Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) MrChris válasza hemaka (#23040) üzenetére


MrChris
nagyúr

értem. csak hát ez a modell kb tavasszal jelent meg/kezdték árusítani, még elég új... Persze az infók szerint 'perceken' belül elkelt. Amit meg én vennék annak az árát meg nem felezik :D

(#23052) Andrew31 válasza schawo (#23050) üzenetére


Andrew31
senior tag

Köszönöm, meglesem azt is! :R

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#23053) Nippon válasza erzol (#23044) üzenetére


Nippon
őstag

Köszi a tippet, utánanézek. Mondjuk 50% kedvezmény az A6000-ből meseszerű lenne, de hátha... :))

(#23054) ANDROID???


ANDROID???
addikt

http://www.tripont.hu/termek/cikk-209789#ismerteto

Ehhez mit szóltok? ;-)

(#23055) JohnyBlue válasza ANDROID??? (#23054) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Fekete fényképezőgép pici piros betéttel a markolatnál. Dönthető a kijelzője és van egy csomó AF pöttye. Illetve egy príma szenzort dobtak bele a ferde szemű mérnökök. Jahh és mocsok drága :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#23056) Colonel993 válasza JohnyBlue (#23055) üzenetére


Colonel993
senior tag

Amit nyújt... ahhoz képest nem is olyan drága...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#23057) Stauffenberg válasza ANDROID??? (#23054) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem írom le kétszer: [link]

(#23058) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok!

Milyen Nikon DSLR gépet ajánlatok használtan 140-160e Ft értékben?
SD kártya olvasóra szükségem van
Beépített fókusz motorra
Vaku tudja a főnök módot
F bajonett, DX

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#23059) BigBlackDog válasza pittbaba (#23058) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én D7000-es vázakat nézegetnék (esetleg olcsóbban D90-et, ha számítana az ár, bár érzékelő terén a D7000 szerintem jelentősen előrébb van). Ennyi pénzért én régebbi vázat már nem nagyon szívesen vennék.

[ Szerkesztve ]

(#23060) pittbaba válasza BigBlackDog (#23059) üzenetére


pittbaba
aktív tag

7100, és D300S-re vagyok szűrve eddig. Inkább a D300 15expo-ig használtan eddig inkább a hozzáállás, elvileg az egy legendásra sikerült darab, de mondjatok nyugodtan mást :)

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#23061) BigBlackDog válasza pittbaba (#23060) üzenetére


BigBlackDog
veterán

D7100-nek a használtpiaci ára ennyire lement volna? D300S-et nem ismerem annyira, de mondjuk másoktól is hallottam már kellemes tapasztalatokat ezzel a vázzal kapcsolatban.

(#23062) A Zéé válasza pittbaba (#23060) üzenetére


A Zéé
addikt

D7100 biztos nem lesz ennyiért, az inkább 200k körül reális. Én is D7000-et keresnék ennyiért.
A D300s egy tank, jobb AF-el, jobb sorozattal, a D7000 viszont újabb, jobb szenzorral szerelt váz. De ezt neked kell eldönteni mi a fontosabb :)

Just a simple Lineman...

(#23063) pittbaba válasza A Zéé (#23062) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Sajnos nagyon nehezen tudok dönteni, de úgy vagyok vele egyelőre, hogy az AF fontosabb, legyenek azok a képek tűélesek. 200 körül vannak 7100 vázak, de FF miatt pár hónap és beszakadnak az árak, már látom, hogy mennek le a 300s árai is, azt mondták nem kapok 160 alatt, már 120-130 körül mennek 15e expóval, 160-ért már garis, <10 000 expoval.
(a gariban nem vok biztos mert régi darabok de mintha láttam vna ilyet)

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#23064) BigBlackDog válasza pittbaba (#23063) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem (csak) az AF miatt lesznek a képek élesek. Az csak addig kell, amíg a fókuszálás megtörténik. Utána már leginkább az üvegen múlik a dolog. Persze, ha az élességállítás sebessége, AF lefedettség a fontos, akkor nem szóltam. Milyen obival lenne használva egyébként?
"...de FF miatt pár hónap és beszakadnak az árak..." > Ezt mire érted pontosan (úgy érzem, hogy valamiről lemaradtam :B )?

[ Szerkesztve ]

(#23065) lakkusjj válasza pittbaba (#23063) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Sima D300-ak mennek 120-130-ért, D300s-ből van garis példány, mert még lehet kapni újonnan a mai napig, viszont 160 alatt nem nagyon láttam még.

(#23066) pittbaba válasza BigBlackDog (#23064) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Nikon 35mm f1.8, Nikon 80-200 f2.8 DED (emiatt veszem a vázat főleg, mert itt már van focus motor).
Ezek jó üvegek nagyon, elkövettem azt a hibát, hogy vettem a d5100-ra új obikat a kit helyett, és azonnal kinyílt a világ, fejlesztésbe kellett kezdenem ahogy elkezdtem foglalkozni az üggyel komolyabban :)
Max várok még egy kicsit, most majdnem lett 120-ért egy 15000 expos d300 (nem s), de sajnos benéztem, hogy ez csak CF kártya, így vissza kellett utasítsam az ajánlatot. :O

Fullframe el fog terjedni és leesnek majd a cropos gépek árai kissé szerintem, nagyon bejött most az új technológia, a komolyabb fotós ismerősök folyamatosan árulják ki a motyókat, csak végre vehessék a Fullframe vázakat :)

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#23067) torzo válasza pittbaba (#23066) üzenetére


torzo
Ármester

Én épp most adtam el az enyémet és leléptem d7100-ra. Nagyon drága és nehéz játék a FF, amikor a megfelelő optikákat is meg kell venni. Ahogy a szenzorok egyre jobbak, úgy lesz szerintem egyre kevesebb észérv a FF mellett. A többi szolgáltatásban az apsc pedig ugyanott van.
A profi milc-ekről ne is beszéljünk!

(#23068) pittbaba válasza torzo (#23067) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Filmes fiúk ők, inkább, mint fotósok a csapatnak ezen részei egyébként. És tök jogos, igazad lehet. De ilyenkor szokott minimál áresés lenni egy darabig mindenképpen, mert kiárulják most a DX gépeket sokan akkor is. Mivel nem bírnak magukkal sietnek és egymás alá vernek 3-5-10 e Ft-al és már pont helyben is vagyunk. Sokat aprózok minden témában (bár főleg hangszer) így szokott menni.
A 35mm-es is így került a kezeim közé ár alatt garisan)

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#23069) torzo válasza pittbaba (#23068) üzenetére


torzo
Ármester

Úgy tudom, a 35/1.8 vagy a d7100-on vagy d300-on érzi jól magát, d7k-n sokan szenvedtek az AF pontatlanságával. (nem saját tapasztalat!!)
Igen, a tapasztalt fotós nem rohan újdonságot venni, inkább begyűjti a jó kis obikat.

(#23070) pittbaba válasza torzo (#23069) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Sajnos d5100 is rosszul kapja el vagy nem kapja el, ráadásul nagyon rossz a focus segédfény a vázon, általában nem is működik, viszont nem frissítek firmware-t, mert akkor meg az utángyártott akksival nem fog menni a dolog.. nem vennék vázat ha nem hiányozna a focusmotor, meg a normális vaku (ez utóbbi csak néha).

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#23071) A Zéé válasza pittbaba (#23068) üzenetére


A Zéé
addikt

mondjuk én az FX gépek miatt nem igazán várnék DX áresésre mostanság. Pláne nem 30-40k-t, mint amit te szeretnél.
D600 nyomott áron van nagyon régóta (de még mindig magasabban, mint a D7100-ak), szerintem elég nehéz eladni, D610 még nem ezen az árszinten játszik egy darabig, D700 eszetlenül tartja az árát, D800 meg talán sose lesz olyan pozícióban, hogy érdemben befolyásolhatja a top DX-ek piacát :)

Just a simple Lineman...

(#23072) BigBlackDog válasza pittbaba (#23070) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam a D5100 a legfrissebb firmware-el tökéletesen működik az után gyártott akkumulátorral is. 35G f1.8-al szintén semmi gond nincsen. AF segédfényt nem használok (ledes elemlámpa célszerűbb számomra), nagy sötétben már úgysem ér semmit.

(#23073) pittbaba válasza BigBlackDog (#23072) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Csak fórumon olvasgattam, hogy van akinél elszáll új FW után van akinél nem.. még a 220-ban is ezt mondták, hogy embere (váza) válogatja.
Hát ez az, hogy ha megy sem ér semmit :))) Pedig pont arra találták ki, hogy ha nagy a sötétség is tudjon fókuszt találni a gép. Mostanság pont az éjszakában fotózgatunk, ezért úgy keresek, hogy tudjuk használni este is. Eddig full d300s mellett voltam, de most hogy nézem a teszt képeket, 200-as ISO-n 100%-on olyan zajos a kép, mint d5100-on 400 felett. Lehet ez, vagy csak rossz ez a tesztképes oldal?

[link]

Ez valós? Vagy valaki ügyesen tesztfotó címszó alatt Ligtroommal felhúzta tökig a Sharpeninget? (sosem értettem miért nyúlnak bele a sample fotókba az emberek... )

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#23074) BigBlackDog válasza pittbaba (#23073) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem biztos, hogy csak utólagos módosítás miatt van. Tesztképeket mondjuk Flick-ről pont emiatt nem érdemes nézegetni szerintem, én többek között itt szoktam.

(#23075) pittbaba válasza BigBlackDog (#23074) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Nem tudtam ezeken a tesztelős oldalakon futószalagon készülő tesztképeknek hihetek e, éppen van e kedve a cikkírónak foglalkozni vele, vagy lő kettőt gyorsan két másik cikk írása között valamelyik téren. Átlag userek képeinek jobban hittem, de ezek után fölösleges... :)
Kár hogy nincs weblap még ahol ugyanazokat a témákat ugyanolyan viszonyok között mindig lefotózzák különböző beállításokkal s húzhatod a csúszkát a képen ha beírod a két váztípust mondjuk. Nagyon vicces lenne.. :)

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#23076) BigBlackDog válasza pittbaba (#23075) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én csak objektív összehasonlítást ismertem eddig, ami hasonlóan működik. De aki keres, az talál (biztos van még hasonló). :) Azért összehasonlítva a D300s-t és a D7000-et ISO3200-on, azért számomra nem annyira egyértelmű, hogy melyik jobb zaj terén.

[ Szerkesztve ]

(#23077) pittbaba válasza BigBlackDog (#23076) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Áhhhh :C :R
Tök jól tudok keresni, hogy ezt miért nem találtam meg.... köszönöm

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#23078) MC Pite


MC Pite
veterán

Nézegetve a hirdetéseket durván lentebb vannak az X gépek/obik árai mint a közvélemény szerint ahol tart... A1/M1/E1-ek olyan árban repkednek hogy csak nézek, de az alapzoomok, 35ösök is egyre lentebb másznak - már-már olcsóbbak, mint amennyit abszolútban érnek... X100x árak is megindultak itthon (érdekes, ebayen elég jól tartják magukat még, talán majd a T kicsit felkavarja az állóvizet).

Milcek ára amúgy is relatív gyorsan esett idáig is, de monstmár minden CSC rendszerre érvényes
Érdekes hogy egy G3/X-E1/NEX5 (akár kitek) áráért milyen canikont mérnek... Kicsit fentebbi kategóriában még több érdekesség van. De szekondhend vásárlóknak ez csak jó :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23079) madgie válasza MC Pite (#23078) üzenetére


madgie
titán

Az X-A1-re nincs kereslet, azért árazzák le. A 35-ös mindig ennyi volt, én is 130-ért vettem.

Az X100 meg 125-nél nem ér már többet, objektív ide vagy oda. Két frissítés is volt már rá. Tegnapelőtt a Limitet Black X100 nagylátóelőtéttel 185 körül ment el (Új, EU-s szállítással). És az Limited Edition, nem a sima.

[ Szerkesztve ]

(#23080) jjeahh válasza madgie (#23079) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az x-e1 ennyiért sztem nem rossz

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23081) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#23078) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

FFUUU, ne is mondd :W

nekem kéne egy szűrő, vagy vmi hogy facebookos fotós csoportokat ne is lássak....

noob lvl 999: nx300-at akarja lecserélni dslr-re, és 1100d-t ajánlottak neki többen is :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23082) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#23081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miért, sok átlagjúzert ismerek én is, akiknek "fotósnak kinézni" fontosabb mint rendesen fotózni ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23083) madgie válasza jjeahh (#23080) üzenetére


madgie
titán

Ezüst, nekem nem pálya. Feketét vettem most, de az majdnem 100k volt.

De amúgy ja, jó ár.

[ Szerkesztve ]

(#23084) madgie válasza madgie (#23079) üzenetére


madgie
titán

Nem új, hanem UK, csak ez a b*zi telefon javította át.

Amúgy X-E1-et is csak a hozzám hasonló borult kisebbség vesz, a Fuji userek nagyja már minimum az X-E2-re gyúr, főleg a fázis AF miatt.

[ Szerkesztve ]

(#23085) Freddy76 válasza madgie (#23079) üzenetére


Freddy76
addikt

Soha nem értettem ezt a "drágább/olcsóbb, mint amennyit ér" dolgot a használtpiacon. Mindent a kereslet és a kínálat áraz be, ezért ha a 35/1.4 átlalában 130-ért cserél gazdát, akkor az annyit is ér. Nyílván nem lehet levonni következtetést egy-egy önálló hirdetésből, de ha valaminek van többé-kevésbé beállt árszintje a használtpiacon, akkor az annyit is ér...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23086) MC Pite válasza madgie (#23083) üzenetére


MC Pite
veterán

Irányjelzőn 150be az E1 kit? OK, az azért kicsit átlag alatti ár, de lassan beér az mft topik küszöb szintje alá :D. X100ak ára is érdekes... Csúcskompaktokhoz vagy az obihoz képest olcsó, a hasonló vázakhoz képest drága (bár olyan egyedi hogy aki ilyenre vágyik másból nem tud ilyet összelegózni).
Mindenesetre az egy évvel korábbi árakhoz képest már kánaán van :K

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23087) madgie válasza MC Pite (#23086) üzenetére


madgie
titán

Ezüst X-E1-ből fél tucatnyi van eladó, látod a fekete váz 99-ért hipp-hopp elment.

(#23088) torzo válasza madgie (#23087) üzenetére


torzo
Ármester

Nekem ezüst volt, Pite váza. Szerettem, de az ezüst vázfelsőrész a kereső mellett engem napsütésben mindig zavart. Nem kicsit. Szóval tényleg számít, hogy fekete. Az X-T1 hála istennek jó kormos, ezüstben nem kéne, az biztos.

(#23089) Mirman


Mirman
őstag

Üdv , jártam már itt párszor , akkor még DSLR-re érdeklődtem mint első gép , de most utánaolvastam a MILC-eknek és megragadott a gondolat hogy lehet hogy jobban megérné. Főként a portérfotózás érdekelne , erre szeretném venni a gépet legfőképpen. Nem lesz sem sportfotózás sem videózás sem semmi egyéb , maximum természetfotózás , család stb. Mit ajánlanátok erre a célra ? Keretet direkt nem írtam , nem szeretném a legolcsóbbat venni , de feleslegesen drágát sem , ezenfelül pedig addig spórolok amíg kell. Köszönöm előre is . :)

(#23090) Bogyó bá' válasza Mirman (#23089) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha véletlenül Sony-t veszel (én sem írok típust, majd a pénztárcád eldönti), akkor a 16-50 kitobi mellé szerezd be a képstabis 50F1,8-at, azzal szépen lehet portrézgatni (közelről). Egy pár hete még 65k volt, most drágább lett, hála az "erős" forintunknak.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23091) Tin_Shield válasza Mirman (#23089) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha a pénz nem számít :)
Fuji X + kitobi + 56 f1.2
Olympus/Panasonic + kitobi + Panaleica 42,5 f1.2, esetleg Voigtlander f0.95
Samu NX + kitobi + 85 f1.4

Halandó ember pénztárcája:
Olympus PEN/OMD + kitobi + 45 f1.8
Sony NEX/alpha + kitobi + 50 f1.8
Panasonic G(x) + kitobi + Oly 45 f1.8

Szűkös pénztárca esetén:
Bármelyik MILC + kitobi + adapterezett 50 mm körüli manuális fix

A "két nagy" MILC-e erősen kompromisszumos, alkalmi áron megérheti, listaáron kevés észérv szól mellettük...

Nem ajánlott/vicc kategória:
PentaxQ

Hogy megéri-e, az kérdéses, új gép esetén, pusztán csak az anyagiakat nézve nem feltétlenül, más szempontokat is figyelembe már inkább.

(#23092) silmatauki válasza Tin_Shield (#23091) üzenetére


silmatauki
őstag

"Sony NEX/alpha + kitobi + 50 f1.8"

Azért a nem full frame NEX-ekkel/ E-mountos Alphákkal vigyáznék – valszeg nem lesz már hozzájuk új, natív obi, a jelenegiek meg elég rossz ár-érték arányúak, ha zoom kell. NEX-ből SZVSZ cropost már nem szabad venni, inkább egy kicsit gyűjteni kell egy FF-ra, ott ki lehet használni a jövőbeli (csak) FE obikat, és a nagyobb méretük / súlyuk nem csak felesleges és kihasználatlan kolonc (=holt tömeg) lesz...

(#23093) schawo válasza silmatauki (#23092) üzenetére


schawo
titán

Nem kicsit sommásra sikeredett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23094) Tin_Shield válasza silmatauki (#23092) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem hiszem hogy a Sony egyhamar kiszállna az APS-C-ből, minden fasságuk ellenére ők a piacvezetők az egész MILC szegmensben. Az objektívektől én sem vagyok hasraesve, de a két kitobi olcsó és használható, és az ötvenesük ár/érték aránya is rendben van, a kérdezőnek pedig kábé ennyi elég. Persze ha több pénzt akar/tud költeni a jobb minőségért cserébe, esetleg kiforrottabb rendszert szeretne ahol nagyobb a kínálat akkor vannak alternatívák.

[ Szerkesztve ]

(#23095) MC Pite válasza Tin_Shield (#23091) üzenetére


MC Pite
veterán

Halandó pénztárcás kategóriába simán befér A Fuji X + kitobi + 60mm 2.4
E2+kitobi+60m 2.4 egész korrekt. Ha a hatvanast használva nem baj hogy lassú, akkor E1 kit is jó, és köze nincs ennek a kitobijának (18-55mmF2.8-4 OIS) az oly/pana/sony kitobijaihoz (inkább pro alapzoomjukhoz mérhető), és 300ból megvan az egész (használtan).
Ha az olcsóbb penek/EVF nélküli cuccok is játszanak, akkor X-M1/X-A1 kitobi+60-as (sebességben az E1-nek felelnek meg, viszont az alap kit majd százassal olcsóbb - vagy az árba hurcolósnak még egy 27mm2.8 befér, családi képekre sztem patent)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23096) schawo válasza MC Pite (#23095) üzenetére


schawo
titán

Azért az a Fuji 60 nem kicsit van elszállva árban és méretben, ha konkrétan portréra akarnánk csak használni. Az 55mm F4 sem az az igazi portré gyútáv/fényerő és a kit sem épp olcsó. A 27/2.8-nak pedig abszolút semmi keresnivalója a portérobik között. Azért lássuk be, hogy a Fuji még messze van attól, hogy minden létező problémára instant megoldást nyújtson. Meg lehet próbálni megerőszakolni a dolgokat, de abból sok jó nem sül ki.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23097) Tin_Shield válasza MC Pite (#23095) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én a Pana 14-42II-től dobtam egy hátast. Olyan szinten röhögi körbe az amúgy nem gyenge Nikon 16-85-öt - ezt a zúmot használtam utoljára -, hogy csak lesek. Persze felépítésre és fényerőre nem Fuji kitobi, csak egy 30e-ft-os műanyag vacak.
Biztosan jó a Fuji 60-as makró, de a listaárából kompletten (kábé) kihozható egy Olympus kit és egy 45-ös, vagy egy Sony kit az 50-essel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#23098) MC Pite válasza schawo (#23096) üzenetére


MC Pite
veterán

Az XF60 64.1mm diameter x 63.6mm long és 218gramm. A sony 62×62mm és 202gramm.
Nem tudom ugyanarra gondolunk-e nem kicsit elszállt méret alatt (bőven kisebb mint egy tükrös 18-55ös kitobija). A (palacsinta és a) 35ös után a legkisebb obim, a 14-es is nehezebb, ducibb nála.

A hatvanasok 110-130k körül mennek általában használtan, ez több mint a műanyag sony vagy a kis mft üveg. Nem tudom erőszakolás-e a hatvanas portréra, ha igen, én kérek elnézést. Árban sok? OMD-s kitek összárába gondoltam beférünk, de ebben is tévedtem.

55 F4 passzolom hogy milyen üveg, nem tudom mire való.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23099) Tin_Shield válasza MC Pite (#23098) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony 50-es fémborítású és stabilizált, persze nem annyira minőségi felépítésű mint a Fuji 60-as, cserébe viszont a felébe sem kerül. Az Oly 45-ös műanyag, cserébe sokkal kisebb és könnyebb, és ugye ez is csak felébe kerül a Fujinak. A Fuji 60-as nem ezeknek a viszonylag kedvező árú üvegeknek a konkurenciája, hanem egy magasabb kategóriájú makróbjektív. A használt cuccokat árát is kár belekeverni, de persze ha így gondolkozunk a Sony is megvehető használtan, és az Oly is.

Az E-M10 kitobival és a 45-össel kihozható 250-260 körül, vadiújan, számlával 3 év garival. A Fuji 60 önmagában 180e körül van, szóval szerintem ne erőlködjünk tovább ebben az irányban. Jó a Fuji, nagyon jó, de más (ár)kategória.

[ Szerkesztve ]

(#23100) MC Pite válasza schawo (#23096) üzenetére


MC Pite
veterán

A palacsinta a kicsi vázhoz ment, mert családra (kérdező kommentjét elolvasva) sem a fényerőtlen kitobit sem a kis vázzal lassú 60ast nem túl jó, viszont duplakitben véve olcsóért van fényerős gyors palacsinta ami ilyen célokra (nem portréra, de oda is írtam) pont jó (pl beltéren az ekv 90mm 1:2 nagyítással használhatatalan, meg az f/4~5,6 sem az igazi). Az instantos szöveg nagyon jó, sokadjára olvasom, nagyon hasznos; portré+családra sem nyújt akkor az adott gyártó megoldást, kérdező kiokítva.
szerk, jah, 55/4 a kitobi vége, fixre gondoltam. Ofkorsz az portréra karcsú, plusz bokeh terén mégiscsak zoom...

Tin_Shield: Elné, nem tudtam hogy van fém a sonyban :R . Tudom hogy nem ezekkel indul egy ligában, de a kérdező nem írt árat(első gépként nem feltétlen szoktuk ajánlani hogy mindenből tárazzon be újat), nagyjábóli ársávba ugyan beférne, de itthoni kisker áron inkább hanyagolandó (itthon 30-120%kal többe kerülnek az xf obik újonnan mint más országokban).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.