Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Nagya21 válasza .: JuSzT :. (#22048) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ott dolgozik az ismerősöm, kiállított darab objektív-akku nélkül volt kirakva.
Néztem a ccd-t védő üvegen van 1db ujjlenyomat, sztem ennyiért ez a bőven elviselhető kategória.(kurv@ annyát fogdossa ott egyébként, mikor rajta a kupak)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#22052) Nagya21 válasza Sefter (#22050) üzenetére


Nagya21
addikt

Nem a fehéret vitte :DDD
A fekete maradt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#22053) .: JuSzT :. válasza Nagya21 (#22051) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Na pont erről beszéltem, pedig ez lett volna az utolsó dolog amit megemlítettem volna, de hallottam már ilyenkor. Törném le a kezét.

(#22054) Nagya21 válasza .: JuSzT :. (#22053) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ezeknél a gépeknél annyi előny van, hogy a ccd előtt van egy védő üveg, amiatt, hogy a por, és egyébb szennyeződések arra menjenek rá, ne a ccd-re.(itt nincs ultrahangos, és egyébb ccd-t tisztító kütyü a gépben, mert a külvilágtól jól elzártan van a ccd)
Könnyen tisztítható.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#22055) jeni válasza Nagya21 (#22052) üzenetére


jeni
félisten

akkor ez a Nikon S1 akció a Bp-i Auchan-ra is vonatkozik?
Lehet,hogy a Sony NEX 3/5x jobb vétel lenne?
Ha jól tudom az S1 10MP,ettől felfelé a nagyobb MP gépek.

[ Szerkesztve ]

(#22056) TayRol válasza jeni (#22055) üzenetére


TayRol
veterán

nem biztos. adott készletet akcióznak le.

(#22057) Nagya21 válasza jeni (#22055) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ki kell menni megnézni.
Igen a Nikon1 S1-es 10Mpx.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#22058) Stauffenberg válasza jeni (#22055) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Attól függ mit szeretnél, képminőségben a Sony NEX 3 vagy NEX 5 gépek messze jobbak, mint a Nikon 1 S1. Viszont ezek a kis Nikonok piszok gyorsak, nem olyan lomha dögök, mint a Sony gépei. De azért joggal mondható ezekre a Nikonokra, hogy picit kompaktos a képük.

Szerintem jobban jársz vele, ha a kettő között félúton valamilyen MFT gépre újítasz be.

[ Szerkesztve ]

(#22059) Fabor


Fabor
csendes tag

Sziasztok.

DSLR fényképezőgépet szeretnék vásárolni. Használtan, körülbelül 65 ezer forintért. Az elsődleges témák barátnő fotózása, tehát valamilyen portrés téma, és tájképek. Ezek tudatában milyen gép/objektív(ek) ami(k) számomra hasznos(ak) lehet(nek)? Sok gépet látok egyes hirdetőportálokon ilyen összeg körül, van ahol több objektívvel, de nekem a számok még annyira sokat nem mondanak. Köszönöm!

(#22060) jeni válasza Stauffenberg (#22058) üzenetére


jeni
félisten

vagyis m4/3 Oly és a Panasonic rendszerére gondoltál?

belépő szinten a Pentax K10D-re gondoltam. esetleg újabb modell a Nikon D3100 az aprón van most 90 körül.
Esetleg kisebb méretben a MILC gépek.

[ Szerkesztve ]

(#22061) jeni válasza Fabor (#22059) üzenetére


jeni
félisten

Fabor

belépő szinten a Pentax K10D-re gondoltam. esetleg újabb modell a Nikon D3100 az aprón van most 90 körül.
esetleg kisebb méretben a MILC gépek.

(#22062) csiga8


csiga8
senior tag

Kérdezném tőletek, hogy egy min LX7-es fényerős milcre való objektív ( akár fix) melyik lenne, mondjuk egy Olympus EPL5-re?

Mennyivel lenne jobb a képe egy fix pl pana 20 mm-es objektívvel az LX7-től?

(#22063) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Nem akartam nagyon offolni a topikot, úgyhogy átinvitálnék minden vállalkozó szelleműt ide. :R

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22064) jjeahh válasza Fabor (#22059) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milc + kitobi + régi manuális 50-es üveg?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22065) Lassú Víz válasza csiga8 (#22062) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nocticron 42.5 f1.2
Panasonc 25 f1.4
És még néhány 2013 aug állapot szerint

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22066) jjeahh válasza csiga8 (#22062) üzenetére


jjeahh
nagyúr

IBELUX 40mm F/0.85 :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22067) csiga8


csiga8
senior tag

Értem, köszönöm! :)

Árban ezektől azért picit lejjebb gondoltam, azt elfelejtettem írni.
Gondoltam csak van valami hasonló fényerős, de nem túl drága.

Ha nincs, akkor tényleg inkább megvárom a Canon G17-et.

(#22068) .: JuSzT :. válasza csiga8 (#22067) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem felejtsd el a szenzor méretét. Tehát egy Milc 2.8 fényerő nem áll messze az LX7 1.4 től. (pontosan nem értek hozzá annyira hogy ki tudjam számolni, de a lényeg a lényeg :)

(#22069) Tin_Shield válasza .: JuSzT :. (#22068) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Annyira nem áll messze, hogy az "ekv. fényerő" (de utálom ezt az ekvivalens mániát) nagyjából f7-11.5. Ez majdnem pontosan megfelel a m43 f3.5-5.6-nak (ekv. f7-11.2)
A 20 f1.7 ~2FÉ-vel jobb, de egy olcsó 14 f2.5 is jobb kb. eggyel.

[ Szerkesztve ]

(#22070) Lassú Víz válasza .: JuSzT :. (#22068) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem olyan bonyolult :N . Fényerőben pont a negyede.

Szenzor méret a mélységélességet, dinamikát, zajszintet és az ISO tűrést határozza meg. Az LX-7 crop factora 4,55.
DOF szempontjából FF-re vetítve 4,55*1,4=6,37 - 4,55*2,3=10,46. Ez MFT-n 3,18-5,23-as lencsének felel meg. Alig jobb mint egy kitobi. Tehát minden ami ennél fényerősebb már kisebb DOF-ot tesz lehetővé, azaz több szabadságot ad a fotósnak. Most nem bogarásztam végig, de szerintem egy kompakt ISO 200-as képességeit simán hozza az MFT ISO 800-on, ha ugyanaz a záridő kell.

A 20 f/1,7 és a 45 f/1,8 jó választás erre a rendszerre.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22071) Thuglife


Thuglife
senior tag

Fiúk, a Canon EOS M egy 18-55 & egy Sigma 70-300 obival már vállalható kategória? Erre érdemes leváltanom a Lumix FZ48-at?

(#22072) .: JuSzT :. válasza Thuglife (#22071) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

M vázon egy 70-300? erős a bal karod? :D

[ Szerkesztve ]

(#22073) Thuglife válasza .: JuSzT :. (#22072) üzenetére


Thuglife
senior tag

Igen, kicsit orrnehéz lesz :D de hát csak kell egy teleobi. :)

(#22074) Nagya21 válasza Jherumit_ (#22046) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Mikor fogod próbálgatni??
Pótaksit vegyél hozzá(kell), meg madzagos lencsevédőt.
A nyakbaakasztót nem használom, de vettem rá egy jóminőségü csuklópántot.
Üdv Nagya
UI: még egy gumicsíkon gondolkodom, hogy a fogása jobb legyen, vagy egy öntapadós skínen(mübör)

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#22075) Tin_Shield válasza Thuglife (#22073) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egy Olympus E-PM2 vagy E-PL5 duplakittel jobban jársz.

(#22076) Fabor válasza jeni (#22061) üzenetére


Fabor
csendes tag

DSLR gépet szeretnék, amit idővel szeretnék bővíteni, ha "kinövöm". Nézegettem a Sony Alpha DSLR-A200 típusú gépét, csak pozitívakat írnak róla, viszont nem tudom melyik az az objektív, ami kezdésnek kielégítené az igényeimet. Eddig egy Olympus SP-800UZ típusú géppel fényképeztem, viszont abban nincs manuális rész, így elég nehéz vele bármit is elérni.

(#22077) Stauffenberg válasza Thuglife (#22071) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem lenne rossz gép az EOS M, csak szegény a legelső a sorban (mármint Canon MILC-ek között), ennek minden gyermekbetegségével együtt, aztán a Canon jól szarik is az egészre magasról. Jelenleg eléggé halottnak tűnik a rendszer, én nem nagyon fordítanék rá egy vasat sem.

Az imént említett Olympus E-PL5 dupla kit sokkal jobb vétel.

(#22078) Thuglife válasza Stauffenberg (#22077) üzenetére


Thuglife
senior tag

Köszönöm neked és Tin_Shield-nek is a választ. Már csak az a kérdés, hogy ennyi pénzért mennyivel jobb képminőséget ad mondjuk egy Nikon D3200 18-105mm DX VR objektívvel. Ha azt mondjátok, hogy elhanyagolható akkor MILC lesz az én társam. :)

(#22079) m3ss válasza Stauffenberg (#22077) üzenetére


m3ss
veterán

leszarja a canon? annal jobb :D legalabb ennyibe kerul, nem sok jobb vetel van nala sztem 40e korul. ennyiert ajandek. mondjuk egy 70-300-as sigmat rarakni..hat nem tudom. max koltseghatekony lenne.

de amugy benne lennek vmi par napos csereben vkivel, nem tudom milyen oly gepet lehet 60 korul kihozni mondjuk egy 17 f1.7 ? obival. annyira nem hasznalom az adapteremet, valszeg potvaznak sem kell mar eosm. ha ennyiert kapok egy gyorsabban fokuszalo, hasonlo kepminosegu jobban kezelheto cuccost akkor miert ne.

amugy 1 szavam nincs a kezelesre, sem gombokra. ugy jo ahogy van tapicskolos kijelzo miatt. bezzeg a 6d-rol tudnek meselni...most vagy tenyleg brutalisan jo minden milc gep, vagy senki nem hasznalt meg eosmet.

(#22078) Thuglife nem csak a kepminosegrol szol ez. egy kitobit tervezel? akkor vegyel vmi milcet. ha viszont akarsz venni meg jo par obit akkor sztem jobban jarsz a tukrossel, anyagilag mindenkepp.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22080) jeni válasza Thuglife (#22071) üzenetére


jeni
félisten

A Canon EOS M MILC gépet a lassú AF miatt nem javasolják,kicsit elkúrt váz lett belőle.
Én is nagyon agyaltam rajta.

http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos_m (a link gomb a webes oldalon nem müxik,nem lehet helyettesíteni)

Mint márka nálam nyerő, csak ne lenne bizonytalan az AF rajta,és a EF-M 22mm f/2 nagyon jó obi.
Ellenben kijött a javított M2 váz,de egyelőre csak Japánban kapható.

http://www.techradar.com/news/photography-video-capture/cameras/canon-unveils-eos-m2-in-china-and-japan-1204837

(#22081) Tin_Shield válasza Thuglife (#22078) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Valamivel jobb a Nikon szenzora, az E-PL5 kb annyit tud mint a jelenlegi Canon APS-C szenzor. Aki ért hozzá az pixelkukkolva a magas érzékenységű képeken kiszúrhat némi különbséget, de a gyakorlatban az Oly szenzora is bőven elég jó.
(az előbb azt írtad teleobi is kell, a Nikon 18-105 korrekt kitobi, a felső vége belelóg az enyhe tele tartományba, de nem teleobjektív)

(#22082) m3ss válasza jeni (#22080) üzenetére


m3ss
veterán

legtobb tesztoldal azert regi firmwareval tesztelte. nekem semmi bajom az af sebesseggel 22-es obival. nyilvan nem olyan gyors mint egy tukros, vagy pl studi pana milce...de boven hasznalhato. bizonytalan a fokusz? mit mondanal akkor tukros gepekre? :D felrefokuszalas az itt nem letezik. mozgo emberekre is teljesen hasznalhato. de ki kell egyet probalni aztan meglatod tetszik-e vagy sem.

biztosan nem vennek kutyakat, madarakat vagy sportot fotozni eosm-et...de osszesssegeben sztem teljesen jo. engem ami idegesit, hogy lassan ter magahoz. mondjuk ellosz egy 3-4 kepes sorozatot...akkor rapihen.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22083) jeni válasza m3ss (#22082) üzenetére


jeni
félisten

(#22084) Tin_Shield válasza m3ss (#22079) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Már az sem feltétlenül igaz, hogy anyagilag mindenképpen a tükrössel jár jobban. Ha (fényerős) alapzúm és/vagy tele kell akkor persze egyértelműen igen. Ellenben ha kicsi fényerős fix obik kellenek akkor jobb lehet egy Milc, anyagilag is.
Oké tudom, ott az olcsó ötvenes minden DSLR-re, de nem mindenki szereti az ekv. 75 körüli gyutávot. Egy 30-35-ös (~45-50), egy 22-24-28-as (~35-40) egy 16-18-20-as (~24-28-30) fix nem olcsó(bb) egyik DSLR-re sem (ha van egyáltalán), és a legtöbbjük messze nem tudja azt egy digi vázon, mint a MILC-ekre tervezett (ekv) társaik.

[ Szerkesztve ]

(#22085) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Kb. átszámolva 150k-ig keresnének tesómék fényképezőgépet. Vmi minőségibb Nikon kellene, vagy hasonló. Sajnos én abszolute semmit nem értek a témához, így nem tudok nekik segíteni, ezért fordultam ide. Menne ehhez még ilyen cserélhető ágyúcső is az elejére. De a gép kb olyan nagyon max. 150k lehet. Angliában lenne véve.
Köszi előre is

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22086) m3ss válasza Tin_Shield (#22084) üzenetére


m3ss
veterán

mondjuk en annyira nem ismerem az obikinalatot, de 50, macro, uwa azert gondolom joval olcsobb tukroson. na meg ott a 17-50 2.8 tamron. valojaban nalam a szenzormeret ami teljesen kizarja az m43-at...lehet ez csak az en kattanasom, de nem nagyon akarok apscnel kisebb szenzorral kamerat venni.

na meg elobb-utobb jo lehet a croppos objektiv ff-re is...50, 85, 28, stb. csak lesznek olcso ff kamerak is, nem csak az 5d1. bar nikonnal ugy tunik a d700 az orokke 300e ft-ba fog kerulni :D

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22087) MrChris válasza m3ss (#22082) üzenetére


MrChris
nagyúr

A fentebb linkelt videó azért elég mellbevágó, mennyire iszonyat lassú az eosm még a 2-es firmwarrel is. Erre tényleg szarik a canon, meg az obi választékra is. Korábban is azaz érzésem volt mikor megjelent, mint egy demonstrálni akarva, hogy a neki nem tetsző milc ilyen, aki mást mond hazudik :D

(#22088) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22085) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mihez kell? Mennyire ért hozzá?
Csak vázat akar venni?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22089) GrooveHero válasza fi:zi'k (#22088) üzenetére


GrooveHero
addikt

Európai útra indulnak Angliából, szóval a látványosságok fotózásáhot, eiffel torony, meg ilyesmi ami még lesz útközben. Egyáltalán nem értenek hozzá, tényleg semmit sem, ahogy én sem. Ennyi pénzük van rá, ezért az összegért a legjobbat szeretnék, meg még ahhoz ilyen nemtudom mit, amit az elejére lehet tenni...objektív, vagy mijaszösz?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22090) .: JuSzT :. válasza GrooveHero (#22089) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Olympus E-PL5 dulpakit, állvánnyal, ráadásul mini állvány van hozzá, tehát jó utazásra. Jó JPEg képeket dobál ki magából, kezdőknek inkább ezt mondanám mint egy komolyabb DSLR vázat.

itt ni

[ Szerkesztve ]

(#22091) fi:zi'k válasza .: JuSzT :. (#22090) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kicsit nehézkes lesz.
Inkább ez a releváns, de itt meg egy százassal többet kérnek érte. :Y

(#22089) GrooveHero
Biztos kell nekik a DSLR?
Akár később vele foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22092) Stauffenberg válasza MrChris (#22087) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt érdemes megemlíteni, hogy az EOS M bár lassú, de nem használhatatlan. Aki hozzászokott egy Panasonic vagy Olympus sebességéhez, az kitépi tőle a haját, de lehet ezzel is fotózni, csak mondjuk nem egy ugráló gyerek mellé venném ezt a gépet.

Ami azt illeti ez a cammogós tempó sokkal elterjedtebb a MILC-ek között, mint az Oly-Pana páros sebessége. Na meg a gyorsnak tartott gépeket is visszafogja egy lassú objektív (pl: 20mm f/1.7).

Az egész EOS M rendszerrel van baj, nem csak ezzel az egy szál géppel. Az AF olyan amilyen, nem túl izmos, de sokaknak megfelelő lehet. Az már nagyobb probléma, hogy láthatóan a gyártót a legkevésbé sem izgatja a téma. Új objektívek éppen csak csöppennek néha, de azok is főleg csak Ázsiában jelennek meg, az M2 váz koppra ugyan az, mint az M, csak egy ázsiai belpiacos változat, szóval az új gépek sem igazán jönnek és nem úgy tűnik, hogy fognak még jönni.

(#22093) GrooveHero válasza fi:zi'k (#22091) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, most kezdi érdekelni a dolog, a férje bátyjának is van valami komoly gépe, de az sokkal drágább volt, kb 1 milla. Nézte, hogy milyen szép képeket lehet vele fotózni. Meg elkezdett jútúbos videókat is nézegetni, van valami ürgéne videója, ott mutogat nikon-okat, hogy azok mennyire jók, ott látta a D300-at is. Szóval sztem fog vele foglalkozni később is, úgyhogy nem egy ilyen kis 40k-s kompakt szutykot akar venni, hanem valami komolyabbat.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22094) fi:zi'k válasza GrooveHero (#22093) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak tisztázás végett: az említett Oly EPL5 nem egy 40e-es kompakt szutyok. :)

A kérdés azért volt, mert sokan belefutnak ebbe a dologba, hogy a ismerős/barát/rokon milyen jó képeket csinál a nagy csattogóval. Ezen felbuzdulva megveszik a komoly(abb) gépet. Bár rengeteget javíthat a képminőségen egy nagyobb és/vagy jobb szenzor, esetleg objektív, de attól még az embernek kell elkészítenie a fotót. Szóval a vásárlás után kiderül, hogy a "felbujtónak" vagy 2-3-10x annyiba került a felszerelése és még vmennyit ért is a fotózáshoz. Szóval mégsem lesznek olyan jók azok a képek, előjön ilyen-olyan "hiba" a gépnél, meg nehéz és nagy, vagy épp kicsi és kényelmetlen a fogása/kezelése. Végül csak bosszúság lesz.
Nem mondom, hogy itt is ez lesz, de az esély megvan. :B

Amit tanácsolnék: menjen el egy elektronikai üzletbe vagy még inkább fotóboltba, és taperolja meg azokat a vázakat, amik beleférnek a keretbe, legyen az tükrös "csattogó" vagy tükörnélküli "szappantartó". Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya. Amelyiket inkább magáénak érzi, lehetőleg logikusan végiggondolva, továbbítsa neked és akkor tudnak igazán segíteni az itteni szakik, hogy a lehető legjobban válasszon. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22095) madgie válasza fi:zi'k (#22094) üzenetére


madgie
titán

Magyarul azt hiszik sokan, hogy a jó fazék a legfontosabb hozzávaló egy jó ételhez :)

(#22096) Stauffenberg válasza madgie (#22095) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyszer egy csaj megdicsérte a konyhafelszerelésem miután főztem neki... :((( Majdnem elmaradt amit vacsi utánra terveztem! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22097) madgie válasza Stauffenberg (#22096) üzenetére


madgie
titán

"Majdnem elmaradt amit vacsi utánra terveztem!"

A mosogatás? :DDD

Más: ma megint fenemód felhúzott a tágabb családi kör, persze fotózással kapcsolatban, a helyzetet egy gyorsan jött idióta hasonlattal tudtam emészthetővé tenni számukra:

Adott ugye a sógor, akinek a hobbija a zenélés. Elhívom én a lagzimba, keresztelőre, vagy csak úgy kertipartira kötelező jelleggel zenélni, nem baj, ha nálad van a cucc, érezd jól magad, de legyen jó zene jeligével? De hát ő rockzenét (igazából metált) játszik, mondták megrökönyödve. Erre én: ja, én meg a csillagokat fotózom.

[ Szerkesztve ]

(#22098) .: JuSzT :. válasza fi:zi'k (#22091) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Postázza neki ki valaki itthonról.

Vagy vegyen egy olympus Stylus 1 gépet.

(#22099) GrooveHero válasza fi:zi'k (#22094) üzenetére


GrooveHero
addikt

taperolja meg azokat a vázakat, amik beleférnek a keretbe, legyen az tükrös "csattogó" vagy tükörnélküli "szappantartó".

ezt a másfél sort le tudnád írni nekem laikusnak magyarul, ha szépen megkérlek? :))

nem vicc, nem trollkodás, tényleg egyáltalán nem értek hozzá. Annyit tudok, hogy vannak a kis gépek, amik zsebben elférnek, amikor bekapcsolod, akkor kijön a cucc az elején. Meg vannak a komolyabb gépek, amikre ágyucsövet lehet szerelni, mint amiket focimeccsen is lehet látni. Aztán kb nálam itt vége is van a dolognak, sem az elméletet, sem a gyakorlatot nem értem, annak ellenére, hogy van egy Nexus 5 telefonom, abban egy 8 mpx-es kamera, meg HDR+ mód, és azzal fényképezek, semmit nem állítok, aztán ha látom, hogy elmosódott, akkor csinálok újat. És kb. itt ki is fújt a tudomány...ja nem, még tudom mi az a makró mód, és csináltam már képet mozgó vonatból sport jelenet használatával, és olyan lett a kép, mintha állna a vonat.
Tényleg ne haragudj, abszolute nem trollkodásnak írom, még ha kicsit olyan szaga is van. Lehet egyszer megjön a kedvem a fotózáshoz. Egyszer már itt PH!-n el kezdtem olvasni az elméletet, de amikor elolvastam a hsz-eket és ott az ment, hogy ez meg az nem is úgy van, ne vezesd félre az embereket, akkor inkább hagytam a dolgot.
Szóval bármi jellegű segítséget elfogadok, még akár valami fotózási alapok irományt, bármit.

Köszönöm a segítséget ;):K:R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22100) .: JuSzT :. válasza GrooveHero (#22099) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

DSLR : Megszokott nagy bumszli váz rajta láthatóan cserélhető az objektív

MILC: Legtöbbször inkább kompaktos kinézet, de még is cserélhető rajta az objektív.

Ha erre a 2 rövidítésre rákeresel a gugliban és megnézed a képtalálatokat, érteni fogod mit kell keresni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.