Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) ccs2929 válasza pinnacle (#23846) üzenetére


ccs2929
senior tag

Csak, hogy ne legyen olyan könnyű dolgod ;] , esetleg számításba veheted a Sony Slt-A58-t is, igaz, ez már nem 100%-ban dslr, mert féligáteresztő tükör van benne, meg nem optikai kereső, hanem evf (elég jó minőségű). Ezen már exponálás előtt látod milyen lesz az elkészült kép, hasonlóan, mint a milceknél. Nekem is ilyen gépem van, ezért merem ajánlani, a múltkorában volt a MM-ban dupla kitben 149e ft-ért is, most csak alap obival találtam :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#23852) MrChris válasza hito (#23838) üzenetére


MrChris
nagyúr

méretével?? Akkor nem kell a kereső? Érdemes az obiparkot, rendszert is megnézni milyet mennyiért... m4/3 ebben a legerősebb milc.

(#23853) hito válasza MrChris (#23852) üzenetére


hito
nagyúr

Most még a GM1 jött be az RX100m2 mellé (mégis csak 4/3-as és nem 1"-os kompakt F1.8 ide vagy oda), csak az a baj vele, hogy a kijelző nem dönthető és az nagyon nagy érvágás. Ha úgy akarok fotózni, akkor minden egyes alkalommal le kell gugolni. Na neee :N Pedig nagyon tetszik. Jöhetne az utódja, amiben már dönthető a kijelző. Na az lenne a tökéletes.

Keresőhöz nem ragaszkodom.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23854) Colonel993 válasza hito (#23853) üzenetére


Colonel993
senior tag

"az a baj vele, hogy a kijelző nem dönthető és az nagyon nagy érvágás. Ha úgy akarok fotózni, akkor minden egyes alkalommal le kell gugolni."

Vagy nem...

Kijelzőt nem csak szemből... hanem 45°-ból is látod... mindamellett origamizható kijelzővel is le kell gugolnod minimum egy bizonyos szintig alacsony perspektívához...
Magashoz meg fordítva...
Tény, hogy kényelmesebb volna ha a kijelző rád nézve... de nem életképtelen a beépített kijelző. :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23855) jjeahh válasza hito (#23853) üzenetére


jjeahh
nagyúr

van utód: gm5... a kijelző továbbra sem origami, cserébe kapott keresőt :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23856) .: JuSzT :. válasza Colonel993 (#23854) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A trabant sem életképtelen mégis a fél ország autóhitelben fürdik.

(#23857) Mercutio_ válasza hito (#23853) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lemondtal a külső mikrofon csatirol?

Ha igen, és itt laksz még káposztás közelében a Pana G3-at meg tudom mutatni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23858) hito válasza Mercutio_ (#23857) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :R De sajnos az nem veszi fel a versenyt méretben a GM1-gyel, vagy az RX100m2-vel. G6 is azért esett ki, mert a kezemben tartva rájöttem, hogy egyelőre nem szeretnék ekkora gépet magammal cipelni. Pedig elvileg az még egy barátságos méretű gép.

Külső mikrofon nem feltétel, ha a beépített használható élő zene felvételére. Tehát basszusnak legyen "teste" a felvételen és brutál hangerőtől se torzítson be. Panáknak még az egyik legjobb a beépített mikrofonja.

Colonel993: nekem nagyon kényelmetlen lenne.

jjeahh: hát azzal ez a probléma pont nincs megoldva :D Keresőt is (szó szerint) szemből használja az ember. Bár ha fél méteres teleszkópos, akkor még jó lehet ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23859) hito válasza Mercutio_ (#23857) üzenetére


hito
nagyúr

Most nézem, hogy azért jóval kisebb a G6-nál :) Nem egy GM1, de azért nem rossz. Jobban meg is nézem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23860) pinnacle válasza ccs2929 (#23851) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Próbáltam összeszedni az javasolt gépeket, dpreview szerint, képminőségben a Nikonok a legjobbak.
Jó ez az összehasonlító oldal, nézzétek meg légy szíves, hogy a Nikon képén tényleg van zöld elszíneződés? Főleg ISO növelésnél jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#23861) schawo válasza pinnacle (#23860) üzenetére


schawo
titán

Kezdesz elveszni a részletek között :DD

Azért ne bámulj tesztábrákat addig, amíg nem tudod, hogy mi miért van, mert különben csak összezavarodsz. Ami egyébként is alapvető célja ezeknek a tesztábráknak, hogy a kezdőket teljesen elvigye a málnásba. Autót se lóerőgörbék és gázpedál nyomóerő mérések alapján vásárolsz. Elmész, beleülsz, kipróbálod, megnézed milyen a kormány, eléred-e a rádiókapcsolót, jól szól-e a cédé, elfér-e a nagyi hátul, ha a gyerekülés bent van, stb. A lóerőgörbét majd vásárlás után, otthon megnézed, és csettintesz, de hogy fasza gyerek vagy, jól választottál.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23862) hito


hito
nagyúr

Nem tud valaki eladó G3-at? :D

Ez jó vásár? Postával együtt 70eFt körül állna meg, csak a váz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23863) pinnacle válasza schawo (#23861) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezek a tesztképek nem alkalmasak az összehasonlítására? Persze az lenne a legjobb ha készítenék pár képet, csak nem tudom, hogy át lehet-e rakosgatni az SD kártyát 3-4 gépbe, vagy a különböző mappák bezavarnak.

(#23864) jjeahh válasza hito (#23862) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én is g3-at akarok, nemrég volt egy 100 fontért, de arra is azt írták többen mft topikban, hogy átlagos ár... Mo-n, indexen pl. olcsóbban szokott menni mint ebay-en...ennyiért ha már ebay, ez talán jobb vásár, bár nagyobb valamivel elvileg, méretben valahol a g3-g6 között lehet

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23865) hito válasza jjeahh (#23864) üzenetére


hito
nagyúr

Én azt az infót kaptam, hogy ennyiért kifejezetten drága. Itthon 50körül megy a váz, de volt már 40-ért is. Ehhez képest tényleg meggondolandó. :U

Csak az a bajom, hogy ha várok, akkor lehet, hogy 3hónapig nem lesz egy eladó sem. Aztán lehet, hogy holnap feltesznek az apróba 3-at is. Sajnos ezt nem lehet előre tudni.

G5 nem jó, méretét tekintve érezhetően nagyobb, mint a G3.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23866) jjeahh válasza hito (#23865) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én biztos, hogy kivárok, nemrég volt egy 110-ért, aztán 100-ért, azelőtt meg kitben adták napokig 160-ért a g5-öt, remélem lesznek még ilyen árak a közeljövőben...ha mégsem, akkor ha már nem bírom lecsapok egy ilyen 150-esre :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23867) hito válasza jjeahh (#23866) üzenetére


hito
nagyúr

Nézem már, hogy ezek meg miért jó árak? :F Aztán jöttem rá, hogy nem ezerFt, hanem font :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23868) hito


hito
nagyúr

Egyébként panáknál mennyire jellemző az optikai zoom utáni digitális zoom lehetősége? Nem mintha nagyon használnám, de néha jól jöhet videófelvételnél.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23869) schawo válasza pinnacle (#23863) üzenetére


schawo
titán

Minek az összehasonlítására?
Ezek a tesztképek kizárólag a zaj összehasonlítására alkalmasak. A képminőség egyéb elemeit erről ne próbáld leolvasni.

(#23868) hito
Bármennyire is jellemző, az a világ leghaszontalanabb dolga.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23870) MrChris válasza hito (#23868) üzenetére


MrChris
nagyúr

némely pana gépben, azt nemtom melyikekben van egy olyan funkció hogy ETC. (extended tele converter) Gh2 és G6-ban biztosan van. Ez ~2.3 szeres nagyítást jelent amit igazából videónál lehet jól kihasználn. Elvileg 1:1-es leképzése az érzékelőnek, egy FHD méretű területen, tehát elvileg nincs veszteség, nem egy FHD képből vágja ki mint a digitális zoom. A zaj jobban látható rajta, nem szereti a magas ISO-t. Néha használom, főképp kinti sok fénynél, iso 160-on. Olyan mintha a 20/1.7 mellett lenne egy ~40/1.7 és még obit sem kell cserélni :D

(#23871) hito válasza MrChris (#23870) üzenetére


hito
nagyúr

Közben találtam az egyik G3 tesztben annyit, hogy van, de csak valami live akármi módban. Köszi! :)

schawo: abszolút egyetértünk azzal a felkiáltásal, hogy képeknél az életbe nem használnám, ezért is írtam, hogy videóknál néha jól jön. Videóknál a lossless digital zoom nagyon hasznos tud lenni szerintem. Ezt a véleményemet erősítette meg MrChris is:

"Elvileg 1:1-es leképzése az érzékelőnek, egy FHD méretű területen, tehát elvileg nincs veszteség, nem egy FHD képből vágja ki mint a digitális zoom."

Nokia PV 808-nál használtam is eleget a lossless zoom-ot. De ott is kizárólag videóknál (1080p-ben 3x-os, 720p-ben asszem 5x-ös). Képeknél veszteségmentes zoom ide, vagy oda, az eredmény szerintem siralom.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23872) MrChris


MrChris
nagyúr

érdekes milyen nagy keletje lett a g3-asnak. Utóbbi 1 évben sokan eladták, akkor le is ment az ára. A G3 és a 20/1.7 a legoptimálisabb eleme a m4/3 rendszernek. Aszem a G3-ra is jött ki videó bitráta hack, talán 35mbps-ra tornázták fel.

(#23873) schawo válasza MrChris (#23870) üzenetére


schawo
titán

Valójában inkább egy 40 (46) f/4-hez hasonlít a legjobban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23874) MrChris válasza hito (#23871) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel egy pixel csak egy színt tartalmaz ezért a többit számolja, emiatt annyira nem teljes értékű, vannak a neten videók, azon ellenőrizhető mennyire romlik a minőség.

(#23875) MrChris válasza schawo (#23873) üzenetére


MrChris
nagyúr

ne máá! Az expozíció változatlan, normál módban:
A:1.7; S:50; ISO:200
Átkapcsolva ETC-be:
A:1.7; S:50; ISO:200
És a két kép azonos fényerejű. A képkivágás változik 46mm-nek megfelelőre, a többi expozíciós értéken ha változtatnék f4-nek megfelelőre akkor minden kiégne fehérbe.

(#23876) schawo válasza MrChris (#23875) üzenetére


schawo
titán

Ez így igaz. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23877) hito


hito
nagyúr

És a G3-hoz egy ilyen lencse? Azt néztem, hogy e-bayről is legalább 60-70eFt környékén van ez az obi, és a G3 kitobjektíve brutál nagy, azzal nem tudnék együttélni. Szóval jó választás lenne ez zoomobinak leginkább videóhoz ennyi pénzért, ha a kompakt méret a lényeg?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23878) schawo válasza hito (#23877) üzenetére


schawo
titán

Igen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23879) hito válasza schawo (#23878) üzenetére


hito
nagyúr

És árban is ok? Kivételesen eltaláltam valamit :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23880) schawo válasza hito (#23879) üzenetére


schawo
titán

50-ért? Igen. Még egy kis alkuval lenyomhatod 45-re.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23881) szp1


szp1
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#23882) hito válasza schawo (#23880) üzenetére


hito
nagyúr

De akkor az úgy már bb, nem? ;] Úgyis ma jött meg az ösztöndíjam és pont annyi :C

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23883) MrChris válasza hito (#23882) üzenetére


MrChris
nagyúr

csak épp nem lesz manuális zoomod, hanem elektronyos hajtány, mint egy videókamerán brrr... A képminősége kicsit elmarad az amúgy sem túl acélos elsőgenerációs 14-42-től. Persze valamit valamiért.

(#23884) MrChris válasza schawo (#23876) üzenetére


MrChris
nagyúr

neemá, ilyen könnyen megadod magad? ;] és a DOF az már smafu! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23885) hito válasza MrChris (#23883) üzenetére


hito
nagyúr

Még a kitobitól is rosszabb minőségű? :U Úgy tudom azok teljesen átlagos minőséget képviselnek. Visszalépni az alaptól nem nagyon szeretnék, akkor inkább viszem a nagyot.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23886) Tin_Shield válasza hito (#23885) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagy különbség azért nincs közöttük...viszont azt olvastam, hogy 14-42 PZ parfokális, szóval zoomolás közben nem mászik el fókusz, ez (zoomolós) videózáshoz jól tud jönni...

[ Szerkesztve ]

(#23887) hito válasza Tin_Shield (#23886) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Asszem erre inkább alszom 1-et, 2-t.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23888) schawo válasza MrChris (#23884) üzenetére


schawo
titán

Éreztem a hangodon (:D), hogy megpróbálsz belerántani egy olyan vitába, amiből csak rosszul lehet kijönni. :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23889) schawo válasza hito (#23885) üzenetére


schawo
titán

Ez egy elsősorban videós objektív: egy picit gyengébb rajz, de fullhádén úgyse látszik, motorzoomos, ami videóra kiváló, de fotóra nehézkes, és (közel) parfokális, tehát jó lehet videozoomolni vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23890) hito válasza schawo (#23889) üzenetére


hito
nagyúr

Annyira profi cucc nem kell nekem videózásra. Lényeg az állókép, de azért intenzíven videózni is fogok vele. Fene tudja, még átgondolom. Megnézem az obiparkot m4/3-ra, talán okosabb leszek utána.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23891) schawo válasza hito (#23890) üzenetére


schawo
titán

Ha az állóképek a fontosabb, akkor egy 12-32-vel jobban jársz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23892) MrChris válasza hito (#23890) üzenetére


MrChris
nagyúr

most tettek fel egy gx1-et azzal a power zoommal az indexre! 2X45 irányár. Még keresőt is elad mellé. Persze kinek mennyiért éri meg más tészta. Egy kicsivel jobb a szenzora a G3-nál, kb közel gh2,g5/6 szintű.

(#23893) hito válasza MrChris (#23892) üzenetére


hito
nagyúr

Az nem játszik sajnos forgatható és döthető kijelző híján, de köszi! :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23894) MrChris válasza hito (#23893) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaj de válogatós vagy! :DDD Akkor pana vonalon tényleg csak a g3 marad.

(#23895) hito válasza MrChris (#23894) üzenetére


hito
nagyúr

Úgy fest :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23896) yuyizi


yuyizi
tag

Sziasztok!
Kezdő gépet szeretnék venni. Találtam egy használt gépet [link] . Szerintetek megérné megvásárolni illetve megéri az árát ? (57.000ft-ban állapodtunk meg) Köszönöm előre is ! :R

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#23897) Carasc0


Carasc0
őstag

Kedves fórumlakók, érdeklődők és szakértők!

Én egy teljesen kezdő tag vagyok, egy porszem ebben a diszciplínában. Úgy gondoltam egy teljesen általános tudást szeretnék megszerezni a fotó világból, amihez tervezek vásárolni egy komolyabb gépet. A komolyabb jelzőt azért használom, mert a háztartásban van egy Canon S3 IS compact masina, ami közel 8 éves. Igaz nem a kort akarom kiemelni, hiszen teljes funkcionalitásban működik és kifogástalan az állapota. Az már komolyabb tény, hogy nem nagyon használom. Nem ismerem a gép határait, s még a manuális beállításait sem használtam ki soha. Tehát én a megveszem, set to AUTO, és csatt csatt kategória vagyok, illetve az új géppel már csak "voltam" jelzővel akarom illetni magam.

Hogy a tárgyra térjek. Felsorolásszerűen leírom az elképzeléseimet és a szükséges tér-idő-anyagi körülményeket a leendő gépre vonatkozóan:

- E fórum korábbi hozzászólásait már olvasgattam, tehát 1-2 masina neve és szint behatárolása ismerős.
- Szoktam nézegetni 4-5 évesnél nem régebbi gépek tesztjeit, specifikációit és persze elérhetőségüktől függően, hazai árukat.
- Hosszútávra tervezek ami minimum 5 év. Persze tudom 5 év múlva ki tudja mi jelenik ami inspirálhat az akkori aktuális gép cseréjére, bár nem hiszem hogy 5 év múlva lenne akkora ugrás mint most.
- MILC vagy DSLR egyaránt szóba jöhet.
- Használt funkciók: videó (nem sport, csak mondjuk sétálás közbe felvenni pölö: Colosseum (most írtam valamit), tehát általános jelleggel lenne a videózás. Tűéles fotók. Talán ez a legfontosabb. Állóhelyzetben jó vagy közepes fényviszonyok között szeretnék éles fotókat, természetesen szoftveres vagy gépi elérhetőségű korrekciók elvégzésére teljesen vevő vagyok ha az rásegít. Elsősorban, természetfotózás, épület, időjárás, család fotózás érdekelne. "Manualitás". Itt ha már a lúd, legyen kövér. Ha már gépet veszek, erősen hajlandó vagyok utána olvasni dolgoknak, kipróbálni és a kézi beállításokat erősen használatba venni. Tehát jó lenne ha a gép gazdag legyen kézi beállításokban.
- Jövőben nem igazán széndékozok jobb objektívet venni hozzá. Tudom az objektív a lényeg, de én nem akarok középkategóriás fotós lenni, hogy táskákkal és üvegekkel mászkáljak.Nem tartok rá igényt, persze vállalom a következményt, hogy eme elvem már nem fog garantálni jó képeket, de szeretnék azért a kompakt világából (az általa nyújtott képminőségből) kilépni/feljebb lépni.
- Maximális keret: 150 000Ft
- Konkrét elképzelésem nincs hiába nézegettem már több modellt.
- Használt is szóba jöhet végülis, de akkor kérlek titeket írjátok le a linket is a javasolt használt gépről. :)

Remélem mindent sikerült leírnom ami szükséges. Amennyiben nem, csak nyugodtan kérdezzetek én azonnal válaszolni fogok hogy megkönnyítsem a felmerült javaslatok körét. :)

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23898) jjeahh válasza Carasc0 (#23897) üzenetére


jjeahh
nagyúr

d5100 + 18mm-105 vagy epl5 duplakit talán tetszene, de érdemes kipróbálni őket.. igaz picivel túlesnek a kereten. Esetleg ha kompakt is jöhet (mivel úgysem akarsz obikra fejleszteni), panasonic lx7, olympus xz-2, stylus 1...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23899) hito válasza MrChris (#23892) üzenetére


hito
nagyúr

Megvéve! :DDD És nagyon köszönöm a tippet :R

Sajnos most csak a vázra volt pénzem, amíg nem viszik el az NX Mini-t, úgyhogy tessék drukkolni :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23900) jjeahh válasza hito (#23899) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hú, grat hozzá :D nekem is ajánlták, de nekem fontos volt a kereső... amúgy mégis kompromisszumot köttél? :D nem kihajtható a kijelző, ráadásul erős fényben eléggé rosszul látható, konkrétan sztem ez az egy igazi hibája van a gépnek, szvsz ha már kereső nincs, a kijelző lehetne fényesebb, kontrasztosabb, ütősebb. Tipp: egy fólia kötelező rá, mivel könnyen lepattog róla a bevonat ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.