Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) TurpiUrfi2 válasza jjeahh (#23709) üzenetére


TurpiUrfi2
tag

Szia! Mielött kérdeztem volna, megtaláltam ezt a jó kis linket. Köszönöm neked, ebből kezdek kiindulni..

(#23752) Mercutio_ válasza hito (#23749) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kepzelj el egy zseblámpa által adott távolságra és méretben vetített fénykört, (esetünkben a fényt a külvilág adja és a lencse vetíti a szenzor síkjára ) azt, hogy ennek mekkora részét hasznosítod (mi kerül a képre) a szenzor méretétől függ ami ezen a képkörön belül helyezkedik el.
Ezért van az, hogy ugyanazon obi nagyobb látószögű képet ad FF szenzoron, az már egy másik történet és az obi +szenzor képességeitől függ, hogy maga a kép mennyire részletgazdag.

A Sony asszem kivezeti a nex elnevezést és az új "nex`-ek már alpha névre hallgatnak
5000/5100/6000 jelöléssel, de hogy melyik minek az utódja majd a sonysok leirjak.
Ahogy előttem írtak Sonyhoz kevesebb a jó/megfizethető/vázzal arányos méretű lencse és a jó lencsék használt piaca is szűkebb. Nézd meg mik a javasolt obik és azok megfelelnek-e neked.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23753) Neohero


Neohero
tag

Sziasztok!

Szeretném beszerezni az első fényképezőgépem és az EM-10-re esett a választás.

Ilyen obival: M.Zuiko Digital 14-42mm 1:3.5-5.6 II R

Ez milyennek mondható kezdésnek mármint az obi? Inkább tájat fotóznék meg olykor embert esetleg portré.
Tudom egy lencsével nem lehet mindent igényt kielégíteni, de akinek van tapasztalata esetleg megtudná mondani hogy ilyennel milyen témát lehetne ezzel fényképezni? Esetleg későbbiekben ilyen igénnyel milyen obit ajánlatok? :)

[ Szerkesztve ]

(#23754) jjeahh válasza Neohero (#23753) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kezdetnek szvsz jó az, később meg ha nem elég a látószög, akkor pana 12-32 vagy ha ez sem elég, oly 9-18...portréra 45mm F1.8, ha vastag a pénztárcád panaleica 42.5mm F1.2, vagy olympus 75mm F1.8

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23755) schawo válasza Neohero (#23753) üzenetére


schawo
titán

Teljesen jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23756) Neohero


Neohero
tag

Köszönöm a gyors válaszotokat! :)

(#23757) hito


hito
nagyúr

Ez az objektív nagyon tetszik. Nem is tudtam, hogy létezik ilyen pici zoom-os obi :) Egyébként zoom-on kívül leginkább mire jó? Mire ajánlott?

Mercutio_: kapiskálom, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23758) jjeahh válasza hito (#23757) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jégkorongozni :D samsung gépre természetesen, és fotózni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23759) MrChris válasza hito (#23757) üzenetére


MrChris
nagyúr

tényleg pici, mint m4/3-nál a pana 12-32 vagy az oly 14-42EZ.
Az jó benne hogy kicsi. Utazáshoz.

(#23760) Tin_Shield válasza hito (#23757) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van ilyen Sony (SEL16-50), Olympus (14-42EZ), és Panasonic (14-42X, és 12-32) is. Képminőségben nem annyira domborítanak (azért bőven használható mindegyik), a méret az igazi ütőkártya. A Pana 12-32 kivételével a többi villanyzúmos, ezt azért szokni kell...

(#23761) hito


hito
nagyúr

Na még 1 kérdés :)

Ezt kéne megszakérteni.

Egyre inkább biztos, hogy rövidtávon megtartom az NX Mini-t. Megismerkedni a kategóriával tökéletes lesz. Aztán ha kinőttem, meg egyáltalán fogalmam van a kategóriáról, fotózásról, akkor továbblépek. Tessék ebben megerősíteni, mert semmi kedvem most adni/venni :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23762) Tin_Shield válasza hito (#23761) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Aranyos kis objektív, szerintem "kötelező" darab az NX minihez, és az ára sem tűnik teljesen elrugaszkodottnak. Teszt még nincs róla, nézegess sample képeket, pl a dpreview-n

(#23763) hito válasza Tin_Shield (#23762) üzenetére


hito
nagyúr

Pont ezt a tesztet néztem róla és elég meggyőző szerintem. Az árával kapcsolatban meg nekem más a véleményem, de azért mert nem sok gőzöm van a dologról. Szerintem nevetségesen drága :D De ha kötelező, akkor úgyis beszerzem valahonnan ;] Remélem felkerül e-bayre használt, vagy valami webshop beakciózza, meglátjuk.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23764) Tin_Shield válasza hito (#23763) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagyjából ennyi a Nikon1 18,5 1.8-a is. A többi MILC-hez a fényerős normál látószög (ekv. 50mm körüli gyutáv) jóval többe kerül. A Nikon APS-C-re van - elég zűrös - 35 f1.8 kb. hasonló árban. Vagy a Canon újrahasznosított tejfölöspohárból fröccsöntött 50 f1.8II, ami tényleg olcsó, viszont csak fullfrém vázon ad normál látószöget.

[ Szerkesztve ]

(#23765) hito válasza Tin_Shield (#23764) üzenetére


hito
nagyúr

És akkor ez nagylátószögű? Mert hogy fényerős az addig ok :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23766) Tin_Shield válasza hito (#23765) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem, ez normál látószög az NX Mini vázon (1" szenzor, 2,7x crop).
Kisfilm/fullframe esetén a 17 mm gyújtótávolság ultranagylátószög (~105°). Lenne, ha kirajzolná az fullfrém érzékelőt ez a csöppség.
APS-C méretű érzékelőn 17mm kb. ekv 28 mm gyutávot eredményez (~75°), ez nagylátószög
m43-on a 17mm ekv. 34mm-nek felel meg (~60°), ez határeset van aki nagylátószögnek tartja, van aki már normál látószöghöz sorolja.
1"-os szenzoron a 17mm ekv. 46mm gyutávnak felel meg (~50°) ez normál látószög, nagyjából megfelel az emberi szemnek.

Ha tudod, hogy kisfilmes/fullframe érzékelőn melyik gyújtótávolság milyen látószöget eredményez, akkor egyszerű a dolgod, csak a szenzor 'crop faktorát' kell ismerni, ezzel megszorozni az objektívre írt fizikai gyújtótávolságot, és megkapod az un. ekvivalens gyutávot. Ha ezek az értékek nem mondanak neked semmit - mert mondjuk nem használtál kisfilmes/fullfrém gépet -, akkor számtalan táblázat van neten ahol megtalálod melyik gyutávhoz milyen látószög tartozik.
Kisfilm/fullframe esetén a szorzó 1
APS-C esetén a szorzó 1,5 (Canon 1,6)
m43-nál a szorzó 2
1" esetében (Nikon1, NX Mini) a szorzó 2,7

[ Szerkesztve ]

(#23767) hito válasza Tin_Shield (#23766) üzenetére


hito
nagyúr

:R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23768) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Van olyan MILC / obi amivel művelődési házban sötét "színházteremben" előadást, gyerek fellépést lehet fotózni?

(#23769) torzo válasza ElGatto (#23768) üzenetére


torzo
Ármester

Van, de csak aranyáron. Pl. Fujifilm X-T1/55-200/3.5-4.8, vagy fixben 60/2.4. Mindjárt írnak mást is szerintem (OLY).

[ Szerkesztve ]

(#23770) MrChris válasza ElGatto (#23768) üzenetére


MrChris
nagyúr

Új kell? m4/3 vonalon oly váz: p5, pl5, pm2, em5, em10, em1
Pana váz gh3, gh4, ~g6, gm1, gx7
obiból zoom oly12-40, pana 12-32.
Vagy a fényerős fixek 20/1.7, 45/1.8...
Mekkora a keret, milyen messziről, mekkora látószöget kellene befogni?

[ Szerkesztve ]

(#23771) Mercutio_ válasza ElGatto (#23768) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ milyen messziről akarod őket fotózni.
Az újabb 16Mpx-es m4/3 vázak vagy hasonló nex-ek, fujik, már elég jók magas ISO-n is, ha olcsón akarod megúszni, akkor adapterrel manuális obikat (távolságtól függően 50/1.8, 90/2.8, 135/2.8, stb.) felraksz és haddszóljon, csak a bemozdulásra kell vigyázni. Drágábban meg a felsorolt obik.

hito: Itt egy gyutáv/látószög demostráló oldal, alul a csúszkát tudod tologatni, arra figyelj, hogy digital-on legyen, mert a 35mm film az a digitális FF vázaknak felel meg, illetve az is megoldás, hogy a filmes szimulációt nézed, de fejben beszorzod 2,7-tel a rendelkezésre álló obikat, és arra az értékre állítod.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23772) Lassú Víz válasza MrChris (#23770) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Oly 75 f/1.8. Évente egy alkalomra inkább bérelve mint megvéve.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23773) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Keret nem túl nagy, lehet használt piacon kell nézelődnöm. Panák azért tetszenek mert van keresőjük, viszont drágábbnak találom mint pl. oly pl5 - öt.
Köszi mindenkinek aki válaszolt.

(#23774) jjeahh válasza ElGatto (#23773) üzenetére


jjeahh
nagyúr

g3, g5 használtan nem olcsóbb, mint pl5? pont az előbb nézegettem egy g3 vázat 100 fontért ebayen

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23775) MrChris válasza ElGatto (#23773) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebben nem sok ráció van! Mondhatnám Panának van keresője akkor miért legyen olcsóbb a kereső nélkülinél?
Mennyi a keret? Színházban nem rossz dolog az e-zár. Persze rendes világítás mellett.

(#23776) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek egy e-pl3 mennyit ér? Elvileg szép, jó. 40-150 van hozzá. Gari nem tudom, hogy van e...

Előre is köszi!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#23777) Vyndree válasza delibab (#23776) üzenetére


Vyndree
őstag

Kitobival a váz és a gyári tartozékokkal 60eFt-ért szerintem jó ár ha szép állapotban van ha még van rá garancia. Erre jönnek rá az extrák, a memória, táska, obik, szűrők és egyéb dolgok.
A 40-150-et nem tudom mennyiért vesztegetik.

[ Szerkesztve ]

(#23778) delibab válasza Vyndree (#23777) üzenetére


delibab
senior tag

Köszi! :R

A garinak én is örülnék, de arra még nem kaptam választ.. illetve arra sem, hogy van e hozzá kitobi vagy csak a 40-150...

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#23779) Vyndree válasza delibab (#23778) üzenetére


Vyndree
őstag

Abból indulj ki, hogy újonnan a gép 90eFt mínusz ÁFA, mínusz 10% ha egy napos két év garis.
Olympus m.zuiko 40-150/F4-5.6 R
, nem fog hiányozni a nagyobb látószög? (van 20-ért is?)

[ Szerkesztve ]

(#23780) delibab válasza Vyndree (#23779) üzenetére


delibab
senior tag

Akkor lehet, hogy nem is ér 60-t.... :F

Az az igazság, hogy be kéne számítanom és nagy valószínűséggel nem tartanám meg, de ha mégis, akkor persze, hogy hiányozna... de még nem biztos, hogy csak ez van hozzá, de ezt még nem tudom!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#23781) Mercutio_ válasza Vyndree (#23779) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aha, így szeretne számolni aki venni akar, a piac meg van hogy egész mást mutat :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23782) Vyndree válasza delibab (#23780) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem ilyesmi gép kéne tele obi nélkül, viszont előbb van egy eladó dslr-em. :)

(#23783) Vyndree válasza Mercutio_ (#23781) üzenetére


Vyndree
őstag

Természetesen a vevő szempontját írtam, az eladó annyiért adja amennyit adnak érte. Mivel beszámítás, szerintem alku belefér, de majd ők leharcolják. Ha nagyon kell egy gép, úgy ad érte többet is, ha meg az eladónak sürgős akkor engedni kénytelen.

(#23784) Tin_Shield válasza Vyndree (#23779) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(a 20ezres sima 4/3-os nem mikrós, igaz abból a fényerősebb/jobb verzió, az m.zuiko 40-150 tele 35-40e körül van)

(#23785) Vyndree válasza Tin_Shield (#23784) üzenetére


Vyndree
őstag

Akkor az első tippen volt a jó.

(#23786) MrChris válasza delibab (#23780) üzenetére


MrChris
nagyúr

Beszámítás az mindig más tészta. Abban az esetben annyit ér amennyiért nyomban biztosan eladható és az nem 60e. Különben tulajdonképp olcsóbban adtad el a cuccod.
A -áfa -10% a minimum. Még ennyiért is nehéz túladni a 12megás szérián.

(#23787) schawo válasza delibab (#23778) üzenetére


schawo
titán

A sima kit + hátizsák 90 pénz a mintaboltban.
-15% klubkedvezmény = 77e Ft, de legyen 80e (az egyéb költségek miatt).
-27% ÁFA = 63 eFt
-5e hátizsák -20e Ft kitobi = 38 eFt a boltból kilépve a váz
Használtan én 25-30ért számolnám be (ez -13-20% használtpiaci árcsökkenést tartalmaz), annyiért el kell mennie egy relatíve új váznak, ha van még rá gari (ha magyar beszerzés, akkor biztosan van).
A vele adott obi értéke 30, annyiért mindig elmegy, tehát a kettő együtt beszámolva 55-60eFt reálisan.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23788) fav.net válasza ElGatto (#23768) üzenetére


fav.net
újonc

Létezhet talán, de ha ilyet szeretnél MILC-be, akkor érdemes előre felkészülni a borsos árra. Bár ne legyen igazam.

fotosadokveszek.net - INGYENES hirdetésfeladás csak fotósoknak

(#23789) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok!

Eme gépről mi a véleményetek? Megéri megvenni hobbifotózásra?

Szer.:
fav.net: hát én most úgy tervezek gépet venni, hogy amíg meg nem döglik, addig használom. :))
Csak hobbira kell, amire persze talán elég lenne egy 20.000 Ft-os kompakt is, de nekem azoknak nem megfelelő a minősége (szeretek belenagyítani a képekbe és akkor tapasztalható pár csúnya részlet... :))

Amit elvárok, hogy részletgazdag kép szülessen, szép színekkel, jó vonalélességgel, zaj nélkül. Gugliztam mintaképeket a gépről, számomra megfelelő képet rögzít.

[ Szerkesztve ]

(#23790) fav.net válasza szlovibuki (#23789) üzenetére


fav.net
újonc

Szerintem hobbiként megfelelhet, ahogy nézem van rajta manuális mód, szóval tanulgathatod is a fotózást, aztán ha komolyabba gondolkodnál később, akkor ezt eladva, nem buksz akkorát, mintha vennél egy drágábbat.

fotosadokveszek.net - INGYENES hirdetésfeladás csak fotósoknak

(#23791) .: JuSzT :. válasza fav.net (#23790) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

REMÉLEM

Hogy az email-es toborzásod mellett nem ezzel próbálod növelni az oldalad látogatottságát, hogy NULLA szakmaisággal mindenkinek válaszolsz.

!!!!

[ Szerkesztve ]

(#23792) delibab válasza MrChris (#23786) üzenetére


delibab
senior tag

Köszi a segítséget!

schawo : :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#23793) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#23791) üzenetére


Mercutio_
félisten

"A felhasználó túllépte a 24 órán belül küldhető privát üzenetek maximumát, ezért előfordulhat, hogy nem tud azonnal válaszolni!" :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23794) bim


bim
veterán

Hy guruk!

Családom fotózására keresek valami normálisabb gépet amivel gyenge fényű helyen is szép képeket lehet készíteni. Esetleg valami használt gép is lehetne ha nincs nagyon lelakva. Valami bővíthetőt szeretnék de egyáltalán nem biztos hogy megfog a fotózás csak a gyerekekről tudjak normális képeket készíteni. Van egy vacak kompakt gép és azt cserélném le.

Mit ajánlatok? :U

[ Szerkesztve ]

(#23795) Mercutio_ válasza bim (#23794) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyit szánsz rá, videó lényeges-e, kereső (kukucska) feltétel-e, mi a mostani kompakt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23796) jjeahh válasza bim (#23794) üzenetére


jjeahh
nagyúr

panasonic lx7? mekkora a keret?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23797) MrChris válasza Mercutio_ (#23793) üzenetére


MrChris
nagyúr

nemelehetnee töröltetni azilyen kamufórumtagot?

(#23798) torzo válasza MrChris (#23797) üzenetére


torzo
Ármester

Majd abbahagyja, ha már hirdetnek nála elegen!

(#23799) radi8tor válasza MrChris (#23797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Done.

⭐ Stella

(#23800) bim válasza Mercutio_ (#23795) üzenetére


bim
veterán

video egyáltalán nem kell rá. kukucska nem kell. Egy sanyo 3,2mp-es őskövületem van.
Nincs határozott keret. Kíváncsi vagyok mit ajánlatok és az mennyibe kerül. Na azért ne százezres gépet ajánljatok. :D
Nekem jó egy használt is csak normális legyen. Legfontosabb az hogy gyéren világított helyen is jó képeket készítsen. Esetleg az túl nagy elvárás hogy egy adott pontra fókuszálva éles legyen míg az atól távolabb eső dolgok életlenek.
Nem értek még alap szinten sem a fotózáshoz. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.