Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) uffneked


uffneked
aktív tag

Kicsit off talan, elnezest.
Tudtok valami fotos boltot az arpad hid - huszti ut vonalon? Csak egy kortepumpa, meg lenspen kene, delutanra ki kell tisztitanom par cuccot...
Koszi!

(#22252) Lassú Víz válasza uffneked (#22251) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Árpád híd pesti hídfőjénél a Bluechip árul fotós cuccokat is. Oldalukon tájékozódj, hogy mi van raktáron és mi vehető át azonnal, ne menj potyára. Bécsi úton van az MM még a közelben. Másról nem tudok arrafelé.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22253) jeni válasza uffneked (#22251) üzenetére


jeni
félisten

Körte pumpát bármely patikában megkapod.
A Digitcam boltban tutira megkapod ezeket.3 megálló metróval a Nyugati felé.

(#22254) jjeahh válasza jeni (#22253) üzenetére


jjeahh
nagyúr

viszont ha a szenzort is le akarná fújni, a patikás pumpa sztem nem ajánlott :( én legalábbis szűrő nélküli pumpával poros levegőt nagy nyomással nem szívesen fújnék a szenzorra-zárszerkezetre

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22255) Larry303 válasza jjeahh (#22254) üzenetére


Larry303
addikt

rá kell köpni és zsepivel szépen letörölni ;]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22256) jjeahh válasza Larry303 (#22255) üzenetére


jjeahh
nagyúr

most kiröhögtök, de én köptem le már :DDD rocket blower-em még nem volt, így ráfújtam a szenzorra, és levegő mellett véletlenül ment más is :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22257) szecska24 válasza jjeahh (#22256) üzenetére


szecska24
tag

Köszi az infót, akkor használt gépet tőled nem veszek! :D

Más:
Media Markt 10 budapesti áruház:
NX mini barna vagy fekete + 9mm palacsinta: 59.990 HUF
NX3000 barna + 16-50 PWZ: 79.990 HUF

[ Szerkesztve ]

(#22258) jjeahh válasza szecska24 (#22257) üzenetére


jjeahh
nagyúr

á nem kell tőlem tartani, rengeteg agyalás után veszek általában ilyesmit, és ha megvan addig használom amíg meghal :DDD szal használt cuccot tőlem nem igazán vesz soha senki :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22259) uffneked válasza uffneked (#22251) üzenetére


uffneked
aktív tag

Koszonom, benezek a digitcam-be.

(#22260) jeni válasza uffneked (#22259) üzenetére


jeni
félisten

a West -End plazaban a 220 volt bolt Közelebb van es ott több minden kapni azonnalira.

(#22261) xXxian


xXxian
senior tag

Sony Alpha 3000 80k MadarasTesco-ban. Táskával, 16GB kártyával 15-55.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#22262) Fujis2950 válasza xXxian (#22261) üzenetére


Fujis2950
tag

na ez az a gép amit akkor se vennék, ha én kapnék 80ezret...

(#22263) golax válasza madgie (#22249) üzenetére


golax
tag

Hát van itt minden :)
Na jó. Komoly helyszínre úgyis van profi fotós inkább csak a kisebbekre kéne kiegesziteni (no meg a werk). Lx7 videóban mit tud? Amit olvasok róla nem túl meggyőző...

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#22264) golax válasza jjeahh (#22250) üzenetére


golax
tag

Jól hangzik,de bőven 200 fölé lóg nem? :)

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#22265) jeni


jeni
félisten

(#22266) Lassú Víz válasza jeni (#22265) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ő tényleg tud valamit, nem hiszem, hogy hirtelen felindulásból vesz egy ilyen MILC-et. De ettől még a többi MILC jobb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22267) madgie válasza golax (#22263) üzenetére


madgie
titán

A videója nem meggyőző? Konkrétan a kategóriájában k*rvajó, egyedül azt tudom felhozni ellene, hogy 120 fps-es lassításnál nincs folyamatos AF (sőt, MF sem). De toljatok egy pár ilyet a zenekar arcába, nem sírásra fog görbülni a szájuk, az tuti :)

Itt meg pár kép ugyanonnan. Nem csodaszer az LX7, igazából egyedüli gépnek kompromisszumokkal alkalmas, de ha mindenből jót akarsz, (nagylátó, alap, tele), akkor sok-sok százezerbe fog fájni...

szerk: mi konkrétan videoklipnél is használtuk az LX7-et. Igaz, csak pár snitt erejéig, de pont a 120p miatt.

[ Szerkesztve ]

(#22268) csiga8 válasza golax (#22263) üzenetére


csiga8
senior tag

Nekem van LX7-em, auto módban használó vagyok.

Igaz felbosszantott mindjárt az elején, mert volt egy zoom kapcsoló csere gariba.

Szerintem abszolut nem rossz a képe. A videoján meg én is meglepődtem. Nemrég voltam egy szabadtéri találkozón, ott volt kicsit videozva vele. Megkockáztatom, hogy közel hozza a Sony HDR-CX250E minőségét.

Meg merem kockáztatni, hogy a videoja lépcsőfokkal jobb, mint a képe.

Ami inkább gond, hogy kicsi, ( direkt ilyet néztem utazáshoz) emiatt nehezebb fogni.

(#22269) jeni válasza szecska24 (#22257) üzenetére


jeni
félisten

ezek a Samsung hirdetések még élnek a MM hülye azért nem vagyok áruházban a Bp-i boltokban?

(#22270) golax válasza csiga8 (#22268) üzenetére


golax
tag

Köszönöm a tippet, mindenképpen keresek egy lx7 -et kipróbálásra, mert meggyőző amiket írtok :)

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#22271) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

A kérdésemmel ide irányítottak. Valakinek valami ötlete erre?

Amúgy ha ezt letudnám alkudni akkor jó ez is?

Obit rögtön lekapnám róla és rátennék egy jobbat.

(#22272) jeni válasza jeni (#22269) üzenetére


jeni
félisten

Az Árkádban nincs Samsung NX akció

(#22273) jjeahh válasza Buster17 (#22271) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én már pana g3-at ajánltam, dslr fronton nem vagyok jártas, de ha tükrös gépet keresnék használtan, talán a d90-el szemeznék első blikkre :D elég olcsó már, fókuszmotor van benne, a felépítése, kezelőszervei sokkal jobbak mind a d3xxx meg d5xxx gépeké, a keresője is nagyobb, világosabb, nem az alsó kategóriában megszokott kulcslyuk, és a benne lévő szenzor ma is a jobbak között van.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22274) rbalint88 válasza jjeahh (#22273) üzenetére


rbalint88
addikt

tükröst legfeljebb fullfrémet vennék. Abból is egy Df-et, ami igaz drága, videózni se tud, úgy néz ki, mintha egy digitális hátfal meghágott volna egy régi filmes vázat, viszont a tökéletes esszenciája a tükrös gép előnyeinek és hátrányainak.

szóval részemről átlagusernek g3, g5, g6, e-m10, e-m5.

(#22275) szecska24 válasza jeni (#22269) üzenetére


szecska24
tag

Keszlet erejeig igen.

(#22276) szecska24 válasza jeni (#22272) üzenetére


szecska24
tag

De van.

(#22277) jeni válasza szecska24 (#22276) üzenetére


jeni
félisten

ezzel nem mondtál semmit,ma voltam ott és semmilyen akció nem volt Samsung cserélhetős obis fotógépek közt.

(#22278) Thuglife


Thuglife
senior tag

Az E-PL3 sokkal gyengébb az E-PL5nél? Mert most 79900ért kapható.

(#22279) Lassú Víz válasza Thuglife (#22278) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szenzor, fogás, gombok, tárcsák. Ha meg tudod venni a PL5-öst, ne gondolkozz a 3-asban.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22280) MrChris válasza Thuglife (#22278) üzenetére


MrChris
nagyúr

a legelső pen p1 óta használt szenzor van a pl3-ban, az 5-ös szériával történt igazi képminőség fejlesztés. Ma már nem venném a régit.

(#22281) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
DSLR után lehet vennék egy MILC gépet.
Nagyont tetszett az Olympus E-M10, fogásra, működésre. A fogásból még engednék ( meg az EVF nélkül is tudnék élni) de hasonló m4/3-os kellene és a mi a lényeg, beépített vaku, nem akarok annak a felszerelésével bajlódni, a feleségemről meg nem is beszélve...

sza.sa

(#22282) .: JuSzT :. válasza sza.sa (#22281) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mi a baj az EM10 el? Tökéletes, bestbuy.

(#22283) rbalint88 válasza sza.sa (#22281) üzenetére


rbalint88
addikt

madgie hirdet egyet, vedd meg hamargyorsan, amíg megvan még.

(#22284) sza.sa válasza .: JuSzT :. (#22282) üzenetére


sza.sa
tag

A bajom vele az ára még :) Kicsit olcsóbban gondolkoztam...

sza.sa

(#22285) .: JuSzT :. válasza sza.sa (#22284) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ott van ni, pótakkuval 155, az elég baráti.

Mégis mennyiben gondolkozol? Mert nem mindegy. Van már 20 ért is Milc váz.

(#22286) TayRol válasza sza.sa (#22284) üzenetére


TayRol
veterán

Foss@ össze magát a forint, ezek a cuccok nem mostanában lesznek olcsóbbak.

(#22287) madgie válasza sza.sa (#22284) üzenetére


madgie
titán

Sokat nem szeretnék belőle engedni, 150-ért viheted, ha kell, olcsóbban nem adom.

(#22288) sza.sa válasza .: JuSzT :. (#22285) üzenetére


sza.sa
tag

Teljesen korrekt a 150-155 köröli ár, most olcsóbban gondolkoztam, sima kitobival... kisebb PEN, de belső vakuval... ha létezik ilyen.

madgie: még van 1-2 objektív ami nem kelt, el ha még akkor is meglesz a gép, lehet megkereslek.

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#22289) .: JuSzT :. válasza sza.sa (#22288) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Csomó ilyen van. Olympus PL1-2,P3
Pana GF1-2 .GX1
Pana G1-2-3-5-6

Mellesleg amit adnak hozzá és fel kell tenni, azt elég egyszer feltenni :)

[ Szerkesztve ]

(#22290) sza.sa válasza .: JuSzT :. (#22289) üzenetére


sza.sa
tag

Ezek a kis felrakható gyári vakuk mennyire strapabíróak? gondolok itt hogy beakad, odaütődik használat közben esetleg?

sza.sa

(#22291) .: JuSzT :. válasza sza.sa (#22290) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem tudom. Viszonylag ritkán teszteltem a vaku ezen tulajdonságát falhoz csapkodással.

[ Szerkesztve ]

(#22292) Stauffenberg válasza madgie (#22287) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És mi jön a helyére? :D Vagy most mégis elég mindenre a Fuji? :D

(#22293) madgie válasza Stauffenberg (#22292) üzenetére


madgie
titán

Mindenre nem elég, de úgy érzem, luxus mindkét rendszert megtartani.

Magyarul szokás szerint viszket a seggem és ugrálok ide-oda :))

(#22294) Lassú Víz válasza sza.sa (#22290) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A beakadás ténylegesen előfordul pl. amikor elpakolod a táskába. A VF-2-nél ezt nagyon utáltam, simán letolta a táska széle. Igaz annak nem volt rögzítője csak az AP csatlakozó meg a sín súrlódása. Lényeg, hogy nem hagynám alapból fenn ezt a vakut, csak szükség esetén csatlakoztatnám. Viszont ha kell a vaku inkább egy dönthető fejűt érdemes beszerezni.

Ahogy Rabi Miklós írta egy posztjában evvel az Olympusnak sikerült egyesítenie a beépített és a külső vaku hátrányait. Pont olyan kicsi a fénye mint egy beépített vakué, de van egy külön részegység aminek kell külön hely és lehet nyűglődni a felszereléssel, meg a takaró elemek őrzésével.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22295) sza.sa válasza Lassú Víz (#22294) üzenetére


sza.sa
tag

Pont ilyen esetekre gondoltam, nem falhoz csapkodáshoz :)
Lehet inkább várok még, amíg az E-M10 összejön...

sza.sa

(#22296) Stauffenberg válasza sza.sa (#22295) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most amit PEN-ből kapni lehet az a PM2 és a PL5, most már mindkettő olcsó, de azért az E-M10 mégis csak egészen más szint, ha már eleve szóba jöhet, akkor mindenképpen azt venném. Szóval ha jön majd a PL5 utódja, annak nagyon nagyot kell dobbantania, hogy 200k körül labdába tudjon rúgni.

Én is teszek +1 pontot az E-M10 mellé.

Illetve itt jegyezném meg, hogy imádom a Fujifilm X-A1 felpattanó vakuját. Nem is volt még szükségem rá, hogy vásároljak rendszervakut, mert pont elég arra a fénye, hogy beltérben egy átlagos nappalit mennyezetről bevilágítva bedurrantsak, mert nem csak felpattintós, de hátra is lehet hajtani (persze kézzel tartani kell).

[ Szerkesztve ]

(#22297) .: JuSzT :. válasza Stauffenberg (#22296) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pana GF1/2 ben volt egy kis pöcök, ami a fél állásban megtartotta felfelé nézve.

Bezzeg a GX1 ből kivették, miért? :W

[ Szerkesztve ]

(#22298) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Nikon 1 J1 10-30 mm-es gépem van. Ezt szeretném lecserélni. Sajnos nagyon drágák az objektívek ehhez a szériához, használtan pedig nagyon kevés van. Ebayről rendelhető lenne egy Nikon 1 j3 10-100-as obival, kb 120.000 Ft-ért újan. Ahogy nézegettem a piacot, egyre tanácstalanabb vagyok. Nagyon elment felettem az idő, számtalan új típust dobtak piacra az elmúlt 2 évben. Segítséget szeretnék kérni, hogy a fent említett vétel mennyire jó, illetve ár/érték arányban milyen típust ajánlanátok? Nem feltétlen kell Nikonban gondolkodni, szeretnék hozzá több objektívet venni, és utazáshoz használom. Szeretek videózni is. Amit hiányolok a mostaniból, hogy nem lehet vele hátteret mosni. Ehhez milyen obit ajánlanátok, még emberi áron?
E-PL5-höz, vagy NX300-hoz?
Ilyen képet tudtam a J1-el, 10-30-as obival:
1.
2.
3.
4.

Nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22299) .: JuSzT :. válasza Obnoxious (#22298) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Háttérnosáshoz fényerő kell és nagyobb szenzor. Ezzel elég rosszul állsz a nikon rendszereddel.
Az NX széria jó, de azzal is az lesz a hiba, hogy nincs hozzá eladó használt obi, újonnan sem olcsó, viszont jók az obik, de később eladni nehéz lesz.

A mintaboltban jó vétel a PL5 két objektívvel és állvánnyal.

(#22300) Stauffenberg válasza Obnoxious (#22298) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Nikon 1 rendszer valóban nem a mélységélesség mániásoknak készült, ha tovább akarsz lépni, akkor két irányt érdemes fontolóra venni:

a.) Ha MILC kell, akkor Micro4/3, ehhez van a legnagyobb objektív kínálat és a használt piaca is ennek a legnagyobb. Az említett E-PL5 teljesen jó választás, csak a kitobjektívektől ne nagyon várj szűk mélységélességet (háttér mosást), szükséged lesz majd fényerős fixekre.

b.) Nyergelj át DSLR-re, ami jóval nagyobb lesz méretben és tömegben, de objektív árakban egyik MILC rendszer sem tudja velük felvenni a versenyt (na jó, azért mondjuk nem véletlenül drágábbak a MILC üvegek, rendszerint jobbak is, mint a fapados DSLR objektívek).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.