Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Bogyó bá' válasza Roxx (#23449) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Annyira régi, annyira butus (a legelső "megfizethető" DSLR volt kb. 12 évvel ezelőtt. 6,3 Mpixeles mindössze.)
Tavaly nem sokkal többért adtam el a "félprofi", fémvázas 30D-met, kétszer ennyi expóval, de hibátlan állapotban. Mindenképpen valami újabbat keress szerintem.

Hirtelen ezt találtam, de más márkában is érdemes szétnézni.

Tessék, ez olcsóbb (kitobival együtt ugyanannyi),. és jobb mint a 300D, amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23452) Roxx


Roxx
tag

Hát köszi!Amúgy+5000 ért adna hozzá egy Canon 35-80(1:4-5.6) objektivet.Kezdő gépnek se lenne megfelelő szerintetek gondolom egy bridge gépnél azért jobb képeket készít nem?

(#23453) silmatauki válasza Roxx (#23452) üzenetére


silmatauki
őstag

Ne foglalkozz ezzel a géppel – hidd el, ennyiért nem éri meg. Vagy alkudd le obistul mondjuk egy huszasra, postával...

(#23454) Bogyó bá' válasza Roxx (#23452) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az egy ősrégi, filmes kitobi (öregebb jóval, mint maga a váz), APS-C szenzoron meglehetősen hasznavehetetlen átfogással. Szerintem ne vedd meg, csak megutálnád a DSLR-ezést. Kidobott pénznek tűnik, nem sokkal többért jobbat kapsz, ha szorgosan keresgélsz...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23455) A Zéé válasza Roxx (#23452) üzenetére


A Zéé
addikt

ha meg akarod utálni a dslr-t, meg a fotózást, akkor vedd meg. Szerintem nincs jobb képminősége, mint egy ennyibe kerülő, de 1-2 éves kompaktnak.

Just a simple Lineman...

(#23456) schawo válasza Roxx (#23452) üzenetére


schawo
titán

Kalap szart nem ér. Eszedbe se jusson.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23457) MrChris válasza Roxx (#23447) üzenetére


MrChris
nagyúr

messzire kerüld! Új korában is elég vacak volt, van azért határ ami alatt csak kidobott pénz DSLR-t venni.

(#23458) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Tudnátok ajánlani videózásra is alkalmas MILC-et? Megvettem az itt korábban javasolt E-PL5-t, viszont akárhogy is keresem a különbséget a régi Nikon 1 J1-esemhez képest, nem találom. Szóval nekem nem jött be túlságosan, videója pedig szerintem konkrétan gyatra. Lehet, hogy én vagyok a béna és azért, de megköszönném ha valaki linkelne egy ilyen géppel készült nyaralós-utazós-bármilyen vidit, ahol nem éppen tesztelik és valamilyen virágot vesznek különböző fényeknél, hanem normál user használja valamilyen esemény megörökítésére. Köszi! :R

(#23459) jjeahh válasza Obnoxious (#23458) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha videó akkor panasonic gh2, g6, gh3, gh4, ha kompakt is jöhet lx7, olympus inkább fotóban erős, a fuji meg az oly színeket nehéz überelni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23460) Obnoxious válasza jjeahh (#23459) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

köszi! végignéztem pár videót a gépekkel, nem rosszak. egy széleskörűen hazsnálható (kezdésnek) obival milyen árban vannak ezek mostanában? kompaktot nem szeretnék.

(#23461) jjeahh válasza Obnoxious (#23460) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ami nagy átfogású, és stabi is van benne, az a panasonic 14-140, de amúgy egy sima kitobit is elég széles körben lehet használni, szal... :DDD attól függ, milyen témákra kattogsz...én nem Mo-n lakom, ezért sajnos fogalmam sincs ott milyen árban mennek ezek a masinák...árgépen valszeg utánnanézhetsz...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23462) JasL


JasL
senior tag

Nikon D5100-ra milyen obit érdemes venni, ha nem a gyári 18-55-öt akarom használni a későbbiekben? Nem igazán tudom, milyen tartományú obival milyen célokat szoktak kitűzni az emberek. Mondjuk egy 105 mire elég kb távolságilag? Láttam olyan gyártót is, azt hiszem SIGMA, aki nagyon extrém, x-300-as lencséket csinál.

A másik kérdésem, hogy érdemes-e utángyártott obikat venni (pl az említett SIGMA), vagy a gyári tud olyat, amit más nem?

Van valami külön obis topik vagy megint rossz helyre firkálok? :U

[ Szerkesztve ]

(#23463) lakkusjj válasza JasL (#23462) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

(#23464) JasL válasza lakkusjj (#23463) üzenetére


JasL
senior tag

:R

(#23465) JasL


JasL
senior tag

Másik kérdés:

Most fogom elkezdeni a DSLR utat. Azt már most érzem, hogy rengeteg tanulnivaló van. Mennyire meredek a tanulási görbe? Kb mennyit érdemes foglalkozni vele, hogy vállalható képeket tudjak készíteni?

Tudtok olyan linkeket adni, amiken ha elolvasom a tartalmat, nagyon gyorsan korrekt, használható tudásra teszek szert? Valami leírás vagy ilyesmi. A gépem típusa Nikon D5100 lesz holnaptól, ha valaki tud erre specializált leírásokat, naplót mutatni, azt megköszönöm, de általános érvényű gépekre szólót is szívesen olvasgatnék!

Azért kédezem ezt, mert a lehető legegyenesebben, leggyorsabban szerenték beletanulni ebbe a dologba, úgy látom így is rengeteg idő lesz, ha nem muszáj, akkor levágnám a kényszerkanyarokat.

Köszönöm!

(#23466) MrChris válasza Obnoxious (#23460) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze, hogy javasolták, de abban elég biztos vagyok hogy videóról senki se írt jót. Sőt általában rákérdezünk a felhasználási területre és a videó résznél mindig az van hogy oly vacak, pana jó, tehát kizárt, hogy valaki minőségi, gyakori videózásra pl5-t javasolt volna.
Ahogy fentebb kolléga írta + GX7. Kiegészítésként ha nem kell full manual video akkor G5, GM1, meg lehet, hogy a GF-ek között is van jó. De a G3 is még mindig jó és olcsó választás.
Egy viszont tuti, fotó színekben elmaradnak az Oly pl5-től, még alapos utómunkával se lehet pont azt kihozni. Meg még ami jelentős különbség a szenzorstabi hiánya.
Az áraknak meg guglizzál, ne mi! :K

(#23467) Bogyó bá' válasza JasL (#23465) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pedig ezek nem "kényszerkanyarok", hanem a tanulás fázisai. Legjobban - szerintem - úgy tudsz haladni, ha egy adott témáról egyszerre készítesz pártíz képet, áttöltöd PC-re, és gondosan elemzed őket, mikor még emlékszel, hogy melyiknél mit miért csináltál. Csak úgy általánosságok (persze lehet rajta vitatkozni):
- Ha nem sportfotózol, akkor lehetőleg Av állásban használd a gépet, így a legkönnyebb.
- Fókuszpontból csakis a középsőt, és élességállítás után "újrakomponálással" alakítsd ki a képet.
- Az ISO a lehető legalacsonyabb értéken legyen, persze ha nem áll fenn a bemozdulás veszélye (magyarul elég a fény).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23468) JasL válasza Bogyó bá' (#23467) üzenetére


JasL
senior tag

Sajnos felét nem értem annak, amit írsz :( Hol tudok alapfogalmakról olvasni?

- Fókuszpontból csakis a középsőt, és élességállítás után "újrakomponálással" alakítsd ki a képet.

Újrakomponálás? :F

Az ISO a lehető legalacsonyabb értéken legyen, persze ha nem áll fenn a bemozdulás veszélye (magyarul elég a fény).

ISO, sötétség :F .

Nem szeretnék senkit fárasztani, ha tudtok ajánlani oldalakat vagy hogy kb mennyit olvassak vissza, nem kérdezek feleslegesen ám!

(#23469) jjeahh válasza JasL (#23465) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miért akarnád levágni a "kényszerkanyarokat"? ha hobbistaként fotózol, akkor fejlődni szvsz igen szórakoztató...én kb 2 éve fotózok, és még haladónak sem nevezném magamat. valaki amúgy többször linkelt valami box-os felhős könyvgyűjteményt, sztem kérdezz rá itt is :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23470) A Zéé válasza JasL (#23468) üzenetére


A Zéé
addikt

olvasnivaló1
olvasnivaló2
induló topic
+könyvesboltban keress valami fotózás alapjaival foglalkozó könyvet. Van többféle, pörgess beléjük, aztán ami szimpi vedd meg. Ez az első szint, ezzel kezdj.

Just a simple Lineman...

(#23471) Bogyó bá' válasza JasL (#23468) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezek szerint eddig mással sem igen fotóztál. Szánj rá egíy kis pénzt, és vegyél valami átfogó könyvet a digitális fotózásról. Például ezt itt: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23472) JasL válasza jjeahh (#23469) üzenetére


JasL
senior tag

Sajnos olyan sok mindent szeretnék még megtanulni a világról, amire nem nagyon van időm :( A fotózás mellett szoftvereket is fejlesztek, elektrotechnikát és autótechnológiát is szeretnék tanulni, mellette dolgozom... egyszerűen nem fér bele az időmbe sajnos. Persze tudom, hogy 2 hét alatt nem leszek profi fotós, de nem is ez a cél, hanem hogy azon ritka pillanatokban, amikor eljutok valahova pl fotózni, ne készüljenek sötét/homályos/stb fotók, mert ritkán van lehetőségem az ismétlésre.

Köszönöm a forrásokat, pont valami ilyesmik kellenek (azt hiszem).

[ Szerkesztve ]

(#23473) jjeahh válasza JasL (#23472) üzenetére


jjeahh
nagyúr

huh én egyszerre csak egy, max két hobbit tudok teljes beleéléssel, jól űzni, ha ennyi mindent csinálok szétszórt vagyok, szal nem semmi :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23474) JasL válasza jjeahh (#23473) üzenetére


JasL
senior tag

Hát igen, sajnos elég rövidnek érzékelem a napokat, 24h az gyakorlatilag egy villanás az időskálámon :(

(#23475) schawo válasza JasL (#23472) üzenetére


schawo
titán

Ha szoftverfejlesztésdel foglalkozol, akkor a matematika nem áll távol tőled. Hamar meg fogod érteni az iso, záridő, rekesz, fény, zaj, szenzorméret, mélységélesség, gyújtótávolság, látószög fogalmakat, és ezek összefüggését, tehát a technikai alapokat. Amire több időt kell majd szánnod, az a kompozíció, színek, fények, minták, stb, tehát a művészeti alapok.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23476) JasL válasza schawo (#23475) üzenetére


JasL
senior tag

Így van, pótoltam is az elmúlt pár órában a fizikai alapokat, elég könnyű volt. A kompozíciók elkészítését majd gyakorolni kell, az tény, meg olvasni trükköket :) Az egyik kedvencem a hardveres rotozoom... persze most már sw-ben csinálja mindenki szinte, de azért ötletnek kitűnő, tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#23477) JasL


JasL
senior tag

Még jó múltkor (10 éve?) egy ismerősömnél láttam olyan gépet, ami este (talán nappal is?) mielőtt elsütöttem, piros vonalakat (vagy pöttöyket? rég volt..) villogtatott a céltárgyon. Az mi volt? Gondolom valamit mért a gép elsütés előtt... manapság is csinálják még ezt? Esetleg most már olyan fénnyel, amit már nem látok?

(#23478) MrChris válasza JasL (#23477) üzenetére


MrChris
nagyúr

segédfénynek is hívják. Az AF-nek kevés a fény ezért maga a gép világítja meg egy pici lámpával(sárga/narancs/vörös/fehér), kis távolságon belül még hatásos is. Mintázattal is szokták támogatni. Van olyan gép ami a vakut villogtatja mint egy stroboszkóp.

(#23479) JasL válasza MrChris (#23478) üzenetére


JasL
senior tag

Értem. Tutira egyről beszélünk ugye? Ilyen lézershow féle hatás? És: :R

(#23480) schawo válasza JasL (#23479) üzenetére


schawo
titán

Tutira egyről beszélünk ugye? Igen, autofókusz segédfény. Mai vázakban is van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23481) JasL válasza schawo (#23480) üzenetére


JasL
senior tag

Köszönöm! Nem gondoltam, hogy ilyen kevés fény elég neki.

[ Szerkesztve ]

(#23482) MrChris válasza JasL (#23479) üzenetére


MrChris
nagyúr

Remélem :)
Olyanról még nem tok ami a látható fényen kívülivel dolgozna. (Elvileg ott még pontatlan is lehetne, de a technikai okát nem ismerem. Infra fotózásnál hallottam ilyet, hogy az infra fénynek már kicsivel odébb esik u.azon lencserendszeren a fókuszpontja, de lehet nemigaz.)

Nagyon régen (30éve) volt olyan polaroid gép ami ultrahangot bocsátott ki és a visszavertet mérte, mint egy szonár. Láttam ilyet, gyors és sötétben is működik!

(#23483) mumk1 válasza MrChris (#23482) üzenetére


mumk1
addikt

Jól hallodtad. :)
Átalakított infra vázakon korrigálni kell a fókuszt is. :K

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#23484) Obnoxious válasza jjeahh (#23459) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

GH2 és a G6 között mi a különbség? Ha jól látom előbbit már nem gyártják.

(#23485) MrChris válasza Obnoxious (#23484) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azon kívül a Gh2 multiaspis, G6 hiába u.a. a szenzor, nem engedi a plusz területet használni. G6-ban kicsit reszeltek a szenzoron, amiből én a kisebb jobb zajt vettem észre. G6 tud fhd/50p-t, wifi, nfc, focuspeeking, jobb minőségű kijelzők, gyorsabb fókusz, timelaps, nincs hack :(
GH2 fém váz, erősebb felépítés több kezelőszerv, a hack miatt 100-150mbit videó (lényegesen befolyásolja), reszelt algoritmus, iso 12800-on is engedi a videót, kártyaformázással változtatható hogy 30 vagy 25p. G6-nál ezt nem lehet... Mi érdekel? Komolyabb videóra gh2.

(#23486) Obnoxious válasza MrChris (#23485) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Sajnos nem vagyok profi, nem értek hozzá nagyon mélyen. Viszont a mostanival bármennyire is profi lennék nem tudnék értelmes minőségű videót készíteni. PM-ben tudnék dobni 8-10 videót amit Goproval, Nikon 1 J1-el, vagy az E-PL5-el csináltam nyaralásokon. A leggyengébb a legújabb E-PL5.
Ami alapján tudnék dönteni (az áron kívül persze), az egy amatőr által készített és összevágott videó, a GH2-höz találtam is: https://www.youtube.com/watch?v=eKDury5h70k
Ennek a minősége tökéletes lenne nekem. Azt jól láttam, hogy már nincs új GH2?

(#23487) MrChris válasza Obnoxious (#23486) üzenetére


MrChris
nagyúr

gh2 videókkal dunát lehet rekeszteni :) Annál csak az a kérdés hogy a színvilág és a többi tulajdonság megfelel-e. Mert a videó minősége a fhd kategóriában az egyik legjobb.
Már jó ideje nincs új, kijött a gh3 és már a 4 is. Amúgy meg újonnan a végén irreális maradt az ára. De most van a zindexen egy 90ért!

(#23488) Obnoxious válasza MrChris (#23487) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

ha a focuspeeking az, amire gondolok, hogy jelöli valamilyen módon a fokuszban lévő objektumot, akkor ez elég jó feature. ilyen nincs a gh2-n?

(#23489) MrChris válasza Obnoxious (#23488) üzenetére


MrChris
nagyúr

ilyen bizony nincs és aszem a gh3-on sincs. Van egygombos belenagyítás akár 1:1 méretben. Jó dolog de G6-on se 100%os, ki kell gyakorolni meg ha nem tartalmaz elég kontrasztot akkor nem látszik.

(#23490) APC ADAM


APC ADAM
tag

Üdv mindenkinek ;) !
Már rég óta tervezem 1 DSLR gép vásárlást, de eddig sajnos nem jutottam el oda hogy vegyek is 1et... :/
Hobbi fotós vagyok de szeretnék picit feljebb lépni és tükrös géppel fotózgatni :)
Szeretek épületeket fotózni természetképeket is szívesen csinálgatok, Macro képeket is szeret(ek)nék csinálni az új géppel de nem igazán tudom mi is lene ezekre a célokra a leg megfelelöbb választás.
100 ezreket nem tudok erre költeni jelenleg, szóval valami használt gép lenne első körben amit venni szeretnék.
Ha valaki pár sorban leírná szerinte mi is az amit én keresek és esetleg mondana pár konkrét tipust azt megköszönném :)
Canon vagy Nikon gépet szeretnék akit ismerek és szép éles minőségi képeket készít nem a telójával :D
Azoknál ezt a 2 márkát látom álltalában de ha van mást értelmes alternatíva szivesen meghallgatom azt is.
Köszönöm előre is mindenkinek aki elolvasta, és érez magában késztetést hogy segítsen nékem a választásban :R

(#23491) MrChris válasza APC ADAM (#23490) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor neked nagylátóra (épület ) és makróra (mütyűrök) lenne szükséged. Persze normál se árt. Makróra jól használhatóak az adapterezett régi manuál obik közgyűrűvel, mint olcsó megoldás. Ott úgy sincs nagy fontossága az AF-nek. Nagylátóra sajna mélyebben kell belenyúlni a bukszába. A kitobik wide-ban szűk tud lenni. Abból valami sigma 2.8-as wide zoomot keresnék.
Vázakból a canon 550/600d használtan olcsón jó megoldás. Nikont nem ismerem, de gondolom meg van ezeknek a párja, de ha újat, akkor nikon d5200.

(#23492) silmatauki válasza MrChris (#23491) üzenetére


silmatauki
őstag

"A kitobik wide-ban szűk tud lenni. Abból valami sigma 2.8-as wide zoomot keresnék.
Vázakból a canon 550/600d használtan olcsón jó megoldás"

Vagy, ha már úgyis Canon vázat vesz, a Canon 10-18. Annál jobb ár/érték-arányú UWA zoom nincs – a Canon rendszer talán legnagyobb húzóobija.

(#23493) MrChris válasza silmatauki (#23492) üzenetére


MrChris
nagyúr

tényleg elb..tam :D
de valszeg egyik se fér bele a "ne legyen több 100e" kategóriába.

(#23494) APC ADAM válasza MrChris (#23493) üzenetére


APC ADAM
tag

Örülök hogy "eggyik se fér bele" :C
Akkor mi értelme volt írnod hogy ezt kellene meg azt kellene ha nem az az árkategória, mint amire gondoltam :W
Ha segíteni nem szeretnél vagy nem tudsz nekem a választásban, nem kötelezettséged szerintem minden ebbe a topicba érkező kérdésre írnod valamit gyorsan. ;)

(#23495) uffneked válasza APC ADAM (#23490) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ha lemondasz a canon/nikon vonalról, én ajánlanék egy k20d + sigma 17-70 2.8-4.5 kombót.

Előbbi szerintem felveszi a versenyt a canon/nikon belépőivel, használtan 50k körül megkapod. Hátránya, hogy a videózásról le kell mondanod, amennyiben mindenképpen videóznál is vele, úgy ez a váz ugrik.
Utóbbi pedig 17-es végén egész jó épületekhez, 70-es végén 1:2.3 makrót tud bármilyen plusz tartozék nélkül, és mellesleg általános "utazó" zoomnak is megfelel, kitobi helyett. Ja, és ez is kijön 50k-ból, tehát a kettő együtt 100k-ban megáll.
Ha szerencséd van, még marad is egy tizesed, amiből nagyjából kijön egy manuális közgyűrűsor, meg egy pentax m50 1.7.
Ezek mind használtpiaci árak, az obi átlagosan, a váz minimálisan, a manuál obi+közgyűrű pedig egyáltalán nem avul, így ha esetleg nem jönne be a dolog, akkor is a pénzednél vagy.

(#23496) APC ADAM válasza uffneked (#23495) üzenetére


APC ADAM
tag

Videózni nem szeretnék vele tehát ez annyira nem lenne fontos.
Csak az a baj hogy soha nem használtam és nem is tudok kb semmit a Pentax gépekről de utána olvasok hátha tudja azt amit én szeretnék jelenleg. :R :R :R

(#23497) schawo válasza APC ADAM (#23496) üzenetére


schawo
titán

Minden fényképezőgép ugyanúgy működik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23498) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok!Erről a 2 gépről szeretnék véleményt kérni szerintetek melyik érné meg jobban?Köszi
http://olx.hu/hirdetes/canon-eos-350d-digitalis-tukorreflexes-fenykepezogep-ID2yr7d.html#2d45b1d1e8
http://olx.hu/hirdetes/sony-a200-dslr-fenykepezogep-objektivek-ID2Csy5.html#389b672fac

(#23499) uffneked válasza APC ADAM (#23496) üzenetére


uffneked
aktív tag

K20D review
Sigma 17-70 review
Pentax M 50 1.7 review
A közgyűrűhöz nem linkelek, gyakorlatilag nincs jelentősége, hogy melyiket használod, ha manuálisat veszel.
Ahogy felettem írták, mindegyik ugyanúgy működik. Inkább azt figyeld, mit tud, milyen a fogása, merre vannak a gombok, ilyesmi.
Ja, és itt is érvényes a használtautó-szabály. Ennyiért állapotot veszünk. Nézz fel apróra, és kb 50 körül válogass vázakat, nézd meg, fogd meg, próbáld ki. Amelyik megtetszik, és jó állapotban van, arra csapj le. Amilyen rendszert elsőre építenél, az a Canon/Nikon vonalon sem kerül sokkal többe. Aztán ha belejöttél, még mindig válthatsz rendszert, mert az ilyen eszközök alig avulnak.

(#23500) ccs2929 válasza Roxx (#23498) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Szvsz. a két gép közül a Sonyval jobban járhatsz, ahhoz van 2 obid kapásból. A vázak között nem sok érdemi különbség van, max a kijelző mérete és a magyar nyelv megléte a Sony javára billentheti a mérleget. A Sonyhoz is ugyanúgy megtalálhatók már "olcsón" a használt kiegészítők, vakuk, obik, stb. a későbbi bővítésre gondolva. A minolta AF-es (A-Mount) üvegek teljes értékűen használhatók a Sony vázakon.
Javaslom, ha használt gépet veszel, akkor személyesen nézd meg alaposan, nehogy úgy járj, mint sokan itt a fórumokon, hogy megveszed a gépet, aztán otthon jössz rá, hogy nem működik a stabi, mert le lett ejtve a gép, stb .

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.