Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) BBéci válasza xxxjjjkkk (#12438) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, nálunk ugyanez a módszer vált be, valóban kevésbé melegszik fel a benti levegő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12452) pjen válasza EQMontoya (#12449) üzenetére


pjen
félisten

Árakat nem igazán ismerem,de én akkor spórolnék még mint megvenni egy tök ismeretlent főleg fűtésre.

(#12453) EQMontoya válasza pjen (#12452) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, fűtésre amúgy is érdemesebb megvenni a nagyobb hátékonyságút, ott már elég sok a használat ahhoz, hogy megtérüljön a dolog.

Same rules apply!

(#12454) pjen válasza EQMontoya (#12453) üzenetére


pjen
félisten

Plussz nyáron ha bedöglik max meleg van,de télen megfagyás?

(#12455) baloghgabor válasza pjen (#12452) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nem tök ismeretlen, csak számomra, elvileg ez is japán és nagyon jók az értékei is: Mitsubishi klíma
Mindenesetre megnézem a mintaboltjukban is, és ott szakembereket is meghallgatok. Tőlük származik a Fujitsu is, két éve hibátlanul működik. ja és megfagyni nem fogok, ha bekrepálna mindkettő véletlen akkor sem :) Van kandallófűtés + sparhelt a ház közepén a konyhában (szabadnaopkon micsoda kajákat készítek ott télen, na ez az off része volt), csak már öregszem és kényelmes vagyok. ;)
Ha valaki ismeri, vagy egyéb tanács van, szívesen veszem!

[ Szerkesztve ]

bégé

(#12456) Zeki válasza baloghgabor (#12455) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na az jó lesz fűtésre! :)

(#12457) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok! Ha 200e max a keret klímánként akkor melyik japán klíma/típus a legjobb fűtésre? Elég, ha a SCOP értékét nézem, hogy melyiknek magasabb?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#12458) #33253120


#33253120
törölt tag

Na. Akasztják a hóhért. :D
A családi tanács szoknyás része úgy döntött, hogy ezen a télen nem akar fával fűteni. Két szoba van, az egyikben elég volt egy teakályha a fűtésre, a másikban egy kis hordozható cserépkályha van.
Az egyik szoba 3*4m ablak keletre néz de előtte fa van, a fal egy sor vályog, egy sor tégla.. A másik 3*3m ablak északra néz.
Persze bent a cégnél is meg fogom kérdezni, de milyen olcsó gépeket tudtok ajánlani a két szobára teljes téli fűtésre? Esetleg előfordulhat, hogy H tarifára fog kerülni egy idő múlva....
A beszerelés nem téma, azt cégen belül megoldjuk.

[ Szerkesztve ]

(#12459) petroczi válasza Zeki (#12444) üzenetére


petroczi
csendes tag

A Whirlpool SPIW412l május elején 100k volt ediginél, de akkor sem mertem megvenni. Most 130k, galanz Arcus 154k, Midea blanc 167k... Galanzról akkor senki sem tud bővebben?

(#12460) Zeki válasza petroczi (#12459) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én nem. Ne olyan klímát akarj venni, amiről senki sehol nem hallott, mert ha beszarik, lehet alkatrész sem lesz.

(#12461) Théodore


Théodore
csendes újonc

Sziasztok!

A klíma 26 fokra van állítva, hűtő üzemmódban van. A páratartalom a szobában kb. 15%-ot nőtt rövid idő alatt (40-ről 55-re). Ez mitől van? Én úgy tudtam, hogy fordítva kellene lennie.

(#12462) pjen válasza Théodore (#12461) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet,hogy felkavarta a levegőt és a lecsapódott pára a levegőbe került,aztán ha tovább megy ez a pára kondenz víz ként ki csöpög és a pára tartalom csökkenni fog?Szerintem...

(#12463) #33253120 válasza pjen (#12462) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Mivel klíma esetében kényszerített légáram van egy felmosás is tud páratartalom növekedést okozni. Meg a benti teregetés, növények, zuhanyzás után vizesen beülni a klíma elé.... És még sokan mások...

(#12464) EQMontoya válasza #33253120 (#12463) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mindez párosul azzal, hogy ha néhány fokot hűl a levegő, de a páratartalom a leírt okok miatt nem csökken, akkor a relatív páratartalom nőni fog, mert a hidegebb levegő sokkal kevesebb vizet tud felvenni.

Same rules apply!

(#12465) Leslie67 válasza baloghgabor (#12455) üzenetére


Leslie67
tag

Anno a másik klímás fórumon, töviről-hegyire kitárgyaltuk a klímákat főleg fűtésügyileg. Zeki (mozikutya :) ) biztosan emléxik még rá.
Kétféle szoftverű klíma van.
Az egyik (pl. Mitsubishi) megpróbál takarékos maradni, hogy a COP számok mindvégig szépek legyenek, ezért ahogy csökken a külső hőmérséklet, úgy csökken a gép felvett hálózatból felvett, ezzel együtt a leadott hőteljesítménye is.
Van a másik "gondolkodású" gép (pl [link] ) amelyik leszarja a takarékosságot és fűt mint a barom!. Van ilyen LG klíma is pl. S12AT modell ami -20 fokban is dolgozik rendületlenül ...
Döntsd el, hogy milyen "gondolkodású" klímát szeretnél venni magadnak, mert nagyon nem mindegy!

A katalógusba az adatok, max kültéri-beltéri fordulaton mért értékek alapján kerülnek bele. Ha fűtésre-hűtésre a legalacsonyabb beltéri fordulatnál, is fogod használni a klímát, a jósági tényezője erősen romlani fog (ilyen mérést nem csinál az EUROVENT), de csendesebb-komfortosabb lesz úgy ...

[ Szerkesztve ]

(#12466) EQMontoya válasza Leslie67 (#12465) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem sokaknak lenne ez hasznos, ha megvan valami archívumban.

Same rules apply!

(#12467) z123456z


z123456z
őstag

Áramszünet nem tehet kárt benne? A kültéri elég soká indult újra, miután lett áram, a beltérin felvillant az összes led aztán ott folytatta, ahol abbahagyta.

(#12468) #33253120 válasza z123456z (#12467) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sima áramszünet nem.

(#12469) z123456z válasza #33253120 (#12468) üzenetére


z123456z
őstag

Akkor megnyugodtam. Amúgy a simán kívül milyen áramszünet van még?

(#12470) Zeki válasza z123456z (#12469) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vihar okozta túlfeszültséges.

(#12471) #33253120 válasza z123456z (#12469) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ami egyéb hibából adódhat a 0.4 hálózaton. Lehet túlfeszültség, csillagponti nulla, meg más előre nem látható események. De ma már a legtöbbet a fogyasztó felé próbálják redukálni szimpla áramszünetnek.

(#12472) z123456z


z123456z
őstag

Köszönöm.

(#12473) baloghgabor válasza Leslie67 (#12465) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nagyon köszönöm, ez lényegre törő volt! Igazából én is ilyet éreztem a Mitsubishinél, nagyon szépek a számok, csak hát azok nem -15°C -ra vetítve vannak (ha jól sejtem, száraz +7°C). Igaz, nagy hidegben eddig is kandalló volt már üzemben a nem főként fűtésre tervezett Fujitsumnál is. Igaz az is eléggé szépen, csöndben és olcsón dolgozott. De most így mégis a Mitsubishi felé hajlok, "öröküzemben" dolgozhatna, ha meg úgyis itthon vagyok és nagyon fáznék a hidegben, akkor lehet és meglátásom szerint kell is kiegészítő fűtés (kandalló, sparhelt, ja és van egy kicsi 400W-os infrapanelom is a szobában, az ágy felett. ;)

bégé

(#12474) Leslie67 válasza EQMontoya (#12466) üzenetére


Leslie67
tag

Sajnos egy vírus miatt megsemmisültek a számítások diagramok, a klímás fórumon meg kb. 2 évet kellene vissza keresni.
baloghgabor-nak is:

Az 12-es LTCA-nál látható egy nem túl szép COP adat, ami jelzi, hogy nagy hidegben is lehet rá számítani, de a tervezett 4 KW-ból -20 foknál is marad 3.63 KW(ez kiváló!):
" Fűtés min. üzemi hőfok -20°C 3.63 kW / COP 1.84 "

Ha fűtésre kellene én Mitsut biztosan nem választanék. A tervezett 3,2 KW-os teljesítményből, -15 foknál marad 2 KW:
" Fűtés min. üzemi hőfok -15°C 2 kW / COP 2.2 "

Lehet tévedek, de úgy látom, hogy a Mitsu csinált egy 5KW-os gépet, majd szoftveresen több szintre lekorlátozza, így lett 18-22-25-35-42-50-es jelzésű gép (értsd ezeket a számokat KW-ra). A legkisebb gépnél nem csoda, ha gyönyörűek a COP számok. Lehetnek is, hiszen az 5 KW-os gép, 1.8 KW-on rettenet részterhelésen megyeget. Van azért egy szint ami alá már nem lehet lemenni, mert onnantól kezdve átbillen a mérleg.
A Mitsu nincs egyedül ezzel, mert a többi gyártó is csinál kettes - hármas ikreket!
Ha jók az emlékeim akkor a Fujitsu LTCA-nál van 09-es és egy 12-es verziójú gép. A beltérik mérete megegyezi, de a kültérik már NEM!
Ritkán van -20 fok, de ha van, akkor se álljon már le a klíma! Nekem van egy 07-es Fujitsu LECA (is) ami -15 foknál leáll majd -13-nál újra indul. Igazából nem probléma mert van mellette konvektor, de akkor is ...

Szóval, ha fűteni kell a klíma, akkor sokkal inkább a Fujitsu LTCA!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#12475) baloghgabor válasza Leslie67 (#12474) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Kár, hogy nincsenek meg, de én is vélekszem rá. Anno ezért vettem Fujitsut, mert sok jót írtatok róla! Igaz nem fűtésre termett, de az akkori keret annyi volt és a kisszobában jól telelt 2 szezont. ;)
Szóval elgondolkató, amit írtál. Sajnos a profi Fujitsu már bőven 300 felett van, ami hitellel is már meredek sajnos. No és ha hideg van, nem gyötröm úgysem, szerintem élettartamban sem tesz jót extrém időben "erőltetni". Emlékszem az enyém is bírta -15C-ban is, de olvasztgatta sokszor magát. Szóval számomra elérhetőbb árú, de lehet mégis Fujitsu lesz?! ;)

bégé

(#12476) Flashcash válasza Leslie67 (#12474) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Mistsubishi-nél lehet kérni a kültérire a téliesített / csepptálca fűtés opciót (HZ).

pl. 3,5KW klímára az euroventről ugyanannál a típusnál téliesítéssel és anélkül:

[TOL (operating limit temperature) // Ph @ TOL [kW] Declared Heating Capacity @ TOL // COP @TOL]
MUZ-FH35VEHZ/MSZ-FH35VE2 -25.0 C // 2,60 KW // 1,60
MUZ-FH35VE/MSZ-FH35VE2 -15.0 C // 3,20 KW // 2,60

(#12477) Leslie67 válasza Flashcash (#12476) üzenetére


Leslie67
tag

Bármilyen klímánál meg lehet oldani a csepptálca fűtést. A ráköltendő összeg attól függ, hogy milyen szintű automatizációt akarsz.
Ha nem zavar semmit és folyhat-csepeghet lefelé az olvadékvíz, nincs szükség csepptálca fűtésre! [link] [link]
Ha csövön keresztül akarod elvezetni az olvadék vizet, a cső csonk valamennyire lassítja az víz elfolyását. Ekkor lehet a csepptálcát és a cseppcsövet is fűtőszállal ellátni (tapasztalatom szerint elég, ha csak a csőcsonk és a cső van fűtve). Mindezt szigetelő csőbe kell húzni, a cső csonkot öntapadós szivacsos szigetelő szalaggal kell befedni és soha nem fog elfagyni. A vezérlés meg lehet oldani egy időzítő órával is [link] amit tetszés szerint 5-10-15-30 stb perces időzítéssel lehet a fűtőszálat ki-be kapcsolgatni, hogy ne menjen folyamatosan. Ezt ki lehet egészíteni egy termosztáttal. ami 0 fok alatt zárja a kiegészítőfűtés áramkörét. Lehet termisztorral is. Ennek érzékelőjét a kültéri lamellái közé kell dugni és amíg meleg a kültéri addig adja az áramot a fűtőszálnak.
Van sokféle megoldás, csak cél és pénz kérdése ... :)

[ Szerkesztve ]

(#12478) csibor válasza baloghgabor (#12473) üzenetére


csibor
őstag

Azért 2012-es belépőmodellhez képest, még mindig nincs szégyenkezni valója ennek a sorozatnak.

(#12479) Leslie67 válasza csibor (#12478) üzenetére


Leslie67
tag

Van egy ilyen gépem nekem is, de a kültériben csapágyat kellene cserélnem vagy komplett motort ...
Az LG-ben már cseréltem, de ezt nem tudom, hogyan kell szétszedni (főleg úgy, hogy ne törjem szét a kerámiát):

Az LG csapágy cseréjével nem volt gond, de a LECA motorja okoz fejfájást! Azért nagyon nem mindegy, hogy 2500 Ft(kb. ennyibe kerül a két csapágy) vagy 35.000 Ft (kb. ennyibe kerül egy új motor) mire megint csendes lesz a kültéri ...

LG kültéri motor szétszedve:

A "nagy klímások" mélyen hallgatnak arról, hogyan lehetne szétszedni a LECA motorját.
1. nem is tudják hogyan kell szétszedni
2. akkor sem mondanák meg, ha tudnák.
Tudom mert kérdeztem ...

[ Szerkesztve ]

(#12480) csibor válasza Leslie67 (#12479) üzenetére


csibor
őstag

Nekem is 2 van, de nekem még garanciás. Nem merültem még bele, és remélem még 10 évig nem is kell.

(#12481) baloghgabor válasza csibor (#12478) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Bizony, ha hiszed, ha nem, ha volna valahol még a 09-es, eggyel nagyobb modell kapható, olyat rakatnék! Bőven 4 feletti COP, és az ára is 200 alatt volt még nemrégen, míg volt. Nekem tényleg nagyon bevált a 07-es, pedig nem fűtésre tervezett volt. De csöndes, nem fogyaszt sokat és jó időt varázsol bent (persze nem ilyenkor! :) )

bégé

(#12482) csibor válasza baloghgabor (#12481) üzenetére


csibor
őstag

07-es 147k, a 09-es tavaly 153K kaptam meg :)

(#12483) baloghgabor válasza csibor (#12482) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Ezek nagyon jó árak! Ha idén lesz (segítséggel) a 09-es hasonló árban, akkor szerintem Ő lesz az. Tudom az 'IGAZI' Fujitsu, a fűtésre tervezett LTCA , csak több, mint a duplája árben, így álom számomra. (és valljuk be, annyival nem tud többet).

bégé

(#12484) Leslie67 válasza baloghgabor (#12483) üzenetére


Leslie67
tag

A LECA 07-09 tök egyforma, csak szoftveresen különböznek minimálisan (200 Watt) egymástól!!!
Az LECA 1 soros hőcserélős az LTCA és a többi rendesebb klíma 2 soros. Ezért jobbak a mutatóik, vég teljesítményük! Az Ururunál van egy tenyérnyi szélességű, alsó harmadik sor is! :)

[ Szerkesztve ]

(#12485) baloghgabor válasza Leslie67 (#12484) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Akkor testvérek lesznek a két szobában?! ;) De tényleg nem bánom, tök jó berendezések (nekem legalábbis).
Ne is mondd, az URURU SARARA tényleg csak álom marad, pedig ha lenne annyi pénzem . . . ;) No, az tényleg egy Rolls Royce a klímák között!

bégé

(#12486) EQMontoya válasza baloghgabor (#12485) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ururu elég jó, de az is csak -15ig fűt, egy Fuji LThez szerintem már indokolatlan a felár.

Same rules apply!

(#12487) baloghgabor válasza EQMontoya (#12486) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hát igen, vannak nagy ár magasságok. Ha a LECA ~ 160k, az LTCA ~320/k, az ururu meg ~ 640k. Hááát minimum elgondolkodtató. Tudom: Trabant, Opel, Mercedes . . .

bégé

(#12488) Leslie67 válasza EQMontoya (#12486) üzenetére


Leslie67
tag

-20 fokban is fűt!
Szerintem ezt a hőmérsékletet egyik klíma sem szereti ...

http://www.szegedklima.hu/klima/daikin/inverteres-oldalfali/ururu_sarara/ftxr28e-rxr28e.php
Egyetértek! Meglehetősen drága ...
http://www.szegedklima.hu/klima/daikin/inverteres-oldalfali/ururu_sarara/

[ Szerkesztve ]

(#12489) EQMontoya válasza Leslie67 (#12488) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem szereti, de ha működik, az nagy szó.
Pl. itt Budapesten, ha -20 fokig fűt egy klíma, akkor simán bevállalom, hogy ne legyen más fűtésem.
-15-tel ezt még azért némileg hazárdjátéknak érezném. :)

Same rules apply!

(#12490) csibor válasza Leslie67 (#12484) üzenetére


csibor
őstag

A kültéri egység méretben nem azonos. 09-sé nagyobb.

(#12491) Leslie67 válasza csibor (#12490) üzenetére


Leslie67
tag

(#12492) baloghgabor válasza EQMontoya (#12489) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nem szereti, tuti. De én sem szeretem a kemény mínuszokat. ;) De hát én nem Pesten lakom, és mértümk már -30C közelit is. A Trabim megfagyott az erdőben hazafelé (vagyis a benzinhez "adagolt" víz :) ) Szóval marad a kandalló, na meg a sparhelt szabadnapokra! :P A klíma pedig a normál hideg napokon fűtsön nekem.

[ Szerkesztve ]

bégé

(#12493) eventus


eventus
veterán

Samsung Maldives, 3 éves és most romlott el a kompresszor. Majdnem két hét mire lesz új..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12494) hugi0


hugi0
őstag

windy !

Sajnos meg mindig tul meleg van a szobakban. Az igert legkondik nelkul.

Udv: hugi_0

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#12495) pjen válasza hugi0 (#12494) üzenetére


pjen
félisten

Holnap jön a hideg!

(#12496) Sungoo válasza pjen (#12495) üzenetére


Sungoo
addikt

Gonosz! ;]

(#12497) hugi0 válasza pjen (#12495) üzenetére


hugi0
őstag

Ez jo hir. ;)

Az viszont nem, hogy ezzel nincs letudva az idei nyar.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#12498) pjen válasza hugi0 (#12497) üzenetére


pjen
félisten

Kis haladék windy nek.

(#12499) hugi0 válasza pjen (#12498) üzenetére


hugi0
őstag

Jaja - amig nincs kanikula biztosan kevesebben nyaggatjak. ;))

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#12500) tamas.nick válasza hugi0 (#12497) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

1 hete szereltettem be az 50m2-es lakásomba egy 3,5kW Panasonic RE12RKEW típusú klímát.
A kültéri egység óriási, a többi lakóknál kb fele akkorák vannak.
Ez az első légkondim, nincs semmilyen tapasztalatom, ezért pár kérdést feltennék:

1. Kb mennyivel dobhatja meg a villanyszámlámat, ha napi 10 órában megy és 25°C-ra van beállítva (klíma nélkül már reggel 28°C van a lakásban)?

2. Télen központi fűtés mellett érdemes klímával rásegíteni? Több mint 20eFt-ot fizetek a fűtésért, miközben a radiátorok épp, hogy csak langyosak. Földszint miatt nincs lakó, aki alulról fűtene.

3. Karbantartás és tisztításra rákeresve láttam olyan videókat, hogy a klímát atomjaira szedték és úgy pucolták ki, erre mikor van szükség? A szerelőcég a karbantartásra annyit mondott, hogy garancia után házilag is egyszerűen megoldhatom a tisztítást, de kétlem, hogy fertőtlenítő spray-vel sokra mennék.

4. Topikban olvastam, hogy a penész elkerülése miatt érdemes kiszárítani a klímát, viszont sima ventilátoros üzemmód nincs a légkondimon. Milyen módon tudnám megoldani?

5. Ha a beállított hőmérsékletet elérte a gép, akkor is megy tovább a bel- és kültéri egység?

Válaszokat előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.