Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) BBéci válasza Quqesz (#12550) üzenetére


BBéci
titán

Nálam 4 kör: két rotátoros, egy-egy spray és csepegtető. Az üzemidők 15; 13; 10; 25 perc, ez 30 fokig naponta egyszer, a felett vagy emelem 120 %-ra, vagy beiktatok még egy 80 %-os időtartamút, de csepi nélkül. Nem lehet panasz a kert szépségére. Pláne most, a rengeteg esőnek köszönhetően.

Az on/off kültéri is úgy működik, ezért azt gondoltam, az inverteresé csak leszabályoz, nem áll meg teljesen. Esetleg megy a kompresszor és csak a venti áll le?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12552) Quqesz válasza BBéci (#12551) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez mind függ a telektől,elhelyezkedéstől,talajtól. Nálunk sok a homok, a víz hamar eltünik ezért sűrűbben kell locsolni. :)

A kültériben leáll minden ilyenkor. Úgy vettem észre, hogy ha megy a kompresszor, akkor a ventillátor is. De lehet tévedek.....viszont az inverteresnél kell hosszabb idő az adott hőmérsékletből, hogy lekapcsoljon. Pl a fisher klíma kijelzőjén van egy 5 skálás ikon, ami jelzi milyen teljesítményen megy a kompreszor(mint a telókon a térerő ikonja). Sokszor csak 1-et mutat, tehát alacsonyan, de ketyeg. Viszont ha huzamosabb idő óta a beállított hőmérséklet van, akkor nincs vonalka és kint csönd van a kültériben.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12553) EQMontoya válasza Quqesz (#12552) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fura ez a "csend van". Én az erkélyen sem hallom az erkély fölött, a lapostetőn lévő kompresszort. Pedig van még külön silent mode a kültérihez, éjszakára, amit lelkiismereti okokból be szoktam kapcsolni, ha megy éjjel a klíma (hátha esetleg valamiért a szomszéd mégis hallaná nyitott ajtó mellett), de kb. hangtalan a cucc ilyen távolságból. (2-3 méter)

Same rules apply!

(#12554) BBéci válasza Quqesz (#12552) üzenetére


BBéci
titán

Kedvelem ezt a mai időjárást, de csak néhány kánikulai nap után.
Egyébként, ha a nap sütne és nem lenne több (árnyékban) 25 foknál, számomra az lenne az igazi. Klímaberendezés sem kellene itthonra. ;]
A háló és dolgozószobában 21,5, az ebédlőben 21,9, a nappaliban 23 fok uralkodik, köszönhetően a kereszthuzatnak. A különbséget az ÉNy-DK fekvés okozza. Lassan fel kell vennem egy hosszúnadrágot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12555) z123456z válasza EQMontoya (#12553) üzenetére


z123456z
őstag

Miért hallanád, a távolságon kívül még egy fal vagy födém is van köztetek. Ablakon keresztül sem hallani. Sőt, az utcán sem hallom, pedig az erkélyen nem kimondottan csendes.

(#12556) EQMontoya válasza z123456z (#12555) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nincs, az erkély kilóg a ház síkjából, és csak egy üveg teteje van, hogy mégse essen oda az eső. :)
Ilyesmit képzelj el, csak nem panel.

Same rules apply!

(#12557) Leslie67 válasza BBéci (#12554) üzenetére


Leslie67
tag

off.
Béci vagy valaki! Nem tudtok egy JAMO SW 3015-öt eladót? Köszi!
on.

(#12558) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Amikor megy a klíma a csövek felől furcsa hangot hallok, mintha a gáznak lenne hangja. Ez lehetséges? Vagy ez normális? Amikor hűt csak akkor van hangja, ha elérte a hőfokot és csak a ventilátor megy akkor nem hallatszódik. (Gree Comfort Plus 2,6kW)

Előre is köszönöm! :R

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#12559) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Klíma beltérit felszerelnek gipszkartonra (volt redőnytok) is?
"Biztonságos"?

(#12560) Killer01 válasza n@p@lm (#12559) üzenetére


Killer01
őstag

Persze. Nálam gipszkarton "falak" vannak, simán felrakták mindkettőt..nem nehezek, talán 10 kiló sincs egy beltéri.

(#12561) EQMontoya válasza n@p@lm (#12559) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, 9-10kg egy beltéri és 4-5 csavar fogja, nem para.

Same rules apply!

(#12562) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Köszi srácok!

(#12563) Quqesz válasza EQMontoya (#12553) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A csend van az csak metafóra volt. Ha megy a kompresszor azt hallani vmennyire, de semmi nem megy azt észrevenni. Az sem mind1 hova van felrakva. Ha ki a semmibe "szól", akkor csendesebb,mint mikor van vele szemben egy ház/fal, ami visszaveri a hangot. Momentán nem érdekel a zaj, bent oké, kint meg a kert van. Egyedül a midea hozza be a kompresszorzajt vmiért(8m csövezés), de a másik három tuti. 2 fallal szemben,2 meg szinte zárt teraszon(nem üveg, hanem tégla falú, mint egy doboz)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12564) Krisz1000


Krisz1000
tag

sziasztok! az alábbi két elhelyezés séma szerintetek jó lesz-e, illetve a teljesítmény (3,5 és 2,5)

a szempont az volt, h állandó tartózkodási helyre ne fújjon folyamatosan a klima, inkább az egész szoba levegőjét hűtse, illetve a csövezés a lehető legrövidebb legyen.


észrevételeket köszönök :P

(#12565) nimfas válasza Krisz1000 (#12564) üzenetére


nimfas
addikt

Szerintem ettől jobban nem is lehetne elhelyezni, mert igény szerint az ajtóval szemben lévő helységet is tudja hűteni-fűteni. Nekem a nappaliban a fa lépcsővel szemben van, így a konyhát, fürdőt is tudja hűteni. :)

Esetleg ha fenti szempont nem fontos akkor a hálószobában teheted az ágy fölé és akkor tuti nem fújja a fejedbe a levegőt, hanem a szemben lévő falra. :DDD

(#12566) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

No, ha ez igaz, akkor holnap lehet a klímákat fűtés módban kipróbálni odabent: http://m.met.hu/figyelmeztetoholnapra . A nagymennyiségű eső, hegyekben elszórtan havazás mellé, "kellemes" őszi idő lesz a hétvégén! :O :(

bégé

(#12567) windy válasza BBéci (#12554) üzenetére


windy
tag

És legalább jó szelek vannak, lehet menni szörfözni.....

(#12568) BBéci válasza windy (#12567) üzenetére


BBéci
titán

Úgy bizony! ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12569) Óvatos


Óvatos
újonc

Sziasztok!
Tisztelt fórumozó szakemberek! 15 éves gyakorlattal dicsekvő
klímaszerelőm szerelt nekem egy panasonic légkondit.
Közben okosodtam, és már tudom, hogy sajnos elkövetett
kettő hibát. Minimum 3m cső helyett 1m, és a kültérit nem
tanácsos egy szilikát fal közepére rakni. Meg is lett az
eredménye, bizonyos fordulaton búg az egész szoba.
Beszéltem már vele átrakjuk a beton lábazatra.
Mivel a bizalmam már nem végtelen, tanácsot szeretnék
kérni tőletek. Egy ilyen átszerelésnek mik a buktatói?
Jó lenne ha biztosan tudnám, nem szeretnék megint lesre futni.
Ilyesmikre gondolok, hogy le kell-e fejteni a gázt?
Vagy, hogy mennyit kell rátölteni a veszteség miatt.
Ja és 5 perc vákuumozás elég?
Komoly hozzáértők segítségét kérném, és nagyon köszönöm!

(#12570) BBéci válasza Óvatos (#12569) üzenetére


BBéci
titán

A Panasonic felhívja a figyelmet a minimum 3 méteres csőhosszra? Benne van a kezelési és/vagy telepítési leírásában?
A vákuumozás nem időfüggő, műszer mutatja, hogy mikor van rendben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12571) Óvatos válasza BBéci (#12570) üzenetére


Óvatos
újonc

Igen. A leírásban ott szerepel. Min 3 maximum 15m

(#12572) Leslie67 válasza BBéci (#12570) üzenetére


Leslie67
tag

Miért gondolom-érzem azt, hogy Óvatos nem valódi és nem valóságos problémát hozott fel (nem ez lenne az első ilyen! A másik fórumon is szokott ilyen lenni) ...

(#12573) Óvatos válasza Leslie67 (#12572) üzenetére


Óvatos
újonc

A probléma nagyon is valós!
Ha alábakolok a kültérinek a rövid csövek viszik át a rezgéseket.
Sajnos az áttelepítésre vonatkozó kérdéseimre nem kaptam választ.

(#12574) Leslie67 válasza Leslie67 (#12572) üzenetére


Leslie67
tag

Jól érzem zeki? :P

(#12575) BBéci válasza Óvatos (#12573) üzenetére


BBéci
titán

Kétlem, hogy sok olyan fórumtárs lenne errefelé, aki áttelepített kül- vagy beltéri egységet.
Nálam, ahogy a másik fórumon olvashattad, egészen rövidek a csövek és nem vettem észre semmiféle rezgés átvitelt, pedig 12 éve használom a rendszert.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12576) Volkov


Volkov
aktív tag

Sziasztok!

Pár napos tapasztalat Gree Smart (GWH12QC) klímával kapcsolatban:

Szép és hűt. Ez tuti.
Általános hangerőt nem tudom megítélni még, pont a legnagyobb kánikulában lett felszerelve, s mikor 31 fokos szobát kellett hűtenie, nekem a kültéri hangosnak tűnt, mintha rezonálna. Azóta meg nincs meleg :DDD

Az alap dolgokba nem megyek bele, (nem is értek hozzá) csak a smart funkicókba:

- IFEEL : a távirányító infrás, ezzel az IFEEL funkció értelmét is veszti. A távban is van egy hőmérő és elvileg az lehetne a referencia, de mivel folyamatosan látnia kell az infra miatt a beltérit.. szóval ez fail.

- Wifi : magyar app-store nem találta elsőre az app-ot hozzá. Kellett a manual, amiben QR kóddal lett meg a link. Az app neve és leírása is full kínai, de install után maga az app "angol".
Alapból csinál egy wifi hálót, erre csatlakozva lehet lokálisan vezérelni. Érdemes egyből felkapcsolni a helyi wifi-re, utána erről a wifi-ről is menni fog a helyi vezérlés. Az iOS app-ban nem keresett SSID-t, Android telefonnal sikerült a másik wifire csatlakozás mutatvány.
Internetes távoli vezérléshez regisztrálni kell az app-ban, ami a legfrissebb app-al nem megy :"email send error" mind iOS, mind Android esetében.
A megoldás az volt, hogy iOS-en sikerült megtalálni az app 1.0-ás verzióját (egyszerre fent van appstore-ban az 1.0 és az 1.4 is) ahol meg a vezérlés nem ment, de a regisztráció igen, küld egy full kínai emailt benne egy megerősítő kóddal, majd az Andriod app-al frissítettem a klíma firmware-ét 2.3-ről 3.4-re, és végül a QR-kódos eredeti iOS app segítségével megy a távoli vezérlés... :B

Maga az app amúgy egész pofás, bár picit lassú, és nem minden gomb működik.
A hőfok megy, ki-bekapcsolás megy, de pl a venti sebességét nem tudtam állítani. :U

Egy dolog bánt csak, hogy az aktuális hőfokot nem tudom megnézni, csak a beállított értéket látom.
Vagyis tudom kapcsolni a klímát bárhonnan, csak azt nem tudom, hogy amúgy kéne -e.

Ennek kiküszöbölésére épül egy hamarost egy ardunio webszerver, ami méri és feltölti a hőfokot, de ez már más tészta.

Csak a poén kedvéért ez a visszaigazoló email :))
尊敬的用户,您好!
您的验证码是:436651
请使用上面的验证码继续进行操作。请注意该验证码有效期为90分钟。如果在90分钟内未进行验证,请重新获取验证码。

感谢您的支持!

:)

(#12577) baloghgabor válasza BBéci (#12575) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Mondjuk anno én átszeteltettem picit messzebb a szobától. De nem a csövek miatt, hanem a vályogfalba szerelt tartó hozott be valami rezgést, ami zavart idebent. Igaz én nem okoskodtam, klímás, aki felszerelte kijött, arrébb helyezte egy független tartóra (földön álló tartó). Nem hallok semmit sem azóta, plusz volt egy karbantartása is a klímának egyből. Ja én nem okoskodtam, csak füleltem, én ahhoz értek, a klímás meg a szereléshez :)

bégé

(#12578) Quqesz válasza Óvatos (#12569) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de nem hiszem, hogy a csőhossz miatt búgna. Nálam a fisher klíma kb1-1,5m csővel van, semmi búgás. A midea kb 8-9 méter csővel meg búg. A másik 2 nem búg szintén(egyk kb 3m, a másik szintén 8m). Nem tudom mi okozza, egy különbség van a midea és 3 másik közt:a falnál purhabbal nyomták ki a midea-nál a lyukat. Ez persze nem biztos, hogy oka a zajnak.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12579) pjen válasza Óvatos (#12569) üzenetére


pjen
félisten

Két pana klímám van falon.A fal egyik oldalán a beltéri szemben a fal túlsó felén a kültéri.A fal kompett 10 cm hungarócellel eggyütt max 55c vastag,a cső sem lehet sokkal hosszabb,semmi rezgés,vagy búgás.Nekem először a tető téri klímához 5 méter cső lett volna,aztán máshová lett rakva.A szerelő itt parázott,esetleg a gáz sípolni fog a hosszú csőben.

(#12580) Óvatos válasza pjen (#12579) üzenetére


Óvatos
újonc

Nagyon félre vagyok értve.
Pontosan tudom mitől van a bugás. Mivel kb. 2,8m X 2.8m-es szilikát (tehát viszonylag könnyű) fal közepén van a kültéri, ezért amikor a fal önrezonanciája megegyezik a klímáéval, úgy viselkedik mint egy mélynyomó
basszusláda. Nem kicsit, nagyon búg. Más fordulaton nincs búgás, csak sajnos ezen a teljesítményen, néha akár 5 percig is. Tettem lágy bakokat a kültéri alá, hogy megszűnjön a rezonancia. Nem sokat javult a helyzet, itt jön a rövid cső. Akkor ez viszi át a rezgést.

A kérdésem lényege, a szakszerű átszerelésre vonatkozott volna, mivel nem bízom már a klímás szaktudásában. Le kell-e fejteni az egész töltetet, vagy csak rátölteni, de ki tudja mennyit.

Egyébként valaki megkérdőjelezte, hogy a pana előírja a min. csőhosszt. Hát ha klímaszerelő,
akkor szálljon magába, mert előírja. Min3 max15m. Kedves szerelők ezt illene tudni. Szerepel a telepítési útmutatón is! Gondolom van jelentősége. Hány szerelést csinálhatott hibásan! Csak ne lenne akkora arcuk.
Ha szaki, akkor illik tudni, mit hová, és hogyan, azért fizettem másfél órára 57000Ft-ot, hogy jó legyen amit csinál.

http://www.aircon.panasonic.eu/HU_hu/ranges/domestic/single/product/14875/

Piping length Min / Max m (ft) 3 / 15

Ha valaki tudja az átszerelést segítsen.
Köszi mindenkinek a türelmet!

(#12581) pjen válasza Óvatos (#12580) üzenetére


pjen
félisten

Csak találgatok a hosszabb csővel nem fog ugyanígy búgni csak más frekin.Esetleg az átvezetést kitágítani és valamilyen tartósan rugalmas anyaggal kitölteni?

(#12582) Óvatos válasza pjen (#12581) üzenetére


Óvatos
újonc

Mindenképpen át lesz szerelve ez már tuti. Amúgy ezen kívül jól működik. Azért az nagyon bosszantó, hogy ezt egy szerelőnek tudni kellett volna ! Attól szakember. Falat fúrni meg peremezni én is tudok, csak nincs kékkártyám.

(#12583) Attix70


Attix70
aktív tag

Naprakészen olvasom a topikot, de még senki sem javasolt normális bakokat a kültéri egység alá. Amit a csomagolásban adnak (gumikarikák) az egy vicc. Tisztelet a kivételnek (gyártókra gondolok) akik normálisan oldják meg. Ha ehhez hasonló eszközzel lenne rögzítve a külső egység akkor talán kevesebb rezonancia kerülne át az egységből :Bak.
Kérném a klímaszerelők véleményét ezzel kapcsolatban.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#12584) Flashcash válasza Óvatos (#12580) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Létezik a minimális csőhossz fogalma és valóban nem kellett volna a szerelőnek ennél rövidebb csőhosszal kiépíteni a rendszert. A fal szerkezete is befolyásolhatja a rezonanciát és a keletkező zajt.
A gyári ajánlások nem véletlenül léteznek, valószínűleg a gyártó is a megadott csőhosszokkal tesztel és arra optimalizálja az általa szállított rendszert.

Fujitsu referencia:

What happens if piping is less than the minimum recommended length (3 metres / 5 metres)?
If the product is installed with less pipe work than the minimum requirement specified by Fujitsu engineers, noise and/or vibration issues may occur and also the system may not perform as well as it is designed to. Fujitsu will not cover warranty claims for issues caused by units not being installed in accordance with their manuals.

Magyarul:
Mi történik ha a kiépített csőhossz rövidebb mint a minimális ajánlott hossz (3 méter / 5 méter)?
Ha a terméket a Fujitsu mérnökök által minimálisan megköveteltnél rövidebb csőhosszal telepítik, akkor zaj vagy vibrációs problémák fordulhatnak elő és a rendszer nem fog olyan jól működni, mint ahogy tervezték.
A Fujitsu nem vállal felelősséget olyan problémákkal kapcsolatban melyek a gyári leírástól eltérő telepítésből adódnak.

(#12585) z123456z válasza Óvatos (#12580) üzenetére


z123456z
őstag

Nem vagyok szaki, sőt, akinek üzentél, hogy szálljon magába, ő sem az. Annyit tudok, hogy leszerelés előtt visszaterelik valahogy az összes gázt a kültéribe, és ott marad, míg ki nem engedik ismét. Nem kell tehát lefejteni, és rátölteni sem, amennyiben a cső hossza nem lépi túl a kezelésiben lévő értékeket. Én így tudom. Egyébként tapasztalatból mondom, hogy a klímások nagyrésze magabiztosan sorolja a gépek adatait, de legtöbbször köszönőviszonyban sincsenek a valósággal. Egy klímással találkoztam, aki fejből köpte az adatokat ( asha007 ) de ő eltűnt, mint az aranyóra. Gondolom tele van melóval.

(#12586) BBéci válasza Óvatos (#12580) üzenetére


BBéci
titán

Neked ne legyen már hatalmas arcod!
Nem megkérdőjeleztem, hanem megkérdeztem, mert még nem volt Panasonic klímám és nem vagyok szerelő csupán mezei felhasználó.
Erről a csőhossz kérdésről volt tegnap és ma szó az Index klímás topikjában, olvasgasd, hátha tájékozottabb leszel.

(#12583) Attix70
Egy szerelő Trabant motortartó gumibakokat javasolt a kültéri alá, ami hatékonyan csillapítja a rezgést és nem kerül sokba. Más kérdés, hogy ennek 3-4 éve, azóta nem volt képes teljesíteni az ígéretét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12587) hzx0 válasza Óvatos (#12580) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nem vagyok klímás de mivel most cseréltem egy régi on/off klímát inverteresre. Képbe kerültem. Mivel elég későn jutottam el a cseréig. Ajtó felet volt a klíma az új meg nem fért el a rég helyén ezért még ajtót is ki kellet előtte cserélnem (3cm vel kisebb ajtót kellet gyártatnom a szabvány méret helyett). Addigra a klima szerelő barátom persze teljesen be volt havazva melóval. Így nekem kellet a régit le az újat fel szerelni. Telon meg kaptam az instrukciókat hogyan kell a régit biztonságosan leszerelni. El zártam a nyomó oldalnál levő csapot a kültérin. Elindítottam a klímát és mikor hallatszott hogy el kezd erőlködni a kompresszor elzártam a szívó oldalt is. A készüléket pedig kikapcsoltam. Így szépen vissza szívta a kültéribe a gázt. Mikor a csövet megbontottam egy szisszenés sem volt. Szerelő haver mire jött már csak az új csőre a kúpozást, vákumozást, beüzemelést kellet csinálnia. Azóta eladtam a régi klímát egy ismerősnek ott is mi szereltük fel és a haver jött elvégezte ugyan azt mind nálam annyi különbséggel hogy mind a két csatira merő órát tett és ellenőrizte hogy a jók-e a nyomások. Még után tölteni sem kellet. Ha jó a szaki fel van szerelve mint az én ismerősöm. Van nekik egy kompakt kis hordozható gépük ami lefejt megtisztítja a gázt az olajtól és a megfelelő menyiséget be is lehet tölteni vele.

Nálam ilyen bak van. Autós boltban vettem kb 200ft volt /db. Konzolt ne nézzétek festeni nem volt idöm.

[ Szerkesztve ]

(#12588) z123456z válasza Attix70 (#12583) üzenetére


z123456z
őstag

ilyeneket szoktak ajánlani például, a lényeg, hogy fém a fémmel ne érintkezzen

[ Szerkesztve ]

(#12589) BBéci válasza z123456z (#12588) üzenetére


BBéci
titán

Jónak tűnik. Az árát is meg lehet tudni? Nem kerestem rá. :B

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12590) z123456z válasza BBéci (#12589) üzenetére


z123456z
őstag

[link]

Válaszd ki a méretet. De valahol volt linkelve is ha jól rémlik, talán olcsóbban is, csak nem találom.

(#12591) BBéci válasza z123456z (#12590) üzenetére


BBéci
titán

Legalább 40x30 mm kellene a 64 kilós kültérim alá, ami cirka 5000 forint költség, annyit simán megér.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12592) Mtbsrác válasza z123456z (#12588) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Nekem is ilyen van a klímám alatt. Autósboltban is lehet venni, elvileg ott motor tartó név alatt fut :D Pl tök ugyan így néz ki a Wartburg, Lada, Trabi motortartó gumibak is. :DDD

(#12593) BBéci válasza Mtbsrác (#12592) üzenetére


BBéci
titán

Ezt írtam nemrég, bizonyára elkerülte a figyelmedet. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12594) Óvatos válasza BBéci (#12593) üzenetére


Óvatos
újonc

Sziasztok!
Bocsi, ha valakit megbántottam, nem volt szándékos. Egy kicsit ingerült voltam. :W
Köszönöm a hasznos tanácsokat. Most már tudom mire számíthatok, és értem is a folyamatot.
Jó néhány motortartó, és egyéb gumibakot megnéztem az autósboltokban. Sajnos olyan merevek, mint egy fakocka. Végül nem vettem meg egyiket sem. Vannak itthon szeleprugóim. Próba képen alábütyköltem a kültérinek. Olyan lágy volt mintha vízen úszott volna. Sokkal jobb lett, de még így is nagyon zavaró a mély morgás, amit már csak a cső vihet át. Egyébként szerintem, a fal, vagy bár mi más, saját rezonanciáját
gerjeszteni, nagyon kicsi energia kell. Ez a hídon menetelő katonák szindróma. Átszereljük a beton lábazatra,
kb. egy méter magasan lesz az alja. Ha így sem lenne jó, akkor a földbe bebetonozok két kétcolos csövet és arra teszem. Ha így sem jó, akkor teszek alá kocka szalmabálát,azt meg lehet gyújtani, és utána biztosan jó lesz.
Ha klímaszerelő lennék, lenne egy vibrációkeltő változtatható fordulatszámú motorom. Azzal még szerelés előtt megkeresném a megfelelő helyet a kültéri számára, egy csomó + munkát megspórolva.

(#12595) xxxjjjkkk válasza Óvatos (#12594) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szerintem jogos volt, "Hát ha klímaszerelő,
akkor szálljon magába", ha valaki nem szerelő és magára veszi, akkor az már IJ kategória.

Egyébként marha egyszerű oka van, azért ilyen kemény mert egy motor mondjuk 50 kilo, a kültérid, meg 10.
Olyan motorhoz valót kell keresni, ami kicsi, ahhoz nyilván a gumi is más. Valami kis villanymotor alatt már láttam ilyen, de meg nem mondom hol. Ha úgy keresed, hogy gumipogácsa, valószínűleg több sikerrel jársz.
Bár érdekes, hogy a szerelődnek nincs ilyenje. Pl nálam tettek élből. Betonra.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12596) pjen válasza Óvatos (#12594) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha van lehetőséged egy csőre tenni,mért nem azzal kezded?Próba képpen meg kéne próbálni alá bakolni,hogy ne a fal tartsa,ha nem búg,lehetne fix tartót csinálni.

xxxjjjkkk:Azért a kültéri nem olyan könnyű,enyém pl 34 kg a prosi szerint.

[ Szerkesztve ]

(#12597) hugi0


hugi0
őstag

Egy tipp:

Hilti fuggesztok es zajcsokkentok.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#12599) Krisz1000 válasza Óvatos (#12594) üzenetére


Krisz1000
tag

érdekes amit írsz. megmondanad, hogy hányszor hányas a faltest és ott kb hol helyezkedik el?

elképzelhető h ha a sarok közelében lenne, akkor nem rezonálna annyira? ott merevebb a fal. amúgy simán lehet hogy az önrezonancia a gond. szilikát fal alatt mit értesz pontosan?

örülök h írtál ide. én a #12564 hozzászólásban csatolt módon akarom szereltetni a klimát, és a keresés közben több szerelőnek is elmondtam, hogy "szendvicsben", tehát a lehető legrövidebb csőhosszal. laikusként azt hittem az a tuti, hiszen minek a plusz cső, ha könnyen pozicionálható mind2 egység, minek tekeregjen ott.

ehhez képest egyik sem említette, h van minimális csőhossz és az alatt vibrációt okozhat :D pedig ezek után egyértelmű, hogy de...

pl sok több helyen részletezik, h ~6ezer/méter, de nem irják oda, h 1métert ne számolj bármi van, mert mindeképp legalább 2 kell emiatt...

[ Szerkesztve ]

(#12600) Krisz1000 válasza Leslie67 (#12574) üzenetére


Krisz1000
tag

jó lenne, ha ezt picit bővebben kifejtenéd, mert nekem 1hét múlva szerelnek és olyan sémákat készítettem elő, ahol a cső a lehető legrövidebb lenne, tehát kb 40centi plusz ami a bekötéshez kell a 2 oldalon és slussz. senki nem mondta, h ebből szívás is lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.