Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) jjeahh válasza polcsa (#23599) üzenetére


jjeahh
nagyúr

m42 to m4/3. de ezekkel az obikkal elfelejtheted az auto fókuszt, cserébe bagóért beszerezhetők (én ingyen kaptam :D ), és a képminőségük elég jó, ha szűkös a kereted, vagy vonzanak a régi objektívek, akkor sztem kötelező kipróbálni, sokat nem buksz rajta :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23602) polcsa válasza jjeahh (#23601) üzenetére


polcsa
aktív tag

Igen, pont erre gondoltam.
A képe nagyon tetszik, most néztem, van Győr közelében 10 ezerért. Sokat nem bukhatok. Játszani/próbálgatni meg jó lenne.

ccs2929:
Szup., köszönöm, ezt meg is lépem.

(#23603) jjeahh válasza polcsa (#23602) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem annyiért a helios drága, én a revuenon 55mm F1.4-et vettem nemrég kb 10k-ért

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23604) polcsa válasza jjeahh (#23603) üzenetére


polcsa
aktív tag

Kérdeztem tőle, hogy alkuképes-e az ára. Szerintem az lesz.

(#23605) ccs2929 válasza polcsa (#23604) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szerintem annyira nem, hogy meg is érje, most hirtelen itt van egy 5000-ért, még, ha postázni kell, akkor is olcsóbban jössz ki, pláne, ha ebből is tudsz alkudni :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#23606) polcsa válasza ccs2929 (#23605) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ok, köszi!
Megvárom a válaszát. Ha helybe hozza, talán még jó lehet és ki is próbálhatom. Csak gyorsan kell egy közgyűrű...

(#23607) Stauffenberg válasza Colonel993 (#23595) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nikonék is tiszta hülyék, hogy a csúcs zászlóshajó, legújabb professzionális FF gépükbe CSAK 16 Megapixeles lapka van..."

Tegyük hozzá, hogy a Nikon D4s egy direkt sport- és madárfotózásra épített gép, ahol sokkal fontosabb a gyorsaság és a hosszú sorozat a buffer megtelése előtt, mint a magas megapixelszám. A 16 megapixel nem törvényszerűen jobb, mint a 36 megapixeles szenzor. Kérdezz meg egy Nikonos tájfotóst, asztrofotóst vagy műtermi fotóst, hogy D4s-t vagy D810-et venne.

Egyébként igaz, hogy az APS-C 16 megapixeltől nem kell félni, de a 24 megapixeles sem felesleges. Teljesen értelmetlen a hangulatkeltés a nagyobb felbontású szenzorok ellen.

"Sőőőt, Matt Granger is noobságból fotóz a mai napig korábbi 12Megapixeles csúcs Nikonokkal is..."

Jajj. Ezt is megélte a fotográfia, Matt Granger hivatkozási alap lett... :D

(#23597) jjeahh: Azért remélem érzed, hogy ez egy érvelési hiba és nem bizonyítja, hogy a magasabb megapixelszám felesleges vagy értelmetlen. Az A7s egy szélőség amit egy elég speciális felhasználási területnek rendeltek alá.

(#23608) erzol


erzol
őstag

Westend MM-ban 127e-ért egy raklapnyi pl5 dupla kit van kirakva, ha valaki rámozdulna...

(#23609) polcsa válasza erzol (#23608) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ez most a legjobb új ár.

(#23610) jjeahh válasza Stauffenberg (#23607) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mi nem azt akarjuk bebizonyítani, hogy teljesen fölösleges a nagy felbontás, hanem így reagáltunk arra, hogy amatőr felhasználásra kevés a 16 ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23611) rekid válasza Novics (#23582) üzenetére


rekid
addikt

Pentaxokat még mindenképp meg akarom nézni, de sajna MM-ban nem volt.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#23612) i-sti


i-sti
senior tag

Meggyőztetek tetszik a K-50.
Egy bajom van még vele.
Miért olyan drágák az obik hozzá? :(
Gondolkodtam hogy az alap kit obi mellé, biztos hogy veszek egy valamilyen 50 mm és hogy kellene egy zoom lencse.
55-200mm milyen minőségben vannak?

Novum Forum Siculorum

(#23613) chef69


chef69
tag

Sziasztok.
Gépvásárláshoz szeretnék tanácsot kerni. Még nem volt időm visszaolvasni, nagyon sok a hsz a topikban, de elkezdem az elejéröl. Tükörreflexesek terén totál kezdő vagyok, de szeretném a kompakt gépemet lecserélni. Megmaradok hobbifotós szinten, erre keresek valami nem túl drága gépet. Nagy előny lenne, lenne hozzá vízalatti tok. Minden tanácsot előre is köszönök. Ha tudnátok ajánlani olyan oldalt, vagy forumot, ahonnan tudnék tanulni, nagy segìtség lenne.

(#23614) andris1602 válasza i-sti (#23612) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

Attól függ, milyen obival veszed. :) A 18-55ös időjárásálló, de néha rövid lehet, van 18-135, amiről eléggé megoszlanak a vélemények, főleg az új árát tekintve.. ha nem szeretnéd cserélgetni, ez jó választás lehet. Ami még ajánlott szokott lenni, 16-45 (használtan kapható) 55-200 helyett az 55-300ast szokták mondani (már ebből is van időjárásálló). Amúgy van külön objektíves topic, ahol találsz javaslatokat, akár külső gyártóktól is. :) A drágább obikkal kapcsolatban kérdezz a Pentax topicban, azokról nincs infóm. Érdemes nézegetni a használt piacot, ha van már kiszemelt. ;)
Remélem tudtam segíteni

Üdv

szerk: ha kedveled a manuál obikat, hatalmas a választék, pl Pentax 50mm f1.7 obikat már 10 alatt lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#23615) i-sti válasza andris1602 (#23614) üzenetére


i-sti
senior tag

Köszi, rá kérdeztem az obis topicban :)

Novum Forum Siculorum

(#23616) Stauffenberg válasza jjeahh (#23610) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Érvelési hibával bizonyítani? :) Nem tartom egészségesnek az olyan példákat, ahol az adott gépben lévő szenzor egyáltalán nem azért alacsonyabb felbontású, mert az a jobb, hanem mert egy speciális területre szánják, ahol muszáj visszafogni ezt a paramétert.

Ha lenne olyan gyors a feldolgozás (és a memória írás-olvasás, buffer méret) ami lehetővé tenné a sportfotós gépekben a 36 megapixelt, akkor lennének ilyen felbontású gépek. Ráadásul pont egy 36 megapixeles gépnél jön ki igazán az sRAW és a 1:4 sampling előnye.

(#23617) jjeahh válasza Stauffenberg (#23616) üzenetére


jjeahh
nagyúr

erre most megint másol-beilleszthetném ugyanazt a hsz-t, amire válaszoltál :DDD de mindegy, nem érdekel már, I-sty kolléga is rájött végül, hogy talán elég neki a 16 megapixel is, szal fölösleges vitatkoznunk

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23618) Stauffenberg válasza jjeahh (#23617) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ne aggódj, tökéletesen értettem mindkettőtök jó szándékát, csak az ilyen érvekkel alakulnak ki a mítoszok és tévhitek.

(#23619) i-sti


i-sti
senior tag

Én feláldoznám a 51K ISO-t és a 6fps cserébe egy jó 25K ISO es 4fps mondjuk egy minőségi 20MPx szenzorért cserébe :)

http://snapsort.com/compare/Pentax-K-50-vs-Sony-SLT-A58/specs

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#23620) jjeahh válasza i-sti (#23619) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nyugi, sem az 51k, sem a 25k iso-t nem fogod használni :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23621) Mikisys válasza i-sti (#23612) üzenetére


Mikisys
őstag

Az új objektívek minden rendszerhez-géphez drágák.
Viszont a Pentax objektívek igen jó minőséget, időjárás-állósságot, jó színvilágot adnak azért az árért.
Az alap KIT-objektív mellé Én biztos nem vennék még egy fix 50mm-es objektívet, inkább egy teleobjektív, vagy ha sok beltéri fényképezés az elsődleges, akkor egy villanót.

Üdv!

(#23622) Byk01 válasza Mikisys (#23621) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért egy fix 50-es nem csak arról szól, hogy beltéren is lehet vele fotózni a nagyobb fényerő miatt ... sőt.
A fixeknek sokkal jobb a rajzolatuk a zoomoknál, a nagy fényerő pedig lehetőséget ad a játékra a kis mélységélességgel.

Szóval egyáltalán nem fölösleges a kitobi mellé.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23623) Tin_Shield válasza i-sti (#23619) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem tudom mi a baj a Pentax 16 MP-es szenzorával (ami amúgy Sony), konkrétan a +4MP-t leszámítva minden mérhető paraméterben (zaj, dinamika, színmélység) picit jobb mint az 20MP-es. És azzal párszáz pixel többlettel szélességben és magasságban nem vagy sokkal beljebb.

(#23624) Mercutio_ válasza i-sti (#23612) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az 50/1.8 47k-ért újonnan miért drága? Vagy melyik obira gondolsz?

Egyébként meg Tamron 17-50/2.8 van Pentaxra is, használtan 60-70k-ért ki lehet fogni. Ahogy már írták, ha tele-zoom akkor 55-300, olcsó, patent, jó a képe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23625) st81


st81
tag

Üdvözlök mindenkit!

Néhány hónappal ezelőtt kerestem fel a topikot gépvásárlási tanács miatt. Akkor a végén a Nikon d5300 és a Panasonic G6 maradt (az erősebb videó szekció miatt inkább a G6 felé billen a mérleg nyelve).
Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy a G6-os tud olyan minőségű fotót készíteni - azonos környezetben- mint a D5300? Korlátozottabb amiatt, mert csak 4/3-os az érzéklője az APS-C helyett?
A különbség - ha van - érzékelhető egyáltalán egy sima, 10X15 méretű fényképnél?

(#23626) schawo válasza st81 (#23625) üzenetére


schawo
titán

Korlátozottabb amiatt, mert csak 4/3-os az érzéklője az APS-C helyett?
Természetesen. Számít? Nekem nem. Neked számít? Nem tudom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23627) silmatauki válasza st81 (#23625) üzenetére


silmatauki
őstag

Amúgy a D5300/D3300 is egész jó videót lő (sokkal jobbat, mint pl. a Canonok vagy a Fujik), így lehet, hogy az igényeidet az is kielégítené.

(#23628) Colonel993 válasza silmatauki (#23627) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ha tudnád, ezzel a hozzászólással mit szabadítottál magadra... :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23629) jjeahh válasza st81 (#23625) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha nem használod ki a nikon szenzora által nyújtott többletet, pl. magas iso terén, akkor tökmindegy, sztem ha mondjuk veszel egy igényednek megfelelő fényerős fix-et, és megtanulsz fotózni, sokkal többet dob a fotóid színvonalán mint egy picivel jobb szenzor :) én inkább funkciók, fogás, obipark, és egyéb egyéni preferenciák szerint választanék.

silmatauki: nem semmi... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23630) schawo válasza silmatauki (#23627) üzenetére


schawo
titán

:))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23631) st81


st81
tag

Köszönöm a hozzászólásokat! :R

(#23632) silmatauki válasza Colonel993 (#23628) üzenetére


silmatauki
őstag

Sokat hasonlítgattam a D5300/3300-as videók moiréját / aliasingját a Canonokéhoz & Fujikéhoz. Mind a Canon consumer crop vázai, mind az összes Fuji összehasonlíthatatlanul rosszabbak moiré / aliasing-téren. Persze felbontásban, ahogy a cikk is írja, nem éri el a legjobb consumer cuccokat (pl. GH-sorozat). De ha nem hisztek nekem, itt egy review: http://www.eoshd.com/2014/02/nikon-d5300-review/ (kiemelés tőlem):

"Neither can quite match the GH3 for detail in 1080p (let alone the GH4). I believe the trick Panasonic are using to give us such crisp 1080p on their cameras is to down-sample the sensor to roughly 2.5K and then oversample 1080p from that higher resolution raw image. The D5300 looks like the 5D Mark III’s stock video mode for resolution – it’s a bit mushy. You notice this the most when shooting in daylight at focus points between infinity and roughly 5 meters. Sometimes you don’t notice the softness much at all, so it’s not the camera’s main problem.

With sharpness dialled down in-camera it will look very soft and require digital sharpening to be added in post. You can do this in-camera by simply leaving it on the Standard or Vivid picture profile and not turning down sharpness. Whatever method you use the results after grading look similar.

Compared to the Canon Rebels, 6D and 70D the Nikon D5300 has far lower moire & aliasing (it’s almost unnoticeable) in videos and better low light performance than the Canon APS-C fleet. Stills are also way ahead now on the Nikon cameras compared to the Rebels. With a near-2 stop dynamic range advantage and a significant resolution bump over Canon, the Toshiba sensor in the D5300 rates over 20 points higher than Canon’s 700D on the DXOMark chart, and 15 higher than the 70D. JPEGs and raw stills out of the D5300 are very good indeed."

[ Szerkesztve ]

(#23633) cintula187


cintula187
addikt

Ha valakit érdekel. Sugár edigitalban van barna kiállított (állítolag) soha be nem kapcsolt Samsung NX300 áron alul. A bibije az, hogy az objektív gyűrű ki van repedezve.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23634) .: JuSzT :. válasza cintula187 (#23633) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A médiában meg olcsó az 1 S 1 Nikon

(#23635) Nagya21 válasza .: JuSzT :. (#23634) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
NA ennyiért nagyon-nagyon-nagyon jó vétel!!!!!!!!!! :C :C :C :C
Majdnem ollan jó mint az én duflakitem :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#23636) kawaer5 válasza .: JuSzT :. (#23634) üzenetére


kawaer5
csendes tag

D5300 ára is esett pár ezret, ugyan nem sokat.

(#23637) .: JuSzT :. válasza kawaer5 (#23636) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Médiában mindig helyszínen lehet kifogni jó akciókat. Olyankor vannak a pár darabos készletek kiszórása. Vicc, már már piacsértően alacsony áron, szerencsére :D

(#23638) cintula187 válasza .: JuSzT :. (#23637) üzenetére


cintula187
addikt

nx300 is az Árkádban volt hétvégén kiállítva 109-ért. Annyi mint Edigitalnál, MM honlapon meg 149. Őrület.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23639) .: JuSzT :. válasza cintula187 (#23638) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Legalább 2 hónappal ezelőtt láttam az árénában egy barna Nx3000 kitet 80 ért. Az még ma is jó ár.

(#23640) MrChris válasza cintula187 (#23638) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát az majdnem 50% áresés ~10hónap alatt! Ez már a mobilok árzuhanásával vetekszik.

(#23641) rekid


rekid
addikt

HI!
Ma sikerült megmarkolászni egy k200D-t, és hát ég és föld a markolat nikon és canonokhoz képest számomra. Ugyan a kisujjam itt is lelóg de legalább van mélysége a markolatnak és rá tudok fogni. Hmm keresnem kell egy k30-at vagy 50-et megfogdosni valahol.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#23642) Byk01 válasza rekid (#23641) üzenetére


Byk01
senior tag

fotoplus

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23643) szilu7 válasza rekid (#23641) üzenetére


szilu7
senior tag

Ha használt is jó, akkor fogj meg egy K5-öt. :K

(#23644) Mirman válasza Colonel993 (#23543) üzenetére


Mirman
őstag

Üdv , engem érdekelne hogy milyen obiparkot állítanál össze konkrétan a fent említett pénzből pentax bajonetthez. Nem kötözködésből , hanem mert én is fényképező vásárlást tervezek karácsonykor és eléggé szimpatikus a pentax. Első gépnek szeretnék egy belépő modellt normális objektívekkel amit jobb váz vásárlása esetén megtartanék. A Pentax K500 mennyire állja meg a helyét egy Nikon D3200-al szemben mondjuk ?

(#23645) i-sti válasza Mirman (#23644) üzenetére


i-sti
senior tag

Mi a különbség a K-500 és a K-50 között?

Novum Forum Siculorum

(#23646) rekid válasza Byk01 (#23642) üzenetére


rekid
addikt

Köszi!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#23647) Colonel993 válasza i-sti (#23645) üzenetére


Colonel993
senior tag

Az egyik egy újra eladott K5/K30...
A másik meg dettó, csak a fókusz visszajelzés világító pöttyeit is kispórolták a keresőből :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23648) schawo válasza i-sti (#23645) üzenetére


schawo
titán

A K50 időjárásálló.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23649) i-sti válasza schawo (#23648) üzenetére


i-sti
senior tag

Azon kívül, hogy az 50 nem vízálló, van más különbség a két gép között?
Az 500 sokkal barátságosabb árban :)

Novum Forum Siculorum

(#23650) Tin_Shield válasza i-sti (#23649) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Fókuszvisszajelzés a keresőben.
Pentax K30? Gyakorlatilag egy K50 a K500 árában. A kettő között az elnevezésen kívül csak a váz formavilága változott, a K30 jellegzetesebb, ha úgy teszik penatxosabb, a K50 egyendslr külsőt kapott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.