Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) i-sti válasza Tin_Shield (#23650) üzenetére


i-sti
senior tag

Háát, ahonnan én szeretném venném ott a k-30 sokkal drágább mint a k-50 :(

Novum Forum Siculorum

(#23652) Tin_Shield válasza i-sti (#23651) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az árgép szerint ~140e a sima kitobival a K30 a normálisabb szaküzletekben (fotoplus, digitcam, digifenykep stb), és egy tízessel több az szigetelt (WR) kitobival. A K500 kit ugyanott 135e körül mozog...

[ Szerkesztve ]

(#23653) torzo válasza silmatauki (#23632) üzenetére


torzo
Ármester

A Fujik nem a videóikról híresek. :N Sőt!
Ha videózni akarnék, a Fujira gondolnék legutoljára.
De nem akarok, ezért mégis a Fujira gondoltam. :D

(#23654) Colonel993 válasza Tin_Shield (#23650) üzenetére


Colonel993
senior tag

Kérlek...

A K-30 volt az első olyan formabontó alkotás a Pentaxtól ami echkte szakított a hagyományos formavilággal...
A K-50 a "standard" Pentax vonalat követi, ha lehet ezt így nevezni a Ricoh színeiben

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23655) st81


st81
tag

A több hónapnyi gondolkodás után ma megvettem a Pana G6-ot, 14-140-es kitobival, 5 év garival. Készítettem pár tucat képet és néhány videófelvételt, ezek alapján szerintem hosszú kapcsolat lesz a miénk :)

[ Szerkesztve ]

(#23656) Tin_Shield válasza Colonel993 (#23654) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hát a fene tudja, _szerintem_ a K30 jobban illik a K3/5/7 markánsabb, szögletesebb formavilágába, a K50 a szokásos szopottgombóc formájú.

(#23657) Tin_Shield válasza st81 (#23655) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Grat! Jó fényeket, és várunk az MFT topikban is

(#23658) Mercutio_ válasza Colonel993 (#23654) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a bullshitet honnan olloztad?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23659) Mirman válasza Mirman (#23644) üzenetére


Mirman
őstag

Valaki erre esetleg ? :)

[ Szerkesztve ]

(#23660) A Zéé válasza Mirman (#23659) üzenetére


A Zéé
addikt

mint váz valamiben jobb mint a D3200: pl kereső, 2 tárcsa, sorozatkép sebesség, talán az a af is.
vmiben kb ugyanaz: pl. méret, képminőség (24 vs 16 megapixel ellenére kb ugyanazt tudják isoban, dinamikában)
valamiben rosszabb: pl aktív fókuszpont jelzés, videós képességek

meg aztán vannak a véleményes dolgok:
Szenzor stabi (Pentax) vs stabilizált objektívek (Nikon), mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai, kinek mi a szimpatikusabb, praktikusabb....
Pentax használt piac kicsit szűkebb, mint a Nikon.
Olcsó vakuk, kioldók, egyéb vackok könnyebben beszerezhetőek pl ebayről Nikonra, mint Pentaxra (ha vannak egyáltalán Pentaxra).
Viszont ha vannak régi manuális obik, vagy szeretnél szórakozni velük, akkor Nikon felejtős, abban a Pentax sokkal jobb, van fénymérés, lehet adaptálni rá kb minden fajta obit (Nikonra pl csak nagyon nagy kompromisszumok árán lehet)...

Just a simple Lineman...

(#23661) MrChris válasza st81 (#23655) üzenetére


MrChris
nagyúr

üdv! nekem is azvan :) csak már nincs kitobi, feleztem :D

[ Szerkesztve ]

(#23662) Colonel993 válasza A Zéé (#23660) üzenetére


Colonel993
senior tag

Pentax VS Nikon kérdésben kb egyetlen tényező van amit fellehet hozni...

Az ÁR !

Mindenben jobb a Nikon, de ezt meg is kell fizetned...

Pl.: Tök jó az a szenzor stabi Pentax-en, de 135mm fölött már eléggé karcsú a haszna... 300mm-en még Pont érezhetően a Reciprok szabály, vagy alatta lehet tartani a zársebességet... de elbújhat egy akármilyen optikai stabilizátor képessége mögött.
Ellenben ezt meg kell venni minden egyes objektívbe igen borsos áron Nikonéknál.

Ugyan így az AF milyensége D5xxx és fölötte lévő kategóriájú gépekben... egy igen komoly fícsör és funkció a 3D AF-tól kezdve egészen a fénymérésig és persze mindennek kijelzése a keresőben.

Pentax-en az AF inkább egy változói tényező mintsem funkció, faék egyszerűségű és csak a K3-nál tudtak szakítani a MAX 11AF pont-al (ebből 9 használható is, de még ebből is csak a középsőt fogod használni :)
Bár nem mintha nagy változatosság történt volna...
AF meghajtás milyensége is megérdemel pár szót, Csavarhúzó VS AF-S
Itt is a Pentax egy kicsit olcsóbb minden obijában, cserébe hallgathatod a mákdarálót... vagy azzal a kevesebbel többet fizetsz egy AF-S Nikkor üvegért ahol csöndes és pontos, gyors a meghajtás.

[Pentax mintha nem tudna szakítani a 90-es évek filmes korszakával]

Nikonék rohadék mód gyúrnak arra, hogy ne lehessen akármilyen objektívet felrakni a gépeikre... Pentax-re kb bármit felcsavarhatsz, filléres manuál filmes üveg park áll rendelkezésre amiknek harmada még igen komoly optikai tulajdonságokkal is rendelkezik

Ha most vesszük a K500-at, akkor kapunk egy nagyon jó árú de totál kiherélt gépet...
Inkább egy K-30 (áraikat nézve is)

Még inkább egy Canon 50D a használt piacról pár hónap garival :)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23663) Mercutio_ válasza Colonel993 (#23662) üzenetére


Mercutio_
félisten

Magyarul azonos áron általában jobb a Pentax, főleg az olcsóbb kategóriában, csak ezt nem akaródzik kimondani :D

Nikonnál pedig nem árt beszélni olyan dolgokról, mint focus shifting, tükrös kereső prizmás helyett, továbbá 3rd party obiknál és egyes DA* Pentaxok esetén szintén van obiba épített fókuszmotor/csendes fókusz.

Az AF-pontok terén belépő CaNikon esetén hány dupla keresztszálas, mert a Pentax 11-ből 9-e az. Egyébként az újabb Pentax vázakat hol és mennyit használtad, csak mert a "nem nagy változás történt" nekem fura kijelentés, volt Pentaxos márkatársak egész másként nyilatkoztak, van aki repnapokra jár rendszeresen (katt az első képre, aztán lehet lapozgatni) és még nem akarta lecserélni a márkát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23664) TayRol válasza Mercutio_ (#23663) üzenetére


TayRol
veterán

Én imádtam a K5IIs-t, pedig nem egy váz volt a kezem között ugyebár.

(#23665) Novics válasza Mercutio_ (#23663) üzenetére


Novics
senior tag

A kolléga nagyon megutálta a fehér K-30-asát, és úgy látom az egész márkát.
Nekem nagy összehasonlítási alapom nincsen, mivel eddig csak egy D60-am volt a K-30 előtt, és váltás előtt sokáig nem is használtam, de én nagyon szeretem a mostani vázamat. Főleg mert manuálozni szeretek - nem tudok, szeretek. :P
Biztos, hogy vannak hibái a Pentaxnak, de melyiknek nincsen? Lásd Eperkutyus a Nikonnal vagy m3ss a Canonnal. (MILC-es példa most nem jut eszembe.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#23666) Colonel993


Colonel993
senior tag

Jelenleg Filmes vonalon maradok Pentax-nél... nem véletlenül
Digitálison váltottam Nikonra (bár MÉG van egy K20D-m amit szeretek)

Nemigazán akarjátok levenni a valós oldalán annak amit írtam... Kreált képet viszont ne ültessetek rám mert sértőnek veszem !

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23667) MrChris válasza Mercutio_ (#23663) üzenetére


MrChris
nagyúr

Waze, most tudtam meg, nem Pentaxot, hanem Pentaxet! ;]

(#23668) Mikisys válasza MrChris (#23667) üzenetére


Mikisys
őstag

Pedig Japán, úgyhogy Én maradok a Pentax-nál.

Üdv!

(#23669) st81 válasza Tin_Shield (#23657) üzenetére


st81
tag

Köszönöm! Mindenképpen tanulmányozom majd az mft topikot!

(#23670) i-sti


i-sti
senior tag

Most miért kell ilyeneket írjatok?
Eddig biztos voltam benne, hogy a K-50 jobb vétel lenne mint egy D3300.
Most nagyon elbizonytalanítottatok.

Szóval inkább adjak kicsivel többet egy D3300ért. (Talán egy D5200ért) de kapok jobb AF rendszert és gyorsabb obikat?
A Pentax obikban nincs automata élesség állítás?

Novum Forum Siculorum

(#23671) schawo válasza i-sti (#23670) üzenetére


schawo
titán

A Pentax obikban nincs automata élesség állítás?
Természetesen van.

Nyugodtan veheted K500/K50-et, a többség szerint jobb váz, mint a D3x00/D5x00.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23672) Novics válasza i-sti (#23670) üzenetére


Novics
senior tag

Lehet, hogy én voltam félreérthető, a mai Pentax obikon ugyanúgy van AF, mint bármelyik másik gyártónál. Viszont itt a régi, filmes korszakban készült obikat is használhatod. Nekem pl van egy Pentax-A 50 f:1,7 üvegem, amivel van fénymérés, fókuszvisszajelzés, vázról állítható blende. Egyedül AF nincsen. Cserébe olcsó, és fényerős. Meg kicsi is. :)) Nikonra felejtős az ilyen, Canonnál sem ennyire jó a helyzet - ha jól tudom. Plusz ezeknek még kisebb és sötétebb is a keresője - hasonló kategóriában -, bár majd egy törőékes mattüveg még nekem is kell a könnyebb - és retrósabb :D - élességállításhoz.
AF-s obim csak egy 16-45 f:4 van, de engem nem zavar a csavarhúzós AF motor. Jó az a 16-os kezdő, és a képe is jó.
Itt tudsz körbenézni, hogy milyen üvegek vannak.

Amúgy én a K-30 és a K-50 között vacilláltam, de aztán nekem nem érte meg a többletet az 50-es. :(

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#23673) i-sti válasza schawo (#23671) üzenetére


i-sti
senior tag

Nem a váz számít, hanem hogy mennyire készít minőségi képet és hogy mennyire időt álló az adott márka. Mennyire lehet kiegészítőket kapni hozzá.

Novum Forum Siculorum

(#23674) schawo válasza i-sti (#23673) üzenetére


schawo
titán

Bármelyik 5-6 évnél nem régebbi géppel csak rajtad fog múlni, hogy minőségi-e a kép. Meg azon, hogy mennyire szolgál ki a váz, és milyen drága obira van pénzed.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23675) Novics válasza i-sti (#23673) üzenetére


Novics
senior tag

A Pentax nem mai csirke a fényképezőpiacon. Bár tény, hogy volt már pár tulajdonosváltás a történetében. A Pentax vázak pedig teljesen időt(járás)állóak. ;) Szerintem nagy gond a kiegészítőkkel sincsen, jó obik is vannak - ha van elég pénzed -, egyedül a FF továbblépés lehetőségének hiánya lehet gond. Nem hinném, hogy olyan sokan kezdenek el évekkel korábban FX üvegeket venni a DX vázra, hogy aztán csak vázat kelljen cserélni. De tény, hogy erre itt nincsen lehetőség.

Azt nem tudom, hogy Nikonra van e portrémarkolat, de K-30-ra csak barkácsolni lehet. Azt hiszem az 50-re is.

Ma már tényleg nem nagyon lehet melléfogni a belépő vázakkal sem. El kell menni megtapogatni őket, belekukucskálni, aztán ami bejön az tökéletes lesz. :K Aztán ha úgy érzed, hogy kinőtted, akkor mindegyik gyártónál van feljebb.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#23676) jjeahh válasza Novics (#23675) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha már lúd, legyen kövér, lehet váltani középformátumra (645Z) :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23677) Novics válasza jjeahh (#23676) üzenetére


Novics
senior tag

Gondoltam, hogy megemlítem, de nem tudom, hogy dx-re felmegy e a középformátumó obi. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#23678) Colonel993 válasza Novics (#23677) üzenetére


Colonel993
senior tag

fel... csak MINEK ?! :Y

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23679) szecska24


szecska24
tag

Samsung 16-50mm f2-2.8 :Y
[link]

(#23680) Novics válasza Colonel993 (#23678) üzenetére


Novics
senior tag

A fokozatos áttérés miatt. Mintha DX-ről váltana valaki FX-re, de előtte elkezdi lecserélni az obiparkját. Mert ezt ugye a Pentaxnál nem lehet megtenni, mert nincsen FX váza. Csak ehhez a gondolatmenethez kapcsolódva kérdeztem. Persze nekem eszem ágában sincsen váltani. :N

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#23681) Bogyó bá' válasza szecska24 (#23679) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az eredeti ára meg 400k HUF! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23682) szecska24 válasza Bogyó bá' (#23681) üzenetére


szecska24
tag

Tudom, azert linkeltem. :)
Most nezem, hogy van ott 85mm 1.4 is. 150e-ért. Az is félár...

(#23683) MrChris válasza szecska24 (#23679) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez rohadt olcsó, de az is igaz, hogy pixelkukkolva a teszteket/képeket ugyanennyiért más rendszer obija azonos expón... szerintem jobb. Prémium kivitel, meg jó kép, jó fényerő, de azért az bolti árához képest...többet szeretnék.

(#23684) schawo válasza szecska24 (#23679) üzenetére


schawo
titán

Max ennyit ér. De ennyit megér. A bolti ára teljes baromság. Annyira nem jó obi. Egy fényerős, de kit képminőségű objektív ez.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23685) MrChris válasza szecska24 (#23682) üzenetére


MrChris
nagyúr

ráadásul irányárak! ;] lehet még alkudni is! Amúgy hogy van ez, megveszi 400-ért, nemtetszik és fele alatt szabadulna tőle?

(#23686) schawo válasza MrChris (#23685) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, hogyan, de a Samu objektívek nagyon gyakran találhatók meg fél-harmadáron bontatlan csomagban apróhirdetési oldalakon, és az eladónál egyszerre 5-10 db is van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23687) .: JuSzT :. válasza MrChris (#23685) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Sokan dolgoznak műszaki üzletekben. :U

.... persze szigorúan csak a dolgozói kedvezményre utaltam. :P

[ Szerkesztve ]

(#23688) Bogyó bá' válasza schawo (#23684) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kitobi képminőség néccázezeré' ?! Magam alá f*sok rögtön! :Y

(#23689) MrChris: az előbbieket olvasva akinek bejön a Samu rendszer, az nem egészen normális. Ha már pénzes sznob, akkor vegyen Canikont! :D

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23689) MrChris válasza schawo (#23686) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát akinek bejön a samu rendszer annak jó dolga van

(#23690) szecska24 válasza schawo (#23686) üzenetére


szecska24
tag

Én sajnos tudom, hogy hogyan. :(

(#23691) szecska24 válasza Bogyó bá' (#23688) üzenetére


szecska24
tag

Azért, mert azt írta valaki, hogy kitobi minősége van? Ne már.
Milyen a kitobi minősége? Alapvetően a legtöbb kitobi mtf értéke jó, vagy kiváló. A fényerősség általában gyatra, csakúgy mint az építési minőség. Na itt pont ez a két dolog ugye javítva van.
Mellesleg szerintem pont a Samu az aki mostanában ár/érték bajnok.
NX300 van 110ért, nem sok mindent tudok abban az árkategóriában amit jobban ajánlanék.
NX30 200ért szintén jó vétel.

(#23692) Bogyó bá' válasza szecska24 (#23691) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tavaly (közel 10 évnyi Canon DSLR-ezésről váltva) a legolcsóbb MILC-ek között nézelődtem (ráuntam a nagybetűs fotózásra, na). Ára miatt (20-50-es KIT-ben 67k HUF volt) számításba jött a Samsung NX100 is, de a teszteket nézegetve kiderült, hogy kb. guriga t*knyot sem ér. Így lett NEX3-am 90k-ért, szintén akciósan. Na, de nem OFF-olok tovább...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23693) schawo válasza szecska24 (#23691) üzenetére


schawo
titán

Sajnos tényleg nem nagy szám ez az obi. A fényereje olyan amilyen, de rajza meglehetősen gyenge. Szép mtf görbéket mindig lehet rajzolgatni, de ezen nem segít, Azért hozzáteszem 180-at megér, tehát nem tartom nullát érő objektívnek, de 400 nem tükrözi a valódi értékét.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23694) MrChris válasza szecska24 (#23690) üzenetére


MrChris
nagyúr

illegálisan?

(#23695) .: JuSzT :. válasza MrChris (#23694) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Gondolj bele. A T csoport is forgalmazza a samsung termékeket. Nem kevés üzletük van nem kevés dolgozóval, nem kevés hiányos árukészlettel :)

Amúgy ezt sosem értettem hogy kinek baj a származási forrás. Ennyiért nyilván nem kapsz rá garit. Onnantól meg nem tök mindegy , féláron kapod. örülj, pont. :)

(#23696) Bogyó bá' válasza .: JuSzT :. (#23695) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha van róla számla, vagy adásvételi szerződés. Nem lehet kellemes dolog, ha egy-két év múlva előveszik az embert orgazdaságért...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23697) .: JuSzT :. válasza Bogyó bá' (#23696) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Miért lenne orgazdaság a dolgozói kedvezménnyel megvett termék továbbadása haszon nélkül?

Btk. 379. § (1) Aki
a) költségvetési csalásból származó vámellenőrzés alól elvont nem közösségi árut,
b) jövedéki adózás alól elvont terméket, vagy
c) lopásból, sikkasztásból, csalásból, hűtlen kezelésből, rablásból, kifosztásból, zsarolásból, jogtalan elsajátításból vagy orgazdaságból származó dolgot
vagyoni haszon végett megszerez, elrejt, vagy elidegenítésében közreműködik, orgazdaságot követ el.

Egy sima adásvételi esetén annyiért adom el a dolgomat amennyiért akarom, nem? Az, hogy mennyi a piaci értéke, azt ilyenkor mit sem számít.

[ Szerkesztve ]

(#23698) MrChris válasza .: JuSzT :. (#23697) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha valaki bármilyen kedvezménnyel vesz valamit, azzal számomra erkölcsileg semmi probléma, ha továbbadja. A kereskedő is hasonlóan jár el, jókor volt jóhelyen.

Akkor ezek szerint így lehet olcsón samu cuccra szert tenni. Nekem ezzel nincs is akkor bajom, néha a dolgozó is részesülhet kis profitban.

[ Szerkesztve ]

(#23699) Colonel993 válasza MrChris (#23698) üzenetére


Colonel993
senior tag

HA eltudja adni... :))

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23700) silmatauki válasza silmatauki (#23632) üzenetére


silmatauki
őstag

"Sokat hasonlítgattam a D5300/3300-as videók moiréját / aliasingját a Canonokéhoz & Fujikéhoz. Mind a Canon consumer crop vázai, mind az összes Fuji összehasonlíthatatlanul rosszabbak moiré / aliasing-téren."

Kis csemege tegnapról: indie? reklám? videósok Nikon DSLR-lel a Kelet Kávéházban a Bartók Bélán (meg játékpisztollyal, ami sajnos nem látszik a képeken). X-E1 + 18-55-tel fotóztam, 1/40+-szal. A belső megvilágítás durván sárga lámpákból áll, azért olyan durván elb@szott a belső WB:

https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/sets/72157648506250650/

Még egyszer: nem azt mondom (ahogy az EOSHD sem), hogy a Nikon DSLR a legjobb videóra, csak azt, hogy (lényegesen) jobb, mint a legtöbb cropos Canon váz vagy az összes Fuji.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.