Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) Bogyó bá' válasza Stauffenberg (#22649) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Viszont nem biztos, hogy ez rossz döntés lesz: az említett két márkához olcsón akkora választékban talál használt üvegeket (vagy csak ismerősöktől próbára kölcsönkér), hogy kis pénzből kiismerheti a saját tényleges igényeit.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22652) nyissz válasza k1csi (#22635) üzenetére


nyissz
csendes tag

A terv egy kitzoom és egy fényerősebb nagylátó mellé. Nem feltétlen a kitzoommal akarom leélni a gép életét (vagy ha az rövidebb, a sajátomat ;) ).

(#22653) kátú válasza lakkusjj (#22645) üzenetére


kátú
őstag

felidegeltem magam hogy 100k körül mindenki mást mond és elhatároztam magam hogy jólesz egy 1200D

It still works!

(#22654) kátú válasza Colonel993 (#22646) üzenetére


kátú
őstag

Kis polszkiban láttam már Porsche Boxter motrot hátvalami fenomenálisan megy

It still works!

(#22655) kátú válasza Stauffenberg (#22649) üzenetére


kátú
őstag

igen pont ebben a helyzetben vagyok

It still works!

(#22656) .: JuSzT :. válasza nyissz (#22650) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor ne is foglalkozz azzal amit mondtam :)

(#22657) szilu7 válasza nyissz (#22623) üzenetére


szilu7
senior tag

A Fuji X-M1+XF27 kombóról tudok nyilatkozni. Szerintem, ha a gyerek a téma, akkor beltérben sem kell nagyobb látószög, különben a szoba lesz téma, ahol történetesen van egy-két gyerek.:) Családi esemény fotózására nekem megfelelt a 27mm látószöge egy panel nappaliban. Egyébként is egy nagyon jó mindenes objektív és tényleg jó áron van dupla kitben, a kitobival meg még a látószöged is meglesz, ha mégis szűknek találnád. A Fujinál a kis vakuval is érdemes számolni, ujjal felfelé billenthető, így meglepően jól lehet deríteni vele egy átlagos szobában.
A többi meg itt már le lett írva, ami abszolút igaz, annyi kiegészítéssel, hogy szép, mosott hátterű gyerekportrékhoz legalább a 35/1.4 kéne.

[ Szerkesztve ]

(#22658) nyissz válasza Stauffenberg (#22640) üzenetére


nyissz
csendes tag

Köszi, ez egyértelmű: Fuji XM1, Oly PL5, de leginkább EM-10. Ez utóbbi a keresőhöz szokott szememnek is jobban tetszene, de ha azt választom, egyelőre nem marad pénz másik obira a kit mellé.
A túl nagyot túl szűknek értem, sokszor nem tudok elég távol menni a gyerektől. Vagy ez csak saját para, és a gyakorlatban teljesen jól használható ez a látószög?

(#22659) Lassú Víz válasza kátú (#22654) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akkor vedd meg azt az obit. Biztos szépen fog rajzolni

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22660) Stauffenberg válasza nyissz (#22658) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tapasztald ki a meglévő gépeden, nem tudom mivel rendelkezel most, gondolom DSLR (a kereső miatt). Számold át ekvivalens gyújtótávolságba, úgy érdemes összehasonlítani. A kitobjektíved tekerd a megfelelő látószögre és próbálgasd, hogy tetszik-e.

Az E-M10 egy nagyon jó mindenes gép, de nekem személy szerint a benne lévő EVF nem tetszik. Persze verőfényes napsütésben jól jöhet, de én nem tudnám megszokásból használni. Javaslom vásárlás előtt nézz bele és döntsd el, hogy így, ilyen minőség mellett valóban van-e rá szükséged. Mindenképpen egy jó pont ha van, akkor is ha csak ritkán nyúl hozzá az ember, de én személy szerint előbb vállalnék be +1 fix objektívet, mintsem egy ilyen extrára költsek.

Az újabb, modernebb EVF-ekre már azt tudom mondani, hogy azok tényleg megérhetik a felárat. De az E-M10 esetében mindenki döntse el magának, van aki fele ilyen jó EVF-el is simán kibékül.

(#22661) Thuglife


Thuglife
senior tag

Köszi srácok a segitséget, pécsett az MM-ben a dupla kites E-PL5-öt megvettem 115ezerért. :) Este próba :)

(#22662) m3ss válasza Lassú Víz (#22659) üzenetére


m3ss
veterán

hatalmas :)) :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22663) schawo válasza kátú (#22653) üzenetére


schawo
titán

És megvetted azt, amit senki sem ajánlott. Persze az is egy működő masina, nem fogsz belehalni. Csak kivancsi lennék, miért pont azt?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22664) donw3ga


donw3ga
senior tag

Sziasztok,
az alábbi két készülék közül melyiket érdemes választani? Használt piacon kb. egy árban kb. 60-65e körül kaphatók.
Sony NEX-3N 16-50 obival
Samsung NX2000 20-50 obival

(#22665) schawo válasza donw3ga (#22664) üzenetére


schawo
titán

Az objektív miatt a Sonyt venném.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22666) Colonel993 válasza schawo (#22663) üzenetére


Colonel993
senior tag

"Csak kivancsi lennék, miért pont azt?"

Mert OCCÓ volt... :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22667) Bogyó bá' válasza donw3ga (#22664) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tavaly én is sokat vacilláltam, hogy ezek közül melyiket is vegyem (DSLR után). Szóval a kettőt összehasonlítva a Samsung hitványabbnak tűnt:

- sokkal rosszabb videó készítés, főleg a képstabi hiánya miatt
- a kitobival a Samsungnak nincs igazi nagylátószöge
- nincs képstabilizátor, ez fotózásnál is piszok jól tud jönni
- képminőség a tesztképek alapján hasonlónak tűnt
- a Samsungnak nincs beépített vakuja, azt külön kell cipelni, otthon lehet felejteni.

Ezzel szemben mindenféle - fotózás szempontjából - hasznavehetetlen "fícsör" be van építve: WiFi, érintőképernyő, NFC, stb.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22668) Stauffenberg válasza schawo (#22663) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem megmondtam az előbb? :D Elmegy és megveszi az első útjába kerülő alsó kategóriás gépet amin egy híres márka logója van. Aztán persze még mi vagyunk a hülyék, akik felidegesítettük azzal, hogy sokféle tippet kapott. Bármelyiket megfogadhatta volna, de nem, inkább azt vette meg amit senki nem ajánlott.

Tipikus. Nem értem, hogy akkor miért kell ehhez segítséget kérni. Ez ment volna anélkül is, hogy 2 hétig idejár kérdezni és mindenre ellentmondani.

Mellesleg ezzel járt most a legjobban. Az ember inkább alkosson, mindegy, hogy mivel, de inkább alkosson, ahelyett, hogy fórumokon cseszi el az időt.

(#22669) donw3ga válasza Bogyó bá' (#22667) üzenetére


donw3ga
senior tag

Köszönöm a válaszokat :) :R

[ Szerkesztve ]

(#22670) sasa134 válasza schawo (#22663) üzenetére


sasa134
addikt

Csak mer' :D

2 hét magyarázat után megoldotta a problémàt okosba'.

Avanti Roma

(#22671) kátú válasza schawo (#22663) üzenetére


kátú
őstag

én sem tudom miért ezt de ezt

It still works!

(#22672) erzol válasza Bogyó bá' (#22667) üzenetére


erzol
őstag

Érintőkijelző tud sokszor hasznos lenni. Kevés kezelőszervvel ellátott gépeknél sokat könnyít a beállítások kezelésében. Odabökök fókuszál, azonnal expóz meg nagyon patent tud lenni szvsz, legalábbis oly epl5-nél nekem perfect...

[ Szerkesztve ]

(#22673) Colonel993 válasza kátú (#22671) üzenetére


Colonel993
senior tag

Végülis... Kell ilyen is a használt adok-veszekbe...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22674) MrChris válasza Stauffenberg (#22668) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát nézd, neki ez a semmi után istenkirály. Ha majd kiismeri beleszokik és eztán más is a kezébe kerül tapasztalni fogja a különbséget. Végül is már elköltötte a pénzét ne vegyük el a kedvét ;)

(#22675) schawo válasza MrChris (#22674) üzenetére


schawo
titán

Nincs is különösebb ok rá, manapság tulajdonképpen minden új gép megüti azt a szintet, ami az élvezetes használhatósághoz kell.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22676) kátú válasza Colonel993 (#22673) üzenetére


kátú
őstag

De szerintem lecserélem egy Nikon D 5200ra

It still works!

(#22677) MrChris válasza kátú (#22676) üzenetére


MrChris
nagyúr

:C

(#22678) jeni válasza kátú (#22639) üzenetére


jeni
félisten

ez itt olcsóbb Canonra
egy Canon EOS 1200D-re már nem annyira kirívó,szerintem már passzolna így egyben

[ Szerkesztve ]

(#22679) berzerker83 válasza kátú (#22676) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Nincs ezekkel a belépő canon vázakkal semmi baj, ha helyén kezeli az ember őket, ráadásul a négyszámjegyes széria eddig nagyon durva igáslónak is tűnik az általam eddig megismertek alapján. A munkahelyemen ipari mennyiségű modelles ruhafotózásra használjuk ezeket. Egy 1000D kit volt az első, 130ezer expo ment bele, majd lett egy 1100D kit (csak hogy legyen egy pótobi is), köbö 150ezer expóval távozott el, és egy szintén 1100D váz mely mostmár valahol 160ezer felett fut és még működik. Az első kitobi megközelítőleg 400ezer expót (és legyen mondjuk kétszer ennyi fókuszálás) bírt ki. Most egy 700D-t használunk, az új STM kitobival, ami látványosan élesebb is (elvileg ezt adják az 1200D-hez is). Igaz, hogy fényesre koptak a vázak, de gombok nem haltak meg és nem is hullottak szét a gépek a csattogók halála előtt. :) És kevesebb, mint EGY azaz egy forintra jött ki velük egy kép. A szenzor kábé ugyanaz, mint a legtöbb belépő, alsóközép canon vázban. Ha nagyon akarja az ember, majdnem bármit meglehet ezekkel is csinálni, úgyis inkább az obin meg a fotóson múlik a dolog...:)

[ Szerkesztve ]

(#22680) Colonel993 válasza berzerker83 (#22679) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem vagyok otthon annyira a céges felhasználásban ilyen gépeknél.. de miért nem távkioldóval lökitek a képeket?
Gondolom mini stúdió körülmények közepette vannak a képek megörökítve, tehát kb mindig azonos fényértékkel is dolgoztok... sejtem, hogy van nap, hogy hozzá se nyúltok a blende/záridő/ISO értékekhez csak kattintotok.
A végén mikor meghal a zár, ellehet adni alkatrésznek bármelyik szerviznek vagy tudom is én, lévén egy tökéletesen újszerű állapotban lévő, zárcsere igényes váz és ennyi (40e HUF a zárcsere minden hókuszpókkal)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22681) berzerker83 válasza Colonel993 (#22680) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Persze, ministúdió állandó fényekkel, de sajnos nem megoldható a távkioldó+állvány. Mert több modell is lehet egy nap, különböző neműek, különböző magassággal, pár óra után már jön a fáradás, nem mindig ugyanoda állnak. Egyszer nadrág, egyszer ruha, egyszer valami felsőt fotóznak (plusz közelről egy kép a lógó papír izékről a cikkszámok miatt, minden terméknél), és könnyebb/olcsóbb egy fotósnak kézből korrigálni a kivágást, mint napi akár 2-3ezer képet croppolni...:) ráadásul távkioldós happening mellett is kell lennie valakinek, aki nyomja a gombot. A halott dolgokat aprón szoktuk elpasszolni, hogy legyen pénz szintén aprós cuccokra (számla hiánya miatt). :) Megy a költséghatékonyságra figyelés, de azért hálistennek nincs akkora garasoskodás, hogy a vázkopásra is figyelni kelljen. :D

[ Szerkesztve ]

(#22682) Stauffenberg válasza berzerker83 (#22679) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezekkel a vázakkal nem is az szokott lenni a gond, hogy nem bírnak ki 100 ezer vagy akár több expót, hanem egyszerűen rettenetesen fapadosak. Persze tény, hogy ettől még fotózni lehet velük, sőt nagyon jó fotókat is lehet velük készíteni, sőt továbbmegyek, akár fotópályázatot is nyerhetsz a fotókkal. De ez nem változtat azon a tényen, hogy szolgáltatásokban nagyon visszafogott, anyaghasználatban gyenge és nagyon oda kell figyelni rá, hogy ne a DC jelű kitobjektívekkel vásárolja az ember, mert azok az üvegek egy fabatkát sem érnek.

De nem kell bizonyítani, hogy egy 1200D-vel is lehet fotózni, mert senki sem mondta, hogy nem. Csak elhangzott egy fél tucat egyéb tipp is más típusokra és márkákra, melyek valamilyen szempontok alapján jobbak lehetnek. Persze ebben az árkategóriában nem kell csodát várni, nincsenek markánsan sokkal jobb gépek, így majdnem (de csak majdnem) mindegy, hogy ki mit vásárol, inkább csak eltérő "ízvilágokkal" találkozik az ember.

A kérdező legnagyobb baja az volt, hogy maga sem tudja mit akar (mi nem voltunk kisegítve igények megjelölésével, hogy jobban leszűkíthessük a számba vehető gépek számát) és nem tudta megérteni, hogy nem létezik olyan gép amit 10-ből 10 szaki egyöntetűen ajánlani fog. Mivel többféle tippet kapott arra, hogy mit vásároljon, ezért megsértődött és inkább megvette dühében ezt. Legyen így, rosszul nem járt ezzel sem, csak így felesleges segítséget kérni egy fórumon.

(#22683) berzerker83 válasza Stauffenberg (#22682) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Teljes mértékbe egyetértek azzal amit írsz. Inkább megerősítésnek és biztatásnak írtam az ifjú fórumtársnak, akinek én is végigolvastam az elmúlt kéthetes kérdésdömpingjét. :D Még az elején én is felvetettem neki a belépő olykat, mert a belépő canonos ismereteim mellett is inkább arra indultam el (bár nálam a méret volt a meghatározó), és nem bántam meg. Képalkotásban pedig tényleg kicsi a diff ebben a árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#22684) schawo válasza berzerker83 (#22679) üzenetére


schawo
titán

Ez jó, meg minden, de egy koca hobbifotós számára a leglényegtelenebb szempont a tartósság. A gép előbb avul el teljesen, mielőtt akár csak a teljes élettartama felét is elérné. Persze kivéve, ha peche van, és pont egy gyári hibás darabot fog ki, és fél éven belül atomjaira hullik a váz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22685) rudeee


rudeee
őstag

Tegnap voltam újra nézelődni az MM-ban és láttam egy akciós gépet.
A Sony SLT-A58Y 18-55 SAM II + 55-200 SAM objektívekkel árulják 149.900Ft-ért.
Mit lehet tudni erről a gépről?
Magyar részletes tesztet nem találtam róla. Annyit tudok hogy a vázban van a stabilizátor és elvileg tükör nélküli rendszert használ. Ezért az árért milyen vételnek számítana?
Csak érdeklődöm, próbálom hasonlítani a többi géphez.

(#22686) sideburns válasza rudeee (#22685) üzenetére


sideburns
aktív tag

Jó gép, de nem tükör nélküli. Fixen rögzített tükör van benne, a fény egy része nem a képalkotó szenzorra jut, hanem az autófókusz szenzorra.

(#22687) MrChris válasza sideburns (#22686) üzenetére


MrChris
nagyúr

és így a fény 30%-a elvész.

[ Szerkesztve ]

(#22688) jeni


jeni
félisten

Szia
Ez mennyire menő ár és tényleg szabadulás van a Pentax MILC-től a beragadt cuccok miatt?

bár a Samsung NX-3000 az jobb vétel lenne 80000 Ft áron az MM áruházban,feltéve ha van még ott.

[ Szerkesztve ]

(#22689) Mr.Csizmás válasza jeni (#22688) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szemetet ne vegyél :U

jó lesz inkább az az NX :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22690) jeni válasza jeni (#22688) üzenetére


jeni
félisten

(#22691) Lassú Víz válasza jeni (#22688) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szenzor mérete: 1/2,33"

Kell ennél több ellenérv amikor ennyiért már mFT gép is van? Talán még APS-C is elérhető. Nem értették meg a MILC koncepció lényegét a Pentaxnál evvel a géppel. Nincs DOF játéktér, gyenge fényviszonyoknál hatalmas hátrány. Vagy láttál rá f1/0.7, f1/0.5 objektíveket, meg ISO 25-ös érzékenységet?

Válassz olyan technikát ahol te tudod befolyásolni az elkészült kép minél több paraméterét!

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22692) Stauffenberg válasza jeni (#22688) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Előbb vennék valami normális kompaktot, mint ezt. A Pentax előbb kiadta a K-01-et, ami továbbra is egy DSLR volt, csak tükör nélkül (teljesen értelmetlen koncepció), ezt lefikázták az emberek, erre kiadott egy valóban kompakt gépet... de megint átesve a ló túloldalára. Szegény Pentax nem igazán érti ezt a MILC dolgot. DSLR-ben (úgy értem igazi DSLR-ben) viszont erősek.

(#22693) jeni válasza Stauffenberg (#22692) üzenetére


jeni
félisten

köszi
köszi Lassú Víz

gondoltam hátha :U

a MILC rendszer közt a Sony a legtutibb, a Samsung (kár,hogy nagyon kicsi a választék obik közt) és a Canon -M (adapterezéssel itt még jó lehet),bár mintha a Canon M-t rendszert is dobta volna a cég

[ Szerkesztve ]

(#22694) .: JuSzT :. válasza jeni (#22693) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

15 NX objektív van legalább. Az kinek nem elég? És neked miért kevés?
Milc között a sony a legtutibb? Hány NEX obi van?

[ Szerkesztve ]

(#22695) jjeahh válasza jeni (#22693) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nincs olyan hogy legtutibb. a legtöbb üveg meg mft rendszerre van...eos m nagyon kompromisszumos szinte minden szempontból

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22696) jeni válasza jjeahh (#22695) üzenetére


jeni
félisten

APS_C szenzorok közt keresgéltem
most nem is gondoltam a M4/3 szenzoros Olyk-ra és a Panák-ra.

(#22697) jjeahh válasza jeni (#22696) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a mai szenzorok fejlettsége mellett teljesen de totál fölösleges mft-t és aps-c-t ennyire elkülöníteni egymástól, nincs akkora méretkülönbség, hogy azt a valóságban érzékeld sztem, ehhez még hozzájön, hogy a 16mp+ mft lapkák canon-samsung aps-c-nél jobbak is iso-ban, dinamikában már, és az mft fix üvegeket nem kell rekeszelni egy kis élességért, tehát dofban sem vagy hátrébb... :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22698) MrChris válasza jeni (#22696) üzenetére


MrChris
nagyúr

végül is akik a legkorábban kezdték és a legkiforrottab rendszert kínálják a legnagyobb obi és gépválasztékkal... annál még az eos-m is hamarabb eszembe jut milcet emlegetve :D
Igaz olvastam már olyat is itt a fórumon hogy a pentax milc az igazi! :DD

(#22699) Stauffenberg válasza jjeahh (#22697) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem mintha a többi MILC flotta fixeit annyira rekeszelgetni kellene egy kis élesség miatt. Ez inkább a DSLR üvegekre jellemző, amik nem az elmúlt 2-5 évben jelentek meg és lettek frissen fejlesztve, hanem 10-15 évvel ezelőtt és azok is sok esetben 30 éves konstrukciókra épülnek.

(#22700) jjeahh válasza Stauffenberg (#22699) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fujival a kezedben könnyű ezt kijelenteni mi? :D ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.