Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37922) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.

Korábban már terveztem, hogy veszek fényképezőgépet, viszont akkor még a bridge-k között nézelődtem, ott viszont, ami ajánlott az a Panasonic FZ200, ami viszont 100k, ezt viszont én sokallom.
Az érdekelne, hogy 60-65k-ból lehet e "jobb" (ha lehet azt mondani) gépet venni DSLR vagy MILC kategóriában? Ezen az áron természetesen használtba gondolkozok vagy, ha van olyan, ami újonnan is megéri, akkor akár újat is vennék. Gondolom használtan jobbat kaphatok azonos áron.
Első fényképezőgépem lenne, eddig telefonnal kattingattam csak.
Ami bridge-nél kitétel volt korábban az a min. 20x-os zoom, ezért ajánlották az FZ200-at, ahogy látom ez ebben a kategóriában már más téma.
Vannak a különböző objektívek különböző átfogással, pl alap jár a géphez egy 17-50mm-es, ha most ehhez vennék egy nagyobbat, akkor az eredetileg kapott minőségét is hozná ezen a tartományon (persze, ha lefedi)?

- Gépre szánt összeg? Gép, objektív (ezen kívül nem tudom kell e még valami) max 60k, nagyon max 65k
- Felhasználás? Általános felhasználás, kirándulások alkalmával tájkép, növények, akár állatok fotózása.
- Méret számít? Nem.
- Videó kell? Nem lényeg, de jó, ha van.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Ár miatt használtan jó ár/érték arányban, de új is lehet, ha megéri.
- Egyéb kívánság, speciális igények? Esetleg egy plusz 8-10x zoom körüli objektív a későbbiekben.

Előre is köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.