Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) t.benedek válasza Damage (#54500) üzenetére


t.benedek
tag

Használtan panasonic lx7, sony rx 100. Újként ennyiért még nem nagyon vannak jó gépek tudtommal, de a hozzáértők kijavítanak majd :)

(#54502) pandur99 válasza Damage (#54500) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha kivárja: Olympus XZ-2, néha ki lehet fogni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54503) Damage válasza t.benedek (#54501) üzenetére


Damage
senior tag

t.benedek és pandur99: Köszönöm szépen! :R Az én hülyeségem, hogy nem szóltam, új gép kellene. :W
A SONY RX szériát ismerem, egyik ismerősömnek van mkII. Nagyon korrektnek találom a kategóriáján belül, de a 6 számjegyű ár a szűk keresztmetszet.
Az Olympus ZX2: nem is hallottam még róla, de hamar meggyőzött!
Egy gond van, egy ismert ár összehasonlító oldalról idézek:
"Legutolsó ismert ár (2016. 03. 06.): 76 990 Ft"
Pár hete nem lehet kapni! Az a pár ezer Ft többletköltség szerintem még nem okozott volna problémát, mert tényleg jónak tűnik a gép. Sajnos nem lehet már újónan megvásárolni.

Ezek ellenére köszönöm a segítséget! :R

Esetleg ehhez az Oly-hoz vagy SONY-hoz hasonló gép, ami boltban megvásárolható?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#54504) cidalain válasza Damage (#54503) üzenetére


cidalain
veterán

Ugy viszont eleg nehez lesz hogy uj kell...
Gyakorlatilag az osszes felsorolt kriteriumban kompromisszumt kellene kotnod.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54505) bump3r111


bump3r111
tag

Még egy kérdés az LX7 tulajokhoz: tartalék akksit vett-e valaki? Van-e valamilyen megbízható utángyártott? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#54506) cidalain válasza bump3r111 (#54505) üzenetére


cidalain
veterán

En vettem. Amilyen eppen volt, 150 mAh-val kisebb, mint a gyari, cserebe 6500 Ft volt. Magyar boltbol kellett szamlaval. Kintrol van joval olcsobban is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54507) pandur99 válasza Damage (#54503) üzenetére


pandur99
aktív tag

Újat annyiért nem kapsz, csak gyengébbet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54508) asdf_ válasza Damage (#54503) üzenetére


asdf_
veterán

XZ-2-t tobb mint egy eve nem kapni, valami user error lehet az idei ar (vagy bontott, vagy akarmi)

(#54509) newgamer


newgamer
aktív tag

Sziasztok! Szeretném megvenni a Canon PowerShot SX540 HS Digitális fényképezőgépet. Gondoltam megkérdezlek titeket is mi a véleményetek erről a gépről?

[link]

(#54510) t.benedek válasza newgamer (#54509) üzenetére


t.benedek
tag

Kis szenzor, nagy zoom, f sötét optika. Ne vedd meg. Ha fontos a nagy zoom akkor panasonic fz 200 az ajánlott ennyiért, ha nem, akkor pedig sony rx 100, panasonic lx7

(#54511) newgamer válasza t.benedek (#54510) üzenetére


newgamer
aktív tag

Köszönöm. Szerinted a Sony Cyber-shot DSC-HX400 jó választás lenne?

[link]

A keret 100.000 Ft( Bruttó) körül, maximum 110.000 Ft ( Bruttó) Bridge gépre.

(#54512) ANOka válasza newgamer (#54511) üzenetére


ANOka
őstag

U.a., mint az előző kiszemelted.

(#54513) pandur99 válasza newgamer (#54511) üzenetére


pandur99
aktív tag

Vegyél használtan Olympus Stylus1-et.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54514) cidalain válasza newgamer (#54511) üzenetére


cidalain
veterán

:N
FZ200 ezt is üti

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54515) ANOka válasza pandur99 (#54513) üzenetére


ANOka
őstag

...vagy javított, de garanciálisat pl. a mintaboltból...

(#54516) newgamer


newgamer
aktív tag

Új gépet szeretnék venni, mert szükséges a számla. Típus Bridge, legyen beépített vaku és akkumulátor, maximum bruttó 110.000 Ft. Tudtok segíteni melyik márka és típus, amiből így válasszak? Miket vegyek figyelembe, milyen paramétereket? Köszönöm!

(#54517) ANOka válasza newgamer (#54516) üzenetére


ANOka
őstag

Mire akarod elsődlegesen használni?

(Ami javítottat ajánlottam, arról adnak hivatalos bolti ÁFÁ-s számlát! Tudom, mert én is vettem egy ilyet.)

[ Szerkesztve ]

(#54518) newgamer válasza ANOka (#54517) üzenetére


newgamer
aktív tag

Pl: Rendezvényeken, kiránduláson kell fotózni.

(#54519) ANOka válasza newgamer (#54518) üzenetére


ANOka
őstag

Mivel rendezvényt magam is szoktam fotózgatni, szerintem akkor felesleges a ~10x -nél nagyobb optikai zoom, inkább az optika minél magasabb (szám értéke kisebb) f érték.

(#54520) newgamer válasza ANOka (#54519) üzenetére


newgamer
aktív tag

Köszönöm! Erre gondolsz hogy a f/2.9 - 6.5 jobb, mint a f/3.4 - 6.5.

(#54521) t.benedek válasza newgamer (#54520) üzenetére


t.benedek
tag

Igen, de ez azt jelenti, hogy ahogy zoomolsz, úgy lesz egyre sötétebb az optika. Az fz200 fixen f2.8at tud, a zoom minden állásában, ráaádsul bruttó 100e forint környékén dobálják. Mi a baj vele?

(#54522) newgamer válasza t.benedek (#54521) üzenetére


newgamer
aktív tag

Szerintem azt fogom választani akkor, mert nekem is szimpatikus.

(#54523) ANOka válasza newgamer (#54520) üzenetére


ANOka
őstag

Igen, az f/2.9 jobb, mint az f/3.4.
Viszont a vége - teljes zoom esetén - f6.5 sötét, mint az éjszaka!

De én azt hiszem itt befejeztem, ennél több okosságot / javaslatot nem tudok írni. Amúgy meg azt veszel, amit akarsz.

(#54524) newgamer válasza ANOka (#54523) üzenetére


newgamer
aktív tag

Köszönöm az információkat!

(#54525) Hebehebe


Hebehebe
tag

Még egy kérdés:

Panasonic Lumix DMC-LX7 vs Sony Cyber-shot DSC-HX90V

A Pana 2012-kiadás a Sony mostani.
LX7-ben nincs wifi, tudom hogy szebb képet csinál, meg nagyobb a szenzor, sötétben is jobb képet csinál stb.
De hiányzik a fícsör, hogy mobillal tudjam vezérelni a fotózást, pl nem kell megkérni mást hogy lőjjön képet családi kirándulásnál :)

Szóval LX7 mai változata kellene ami nem 0,5 millát kóstál :)
Van ilyen v jön ki a közeljövőben, vagy marad az LX7 vagy Sony Rx100 mK3 V 4?

(#54526) scarabaeus válasza Hebehebe (#54525) üzenetére


scarabaeus
őstag

"pl nem kell megkérni mást hogy lőjjön képet családi kirándulásnál"

Ha állványra, vagy valamire le lehet tenni, 10 mp-es időzítővel megoldható, ha meg nem lehet letenni, úgyis a kezébe kell nyomni valakinek. Persze a wifis távkioldás sokszor kényelmes, és sok mindenre jó, elismerem, én is használom.

Szerk.:
(#54527) jjeahh: pont GM1-gyel szoktam ezt művelni, jó húzás majd' velem egymagasságú állvány végén kitartani, aztán kinyújtva elhúzni vele a szakadék fölött vagy a magasban, telefonon nézve közben a dolgokat, onnan exponálva (meg persze panorámához, egyebekhez, jól jön így távvezérelve, hogy látom is, mi lesz)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#54527) jjeahh válasza Hebehebe (#54525) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic gm1 vagy g6 nem játszik? Azokban van wifi, bár nem próbáltam lehet-e okostelóról vezérelni. Valszeg igen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54528) t.benedek válasza Hebehebe (#54525) üzenetére


t.benedek
tag

150 körül sony rx100 mk2?

(#54529) hito válasza t.benedek (#54528) üzenetére


hito
nagyúr

Az nem lenne valami jo vasar szerintem :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54530) Hebehebe válasza scarabaeus (#54526) üzenetére


Hebehebe
tag

No igen, szóval ez lenne a problémám, LX7 et sokan dícsérik, szép képeket csinál néztem tesztet stb.
Csak 2016-ban egy 4éves gépet kell venni, mert ha csak beleraknák a kihajtható tft-t meg a wifis kioldást akkor meglenne a kasszasiker, de így mehet a hezitálás hogy kényelem v szép kép v mi a fontosabb :D

Mindent egyben meg nem találtam, ja de sony Rx100 IV, de az meg 250 körül van, annyiért soknak tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#54531) jjeahh válasza Hebehebe (#54530) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Forgatható érintőkijelző, wifi: írtam már, hogy g6. Vagy az nem fér bele a keretbe? Igaz nagyobb gép mint egy lx7 és nem kompakt...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54532) cidalain válasza Hebehebe (#54530) üzenetére


cidalain
veterán

azért ha fényképezőgépnél felmerül hogy a kényelem fontosabb mint a szép kép, az gáz, nem? :D

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54533) Hebehebe válasza jjeahh (#54531) üzenetére


Hebehebe
tag

keret annyiban hogy ne 300körül kerüljön egy kompakt, és kicsi kell hogy zsebben elférjen :D

@cidalain: Legyen már mindkettő :D nem vagyok selfibuzi, de mégis ha elmész valahova jó ha te is rajta vagy a képen nem? :D Főleg ha nem 10mp alatt akarsz odarohanni egy rögtönzött képhez mikor egyedül vagy az istenháta mögött :D

(#54534) jjeahh válasza Hebehebe (#54533) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor esetleg gf7? Szelfibarát kijelző, wifi benne van, csak a púpja fura egy kicsit, de ez ízlés kérdése. Méreteket itt tudsz hasonlítgatni, bár olyan jó képű gép szvsz nincs ami nadrágzsebben kényelmesen elférne, max kabát-ingzsebben vagy övtáskában.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54535) t.benedek válasza hito (#54529) üzenetére


t.benedek
tag

mármint a 150 körüli árral van baj vagy a géppel?
Csak gyorsan ránéztem árukeresőn, most épp 150 körül árulják

(#54536) hito válasza t.benedek (#54535) üzenetére


hito
nagyúr

A géppel nincs baj, de annyit ez már nem nagyon ér :N Mk3 szokott lenni annyi akciósan és az fényben, meg videóban is sokkal jobb, ráadásul van beépített EVF (ami pont semmire nem jó abban a méretben).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54537) Damage válasza cidalain (#54504) üzenetére


Damage
senior tag

Ezzel tisztában vagyok! Ezért is írtam, hogy kompromisszumok mellett és az adott kereten belül keresném a best buy-t (60-70k HUF körül).

(#54507) pandur99 válasza Damage (#54503) üzenetére:
Tudom, hogy nem jön ki belőle az új, de akinek kellene ennyi kerete van a gépre. (Én) nem várok csodákat a géptől, és felkészítettem az ismerősömet, hogy ő se tegye. Főlegy úgy, hogy alapszinten sincs tisztában a fotós fogalmakkal.

(#54508) asdf_ válasza Damage (#54503) üzenetére:
Sajnos ennek nincs jelentősége, mert nem lehet kapni ennyiért. :(

Továbbra is várnám az ötleteket, hogy melyik gépet érdemes választani (új, boltból) 60-70k HUF körül.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#54538) nauro


nauro
aktív tag

Sony RX100 2 és 3 között mi a különbség ami megmutatkozik az árban? A specit nézegetve nem tűnik fel szignifikáns eltérés. Megéri a 3-as a 2vel szemben?
Köszi

(#54539) cidalain válasza Damage (#54537) üzenetére


cidalain
veterán

De ekkora keretbol ujonnan mindenben kompromisszumot kell kotnod.
Szoval lesz egy rakas kompromisszumod, ami ugye egy rakas kaka :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54540) Damage válasza cidalain (#54539) üzenetére


Damage
senior tag

Igen, tudom!
Leírtam, hogy az adott pénzből a lehető legjobbat szeretném választani.
A gép nem nekem kell, hanem ismerősömnek.
Sok kompromisszum nem feltétlenül = kaka és egyébként ez egy relatív megközelítés. Írtam, hogy egy "point and click" felhasználóról lenne szó. Nem úgy fogja nézni a képeket, ahogy én (esetleg Te). Ennyi pénze van, ennyiből kell megoldani a kérdést (kérést). Mondhattam volna 2 millió HUF-t is, abba is bele lehet kötni:
Az EOS 1Dx csak 19 megapixel, de az mkII is "csak" 22. Az EOS 5Ds R már 50 felett jár, de csak 5 kép/sec a sorozat. Mennyire "kaka" már mind a kettő. Hiszen a 70D nagyobb pixelszámú, mint az 1Dx és gyorsabb, mint az 5Ds. Ráadásul van hozzá egy 18-35 F1.8 obim, ami konstans és tág rekesz mellett is karcol (de ez is "gagyi", mert vignettál az FF vázamon). Ráadásul a 70-200 F2,8 is mekkora kaka, hiszen majd' 2 kg. 30 dekával már 50x zoom-ot adnak, stb-stb.

A kérdés: 60-70 között mit érdemes venni egy olyan embernek, akinek nem kell ultra-super zoom, macro, raw, manuális beállítások.
Kell: adott pénzért lehető legjobb képminőség, lehetőség szerint kevés képzaj, relatív nagylátó, kategórián belül aránylag gyors AF.
Köszönöm!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#54541) Tin_Shield válasza Damage (#54540) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Talán a Canon S200, ugyan elavult a szenzora (10MP CCD), de legalább nagyobb a kompakt átlagtól (1/1,7"), tisztességes a nagylátószög (ekv 24), és ott legalább viszonylag fényerős (f2).
Objektíven nézve persze messze nem ér ez a gép ennyit, magamnak max. akkor venném meg ha pisztolyt fognak rám. Vagy egy használt gép, vagy spórolnék még a Sony RX100-ra vagy a Pana LX7-re.

(#54542) lugomon válasza Damage (#54540) üzenetére


lugomon
tag

Semmit. ( az nem megy, hogy nagy elvárások,és 65 ezer ft a keret. Kis pénz, kis foci.)

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#54543) Damage válasza Tin_Shield (#54541) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm, jó kiindulási pont. Ajánlatod alapján rátaláltam az S120-ra is, de sajnos drágább. Ellenben CMOS-szal rendelkezik a CCD helyett. Emlékszem még arra az időre, amikor DSLR-ben a Nikon a CCD-t erőltette a Canon-nal ellentétben, utólag mégis átálltak a CMOS mellé.
Tin-Shield: sajnos ennyit tud rászánni és nem többet. Én is azon az állásponton vagyok, hogy inkább ráköltök 1,5-2x árat az eredetileg tervezett helyett, ha minőségileg hatványozottan jobbat kapok.

(#54542) lugomon válasza Damage (#54540) üzenetére:
Tudod mi a különbség a "legjobb" és az "adott pénzért a legjobb" között? Szerinted én a világ legjobb fényképezőjére vagyok kíváncsi ilyen összegért? 60-70 ezer környékén keresem a legjobb választást, idézet egy előző hozzászólásomból:
"Ezért is írtam, hogy kompromisszumok mellett és az adott kereten belül keresném a best buy-t (60-70k HUF körül)."
Nem mondtam semmilyen elvárást. Leírtam a fő szempontokat, hogy szűkítsem a potenciális gépek listáját. Értsd: pl. nem kell super zoom vagy macro nagyobb/jobb érzékelővel ellentétben.
Próbáld meg értelmezni:
"adott pénzért lehető legjobb képminőség"
Nem az összes létező gép közül leresem a legjobbat, hanem az adott árkategórián belül!
"lehetőség szerint kevés képzaj, "
Néha még az 5D mkIII-t is zajosnak éreztem ISO1600 mellett. Nem ehhez viszonyítva keresem a legkevésbé zajos kompaktot olyan áron, amennyiért egy markolatot lehet csak venni az általam előbb említett géphez.
"relatív nagylátó,"
Nem ekv. 10-15 mm-re gondolok. Főleg egy 5-10x-es optikai zoom-mal rendelkező belépőszintű kompaktnál. Ne 30 mm-től induljon, ha van ilyen.
"kategórián belül aránylag gyors AF"
Nem kell holdfény mellett repülő denevéreket lekövetnie az AF-nek. Felhős idő esetén is találjon fókuszt. Exponáló gomb lenyomásakor ne menjen végig oda-vissza 3x (5 sec alatt), amíg élesre nem állít.

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#54544) sideburns válasza zodo (#54491) üzenetére


sideburns
aktív tag

Azért nem válaszolt senki, mert 50-ből nem kapsz jót, pláne ultrazoomból.
Csak ezt unalmas kétnaponta leírni, mert összefoglalót senki nem olvas, vagy netán két oldalt a korábbi hozzászólásokból.
Ha szimpatikus a Fujifilm FinePix S8600, akkor vedd meg azt.
Látom átmentél a cserélhető gépes topikba is a kérdéseddel, MILC-ből kaphatsz használtan jót 50-ért, kiváló képminőséggel, de a zoom a szokásos 3x lesz.
Ahogy írták, a leginkább szóba jöhető ultrazoom a Panasonic FZ200 90k körül.

(#54545) Hebehebe válasza jjeahh (#54534) üzenetére


Hebehebe
tag

Pana GF7 jónak tűnik :) néztem teszt képeket, videókat, stb :) szerintem ez lesz a nyerő, árban se olyan vészes
Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#54546) nap


nap
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, hogy amit keresek, az milyen kategóriába sorolható be.
Olyan fényképezőt szeretnék, ahol én állíthatom be a tárgytávolságot, meg a záridőt, (de önmagától is képes ezeket beállítani), viszonylag kis méretű, nem kell hozzá külön fotós táska.
Milyen fényképezőt ajánlanátok?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#54547) jjeahh válasza nap (#54546) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bármilyent ami tud zoomot meg manuál módot, ezek nagyon alap dolgok, szinte az összes normális gép tudja :) Mondjuk zoom se muszáj, én fixekkel fotózok és úgy állítom be a "tárgytávolságot", hogy lépek előre vagy hátra egy-kettőt :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54548) cidalain válasza jjeahh (#54547) üzenetére


cidalain
veterán

lábzúm :DDD

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54549) jjeahh válasza cidalain (#54548) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nyakzoomal meg finomhangolsz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54550) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

A legolcsóbb kategóriában melyik kompakt ajánlott? Max 30-40k-t adnék ki rá. Az se lenne hátrány, ha sötétben is tudna azért minimálisan értékelhető képeket csinálni. Ixus-okat néztem, de úgy látom, mintha az utóbbi időben kicsit lejjebb ment volna a minőségük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.