Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) MrChris válasza Lassú Víz (#22850) üzenetére


MrChris
nagyúr

kép a képben nagyítás + fókuszpíking, én ezt használom, elég jól állítható így az élesség. Persze 100, 135 milis obinál már egyre nehezebb, mert kissé mozog a kép.

(#22852) Colonel993


Colonel993
senior tag

Canon fronton mi most a legjobb ár/arány szempontú középkategóriás váz(/vázak)?
Értem ezalatt persze, hogy használt... nem tegnap jelent meg, de mégsem 2006-os gyártás :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22853) Bogyó bá' válasza Colonel993 (#22852) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Talán az 50D... ...bár az is 2008-as modell. Pár ismerősömnek van, nemigen cserélgetik le.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22854) Lassú Víz válasza MrChris (#22851) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ja, akinek olyan is van :) . Nekem csak belenagyítás van + IBIS :D Nagyítás + peaking meg lelassította mint a fene amikor próbáltam. Így azt nem használom.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22855) HalasKYO válasza MrChris (#22851) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy ezt milyen gépekkel ?

Lassú Víz: Ugyanolyan géppel ? (G6 vagy ?)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#22856) .: JuSzT :. válasza HalasKYO (#22855) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

G6. E-M1

(#22857) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Lenne még 1 kérdésem, mivel nagyon a Fuji X-A1 és a E-PL5 közt agyalok.

Fujit, ha megveszem alap obival, 2 aksival és vakuval (asszem 20 as kulcsszámú) akkor arra pl tudok adapterezni olcsóbb tele üveget focus peakingel, vagy felejtsem el itt is ?
Neadjisten valami macro-t vagy fixet.
Mert a X-A1 dupla kit 210-225k most, ami már elég necces, ennyit most nem költenék gépre, de ha 100k alatt lehet rá adapterezni tele obit, és peakkel szépen fókuszálni akkor lehet bevállalnám ezt a kompromisszumos megoldást.
Vagy az ilyen dolog csak a nex gépekkel oldható meg ?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#22858) MrChris válasza HalasKYO (#22855) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pana G6, olyan mint a svájcibicska, mindent tud, mindent ki lehet vele próbálni elég jó minőségben, de azért nem a top szuper pro váz. Amatőrnek tökéletes.

(#22859) schawo válasza HalasKYO (#22857) üzenetére


schawo
titán

A focus peakingre ne alapozz. Az a legpontatlanabb fókuszsegéd az összes között. Elméletben jól hangzik, gyakorlatban meg lesz egy csomó életlen képed. A belenagyítás sokkal hasznosabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22860) MrChris válasza Lassú Víz (#22854) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én meg azt az IBISt irígylem :D azzal fent lenne az i-n a pont a G6-on, megbékélnék a színeivel.

(#22861) Colonel993 válasza schawo (#22859) üzenetére


Colonel993
senior tag

Annyira pontatlan... hogy akárhányszor a segítségét hívtam manuálozás közben a szűk mélység élesség matt (mindkét szem benne legyen pl a portréban) tökéletesen éles képet kaptam.

Egyedül a LV procedúra miatt nem használom MINDIG manuál lencsékkel...

Valamelyik rendszeren lehet negatív tapasztalatod volt vele, Pentax-nél ezt legalább jól megcsinálták

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22862) rbalint88 válasza Colonel993 (#22861) üzenetére


rbalint88
addikt

akkor Pentax az egyetlen gyártó, aki meg tudta csinálni jóra.

(#22863) schawo válasza Colonel993 (#22861) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy pentaxnál valamit jól csináltak, sonynál, olympusnál és panánál nem tökéletes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22864) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Illetve körbenéztem most az aprón és találtam egy NEX5n-t amin még elgondolkodnék.
Ennyit szerintetek megér ?

[link]

15k expoval - 18-55 kitobival.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#22865) BigBlackDog válasza HalasKYO (#22864) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem úgy tűnik, mintha használták volna rendesen. Harmadik képen pl. eléggé kopottasnak tűnik számomra az alja (pl. állványmenet környékén), illetve a gép jobb alsó részén lévő sarka is mintha kicsit sérült lenne. Számomra az aktív használatról árulkodnak a lencsevédőn lévő karcok is. 15k expó után azért még nem feltétlenül kéne így kinéznie szerintem. Persze ez csak az én véleményem... :)

[ Szerkesztve ]

(#22866) Davebowman


Davebowman
senior tag

Üdv! Kérlek segítsetek dönteni egy ismerősömnek választani Canon 100D, Nikon D3200 vagy nikon D5100? Tök kezdő, de ráérzett és kinőtte a családi samsung vackot. Később 100k alatti üveget tervez. Ti melyiket javasolnátok? Mm-ben canonhoz 75-300, nikonhoz 55-200as ajándék.

Vargalex 1.1.7

(#22867) Bogyó bá' válasza Davebowman (#22866) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Canon 75-300 (NON-IS) egy végtelenül sz*r objektív, kiválóan meg lehet vele utáltatni a fotózást (volt pár hónapig hajdanán). Canonhoz olcsón az EFS 55-250 IS az elfogadható minőségű, megfizethető teleobjektív.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22868) Vyndree válasza HalasKYO (#22864) üzenetére


Vyndree
őstag

Valóban eléggé leharcoltnak tűnik. Meg van kopva, erről az obi matricája is árulkodik és az alja is sérült. Ütéstől a stabilizátor szokott sérülni, vagyis tönkremenni.
Ennyiért drágának tartom.

(#22869) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

abszolút totál kezdőnek (magamnak :D) K100D szerintetek megfelelne első gépnek, vagy keressek valami aktuálisabb modellt? eredetileg későbbre terveztem volna ugyan a vásárlást, de a szóban forgó hirdetés elég jó áron van (40 alatt váz+obi+szutykok, ha jól értem). sajnos elég árérzékeny a dolog, plusz így minimális tudással nem is biztos hogy okos dolog lenne sokat költeni kezdő gépre, így a budget használt kategóriában nézelődök :F
Canon 400D-ket nézegettem még, de azok általában 50 körül vannak csak obival.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22870) Davebowman válasza Bogyó bá' (#22867) üzenetére


Davebowman
senior tag

Köszönöm, bár most a gép lenne az elsődleges dolog.

Vargalex 1.1.7

(#22871) Vyndree válasza FireKeeper (#22869) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem Sony A200 volt az első DLSR gépem, az olcsó (40 alatt már ki lehet fogni kitben), lehet vele tanulni, sőt, még jó képeket is készít. A kit obija 18-70-es ami nekem tetszett benne, magyar menüs és CCD-stabilizálás.

(#22872) Davebowman válasza Davebowman (#22870) üzenetére


Davebowman
senior tag

Canon 100D, Nikon D3200 vagy nikon D5100 versenyeznek, melyik nyer szerintetek? Vélemények?

Vargalex 1.1.7

(#22873) andris1602 válasza Davebowman (#22872) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia
Ugyan nem írtad mihez kellene (miket szeretne fotózni, esetleg videózna is?), de én ezek közül az 5100asra böknék rá, feltéve, ha nem gond a magyar menü hiánya. Az a Nikon 55-200as obi egy egész jól sikerült darab.
Üdv

(#22874) Byk01 válasza Davebowman (#22870) üzenetére


Byk01
senior tag

Egyrészt a 100D nagyon kicsi.

Másrészt, ha egy olyan objektívet kapsz hozzá, ami semmit nem ér, akkor az olyan, mint ha nem is kapnád, azaz máris drágává válik az egész.
Viszont, ha nem feltétlenül kell a 200 mm, én inkább 18-105-tel venném bármelyik Nikont. Azt kell tudnod, hogy a nagyobb felbontás, újabb szenzor, magyar menü kell, vagy a kihajtható kijelző.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#22875) MrChris válasza Davebowman (#22872) üzenetére


MrChris
nagyúr

Számomra képileg az döntené el a kérdést, hogy az újabb szenzor ténylegesen nyújt e többet. Csak a dpreview raw compare alapján nem. De a pixinfós alapján se. És mivel nekem kellene a hajtogatós kijelző...
A 3 gép közül a 100D-t kiejteném. Mivel így maradt két nikon kérdezd meg a nikonos fórumban hátha tudnak fikcsiket a nyilvánvaló különbségeken kívül.

(#22876) Balinov válasza Davebowman (#22872) üzenetére


Balinov
félisten

D5100-re egy szavazat, lehetoleg 18-105VR vagy 18-140VR Kitobival.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22877) FireKeeper válasza Vyndree (#22871) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

és a Pentax-ot illetően mik a javaslatok? :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22878) Davebowman válasza Balinov (#22876) üzenetére


Davebowman
senior tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget, illetve az ismerősöm. Nekem a 30D-m van elfogult vagyok.

Vargalex 1.1.7

(#22879) Byk01 válasza Davebowman (#22878) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha Canonod van, akkor az 1200D nem jöhet szóba? Már csak a közös rendszer, és az objektívek esetleges cseréje miatt.
Vagy használtan 650D esetleg 700D?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#22880) sideburns


sideburns
aktív tag

(#22881) _csocso_ válasza FireKeeper (#22877) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Minimum egy K10D-t néznék a helyedben, azokat is megtalálod 50 körül ami alig több mint amit néztél. 10Mpx, időjárásálló magnézium váz, 100e expóra tervezett zár, jó fogású, biztos találnál viszonylag kevés expósat.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#22882) klaslow


klaslow
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérek Tőletek!
Van egy Pana Fz150 gépen amit két éve használok, de most eldöntöttem, hogy szeretnék kategóriát váltani. Sok-sok olvasgatás nézelődés után a Nikon-ok jönnek be talán a legjobban: d5300, d5200, d3300, d3200...18-105Vr kit obival vagy Sony SLT-A58Y...
Azonban most kissé elbizonytalanodtam a MILC-kategóriát illetően. Lehet inkább az kellene nekem? Nem vagyok és nem is leszek "profi fotós" szerintem a 18-105 obi bőven megfelelne...
De ugye a MILC kisebb, könyebb....kép minőség terén is helytáll...És ha Milc milyet? Pana? Oly? Sony? Vagy...? Nagyon szeretném ha segítenétek!!! Ti 150-200eFt körül mit vennétek?
Semmi extrára nem kell. Család, nyaralások egy-egy rendezvény fotózása lenne a fő irányvonal.

(#22883) schawo válasza klaslow (#22882) üzenetére


schawo
titán

Az FZ150-en szeretted az EVF-t?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22884) MrChris válasza klaslow (#22882) üzenetére


MrChris
nagyúr

szerintem praktikus azzal kezdeni, hogy egy megfelelő kínálatú boltban megfogdosod, kipróbálod a nikonokat és a milceket.

(#22885) torzo válasza klaslow (#22882) üzenetére


torzo
Ármester

Tükrössel kezdtem és rengeteg zsetont szórtam el az évek során egyre nagyobb tudású gépekre és egyre jobb optikákra, pedig csak hobby fotós vagyok. Aztán rájöttem, hogy ennek nem sok értelme van, a képeim nem lettek jobbak ettől, viszont egyre tekintélyesebb mennyiségű cuccot kellett magammal vigyek, ha képelni akartam. És egyre többször hagytam otthon a hátizsákot, mert egy baráti találkozón kissé hülyén néz ki vele az ember, másrészt kényelmetlen az állandó cipekedés. Úgyhogy érdekelt a milc, mint lehetséges alternatíva. Most ott tartok (Fuji), hogy azon gondolkodom, a dslr vonalat feladom, mert egy jó milc igencsak tud annyit, amennyi a magamfajtának kell, sőt, annál sokkal többet is.
Klassz dolog és érzés tükröst kézbe fogni, de nehézkes. A legjobb persze, ha van mind2. :K

(#22886) Vyndree válasza klaslow (#22882) üzenetére


Vyndree
őstag

Miben várod az előrelépést? Nagyobb fényérzékenység és cmos méter? Az ultrazoom nem fog hiányozni? A kereső (EVF)?

(#22887) Bogyó bá' válasza torzo (#22885) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A MILC is olyan, mint a DSLR: "annyit ér", amennyit a rátekert objektívek. A váz ugyan jóval kisebb, de ha neked 70-200 F2,8-ra van szükséged, akkor megette a fene.... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22888) Vyndree válasza torzo (#22885) üzenetére


Vyndree
őstag

Ezen a szinten egy jó objektívet kell keresni és hozzá kell vázat venni.

(#22889) Stauffenberg válasza Vyndree (#22888) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A kettőt nem lehet elválasztani egymástól, mert hiába a jó objektív, ha közben nem találsz hozzá olyan vázat ami megfelel neked. Bár a gyakorlatban tényleg az esetek többségében az objektívek mögé választunk vázat.

De csak egy példa: Ha valakinek fontos a videó, akkor hiába szerelmes a kiváló Fujifilm objektívekbe, nem ebben a rendszerben találja meg a számításait.

(#22890) torzo válasza Bogyó bá' (#22887) üzenetére


torzo
Ármester

Azért MILC-en arányosan kisebbek az optikák is. A választék pedig egyre bővül, és ezek az új fejlesztésű optikák helyenként bizony :Y
Persze ezek sem olcsók, sőt!!!!!

Vyndree Persze, tökéletesen igaz, első az optika kellene, hogy legyen!

[ Szerkesztve ]

(#22891) Vyndree válasza torzo (#22890) üzenetére


Vyndree
őstag

Sajnos 3x annyiban kerül, mint a dslr gépre valók, a MILC egy drágább mulatság. :(

(#22892) Vyndree válasza Stauffenberg (#22889) üzenetére


Vyndree
őstag

Talán egy kicsit szélsőséget, hogy valaki ennyire ragaszkodik egy bizonyos optikához és mellette mást is szeretne. Azért akinek olyan fontos a videó az úgyis kamerát vesz, igaz akkor kettőt kell cipelni.

Aki Ferrarit szeretne és egyben nagy családi kirándulást is, annak bizony kell egy kombi vagy suv is mellé.

(#22893) torzo válasza Vyndree (#22891) üzenetére


torzo
Ármester

Na, akkor hadd cáfoljalak, de csak egy kicsit. Fujinon és Nikkor alapzoom. Mindkettőt birtokoltam egy ideig. A Fuji alig maradt el, ha egyáltalán elmaradt a Nikon legendás optikájától, ráadásul stabis, a Nikoné nem.
A Nikon használt ára 350 k (én is ennyiért adtam el), a Fuji 100 k-ból kapható, most is hirdetnek kettőt-hármat. Gondolom példa lenne Olympusból meg másból is, de én egyelőre Fuji, ezt ismerem.
Azt persze közbe lehet vetni, hogy fx-dx, nem azonos súlycsoport, de nem akkora a fulfframe előnye, mint amennyivel drágább hozzá jó minőségű optika.

(#22894) Stauffenberg válasza Vyndree (#22892) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom ki videózik még ezen a szinten direkt videókamerának épült kamerával. Biztos vannak, de ma már annyira domináns a DSLR/MILC videózás, hogy nem lehet ezekre az igényekre legyinteni. A Panasonic GH4 szerintem inkább fogy a videósok, mint a fotósok körében (meg alapvetően a GH sorozat).

(#22895) Vyndree válasza torzo (#22893) üzenetére


Vyndree
őstag

Azt megértem, hogy olykor kiegyenlítik egymást, de ez akkor sem törvényszerű. Viszont a témánál maradva, nem hiszem hogy ennyire professzionális szintre kéne emelni a dolgot. klaslow olvtárs Nikon d3xxx és d5xxx gépeket keresgél és megfordult a MILC is a fejében.

(#22896) Vyndree válasza Stauffenberg (#22894) üzenetére


Vyndree
őstag

Annak idején ezt is DLSR-rel forgatták, ahogy ezt is (24 nevű sorozat egyik látványos jelenetét).

(#22897) Freddy76 válasza Stauffenberg (#22894) üzenetére


Freddy76
addikt

Én rendszeresen dolgozom lakodalmakban ceremóniamesterként, és ott is megfigyelhető a változás. Tavaly egy dslr-rel videózó videós volt, idén a többség dslr-rel, vagy panasonic GH2-3-mal videózott. Persze "normálisan", mindenféle robotzsaru-szerkezettel kiegészítve.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22898) torzo válasza Vyndree (#22895) üzenetére


torzo
Ármester

A megjelölt összeg 150-200 k volt. Ennyiből kijön a Fuji X-E1 a nevezett 18-55 obival használtan, új ára asszem 240 k. De gondolom, más márkájú milcből is megvalósítható ez a minőség ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#22899) Byk01 válasza torzo (#22893) üzenetére


Byk01
senior tag

A gond ott van, hogy bár a jó minőség olcsóbb, a DSLR-eknél van lehetőséged lejjebb adni az igényeidből, és olcsóbban beszerezni valamivel gyengébb objektíveket.
És ha nincs pénz a drágára, akkor nem készül el a kép, míg ha a gyengébb objektívet vetted meg, akkor igen, legfeljebb nem olyan minőségű (és arról most ne beszéljünk, hogy az elkészült képet képernyő- vagy normál papírkép méretben sokszor nézve nem is veszed észre a különbséget).

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#22900) Vyndree válasza torzo (#22898) üzenetére


Vyndree
őstag

Értelek, csak már használtan 350k-nál jártunk. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.