Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Nippon válasza madgie (#22749) üzenetére


Nippon
őstag

Nyilván mindegyik váznak van valamilyen hibája amivel együtt kell tudni élni. Rosszul fogalmaztam, minőség szempontjából a Fuji-ra nem lehet rosszat mondani.

jjeahh: Az A5100 az AF miatt önmagában megéri, az obi kínálattal lehet vitatkozni, de az átlag igényeknek megfelel, akinek meg nem, annak ott van pár Zeiss.
EPL5: itt megint kategóriákról beszélünk, egy "szaladgálós" kompakt MILC szerintem jó, ha rendelkezik beépített vakuval. Alig van rá szükség, de amikor kell, akkor pont jól jön. Az X-T1 nem ide tartozik.
Fejlesztés szempontjából igenis számít, hogy mennyi idős konstrukció, a MILC-ek nem olyan kiforrottak, mint a DSLR-ek.

[ Szerkesztve ]

(#22752) madgie válasza Nippon (#22751) üzenetére


madgie
titán

A különbség az, hogy az X-A1-ről ordít, hogy direkt butították ott is, ahol nem lenne indokolt.

Hála Istennek a képminősége nem lett butított, sőt.

(#22753) jjeahh válasza Nippon (#22751) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"átlag igényeknek megfelel, akinek meg nem, annak ott van pár Zeiss"
és akinek nem meg a pénztárcája sem vastag? :DDD
"Fejlesztés szempontjából igenis számít, hogy mennyi idős konstrukció, a MILC-ek nem olyan kiforrottak, mint a DSLR-ek"
ezt nem értem. nem vagyok én milc fan, de egy e-pl5 miben kiforratlanabb mint egy d5x00 vagy canon xxxd? :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22754) sssirius válasza jjeahh (#22753) üzenetére


sssirius
tag

Valahol örülök, hogy elindult egy "lavina", mert így legalább látok pro-kontra érveket :)

(#22755) berzerker83 válasza sssirius (#22754) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Ha nincs kedved végigvárni, ezt a "zsírúj Sony" vs "mindenegyéb" csatát már a múlthéten kivesézték ától cettig az A5100 hír alatt... :D

https://www.flickr.com/photos/kovacs_janos/

(#22756) sssirius válasza berzerker83 (#22755) üzenetére


sssirius
tag

Lehet tudni valamit, hogy kb. milyen árkategória lesz? Mert 150k fölé semmiképp nem akarok menni.

(#22757) MrChris válasza Nippon (#22751) üzenetére


MrChris
nagyúr

ezt a milcek nem olyan kiforrottak dolgot fejtsd már ki!

(#22758) Nippon válasza jjeahh (#22753) üzenetére


Nippon
őstag

Akinek nem elég vastag a pénztárcája az megmarad a kit objektívnél. Ha minden célra külön objektívet vásárol az ember, az semelyik gyártónál nem lesz olcsó. A MILC előnye a kompaktság, hordozhatóság jó képminőség mellett. Ennek sajnos van felára az objektívek esetén is.
Az EPL5 autófókusz sebességben és videós képességekben van lemaradva az említett Sony-val szemben. A DSLR-t ne keverjük ide.

MrChris: Évről-évre sokat reszelnek rajtuk, és van is hová fejlődni.

[ Szerkesztve ]

(#22759) berzerker83 válasza sssirius (#22756) üzenetére


berzerker83
csendes tag

héccáz dodó kitobival, tehát ugyanennyi ojró európában, plusz még egy kicsi itthon. valahova kettőötven alá tippelném a hazai kezdőt.
[link]
Amúgy ha nekem újcucc kellene, akkor az oly epl-5 öt venném a rászánt pénzért a márkaboltban duplakit+állvánnyal. De amit mindig, mindenki ír, itt is igaz: kezdésnek lehet elég lenne valami használt váz is kitobival. 60ból már megúszható, ha nemtetszik, szinte nulla bukással már viszik is egy hét múlva. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kovacs_janos/

(#22760) jjeahh válasza Nippon (#22758) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"nem olyan kiforrottak, mint a DSLR-ek"
"A DSLR-t ne keverjük ide"

na jó...akkor most mi van? :DDD
a nex vs mft obivitát nem indítom inkább újra, 1001x többen végigmentek már a témán :)
"Évről-évre sokat reszelnek rajtuk, és van is hová fejlődni"
és a belépő canikonokon azért nem reszelnek sokat évről évre, mert nincs hová már fejlődni? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22761) sssirius válasza berzerker83 (#22759) üzenetére


sssirius
tag

Így van, tudom ezt is, és nem is vetettem el. Láttam, hogy van fenn hardveraprón Sony NEX 3NL + 16-50 mm obi 70k-ért, Sony NEX 5 + 2 obi 70k, illetve Samu NX2000-esek is 65k körül.

Rövid összehasonlítás? Néhányótoknak biztos van tapasztalata a felsoroltak közül valamelyikkel.

(#22762) Nippon válasza berzerker83 (#22759) üzenetére


Nippon
őstag

A 699dodó az előrendelős ár, szerintem hamar be fog csúszni itthon is a 150ezres kategóriába. 230 körül van egy A6000 annál lényegesen olcsóbbnak kell lennie.

Az EPL5 mondjuk ennyiért 2obival és állvánnyal tényleg kecsegtető ajánlat. :D

(#22763) berzerker83 válasza Nippon (#22762) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Ezzel a "majd becsúszik 150 alá" dologgal még akkorse számolnék szívesen, ha egy pontosan meghatározott időpontban tervezem a vásárlást. Ócska szöveg már tudom, de mindig lesz jobb, olcsóbb amire érdemes várni. És én pont erre a gépre nem várnék. :) Az ősszel-télen szerintem ennyi lesz itthon, már ha egyáltalán lesz értelme behozni ilyen A6000 árak mellett. Amúgy meg ráfogják, hogy kompaktabb meg újabb és már repül is rá a 250es árcédula. Az meg hogy te meg én tudjuk, hogy semmivel se jobb se kívül, se belül... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kovacs_janos/

(#22764) Nippon válasza berzerker83 (#22763) üzenetére


Nippon
őstag

Egyetértek. Persze mindig lesz jobb, viszont az A5100 az a gép ami a tulajdonságaival az egyik legjobb gép lehet a kategóriában. Kompakt, jó szenzor, gyors AF, jó felbontású érintőképernyő, beépített vaku, usb-ről tölthető. Nyilván a konkurencia is hasonló irányba halad, de eddig csak az 5100 mutatkozott be.

[ Szerkesztve ]

(#22765) berzerker83 válasza Nippon (#22764) üzenetére


berzerker83
csendes tag

A beépített vaku konkrétan csak a helyet foglalja, ráadásul egy vicc is, helyette inkább egy sarut raktak volna inkább rá. Akinél már a szenzor meg a tech is közrejátszik a vásárlásnál, az a vakusaru hiánya meg a fapados kezelőszervek miatt már lapoz is tovább. Ha az éppen emlegetett A6000 árát is hozzávesszük, akkor meg főleg. Az átlagjúzer meg ezeregy hasonlóból válogathat. Mire pedig már jóárban lenne, kitudja mi jön még ki... :)

https://www.flickr.com/photos/kovacs_janos/

(#22766) Neszójábe válasza berzerker83 (#22765) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Ki volt állítva egy brutális NX objektív (fix 85mm) az edidzsitálban egyszer. Rátekertem egy NX vázra, basszus... Elképesztő volt. Na ja, 300k...

Peace

(#22767) MrChris válasza Nippon (#22758) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez vicces, mintha legalábbis a dslr-ek elérték volna a nirvánát :D azokat már csak gyártják, nincs mit fejleszteni. :D e-zárat bukják, meg a rendes contraszt af-et, 4k-t, canon xxxd-kben marad az öreg 18megás, hiába várják jójaz kifejlett, meg a sötét kis lyukkereső, mert drága a nagy, bár az olcsó Zenitben is nagyobb volt :D ..... Számukra részvétem :D

(#22768) Thuglife válasza sssirius (#22744) üzenetére


Thuglife
senior tag

Látom kaposvári vagy, én múlt csütörtökön a pécsi MM-ban leárazva 114.990 ért vettem az Oly E-PL5-öt duplakitben, annyiért szerintem vétek lett volna otthagyni. Ha sietsz talán még tart a helyi akció.

(#22769) sssirius válasza Thuglife (#22768) üzenetére


sssirius
tag

Az igen, grat hozzá, az nagyon jó ár.

(#22770) Mars55


Mars55
csendes tag

Fuji x-m1 ebben a kitben megéri? Főleg az foglalkoztat, hogy a hozzá adott fix mennyire jó (magában 130eft, szóval olyan rossz csak nem lehet...), valamint, hogy az x-a1-hez képest kicsit minőségibb a ház is, vagy csak a szenzorban és pár funkcióban van eltérés?

(#22771) Tin_Shield válasza Mars55 (#22770) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 130 ezres árcédula a Fuji üvegek között barátságosnak számít :)
Azt a 40-50e körüli összeget amennyivel többe kerül a szimpla kitnél szerintem bőven megéri a 27-es. Nagyon jó univerzális látószöget ad, és a gép is kellemes, mindenhová hurcolászós - szinte zsebrevágós - méretű lesz ezzel a palacsintával.
Az X-M1 is műanyag, az előny inkább optikai, főleg a konzervatívabb színvilág miatt, illetve a X-M1 műbőrre emlékeztető burkolata egy fokkal talán kellemesebb mint az X-A1 rücsis felülete. De egy jó minőségű bőr féltok mindkét gép minőségérzetén drasztikusan javít.

[ Szerkesztve ]

(#22772) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Nézegettem a használt piacot is, hogy talán valami "olcsóbb" beruházással kezdenék, az alapokat azon is meg tudom tanulni és ha ráérzek, akkor fél év múlva váltok eggyel magasabb szintre.

Amiket találtam jelenleg (hardveraprón):
Sony NEX-5, Sony NEX-3NL, Samsung NX100, Samsung NX2000, esetleg Panasonic G5

Vélemények?

(#22773) jjeahh válasza sssirius (#22772) üzenetére


jjeahh
nagyúr

esetleg pana gx1-et, g3-at is fontold meg, máig jó gépek és bagóért mennek :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22774) .: JuSzT :. válasza sssirius (#22772) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

és egy jó E-PL3 ? :D

(#22775) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#22774) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, mondjuk ha a nex-5 meg a Samsung NX100 szóba jöhet, akkor sztem már bármelyik 12mp-s mft gép is, a pana g1-g2, gf1 viszonylag "normális" gép felépítés-kezelőszervek szempontból és bagóért mennek, vagy oly e-p1-p2-p3, e-pl1, e-pl2, e-pl3

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22776) sssirius válasza jjeahh (#22775) üzenetére


sssirius
tag

60-80k kategóriát céloztam meg itt aprón. Inkább olyat szeretnék, amihez ebben az árban van obi is. (16-50mm vagy hasonló "általános").

Juszt: láttam, és abszolút nem vetettem el :D

[ Szerkesztve ]

(#22777) pandur99 válasza Mars55 (#22770) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én pont ebben a kitben vettem. Jó a 27-es, csak nem sok többletet ad, kivéve azt, hogy kicsi. Ezért eladtam 75e-ért, így bagóért lett az alapkitem. De aki szereti a fixeket, annak megéri megtartani.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#22778) sssirius válasza jjeahh (#22775) üzenetére


sssirius
tag

Még az is egy szempont, hogy nagyobb darab ember vagyok, nagy lapátkezekkel, ezért nem tudom, hogy a "kompakt méretű" gépeket menyire tudnám kényelmesen kezelni.

(#22779) jjeahh válasza sssirius (#22778) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha mindenképpen milc, a lehető legolcsóbban, és fogása is legyen, panasonic g5 :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22780) Mars55 válasza pandur99 (#22777) üzenetére


Mars55
csendes tag

Többletet, mármint fényerőben, vagy az alapzoom-hoz látószögben? nekem pont a méret lenne a fontos, és ez a 27 jó univerzálisnak tűnik, a kitzoom nagyon nagy, és sötét(?), és a zoom mint olyan nem igazán érdekel, nincs rá szükségem. (eladható a kitzoom is értelmes áron, vagy érdemes megtartani?) A fix f2,8 szimpi, gondolom ezen a szinten nehéz jobbat ebben a méretben.

(pana lx7 zseniális fényerő előnyét veszti a kicsi szenzor miatt ehhez a fuji-hoz képest? mármint nem elméletileg, hanem a kész képeket nézegetve gyakorlatilag.)

(#22781) szilu7 válasza Mars55 (#22780) üzenetére


szilu7
senior tag

Nagyon kellemes az a 27mm-es obi, én nagyon szeretem, a látószöge is elég univerzális. Fényerőben és méretben is jobb. (Gondolom a kit obi alatt az XC16-50-et értjük.)
Képminőségben és AF-ben csak gyanítom, hogy jobb, még a kithez nem volt szerencsém. Majd tapasztaltabb felhasználók elmondják.

(#22782) pandur99 válasza Mars55 (#22780) üzenetére


pandur99
aktív tag

A többletet fényerőben értettem, kb. 1 blende a plusz. Képminőségben engem a 16-50 teljes mértékben kielégít, de hát ez az én véleményem. Talán af-ben kicsit gyorsabb. A látószöge tényleg szinte ideális, ha nem kell a zoom, nekem viszont a 16 mm fontosabb volt, ez városban nagyon kell.
A 16-50-est magában 50e körül kínálják az ebay-en, itthon talán több lehet, a 18-55-ösöket 120e-ért adják. Annyival meg nem rosszabb, hogy eldobjad.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#22783) Stauffenberg válasza Mars55 (#22780) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fényerőben nem ad akkora többletet. Mármint ad, de sokan viszolyognak az f/2.8-tól, mert nem f/1.8 vagy f/1.4. nem tudom pontosan, hogy 27mm-en az XC 16-50mm mennyire zuhan be, de nagyjából olyan f/4.5 környékére, szóval azért az f/2.8 hozzá képest nem olyan genge előrelépés, persze az f/1.8 nagyobb lenne ez tény.

Ez az objektív 130 ezerért egyszerűen túlárazott, nem éri meg. Viszont így kitben már nagyon, nagyon bestbuy kategóriás.

Csak öszehasonlításként: A Canon EF-M 22mm f/2 objektív kb. 70k körül vihető haza, teljesen nyitott rekeszen is prímán rajzol, kicsi, palacsinta. A Fujifilm XF 27mm f/2.8 is kb ezen az áron lenne reális, ugyan egy hajszállal setétebb, de minőségileg jobb.

Sokan (nem alaptalanul) a Panasonic 20mm f/2-höz hasonlítják, ugyan az a látószög és DOF-ban sincs igazán szignifikáns eltérés, illetve de: A Fuji kicsit krémesebben mossa a hátteret.

Összességében, egy X-A1 vagy X-M1 vázra, utcai fotóhoz meg mindenesnek elég jó a 27mm, ha meg külön szempont a kicsi méret, szeretni fogod. Az XC 16-50mm eladásán nem gondolkoznék, simán megtartható, jól jöhet még, de persze te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#22784) delibab válasza Mars55 (#22780) üzenetére


delibab
senior tag

Egyébként ez a kit a MediaMarkt oldalán 195k, az még egy kicsit jobb ha tényleg ezt vennéd, minimális külömbség, de biztos el tudod költeni másra is azt az 5k-t.... :U

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#22785) schawo válasza Stauffenberg (#22783) üzenetére


schawo
titán

ugyan az a látószög és DOF-ban sincs igazán szignifikáns eltérés, illetve de: A Fuji kicsit krémesebben mossa a hátteret
És azért 2/3 fé-vel nagyobb a DOF és kisebb a zajekvivalens (ezt most találtam ki :D) fényerő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22786) Stauffenberg válasza schawo (#22785) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"zajekvivalens"

Oké, lefőzök egy kávét, kiülök az udvarra és megemésztem ezt a szót. :DDD

(#22787) madgie


madgie
titán

Jól keverd meg a kávét, nehogy granulált maradjon :D

(#22788) k1csi válasza Stauffenberg (#22783) üzenetére


k1csi
senior tag

A huszas Pana nem f/2 hanem f/1.7 azaz kb. fél fényerővel fényerősebb.
Ha az APS-C 2.8-at m43-re számoljuk akkor az kb. f/2.2, szóval annyira tényleg nem fényerős (a Panától majd egy teljes fényerővel marad el, de biztosan több mint 2/3 Fé).
Ennek tükrében a 100k feletti árazás elég húzós, látszik ezt is kitobinak szánták ahol a kit-váz árkülönbsége a reális, de mennyire jó marketing, hogy kitben kapsz egy drága obit olcsón.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#22789) Mars55 válasza szilu7 (#22781) üzenetére


Mars55
csendes tag

Köszi mindenkinek, aki hozzá tett egy kicsit, ezek szerint elég racionális döntés ez a dupla-kit. Meggondolom még, hogy maradjon-e a zoom. Most váltam meg a nikon d40x-től 18-105-el, és igazából hátam közepére sem kívánom a nagy méretet és súlyt. Azt számolgattam, hogyha megválok a kit-zoomtól, akkor majdnem pénzbe sem kerül a csere.

(azt pedig nagyon remélem, hogy képminőségben nem hátrafelé megyek, bár ahogy elnéztem elég sok víz folyt le a Dunán az elmúlt 6-8 évben, szóval kétlem, hogy ne tartanánk már sokkal előrébb ezen a téren.)

(#22790) Stauffenberg válasza k1csi (#22788) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A huszas Pana nem f/2 hanem f/1.7"

Yepp, 20mm f/1.7 akart lenni, csak elgépeltem (belejavítottam, visszaírtam, újra javítottam 'oszt úgymaradt f2-nek).

"Ha az APS-C 2.8-at m43-re számoljuk akkor az kb. f/2.2, szóval annyira tényleg nem fényerős"

Azért az átszámolt f/2.2 és az f/2.8 között nincs olyan drasztikus különbség. Van akinek számít, van akinek meg az többet ér, hogy szebben mossa a hátteret. Ez csak egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mi fontosabb.

"Ennek tükrében a 100k feletti árazás elég húzós"

Ezt én is írtam. Reális ára valahol 70k körül lenne és kitben még ehhez képest is olcsóbb, szóval úgy kifejezetten megéri. A jelenlegi 130 ezres árán (amennyibe a Pana 20mm f/1.7 is kerül) viszont egyáltalán nem jó vétel.

(#22791) Lassú Víz válasza k1csi (#22788) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A fényerő meg a DOF keverése már megint. Újabb lencsék beiktatása nélkül (speed booster, telekonverter) egy f2.8-as objektív mindenütt f2.8-as fényerejű lesz. A Pana 20-assal nyitva még 1/250-et lehet expózni míg a másikkal nyitva kb. 1/100-ot, vagy emelni kell az ISO-t.

Az rendben van, hogy egy APS-C f2.8 olyan mélységélességet ad mint a 4/3 f2.2. De ez nem a fényerő.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22792) schawo válasza Lassú Víz (#22791) üzenetére


schawo
titán

Akkor emészd te is: zajekvivalens fényerő :DD
Definiálom is neked: "A zajekvivalens fényerő az az arányszám, ami a fizikailag begyűjtött fény mennyiségével arányos."

És valójában ez az igazi fényerő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22793) k1csi válasza Lassú Víz (#22791) üzenetére


k1csi
senior tag

Igen, de nagyobb szenzor (azonos technológiai szint esetén ami vsz. itt igaz is) jobban bírja az ISO emelését (amit auto ISO adott esetben meg is tesz pl. ha rögzíted a záridőt), szóval annyira nem a valóságtól elszakadt ez a számolgatás. Persze szigorúan csak a záridőt nézve nem igaz, de csak egy paramétert nézni (fotózásnál) önmagában nem sok értelme van.
Gyakran el szoktam követni azt a lazaságot, hogy az ekv. fényerőbe beszámolom a nagyobb szenzor jobb ISO tűrését is (nem mindig tehető meg, pl. Canon APS-C esetén nem tenném mert nem igazán fejlesztik a szenzort).
Hogy tovább sarkítsam, csak pusztán a fényerőt nézve (pl. f/2.8) hasonlónak tekinthető egy kompakt meg egy FF obi, csak azért mert a fénymérés azonos zárídőt fog adni (és ne a DoF-ot nézzük)?
Nem ragoznám tovább.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#22794) Lassú Víz válasza k1csi (#22793) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akkor hagyjuk.

schawo: :W ;)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22795) sssirius válasza sssirius (#22778) üzenetére


sssirius
tag

Voltam ma megnézni néhány gépet, de a legtöbb mai MILC model nekem túl kicsi. Nem éreztem rajtuk fogást sajnos... Úgy láttam, hogy a DSLR-ek inkább "nagyobbak". Abban a kategóriában van max 80k-ig olyan amit érdemes használtan megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#22796) jeni válasza sssirius (#22795) üzenetére


jeni
félisten

van zsír új Nikon D3100 KIT obival 3 év garival 89000 Ft

(#22797) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Mikor adják ki az új gépeket?

(#22798) Mr.Csizmás válasza schawo (#22792) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

= T

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22799) A Zéé válasza ANDROID??? (#22797) üzenetére


A Zéé
addikt

Milyen új gépeket?

Just a simple Lineman...

(#22800) ANDROID??? válasza A Zéé (#22799) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szeptemberben várható elvileg a gyártók új gépeinek bemutatója, amennyiben lépnek előre a chipekkel...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.