Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) krx21 válasza golfvariant (#13094) üzenetére


krx21
nagyúr

A 2-3 év alatt elszökő gáz szerintem nem természetes... A kötések nem 100%-ban sikerültek... A hűtőszekrényből sem megy el a gáz 20 év alatt.. 5-8 év alatt valamennyi kidiffundál, arra mondanám, hogy természetes. Amúgy a csökkenő gáz esetében, egyre jobban hűt (legalább is az ON-OFF olyan volt...) aztán a végén meg sehogy...

A beltéri zajt úgy tudod esetleg orvosolni, hogy megnézed, hogy a mókuskerék útjában nincs esetleg valami...

(#13102) sinick


sinick
senior tag

Sziaztok!

Daewoo klímáknak van magyarországi márkaszervíze vagy legalább velük szerződött szervízpartnere? (Tudomásom szerint nincs) Nem garanciális javítás és esetleg jegyzőkönyvezés miatt kellene.

Köszi: sinick

(#13103) tdhenry válasza pjen (#13092) üzenetére


tdhenry
tag

Nekem csak kiegészítő fűtés lenne a vegyestűzelésű kazán mellé. Tehát amikor "kicsit" kell fűteni, pl tavasz, ősz. nekem egy központi 40 m2-es térből nyílik a 4 szoba, tehát egész jó a helyzet. A ház felén 5 cm, a másik.felén 10 cm, a födémen 10 cm a szigetelés. Nyilván kevés a 4 kw, de reméleem azért érezhető lesz a hatása.

Van valami különegesség amire a fűtés miatt kell figyelni egy klímánál?
Vagy szimplán a minnél jobb hatásfok és kész?

(#13104) pjen válasza tdhenry (#13103) üzenetére


pjen
félisten

Vagy szimplán a minnél jobb hatásfok és kész.Nagyjából igen,bár vannak direkt fűtésre tervezett klímák is.Például az én Panám is.Ethera Nordic,heat pump.

(#13105) baloghgabor válasza tdhenry (#13103) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

A hatásfok az egyik tényező, de nem baj, ha minél hidegebb időben is képes hűteni (-15; -20© -ig akár). No és valami ismertebb márka, legjobb ha japán. Gondolj bele nyáron mennyit használod a klímát, illetve fűtésre (akár csak ha kiegészítőnek is) mennyit fog menni, üzemóra sokszorosa!
Googli is sokat talál: klíma fűtésre. Klímások mesélnek sok jót. Én jómagam egy Fujitsut (LTCA09) szeretnék a nagyszobába is (kicsiben már van). Kellőként gazdaságos és egyszerűbb fűtés, mivel kandallón kívül más nincs is a házban. ;)

bégé

(#13106) golfvariant válasza Zeki (#13096) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Még aznap írtam nekik egy visszafogott hangvételű levelet, másnap hívott a főnök, hogy ő maga jön majd megoldani a problémát.

Tegnap kijöttek, megállapították a szivárgás helyét és elvileg megszüntették a szivárgást. Illetve 1 év garanciát vállaltak arra, hogy ha ismét elszökne a gáz akkor térítés mentesen cserélik az összes csövet.

Nem szeretném leírni a cég nevét, utólag nézve tényleg korrektek voltak.

(#13107) Attix70 válasza tdhenry (#13103) üzenetére


Attix70
aktív tag

A Te esetedbe ha inverteres klímát veszel akkor tökéletesen kielégíti az igényedet. Én is ezt csinálom. Javasolják a minél jobb hatásfokot meg, hogy Japánt vegyél. Na ezek SZERINTEM badarságok. Jelenleg ugyanazzal a gázzal vannak töltve az egységek tehát a temodinamika alaptörvényeit NEM tudja egyik egység se túlszárnyalni. Azt hiszem pár százalék hatásfok miatt nem sokan (hacsak nem beszélik rá) vennének 3x áron egységet.
Sok itt a topikban a szakmához (termodinamika főtételeihez) nem értő hozzászólás, hogy ez menyire jó meg a másik menyire nem jó.
Üdv,

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#13108) pjen válasza Attix70 (#13107) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem a termódinamika miatt ajánlanak japánt hanem a gép mechanikai és elektrónikai felépítése miatt.A klíma működési elvét minden gyártó ismeri.

(#13109) BBéci válasza Attix70 (#13107) üzenetére


BBéci
titán

Remélem komolyan gondoltad, mert viccnek durva! :(((

Ugyanazzal a benzinnel megy Dacia és a Ferrari is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13110) TeeJay válasza Attix70 (#13107) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem a gáz csak hűtőközeg de baromira nem mindegy mi van a két végén ugyebár...
kompresszor hatásfoka tudása satöbbi, meg a beltéri sem mindegy :D
ezt jól benézted szerintem amit írtál
ennyi erővel hűtőből is minek annyi márka meg típus úgyis mind egyforma aztán a gyakorlatban látszik hogy az olcsó kis hűtő kutyfüle egy nagy 2méteres Electrolux/AEG-hez képest ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13111) koxx válasza Attix70 (#13107) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt hiszem jobb ha itt nem adsz tanácsokat.

(#13114) athomi válasza athomi (#13100) üzenetére


athomi
veterán

Valaki? :)

(#13115) pjen válasza athomi (#13100) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy, csak folyamatosan lejtmenet.

(#13116) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Én meg maradok. Anno, több, mint 2 éve kaptam nagyon hasznos infókat itt. A klímámmal nagyon meg vagyok elégedve (igen japán, nem sokkal került többe, mint egy másik, de fűtésre használom, így nekem nem mindegy). Most bővítek, mert kényelmes vagyok, nem szeretek fát hasogatni, hamuzni (más lehetőségem nincsen). Őrült gondolatként megfordult a fejemben mobil klíma is, de "felvilágosítottak" szakértőbbek. Majd körbejártuk a témát és így tudtam ismét felelősen dönteni. Olyan - igaz lényegesen többe kerülő - klíma (Fujitsi LTCA09) lesz, ami a ház másik felét vígan befűti. De lényegesen kevesebbet fogyaszt (nekem ez sem mindegy), akár -20© hőmérsékleten is meleget varázsol, no és remélhetőleg megbízhatóbb, mint egy noname klíma. Tapasztalataimat eddig is megosztottam, ezután is ha felnézek ide, meg fogom. Ha másnak nem jön be a japán, vagy a drága, az ő dolga persze, de nem feltétlen van igaza. Mint olvashattam is itt: van Trabant is, meg Ferrari is, meg közbe még jópár fajta autó (akár japán is), mindenki döntse el, mit enged meg a költségvetése, de ne legyen már egyforma, mert úgyis benzinnel megy.

bégé

(#13120) tdhenry válasza pjen (#13104) üzenetére


tdhenry
tag

Értem, de speciel ennek a Panasonicnak rosszabb a hatásfoka mint sok másiknak. Mitől spéci, fűtésre való ez?

(#13121) tdhenry válasza baloghgabor (#13105) üzenetére


tdhenry
tag

Nekem nem a legfontosabb hogy - 20 ban is tudjon fűteni, elég a 10-15 is, nagy hidegben fával fűtök.

Amúgy köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#13122) pjen válasza tdhenry (#13120) üzenetére


pjen
félisten

Én nem igazán értek hozzá,a klímás 2 éve kifejezetten ezt ajánlotta fűtésre.Lehet nem véletlen van ráírva,hogy hőszivattyú.Akkor nézegettem direkt a Skandináv országokban volt népszerű típus.Mindenesetre nekem bevált,normál tarifával is 2/3 a mint a gáz.

(#13123) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Azt hiszem a lényeg ebben ott van!
Ja, néha én is fűtök fával, akár nyáron is, ha kedvem van hozzá (sparheltba begyújtok), no meg télen is, mert száraz a levegő a klímától, a nagy fazék víz ott a kandallón: párásítani. ;)

bégé

(#13124) tdhenry válasza pjen (#13122) üzenetére


tdhenry
tag

Akkor valószínűleg tényleg tud valamit. A lényeg pedig az hogy olcsóbb, jóval olcsóbb így.

(#13125) athomi válasza pjen (#13115) üzenetére


athomi
veterán

Magyarul már 1-2% is elég, csak arra kell vigyázni, hogy vízszintes vagy visszafolyó rész ne legyen benne?

[ Szerkesztve ]

(#13126) pjen válasza athomi (#13125) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz,hiszen az tiszta víz.Az 1-2% al azért vigyázni kell a légkissebb behatásra is kontrás lehet.

(#13127) vizipok74 válasza tdhenry (#13120) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Ezért.
Nordic etherea

Etherea

Itt látható, hogy az ugyanolyan névleges teljesítményű Ethereák közül a Nordic minden hőfokon jobban teljesít.

-10C-ben 2,8kW vs 2,7kW, -15Cben 2,7kW vs 2,37kW. Azért ez szép különbség.

És pont ezért rosszabb a hatásfoka is. Már leírták a szakik (nem Én találtam ki), hogy a klímák szezonális hatásfokát (SCOP) kétféleképpen lehet növelni a legegyszerűbben. Vagy megnövelik a kültéri hőcserélőjét, vagy nagy hidegben -amikor jelentősen romlik a hatásfok- visszaveszik a teljesítményt, hogy kevesebb legyen a veszteség. Drágább berendezéseknél az előbbit, olcsóbbaknál utóbbit szokták alkalmazni. Utána lehet nézni, hogy mekkora pl. egy VE9- NKE vagy Ururu Sarara, vagy egy akciós Whirlpool kültérijének a súlya ugyanolyan teljesítménykategóriában. VE9 43kg, Ururu Sarara 50kg, akciós Whirlpool 23kg. És ez nem a kompresszorok súlykülönbségéből adódik. Ebből következik, hogy míg a komolyabbak -15,-20-ban is vígan ontják a meleget és alig olvasztanak, addig az olcsók max -10C-ig dolgoznak, küszködnek és félóránként leolvasztanak. Tehát az hogy egy klímának mennyi a SCOPja túl sokat nem mond. A fűtési táblázat a mérvadó. Hűtésre egyébként szinte mindegy klíma jó, fűtésnél derül ki, ki a legény a gáton!
Pjen Nordic Ethereái komoly cuccok, irigylem is érte. :R

Szerintem fűtésre -a 2,6-3,5kW-os kategóriából- olyan klímát érdemes venni, amelyiknek legalább 30kilós a kültérije.

[ Szerkesztve ]

(#13128) Nerazim válasza vizipok74 (#13127) üzenetére


Nerazim
őstag

Itt pl a legolcsóbb is 31 kiló, akkor ezek szerint az fűtésre is jó?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13129) vizipok74 válasza Nerazim (#13128) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Az UE sorozat -10C-től fűt névlegesen, tehát ez nem igazán fűtésre való, de szerintem még mindig jobb, mint egy noname. Az RE sorozatot elírták, az -15C-től már dolgozik.
Na, meg is találtam. [link]

Szerk: Ja nem csak összekeverték az oldalon a hűtést-fűtést. :W
Na mindegy. A lényeg: az RE sorozat már jó lehet fűtésre.

[ Szerkesztve ]

(#13130) vizipok74 válasza Nerazim (#13128) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Az RE9-12-15-QKE-nek itt a Service Manualja.RE
A 88. oldalon találod a fűtési táblázatot. Itt látható, hogy pl. a 2,6kW-os (RE9) -15C külső hőmérsékletnél, 20C belső hőmérséklet esetén 2.162 Wattot tud leadni, tehát még ekkor is kifűt egy átlagos 15-20nm-es szobát.

(#13131) vizipok74 válasza Nerazim (#13128) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Itt írják is, hogy az RE jó fűtésre. [link]

(#13132) TeeJay válasza vizipok74 (#13129) üzenetére


TeeJay
félisten

na és manapság egyre kevesebb olyan téli nap van ahol -10 alá megy a hőmérséklet
de általában hó sem nagyon van és jobb esetben mínusz pár fok hogy legalább ne eső essen hanem hó

komolyan én is kipróbálnám szülőknél a nagy 120nm alapterületű 3szintes családi házat mennyivel olcsóbban fűtené ki mint a vegyestüzelésű kazán fával
ház 8cm nikecellel szigetelt és mindenhol dupla üvegezésű argon gázos Fenstherm ablakok vannak utca fronton redőny is mindenhol :R

lignittel fütöttek szülők tavaly kb. naponta 5-6nagy darab fa elég volt a kazánra meg úgy 3 nagy vödör lignit így egész télen simán ki lehetett füteni úgy 100ezerből a nagy lakást :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13133) realist


realist
őstag

Nemrégiben telepítésre került a lakásban egy klíma, de költözés miatt csak most kezdtük el használni.

Loggián található a kültéri egység, a beltéri pedig a nappaliban. A fal anyaga tégla.

A problémám, hogy a loggia mellett található hálóban zavaró búgó/rezonáló hangot hallani, miközben üzemel a kültéri egység. A többi helységben nem tapasztani zavaró hangot.

Mit lehet ezzel kezdeni?

(#13134) Flashcash válasza realist (#13133) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Milyen hosszú a kiépített a klíma csövezés a kültéri és a beltéri között?

[ Szerkesztve ]

(#13135) realist válasza Flashcash (#13134) üzenetére


realist
őstag

"Szendvicsbe" van szerelve; tehát kb. 1 méter (Gree klíma).

(#13136) Flashcash válasza realist (#13135) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor, ha még garanciális hívd vissza a telepítőt és csinálja meg garanciában. Ajánlott minimum 3m csőhossz, gumibakok (ha nincsenek) beépítése.

(#13137) Sirandrish válasza Flashcash (#13136) üzenetére


Sirandrish
legenda

Miért ajánlott?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13138) Morris válasza Sirandrish (#13137) üzenetére


Morris
veterán

Mert másképp rezonálni fog a kültéri a fallal együtt. Az pedig ki fog kergetni a szobából.

(#13139) Sirandrish válasza Morris (#13138) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ez hasznos infó, mert mi is akarunk most klímát, de pont azt néztük hogy mi is tudnánk rakni "szendvicsbe", de akkor az úgy nem kafa..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13140) Zeki válasza Sirandrish (#13137) üzenetére


Zeki
nagyúr

A csőfelesleget a kültéri mögé szokás feltekerni. 3m csőhossz a minimum ajánlott, a rezgések elnyelése miatt.

(#13141) Sirandrish válasza Zeki (#13140) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oké, majd rákérdezek a klímásnál, nehogy el akarja sunnyogni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13142) realist válasza Flashcash (#13136) üzenetére


realist
őstag

A konzolon gumibakon van, a fal és a konzol között nincs (ha egyáltalában az jelentene valamit).

A csöveket teljesen cserélni kellene vagy a falon kívüli részen hozzá lehetne pótolni? A belső egységnél a környék lelet gipsz-kartonozva és nagyon durva lenne azt megbontani...

(#13143) Razor1 válasza realist (#13142) üzenetére


Razor1
aktív tag

én idén átrakattam máshová a kültérit, meg tudták kint hosszabbítani a csövet

(#13144) krx21 válasza realist (#13133) üzenetére


krx21
nagyúr

A helyzet sajnos igen gyakori... A kültéri bizonyos fordulat számon felvesz egy olyan frekvenciát, hogy a nem túl szorosan illeszkedő fém elemek rezonálni kezdenek. Általános megoldás a gumi láb, illetve fel kell térképezni, hogy hol keletkezik a zaj és megszüntetni egy kis "nyomorgatással"! :K
Nálam is van ilyen rikán és néha elég ha 1 újjal megnyomom az azott helyen az egységet. Nagyon idegesítő tud lenni, pláne, hogy soha nem tudod, hogy a "masszírozás" után mikor kezd el megint zörögni...

[ Szerkesztve ]

(#13145) Nerazim


Nerazim
őstag

vizipok74 (#13129)(#13130)(#13131)
Nagyon szépen köszönöm a részletes ismertetőt :R

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13146) vizipok74 válasza Nerazim (#13145) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Nagyon szívesen! Erre való a topik. Én is innen (Pl ASHAtól aki azóta sajnos eltűnt), meg más hasonló témájú topikból szedtem az infókat. :)
A hatásfok függhet mástól is persze (pl hatékonyabb kompresszor kisebb súrlódással, kompresszor hulladékhő hasznosítás(Panasonic heatcharge), hatékonyabb hűtőközeg), de ezek csak néhány százalékot jelentenek. A legegyszerűbb a nagyobb hőcserélő.

Voltak érdekes ötletek. Pl. nyáron a kültéri hulladékhőjével használati melegvíz készítés. Ezzel is lehetne energiát megtakarítani. Áttételesen ez is hatásfoknövelés.
De a lényeg. Érdemes böngészni a fórumokat, összehasonlítani az Eurovent adatokat, és a mazsolázni a Service manualokat. Ha valakinek van egy kis érdeklődése/ideje erre, akkor sokat lehet tanulni erről a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#13147) Zeki válasza vizipok74 (#13146) üzenetére


Zeki
nagyúr

A nagyobb hőcserélőről jut eszembe, nálunk az egyik hivatalban régebbi LG Art Cool gépek vannak, azok brutál szélesek. Na ott van rendesen belül is hőcserélő. :)

Szélesség(beltéri) 117 cm
Magasság(beltéri) 31.5 cm
Mélység(beltéri) 17.3 cm
Súly(beltéri) 13 kg
Szélesség(kültéri) 87 cm
Magasság(kültéri) 65.5 cm
Mélység(kültéri) 32 cm
Súly(kültéri) 60 kg

(#13148) vizipok74 válasza realist (#13142) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Nálam ez így néz ki. A konzolok 5cm vastag XPS lapra lettek szerelve. (A lapok ragasztózva, hálózva a hőszigetelésbe integrálva, de külön is lehet.) A kültéri természetesen gumibakokon nyugszik. Csőhurok van a kültéri mögött. Így gyakorlatilag hangtalan, annak ellenére, hogy a kültéri a fejem mögött lévő fal túloldalán van, kb másfél méterrel a felettem. Mondjuk Mitsubishi lehet, hogy amúgy is csendes lenne, de nem bíztam a véletlenre. Az új Hitachit már 10centis XPS-re fogom szerelni. :)

(#13147) CineDOG1 Az szép! :Y Hány kW-os?

[ Szerkesztve ]

(#13149) tdhenry válasza vizipok74 (#13127) üzenetére


tdhenry
tag

Oké, értem ez mind szép és jó, de nekem pont nem lényeg a -20 ban fűtés. Tehát ha jól értelmezem akkor nekem nem éri meg a felárat a kimondottan fűtésre tervezett klíma.
Sőt az is felmerült bennem, hogy az on/off klíma se biztos hogy nagy hátrányt jelentene, mivel nekem eléggé alul lenne méretezve még egy 5 kW-os klímával is, valószínűleg az inverteres is közel teljes terheléssel menne. On/off ról valakinek van tapasztalata fűtésre kapcsolatban?

(#13150) realist válasza vizipok74 (#13148) üzenetére


realist
őstag

Hívtam a szerelőt. Első körben azt javasolta, hogy a kültéri egység és a klíma közé egy "komolyabb" gumibak kerüljön. Ez a héten megtörténik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.