Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) schawo válasza bim (#23800) üzenetére


schawo
titán

Olympus XZ2, XZ10
Fuji X10, XF1

Újonnan és használtan ugyanez a lista.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23802) bim válasza schawo (#23801) üzenetére


bim
veterán

Az első nagyon szimpatikus.
erről van szó? :U

(#23803) delibab válasza bim (#23802) üzenetére


delibab
senior tag

Igen arról!
schawo jobban ért hozzá, de én a pana LX7-et sem hagynám ki vagy esetleg az LF1-et

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#23804) Mercutio_ válasza bim (#23802) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mintabolt akció, + náluk 2 helyett 3 év gari van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23805) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#23804) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Khm. Ez a cserélhető obis topik, és a kompaktosban írták, hogy már elfogyott, újabb szállítás nem várható. Mosoda, meg olcsó gép az a korai m4/3 20 ezerért + adapterezett Helios ahogy jjeahh fórumtárs is képel.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23806) MrChris válasza bim (#23800) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor legjobb lenne ha alapszinten utánna néznél mert az sokat segít megérteni akár csak a paraméterek jelentését és melyik miért jó ha kicsi/nagy.
Szerintem egy jó 1"-os csúcskompakttal jobban járnál mint cserélhető obis cuccal. Minél nagyobb egy gép és a hozzá tartozó cókmók annál kevésbé viszi magával, főleg ha a család is ott van. Én két fix obit használok egy kicsi milcen, a családdal kapcsolatos minden fotó és videó dolgot meg tudok vele oldani. De sajnos ezt a két obit is csak cserélgetni kell :D
Persze mikor önmegvalósítás a cél és nem családi emlékképek, jól jön hogy más üvegeket is fel tudok tenni.

Ha mindenképp cserélhetőobis, 100e. alatti, akkor csak kitobis gépet tudsz venni ami nem csap egy nagy háttérmosodát. 'kukucska' nélkülik közül én most Olympus pm2-t vennék használtan kitobival, abból utómunka nélkül az egyik legjobb jpg esik ki.

látom nagyjából megelőztek a srácok :D

[ Szerkesztve ]

(#23807) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Lányomnak keresnék fényképezőgépet 150-180k-ért, ami lehetőleg könnyű, mégis jó a képminősége. Nem tudom, hogy ez a két tulajdonság összehozható, vagy csak sokkal drágábban?

(#23808) bim


bim
veterán

Úgy látom temérdek visszaolvasni valóm van. Ha valaki aprón vagy egyéb hirdetési oldalakon lát valami jó vételt ne tartsa magába és dobjon meg egy privivel. :R

(#23809) jjeahh válasza pinnacle (#23807) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus e-pl5, e-pl7, panasonic gm1

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23810) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#23805) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ooops I did It.... :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23811) pinnacle válasza jjeahh (#23809) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Lányom a barátnőjétől kapott ötletet fotózásra. Neki Canon EOS 1100D-je van. Megnéztem a dpreview-n, hogy mit ajánlanak ebben a kategóriában. A Canon EOS 100D-t. Itt a fórumban viszont nem ajánlottátok. Gondoltam inkább megkérdezem a véleményetek. Az általad javasolt gépek, hozzák a Canon 1100D, 100D minőségét? Illetve, ha el kell fogadni, hogy egy jó gép, objektív nem könnyű, akkor mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#23812) jjeahh válasza pinnacle (#23811) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én az 1200d-t próbáltam, egy kevésbé igényes kezdőnek jó lehet, de szinte minden jobb ma már nála, tehát a fent említett gépek minden szempontból hozzák, vagy meghaladják a belépő canonok minőségét, legyen szó képminőségről, jpeg motorról, vagy akár építési minőségről.
a 100d nem rossz gép, de valszeg azért nem ajánlják, mert ha dslr, akkor "rendes méretűvel" jobban jársz, ha meg a kis méret számít ott vannak a milc-ek. a 100d ugyan pici, de még mindíg vastag, és maga a váz hiába kisebb mint egy átlag tükrös, az obik ugyanakkorák.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23813) schawo válasza pinnacle (#23811) üzenetére


schawo
titán

Más a két készülék. A 100D egy pici dslr, a PL7 pedig egy közepes méretű milc. A PL7 kisebb, de a fő különbség az objektívek méretében van. A legkisebb különbség pedig képminőségben van közöttük.

A lányodnak el kellene mennie egy boltba (mondjuk médiamarkt) megfogni, kipróbálni mindkettőt, melyik tetszik neki érzésre, formára.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23814) pinnacle válasza jjeahh (#23812) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi jjeahh, schawo! Lányom azt mondta, hogy elbírná a 1100D-t, csak én gondolom, hogy hosszútávon nem biztos. Igen mindenképpen élőben is meg kell nézni. Nikon D3100, 3200, 3300, D5100 milyen az eddig említett gépekhez képest? Utóbbi is van 150k alatt.

[ Szerkesztve ]

(#23815) szlovibuki


szlovibuki
tag

Erről a gépről tudnátok bővebb véleményt nyilvánítani?

(#23816) .: JuSzT :. válasza szlovibuki (#23815) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Leginkább azt hogy nem ér ennyit. Jpeg színei borzalmasak, RAW ot buherálva jókat lehet kihozni. A kitobi minősége botrány, műanyag játékobi. Egyébként maga a rendeszer nem rossz elgondolás, de Média Marktotban szoktam látni akciósan 80 körül Nx3000 16-50 gépeket. Akkor inkább azt. 1100 már kb 2 éves modell.

(#23817) hito


hito
nagyúr

Na végül Panasonic G6-ra esett a választás. Amiért:

- 16Mp
- forgatható, csavarható, origami érintőkijelző
- elvileg jó képminőség
- 1080p 50fps
- jó minőségű sztereó mikrofon + csatlakoztatható külő mikrofon. Nagyon fontos, mert sokszor veszek fel élő zenét. Youtube-ot 3napig túrtam koncertfelvételek után. Pl. Sony NEX-5N beépítettje botrány és a gyári csatlakoztatható sem valami fényes. NEX-6 mikrofonja már jobb, és a csatlakoztathatója is (itt generációváltás történt, tehát a külső mikrofonja nem jó a NEX-5N-hez). Olympus mikrofonjai jók, de ott nincs 50/60fps. Samsung mikrofonba vicc kategória
- 4/3-as rendszer, jó obiválasztékkal

Tehát Sony kiesett, hiába jobb APS-C szenzoros, Samsung szintén. Olympus videóban gyenge, így maradt ez a Panasonic G6. Találtam 1-et használt, garis, csak a váz 90eFt. 25-ért adná hozzá plusszba a kitobit is, ami asszem 14-42-es, optikai stabis.

Kérdés, hogy jó választás-e a G6, illetve ha megveszem, akkor csak a vázat vegyem-e és hozzá valami jobb objektívet használtan (összességében nincs sokkal többem rá, mint 115k), vagy a kitobival vegyem 115-ért, mert a jobb objektív lényegesen meg fogja dobni az árat (?). Illetve, hogy a leírtak megállják-e a helyüket :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23818) jjeahh válasza pinnacle (#23814) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem először döntsétek el, hogy dslr kell-e vagy milc, a kettő teljesen más féle igényeket elégít ki

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23819) pinnacle válasza jjeahh (#23818) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ő dslr-t szeretne, csak én erőltetem ezt a könnyebb változatot. Tehát a pontos kérdés az lenne, hogy milyen dslr gépet ajánlotok 150-180k-ért?

(#23820) schawo válasza pinnacle (#23814) üzenetére


schawo
titán

Én a 100+ kilómmal is utálom a DSLR-ek tömegét, de vannak akik 50- kilóval is Fullframe DSLR-rel mászkálnak hobbiból is. Ki kell próbálni mindkettőt.

(#23819) pinnacle
150-ért bármelyiket, amit annyiért odaadnak. A váz nem lesz kérdés a képminőségben. Bármelyikkel jól jársz. A Canonokat szokás kicsit szidni, hogy elméletben gyengébb a zajszintjük, de a jellemző felhasználási területeken tök mindegy. Szóval lehet nyugodtan Canon, Nikon vagy Pentax is. Olyat érdemes keresni, amikor a kitben egy relatíve nagyobb átfogású (18-105, 18-135) objektívet mellékelnek a vázhoz, kezdőknek ilyen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23821) silmatauki válasza pinnacle (#23819) üzenetére


silmatauki
őstag

De miért kell neki a DSLR? Nagyon fontos az igen gyors fókuszálás vagy a Canon / Nikon olcsó obiparkhoz való hozzáférés?

(#23822) schawo válasza schawo (#23820) üzenetére


schawo
titán

Még annyit akartam hozzáfűzni, hogy a fogás a fontos paraméter. El kell menni. megfogdosni. Beszélhetek tárcsákról, meg keresőről, kezdő úgyse érti miről van szó, mit kell nézni, és miért jó az neki. Ha a választott gépet használja egy ideig, úgyis rájön magától, hogy miről van szó, és majd a tapasztalatok alapján cserél egy komolyabbra. Ha meg mégsem jött be a fotózgatás, és a váz otthon ücsörög, akkor úgyse lesz miről beszélni. (Ilyenkor érdemes lehet még egyszer nekifutni a MILC rendszernek, hátha mégis kiderül, hogy a DSLR azért maradt otthon, mert zavarta a kellemes időtöltésben, és meló lett a fotózás szórakozás helyett.)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23823) pinnacle válasza schawo (#23820) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi schawo, silmatauki! Én is azért szeretnék könnyebbet venni neki, mert emlékszem, hogy hosszútávon milyen idegesítő volt a Video 8, VHS kompakt kamerákat cipelni. Ő csak azért szeretne DSLR-t venni, mert a barátnőjének azt mondták a fotós tanfolyamon, hogy lehetőleg ilyet vegyen. Egyébként képminőségben tényleg mindegy, hogy DSLR vagy MILC? Objektíve, képérzékelője, azonos áron, nem jobb a DSLR-nek?

[ Szerkesztve ]

(#23824) Bogyó bá' válasza pinnacle (#23823) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Képérzékelője konkrétan ugyanaz. (Kivéve egy-két MILC-nek csúfolt, kis érzékelős, cserélhető objektíves kompaktét)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23825) A Zéé válasza Bogyó bá' (#23824) üzenetére


A Zéé
addikt

azért nem konkrétan ugyanaz... Még méretben sem feltétlenül. Millió féle milc van, elég sok féle érzékelővel, van ami jobb, van ami rosszabb, konkrét típusokat kell összehasonlítani.
Inkább úgy mondanám, hogy manapság már nem igazán a szenzor a szűk keresztmetszet, kb egyik rendszernél sem, akármilyen rendszert is választ a vevő. De attól még vannak jobb és rosszabb szenzorok mind milc-nél mind dslr-nél.

Just a simple Lineman...

(#23826) silmatauki válasza pinnacle (#23823) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ő csak azért szeretne DSLR-t venni, mert a barátnőjének azt mondták a fotós tanfolyamon, hogy lehetőleg ilyet vegyen."

"Kicsit" elavult (5+ éves) infókat közöltek a tanfolyamon... ma már egy MILC simán hozza egy DSLR képminőségét (sokkal kisebb súllyal és mérettel), az egyetlen hátránya:
- a legtöbb esetben lassabb fókusz (ma már igazán csak esemény/sport/futó gyerek-fotózásnál igazán fontos)
- általában nincs akkora és olyan olcsó objektívpark.

(#23827) jjeahh válasza pinnacle (#23823) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a legfőbb különbség nem a képminőségben van, hanem a tükör hiányában...a dslr-ek a tükörmechanika, optikai kereső miatt nagyobbak, nehezebbek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23828) Lassú Víz válasza A Zéé (#23825) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kiegészítve a hozzászólásodat, az igazi különbség szerintem valahol ezek között van.

OVF - EVF (ha van) vagy csak LCD
jobb követő AF, esetleg front vagy back fókusz hibával - CDAF vagy PDAF a szenzoron, de általában nem hozza a DSLR keresztérzékelős PDAF teljesítményét
shutter shock, egy töltéssel elkészíthető képek száma.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23829) schawo válasza Lassú Víz (#23828) üzenetére


schawo
titán

Shuttershock probléma DSLR-eken is előfordul.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23830) MrChris válasza hito (#23817) üzenetére


MrChris
nagyúr

m4/3 rendszerben ha jó videó kell akkor Pana. Ha kell a full manual control akkor gh2, g6 ami elérhető árú. A gh2 mellett szól a magas bitráta, ezt talán nem kell ecsetelni miért jó és a g6 csak itt szenved igazi hátrányt. Nekem a családi videóra elég a g6, már nem esik szét a kép mint az Olynál és élesebb is.
Kérdés, hogy melyik generációs a kitobi, mintha az utóbbi lenne a nyerőbb, de ezt a m4/3 topikban jobban tudják, meg hogy megfelelő árazású. De alapvetően ezek a kitobik nem egy fényerő bajnokok. Arra a fixek vannak meg a régi MF obik.

ja, 30/60fps csak az EU-n kívüli modellekben van, de azok meg 25/50-t nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#23831) hito válasza MrChris (#23830) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Tehát nem minden G6-ban van 50fps? Itt a tesztben (meg mindenhol) fHD mellett 50fps-t írnak a G6-ban. GH2 jó lenne, de ott sajnos max. 30fps van még hack-kel is asszem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23832) MrChris válasza hito (#23831) üzenetére


MrChris
nagyúr

tehát, akkor ami EU piacra ment (nálunk jobbára az a fellelhető) az 25, 50 és 24 fps-t tud Fhd felbontásban. A Gh2 hackel Fhd-ban 30, 25, 24-et tud. Természetesen progresszív módban. A Gh2 interlaced módon tud HD-ban 60, 50-t.

Megfelelő hackkel, magas bitrátával a HD60i-t szétbontva az a-b framet, felkonvertálva Fhd-ra azért még elég jó minőségű lesz a lassítás ha arra kell. G6-nál 50fps-ra is ~25 mbps jut mint 25fps-nál, ami bár Fhd azért lehetne magasabb. Legalábbis én ezen vaciláltam...

(#23833) szecska24 válasza MrChris (#23832) üzenetére


szecska24
tag

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#23834) szecska24 válasza MrChris (#23832) üzenetére


szecska24
tag

Nem úgy van, hogy a legtöbb modellnél tudod állítani, hogy PAL-t, vagy NTSC-t szeretnél használni?
És ennek megfelelően tudod állítani az fps értéket?

(#23835) MrChris válasza szecska24 (#23834) üzenetére


MrChris
nagyúr

sajnos panánál nem. A formátum nem állítható, csak a gh2-n hackel, és ráadásul ha pal-ban van és ntsc-t szeretnél akkor azonnal felajánlja a kártyaformázást, azaz ntsc-be formázza a kártyát. Hogy ez miért van nemtom de ilyen. Csak ezután használható a másik videó formátumban.

(#23836) pinnacle válasza Bogyó bá' (#23824) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Bementem az MM-be megnézni a gépeket. Canon 100D, Nikon 3xxx fogása kényelmetlen, az objektív szinte elhúzza a kezemből. Canon 1200D, 700D jobb. Olympus PL5-t ajánlották, annak sem volt jó a fogása. 150-180k-ért az eladó szerint a CANON EOS 700D + 18-55 mm IS STM KIT lenne a legjobb választás, de idővel az objektívet le kellene cserélni SIGMA 18-200mm f/3.5-6.3 II DC OS HSM (Canon)-ra.
Első gépnek szerintem a Canon 1200D is jó lenne, ha nincs valami nagy hibája. Ezt viszont nem árulják 18-55 mm IS STM-el csak 18-55 mm IS II-el. Állítólag az előbbi jobb. Igaz külön is lehet venni. Illetve még a korábban ajánlott olympus e-pl7, panasonic gm1-t vagy mást még ha mondtok is megnézem hátha jobb a fogása mint a PL5-nek.

(#23837) Bogyó bá' válasza pinnacle (#23836) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az a Sigma egy rettenetesen sz*r objektív, inkább az STM-es kitobi mellé vegyél egy 55-250 IS-t. Olcsó, és egész jó. Tudom, cserélgetni kell....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23838) hito válasza MrChris (#23832) üzenetére


hito
nagyúr

Sok hűhó semmiért :O Sajnos jártam benn egy edigital-ban, szemtől-szemben egy G6-tal és nem nagyon tudnék együttélni a méretével egyelőre :(

Úgyhogy vissza minden, vagy NEX-6, vagy RX100m2, vagy Alpha 5100 (nagyon pici, nagyon nagy tudással).

Sorry és köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23839) _csocso_ válasza pinnacle (#23836) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Helyedben még esetleg megnézném a Pentax gépeit is. K500, esetleg kicsit drágábban K50, fogásra nagyon jók, pentaprizmás világos kereső, a kitobijuk is viszonylag elfogadható, magnézium vázasak, szenzorban is jobbak mint pl a Canonok. Átlagos használatra elég jó obi parkkal is rendelkeznek, viszonylag olcsó 50mm, és 35mm objektívjük van, és lehet velük használni a legrégebbi manuális filmes obikat is, amelyek között vannak olcsóbbak is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#23840) andris1602 válasza _csocso_ (#23839) üzenetére


andris1602
aktív tag

Ha kapni még K30at, kifutó modell, de ugyan azt tudja mint a K50, csak más csomagolásban.. :)

(#23841) Byk01 válasza andris1602 (#23840) üzenetére


Byk01
senior tag

És több színben is elérhető, ami egy lánynál szempont is lehet :)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23842) polcsa


polcsa
aktív tag

Ha esetleg valakit érdekelne, pár nap múlva leviszem 69000 Ft-ra:
Olympus E-PL3

(#23843) schawo válasza pinnacle (#23836) üzenetére


schawo
titán

A PL7-nek sokkal jobb a fogása, mint a PL5-nek. Keress Nikon D3200-t 18-105-tel, vagy Canon 600D-t 18-135-tel.

(#23842) polcsa

Háát, muszáj is lesz, mert 76-ért van újonnan 3 év garival a mintaboltban ajándék hátzsákkal. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23844) polcsa válasza schawo (#23843) üzenetére


polcsa
aktív tag

:Y 76? Akcióba rakták?

Akkor adok hozzá ajándék nylon táskát...

[ Szerkesztve ]

(#23845) schawo válasza polcsa (#23844) üzenetére


schawo
titán

90e -15%

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23846) pinnacle válasza Bogyó bá' (#23837) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megint köszönöm mindenkinek a segítséget! Az a gond, hogy túl nagy a választék. Bezzeg amikor még csak Smena Symbol volt. :D
Itt komplett lehúzzák az IS objektívet. "Like the EF-S 18-55 IS, the Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS Lens' build quality is on the low end." Persze lehet, hogy ez csak a sokkal többe körülő cuccokhoz képest igaz.
Nekem a Nikon tapintása jobban tettszett, mint a Canoné, csak a nagy kezemhez képest kicsi, lehet, hogy a lányomnak jó lenne. A Nikonnál van olyan nem ajánlott objektív, mint a DC a Canonnál? Lehet, hogy most a Nikon 5100 a legjobb ajánlat 150k alatt?
Én csak a biztosítás miatt akarok vásárolni az MM-ben. Szerintem szükség lesz rá.

(#23847) schawo válasza pinnacle (#23846) üzenetére


schawo
titán

Like the EF-S 18-55 IS, the Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS Lens' build quality is on the low end.
Mit vársz? Belépő szint legalja készülékekről beszélgetünk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23848) polcsa válasza schawo (#23845) üzenetére


polcsa
aktív tag

Jaa, törzskártyát én is elfogadok :)

(#23849) szp1 válasza pinnacle (#23846) üzenetére


szp1
addikt

Bocs, hogy belepofa, de ez pl a leszólt 55-250 IS-el készült. Igaz nem egy L-es obi, de kezdésnek bőven jó.
Szvsz. :B

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#23850) pinnacle válasza szp1 (#23849) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Lehet, hogy felesleges túl sokat variálni. Azt kell megvenni, aminek legjobb a fogása szerinte. 8 évig jól elvoltunk Canon A700-al. Gondolom úgy sem a gép dönti el, hogy van-e érzéke, kedve a fotózáshoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.