Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Bogyó bá' válasza Zulma (#23946) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát mink inkább előbb eldöncsük, hogy mit is szeretnénk fotografálni, és ahhoz válaszcsuk a felszerelést. Nehogy már az objektív döncse el, hogy mit is szeretnénk fénképezni!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23952) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv az Uraknak!!
Kérdésem lenne a nálam hozááértőbbekhez:
Van nékem egy occo Nikon1 S1 ketyerém, és szeretnék hozzá egy jó kis palacsinta fix-et(lehetőleg fényerőset).
Érdemes az e-bayról venni (30K körül) a gyárit, vagy van occóbb lehetőség is?
Gondolom az occobb lehetőséggel ugrik az AF is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#23953) schawo válasza Nagya21 (#23952) üzenetére


schawo
titán

Milyen látószöget keresel? Ha normál látószög megfelel, akkor 18.5 f/1.8-at vegyél hozzá (ekv. 50mm). Aztán lehet hozzá venni régi, manuális, adapteres 50mm f/1.8-at portréra (ekv. 135mm).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23954) Byk01 válasza Nagya21 (#23952) üzenetére


Byk01
senior tag

Palacsinta csak a 10/2,8 van a Nikon1 rendszerhez, legjobb tudomásom szerint.
A lensbuyersguide.com szerint csak a Nikon gyárt hozzá objektívet egyelőre.

(#23953) schawo Bármit, ami nem MILC objektív, adapterezel a Nikon1-re, el is buktad a "palacsintaságot". Már maga az adapter is kb. vastagabb, mint egy palacsinta obi.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23955) Nagya21 válasza schawo (#23953) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A gyári pancake 10 f/2.8 (ekv 27mm), na vmi ilyet, hogy szobában is tudjam használni.
A hozzáadott obi 11-27mm és f/3 valamennyiről indul, (portrézni a 30-110-essel szoktam, de ott meg kompromisszumos a fényerő)
Ehelyett szeretnék vami fixet, amivel a gép az asszonynak is jó lenne (előveszem, ráfordulok a célra, lövök) és nem kell tekergetni, de látom már ez csak a gyári pancake-val jönne össze.
Köszönöm a tippet ebbe a játszós irányba is nekiállok keresgélni :R :R :R
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#23956) Nagya21 válasza Byk01 (#23954) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Van jobb gyári nikon is hozzá (mégpancakébb ;] ), de azmeg teljesen horror áron.(100k fölött)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#23957) Byk01 válasza Nagya21 (#23956) üzenetére


Byk01
senior tag

A 10/2.8-nál pancakébb? Én nem találtam laposabbat ennél. [link]
Nagyobb látószögű van, de az nem lapos, és nem kimondottan fényerős sem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23958) schawo válasza Nagya21 (#23955) üzenetére


schawo
titán

Sajnos elég szűkös az obipark. Van egy csomó setét zoom, egy fixnek kicsit sötét 10/2.8, egy olcsó fényerős normál (18.5/1.8), és egy horror drága portréobi (32/1.2). Ezek közül válogathatsz. Ha beltérre kell, akkor sok csoda nincs. Én akkor is inkább a 18.5-est venném, beltérben is használható bizonyos témákhoz, a többire (ahol szélesebb látószög kell) jó kitobi is, a 10/2.8 is csak 2/3 fé-vel fényerősebb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23959) Nagya21 válasza schawo (#23958) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Köszönöm mindkettőtöknek a választ, akkor sztem marad egy játszós 18.5/1.8-as obi vmi illesztőgyürüvel.
Na akkor a következő kérdés : mit ajánlotok-honnan??
Üdv Nagya
UI: A Zasszony meg érje be a kitobival ;] (majd megtanítom nekijeja használni)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#23960) Nagya21 válasza Byk01 (#23957) üzenetére


Nagya21
addikt

JA ja laposabb nincs, csak fényerősebb
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#23961) Byk01 válasza Nagya21 (#23959) üzenetére


Byk01
senior tag

A 18,5/1.8 CX obi, nem kell hozzá semmi, hogy használni tudd.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23962) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Sziasztok!
Sosem volt még dslr gépem és igazából sokat nem is tudok róluk.Olyan gépet szeretnék venni amivel lakásban,kicsit gyengébb fényviszonyok között is jobb képet csinálok,mint egy kis kompakt masinával.
A kérdésem leginkább az objektívre vonatkozna,mert gondolom a régebbi belépő szintű vázak közül nekem szinte mindegyik bőven jó lenne!
Leginkább közeli képek lennének,kevesebb fény mellett! (akváriumok)
Köszönöm előre is a segítségeteket!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#23963) jeni válasza krisz12071 (#23962) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Legfontosabb mi a keret erre a célra?
Továbbiakban mennyit szeretnél költeni az obikra (ez óhatatlanul benne van a dologban)?
Fényerős obik átlagnál jóval drágábbak.
A MILC többsége már utolérte a DSLR vázakat alsó-közép szintennémelyik túl is lépte a DSRL-t,kisebb méretben szinte ugyanazt nyújtja.
Ha nincs gyakorlatod ,hogy melyik vázat érdemes megvenned akkor érdemes egy hozzá értővel elmenni,nézelődni használt DSLR vázakat.
Vannak az aprón nem is oly régi Nikon vázak ami esetleg jó is lenne árban (feltéve ha egyre gondolunk).
Canon,Nikon,Pentax,Sony ezekre vannak régebbi objektívek. A Pentax és a Sony/Minolta vázaknál van váz stabilizálás,magyarán bármely obinál stabilizált képet kapsz.
A DSLR nehezebbek,de jobban kézbe vehetőek.

(#23964) krisz12071 válasza jeni (#23963) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Köszönöm a válaszod és segítséged!
A keret sajnos elég szűkös (40-50000),ezért is gondolkodtam régebbi modelleken és mindenképp dslr gépen.
Mivel konkrét célra szeretném használni,így túl sok objektívet nem szándékoztam venni.
A lényeg,hogy az akváriumban lakókat szeretném normálisan fotózni.Ehhez viszont nem árt a gyors képkészítés és normálisabb minőség.
Igazából a fény még nem is annyira vészes,mert rendesen van világítás rajtuk,de a kis kompakt gép egyszerűen katasztrófális képeket csinál.
Az objektíveknél ez a szám minnél kisebb,annál jobb: Zuiko Digital 14-45/3.5-5.6

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#23965) Bogyó bá' válasza krisz12071 (#23964) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak tippelek, de szerintem erre a célra inkább nagy fényerejű, képstabis fix üveget kellene nézni, például APS-C méretű szenzorhoz 50F1,8-at.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23966) krisz12071 válasza Bogyó bá' (#23965) üzenetére


krisz12071
aktív tag

:F
Elmondanád nekem ezt úgy,mint egy hülye gyereknek? :DD

Sajnos,mint írtam is,fogalmam sincs ezekről a gépekről.Egyedül azt tudom,hogy a jelenlegi gépem nulla.
Esetleg egy konkrét példa a helyi piacról?

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#23967) Bogyó bá' válasza krisz12071 (#23966) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak tippelek (pár éve felszámoltam az akváriumot itthon, de előtte sem igen fotóztam), de meglátásom szerint neked erre a célra nem egy zoom-objektívre, hanem egy sokkal fényerősebb (lehetőleg képstabis) fix objektívre (pl. az előbb említett 50F1,8 vagy hasonló) lenne szükséged. Bármelyik mai MILC vagy DSLR érzékelőjének megfelelőnek kell lennie, magas(abb) ISO-n sem zajosak. Egy jó állványt viszont keresnék a géphez.

szerk: sajnos a kereted nagyon szűk, ebbe a váz és az objektív együtt még használtan sem igen fér bele szerintem. (Vagy csak régi, manuál-fókuszos objektívvel...)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23968) Lassú Víz válasza Bogyó bá' (#23967) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Viszont állványon a stabit ki kell kapcsolni így a stabilizálatlan objektívek is jók. A záridőt a halak mozgása határozza meg, utána jön a rekesz a kívánt mélységélesség szerint vagy amennyire az objektív engedi és végül az ehhez tartozó ISO. Ha zajos, több fény kell, hogy kisebb ISO-t lehessen használni. Persze tükröződés és egyéb nehézségek lesznek.
A keretből állvány, MILC + adapterezett fényerős manuális objektív adhatja a legjobb eredményt akkor is, ha a régi objektívek felbontása általában nem éri el a maiakét. B terv: több pénz, még több pénz...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23969) MrChris válasza krisz12071 (#23966) üzenetére


MrChris
nagyúr

mivel üvegen át akarsz fotózni nem árt egy rendes polárszűrő, amivel ki tudod küszöbölni az üveg tükröződésének nagy részét. Mivel ennyire minimál a keret, egy régi manuális obit kéne venni. Ezeken neked kell a helyes élességet belőnöd, ami nem annyira könnyű, és a rekeszt is te állítod. Legolcsóbb és talán jó látószöget adna egy Helios 44, kb 3000 pénz, bár mostanság egyre többért vesztegetik. Hozzá egy adapter ami persze a vázzal kompatibilis ~3000. Eddig 6-7e. A szűrő már drágább mulatság és a váz. Milcekből 25-35ért az Olympus p1, pl1, pl2-t kifoghatod. Nézd meg mit tudnak. Valszeg apró dolgok lehetnek azok az akváriumban, érdemes közgyűrűt használva makró obit csinálni az obiból. Meg sok fény! És ezt az obit, vázat többek közt portré fotózáshoz is használhatod. jjeahh fórum kolléga nagyon kihasználja ezt a szetet. Ehhez persze néhány fogalommal tisztába kellene jönnöd mi micsoda.
Nem lenne jobb inkább egy jó kompakt?

(#23970) DonRazzino válasza MrChris (#23969) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nekem van Pana LX7-em azzal nem állnék neki, pedig kiváló a makróképessége na meg Leica 1.4, de a "részletek" hagynának kívánni valót maguk után az aprócska szenzor miatt...

(#23971) MrChris válasza DonRazzino (#23970) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem volt régen, vagy 10-12 éve egy Olympus C-5050 gépem azokkal kis virágokat, méheket, vízcseppet meg ilyen kerti dolgokat makróztam. 3x-os zoom, 5MP, és talán mégkisebb szenzor. Sok fény nagyon sokat segített.

(#23972) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget!
Azt hiszem a mai nap el fog azzal menni,hogy utána olvassak a sok dolognak,amit leírtatok. :)
A makro egyenlőre nem lényeges számomra,mert valami okból a kis olympus kompakt nem olyan vészes ebben.

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#23973) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Nézelődtem közbe... Lehet kicsit magasabbra teszem a mércét. Nikon D7100+18-105mm obival? Így elsőre, aztán lecserélem valami fényerősebb obira.... D7100-ről vélemény?

Bár az új árából majdnem kihozok használtan egy Canon 7D-t (csak váz)...

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23974) Throme válasza Carasc0 (#23973) üzenetére


Throme
veterán

helló

1., ezt csak Te tudhatod
2., frankó váz

Mivel jobb egy használt 7D (obi néllkül) egy új D7100-nál?

(#23975) Novics válasza Carasc0 (#23973) üzenetére


Novics
senior tag

Hehe, jól megemelted a büdzsét. :)
A 7100 jó váz, csak elég nagy. Bár a Canonhoz képest még ez is kicsi. :)) Ha nem akarsz táskát cipelni, akkor ezt is érdemes átgondolni. DSLR-t szerintem nem kényelmes nyakban hurcolászni, kell hozzá egy táska. Főleg egy ekkorához. Ez így már 1,2 kg.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#23976) Throme válasza Novics (#23975) üzenetére


Throme
veterán

Óriási különbség nincs köztük. Kb 10mm-rel szélesebb és kb 4mm-rel magasabb a canon, ezért közel ugyanabba a tatyóba fér bele mindkettő. Súlyban C_820g vs N_765g.

Ez nem olyan markáns a differencia, mint mondjuk milc vs 7D.

(#23977) Colonel993 válasza Novics (#23975) üzenetére


Colonel993
senior tag

Te jó ég... az a plusz súly...
Nem is értem én miért tudok minden nap egy D7000-el közlekedni, rajta 50mm 1.8-al vagy 70-300 VC USD-vel.

Biztos valami szuperhős vagyok ! :))

[Vagy mert előtte is 2 Pentax vázat cipeltem nap mint nap 8-9 üveggel]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23978) jjeahh válasza Colonel993 (#23977) üzenetére


jjeahh
nagyúr

júzerfüggő...én a 60d-t meg a d7000-et kvára nem bírom, fesztivál-koncertfotózni, portrézni még oké, de túrázni nagyon gáz volt velük, nem csak a súly, hanem a méret miatt is, egyszerűen nem tudtam kiverni a gondolatot a fejemből, hogy mindjárt hozzáverem valamihez véletlenül azt a nagy izét az oldalamon :D szal van akinek kényelmes, van akinek nem, ezt neki kéne eldönteni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23979) torzo válasza jjeahh (#23978) üzenetére


torzo
Ármester

Abszolútli +1. Ezért kell két váz (dslr+milc), csak kicsit költséges. :W

[ Szerkesztve ]

(#23980) MrChris válasza torzo (#23979) üzenetére


MrChris
nagyúr

meg egy mellényzsebből előkapós kompakt :) meg kompromisszum mentes középformátum :D Meg játéknak filmes slr és ebből mászkálósnak távmérős. ;]

(#23981) Novics válasza Colonel993 (#23977) üzenetére


Novics
senior tag

Valóban nem kell hozzá szuperhősnek lenni, de korábban írta, idézem: "nem akarok középkategóriás fotós lenni, hogy táskákkal és üvegekkel mászkáljak". Én ebből arra kovetkeztettem, hogy méret és súly érzékeny. Bár tény, hogy még 150 volt a keret, most meg több, mint a duplája. Én kérek elnézést...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#23982) Abry


Abry
tag

(#23983) Stauffenberg válasza Abry (#23982) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Túlerőltetett, túljátszott, nemvicces. Akkor már inkább ez a régi klasszikus. :)

(#23984) Abry válasza Stauffenberg (#23983) üzenetére


Abry
tag

:D:D végén a beszólás 10/10

(#23985) MrChris válasza Stauffenberg (#23983) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az adobe pár éve már bemutatott egy olyan funkciót ami a bemozdított fotót helyre rakta.

(#23986) Carasc0 válasza Novics (#23981) üzenetére


Carasc0
őstag

282e D7100+18-105 kitobi. Azért az nem a duplája! Nem beszélve arról ha esetleg használtan venném a vázat. Abszolút néha néha csett-csett szinten lenne a használat. Nem cipelném napi szinten. Ha mondjuk 1 táskába beleférne ez a kit cucc az nekem tökéletes lenne. Engem sok évre kiszolgálna. Ismétlem, a fotózás extra haladó szintjére nem kívánok felfejlődni. Inkább a PS-t nyúzom helyette. :)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23987) MrChris válasza Carasc0 (#23986) üzenetére


MrChris
nagyúr

azért nem olyan nagy az a kit hogy 1 táskába ne férjen bele! :D
Mondjuk szerintem ha csak néha kattogsz vele elég feleslegesnek tűnik, nem csak méret hanem pénzügyileg is.

(#23988) Stauffenberg válasza Carasc0 (#23986) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez csak az én magánvéleményem:

Csak alkalmi fotózásnál is előjöhet az, hogy a felszerelést inkább otthon hagyod, mert nyűg cipelni. Én a MILC gépeket is táskába teszem (nem fotós táskába, hanem csak egy hétköznapi táskába), azok sem zsebbe elrakható vasak, viszont egészen más, mikor az egész felszerelés alig nyom annyi, mintha vinnél magaddal egy fél literes vizet, szemben a dög nehéz DSLR-el meg nagy méretű objektíveivel.

Na meg ha van egy olyan gépet amit nem nyűg (vagy kevésbé nyűg) cipelni gyakorlatilag bárhova, akkor könnyebben elkap a gépszíj és fotózol.

Olvasd vissza a kérdéseket, hogy az emberünk bejön a topikba, hogy a DSLR-t szeretné MILC-re cserélni és mit vegyen. Náluk 10-ből 9 alkalommal az a váltás oka, hogy a DSLR-t egyre ritkábban viszi magával, nem szereti cipelni és ezért otthon porosodik, kell egy könnyebb gép.

Nem akarlak leterelni a D7100-ról, nagyon jó gép, én sokat dolgoztam az elődjével (D7000), tényleg jó vas, de nehéz és nagy. Annak való akit ez tényleg nem zavar. Akkor sem ha minden nap cipeli és akkor sem ha csak alkalmanként.

(#23989) Carasc0 válasza Stauffenberg (#23988) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Értem és figyelembe fogom ezt venni. Mivel még nincs késő, így érdekelne hogy pl. 200e Ft-ért milyen jó MILC-et lehet venni, tájfotózásra, néha épület + emberek (itthon család mondjuk szilveszter)... Mert ugyan néztem én a MILC gépeket is de nem tudom megéri-e az árukat. Nekem pl. elsőre bejött a Samu LX7-es gépe...De bármilyen javaslat jöhet!

De tudjátok azért félek egy MILC-től, mert az sosem fog túl jutni egy belépő szintű DSLR gép tudásán... Mondjuk ami még nagyon tetszik az a Panasonic FZ1000. Na az annyira tetszik hogy juj... De nem tudom milyen képeket készít. Tanács?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23990) Fandango válasza Carasc0 (#23989) üzenetére


Fandango
veterán

Na ezzel szerintem magadra zuditod a forumot. ;]

"De tudjátok azért félek egy MILC-től, mert az sosem fog túl jutni egy belépő szintű DSLR gép tudásán..."

(#23991) Lassú Víz válasza Carasc0 (#23989) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Vess pár pillantást az Olympus E-M1, Panasonic GH4, Sony A7, Fujifilm XT-1 gépekre kérlek. Aztán gondold újra.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23992) Carasc0 válasza Carasc0 (#23989) üzenetére


Carasc0
őstag

Helyesbítenék! Panasonic LX7 (nem Samu).... Illetve tudom az FZ1000 Bridge gép nem MILC....

Nem tudok dönteni továbbra sem.

U.I.: Okés utánanézek Lassúvíz! Válasz: Ezek számomra elérhetetlen gépek, hiába profik....

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23993) jjeahh válasza Carasc0 (#23992) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus e-m10, e-pl5, e-pl7 ([link] [link], most elég brutál akció van a pl-5-ökre), panasonic g6

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23994) Colonel993 válasza Carasc0 (#23989) üzenetére


Colonel993
senior tag

Fuji X-T1-et lesd meg...
Magadhoz nyúlsz olyan szexi retró a váz... és anyaghasználata egy álom.
Van értelme bekapcsolni a RAW+JPEG képmentés kombót, mert amik kiesnek belőle JPEG képek, akár már mehetnek is a nyomtatóhoz.

Egyedül a Fujifilm feliratot kell letakarni egy csík szigszóval ;]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23995) torzo válasza Colonel993 (#23994) üzenetére


torzo
Ármester

Az már rég nem az az árkategória, amelyet a kolléga megjelölt.

@CarascO: Tényleg átgondolatlan volt a megjegyzésed. Milc-ben is van über szint, de az nem olcsóbb, mint a félprofi dslr-ek.
Fuji-X-E1 az igen jó 18-55/2.8-4 ois kitobival használtan 200 k alatt is összejön. Nagyon jó kis kombó, tapasztalatból mondom. :K

[ Szerkesztve ]

(#23996) schawo válasza jjeahh (#23993) üzenetére


schawo
titán

Dupla PL5 110-ért (-15% kedvezménnyel) nagyon komoly. Ha a használtpiaci objektív- és állványárakat nézzük, akkor a váz 40-45 pénzért van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23997) MrChris válasza Carasc0 (#23989) üzenetére


MrChris
nagyúr

Samu LX7-es tetszik de kinyilatkoztatsz hogy a MILC sosem fog túl jutni egy belépő szintű DSLR gép tudásán. Hát tájékozott vagy a témában az biztos. Szerinted a tükörtöl lesz jobb a kép?

(#23998) torzo válasza MrChris (#23997) üzenetére


torzo
Ármester

Szerintem már a kolléga sem gondolja úgy! Ne legyen már ebből (is) flame!

(#23999) Colonel993 válasza MrChris (#23997) üzenetére


Colonel993
senior tag

Tudtad, hogy még bizonyos SD kártyák is lehetnek képrontó hatásúak? :DDD
[belső tömörítési algoritmus, mikor elhelyezi/bejegyzi a kártya az adatokat]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24000) Carasc0


Carasc0
őstag

Tájékozottság terén vannak hiányosságok ezt teljesen beismerem. Igaz amennyit én visszaolvastam ebben a topicban, mindig csak annyi hangzott el hogy egy MILC hozza a belépőszintű tükrösök képességeit. Ebből gondoltam hogy itt van a határ. Persze nem vettem figyelembe hogy létezik fél milliós MILC is. Hát belátom nagy a verseny... Megnéztem ezeket Olympus gépeket meg a Pana G6-ot is. Nem lett könnyebb a döntés...

De még nézelődöm...Hol tudok találni ezekkel a gépekkel készült képeket? Mert megmondom őszintén amit láttam D7100-el (pixinfo) hát mit ne mondjak....Tűélességet nem tapasztaltam...Kb olyan tűéles cucc kéne amit mondjuk a Dpreview-n láttam az FZ1000-es videófelvételén. Csak persze kép formájába... Lehet hogy megint sületlenséget írtam mert egy ilyenre egy csak 1 milliós cucc képes (váz+optika) de hátha.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.