Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) MrChris válasza APC ADAM (#23494) üzenetére


MrChris
nagyúr

én ennek nem örülök, inkább sajnálom. Nem tudhatom mekkorák a minőségi igényeid és valójában mekkora pénz áll erre rendelkezésedre :F Canon Nikon vonalon kerestél elsősorban és megjelölted az épületfotózást. Nekem ekv. 28mm kevés, legalább 24mm, sőt egy építész fórum-rendszerkolléga halszemet használ, főképp belsőkhöz, de külsőhöz is, még bőven lehet korrigálni is. Persze lehet hogy neked elég a mindent egyben obi. Milcek között is van ilyen, pl a 12-50 obi (ekv 24-100) ami makrót is tud, motoros zoom is van rajta, + egy m4/3 váz (Olympus pl2-3, Pana G3) és szűken kijön 80-ból és videó is van, meg kicsi, könnyű. Makrónál meg nem írtad mekkora nagyítást szeretnél. Amúgy meg ha akarom mindegyik kérdésre írok ;)

(#23502) pandur99 válasza APC ADAM (#23490) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha szűkös a keret, gépvázból szinte bármelyik belépő szintű jó, ajánlom a kihajtható LCD-jűeket. Obiból esetleg a Sigma 17-70, az a kitobinál nagyobb látószöget ad és kvázi makró, vagyis hangyszemet nem, de virágokat, lepkéket stb. simán lehet vele fotózni, a minősége is jó. Közgyűrűvel vagy előtéttel igazi makróobi is lehet belőle.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#23503) sideburns válasza MrChris (#23501) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Nem tudhatom mekkorák a minőségi igényeid "
A fogalmazásából, helyesírásából és stílusából azért elég jól lehet következtetni. ;]

(#23504) APC ADAM


APC ADAM
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :R
A leírtak alapján már tudom nagy vonalakban hogy mire is lenne szükségem.
1 barátom meg van szorulva és elég jó áron eladja nekem a Canon D100-as vázát obikkal meg minden kiegészítővel.
Az obik pontos típusát nem tudom még, most megyek majd el a gépért.
De szerinte pont ez kell nekem :D
Majd kiderül ha a kezemben a gép.
Lehet hogy nem a legjobb választás (max eladom ha nem nekem való gép)
de ennyiért meg kell venni szerintem. :K

Sideburns: Neked külön köszönöm hogy valakinek a minőségi igényeit 1 HSZ megírásából szűröd le ;)
Épp a buszon zötykölődtem és telcsiről írtam meg az egészet, sajnálom hogy ennyi hibát találtál a mondandómban...
Sorry hogy nem a helyesírásra koncentráltam hanem arra hogy ne essek pofára miközben a HSZ-t írom. ;]

(#23505) Byk01 válasza APC ADAM (#23504) üzenetére


Byk01
senior tag

De szerinte pont ez kell nekem :D

Szerintem is pont az kellene neked, amit el akarok adni, mikor meg vagyok szorulva ;]

Azért azt a 100D-t fogd meg, mielőtt azt mondod, megveszed. Elég kicsi váz, könnyen kényelmetlen lehet. DSLR-nek kicsi, MILC-nek nagy.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23506) Bogyó bá' válasza APC ADAM (#23504) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha az STM-es kitobival adja, az nem rossz! [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23507) Vyndree válasza Roxx (#23498) üzenetére


Vyndree
őstag

Sony A200 van nekem is, viszont ennyiért drága. 38eFt-ért vettem makulátlan állapotban, két 2GB memóriakártyával (2x 480 kép), táskával, Sony AF DT 18-55mm SAM obival (ami jobb mint a 18-70-es), minden gyári tartozékkal dobozában. Reális ára 40eFt, SAM obival 45eFt.
Előnye a 350d-vel szemben a ccd stabilizátor, értelem szerűen bármilyen obit teszel rá tudod használni.
Emellett 3 évvel újabb fejlesztés, gyakorlatilag mindenben egy leheletnyivel jobb. 8,2 helyett 10,2 Mpixel, ISO 1600 helyett 3200, korlátlan sorozatfelvétel, 7 helyett 9 pontos élességállítás, pincurival nagyobb szenzor, ccd mechanikus tisztítása, több vakumód, 35 helyett 40 szegmenses fénymérés, 1,8" helyett 2,7" kijelző, magyar menü. Tudok egy frankó eladót, ha érdekel privi.

(#23508) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok,

Melyik gépet ajánljátok?
Nikon D3300
Canon 700D
esetleg D5200 (ez kicsit sok, árban)

Novum Forum Siculorum

(#23509) Byk01 válasza i-sti (#23508) üzenetére


Byk01
senior tag

Szia!

Mindegyiket

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23510) i-sti válasza Byk01 (#23509) üzenetére


i-sti
senior tag

Köszi :))
Nagyon sokat segítettél! ;-)

Novum Forum Siculorum

(#23511) schawo válasza Byk01 (#23509) üzenetére


schawo
titán

Így.

Kicsit pontosítva: vagy mindegyiket, vagy egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23512) Byk01 válasza schawo (#23511) üzenetére


Byk01
senior tag

Igen, valóban így pontos :D

I-sty Nem írtál semmit, hogy mire kellene. Feltételeztem, hogy fényképezésre, arra mindegyik tökéletesen megfelel, így ajánljuk.
Van egy összefoglaló a lap tetején, még vissza se kell menni érte az első hozzászóláshoz. Nyisd ki, olvasd el, és az abban leírtakat figyelembe véve kérdezz megint! Több segítséget fogsz kapni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23513) MrChris válasza i-sti (#23508) üzenetére


MrChris
nagyúr

bár APC ADAM szerint "nem kötelezettséged szerintem
minden ebbe a topicba érkező kérdésre írnod
valamit gyorsan", de mivel nem ő írja a fórumszabályt ezért szabad a pálya :D
Azt a canont az öregecske szenzora miatt már nem ajánlanám. A másik kettő már tényleg igény kérdése melyik...

(#23514) i-sti válasza Byk01 (#23512) üzenetére


i-sti
senior tag

Igazatok van. Én kérek elnézést! :)

Szóval.
A Canon-t azért raktam be mert olcsóbbak a hivatalos obik hozzá. Az 50mm f1.8 fele annyi mint az 50es Nikkor.
A D3300 nagyon tetszik a 24MPx és az Expeed 4 miatt.
A D5200 tetszik a kihajtható kijelző => remekül lehetne szelfízni :)) és a 9 cros-typeos élességérzékelő pont, viszont nem tudom, hogy a képminősége milyen az Expeed 3nak.
Nem mintha tudnám hogy milyen a 4es.
Más gép is szóba jöhet.
Pentax K-50 néztem, de nem vagyok szakértő ebben a témában.

Gépet vennél alap obival és egy 35-40-50 mm portré obit hozzá.

Novum Forum Siculorum

(#23515) jjeahh válasza i-sti (#23514) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ne képfeldolgozó proci alapján válassz sztem. és szelfizni kell 24 megapixel? mekkora nyomatokat akarsz magadról? :D ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23516) schawo válasza i-sti (#23514) üzenetére


schawo
titán

Mikrosütőt sem vezérlőproci alapján választasz, ahogy tévét sem. Itt sincs jelentősége. A megnevezésével a gyártó célja mindössze annyi, hogy sikeresen összezavarjon, és mindig az újabb készülék felé tereljen (amin nagyobb a haszon).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23517) i-sti válasza jjeahh (#23515) üzenetére


i-sti
senior tag

Szelfi csak luxus cikk lenne.
Tudnám etetni a népet, hogy nééé tudok szelfizni a DSLR-rel :))

D5200-ben tetszik a 9 kereszttípusú pont de nem tetszik az ára :))

EDIT:
Ha már a nyomatoknál tartunk. Mekkora kell legyen egy standard 10x15 kép minimális mérete mpx-ben hogy "nyomtatható legyen"?

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#23518) Vyndree válasza i-sti (#23517) üzenetére


Vyndree
őstag

(#23519) schawo válasza i-sti (#23517) üzenetére


schawo
titán

600 dpi-vel 8-10 megapixel. Alacsonyabb képminőséggel 2. Jobb nyomtatási minőség nem van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23520) i-sti válasza Vyndree (#23518) üzenetére


i-sti
senior tag

köszi.

Szóval a barátnom 800*600 képei amiket facebookról szedet le és ide adta nekem hogy nyomtassam ki nem lesznek valami szépek :))

Novum Forum Siculorum

(#23521) Vyndree válasza i-sti (#23520) üzenetére


Vyndree
őstag

Ki kell próbálni. Nálunk a helyi nyomtatványboltban az A4-es nyomtatás ára ff 25Ft, a színes kép 125Ft + a papír ára (80-120Ft). Egy A4-esen elfér 5db kép.

(#23522) i-sti


i-sti
senior tag

Visszatérve a fényképező gépekre.
Valami segítséget kaphatnék még?
D3300 azzal 11 fokuszponttal és 1db keresztel jól belövi a képen az adott objektumot?

Novum Forum Siculorum

(#23523) Byk01 válasza i-sti (#23514) üzenetére


Byk01
senior tag

A felsoroltak egyike sem kimondott portré obi. Az 50-es már súrolja (főleg Canonon), de azért még nem az igazi.
A Nikon és a Canon 50/1.8 építési minősége nem egy kategória, ez látszik meg az áruk közti különbségben is.

A gépek képminősége közti különbség csak szélsőséges helyzetekben jön ki, de tény, hogy a Canon szenzora jóval régebbi fejlesztés, mint az, ami a Nikonokban van.
Fogd kézbe őket, és azt vedd meg, amelyik jobban tetszik!

(#23522) I-sty Szerintem az esetek 90%-ában a középső pontot használja az ember, legfeljebb a fókusz rögzítése után átkomponál. Nálam legalábbis ez van.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23524) schawo válasza i-sti (#23522) üzenetére


schawo
titán

Nem ezen fog múlni. A fókuszhibák fókuszpontok számától függetlenek. Ha egy váz éppen nem szereti az objektívjét, akkor cumi van, függetlenül a fókuszpontok számától.

Mit akarsz fotózni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23525) jjeahh válasza i-sti (#23522) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én egy fókuszpontal is elégedett lennék :D de ha ennyire fontos ez, vegyél milc-et az e-pl7 pl. 81 fókuszpontot tud, és szelfizni is ideális...amúgy a k50 az eddig általad felsoroltak közül a legkomolyabb, de én a canont sem hagynám ki, a szenzora mai szemmel elavultnak számít, de ez nem jelenti azt, hogy nem jó, az én gépemben pl. még gyengébb szenzor van, és elégedett vagyok vele... sztem menj és próbáld ki őket valahol, nézz bele a keresőjükbe, lőj pár képet, stb ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23526) Mercutio_ válasza uffneked (#23495) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax 50/1.7+kozgyuru 10k-ért?
Kozgyuru 2-3 obibol az eredeti Pentax 15 chinon és egyéb változat10k

Piros rács vetítés : Ez nekem inkább automata vakunak tűnik :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23527) uffneked válasza Mercutio_ (#23526) üzenetére


uffneked
aktív tag

En 20ert vettem az m50/1.4et, 18ert adtam el a chinon 50/1.4et, es 10 alatt szokott menni az m50/1.7. Osszel kicsit megugrik ugyan a manualok ara, de 12ert epp tegnap tettek fel egy m50/1.7et.
Vagy alternativa egy m42 adapter 3k + helios 44m-4 5k + kozgyuru 2k.

(#23528) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok!Erről a gépről mi a véleményetek?Köszi
http://olx.hu/hirdetes/canon-eos-1000d-szett-fenykepezogep-objektiv-fotos-taska-ID2FSll.html#180e1fbb0e

(#23529) Bogyó bá' válasza Roxx (#23528) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akár még jó vétel is lehet, bár attól az objektívtől csodákat ne várj.... :( Megkíméltnek tűnik.
szerk: próbálj meg képstabis kitobival rendelkezőt keresni, a stabi hasznosságán felül a képe is jóval élesebb.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23530) Roxx


Roxx
tag

Szia!Köszi még esetleg ezt a gépet találtam.
http://olx.hu/hirdetes/fenykepezogep-ID2eJkb.html#dee1008c50

(#23531) Colonel993 válasza Roxx (#23528) üzenetére


Colonel993
senior tag

Játéknak/eldobhatós gépnek jó...

Az A200 viszont egy TANK... pofátlan szép képek jönnek ki belőle JPEG-ben is (bár RAW-ban is egyedien szépek a pirosak, narancssárgák és a zöldek)

Sony rendszere viszont erősen más irányvonalat vett az első Alpha szériához képest, hosszútávon lehet nem volna érdemes belefektetned, mert tükör nélküli rendszernél meg NEX-nél és hasonlónál lyukadsz ki...
Ha viszont egyszer veszed és azt használod ami van életed végéig; akkor örök élet +1 nap

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23532) i-sti válasza schawo (#23524) üzenetére


i-sti
senior tag

Mit akarok fotózni?
Nagy vonalúan kb mindent ami megtetszik.
Lenne itt minden:
1: levelek, virágok, bogarak => makrók, erre egy sima 35mm gondoltam. Tudom nem makró obiektiv, nem egy 90mm makró obi de ezt tudnám megengedni magamnak.
2: emberek, portrék, egész testes fotozás => ide is a 35öst gondoltam. Láttam videót YT-on és elégedetlennek ha olyan képeket tudnák én is készíteni.
3: természet, naplemente, napfelkelte, panoráma => erre is a 35öst választottam.

Ez az oldal mennyire "hiteles"?
http://snapsort.com/compare/Nikon-D3300-vs-Pentax-K-50/specs

Pentax elég jó árban van :O
Mivel van egy szinten? D5200?
Obikat lehet kapni hozzá?

Novum Forum Siculorum

(#23533) Bogyó bá' válasza i-sti (#23532) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az első két pontra én inkább 50-est választanék, egy olcsó közgyűrűsorral a makrókhoz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23534) Colonel993 válasza i-sti (#23532) üzenetére


Colonel993
senior tag

Csak fotózol vagy videózni is akarsz?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23535) jjeahh válasza i-sti (#23532) üzenetére


jjeahh
nagyúr

makró: ha olcsón meg akarod oldani, fordítógyűrűk, közgyűrűk stb
portré: inkább 50mm vagy hosszabb, 35mm obival torzul az arc, és a hátteret sem mossa annyira szép "homogénre"
természet, panoráma, naplemente: kitobi, állvány

a snapsort semennyire nem komoly
a pentax viszont az, komolyabb gép sztem mint a d5xxx

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23536) andris1602 válasza i-sti (#23532) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

A K-50es egy masszív és jól kezelhető váz, egy kicsit számomra kényelmesebb a fogása/kezelése, de ez szubjektív, ha teheted, menj el megtapizni őket ;)
Obik terén számszerűleg lehet, hogy kisebb a választék, de amatőr/hobby szinten nem fogsz ilyen korlátokba ütközni. Vannak olcsóbb darabok is, meg vannak a Limited cuccok, amik nyilván drágábbak. (a fotoplusnál ki lehet próbálni a vázakat, hogy tetszik e fogása, hangja stb.. :U )

Üdv

(#23537) i-sti válasza Colonel993 (#23534) üzenetére


i-sti
senior tag

Videózás elhanyagolható.

Akkor lesz egy 50mm.
Ez a 16mpx kontra a Nikon 24mpx mennyit, mit jelent?

Novum Forum Siculorum

(#23538) jjeahh válasza i-sti (#23537) üzenetére


jjeahh
nagyúr

amatőr szinten szvsz annyit, hogy a 24mp képek több helyet foglalnak, lassabban megy a feldolgozásuk, és nehezebb obival kiszolgálni ezt a felbontást...ha nem akarsz nagyokat croppolni meg nagy nyomatokat készíteni fölösleges, a 16 megapixel is bőven elég

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23539) silmatauki válasza jjeahh (#23538) üzenetére


silmatauki
őstag

"és nehezebb obival kiszolgálni ezt a felbontást..."

Hát azért a mai obik jó része tényleg részletesebb képet ad 24-en, mint 16-on... csak a legtrágyábbak (pl. Sony E 55-210) nem. A kitobik jó része simán jobb 24-en, mint 16-on.

(#23540) Colonel993 válasza silmatauki (#23539) üzenetére


Colonel993
senior tag

Tekerj fel egy 24Mpx-es vázra egy Nikon 18-70mm -t vagy a régi 18-55mm -es VR-t...
(Mindkettő még bőven forgalomban van)

Az új üveg amiket már immel-ámmal de csinálják a gyátók... igen előfordul, hogy nyernek rajta.
A régiek nem (pláne Nikonéknál :( )

Pentax üvegek terén meg a régi manuálok között bőven van szórás...

Másik kérdés, hogy mennyire ésszerű rápréselni 24Mpx-t egy APS-C lapkára.
Képzaj és társai mind vele jönnek és néha többet buk az ember ISO kényelem és Obi használhatóság terén mint amennyit azzal a pár centi vágás szabadsággal a kész képből :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23541) i-sti válasza Colonel993 (#23540) üzenetére


i-sti
senior tag

De például ha egy emberi szemet, ha 3000x500 pixel rögzít (maradék pixel az arc többi része) akkor az több infó mintha mondjuk 16mpx csak 1900x300 jutna ugyan arra az objektumra.
Most a hasamra ütöttem és mondtam pár számot, hogy mire gondolok.

Novum Forum Siculorum

(#23542) jjeahh válasza Colonel993 (#23540) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"kérdés, hogy mennyire ésszerű rápréselni 24Mpx-t egy APS-C lapkára"

majd ésszerű lesz, ha elterjednek a gigaméretű retinakarcoló monitorok, addig meg sztem nem azért csinálják, mert ésszerű, hanem mert egyre többen vesznek dslr-t "point and shoot" felhasználásra is, az ilyen júzerek meg megapixel és zoom alapján választanak fényképezőgépet, tv-t méret alapján, hangrendszert meg watt alapján...dióhéjban: több megapixellel jobban el lehet adni, és a gyártókat a profit érdekli.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23543) Colonel993 válasza i-sti (#23541) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem kell neked ennyi fölösleges adathalmaz...
Igen komoly monitor van itthon, Januárban lesz még egy...
Vágott 16Megapixeles Stúdiós képekbe nem tudok belekötni, hogy recésedne az éle vagy hasonló.
De mondok mégjobbat... egy 6Mpx-es kép is tökéletesen elég egy poszter méretű nyomatra (erre van pár gyakorlati példám a falon :) csak nem olcsó )

Másik oldal, hogy nem biztos, hogy hasznos adat lesz abból az extra képpont/képméret számból... sokkal inkább összeomlik a kép egysége egy kontraszttalan hulladékká mert az üveg nem tudja kiszolgálni.

Nagyon komoly és fölösleges összeget fizetnek ki emberek 2-4Megapixel többletért...
Bár bevallom én tudnám hasznát venni 24Megapixelnek, de még most is inkább 16 és 12-n vagyok... (nameg filmen :) )
Ha Óriás plakátot nyomtatsz cégnek mert PRŐŐŐ fotós vagy... akkor kell neked 24Megapixel... (de akkor inkább 36 vagy középformátumú 52)
Szép lassan megéli a korszakunk a teljesértékű átállást 24Megapixelre... mint régen 6-ról 10-re... de ismételten a kérdés; Megéri-e?

Neked mint Hobbistának Pentax rendszer volna az ideális és kényelmes utad, ha K50 ha K30 ha kiscica ha kiskutya.
Nikonnál az első és második 50-80e HUF elköltése után igen alább fog csorbulni a szád... pláne ha megtudod, hogy Pentaxra ennyiért már van egy komplett manuál parkod fényerős fixektől az AF telén át a makróig, MÁSODVÁZZAL... :)

jjeahh: Ez nyilvánvaló dolog, és persze visszatérő téma...
De őszintén, miért is kellene követni a birkasort?

Ne tud meg mennyire fogok röpködni az örömtől mikor 5-7 év múlva filléresen megvehetek egy D4s-t :DDD
Jelenleg a Technika elért egy olyan határt ami persze nem a legjobb (mert olyan nincs, és a fejlődés se áll meg) de igen sok mindenre nem, hogy ELÉG hanem SOK :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23544) silmatauki válasza Colonel993 (#23540) üzenetére


silmatauki
őstag

"Tekerj fel egy 24Mpx-es vázra egy Nikon 18-70mm -t vagy a régi 18-55mm -es VR-t...
(Mindkettő még bőven forgalomban van)"

Egy tudatos vásárló viszont nem veszi meg az ilyeneket, ahogy a Sony 16-50-et vagy 55-210-et sem (hacsak tényleg nincs jobbra pénze). Nem is túl drága kitobik között is nagyon sok olyan van, ami röhögve kiszolgál 24 Mpixelt, pl. a Nikon (ha már náluk tartunk) 18-140-e.

"Másik kérdés, hogy mennyire ésszerű rápréselni 24Mpx-t egy APS-C lapkára."

A Soy 24 Mpixeles, újabb lapkája semmilyen tekintetben (DR, noise stb.) nem rosszabb, mint az előző generációs 16-osa. Ebben az esetben tehát nem igaz, hogy kisebb pixelek = alacsonyabb DR, nagyobb zaj. Persze ha közben nem volt technikai fejlesztés, akkor tényleg ez lenne a helyzet.

(#23545) rekid


rekid
addikt

Üdv!
Első DSLR vásárlás előtt állok és ma volt alkalmam végigfogdosni a szóba jövő gépeket -ahogy fontos szabályként elő vagyon írva vásárlás előtt:) - nikon illetve canon fronton. (d5100, d5200, d7000 de ha már ott volt a 3ezres széria akkor azt is, Canon 700d..)
Szomorúan konstatáltam, hogy egyik sem áll kézre de nagyon nem. 190 centis ember vagyok ahhoz mért kezekkel de nincs lapát kezem. Nikonoknál a markolat túl kicsi, ha az ujjbegyeimet megtámasztom a front oldalon és a hüvelykujjamat hátul, akkor az ujjaim nem érik a markolatot.. persze úgy, hogy a kisujjamnak köze nincs a fényképezőhöz csak lóg a levegőben.. d7000-nél jobb egy picit a helyzet mert az nagyobb de nem sokkal. Canonnál dettó. Mondjuk 5-ös skálán Nikon 2-es Canon 2,5-3 fogási komfortra. Volt egy két Sony is időhiányban csak bele bele markoltam néhányba, ott pl. már egyel jobb a helyzet mélyebb a és nagyobb is markolat. Pentaxxal (k50) sajna nem volt szerencsém találkozni.
A kérdés az, hogy nekem van lapát kezem vagy ez mindenkinél általános jelenség? Esetleg rosszul fogtam a gépeket? :U Vagy csak túldimenzionálom a kérdést?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#23546) Colonel993 válasza rekid (#23545) üzenetére


Colonel993
senior tag

D7100 + Portrémarkolat...
Ha arra nem tudsz ráfogni, rád küldöm az NSA-t... mert új idegen létformát fedeztem fel a bolygón :DDD

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23547) schawo válasza silmatauki (#23544) üzenetére


schawo
titán

A fölöslegesen nagy fájlméret, és lassú feldolgozás problémája viszont vitathatatlan.

(#23545) rekid
Mi vagy te, zongorilla? :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23548) jjeahh válasza rekid (#23545) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem kis kezem van, és fogásra a d7000 számomra tökéletes, a 60d-70d meg túl nagy, egyszerűen nem érem át...tehát ajánlom, hogy fogj meg egy 60d-t :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23549) rekid


rekid
addikt

Gondolkodtam a portrémarkolaton de két bajom van vele: Az egyik (nagyobb), hogy vertikálisan megnyújtja ugyan a markolatot ami jó mert a kisujjamat is betudnám támasztani viszont a mélységbeli problémámra nem ad megoldást. Illetve csak azért hordozgatni egyet hogy jól megtudjam fogni a gépet hát nem is tudom. Nagy vagyok meg erős :DDD de +30-40 dkg az egész szetthez mondjuk egész napra csak ezért :F

Vicces mert tök hülyeségnek tűnik a markolatmizéria de ha már megfogni is rossz egy gépet az nem kecsegtet sok jóval egy egész napos használatot illetően. (Nem vagyok fotós de gondolom tapasztaltaknak van erről véleményük.)

Mindenképp megnézek egy 60D-t hátha, illetve pentaxot.

Kíváncsiságból megmértem a csuklóm és a középső ujjam közti távot kb 20,5cm. :DD

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#23550) MrChris válasza rekid (#23545) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lehet hogy kicsit tényleg túldimenzionálod, igazából nem fogantyút, kapaszkodót kell utánoznia és nem feltétlen kell 100%-ban kitölteni a kezedet, mert az vagy 170mm... Picit meg fog rogyni az ujjaid íve. Nekem pl a Canon 700d markolata vézna, valahogy az ujjaim alatt nagy volt az a terület ami nem fekszik fel és az ujjbegyem se feküdt rendesen. A külső ív túlzottan le van törve. A PanaG6 kisebb, mégis biztosabban tudom megmarkolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.