 15 métert is lehet vinni akárhogy.

[ Szerkesztve ]

(#12814) Quqesz válasza Mr.Knight (#12804) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szokott lenni a lidliben v aldiban a porszívóhoz kiegészítként radiátor tisztító fej. Az vékony és be lehet vele nyúlni. Ha a fedelet nyitod fel nem fogsz tudni hozzáférni a mókuskerékhez, csak alulról lehet tudtommal(v leszedni a készülékházat). Amúgy ajtója válogatja, van amit függőbe lehet állítani és úgy könnyebb a hozzáférés.

sungoo
Ez jó :D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12815) fgabor87 válasza Zeki (#12813) üzenetére


fgabor87
tag

Köszi.
Teljesítményen/fogyasztáson nem ront?

(#12816) Zeki válasza fgabor87 (#12815) üzenetére


Zeki
nagyúr

Figyeli a fene. Úgyis mindig más a fogyasztás, mert máskor van be meg kikapcsolva, meg hol többet megy, hol kevesebbet.

(#12817) Quqesz válasza fgabor87 (#12815) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Telepítéskor figyelni kell a készüléknél ajánlott max hosszat, de hogy az függő v víz tök mind1. Telepítéskor feltöltésnél beállítják a kellő nyomásra és ennyi. Ez gáz,könnyű fajsúlyú, ha vízről lenne szó az már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12818) cOxeR


cOxeR
Ármester

Erre esetleg valaki?

"Mennyire jelent az gondot, ha egy nagyobb teljesítményű, 5-7kw klíma légáramába vannak emberek, értem ezalatt pl. a megfázást? Magasságban 2,2m-re lehet szerelni kb, magasabbra nem."

(#12819) BBéci válasza cOxeR (#12818) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki, állj oda egy teljes erővel működő beltéri elé 2 méterre, majd távolodj tőle és megtudod, hol, mennyire zavaró. Nem vagyunk egyformán érzékenyek a hideg huzatra. Én már fáztam meg ilyen módon.
Ha az alja kerül 2,2 méter magasra, az nem vészes, de jobb lenne 2,5-2,6, mivel hatalmas a teljesítménye.
Inkább felszereltetnék két kisebbet, összehasonlíthatatlanul kellemesebb lenne a komfortérzet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12820) athomi


athomi
veterán

Ha valakit érdekel a Metro-ban az Airfel 3.5 kW-os klíma egy 100-as.

Így élőben megnézve, megtapogatva nekem gagyibbnak tűnik az anyagminőség az átlagklímához képest. Kíváncsi lennék a belére...

[ Szerkesztve ]

(#12821) pjen válasza athomi (#12820) üzenetére


pjen
félisten

100K ért mit vársz egy 3,5 ös klímától,reméljük csak kívül gagyi.

(#12822) #54715584 válasza cOxeR (#12818) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam néhány napja van egy 3,5kW-os klíma. Bő 3 méterre ülök tőle és auto módon nagyon zavar a hideg levegő, ami kiáramlik. Ha manuálisan beállítom és leveszem a ventillátor erősségét és a terelőt is a legkisebb lenti állásba állítom, akkor már tűrhető. Ha még erre rápakolom a quiet módot, akkor nem zavar az áramlás.
De ez valószínűleg tényleg egyéni, meg kell tapasztalni. De ez csak akkor zavar, amikor lehűti bekapcsolás után a levegőt, az utánhűtés már nem ennyire zavaró, bár néha tud kellemetlen lenni.

-----------------------

Ha már itt vagyok, kérdés: Pana klíma, a távirányítón a terelő beállításánál 5 fokozat van. A legkisebb beállítás az már majdnem függőleges, vagyis kis szögben maga elé fújná lentre a levegőt a klíma. Ezzel szemben a terelő kb. 45 fokos szögben van, ami a 3-as állás a távirányítón és nem az 5-ös. Ez bug vagy feature? :)

(#12823) Killer01 válasza cOxeR (#12818) üzenetére


Killer01
őstag

Ha meg lehet máshogy oldani (pl a javasolt 2 klíma 1 nagy-teljesítményű helyett) inkább azt válaszd. Kimondottan hideg jön a beltériből, nem egészséges ha direktben az emberre megy. A teljesítményből következtetve nagy a helyiség mérete ahol hűteni kell, szóval alap venti fokozaton meg kevés lehet amit nyújt.

(#12824) pjen válasza #54715584 (#12822) üzenetére


pjen
félisten

Én panám is olyan,a piktogram a távon szerintem csak egy viszonyítási alap.

(#12825) cOxeR


cOxeR
Ármester

BBéci, monstre, Killer01
Köszönöm!

Az a helyzet, hogy ez egy meglehetősen nagy tér több mint 100m2, a belmagasság duplája a lakosságinak, nem tehetek kis teljesítményűeket, nagyságrendileg 10-15kw-ot kellene minimum tennem és ezt a lehető legkevesebb egységből. Ezért kell nagyobb teljesítményt tennem, mert ha kevés a két egység, akkor így se úszom meg egy harmadik beszerelését.
Ráadásul az épület nem saját, így árérzékeny a megoldás... nem tudom pontosan meddig is lesz meg ez a hely, az is lehet, hogy 5-10 év... de az is hogy 2-3...

(#12826) Killer01 válasza cOxeR (#12825) üzenetére


Killer01
őstag

ha 4-5 méter a belmagasság miért nem mehet feljebb a beltéri?

(#12827) krx21 válasza #54715584 (#12822) üzenetére


krx21
nagyúr

Tervezési hiba. Alap, hogy a beltéri egységet, úgy kell elhelyezni, azon kívül, hogy hatékonyan hűtse a szobát, hogy az általános tartozkodási helyet ne éritse közvetlet a légáram... Nagyon könnyen meg lehet fázni, izületek sem bírják, egy szóval egészségtelen... Magyarán a légáramlatban soha nem szabad tartózkodni huzamosabb ideig.

(#12828) Morris


Morris
veterán

No, felkerültek nálam is Daikin klímák. Mindkettő 3.5kW-os. Nagyon halk. Jó cuccok! :K

(#12829) krx21 válasza Morris (#12828) üzenetére


krx21
nagyúr

Grat. :C Mekkora helyiséget hűtesz vele?

(#12830) Zeki válasza Morris (#12828) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szuper! :)

(#12831) vizipok74 válasza Morris (#12828) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Melyik típus?

(#12832) cOxeR válasza Killer01 (#12826) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vizuális okok miatt. Ez egy kb 7x14m es terem, oldal falon van a világítás, azok mellé lehet szerelni, vagy a rövidebb oldalra ott már kb 3m magasságban, de csak egy oldalra. 14m meg nem áthidalható táv...
Szóval ideális megoldás nem igazán van szerintem.

(#12833) #54715584 válasza krx21 (#12827) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem közvetlen jön rám. Közben visszakövettem a légáramot. Az előtte lévő asztalra megy a levegő, és onnan csapódik rám a kanapéra. Ha nem lenne ott az asztal, akkor nem érne a hideg közvetve sem. Viszont átpakolni a helyiséget nagyon problémás lenne így még gondolkozom a megoldáson.

[ Szerkesztve ]

(#12834) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! Inverteres klímák mennyire tartják stabilan a beállított hőfokot? Mekkora hőingadozás elfogadható? Köszi!

(#12835) Morris válasza krx21 (#12829) üzenetére


Morris
veterán

Egy 25 és egy 9nm-es szobába vannak.
A kisebb a háló. Ott csak az éjszakai hőség miatti kialvatlanságot szeretném megszünteti. A nappaliba pedig az ajtóval szemben van. Így az ebédlőt is éri a friss.
A típusát már elfelejtettem, de a dobozán rajta van, majd megnézem.
Úgy emlékszem FTXB35C

(#12836) pjen válasza Andris_2 (#12834) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy digitális hőmérő szerint +/- 1 fokon belül tartja.

(#12837) krx21 válasza Morris (#12835) üzenetére


krx21
nagyúr

A 9nm-esbe nem sok a 3.5kw? Vagy meddig tud leszabályozni?

(#12838) Andris_2 válasza pjen (#12836) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi!

(#12839) Morris válasza krx21 (#12837) üzenetére


Morris
veterán

Még nem tudom. Egyelőre felújításban vagyunk. Majd kiderül.

(#12840) koxx


koxx
MODERÁTOR

2 szobát le tudnám hűteni egy 3,5-es klímával ha a pirossal jelzett helyre szereltetném? Konyha fürdő rendesen bezárható, nincs semmi a légáramlás útjában, így talán a másik helyiség is lehűthető kicsit. A csövezés lenne talán kicsivel több, ~5-6m.
Alapterület 56nm, belmagasság ~280cm, a szobák egyformák ~20-20nm

[ Szerkesztve ]

(#12841) Sungoo válasza koxx (#12840) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem ugyan így van megoldva. Természetesen a hűtött szoba mindig hidegebb a a másiknál. És néha besegítek egy nagy teljesítményű padlóventilátorral, ami a folyosón átsegíti kicsit a hideg levegőt. :)

(#12842) Razor1 válasza koxx (#12840) üzenetére


Razor1
aktív tag

Csodát azért ne várj tőle, lehet a klímás szobában a kelleténél hidegebbet kell csinálnod, hogy a hátsó szobában is érezhető legyen a hatása.

(#12843) Killer01 válasza koxx (#12840) üzenetére


Killer01
őstag

A kecó tájolása sem mindegy, ha a hátsó -klíma nélküli- szoba sok napfényt kap, akkor még ventivel támogatva sem lesz komfortos.

(#12844) koxx válasza Killer01 (#12843) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kapja a napot rendesen, de talán még ez a megoldás a legjobb amit ki lehet hozni belőle. 2 klíma már túl drága lenne.

(#12845) Zeki válasza koxx (#12844) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az szívás ha napsütötte szobák. Marad a nagy fokozat, plusz venti az előszobába, ami segít a hideg áthurcolásban. De a fal/ablak besugárzott hőjével nem fogja felvenni a versenyt, főleg ha a másikban kikapcsolod, akkor gyorsan bambi lesz emitt.

(#12846) koxx válasza Zeki (#12845) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen tudom főleg úgy, hogy csak reluxák vannak egyelőre. Redőnyt most akarok készíttetni. A ház mondjuk szigetelt, az ablakok újak. Max ha nagyon meleg van akkor fullon fog pörögni a klíma.

(#12847) pjen válasza koxx (#12846) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg egy multi klíma.Nem reklám és meg is szűnt de:a lányoméknál egy Genex multi 1 kültéri 3 beltéri 3 éve hibátlan.

(#12848) koxx válasza pjen (#12847) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Túl drága :/ ennyit nem szánok rá.

(#12849) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek az miért van, hogy melegebb van a szobában mint 26 C-fok
de a 24C-fokra beállított klima nem hűt?
Csak a 23 C-foktól kezd el hűteni a fölött soha.
Mig a másik szobában lévő klima már 26 C-foktól hűt.
Tudtok segíteni?!

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#12850) pjen válasza simon7012 (#12849) üzenetére


pjen
félisten

Tedd közel a hőmérőt a kímához,hátha csak nem keveredik,áramlik a levegő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.