Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) Colonel993 válasza Stauffenberg (#22699) üzenetére


Colonel993
senior tag

Állandóan ezen lovagolsz :)
Azért végig gondolandó, hogy nem véletlenül tartanak meg egy adott típust, mint alapnak... és csak az adott kor igényeihez finomítják/újítják, hogy azt is kiszolgálja.

Nem hiszem, hogy kezdő/belépőszinten volna bármi olyan üveg ami nem kérne minimum 2 blendével szűkebbet az igazi élességért...
Bár tény, hogy MILC front nem is oszlik meg olyan szinten, mint a DSLR üvegeké.
Lévén már MINDENKI gyárt "multiplatform" üvegeket CANIKON, Sony, Pentax vonalra.

És tekintve, hogy míg veszel egy Tamron 70-300 Di LD Macro-t (<- én meg ezen lovagolok mindig :) ) és van egy igen korrekt képű teleobjektíved, és egy igen csak jól használható Macro üveged is, ami 16megapixeltől már kroppolva a képet 1:1 -es leképezést is kisajtolhatsz vele, nem olyan rossz ajánlat.
Mindezt használtan 15-20e HUF-ért (de újonnan is 40e HUF magyar boltból csillió garival)

Ha most ilyen üveget akarnék MILF-re, erősen csúnya árak röpködnének, avagy egyáltalán nem lenne.

Tükörnéküliek obiparkja meg még erősen rétegfüggő, mert tény, hogy jók de drágák is.
Most megint jöhetünk a feladapterezhető manuál üvegekkel, de ez DSLR-en is megvan, sőőőt ott választhatsz akár olcsóbb nem fényerős, kicsit rekeszelős igényes... de modern, autofókuszos, autoblendés, kiscicakiskutya objektívet.

Persze itt is vannak átfedések/változók... de a lényeg, hogy ne bántsuk már a DSLR vonal objektívjeit.
Nem sok olyan üveget tudunk felsorolni ami tényleg "hülyeségből" van már csak palettán, tekintve a kínálat mennyiségét és minőségét. :R

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22702) Bogyó bá' válasza Colonel993 (#22701) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 65.900,- forintért most vett Sony SEL 50F1,8-OSS nagyon szépen rajzol már 2,8-ra blendézve is. Imádom!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22703) Colonel993 válasza Bogyó bá' (#22702) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ha Sony akkor csak jó lehet (totál Sony márkafüggő vagyok, de letértek a tükrös vonalról :O )
Mondtam, hogy vannak változók, de ez még mindig inkább kivétel mint kategória.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22704) jjeahh válasza Colonel993 (#22701) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és a m4/3-aps-c szenzorok közötti méretkülönbség-től eljutottunk egy makrózoom-ig, majd végül természetesen milc vs dslr vita lesz belőle :)) áhh...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22705) Colonel993 válasza jjeahh (#22704) üzenetére


Colonel993
senior tag

Már nem divat a Canon vs Nikon Hájp/Hater vita :DDD

Tartsd a Trendet; DSLR szar üvegekkel de legalább NAGY, Trendi 4/3 MILC-ek, de semmire se jó.

(jujj mit indítok ezzel... :U )

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22706) Stauffenberg válasza Colonel993 (#22701) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ki bántotta a DSLR objektíveket? Mert én nem, az biztos. Leírtam egy tényt, hogy a nagy DSLR gyártók objektívei nem mai gyerekek, elég csak megnézni a Nikon vagy Canon objektív kínálatát, az átlag életkor 10 év fölé jön ki, nagyon sok közülük viszont már igencsak koros. Például a Canon EF 35mm f/2 már 24 éves, vagy mindenki nagy kedvenc és sokat említett Canon EF 50mm f/1.8 II objektíve ugyancsak 24 éves. Ezeket mind rekeszelni kell (utóbbit igen sok blendével), hogy éles képet adjon. Ez van, két és fél évtizede még csak erre futotta a hobbi felhasználóknak szánt üvegek körében.

A Canon EF 35mm f/2 most 150 ezer körül vihető el, míg a Fujifilm XF 35mm f/1.4 csak alig drágább nála, de minőségben agyba-főbe megveri, sőt a jóval drágább Zeiss vagy Leica üvegekkel van pariban.

De ne menjünk messzire, itt van a Canon EF-M 22mm f/2, ami direkt az EOS-M rendszerhez készült, tehát friss objektív, alig két éves. Nyitott rekeszen is mesés képe van, emiatt az objektív miatt nagyon irigylem ezt a rendszert, mert ár/érték arányban kiváló. Ennyit számít, hogy nem közel 30 éves konstrukció, hanem vadonat új fejlesztés.

Nem hiszem, hogy bántottam én a DSLR objektíveket, csak leírtam azt, hogy a népszerű rendszerek, népszerű darabjai öregek már. Nikon esetében is lehetne példákat felhozni, hogy melyik objektív hány éves vagy a relatíve fiatalok (értsd: 8-10 év körüliek) melyik régi matuzsálem felújított, kicsit jobban csiszolt leszármazottai.

Semmi bántás nincs ebben, ezek csak tények, amiket akkor sem tudsz letagadni, ha így vagy úgy vagy amúgy próbálod kiforgatni az egészet. Ezek az objektívek öregek, a MILC rendszerek objektívei meg fiatalok. Ma már tartunk ott, hogy relatíve olcsón is előállíthatók olyan üvegek, amik full nyitott rekesz mellett is élesek, alig hajlamosak a CA-ra és hasonlók. Hogy ennek megkérik az árát? Hát meg. 24 évvel ezelőtt sem ennyibe kerültek ezek a Canon obik amiket felsoroltam.

Én nem lovagolok semmilyen témán, te vagy az aki olyan harciasan próbálja lehúzni a vérbe a MILC rendszereket minden ilyen komment után.

[ Szerkesztve ]

(#22707) Colonel993 válasza Stauffenberg (#22706) üzenetére


Colonel993
senior tag

Totál félreértés van, mondanivaló se ment át... : /

Pedig én épp kezdem megszeretni az újabb, kiforrott MILC-eket.
Élvonalon a Fuji Retro vonalakat idéző gépeivel.

Semmi lehúzás, de tény, hogy ami bevált azon nem véletlenül NEM változtatnak és sejtem, hogy nem csak magamutogatásból lenne minden sport rendezvény fotós zónája tömve DSLR-errel és kályhacső méretű obikkal ha mindezt lehetne kisebb géppel, meg "új tervezésű" üvegekkel.

Itt még mindig igényekről van szó, és neked belefér a MILC ... nekem meg pár nap után beletörne a bicskám.

Nevesebb gyártókról van szó, tehát tudják mit csinálnak... de nemfeltétlen a frissen megjelent újdonság a leges legjobb...
Van még ideje bizonyítani, de azért látható, hogy nevesebb karakterek a fotós világban is hozzá mernek nyúlni, avagy váltani rá DSLR után.

Mindegyiknek megvan a maga helye jelenleg, emiatt is nem sarkítható a dolog, hogy Nikon vagy Canon/DSLR vagy MILC.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22708) jjeahh válasza Colonel993 (#22707) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"nem véletlenül NEM változtatnak"
mert nekük nem érdekük...ha ezeket is veszik-viszik, minek...milc-ekre viszont muszáj volt újat fejleszteni a más bajonett, kontraszt af, kisebb méret, más bázistáv miatt pl.
"Nevesebb gyártókról van szó, tehát tudják mit csinálnak..."
marketinggépezet...tudatosan vásárló ember nem vesz meg egy gépet csak azért mert nikon, és egy másikot nem ítél el csak azért mert pl. samsung
többivel kb. egyetértek :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22709) Stauffenberg válasza Colonel993 (#22707) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom mi a bevált recept egy olyan objektíven amit két blendével kell visszarekeszelni, hogy megjöjjön az éle és még egy újabbal, hogy az egész képkörön éles legyen, főleg annak tükrében, hogy az újabb objektívek ezt már nyitott vagy közel teljesen nyitott rekesszel is képesek produkálni. Ennek semmi köze a MILC vs. DSLR témához, ezt már te keverted bele. Az csak egy megállapítás volt, hogy a MILC-ek előnye, hogy tele vannak friss, új fejlesztésű objektívekkel, de ez ugyan úgy igaz lenne bármelyik DSLR rendszerre is ha a gyártója adna ki tényleg új darabokat és nem a matuzsálemeket foltozgatná.

Az ideológiai vitát te hoztad a beszélgetésbe. Én ugyan úgy használok DSLR-t és MILC-et is, nem vagyok elfogult egyik irányba sem, így ne akard azt megmagyarázni, hogy megint a tükrösöket bántom.

"sejtem, hogy nem csak magamutogatásból lenne minden sport rendezvény fotós zónája tömve DSLR-errel"

Ez az a terület ahol egy sportfotós célokra épített DSLR még mindig előnyben van (pl: D4s, EOS 1D X), de ezt az előnyt is egyre jobban kezdi behozni a MILC kategória. Ajánlott olvasmány:

Mirrorless Sports Photography: Capturing the Tour de France with the Sony a6000

(#22710) Colonel993 válasza jjeahh (#22708) üzenetére


Colonel993
senior tag

Részeben bólogatnom kell... de a másik részben nem így értettem

De alapvetően kár boncolgatni a dolgot, polgárpukkasztásnak jó egyedül.
Nagyon sokrétű a mai fotózás a Digitális mivoltja miatt.

Anno pötit jobban általánosíthatóak voltak a dolgok, persze akkor nem is volt minden készen a markodban... mindent átkellet gondolni... avagy gondolkodni kellett... (ahhoz meg valami ész is kell)

Most inkább 2 havi összespórolt nyári melóból összedob a srác egy gépre pénzt amit hasráütésszerűen választott, aztán majd később megmagyarázza, hogy miért jó ez neki, aztán pár hónap és adok-veszekben köt ki... :))

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22711) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Canon 1200 D-ről mi a véleményetek? Uokatestvérem szeretne dslr-t venni, én a Nikon D3300-at ajánlottam neki. A Canon 1200D most az egyik műszaki láncnál 18-55-ös iilletve 70-300-as Tamron obival 160 000 Ft. Számomra, mint laikusnak ez elég jó árnak tűnik.

(#22712) A Zéé válasza ssgt1981 (#22711) üzenetére


A Zéé
addikt

attól függ melyik obik azok, de sanszos, hogy a stabi nélküli lesz a teleobi legalább is. Én azt nem igazán venném.
De amúgy ha már itt tartunk a kettő közül lehet, hogy egyik vázat sem igazán, sokkal inkább egy D3200-at egy 18-105 VR obival.

Just a simple Lineman...

(#22713) ssgt1981 válasza A Zéé (#22712) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a választ. Azért ajánlottam a 3300-at, mert nekem is az van és amire én használom arra tökéletes.
Erről lenne szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22714) A Zéé válasza ssgt1981 (#22713) üzenetére


A Zéé
addikt

Canon obi a tele is, nem Tamron, de a lényegen nem változtat. Ezeket a DC III obikat inkább kerüljétek.

Just a simple Lineman...

(#22715) ssgt1981 válasza A Zéé (#22714) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi. Akkor megpróbálom rábeszélni egy Nikon 3200-ra vagy 3300-ra.

(#22716) jeni válasza ssgt1981 (#22715) üzenetére


jeni
félisten

pontosabban Nikon D3200 és ahhoz tilos megvenni azt a 70-30mm obit

(#22717) ssgt1981 válasza jeni (#22716) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Miért jobb a 3200 a 3300-nál?

(#22718) jeni válasza ssgt1981 (#22717) üzenetére


jeni
félisten

valaki le is tesztelte és nem lettek jobbak a képek,magyarán még a megépítési minőségben sem jobb annyival,de ha csak 10000 Ft a difi akkor tutira a D3300 venném

test test1 pixinfó

Elődje a D3200 még mindig kategóriája egyik ásza, és fényét az új D3300 sem homályosítja el. Aki már beszerezte a D3200-at, vagy most gondolkodik rajta, nem fog csalódni az elődben sem. Az újabb típus inkább azoknak ajánlott, akik egy olcsóbb AA-szűrő nélküli DSLR-re vágytak, vagy most terveznek egy ilyen belépő szintű gépet venni, és úgy érzik kifizetődő lehet erre a néhány újdonságra költeni.

(#22719) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A következő kiteket néztük:
Nikon D3200 18-55; 55-300 kb 195 000 Ft
Nikon D3300 18-55; 55-200 kb 210 000 Ft

Szerinted melyik éri meg normál használatra? Nekem egy D3300 18-55; 55-300 kit van, de én ezt kint vettem az USA-ban, újonnan kb 140 000 Ft-ért a múlt héten.

(#22720) jeni válasza ssgt1981 (#22719) üzenetére


jeni
félisten

ha nem kell az itthoni 3 éves garancia akkor vedd meg még 1x ugyanazt az amcsiknál :R

(#22721) ssgt1981 válasza jeni (#22720) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Nem az a hobbim, hogy hetente röpködök az usa és Európa között :DD

[ Szerkesztve ]

(#22722) Byk01 válasza ssgt1981 (#22719) üzenetére


Byk01
senior tag

Én Inkább 18-105 VR-rel venném a D3200-at, és ha nagyon hiányzik a tele, használtan vennék 40 ezerért egy 55-200 VR-t, vagy 60 ezerért egy 55-300 Vr-t (vagy méginkább 75-ért egy Tamron 70-300 VC-t)

A 18-55 nagyon könnyen tud rövid lenni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#22723) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Nyaraláshoz keresek gépet, első gondolat egy sima kompakt volt, de azért fontos lenne, hogy a képminőség jó legyen illetve maga a fókuszálás viszonylag gyors, és hát ha kompakt akkor nem 30-40 ezerbe kerülnek a jobbak, hanem inkább 50-60, és így jutottam oda, hogy esetleg egy használt MILC? A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy teljesen automata üzemmódba használva, "csak kiveszem a tatyóbol és fényképezgetek vele" használathoz ajánljátok e? Kinéztem két típust, Samsung NX2000 20-50-es obival és egy Sony Nex 3nl, 16-50-es obival. A kettő közül melyiket ajánlanátok, illetve ajánljátok e egyáltalán efféle használathoz! Nem nekem lenne a gép, hanem édesanyámnak!
Előre is köszönöm!

Üdv.

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#22724) jeni


jeni
félisten

Üdv

A Nikon S1 szériában is gyors az AF,csak kisebb kijelzővel.

A Samsung és a Sony azok nagy kijelzősek, APS-C méretű szenzorral. Ezek viszonylag egyforma méretű kijelzővel,de a Sony az kihajthatós.

Talán még az Olympus E-PL3 is érdekes lehet számodra.

Panasonic GX sorozatból is lehetnek jók számodra.

Adapterrel akár bővíteni tudod saját és más gyártó objektívével.

Ezek mind MILC kategóriásak.

az aprón is találsz ezekről eladókat.

[ Szerkesztve ]

(#22725) jjeahh válasza delibab (#22723) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus e-pm2-őt nemrég reklámozták az mft topikban 69k-ért ha jól emlékszek, amiből valszeg lehetne faragni klubtagságival. kompaktból újan oly xz-10, xz-2, fuji x10...használtan meg bármilyen m4/3 panasonic (gyors af), de talán még mindig a g3 a legjobb vásár.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22726) Lassú Víz válasza delibab (#22723) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha anyuka nem érdeklődik a fotózás iránt akkor a MILC-et nem használná szívesen. Tudom a feleségemről. Tegyem auto módba a gépet, gombbal lehessen zoomolni, és legyen kicsi. Ne feledd az a legjobb fényképező gép, ami nálad van. Lehet értelmetlennek tűnik egy kompaktért többet fizetni mint egy MILC-ért, de fontosabb, hogy aki használja elégedett legyen a végeredménnyel, meg esetleg, hogy beférjen a gép a ridikülbe :) .

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22727) schawo válasza Lassú Víz (#22726) üzenetére


schawo
titán

58 éves anyám kezébe adtam az E-PL1-et a fix 20/1.7-tel (hogy a zoom tekergetésével ne kelljen bajlódni, és a túl hosszú záridők miatt se kelljen aggódni), és 0 forrózási előképzettséggel (még sosem volt fényképezőgép a kezében) végigfotózta New Yorkot iAuto módban. A képek nagyon jól lettek, sőt annyira belejött, hogy készült jópár művészkedős kép is.

Egy kompakttal semmire se jutott volna: a zoom idegessé tette volna, és egyszerűen beakasztotta volna egy ésszerűtlen pozícióba, az éjszakai képek használhatatlanok lettek volna a bemozdulás miatt. Ehelyett a 20/1.7-re jellemző elképesztően éles és részletgazdag képek készültek, az Olympus színei lemásznak a képről, és a gépméret miatt sem kellett aggódni.

A csoportból (nőikar) többen vittek kites dslrt és kompaktot is, de az ő képei lettek messze a legjobbak. A feleségek nem szerették az apu dslr-jét, alig készültek képek, a kompaktokkal meg kompaktos képek lettek. Se színek, se részletek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22728) delibab válasza jeni (#22724) üzenetére


delibab
senior tag

Köszi a választ, azért ezt a kettőt írtam mert a hardveraprón találtam normàl árban, de megnézem a többit is!
Köszönöm a segítséget!

jjeahh : köszönöm a segítséget, megnézem amiket írtál csak pl a xz-2 elég drága, annyit nem szánna rá...

Lassù Víz : ebben igazad van, ezért is vacilálok... lehet, hogy csak azért eröltetném a MILC-et mert talán jobb választásnak érzem, de teljesen igazad is lehet, hogy nem szertné...

Köszönöm a segítségeteket! :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#22729) schawo válasza schawo (#22727) üzenetére


schawo
titán

forrózási = fotózási
Haha Éljen a telefonos automata javítás. Most aztán sikerült olyan értelmes szóra javítani az egyébként teljesen értelmetlen szót, hogy ihaj.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22730) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

E-PL5-höz milyen objektívet ajánlotok, ami nagyon hasonlít a Samsung NX300 30mm 2.0f fix obira?
Köszi!

(#22731) .: JuSzT :. válasza Obnoxious (#22730) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pana 20 1,7 70e
Oly 25 1,8 110e
Pana 25 1,4 125e

(#22732) Obnoxious válasza .: JuSzT :. (#22731) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

köszi ez gyors volt.

(#22733) schawo válasza .: JuSzT :. (#22731) üzenetére


schawo
titán

Tedd hozzá, hogy ezek jellemző használtpiaci árak :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22734) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Milyen alap/belépő szintű MILC gépet javasoltok? Illetve milyen objektíveket érdemes nézegetni, ha főleg természetfotózáshoz és kirándulások alkalmával városfotózáshoz használnám?

Régóta érdekel a téma, és most talán lesz lehetőségem egy belépő szintű gépet megvenni. Jelenleg még csak olvasgatok...

(#22735) jjeahh válasza sssirius (#22734) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus e-pm2 vagy e-pl5 kit, esetleg később egy túrazoom vagy panasonic 20mm igénytől függően...ha belefér a keretbe esetleg olympus e-m10, ha kell a kereső, vagy panasonic gm1, ha a méret fontos. ha használt is játszik panasonic g3 vagy g5.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22736) Lassú Víz válasza jjeahh (#22735) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az általad javasoltak mellé városhoz Pana 12-32 obi, természethez még egy Oly 60-as makró. Ha a természetfotó alatt megközelíthetetlen állatok fotózása a cél, akkor más rendszer, kályhacsővel, sok pénzért.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22737) .: JuSzT :. válasza Lassú Víz (#22736) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én is mindig azt mondom a csajomnak amikor fényképezem, hogy a természetfotózás menő :) Aztán lövök rá telével.

(#22738) pandur99 válasza sssirius (#22734) üzenetére


pandur99
aktív tag

Fuji X-A1, X-M1 16-50-es obival, később ha kell 50-230-as tele. Képminősége mindent ver ebben a kategóriában.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#22739) sssirius válasza pandur99 (#22738) üzenetére


sssirius
tag

Összehasonlítva a Fuji X-A1-et és az Olympus E-PL5-öt úgy látom, hogy a beépített vakun kívül a szenzorban térnek el, illetve a Fuji-hoz kevesebb obi elérhető.

A két rendszer közti különbségről tudtok mondani valamit? (hogy egy hozzá nem értő is értse a különbséget)

(#22740) madgie válasza sssirius (#22739) üzenetére


madgie
titán

Menj el, fogdosd meg valahol mindkettőt, az a legegyszerűbb.

(#22741) pandur99 válasza sssirius (#22739) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ami obi viszont elérhető, az mond pöpec. Amúgy meg ha obigyűjtő akarsz lenni, válassz Canont vagy Nikont, azokhoz töméntelent vehetsz :)
Amatőr szinten néhánnyal is el lehet lenni, uram bocsá' eggyel is. Azon kívül tehetsz rájuk régi M42-est vagy minden egyebet, amit találsz, mindenhez van adapter, ha játszódni akarsz.
Nem nagyon tudom összehasonlítani a 2 rendszert, Fujim van, E-PL1 volt a kezemben, de nem győzött meg, az E-PL5-öt megfogdostam, de az sem. A Fuji 16mm-ről induló kitobija városban, nyaraláskor nagyon jól jön, itt 2 mm nagyon sokat számít, tele végén már nem annyira. Én hurcoltam hozzá egy darabig az 50-230-as telét, de sosem csavartam fel, így el is adtam. Bőven elég kezdetnek mindenkinek a 16-50-es, aztán később kiforrja magát, hogy mi kellene még (vagy semmi).

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#22742) jjeahh válasza sssirius (#22739) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+x-a1 - jelenleg talán a legjobb aps-c szenzor magas iso-n
+oly - elvileg jobb építési minőség, gyorsabb autó fókusz, több obi átlagjúzereknek is elérhető árkategóriában, asszem nagyobb ttl vakuválaszték
jpeg motorban mindkettő nagyon jó, sokan a fuji színeket jobban szeretik, nekem meg az oly-é tetszik, de ízlés kérdése, egyik sem rossz. fuji raw-ban nem tudom hogy áll, de de az oly raw-jaival sincs annyi utómunka, mint mondjuk egy panasonic, nikon vagy canon raw-al általában.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22743) madgie válasza jjeahh (#22742) üzenetére


madgie
titán

Fuji RAW nagyon príma Adobe programokkal, mivel benne vannak a színmódok ergo ugyanúgy előszedheted az Astia/Velvia színeket.

(#22744) sssirius válasza jjeahh (#22742) üzenetére


sssirius
tag

Az olympus kit-ben levő obik mennyire nevezhetők jónak? Szimpatizálok a Fuji-val egy kicsit, de tény, hogy ehez 2 obit adnak, persze lehet hogy egy elég nekem bőven.
Mindenképp elmegyek megnézni őket a MM-ba, de előtte azért tájékozódom :) bocs a sok kérdezősködésért

[ Szerkesztve ]

(#22745) pandur99 válasza sssirius (#22744) üzenetére


pandur99
aktív tag

Tény, hogy a legjobb vétel jelenleg az E-PL5 dupla kitben 149e-ért pl. az Edigitalban.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#22746) .: JuSzT :. válasza pandur99 (#22745) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Inkább a mintaboltban, 155 ért, Manfrotto állvánnyal, 2 helyett 3 év garival

(#22747) jjeahh válasza sssirius (#22744) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem próbáltam őket, de sztem kitobi szinten képminőségre tesztek alapján jónak tűnnek...szerintem is tapizd meg őket, és ha engedik mindenképpen kapcsold be, lőj pár képet velük az af miatt, sőt, én vinnék saját memóriakártyát is, ha van :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22748) Nippon válasza sssirius (#22744) üzenetére


Nippon
őstag

Szeptemberben jön a Sony A5100, ha nincs szükséged az EVF-re, akkor érdemes lehet megvárni. Az Oly EPL5 nekem annyira nem tetszett, nincs beépített vakuja és két éves konstrukció. A Fuji-ra nem lehet rosszat mondani, nálam az X-T1 lenne a befutó vagy az X-E2 de ezek nyilván más kategóriába esnek. :))

(#22749) madgie válasza Nippon (#22748) üzenetére


madgie
titán

"A Fuji-ra nem lehet rosszat mondani"

Nincs AF pont választási lehetőség, ha bekapcsolod az arcfelismerést, az auto ISO záridő csak 1/125-ig paraméterezhető (más Fuji vázban 1/500), nincs benne sRGB/adobe RGB választási lehetőség, nem érintésérzékeny a kijelzője...

Szép képeket köp ki magából az X-A1, főleg jó objektívekkel, szeretem is, de az az igazság, hogy buta, mint a főd.

(#22750) jjeahh válasza Nippon (#22748) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az a5100-ra is igaz lesz ami a jelenlegi nex-ekre: mindeképpen szét kell nézni az e-bajonettes obiparkban, hogy megvannak-e azok az obik elérhető árban amikre szüksége van az embernek, mert elég kicsi és gyenge a választék.
e-pl5: nincs beépített vaku, de azt komolyan mire használnád? ha már x-t1-el szemezel gondolom nem vagy annyira amatőr, hogy beépített vakuval villantsd képen a témád :D az meg, hogy két éves konstrukció szted azon kívül, hogy padlón van az ára miben látszik meg? sztem absz nem az számít mi-mennyire új fejlesztés, jó példa erre pl. a nikon d90, ami 6-7 éves modell, és ha dslr-ben gondolkoznék ma is jobban elfogadnám, mint mondjuk egy friss 70d-t :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.