Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) Mercutio_ válasza rbalint88 (#23300) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tartok tőle, hogy ha 100k-t szán rá, akkor nem lesz még 70-e 45/1.8-ra vagy 20/1.7-re kitobival meg ugrik a koncert / portfolio, de a zenekar videó is max sok fényben készül el :U Persze valami manual obi adapterrel talán, de akit a Canon vonz..
Jut eszembe : 700D-ben is a sok éve reszelgetett szenzor van?
Magic lantern melyik vázzal adna jó eredményt és milyen további feltételek mellett?

macs:írtam, hogy M. I. A dolog.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23302) schawo válasza Mercutio_ (#23301) üzenetére


schawo
titán

Mivel videót amúgy is manuálozni kell...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23303) MrChris válasza Mercutio_ (#23298) üzenetére


MrChris
nagyúr

egyenlőre módosítható fényképelő leginkább a Ricoh gxr van, de aszem nem tud videót. :D
Egy kicsivel jobban nézzen utánna a srác a dolgoknak, youtube-on a vicces, eztnézdmeg videókon kívül vannak hasznosak is. Sok a videós ismeretterjesztő videóvágós...
A Nikon/Pentax az egyik leggyengébb videós dslr, Canon 550d vagy 600d kijöhet, de obi még nagyjából erre jön rá. A G5 nem tud full manuál videót de olcsóbb.
Ha váz + obira 100e. van akkor gh1/g5 +kitobi +manuálobik. Amúgy vicces az összeg!
Amatőr videós szet lenne gh2 90e., +2-3 pótakk 10e., gyors kártya 10e., kitobi 25-40e., rendes 50/1,4-es manuál 25e., gagyi videóállvány 15e. egy stabi sem ártana, no meg néhány fényterelő, állványos lámpák...
Ha ilyen kevés a pénz, azt sok értelmes ötlettel, barkácsolással, utánnajárással, lelkesedéssel, kitartással, szorgalommal kell pótolni, ha valamelyik hiányzik akkor nem érdemes nekikezdeni. Márpedig ha eddig ennyi a háttérmunka: "tudom, hogy mi azaz ISO és a zársebesség" az a pénzen kívül szintén elég kevés...

(#23304) MrChris válasza Mercutio_ (#23301) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja ugyan az.

(#23305) schawo válasza MrChris (#23303) üzenetére


schawo
titán

Igen. A kiegészítők megvétele után már üres is a zseb, nem marad pénz se vázra, se obira, semilyenre :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23306) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#23301) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez ennyi pénzből lehetetlen. Egyszerűen irreális elvárásai vannak. Még ha megduplázza a keretet, akkor is nehezen férne bele egy olyan videós szett amivel már el lehet kezdeni alapszinten. Na meg nem tudom hogyan áll a videótechnikai (alap)ismeretekkel, de ez sokkal összetettebb munkafolyamat, mint egy zenekari fotózást lezavarni.

Nagyjából bármilyen rendszert is válasszon, az első 100k éppen csak a váz megvételére elég. De kelleni fog neki sok hülye mütyűr ami meg simán felemészthető a maradék 100 ezret. És akkor objektíved még nincs.

De ha csak videózik, akkor elég beszerezni egy-két jobb minőségű manuál üveget. Olyan váz kell amiben van focus peaking, ez sokat segít. Szerintem a Sony vázakban van a leghatékonyabb peaking, NEX cuccokkal már talán el lehet indulni 100k pénzből.

Canon esetében nem lesz focus peaking és a Magic Lantern megoldása is csak esetleges.

(#23307) polcsa


polcsa
aktív tag

Szerintetek szabad rendelni a messzi-messzi keletről?
http://www.ebay.com/itm/NEW-Olympus-PEN-Lite-E-PL5-16-1-MP-Digital-Camera-White-Body-only-/321536344884?pt=Digital_Cameras&hash=item4add0f4334
Még vám+áfa-val együtt is ok, nem?
Persze ehhez semmi sincs, no meg fehér...

[ Szerkesztve ]

(#23308) Stauffenberg válasza polcsa (#23307) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vámmal és áfával 70k körül jönne. Ez egyáltalán nem éri meg, itthon is megkapod ennyiért csak a vázat és nálunk vannak 3 év garanciás példányok, így a használt piacról is vehetsz garisat.

(#23309) polcsa válasza Stauffenberg (#23308) üzenetére


polcsa
aktív tag

Sajna nem találok.
Volt itt a PH-n korábban egy dupla kites 89-ért, azt el is vitték melegében. Most van egy 115-ért, szintén dupla. Az eMag-on újonnan volt egy darabig 124-ért akcióban dupla, de már az is visszaállt a 149-re. A többi hirdetési oldalon szinte nincs is (olx, jofogas, startapro, tesz-vesz, vatera stb.).
Vagy rossz helyen keresek?
Vagy ideiglenes készlethiány van a használt piacon?

(#23310) rbalint88 válasza polcsa (#23309) üzenetére


rbalint88
addikt

115-ert jo aron van a dupla. A 90ezres elegge leharcolt volt, nepperkollega otthagyta.

[ Szerkesztve ]

(#23311) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Üdvözletem!

Régóta olvasom a fórumot és nálam is esedékessé vált egy MILC megvétele.
Előtte használtam DSLR-t pár évig, de mérete és súlya miatt nálam is sokszor otthon maradt a gépezet.
Ebből kifolyólag van egy kis aggodalmam is, hogy mennyi kompromisszumot kell majd kössek a kezelhetőségben az új kameránál.

Kinéztem pár gépet, de nem tudok döntésre jutni, ebben kérném segítségeteket.
Pár dolog ami egyik vagy másik gép mellett szól?

Panasonic GF6 kit
Olympus E-PL5 duplakit (40-150mm-t valószínűleg eladnám)
Sony Nex5 kit

Terveim szerint később vennék majd egy fixet; 45mm, vagy még ki tudja...

Pár dolgot tudnátok felhozni pro- és kontra a gépeknél, melyikből mi hiányzik nagyon, vagy miben nagyon jó?
A kezelhetőség fontos lenne (cikkekben a GF6-ot dícsérték), de ezt csak tapasztalattal rendelkezők tudják megmondani.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat! ;)

[ Szerkesztve ]

(#23312) polcsa válasza rbalint88 (#23310) üzenetére


polcsa
aktív tag

Akkor ennek fényében az eMag-os 124 ezres akciót kellett volna megfognom... :((

(#23313) Stauffenberg válasza Yoyoyo (#23311) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vedd kézbe őket és próbáld ki. Nemrég pont írtam az E-PL5-ről, hogy nekem túl zsúfolt a jobb oldala, ezért nagyon kényelmetlen a kezelése, de sokan vannak itt akik meg imádják. Ez rettentően szubjektív műfaj, ne másokra hallgass, hanem próbáld ki és kiderül, hogy milyen.

(#23312) polcsa: E-PL5 duplakit 154k az Olympus Mintaboltban, klubkártyával -15%, ami így 130k és egy Manfrotto állványt is kapsz ajándékba meg 3 év garanciát. A Micro 4/3 topikban biztosan lesz olyan aki segít megvenni a kártyával,

[ Szerkesztve ]

(#23314) polcsa válasza Stauffenberg (#23313) üzenetére


polcsa
aktív tag

Jó ötlet, köszönöm!

(#23315) TayRol válasza polcsa (#23314) üzenetére


TayRol
veterán

ha pesti vagy és dobsz egy privit rám, segítek.

(#23316) polcsa válasza TayRol (#23315) üzenetére


polcsa
aktív tag

PÜ ment és köszi!

(#23317) MrChris válasza Yoyoyo (#23311) üzenetére


MrChris
nagyúr

először is tapi! Nem kell kereső? Videó minősége? A Pana rawos, Oly jó jpgben.

(#23318) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Köszönöm a válaszokat!

A tapi nem olyan egyszerű, mert ahhoz sokat kell utaznom, de úgy tűnik ez elkerülhetetlen.

kösz még1x, üdv

(#23319) JasL


JasL
senior tag

Sziasztok!

100-150 ezerig milyen gépet ajánlatok? Abszolút amatőr fotós vagyok, még soha nem használtam DSLR-t. Nem napi használatra lenne, hanem jobb minőségű ballagásos, stb képek készítésére használnám, magán célra. A videózás nem fontos, arra lesz külön HD camom.

Ami még jó lenne, ha 150-ben már a hordtáska és esetleg egy memókártya is beférne.

Mivel nem napi szinten használnám, kerüljük a 150 és dobj rá még 20-at szintű ajánlatokat ha kérhetném :U 150 a nagyon tető nálam erre a célra, és abban már mindennek benne kell lennie. Olyan memkártya nélkül 130e körül gondolkodom tokkal.

(#23320) JasL


JasL
senior tag

[link]

vagy mondjuk ez:

[link]

Jobb ötlet?

(#23321) Lassú Víz válasza JasL (#23319) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szia!

A lehetséges opciók közé betenném a D3200 + 18-105 kitet is. A többiek írják, ha hülyeség, de egy ballagásra (és néha máskor is) jól fog jönni a nagyobb zoom átfogás. Ezt az objektívet szokták itt javasolni, az is előny, hogy nem kell cserélni a portré gyújtótávolság környékén.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23322) JasL válasza Lassú Víz (#23321) üzenetére


JasL
senior tag

Köszönöm a tippet, megnéztem, összehasonlítottam a D5100-al. Arra jutottam, hogy őt kiejtem a versenyből, szeretnék kihajtható LCD-jű gépet. Tudom, hogy mindenkinek maga fele húz a szíve, de a Canon VS Nikon-ból általában melyik kerül ki ugyanabban a feature kategóriában győztesen és miért?

(#23323) MrChris válasza JasL (#23322) üzenetére


MrChris
nagyúr

ennek nincs sok értelme, a ma kaphatók mind jók. A te igényeid a kérdés. Nézz ki néhány vázat amik beleférnek a pénzbe és fogdosd meg őket egy boltban, MM-ben...

(#23324) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok,

Mennyire nagy a különbség a Nikon D5100 és a D7000-es között? Árban kb. 100 ezerrel drágább a D7000, de ér e ennyivel többet? Érdemesebb e a D5100-t venni egy jobb objektívvel?

(#23325) JasL válasza MrChris (#23323) üzenetére


JasL
senior tag

Az lesz! Egyelőre inkább a Canon felé húz a szívem, 600D felé konkrétan.. nem tudom miért, talán picit jobban tetszik a váz.

(#23326) jjeahh válasza C_hris (#23324) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha a fogás, ergonómia, jobb kereső, komolyabb felépítés, jobb anyagminőség elsődleges, (meg asszem van fókuszmotor is benne) akkor d7000, ha meg a képminőség fontosabb meg a kihajtható kijelző, akkor d5100 egy jobb obival...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23327) Balinov válasza JasL (#23322) üzenetére


Balinov
félisten

en a Canon es Nikonos versenyzoid kozul a D5100-et ajanlanam (ha lehet 18-105VR kitben, de ez egyeni preferencia). Nikon szenzora sztem jobb, mint a Canone (ami nem mellesleg kb az 500/550D reszelt valtozata).

D5000-em volt, kihajthato kijelzo sokszor jott jol, D5100-rol is jokat irnak itt a tulajok. Ami meg a Nikon fele billentheti a merleget nalad az az extra videokamera, mert videozasban talan picit a Canon jobb.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23328) JasL válasza Balinov (#23327) üzenetére


JasL
senior tag

Igen, én is azt nézegetem, hogy lehet, hogy mégis Nikon lesz belőle. Egyelőre a kettő versenyben van, az biztos. Valószínűleg elmegyek majd MM-be, aztán amelyik első ránézésre hozza az érzést, azt veszem meg.

Kiegészítők ugyanannyiba kerülnek a két márkához? Mennyire szeretik az utángyártott aksikat?

(#23329) Balinov válasza JasL (#23328) üzenetére


Balinov
félisten

A tapogatast mindenkeppen ajanlom, hisz az is nagyon fontos szempont, hogy neked hogy all kezre a vaz, a kezeloszervek,stb.

Kiegeszitokre konkretan mire gondolsz? Vaku, obik, allvany, tavkioldo, szurok?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23330) MC Pite válasza JasL (#23328) üzenetére


MC Pite
veterán

Chippelt akkukat kell nézni (nikonhoz legalábbis...)
De 1-2 oldalt visszaolvashatsz, nem ritkák az ilyen kérdések.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23331) MrChris válasza C_hris (#23324) üzenetére


MrChris
nagyúr

a különbözetet obira költeném, azzal sokkal jobban jársz.

(#23332) JasL válasza Balinov (#23329) üzenetére


JasL
senior tag

Mind érdekel, ha tudsz róluk infót mondani, azért gyorsan visszaolvasok közben Pite ajánlására.

(#23333) torzo


torzo
Ármester

Mélyen tisztelt videoszakik!

Kollégám kérését tolmácsolom. Mozgászavarban (pl Parkinson-kór) szenvedő betegekről kell rendszeresen jó minőségű videót lőni műtéti kezelés megválasztásához. A videóhoz egyáltalán nem értek, sosem foglalkoztam vele. Gondolom, valamelyik Pana lenne az üdvözítő, ugye? 200 k a keret. És a vázon kívül legyetek szívesek olyan optikát javallani amely beltéri, néha fényszegény viszonyokhoz, max 20-25 m-es folyosón lenne optimális, szóval kéne a fényerő. Mivel cég fizeti, az sem baj, ha 10-20%-kal túlmegy az említett kereten a dolog. Ha meg felejtős ennyiből, az is értékes infó.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#23334) MrChris válasza JasL (#23325) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha kell a jó videó, akkor canon, de mára koros lett az a szenzor, bár egy 600d ócsón megcsíphető, máshogy már nem is vennék xxxD-t, ha a fotó számít, akkor a fejlettebb szenzorú nikon, de utóbbi helyzetben/esetben egy oly em10-t vennék fixekkel :D

(#23335) schawo válasza torzo (#23333) üzenetére


schawo
titán

Panasonic G6 + 20mm f/1.7

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23336) torzo válasza MrChris (#23334) üzenetére


torzo
Ármester

Köszi. Kicsit globális a tanács, de azért használható. Oly mely fixét tartod erre a célra a legmegfelelőbbnek? Azt nem írtam, mivel céges finanszírozás, gondolom, új jöhet csak számításba.

@schawo: köszönöm, ez már frankón konkrét

[ Szerkesztve ]

(#23337) Balinov válasza JasL (#23332) üzenetére


Balinov
félisten

Hat ez igencsak fogas kerdes. Fobb vonalakban talan..

Vaku: gyari vagy 3rd party. Nekem egy olcso Yanguno YN468II van, kb 80€-ert vettem ujan, amire en hasznalom, arra boven eleg. Valszeg van ettol jobb, tobb funkcioval biro rendszervaku mas gyartotol is, picit dragabban, de olcsobban mint a gyari Canikon vakuk.
Obik. Ezt meg sem kiserelem, talan egy olcso 50mm-est erdemes beszerezni a kitobi melle. Mind2 gyartonak van olcso es jo 50/F1.8-a, bar egyik vazban sincs fokuszmotor, igy az autofokuszhoz beepitett fokuszmotoros 50-es kell, azok picit dragabbak.
Allvany: olcsokat kerulni kell, minosegi gyartok termekeit kell keresni, mert hiaba irjak ra a dzsunka allvanyra, hogy 6kg, ha egy erosebb mormotafing feldonti az egesz cuccot. Tovabbi info. Allvanyos topik
Tavkioldo: jellemzoen parezer ftos kiegeszitok, van infras, vezetekes, egyszerubb es komplikaltabb model..
Szurok...hat, megoszto tema ez is, inkabb bele se megyek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23338) Lassú Víz válasza JasL (#23322) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nekem az Olympus. :) Mert számomra az építési minőség, objektívek rajzolata és kínálata, mérete és súlya, képminőség, váz szolgáltatása szempontokat figyelembe véve ideális. Az árról most ne beszéljünk :((( , mert valóban FF rendszert is lehetne annyiért építeni (szóval nem belépő), de azt cipelje akinek muszáj.

Nekem sokkal fontosabb szempont, hogy mennyire szeretek használni egy gépet, mint az, hogy ISO 3200 vagy 25600 a vége, meg hogy hány Mpixel a szenzor. A ma forgalmazott cserélhető objektíves cuccok képminőség szempontjából mind megugorják az elég jó szintet, így tényleg arra lehet figyelni a választáskor, hogy mit látsz a keresőben, hajlik-e az LCD-je, milyen könnyen váltasz az üzemmódok között, milyen az AF rendszere, hogy illik a kezedbe, mennyire szabható személyre stb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23339) MrChris válasza torzo (#23333) üzenetére


MrChris
nagyúr

esetleg egy videókamera nem lenne célszerűbb?
Panából új, videózásra hegyezett váz 200 alatt talán csak a G6 van. Mivel nem házi kocavideó, akkor erősen ajánlott a manuálfókusz, telében régi fényerős MF obikból 50mmesből jó a felhozatal. Alá kénytelen vagy a kitobit, vagy egy-egy drága, natív, fix, de fényerős obit venni. Meg 2-4 akkut, rigget, sok fényt, mikrofont...

(#23340) torzo válasza MrChris (#23339) üzenetére


torzo
Ármester

Erre én is gondoltam, de fotózni is akarnak. Amúgy kocacsapatról van szó, de majd valamelyik ifjú doki lesz szíves beletanulni.
Mondom, ha a dolog csak 2x annyiból vagy még többől jön ki, akkor megmondom, hogy gereblyézzenek még!

(#23341) MrChris válasza torzo (#23336) üzenetére


MrChris
nagyúr

:D nekem G6 van 20/1.7-el meg most már egy 45/1.8 De szinte csak a 20-as van a vázon, 14-45-t eladtam. Ja meg régi MF obik, de azok se a wide tartományt erősítik. Az AF bár gyors, az egyik leggyorsabb, de nagyon bután amatőren mutat a videókon.

(#23342) MrChris válasza torzo (#23340) üzenetére


MrChris
nagyúr

mivel számla is kellene egy esetlegesen beszerzendő régi MF obiról akkor ésszerűen de picivel a piaci ár felett lehet venni fotósboltból elszámolható számlával...szerintem.

(#23343) Lassú Víz válasza torzo (#23333) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egy videókamera? Gondolom nem művészfilmet forgatnak, és az FHD elég. A 2Mp felbontás miatt az elemi pixelméret nagyobb, jobban boldogul kevés fényben, a lencse lehet fényerős marad mélységélesség és végül de nem utolsó sorban videó felvételére tervezték. Egy ennyire tiszta videós cél esetén csak akkor keresnék fényképezőgépet, ha valamit nem vagy csak megfizethetetlen áron lehet videó kamerában megvenni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23344) torzo válasza MrChris (#23341) üzenetére


torzo
Ármester

Szerintem itt az esztétika másod vagy harmadlagos szempont. A betegek rossz mozgásának elemzése a cél műtéti kezelés előtt aztán meg után. G6-20/1.7 újonnan erősen 200 feletti, nem beszélve az említett járulékos cuuccokról, szóval csak nyúljon a szponzor sokkal mélyebben a zsebébe!
Nem kis haszon van egy műtét során beépített stimulátoron! :(

@Lassú Víz: teljesen jogos a megjegyzésed, de fotózni is akarnak (kóros tüneteket, amelyek nem mozgásban jönnek csak ki), szóval mégiscsak fényképezőgép lenne az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#23345) JasL


JasL
senior tag

Köszönöm az infókat mindenkinek! Most már csak a tapizás van vissza és a döntés :)

(#23346) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha esetleg valakit éppen érint a dolog: [link]

(#23347) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

MIlc fényképezőgép vásárlás előtt állnék. Elsősorba Samsung nx1100 és 3000 tetszene, de nem kapok egyértelmű választ az alábbiakra.

Melyikhez jár alapból külső vaku?
A NX3000 hez nem "tekerős" hanem nyomógombos power zoom obi jár alapból?
Mindkettő érintőkijelzős?

Valamint hogy annyival jobb e a 3000-es?

Külső vakuból mindegyikkel együtt működik vagy csak samuval?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23348) cintula187 válasza hemaka (#23346) üzenetére


cintula187
addikt

Ez hol?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23349) hemaka válasza cintula187 (#23348) üzenetére


hemaka
nagyúr

MM

NX3000 jár hozzá külső vaku, tekerheted is, meg nyomogathatod is, elektromos a zoom mindkét esetben, nem érintős.

[ Szerkesztve ]

(#23350) cintula187 válasza hemaka (#23349) üzenetére


cintula187
addikt

Mert eszerint power zoom jár hozzá (edigital oldalán is azt írják) és azon csak az élesség tekerős.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.