Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) 313313 válasza tamas.nick (#12500) üzenetére


313313
addikt

Első kérdésedre tudok részben válaszolni. Tavaly nyáron nekünk egy 2,5-es klíma, napi átlag 12-14 órába ment 25 fokra hűtve a panelszobát, ez 10.000ft-vel emelte meg a villanyszámlát. Igaz ez egy majd 24 éves Whirpool klíma...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#12502) Sungoo válasza tamas.nick (#12500) üzenetére


Sungoo
addikt

4. Magasabbra állítod a hőmérsékletet a szoba hőmérsékleténél, és csak a ventilátor megy.
5. Igen.

(#12503) EQMontoya válasza 313313 (#12501) üzenetére


EQMontoya
veterán

Gondolom, a 10000Ft az egész nyári szezonra értendő. De még úgy sem kevés.

Same rules apply!

(#12504) 313313 válasza EQMontoya (#12503) üzenetére


313313
addikt

Havi tizes volt az, mivel nem gyenge kánikula volt, olyan 30-40k volt...

Szerk.: Ez napi 333ft-ra jön ki kb... Cserébe élhető környezet volt, pláne a terhes feleségemnek. Após 300-350-el számól napi szintem a 2db Fuji inverteres passz mekkora teljesítményű klímával, ha napi 5-6 órát járatja, akkor ez így nem is rossz szerintem...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#12505) net91


net91
senior tag

Nyolc éve szerelték be nálam a klímát.
Úgy használom, hogy elalvás előtt elindítom az egy órás időzítő kikapcsolást.
A leírt használat miatt én még soha nem szárítottam a klímát lekapcsolás előtt, mivel automatikusan kapcsol ki.
Ezzel a szárító üzemmóddal egy kicsit rám ijesztettetek, hogy rosszul használom.
De a nyolc év alatt nem penészedet, nem volt büdös. Úgy emlékszem, hogy csak az első két évben tisztította szakember.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#12506) Flashcash válasza tamas.nick (#12500) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

1. Kb mennyivel dobhatja meg a villanyszámlámat, ha napi 10 órában megy és 25°C-ra van beállítva (klíma nélkül már reggel 28°C van a lakásban)?

Függ a kinti/benti hőmérséklettől, a szigeteléstől, attól mekkora területet kell lehűtenie, hogyan van elhelyezve a kültéri stb.
A klímád kb. 255W és 1200W között fogyaszt terheléstől függően, ha kb. 500W terheléssel számolunk elosztva a 10 órára akkor kb. 5500Ft-ot fog emelni a villanyszámlán 30 (10 órás) nap alatt.
Ha tudod fogyasztásmérővel megmérheted, hogy hogyan alakul a fogyasztása a különböző napszakokban.

[ Szerkesztve ]

(#12507) Sungoo válasza Flashcash (#12506) üzenetére


Sungoo
addikt

Egy időben én is méregettem, de rájöttem, hogy tök felesleges. A kényelemért fizetni kell, és kész. :)

(#12508) tzimash


tzimash
őstag

üdv,

LG e12 em klíma egész nap ment, most állítani akartunk távirányítóval a hőmérsékleten, s bár az lcd-n ennek volt nyoma, elmaradt a csippanás. Felmerült a gyanú, hogy a klíma nem vette az adást, ezért megpróbálkoztunk egy kikapcsolással, de semmi reakció. Kikapcsoltam manuálisan a beltérin, majd vissza, de továbbra sem reagál a távirányítóra. Elemcsere megvolt, nem változott a helyzet. Ötlet valakinek?

Szerk:
A teló kamerájával megnéztem, az infraled pislog szépen, ha megnyomok egy gombot.

[ Szerkesztve ]

(#12509) xxxjjjkkk válasza EQMontoya (#12503) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Nekem a mitsu 3,5 eddig 20 napra kb 3600at evett, az elmeletileg havi 5400 ft, tök jó lenne.
Mondjuk nincs olyan meleg nyár mint tavaly, legalabb is nem érzékelem, úgyhogy mehet ez még feljebb is, de igazából aki panelbe lakik, az tudja, hogy nem számít, csak hideg legyen.

De ha már témánál vagyunk, tettem elé fogyasztás mérőt, lakatfogóval leellenőriztem, pontos:

A gyári adatai szerint 0,19 kw a min. felvett teljesítménye, hát 190 wattot még nem mutatott, 240et már láttam bevillanni, 260 azt úgy szokott.
Olyan 300-500W körül megy átlagban, ma volt amikor 500-600al is.
24fokra állítva.
Hozzáteszem, nálunk sokat megy, nem éjjel nappal, de megy rendesen napközben is.
Nem azért rakattam be, hogy 30foknál kapcsoljam be(van ilyen is)

Nyilván aki este 6 kor hazamegy, lehűti a lakást, annak ha 3000et fogyaszt a klímája akkor már sokallja :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12510) Goose-T


Goose-T
veterán

Gyors kérdésem lenne: van egy két beltéris, inverteres Midea klímaberendezésem otthon, 2013-ban szerelték be. Az egyik beltéri mostanában elkezdte azt csinálni, hogy csak lassan vagy sehogy sem reagál a hőmérséklet-változásokra. Egyszer olyat is csinált, hogy egész éjszaka egyes fokozaton ment, és reggelre a beállított 26 fok helyett 24,5 fok volt a szobában. Az a gyanúm, hogy a legutóbbi takarításnál megpöckölhették a hőérzékelőt, és nem mér rendesen. Midea Vida típusú a beltéri (ms9vi-07hrdn1 talán). Van valakinek tippe, milyen hőérzékelő való bele? TC 10K esetleg jó lehet?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12511) fntastic


fntastic
aktív tag

Sziasztok!

Van egy rossz Samsung inverteres klímám, ami egyből levágja a biztosítékot, ha bevan kötve. 1 év alatt tönkrement, pont a gari lejárta után (igen, sajnos nem hosszabbíttattam meg). Megnézettem egy szerelővel, ő azt mondta panelcsere kell kívül belül.
Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes lenne-e megjavíttatni, ha igen, akkor kivel? Vagy vásároljak újat? Olyan kellene ami megbízható, nem baj ha sokat eszik, nem kell, hogy energiatakarékos legyen, csak legyen megbízható, ne 1 évig menjen... Vegyek esetleg használtan?

Hogyan járnék a legjobban szerintetek?

(#12512) eventus válasza tzimash (#12508) üzenetére


eventus
veterán

Nekem így kezdődött a hiba, kompresszor ment tönkre. Megszűnt a szabályzás. Bízom benne, hogy nálad nem ez a helyzet.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12513) Zeki válasza fntastic (#12511) üzenetére


Zeki
nagyúr

A megbízható az a japán márkák, Daikin, Mitsubishi, Fujitsu.
A Samsungot minden szerelő köpködi a vezérlőpanelek miatt.

(#12514) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Ma jött meg az Aliexpress.com-ról rendelt klima panel... Galanz, egy régi On-Off Orion klima kapott másodlagos villámot. Összedugtam a panelt a rahedli kábellel és wazz MŰKÖDIK! :C

55 USD volt a panel, nem sok kedvem volt egy új klimát venni 200-ért beszereléssel. Ennyit még megért szegény pára :)

(#12515) tzimash válasza eventus (#12512) üzenetére


tzimash
őstag

Vártunk vele kb 1 órát és be tudtuk kapcsolni a távval, de éjszaka már megint nem reagált... Tiéd is ez a típus?
Ez az első nyara, tavaly októberben lett felszerelve, télen csak rásegítettünk vele a fűtésre. Bár gari van rá, azért nem lennék túl boldog, ha behalna, mert nem a miénk a kéró, így a klíma sem.

(#12516) eventus válasza tzimash (#12515) üzenetére


eventus
veterán

Samsung maldives. De a tünetek hasonlóak voltak. Beltérin nem villog több led egyszerre mikor nem működik? Esetlen a kültéribe beletudsz nézni? Abban is lehetnek ledek, ha olyan a gyártó.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12517) baloghgabor válasza fntastic (#12511) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Helyedben a következő csak japán klíma lenne 3-5, vagy 10 év garanciával. Nem véletlen mernek ennyit bevállalni rá. Ha mégis elpusztulna, nem új berendezés, plusz drága beszerelés következik. Én anno hallgattam az itteniekre és szakikra, így vettem Fujitsut, meg a következő is az lesz (bővítés okán, nem cserélek). Különben meg fűtésre használom, ami nem pár nap évente, hanem közel hat hónap használat. 2 szezonban karbantartás/takarítás volt csak, amikor klímás látta.

bégé

(#12518) nimfas válasza baloghgabor (#12517) üzenetére


nimfas
addikt

Ezek szerint a klíma is olyan lett mint az LCD tévék. Régi crt tv elment 10-20 évig, LCD meg jó ha a gari végéig kihúzza. Jelenleg a régi 15 éves Orion klíma is a villámtól szart be... Vajon a másik LG inverteres 3.5-es meddig húzza? :W

(#12519) Zeki válasza nimfas (#12518) üzenetére


Zeki
nagyúr

A régi on/off klímák állítólag jól bírták a strapát, ha nem jött elő az első pár évben szériahiba, akkor lehetett őket évtizedekig nyüstölni.
Most az inverteres világban már a vezérlőpanel még kényesebb dolog.
Persze japán klímáknál kevésbé.

(#12520) madgie válasza Zeki (#12519) üzenetére


madgie
titán

Tizenpár éves Ariston van a munkahelyen, lekopogom semmi komoly baja. A távja sz@rakodik már, de ennyi.
A régi lakásban is régi on/off klímánk volt, annál is csak annyi gond volt sok éven át, hogy az infrajelet fogadó panel valamiért nem ment. Elvittem egy tévés szakihoz, fél óra alatt megcsinálta fillérekért :)

Most inverterest akarunk (Gree, 3+2 év garival), remélem nem lesz vele sok bajunk.

A régi HD Ready plazmánk is vagy 7 éve megy, néha már lecserélném, de amíg nincs baja, minek?

(#12521) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Sziasztok!

Néhány igen forró nyár után találtam rá most erre a topikra. Most még nem egy általam kiválasztott berendezéssel kapcsolatban tennék fel kérdést. Csupán az érdekelne, hogy egy 2,5KW-os oldalfali "A" energia osztályú hűtő-fűtó klíma beszerelése előtt célszerű-e szakemberrel megnézetni a lakásom ( 4 emeletes, 2 lépcsőházas társasházban) elektromos vezeték-rendszerét vagy ezt a berendezést a szokásos készülékekkel együtt használva (PC+vasaló+ TV) nagy valószínűséggel bírni fogja a hálózat? Esetleg a helyzet itt is ugyan az, mint az elektromos tűzhely-sütő párosnál, melynél a palackos gázról váltva új vezeték behúzása és új elektromos megszakító beszerelése szükséges megfelelő szakemberrel?

Egyébként a klímát és a beszerelést ugyan attól a cégtől szeretném majd rendelni!

Köszönettel: Dzsozi56

[ Szerkesztve ]

(#12522) xxxjjjkkk válasza Dzsozi56 (#12521) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

2,5W olyan 800-1000w fele vesz fel.
Azt neked kell tudnod, hogy elbírja e a hálózatod.
Egyébként célszerű külön megszakítóra tenni, már csak a rend kedvéért is.

CineDOG1: neked fizetnek azért ha minden hszbe beleírod valamilyen formában, hogy japán?

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12523) EQMontoya válasza xxxjjjkkk (#12522) üzenetére


EQMontoya
veterán

2,5W olyan 800-1000w fele vesz fel.

Maximum indulásnál. Civilizált inverteres működés közben inkább a felét.

Same rules apply!

(#12524) baloghgabor válasza nimfas (#12518) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Sajnos úgy látom nem csak a klíma, de minden olyan, "kiszámítható" lett. Kiszámolják előre meddig kell működnie, majd dobd ki és vegyél másikat. Fogyasztói társadalom. :(

bégé

(#12525) Leslie67 válasza xxxjjjkkk (#12522) üzenetére


Leslie67
tag

Már régóta figyelem az emberi írás-viselkedés formákat a fórumokon. Gyorsan ki lehet szűrni, hogy ki a bértollnok, csak figyelmesen kell olvasni!

Egyéként CD-nak igaza van, hogy inkább a japán klímákat ajánlja! A klímások szerint azokkal kevesebb a probléma, főleg a granciális időszakon belül! Úgy olvastam, hogy a garanciális idő alatt hibásodó készüléket, a klímás árrése fedezi. Ha sok el nem romló klímát tud felszerelni akkor az jó befektetés a klímás oldaláról IS! Ezért nem szeretik pl. a Samsung-Midea klímákat.
Nálam a FUJITSU LECA kültéri motorjában lévő egyik csapágy kb. ugyan annyi üzemóra múlva kezdett el hangoskodni mint az LG-nél. Ettől függetlenül, ha valamikor klímát cserélek az valszeg csak japán lesz! Lehet, hogy placebó, de annyival nem drágább egy japán, hogy ne érje meg azt az árkülönbséget kifizetni értük!
Jajj most én is leírtam párszor, hogy japán! :DDD

baloghgabor

Az LCD tv-knél nem a fő alkatrész(LCD panel) szokott tönkre menni mert az örök életű, hanem a tápegység! A táp egészen biztosan kihúzza a garanciális időszakot majd egyszercsak behal. Három LCD tv-nket javíttattam Pesten úgy, hogy megvártam amíg kicserélik a fél tenyérnyi alkatrészt. 20e Ft-ért cserélték ki a tápot és beszélgetéssel együtt 20 perc múlva, már vihettem is haza a tv-t! :)
Nincs baj a tervezett avulással! Ha örök életű termékeket gyártanának a gyárak, rengetegen lennénk munkanélküliek ...

(#12526) xxxjjjkkk válasza Leslie67 (#12525) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Én is japánt vettem, tök jó, megérte.
De minek ennyire nyomni?

Aztán meg jönnek, hogy elfogult a forum, és igazuk van.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12527) xxxjjjkkk válasza EQMontoya (#12523) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Igen, de én úgy tudom, hogy az új szabványok szerint, maximummal kell méretezni a hálózatot.
Az "ugyse fog az annyit enni, elég lesz oda a kissebb is" az régen volt, persze elég volt, kivéve, amikor nem.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#12528) Zeki válasza xxxjjjkkk (#12526) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, én azt írom, amit tapasztalok, vagyok szakiktól olvasok.
Van aki abból él, hogy japán klímákat tesz fel, azokat nem kell javítania, cserébe mások klímáit javítja jó pénzért.
Van aki azt mondja, hogy túl vannak 1000 Daikin klímán, és 1 sem romlott el úgy, hogy magától.

A Samsung klímák paneljait egyértelműen szidja mindenki. Az új olcsóbb LG klímák alu hőcserélői sem tetszenek a szakiknak, mert ha az olyan jó dolog lenne, miért nem a drágább klímákban kezdték alkalmazni... ja, mert drágul a réz.

Osztom azt a nézetet is, hogy nem mindegy milyen cég áll a klíma mögött, csak eladni akar, vagy tud alkatrészt is adni, ha kell. És pláne gariban, ha az idő alatt romlott el.

Anno olvastam, hogy örült az egyik klímás, hogy a Daikinnál Karácsony körül telón elért egy mérnököt, aki kihúzta a szarból, mert megállt egy VRV rendszer.
Na az ilyen support a FASZA!

(#12529) tzimash válasza eventus (#12516) üzenetére


tzimash
őstag

Semmi extra nem látszik rajta kívülről, ég a "Cooling" felirat alatt a led, mint ahogy normál működés során szokott. Kültéribe nem látok bele, túl magasan van.

(#12530) EQMontoya válasza xxxjjjkkk (#12527) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, ez igaz, de ha nem pontosan egyszerre kapcsolod be a porszívóval, akkor nem b..a le a biztit. :)

Same rules apply!

(#12531) baloghgabor válasza Leslie67 (#12525) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Persze, semmi sem örök életű, de valahol félelmetes, hogy mennyire kiszámolható, mikor krepáljon be valami?! Volt olyan mobilom, ami pont a garancia után 1 nappal adta meg magát. Persze kell újat venni, a technika is halad közben, de mégis . . .
Ja: japán! Szegény Suzukim, 9. éve nyüstölöm (most tölti a 21.-et), és bizony kellett egyszer kerékcsapágyat is cserélni, meg az alját hegeszteni. Tudom off, de japán! :)

bégé

(#12532) hugi0 válasza baloghgabor (#12531) üzenetére


hugi0
őstag

"Suzuki a mi autonk !" ;)

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#12533) z123456z


z123456z
őstag

Harmadik napja megy 0-24 a gép. Az imént azt vettem észre, hogy a kültériből is folyik a víz. Nem úgy, mint a kondenzvíz csőből, de pislantott egy szépet. Mitől van ez és normális e? Hívjam e a szerelőt, vagy no para?

(#12534) Leslie67 válasza z123456z (#12533) üzenetére


Leslie67
tag

Fűtésnél a kültérin csapódik ki a levegő pára tartalma! Bizonyos esetekben le is szokott fagyni.

Hűtésnél a beltérin kondenzálódik a levegő pára tartalma (ha jegesedik, nincs elég gáz a készülékben).
Hűtésnél a kültéri meleg/forró sőt ilyenkor a levegő is az, ezért ott fizikailag lehetetlen, hogy kondenzvíz keletkezzen! Hacsaknem a beltéri cseppvizét oda vezette a klímás ...

[ Szerkesztve ]

(#12535) Flashcash válasza z123456z (#12533) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Hűtés módban is normális, ha a kültéri egységen (kis mennyiségű) kondenzvíz keletkezik.

(#12536) z123456z válasza Leslie67 (#12534) üzenetére


z123456z
őstag

Dehogy is, nem hinném, hogy létezik olyan hülye klímás. De a saját szememmel láttam. Nem lehetséges, hogy a kompresszoron, vagy valamelyik csövön is kicsapódik a pára? Amit a szem lát, minden szigetelt, de nem tudom mi van benn a kültériben, sosem nézegettem, létrát kéne hoznom hozzá.

Flashcash, köszi, azóta kukkolom, de semmi. Akkor pont elkaptam a pillanatot.

[ Szerkesztve ]

(#12537) Flashcash válasza z123456z (#12536) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A réz hőcserélő (hetapipe) elemeken kicsapódhat a pára és kis mennyiségű kondenzvíz keletkezhet ebben az üzemmódban is. Több ilyen klímát láttam egyiknek sem volt semmilyen baja.

(#12538) Leslie67 válasza Flashcash (#12537) üzenetére


Leslie67
tag

Ott valóban képződhet kis mennyiségű kondenzvíz! :K

(#12539) z123456z válasza Flashcash (#12537) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi, mindig tanul az ember.

(#12540) pjen válasza Dzsozi56 (#12521) üzenetére


pjen
félisten

Simán bedugják a legközelebbi konnektorba.amelyikről a vasaló elmegy arról a klíma is.

(#12541) BBéci válasza tzimash (#12508) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon hasonló hiba keserítette az életemet, de megoldottam. Okos, nagy tudású klímás szaki 25-30000 forintos panelcserével riogatott, erre elkezdtem gondolkozni és kicseréltem a beltéri infra vevőjét, amit potom 220 forintért vettem. Mivel fogalmam sem volt (napokig kutattam a létező összes szerviz dokumentációban) a pontos értékeiről, találomra választottam egyet. Minden negyedik gombnyomást figyelmen kívül hagyja, de ezzel együtt tudok élni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12542) Quqesz válasza tamas.nick (#12500) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nos ma kaptam meg a villanyszámlát és nálam így alakul:
Klíma nélkül 8,5e volt a villanyszámla. Most éjszaka megy 3 klíma(3x 2,6kw, ebből egy on/off) kb este 9-től reggel 7-8-ig. Napközben ha kell megy egy 3,5kw-os, de ez nem megy minden nap. Megy napi 2x 1,5-2 órát egy 880w-os szivattyú plusszban(öntözőrendszer), a többi fogyasztás a szokásos és így lett 17,5e a számla. A komfortérzet megér minden egyes forintot(3 szoba padlástérben, 27-32 fokról indul a hűtés 24 fokra).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12543) kgb79 válasza xxxjjjkkk (#12509) üzenetére


kgb79
tag

Nekem a fogyasztásmérő 35 kwh-án áll jelenleg. 1340 órája van bedugva. Az általában 130-170 wattot vesz fel a hálózatból ami kicsit kevésnek tűnik, mivel 1,1kw-ig tud elvileg visszaszabályozni a gép. (FTX35J2V1B/RX35K)
76 nm-es földszinti lakás nagyszobáját(22nm) hűti 25 fokra.

(#12544) pjen válasza kgb79 (#12543) üzenetére


pjen
félisten

Megáll a kültéri,csak a venti megy bent,hogy érzékelje a hőmérsékletet.

(#12545) kgb79 válasza pjen (#12544) üzenetére


kgb79
tag

Ha nem megy a kültéri akkor 8-12w a fogyasztás venti fordulattól függően.

(#12546) pjen válasza kgb79 (#12545) üzenetére


pjen
félisten

Ezek szerint jobban is vissza tud szabályozni,örülj neki. :)

(#12547) kgb79 válasza pjen (#12546) üzenetére


kgb79
tag

Vagy egy nagyon hatékony példányt kaptam. :)

Gondolom a gyárilag megadott 6,15-ös SEER érték eléréséhez kellenek olyan időszakok is amikor jóval hatékonyabb. Lehet nálam pont olyan körülmények között üzemel.

(#12548) BBéci válasza kgb79 (#12543) üzenetére


BBéci
titán

1,1 kW hűtőteljesítményig tud leszabályozni, az nem egyenlő a hálózatból felvett teljesítménnyel, ezt igazolta a mérésed is.

(#12542) Quqesz
2x1,5-2 óra öntözés naponta? :Y
Mekkora a terület?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12549) pjen válasza BBéci (#12548) üzenetére


pjen
félisten

Ezek szerint 170 W al 1,1 KW hűtő teljesítményt tud!!Nem semmi így bele sem gondoltam. :)

(#12550) Quqesz válasza BBéci (#12548) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Kb 600nm.8 kör van, ebből 3 rotoros,4 fixfejes,1 csepicsöves. Rotor+csepi 20 perc/kör,fixek 7 perc/k ör(összesen 36 fej van). Persze nagyobb melegben emelem a százalékot ami az összes fejen emeli az időt %-osan. Egyszer reggel, egyszer este.Ezért szép a kertünk. :)

Nálunk is az inverteresek külső ventije leáll, ha hosszabb ideje a kívánt hőmérséklet megvan. Persze bent megy a venti...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.