Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) tdhenry válasza BBéci (#13200) üzenetére


tdhenry
tag

Ugyanaz az ára a 2 készüléknek amiről szó van. Nem hiszem hogy több haszna az egyiken mint a másikon. Egy helyről szerzi be, mindkettő van raktáron, kB 3 kattintás után mondta az árát mind a kettőre. De akkor szerinted is daikin :)

[ Szerkesztve ]

(#13202) Zeki válasza tdhenry (#13201) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért egy az ára, mert a Daikinnál hülyék, és csináltak egy olcsó belépős sorozatot. Ha 250-től indulna a legolcsóbb is (ahogy pár éve), senki sem kérdezgetné, hogy jobb-e valami kínai nála.
Én meg hiszek Windynek, aki azt mondta, Daikinból a maghibásodási arány 1 ezrelék alatti. Már ami nem telepítési hibából romlott el. És ők sok-sok éve nyomják a Daikinokat.

[ Szerkesztve ]

(#13203) BBéci válasza tdhenry (#13201) üzenetére


BBéci
titán

Melyik két készülékről beszélsz? A Gree-ről és a kétnevűről?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13204) Quqesz válasza BBéci (#13200) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezzel a hasonlattal vigyázz!! A suzi megbízhatóbb mint a medzsó......persze puritánabb és egyszerűbb is ;) öcsém főnökének bmw7-e volt és sokszor reggel csak úgy indult be a bömös, ha apósa átjött a szuzival, hogy beindítsa neki :Y el is adta a 7-est. :D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#13205) pjen válasza Quqesz (#13204) üzenetére


pjen
félisten

Basszus,én elcseréltem volna. :D :DD :DDD

(#13206) Zeki válasza Quqesz (#13204) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet egy normális akku kellett volna bele...

(#13207) realist válasza realist (#13163) üzenetére


realist
őstag

Nem volt hajlandó az 1 méteres klíma csövet, 3 méteresre cserélni. Közölte, hogy most nincs nála és a vibráció nem garanciális probléma, így ez egy külön kiszállással 20e forint lenne és szerinte nem is oldaná meg.
Kaptam 4 másik gumi bakot a kültéri és az állvány közé, ez kb. 10%-ot javított a vibrációs hangon. Persze ezért is pénzt kértek külön (4e).

Jobb híján állásfoglalást kérek a magyar Gree márkaképviselettől. Meglátjuk mint írnak a vibrációs problémámra vs 1 vagy min 3 méteres becsövezésre.

A Gree magyarországi márkaképviselete jól gondolom, hogy ez a cég?
[link]

(#13208) tdhenry válasza Zeki (#13202) üzenetére


tdhenry
tag

A második fele a mondandódnak már erős érv. Azért az kurva jó arány. Köszi , sokat segítettél :)

Nem, nem a gree és a kétnevű. Mindhárom egy árban van kb.

(#13209) Morris válasza tdhenry (#13208) üzenetére


Morris
veterán

Ha mindhárom egy árban van, akkor a Daikin olcsó és én azt választanám. A másik kettőn pedig nagyot fog.
Az én szerelőm aki feltette a klímákat, azt mondta, hogy csak és kizárólag két féle klímát rak fel. Daikin-t és Mitsubishi-t. Ezekkel nincs gond. Se garanciális se semmi.
Ez neki is jó üzlet, mert nem kell állandóan vissza szaladgálni, ha gond van.

Ő mondta, nem én találtam ki.

(#13210) laszlo168 válasza Morris (#13209) üzenetére


laszlo168
senior tag

Mert ő pont ezt a kettőt forgalmazza, ezekre kap kedvezményt, és ezeken van a legnagyobb haszna, baszik ő arra hogy elromlik vagy nem, a szerelésből is meg lehet élni.

(#13211) Morris válasza laszlo168 (#13210) üzenetére


Morris
veterán

Hát a garanciális szerelésből szerintem nem lehet megélni. Mivel azért nem fizet a kuncsaft.

(#13212) Zeki válasza laszlo168 (#13210) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ú de járatos vagy te ebben! :W
Épp hogy ezeken nincs akkora haszon.

A szerelésből max akkor élsz meg, ha jó helyen vagy, és a közeledben van egy csomó gari nélküli klíma. Főleg céges légtechnika. De ezek mellé mindig befér a klímák értékesítése és telepítése. Olyan klímáké, amikhez nem kell később kimenni. Ugyanis ha garancia idő alatt romlik el, akkor már bukhat a klímás a bulin. Mert azt hogy kiszáll hozzád 20-80 Km-re , és felméri a hibát, aztán mégegyszer kiszáll hozzád az ingyen kapott alkatrésszel, hogy beszerelje, azt neki nem fizeti meg senki.

(#13213) laszlo168 válasza Morris (#13211) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ha nekem elromlik a TV és kijönnek garanciába javitani, én ugy tudom hogy nem nekem kell fizetni :)

(#13214) BBéci válasza laszlo168 (#13213) üzenetére


BBéci
titán

Szokásod szerint teljesen másról magyarázol, mint amiről szó van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13215) Male válasza Morris (#13211) üzenetére


Male
nagyúr

Ő nem, de a forgalmazó igen... szóval azért nem kell úgy tenni, mintha egy garis javítást ingyen végezne el a szerelő.

(#13216) tdhenry válasza Morris (#13209) üzenetére


tdhenry
tag

Én is azt fogom választani, de ez nem érv hogy csak Mitsubishit meg daikint szerel, és ezért ezek a jók, mert ezek szerint a fujitsu, meg a Panasonic az nem jó. Ami nyilván nem igaz.

A garis dolgokat nem a gyártó állja teljes mértékben?

(#13217) Zeki válasza tdhenry (#13216) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem. Csak az alkatrészt állja. Az hogy a szerelő 80 méterre száll ki, vagy 80Km-re, az szerelő költsége.
Ha garis, akkor lenyeli, ha nem garis, te nyeled le.

(#13218) Morris válasza Male (#13215) üzenetére


Morris
veterán

Jóvan-jóvan, nekem teljesen mindegy, hogy ki, mit, mikor és hogyan. Én nem szeretném ha gyakori vendég lenne a szerelő. Sőt, annak örülnék a legjobban ha többet nem látnám.
De ez majd a jövőben kiderül.
Mindenesetre én megadtam erre a lehetőséget. Ha szar szar, ha nem nem.
Remélem hogy csak sok sok év múlva döglik be.

tdhenry: Nagyon jók azok is! Csak ugye van ár/érték arány. A drágább tipusok nem minden esetben jobbak. De tegyük fel hogy itt jobbak. Itt viszont megint azt kell nézni, hogy a fizető képes kereslet jóval szűkebb, mint az előzőeknél.
Nem mindenki tudja megengedni magának vagy nem akarja megengedni magának, hogy drágább tipust vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#13219) BBéci válasza Morris (#13218) üzenetére


BBéci
titán

Az utolsó mondatodra az a reagálásom, hogy egy bizonyos embertípus alapvető tulajdonsága, hogy mindenből a legolcsóbbat keresi. Finoman fogtechnikusnak, durvábban sz@rrágónak vagy fillérb@szónak szokták őket nevezni. Pedig futná a legszuperebbre is.
Teljesen más a helyzet, amikor nincs pénz a drágább, jobb minőségre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13220) Morris válasza BBéci (#13219) üzenetére


Morris
veterán

Igaz, de nyílván nincs jogunk megmondani senkinek, hogy mit vegyen és mennyiért.

(#13221) McAdam6 válasza Zeki (#13217) üzenetére


McAdam6
tag

Ez miért van így ? - ez nem tartós fogyasztási cikk ? (mint a tv, autó, hűtő stb, ott sem csak az alkatrészt téríti a gyártó). :F

(#13222) Zeki válasza McAdam6 (#13221) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz. Ez így van. A telepítési meg készülék árrés az, aminek ezt is kellene fedeznie.

(#13223) BBéci válasza Morris (#13220) üzenetére


BBéci
titán

Megmondani van jogunk, hiszen az illető azért jött ide, azért tett fel kérdéseket. Természetesen nem kényszerítünk senkit, módunk sincs rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13224) TeeJay válasza BBéci (#13198) üzenetére


TeeJay
félisten

összesen három darab 2,5kW-os FTXB-t ajánlottak egyet a nagy szobába ami 18nm kb.
egyet a kisebb szobába ami 9nm kb. és egyet a folyosóra ami az előteret konyhát étkezőt és a maradék kis szobát hűtené le

én erre meg azt mondtam hogy a nagy szobában fotózok meg 2-3személy izzad nyáron meg fotós reflektor meg 2csúcs gép meg minden van bőven hőtermelés inkább oda 3,5kW-ot kérek mivel alig 10ezer csak az árkülönbözet
ők azt mondták 2,5 is bőven elég lenne de inkább legyen 3,5 mert lehet pár év múlva 40-42fokok lesznek nyáron és ne szenvedjen itt nekem maxon a 2,5-es klíma

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13225) Quqesz válasza Zeki (#13206) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem bebikázni kellett sajna csak. Az öreg autószerelő volt.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#13226) BBéci válasza TeeJay (#13224) üzenetére


BBéci
titán

Így már minden világos, ezzel kellett volna kezdeni. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13227) pjen válasza Quqesz (#13225) üzenetére


pjen
félisten

Átrakta a motort?

[ Szerkesztve ]

(#13228) Morris válasza BBéci (#13223) üzenetére


Morris
veterán

Így így.

(#13229) membrandj válasza koxx (#13196) üzenetére


membrandj
nagyúr

Napokba láttam egy frissen telepített ftxb 25 és 35-öt. Made in turkey volt az oldalán.
Ettől függetlenül csendes, teszi a dolgát, nincs vele baj.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#13230) Male válasza McAdam6 (#13221) üzenetére


Male
nagyúr

A javítást is fizetik... az egyik nagykernél egy ideig elérhető volt a garanciális feltételeik a partnerek felé... le volt írva, hogy melyik javításért mennyit fizetnek nekik + az alkatrész persze.... szóval ez az ingyen csinálják egy kamu duma (vagy nem a megfelelő helyről szerzik be valójában :U ), a km költséget valóban nem fedezik, erről tényleg nem volt benne semmi.

(#13232) tdhenry válasza membrandj (#13229) üzenetére


tdhenry
tag

A Bosch mosogatógép is made in turkey. :)

(#13233) BBéci válasza #46372352 (#13231) üzenetére


BBéci
titán

Mindezektől függetlenül ráfizetés garanciában javítani új berendezés eladása és telepítése helyett. Tehát az értelmes vállalkozó igyekszik olyan készülékre rábeszélni az ügyfelet, amelyiket várhatóan kis százalékban kell majd javítgatnia. És ezzel a felhasználó is minden szempontból jól jár.

(#13232) tdhenry
Na és akkor mi van? Évtizedek óta szokás olcsóbb munkabérű országokban gyártatni. Audi, Mercedes készül Magyarországon, de attól még ugyanolyan jó minőségű, mint bármelyik másik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13234) tdhenry válasza BBéci (#13233) üzenetére


tdhenry
tag

"Na és akkor mi van? " , ha audit gyártanak itt, még lehet szarabb, mint a német. Mellesleg csak tényt közöltem, nem minősítettem.

(#13235) TeeJay válasza BBéci (#13233) üzenetére


TeeJay
félisten

Törökország pont tré mert a vám miatt drágább mint amit EU-n belül gyártanak és terítenek. Gondolom nem tudtak eleget gyártani és a Török gyárból is hoztak be max picit drágábban adják

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13236) Zeki válasza Male (#13230) üzenetére


Zeki
nagyúr

Melyik nagykernél?
Két klímás cégvezetővel is beszélő viszonyban vagyok...

(#13237) windy


windy
tag

Azért, hogy egy picit tiszta vizet öntsünk a pohárba, és nem azért, hogy sírjunk.....

A különböző márkák esetében nagyrészt a kiskereskedelmi árrésnek fedeznie kell az esetleges garanciális javítások költségét is. Ezért látszik a különbség a webáruházas árak és a teljes körű szolgáltatást végző cégek árai között a különbség, mert az utóbbiak beépítik a felhasználói árba ezt a kötelezettséget is. Akad olyan disztributor, akinek volt kezdeményezése a garanciális javítások térítésére, de nagyon nehézkes a dolog, és nehéz ezt valósan elszámolni. Vegyük például egy olyan kültéri egység javítását, ahol a leszereléshez és a visszaszereléshez mondjuk ipari alpinista segítsége szükséges, ami azonnal egy ötvenessel tolja feljebb az árat. Ezt senki nem tudja elszámolni, ilyen esetben vagy az ügyfél, vagy a telepítő cég fizet.

[ Szerkesztve ]

(#13238) Zeki válasza windy (#13237) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kösz hogy megjöttél, mert itt az amatőrök már mind jobban tudták a frankót, mint ami a valóság. :)

(#13239) BBéci válasza windy (#13237) üzenetére


BBéci
titán

Privát akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13240) Kékes525


Kékes525
félisten

Vettem egy PANASONIC E12QKE ETHEREA INVERTER+ FEHÉR hűtő-fűtő hőszivattyús inverteres oldalfali klíma klíma légkondi légkondicionáló berendezést kb 1,5 hónapja. Azt tapasztalom, hogy sokkal könnyebben kapok levegőt, nincs annyira eldugulva az orrom, amíg használom. Lehetséges ez? Nemcsak beképzelem az egészet? A NANO G szűrő ennyit jelent? Az LG légkondicionálónál a plazma szűrést nem találtam ennyire hatékonynak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13241) Zeki válasza Kékes525 (#13240) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az ionizátor ami a panában van, beteríti a szobát. A plazmaszűrő ami az lg-ben van, helyben süti ki a bacikat/polleneket elektrosztatikus úton. Ráadásul állítólag összement a sok évvel ezelőttihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#13242) Flashcash válasza Kékes525 (#13240) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#13243) Kékes525 válasza Flashcash (#13242) üzenetére


Kékes525
félisten

(#13241) CineDOG1: "Ráadásul állítólag összement a sok évvel ezelőttihez képest." Ez alatt mit értesz? Tönkre megy? Kárt okozhat ha használom? Azért kérdezem, mert a másik szobába tettem.

Egész éjjel nyitva van az ablak. Amikor használom (nappal) akkor természetesen nem szellőztetek. Az allergének eltávolítása az fontos lehet ebből a szempontból is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13244) Zeki válasza Kékes525 (#13243) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt jelenti, hogy anno az LG Art Cool -ban, de mintha főleg a Gallery sorozatban nagyobb volt ez az elektrosztatikus szűrő. Azóta kisebbet raknak bele.
Pár éve valamelyik klímás írta.

(#13245) Kékes525 válasza Zeki (#13244) üzenetére


Kékes525
félisten

OK, úgy értettem, hogy a felhelyezett légkondi szűrőjének hatékonysága csökkenne az eltelt idő alatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13246) Zeki válasza Kékes525 (#13245) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha nem takarítják, csökken.
Pl a Dakin légtisztítómban is van ionizátor, meg flash stream (elektrosztatikus) szűrő, de ha nem takarítom, akkor leporolódnak, és nem működnek. Az ionizátor fényhegyét meg a mellette lévő lemezt meg kell takarítani, különben nem lesz kisülés, ami ionokat generál.

(#13247) athomi


athomi
veterán

3 kérdést szeretnék feltenni 3 mellékelt képpel együtt.

1. Az normális hogy látom a fényt az alagút végén (faláttörés)? Ez inkább amolyan költői kérdés.
2. Az normális, hogy a rézcső a faláttörésben nem kapott szigetelést? Ki lehet így is purhabbal tölteni a rést? Nem fog pára kicsapódni a falban?
3. Az normális, hogy a rézcsövön már a kültéri egységbe történő csatlakozása előtt nincs szigetelés? Nem okoz ez gondot?
4. Közvetlenül a kültéri mögött van kivezetve egy faláttöréssel a kondenzvíz, nem okoz a beltériben gondot a télen?

[ Szerkesztve ]

(#13248) Kékes525 válasza Zeki (#13246) üzenetére


Kékes525
félisten

Évenként egyszer alaposa ki van takarítva. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13249) Male válasza Zeki (#13236) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet, hogy beszélő viszonyban vagy, ez viszont a hivatalos álláspont a Columbus klímánál:
...az alábbi
kompenzációs költségtételek bejelentésére jogosult:
- hibajavítás hűtőkör megbontása nélkül: 14 000 FT+ÁFA
- hibajavítás hűtőkör megbontásával: 20 000 FT+ÁFA

(#13250) Flashcash válasza athomi (#13247) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem nem normális egyik sem, hanyagul van szerelve.
Esetleg próbáld meg a klíma rézcső szigetelést pótolni, ha nem garanciális a szerelés, ha igen akkor próbáld megjavíttatni velük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.