Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22099) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

No offense és nem trollkodás, de úgy kértek tőled segítséget, hogy nem is értesz hozzá? :B

Akkor röviden, mielőtt belefolynánk, két dolgot kell eldönteni:
1. Akar-e cserélhető objektíves gépet vagy megfelel neki egy csúcs kompakt?
2. Ha akar, akkor az tükrös legyen (DSLR) vagy tükörnélküli (MILC)?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22102) Lassú Víz válasza fi:zi'k (#22101) üzenetére


Lassú Víz
őstag

2. Ha akar, akkor az tükrös legyen (DSLR) vagy tükörnélküli (MILC)?

Ez már bonyolult :).
Hajlandó-e esetenként több kilót mindenhová magával vinni egy külön táskában vagy nem? Fontos-e a kereső vagy inkább komponálna az LCD-n? Ha kell a kereső akkor optikai vagy beépített kis TV vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22103) GrooveHero válasza fi:zi'k (#22101) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, tőlem kértek segítséget, aztán én egyből passzoltam is a dolgot, mondtam, hogy segítek szivesen akármiben...mégis csak a tesóm...de ebben sajnos nem tudok...ezért fordultam ide.

mivel úgy gondolom, hogy olyan gép kell neki, mint a d300...legyen ez a kiinduló pont. Gondolom erre még lehet tenni objektívet is az elejére, ugye? :B

amúgy a képeket elnézve szerintem DSLR lesz, ami nekik kellene, a cipelést meg megoldja a férjecskéje, ez a dolga :))

tehát akkor max. 150k-ig DSLR gép kellene, meg hozzá valami hasonló áru objektív.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22104) Colonel993 válasza GrooveHero (#22103) üzenetére


Colonel993
senior tag

"tehát akkor max. 150k-ig DSLR gép kellene, meg hozzá valami hasonló áru objektív."

Nem... ide még egy kicsi energia befektetés kellene...
Olvasgatás...
És másfél hónap minimum.

Alapok

Nem árt felkeresni személyesen valamilyen DSLR-el megáldott ismerőst a közelben egy tábla csoki / sör társaságában, hogy kézbe véve megfuttathassa pár kép erejéig a dolgot.

És utána visszatérhetünk a témához.
De így, hogy se neki se a segítőjének LÖVÉSE sincs, hogy eszik-e vagy isszák... így majdnem garantált a mellényúlás.

Illetve most összesen van 150 000 HUF MINDENRE vagy 150 000 HUF vázra és mégegyszer 150 000 HUF obira?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22105) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22103) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, abszolút nem támadólag mondtam, csak kicsit értetlenül álltam a dolog előtt, de így már tiszta. :)

Továbbra is azt tanácsolnám, hogy menjen el, tapizza meg a gépeket. Nem csak a D300 létezik a világon, és pláne nem csak Nikon. :B
Ok, hogy nem ő fog cipekedni, de azért egy kérdést megér, illetve 1 órát rászánni, mielőtt elkölt ennyi pénzt? Vagy nem tétel? :))

Na ácsi. Akkor csak vázat szeretne 150e-ből? Mert ha obira is van hasonló keret, akkor teljesen más a leányzó fekvése.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22106) GrooveHero válasza Colonel993 (#22104) üzenetére


GrooveHero
addikt

Sajnos nem ilyen egyzserű a dolog, kb 2 hét, vagy még annyi se múlva indulnak európai körútra, addig kellene valamit beszerezni. Egy "jó" gépet, oszt majd később ráér megtanulni, hogy hogyan is működik ez az egész, és egyre jobb képeket csinál majd.
Akkor inkább úgy kérdezem, hogy Te/Ti 150k-ig milyen gépet vennétek, amihez mondjuk menne plusszba egy 100k-s objektív is? Tehát nem összesen 150k, hanem gép (150K) +obj (mondjuk 100k)?

fi:zi'k

igen, külön lenne obj is. Amúgy nem úgy gondolta, hogy meondjatok egy modell, és fut megnézni, hanem mondjuka néhány modellt, és utánanéz, közben pedig megismerkedik az alapokkal, megnézni webshop-ban, boltokban, stb, stb...és majd leszűkíti 2-3 gépre és választ belőle az elkövetkezendő kb. 2 hétben.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22107) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22106) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bár sokadjára is azt mondom, nézze meg, fogja meg, mielőtt bármi mondunk.
De ha már ennyire DSLR kell..használt szóba jöhet-e?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22108) #22145024 válasza GrooveHero (#22106) üzenetére


#22145024
törölt tag

Azért az is sokat segítene a választásban, ha a tesód megmondaná, hogy milyen dolgokat milyen prioritással szeretne fotózni. Meg hogy az éjszkai témák ill. épületek belső tere mennyire hangsúlyos. Stb.
Mert ez eddig kb olyan, mintha az kérdezték volna, hogy a világkörüli úthoz milyen koffert vegyenek :)

fi:zi'k meg nem véletlen macerál a kézbevétellel, mert másodszorra elég nehéz első benyomást tenni. És ha neki abszolút nem jön be a fogása, akkor csak egy nyűg lesz az egész út alatt (vagy a szálloda széfjében térfogatkitöltő)

[ Szerkesztve ]

(#22109) jeni válasza fi:zi'k (#22107) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem egy Pentax K5+obi.
Inkább egy jobb fajta Panasonic FZ-1000 gépet.
A Panasonic annyiban jobb,hogy nincs objektív cserélgetés,mindvégig fényerős,nagyon jó videó képességgel.

(#22110) GrooveHero válasza fi:zi'k (#22107) üzenetére


GrooveHero
addikt

A megnézni megfogni, megtapogatni, kipróbálni dolog tiszta sor, anélkül én sem vennék semmit, meg ő sem.
Használt sztem nem jöhet szóba

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22111) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22106) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Első körben hazabeszélek, és egy Pentax K50 + 18-135 obit ajánlok. A váz és az obi is szigetelt, így ha elkapja őket egy eső, akkor sem kell pánikolni. Egy obi, így nem kell cserélgetni, viszonylag nagy átfogással és a képe sem trágya.
Amazonon £649 kitben. Van belőle pl. fehér is, ha vmi csajosabbat akarna, bár a nem fekete verziók anyaghasználata gyengébb.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22112) GrooveHero válasza fi:zi'k (#22111) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hm, frankó kis gép...szóval 700 font...az sztem még bele is fér.

Kéne találni valami közös alapot, hogy tudjam, hogy ez a gép hol helyezkedik el a kategóriában....mondjuk legyen az személyautó kategória, ferrarikról most nem beszélünk. Kb milyen szintet képvisel ez a gép? Melyik személyautóhoz tudnád hasonlítani? Gondolom nem egy Dacia :DDD, de nem is egy bmw, vagy merci, vagy audi.

Bocsi a hülyeségért, de így legalább tudom hova tenni én is ezt a gépet

igazából magára a Pentax márkára is gondoltam, mert nem ismerem ezt a márkát. A fuji, Nikon, Pana, stb, többi mondanak, mert tudom, hogy van belőlük kis kompakt gép is. Azokat anno én is nézegettem, mert vett tesóm olyat is (40k volt) még nyaraláshoz pár éve.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22113) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#22111) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg kifutó vázként ott a Nikon D7000 + 18-105 obi, £719-ért.
Maga a váz jobb/profibb és úgy tudom az obi is ajánlott darab, bár nem szigetelt és rövidebb is vmivel.

Canontól 6/700D vagy 60D, ami beférhet és ott is van 18-135-ös obi a kínálatban.

(#22112) GrooveHero
Ilyen autós hasonlatot ne kérj. :N
Kvázi belépő kategória, de néhány szolgáltatása a középkategória felé tolja.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22114) Colonel993 válasza GrooveHero (#22112) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ez egy jó Chiptuningos Wolksvagen R32

Ránézel... szép és jó... beleülsz, vezeted és mutatja, hogy többet nyújt mint egy családi kisautó...
Viszont akkor sem egy Mercedes...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22115) Tin_Shield válasza GrooveHero (#22106) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Pentax K50-hez hasonló tudású a Nikon D7000+18-105VR kit (ha az egyik a Opel Astra akkor a másik a Ford Focus).
Van a Canonnak is hasonló tudású váza a 70D (de az én listámon az a Renault Megane :) )

(#22116) fi:zi'k válasza Tin_Shield (#22115) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért a D7k egy kicsit magasabb kategória mint a K50 szvsz. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22117) GrooveHero válasza Tin_Shield (#22115) üzenetére


GrooveHero
addikt

Mé' mi baj a Megane-nal? Nekünk is van egy családi, semmi baj vele, megy mint a golyó:DDD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22118) A Zéé válasza GrooveHero (#22112) üzenetére


A Zéé
addikt

vázak, gyártók, rendszerek vmennyire kocsikkal leírva, hogy el tudd helyezni:
Oly. Pana m4/3 vázai = Opel Corsa, Ford Fiesta (kicsi, de már tudja, amit kell)
Nikon D3x00, D5x00 széria + Canon 1x00D, Canon 6x0D, 7x0D gépek = VW Golf, Ford Focus, Opel Astra (nagyátlagnak elég, tisztességes valami, mindnek kicsit más a gyengéje-erőssége)
Pentax K500, K50, K30 = Skoda Octavia (benne van minden, mint a kategóriatársaiba, néha jobb is, de mégis kicsit mostohagyerek a neve miatt, nem olyan menő)
Nikon D7x00, Canon 70D = VW Passat, Ford Mondeo (sokat tud, meg lehet vele jelenni, kevés kompromisszumot követel, de már nagyobb)
Pentax K3, K5 = Skoda Superb (ugyanaz, mint a korábbi Pentaxok)
Fuji rendszer = Citroen DS sorozat (kicsit különc, divatos, kategóriájában tud minden földi jót, de drága)

tudnám még folytatni, és jobban részletezni, de kb ezek jöttek, jöhetnek most szóba.

Amúgy ha sógornak van vmi rendszere, és onnan elérhetők objektívek, kiegészítők, ilyen.olyan cuccok kölcsönbe, akkor érdemes arra mozdulni.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#22119) Tin_Shield válasza fi:zi'k (#22116) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igaz, mióta a Nikon összevonta a D80/90 és a D300 vonalat a D7x00-be nehéz közvetlen ellenfelet találni neki: profinak kicsit kevés, haladótól picit több.

[ Szerkesztve ]

(#22120) jeni válasza fi:zi'k (#22113) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem a Nikon D5200 vagy az újabb Nikon D5300+18-105 esetleg jobb nagyobb obival jobb választás. Újabb modell,kihajtható LCD.új Sony érzékelőlapka,stb...

D7000 tudását SOSEM fogja kihasználni. Ha értene hozzá nem az itthoni tesó érdeklődne,keresgélne megfelelő vázat+obit a márkát illetően. Kompaktról váltva hatalmas ugrás lesz így is.
Arra is gondolva egy Európai utazáson cipelni is kell a gépet! Biztosan az automatikan fog lövöldözni folyamatosan minden helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#22121) Freddy76 válasza A Zéé (#22118) üzenetére


Freddy76
addikt

Aha. Tehát egy oly em-10, vagy ep5 egy fiesta, míg egy d3100 már egy golf. A fókusztévesztő d7000, tejfölöspohár 70d pedig egyenesen passat. Értem. Azaz nem értem.

Ez az autós hasonlítgatás hülyeség. Hülye volt a kérdés, amire nem adható más, csak hülye válasz. De legalább megpróbáltad :DDD . Amerikai focistától bocsánatos, hogy ha lát egy falat, akkor nem kikerüli, hanem nekiszalad fejjel :P

Kolléga vegyen egy canont/nikont, azzal nem fogják kiröhögni akkor sem, ha elmegy a többi láma turista közé. Milcet olyan valakinek ajánljunk, aki legalább picit tisztában van azzal, hogy mit akar, és nem ügynökön keresztül gyűjt infirmációt a fórumban. Mert még a végén elmegy nyaralni, ahol egy dslrkitobis huszártól megkapja, hogy az szar, és el lesz keseredve.

D5100, 5200, és ami marad, az obira. 18-105, 50/1.8, 35/1.8, ebben a sorrendben, ahogy marad pénz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22122) A Zéé válasza Freddy76 (#22121) üzenetére


A Zéé
addikt

Jó akkor legyen az EM-10 egy Opel Adam :D Árban drágább mint egy Corsa, méretben mégis majdnem ugyanaz, mint a Corsa (e-pl5)...
D3100 meg egy fapad Golf. Kevesebbe kerül, mint az Adam, nagyobb, és nem biztos, hogy többet tud, de már Gooolf!
A Te Passatod turbója meg ugyanúgy eredendően sz.r, mint a D7k fókusza. Nem értem a problémát :D

"Amerikai focistától bocsánatos, hogy ha lát egy falat, akkor nem kikerüli, hanem nekiszalad fejjel :P"
Falember vagyok, ezért "tartanak" :D

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#22123) fi:zi'k válasza Freddy76 (#22121) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Már vártam. :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22124) Freddy76 válasza A Zéé (#22122) üzenetére


Freddy76
addikt

Fasse tudja. Az én szememben a d3100 inkább egy IFA, a d7000 egy pár éves Iveco kamion. Az em10 a Passat, az ep5 szintén. Szerintem. :) De szerintem a tükör egy letűnt kor jelképe, el fog tűnni, ahogy a puskapor is eltüntette a lovagkort eszmékel, páncélokkal, dárdázással egyetemben. Lásd Toldi estéje.

Szerk: Fizik, szerinted is fiesta egy em10 ott, ahol golf egy d3100? Na ne már, ez még a megveszekedett dslr hívőktől is butaság. Amúgy ha én dslr-t vennék valaha (pl. mert elmegy az eszem, vagy nyerek a lottón, és lesz saját serpám), és nem kap el a fullfrémakirály fíling, csakis pentaxot vennék. De arra is igaz, ami a milcekre, a canikonos kitobisták kiröhögnék. Az autós hasonlítgatás persze továbbra is fasság. Hasonlítsuk inkább fülesekhez, lássuk a te listádat.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22125) fi:zi'k válasza Freddy76 (#22124) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Á, én nem mentem bele ebbe az autós hasonlítgatásba. :N Egyrészt nem értek egyikhez sem, másrészt meg nem láttam értelmét.
Pusztán számítottam rá, hogy feltűnsz és sziporkázol majd. Nem csalódtam. :C

Szerintem mire te Pentax DSLR-t veszel, addigra lesz FF vázuk és ők lesznek a piacvezetők. ;]

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22126) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Ok, új kérdés. Nikonnál hogy van a számozás? Melyikek a legújabb modellek?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22127) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22126) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

3x00 < 5x00 < 7x00
A százas helyén minél nagyobb szám szerepel, annál újabb.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22128) GrooveHero válasza fi:zi'k (#22127) üzenetére


GrooveHero
addikt

Öm...és pl. a 2014-es szériának, vagy mondjuk 2013-asnak, ami úgy újabbnak tekinthető, azoknak mi a számozása?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22129) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22128) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

3300, 5300, 7100
A D7100-nak még nem jött ki az utódja.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22130) Ragnar95 válasza GrooveHero (#22128) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt dátum szerint rendezve láthatod a modelleket és szűrhetsz akár márka szerint is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22131) Tin_Shield válasza GrooveHero (#22128) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A kicsiknél már a 3-as széria fut , a 7-esnél az 1-es a legújabb.

(#22132) Freddy76 válasza GrooveHero (#22128) üzenetére


Freddy76
addikt

Nikonéknál is igaz, hogy az újabb nem biztos, hogy megéri. Én pl. egy 5200-hoz képest az 5300 felárát nem fizetném ki vázra, inkább obi, vagy vaku. Mondjuk én az 5-ös sorozatból, egységnyi pénz birtokában, az 5100-at venném, a maradék obira, vakura, miegymásra.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22133) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Tehát akkor úgy szól a fáma, hogy a 3-as a belépő szint, az 5-ös a középmezőny, a 7-es meg a profi cucc?

Mert ha ez így van, akkor már nagyjából lehet tudni, hogy mi merre hány méter. Meg gondolom a 7100-asnak is jön ki idén új modellje.

na de akkor valamit nem értek, azt, hogy a 7000-as (579 font csak maga a gép) hogyan lehet olcsóbb, mint az 5200-as (738 font)...hm lehet azért mert ehhez van lencse?

Légyszi segítsetek eligazodni ezen.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22134) Nippon


Nippon
őstag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, egyelőre nincsenek komolyabb fotós ambícióim, viszont a kompakt gépeknél jobb minőségű képeket szeretnék. A Sony Nex5T-t néztem, de a beépített vaku hiánya végül a gyengébb A5000 felé terelt, ami most 107.900Ft, ennyiért szerintem elfogadható ajánlat. Szimpatikusabb a menüje, viszont a műanyag váz sokkal kevésbé meggyőző.
Most látom, hogy akcióban árulják az Olympus EPL5-öt két obival és állvánnyal 155ért.
Az igazat megvallva kissé elbizonytalanodtam, az Oly sokkal masszívabb és szimpatikusabb lenne, de a vaku hiánya aggaszt. Örülnék, ha nem kéne azt is magammal cipelni.
Érdemes megvenni a két éves EPL-5-öt az A5000rel szemben az általam kívánt felhasználásra?

(#22135) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22133) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem. A 3000 a belépő, az 5000 az amatőr, a 7000 pedig a haladó. Utána 610/810 a félprofi, végül a 4x a profi.

Nem feltétlenül jön utód a D7100 helyére, bár már időszerű. Ha jön akkor várhatóan a Photokina-n lesz bemutatva.

Azért olcsóbb, mert egyrészt régebbi, másrészt a másikhoz van obi, ahogy írod is.

Jól látom, hogy nagyon leragadtál a Nikonnál? :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22136) GrooveHero válasza fi:zi'k (#22135) üzenetére


GrooveHero
addikt

Áh, csak egy hangyabokányit. :DDD
Hát kövezzetek meg, de Canon, vagy Nikon, nem? Félreértés ne essék, nem akarok flamewar-t kelteni. Tudom, hogy mindenkinek más, stb. De akkor nincs olyan elég erősen meghúzható határ ebben az árkategóriában a különböző márkák között?

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22137) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22136) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem fog megkövezni senki. :N
De nem. Bár mivel fogalma sincs az egészről, így végülis totál mindegy neki. De csak azért mert nem a Canikon felirat "világít" az obi felett, én nem zárnám ki a Pentaxot.

Pont minap fogdostam végig a hülyeboltban a vázakat, és számomra nagyon hurkák a belépő Canikon vázak.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22138) Freddy76 válasza GrooveHero (#22133) üzenetére


Freddy76
addikt

Mert a d7000 egy régebbi konstrukció, a d5200 újabb. A 7100-nak nem hiszem, hogy lesz idén frissítése, a 7000 után is eltelt három év.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22139) GrooveHero válasza fi:zi'k (#22137) üzenetére


GrooveHero
addikt

Persze a Pentax sincs kizárva. Csak ez olyan tipikus emberi berögződés, hogy az a márka, amit nem ismerek, az már kakker. Holott nagyon nem. Csak egész nap a médiából (tv, újság, zinternet) nem látsz mást, mint a Nikon, Canon, meg talán Pana, Fuji (kihagytam még párat), oszt ezzel kb. ki is fújt. Mondjuk nem tudom tesómnak mennyira számít, vagy mennyire nézné, hogy "hurka" a gép burkolata...

hadd kérdezzem már meg, mert nem bírom ki:DDD miért váz? Miért ez a neve? :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22140) Tin_Shield válasza Nippon (#22134) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az Oly E-PL5 simán versenyképes az a5000-rel, kivéve ha komolyabb videózást is tervezel mert abban az Olympus nem erős.
A kisvakutól nem kell félni. Egyrészt mert tényleg akkora mint egy doboz gyufa, bárhol elfér ha vinni akarod. Másrészt ezek nem zsebkompaktok, itt bátrabban fel lehet tekerni az érzékenységet, elvétve kell a vaku (és ha kéne, akkor egy beépített vagy egy ilyen külső kisvaku lófaxot sem ér). Harmadrészt a beépített és kisvaku is normális vakuzásra alkalmatlan, egy dologra jó: a szembevakuzással agyonvágni (kompaktosítani) a képet.

(#22141) Stauffenberg válasza GrooveHero (#22139) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Pentaxban ugyan úgy Sony szenzor van, mint a Nikonokban (illetve még néhány márka a teljesség igénye nélkül: Panasonic, Olympus, Fujifilm, Phase One, Hasselblad). Ma már lassan csak a Canon nem Sony szenzoros. :D

(#22142) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22139) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Érzem én hogy eldőlt a nikon javára a dolog, de azért majd említsd meg neki a Petnaxot is. :P

Angolul body néven fut, de talán a magyar váz, mint fényképezőgépváz jobban is passzol.

(#22141) Stauffenberg
Meg is látszik rajtuk. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22143) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A Nikon D3200 és 3300 van olyan lényegi különbség, ami megéri az extra kiadást?

(#22144) A Zéé válasza ssgt1981 (#22143) üzenetére


A Zéé
addikt

30p helyett 60p videó meg +1 fps sorozatképnél amivel a D3300 több.
Ha nem érdekel a videó, akkor szerintem nem éri meg. A gyorsabb sorozat hasznosabb lehet, de 25k-t nem ér.

Just a simple Lineman...

(#22145) ssgt1981 válasza A Zéé (#22144) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a választ.

(#22146) fi:zi'k válasza A Zéé (#22144) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem vmi olyasmi is rémlik, hogy nincs rajta AA szűrő. Vagy az az 5300 volt?! :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22147) A Zéé válasza fi:zi'k (#22146) üzenetére


A Zéé
addikt

jah télleg, az sincs benne, ezt elfelejtettem. Az mondjuk nem tudom mennyire előny, vagy hátrány? Úgy rémlik, hogy átlagos obikkal inkább hátrány nem? Nagyon penge obik tudják csak előnyükre fordítani?

Just a simple Lineman...

(#22148) Stauffenberg válasza A Zéé (#22147) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Inkább csak placebo. Nekünk van egy D800E, ezt egyszer összemértük egy sima D800-al és nagyon kellett kukkolni azokat a pixeleket, hogy érdemi különbséget fedezzünk fel, de az is lehet, hogy csak azért láttuk, mert tudtuk, hogy melyik fotót melyik géppel készítettük.

Egy átlagos fotós soha nem fogja meglátni a különbséget. Egy kicsit erősebb a moiré hajlam AA szűrő nélkül, de ezt rendszerint szoftveresen szűri a váz. Szvsz baromira mindegy, hogy van-e OLPF vagy sem.

(#22149) Colonel993


Colonel993
senior tag

jobbnál jobb hozzászólások...

AA szűrő nélküli élet tényleg nem a spanyol viasz kategória... de inkább nélküle mint vele.
A mostani szenzor felbontásokat és azoknak a pixel elrendezését tekintettbe véve, nagyon körülményes zavaró moirét előidézni fotón és akkor még ott van mellé a szoftveres szűrés.
Van pár alkalom mikor látható az az extra, igazából ratyibb üvegeknék jön ki, hogy legalább nem rontja tovább a képminőséget a váz. Meghagyja a júzernek, hogy elkúrja a képet.

"25 000 HUF nem ér meg +1 FPS-t"
Nekem megérne... van akinek meg többet is megérne, ne átlagosítsunk saját igényeinkhez... nem feltétlen tükrözi a másikét.

Módosítani kellene a topik "gyorstalpalóját", hogy csak úgy kérdezz be Gépigénnyel... ha konkrétan vázolni is tudod mit akarsz csinálni és mi számít neked (úgy 3-3 pontban minimum)
Egyre érdekesebb dolgok születnek itten, tekintve a tegnapi Autós hasonlatot GÉPFÉNYEZŐKÉP tekintetben.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22150) Allien válasza Colonel993 (#22149) üzenetére


Allien
veterán

Szvsz, pénz kérdése is. De, ha van rá keret, akkor megérheti. Ezt úgy is az idő dönti el, tehát, ha lesz olyan körülmény, amikor pont az a kicsi hiányzik, akkor megéri, de ezt előre nem látja az ember. Ha sokat fogja használni a gépet, és gyorsabb mozgások is lehetnek a témán, akkor az a plusz 1 képgyorsaság igen, számíthat, vagy a videjó nagyobb "sebessége".
Ha viszont évente 1x veszi elő a gépet, akkor tökmindegy, mert gyakorlás nélkül úgyis lemarad a témáról. :DDD elfelejti levenni az obi sapkát, nem ismeri a gép kezelését, stb...

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.