Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) C_hris válasza jjeahh (#23326) üzenetére


C_hris
tag

Köszi a választ. Én is úgy gondoltam, hogy a váz nagy csodát már nem tud tenni, hacsak nem full frames a szenzora, de az elég horror áron van.

(#23352) MC Pite válasza C_hris (#23351) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha FF a szenzor akkor sem tud csodát tenni. :U Nézegetni való...
Neked van-e szükséged azokra a funkciókra amiben több a D7K, ezt meg magaddal kell lemeccselni.
Persze ez onnantól kérdés, ha már van frankó obi felhozatalod, mert addig százszor inkább üvegekbe forgasd a lóvét (mitotmén kitobi helyett Tamron 17-50 2,8, 35/50 1,8G, stb).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23353) hemaka válasza cintula187 (#23350) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az előbb megnéztem és ha tekertem, az bizony zoomolt. (16-50 OIS obi)
Lehetséges, hogy azt be lehet állítani, hogy a tekerésre élességet állítson, annyira nem ismerem.

(#23354) MrChris válasza torzo (#23344) üzenetére


MrChris
nagyúr

aszem ilyenkor szoktak a cégek végül canon 700d+kitobit venni, abból nem lehet baj és 200 alatt megvan. Nem mintha ne lenne jó gép.
A videókameráknak van egy olyan előnyük, hogy jó nagy a mélységélességük, így kevésbé ügyes embereknek is jobban sikerül az éles kép.

(#23355) cintula187 válasza hemaka (#23353) üzenetére


cintula187
addikt

Értem köszi. Bejött a képbe a NX300 is már. :DD

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23356) torzo válasza MrChris (#23354) üzenetére


torzo
Ármester

A javasolt modell jól bírja a magas iso-t is? :F Merthogy a kitobi meglehetősen szerény fényerejű.
Nikonos vagyok, de úgy tudom, ez alsó-közép kategória a Canonnál, nem?
Amúgy meg nekem semmi sem drága, fizessenek csak rendesen és legyen jó a cucc!
Ahogy így durván becsülöm, valamire való összeállítás nagyjából a duplája a megjelölt 200k-s keretnek.

(#23357) Bogyó bá' válasza hemaka (#23353) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha simán tekered, akkor zoomol. Ha engedélyezve van a DMF a menüben, akkor expógomb félig lenyomása után viszont élességet állít. (NEX3-N)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23358) szecska24 válasza cintula187 (#23355) üzenetére


szecska24
tag

NX1100-hoz nem a 16-50-es jár, szóval az manual zoomos.
NX1100 hátránya még:
Nem lehet kihajtani az LCD-t, nincs magyar nyelvű menü (nem is lesz), és Lightroom 4 jár hozzá (3000-hez 5)

NX300 előnye: jobb AF, gyorsabb zár, magasabb felbontású érintőkijelző

[ Szerkesztve ]

(#23359) JasL


JasL
senior tag

Valahogy annyira csúnyák ezek a MILC-ek, pont azt bírom a DSLR-ben, hogy jó durung, bele lehet rendesen kapaszkodni!

[ Szerkesztve ]

(#23360) szilu7 válasza JasL (#23359) üzenetére


szilu7
senior tag

Vegyél durung MILC-et! :))

(#23361) MrChris válasza JasL (#23359) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor milcek kiestek, viszont ha durung kell vegyél hozzá még egy portrémarkolatot is :D

(#23362) cintula187 válasza szecska24 (#23358) üzenetére


cintula187
addikt

NX300 lesz ebből akkor úgy érzem. érintős kijelző, tekerős obi és ahogy látom jár hozzá a SEF-8a vaku is.

hemaka: láttam videót azóta és a power zoom obinál a fokusz gyürüvel valamilyen beállítással zoomolni is lehet.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23363) JasL válasza MrChris (#23361) üzenetére


JasL
senior tag

Azt azért nem :D Az már a túl durung kategória ;)

(#23364) MC Pite válasza JasL (#23359) üzenetére


MC Pite
veterán

A legtöbb milcet nem úgy kell fogni.
Jól megmarkolni NAGY vázakat lehet csak, ami nem nagy dslr, szar a fogása általában, és általában a tégla testű milcek picike dudorral kényelmesebben foghatóak.

De ezekre akkor derül fény ha élőben kipróbál az ember többet. Pana G2-nél ugyanezt szoptam be képek alapján, 'hogy annak normálisa markolata van' - frászt, markolni nem lehet, egy G3 sokkal komfortosabb!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23365) MrChris válasza torzo (#23356) üzenetére


MrChris
nagyúr

isoban nincs nagy összehasonlítási alapom, az újabb generáció jobb, azt látom. Végig gondolva a felhasz. területet, valszg masszív cucc kellene, munkagép, több kézbe is kerülhet, hurcibálják... ezeket is figyelembe véve a GH3 már inkább munkára való. Isoban sincs szégyenkezni valója, magnézium váz... de ebben MLaca tudna jobban nyilatkozni, neki van, szereti. A G6 kicsi könnyű, inkább amatőr kivitelű, hasonlóan a 700d-hez, ami szintén volt nekem. Aki használni fogja mindenképp vegye kézbe a jelölteket és sasolja meg a rawokat, videókat mit tudnak.

(#23366) cintula187


cintula187
addikt

Még olyan tanácsot szeretnék kérni, hogy ha nem elegendő a hozzá kapott vaku. MIlyen papucs szabványú vakukat kell keresni?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23367) szecska24 válasza cintula187 (#23366) üzenetére


szecska24
tag

Samsung vaku a csomagolton kivül (SEF-8A) csak egy rendszer van, ami bár nagyon jó, nagyon drága is (SEF-580A).

Metz gyárt még Samsung csatlakozóval vakukat, illetve elvileg középpontos vakukkal manuálisan működnie kéne.

(#23368) cintula187 válasza szecska24 (#23367) üzenetére


cintula187
addikt

Metz -ből találtam.
Mit jelent hogy manuálisan működik csak?

Hát 160.000 -ért a samsung gyári vaku eléggé brutál áron van valóban.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23369) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

ajándékba menne egy DSLR fényképező, a következők akadtak a horogra:

1. Nikon D3200 schwarz mit Objektiv AF-S VR DX 18-105mm 3.5-5.6G ED 500€
2. Nikon D3300 schwarz mit Objektiv AF-S VR DX 18-105mm 3.5-5.6G ED 524€
3. Nikon D5200 schwarz mit Objektiv AF-S VR DX 18-105mm 3.5-5.6G ED 549€

Videózásra nincs hatalmas igény, csak a fényképek legyenek szépek.

Árban "nincs" különbség köztük, de mivel én nem értek hozzá így titeket kérdezlek. :R

Köszi a segítséget. :R

(#23370) Lassú Víz válasza Goblin12 (#23369) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha a megajándékozott ért hozzá, szarni bele a meglepetésbe, úgyis ő tudja neki mi kell. Okosabb dolog vele egyetértésben megvenni vagy hagyni, hogy kiegészítse ha szeretné, mint eltapsolni 550 €-t és nézni a fancsali mosolyt a képén mert másra vágyott. Legalábbis ajándékozotti oldalról ez a véleményem. Szerencsére (sajnos?) ekkora összegű ajándékba a családtagok nem bátorkodtak bele, de kaptam már olyan szakkönyvet amiben egy szó újdonság nem volt annyira kezdőknek írták. :(

Ha meg nem ért hozzá akkor bármelyik jó, de a kihajtható, forgatható LCD és még pár szolgáltatás miatt az 5200. Sajnos a keresője nem egy világbajnok.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23371) MC Pite válasza Lassú Víz (#23370) üzenetére


MC Pite
veterán

+1

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23372) szecska24 válasza cintula187 (#23368) üzenetére


szecska24
tag

Azt jelenti, hogy azon kivül, hogy a váz jelet ad a vakunak, hogy süljön el, nem mondja meg neki, hogy hogyan. Tehát nincs TTL mérés. Neked kell beállitani minden paramétert.

(#23373) cintula187 válasza szecska24 (#23372) üzenetére


cintula187
addikt

Ennek a vakunak a hátáról még a gyártó honlapján se találtam képet. Ott van amit be kell rajta állítani?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23374) szecska24 válasza cintula187 (#23373) üzenetére


szecska24
tag

A Metz MB 24 AF-1-re gondolsz?
Az csak TTL üzemmódban működik, manuálisan nem, csak automata mérését tudod módositani. Már a leirás szerint.

(#23375) A Zéé válasza cintula187 (#23373) üzenetére


A Zéé
addikt

ez mind van a hátulján.
csak ttl-t tud, fix a gyutáv, a fej nem forgatható, csak dönthető.

Just a simple Lineman...

(#23376) Goblin12 válasza Lassú Víz (#23370) üzenetére


Goblin12
őstag

Köszi a választ egyetértek azzal amit mondtál, de az illető nem ért hozzá, illetve anyira igen, hogy eddig telóval készült az összes kép, annál meg szerintem mindegyik fent felsorolt gép jobb.

Ez a kereső dolog az mit takar? A többi modellnél is "rossz"?

Esetleg ebben az árkategóriában mi jöhetne még szóba?

Köszi.

(#23377) cintula187 válasza szecska24 (#23374) üzenetére


cintula187
addikt

KÖszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23378) sideburns válasza szecska24 (#23367) üzenetére


sideburns
aktív tag

Van azért még Samsung vaku ám:
SEF-220A 40k

SEF-42A

(#23379) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok,

Lassan kinövőm a Fujifilm S2100HD gépemet. Nagyon jól szolgál még most is, csak már a határait feszegetem.
ISO100 zajosak a képek, 4 másodperc a leghosszabb záridő, életlen képek stb..
Szeretnék egy új, komolyabb gépet vásárolni.
Eddig ezeket szedtem csokorba:

Samsung NX2000
Samsung NX300
Nikon D3300
Nikon D5200

Mindegyik alap obival egyelőre.
D3300 az új Expeed4-es szenzorral jött ki, viszont a D5200 Expeed3 használ.
A 4. generációs jelfeldolgozó tud annyival többet, hogy szebbek a képei mint a D5200-nak?

Novum Forum Siculorum

(#23380) MC Pite válasza Goblin12 (#23376) üzenetére


MC Pite
veterán

Az optikai átnézeti kereső. Nem túl nagy és nem túl világos, kategóriájában oké, abszolútban lehetne jobb is.
Hogy árkategóriájában mi van még ami jó? Erősen egyén függő. Ha tükrös mindenáron, akkor 5100/5200as nikon.
Ha nem kell kereső, akkor Fuji X-A1 duplakitet vennék, 16-50 zoommal, és XF27mm-es 2,8-as kis fix obival (kompakt méretű lesz vele a gép, szinte zsebrevágható, plusz fényerősebb, jobbak a fix obi mint a zoomok).

Ha kell kereső, akkor Panasonic G6 kit.

Ha nem akar tutira cserélgetni, akkor meg Fuji X30, ebben is nagy elektromos kereső van.
Kezdők általában -de sok haladó is- jobban szeretik az elektromos keresőt (EVF) mert kényelmesebb, illetve nehezebb vele elrontani a képet.
A két cserélhető obis előnye a nikon/canon tükrösökhöz képest, hogy ugyanazt (sőt) a minőséget kisebb méretben megkapja az ember, és átlagos felhasználóknak felhasználóbarátabb mint az átlag tükrösök.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23381) Goblin12 válasza MC Pite (#23380) üzenetére


Goblin12
őstag

Tetszik ez a Fuji X-A1. Meglesem. :R
Szerk: ahogy látom ebben: Fuji X-A1 nincs ez az EVF.

[ Szerkesztve ]

(#23382) JasL


JasL
senior tag

Megrendeltem az első DSLR-em. Végül Nikon D5100 mellett döntöttem. Gyári obival 129.900, új. emag.hu

(#23383) -NRGyP- válasza JasL (#23382) üzenetére


-NRGyP-
tag

Szia!

Grat hozzá, jó gép, én is nagy örömmel használom, bár én a 18-105 -ös obival, köszönet érte ennek a topic -nak. Csak amiatt gondoltam, hogy belevau, hogy arra figyelj, hogy ennél az üzletnél csak 24 hónap garit ígér a gyári 3 év a vázra, 1 év az obira helyett.

[link]

Bár tény, hogy kicsit olcsóbb, mint ahol a gyári garit adják (hivatalos Nikon garipapírral), csak gondoltam megemlítem, hátha ezt nem figyelted, és befolyásolhatja a vásárlást. Ha már volt erről szó, akkor hozzászólásomat tekintsd tárgytalannak :))

Jó fotózást vele, ha meglesz, sok szép képet!

[ Szerkesztve ]

(#23384) Balinov válasza -NRGyP- (#23383) üzenetére


Balinov
félisten

apro kiegeszites, Nikkor obikra meg hivatalos viszonteladotol is csak 1ev gar van. ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23385) -NRGyP- válasza Balinov (#23384) üzenetére


-NRGyP-
tag

Hali!

Ahogy az írtam is:

" Csak amiatt gondoltam, hogy belevau, hogy arra figyelj, hogy ennél az üzletnél csak 24 hónap garit ígér a gyári 3 év a vázra, 1 év az obira helyett. "

:P

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#23386) Tin_Shield válasza Goblin12 (#23376) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha jó minőségű optikai keresőt szeretnél ebben az árkategóriában akkor nézd meg a Pentax gépeket: K30/K50 esetleg K500. Ezekben tisztességes, világos pentaprizmás kereső van - a belépő Nikon gépekben olcsóbb és sötétebb pentatükrös -, jobb lefedettséggel (100% vs. 95%) és jobb nagyítással (0,92x vs. ~0,8x). További előnye a Pentax gépeknek a szenzorstabilizátor - bármilyen objektívvel működik -, a valamivel jobb építési minőség, és a két nagyobb váz esetén az időjárásálló felépítés. Persze nincs ingyen ebéd, messze nem hibátlan vázak ezek sem, például a video tudásuk kifejezetten harmatos, és a Pentax vakurendszer sehol sincs Nikonhoz képest. Egyéni preferencia kérdése, hogy kinek hátrány és kinek előny, de a Pentax vázakban 16MP szenzor van, a legújabb Nikon gépekben pedig 24 MP.

[ Szerkesztve ]

(#23387) szecska24 válasza sideburns (#23378) üzenetére


szecska24
tag

Hidd el nekem, hogy nincs. ;-)

(#23388) JasL válasza -NRGyP- (#23383) üzenetére


JasL
senior tag

Nem zavar, ennyit megért így is :) Nem tudtam, köszönöm az észrevételt!

Kérdés: lehet gar kiterjesztest venni rá vajon? Sony kamerára pl az első évben akármikor lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23389) -NRGyP- válasza JasL (#23388) üzenetére


-NRGyP-
tag

Erről én nem tudok sajnos, lehet majd itt valakinek lesz ötlete erre.

(#23390) JasL válasza -NRGyP- (#23389) üzenetére


JasL
senior tag

Ha itt nem, rákérdezek még Nikonos topikban, ha ott se, akkor elővakarom a Nikon ügyfélszolit.

(#23391) A Zéé válasza JasL (#23390) üzenetére


A Zéé
addikt

nem valószínű, hogy lehet, sőt...
Mivel a 3 év gari csak a Nikon Magyarországon keresztül az országba hozott, magyar garijeggyel, és magyar zárómatricával ellátott vázakra él. Ezt a 2 évet az eladó biztosítja a valahonnan a környékről (jellemzően Szlovákiából) beszerzett gépre. A Nikon Magyarország maximum az első évben fogja garanciában javítani a vázat (de azt is csak akkor, ha EU beszerzésű, ha USA, vagy Ázsia, akkor még akkor sem), utána csak a viszonteladódon keresztül intézhetsz garis javítást.

Just a simple Lineman...

(#23392) JasL válasza A Zéé (#23391) üzenetére


JasL
senior tag

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, teljesen jól eltaláltad. Az volt a válasz, hogy csak a Nikon.hu-n található viszonteladóknál vásárolt készülékekre él a 3 év garancia, minden más Európai garanciás gépre 1 év, tehát az emag.hu saját szakállára vállalta be a 2. évet, és rám a 3. év már nem érvényes. Amúgy hivatalos partnereknél ha valaki vesz, digitális gépekre 3 év, minden más gépre 1 év a gar.

[ Szerkesztve ]

(#23393) polcsa


polcsa
aktív tag

Úgy néz ki, hogy beleugrom egy használt Oly E-PL5-be.
Mindenkinek köszönöm a segítséget, tanácsot stb.

Azt le tudnátok írni, hogy, amikor megveszem, mit kell ellenőrizni, megnézni stb. a gépen? Hogy tudom belőni az állapotát?

(#23394) Goblin12 válasza Tin_Shield (#23386) üzenetére


Goblin12
őstag

Kamerára van más, elsősorban a fénykép minősége a lényeg, egyáltalán nem lenne kamerázásra használva a gép. Átfésülöm ezeket a Pentaxokat is. :K

(#23395) Andrew31


Andrew31
senior tag

Sziasztok!

Time Lapse-re kellene nekem egy gép.

Már írtam korábban ez ügyben, de most már tényleg itt az ideje a dolognak.
Kellene egy jó képminőségű, lehetőleg elektronikus zárral rendelkező (de a többi szempont fontosabb, ez csak nem ártana), magas ISO-n is szépen teljesítő gép. Az ár: max. ~150k
Éjszakai és nappali Time Lapse egyaránt szerepel a tervben. Jó lenne, ha lehetne időzítőt kapni hozzá, AC adaptert , stb., tehát egy komplex rendszer érdekelne, nem szeretnék belefutni egy hirtelen jött ötlet alapján a vásárlásba, ami aztán zsákutcának bizonyulna.
Eddig a Nikon D5200 volt tervben, de gondoltam (valaki unszolására... :D ) megkérdezlek titeket még egyszer, hogy ki, mit ajánl a dologra.
A Nikontól eltérő rendszer azért sem lenne rossz, mert szinte bármi felcsavarható lenne a gépre, de ha mégis Nikon marad, az sem baj, egy D7100 mellé kellene ez a váz.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#23396) jjeahh válasza Andrew31 (#23395) üzenetére


jjeahh
nagyúr

panasonic g5 iso1600-on még oké, adapterrel egy kályhacsövet is felcsavarhatsz rá, és tud elektronikus zárat...újan nem tudom kapható-e még, és nem tudom Mo-n a használtpiacon mennyiért megy, ebay-en úgy nézem kb. 60k csak váz. időzítő meg ac adapter a kollégák megmondják van-e rá, hanem kérdezz rá mft topikban.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23397) silmatauki válasza Andrew31 (#23395) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát az elektronikus zár eléggé lehatárolja a lehetőségeidet... szerintem ne ez alapján dönts, mert akkor csak 1-2 típus marad.

1, gyak. minden kameratípushoz vannak távvezérlők, amelyekből a fejlettebbek (de még mindig 10-20 dollárosak) támogatnak time lapse-ot is.

2, a legtöbb (99%) kamera nem üzemeltethető felvétel üzemmódban külső áramforrásról az USB-jükön keresztül. Sok kamerának azonban vannak kivehető fülei a telepcsatijánál, amikkel úgy is be tudsz dugni "dummy" telepeket, hogy be van csukva a telep. Ilyen Fuji-ra például (X-E1/E2, X-Pro 1 stb.-n használható): www.ebay.com/itm/281277778574

(#23398) jjeahh válasza silmatauki (#23397) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hát én csak mechanikus záras gépet timelapse-re csak bagóért vennék (25-40k), mert elég hamar el lehet csattogni azt az 50-100k expót így sztem :D szvsz timelapse-re az elektronikus zár az egyik legfontosabb ficsőr, amit tudnia kell egy váznak, de ne legyen igazam...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23399) Andrew31 válasza jjeahh (#23396) üzenetére


Andrew31
senior tag

Köszönöm, megnézem ezt a masinériát is. :R

silmatauki: AC adpternek hívják azt is... :) és arra is gondoltam.

pl A Nikon D7100-amhoz ilyen:

Timerem pedig van már a D7100-hoz is, szóval azt nem kellene venni már, csak eltérő csatlakozás esetén. Obim is van, ugye, szintén Nikonra, ezért volt az első gondolat a D5200, mert minden van hozzá, csak a váz kell már. ...és akkor a zár majd legyen a Nikon gondja, garanciában, 3 évig.. :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#23400) Byk01 válasza Andrew31 (#23399) üzenetére


Byk01
senior tag

Nikon1-ben nem gondolkodtál? Az újak már elég jók ISO-ban is, elektronikus zárjuk is van, és valamekkora átjárás is van a Nikon két rendszere között.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.