Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) yetir


yetir
tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlása előtt állunk és segítséget kérnék. Kompakt mellett döntöttünk, mivel kicsik, gyorsan előkaphatóak stb. A DSLR nekünk már túl nagy lenne, nem egyszerű a hordozása, bonyolult lenne megtanulnunk kezelni stb.

Szóval olvasgattam a topicot és úgy érzem jó véleménnyel vagytok a Sony RX100 Mark 3-as gépről. Tudom, igen, túlárazott gép, húzós, de sok rosszat még nem írtatok róla.

Azonban szívesen venném ha ajánlanátok esetleg mást is ha van esetleg más alternatíva is. Nem ragaszkodunk ehhez. MILC gép is okés lehet, de ott is az a jó, ha kisebb a gép, az obikat pedig eltudjuk suvasztani.

Amire mi használnánk, babafotók, pillanatképek, kint/bent, rossz fényviszonyok között, este kültér/beltér stb. Azt nagyon utálom a kompaktokba, hogy ha pl. lámpafény van és nincs vaku, akkor minden kép bemozdult, homályos. És, hogy tök sokáig exponálnak. Más gépekkel nincs tapasztalatom ezért szívesen fogadok minden okos hozzászólást.

Az rx-100 m3 mennyire gyorsan exponál esetleg? Jó lehet arra amire mi használnánk? Vagy inkább milc? Ha igen, akkor melyik?

Ja a keret az ilyen 200k +20e...(tehát plafon az rx100 ára)

Uhh, jó sok kérdés, de várom a nálam hozzáértőbbek véleményét és köszi nagyon előre is!

[ Szerkesztve ]

(#54902) Tin_Shield válasza yetir (#54901) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az RX100m3 még mindig az egyik legjobb kompakt, ha azt választod nem nyúlsz mellé.
A Panasonic LX100 amit még érdemes megnézni. Van pár előnye a Sonyhoz képest (képminőség, nagyobb szenzor, tisztességes EVF, vakupapucs, 4k videó), de van amiben gyengébb (kevesebb megapixel, fix LCD, nincs beépített vaku, csak amit tartozékként adnak hozzá). A valamivel nagyobb méret nem soroltam be, nézőpont kérdése, hogy inkább pozitívum vagy negatívum
A MILC-ek legnagyobb előnye a cserélhető objektív, de csak akkor ha ki tudod/akarod ezt használni. Azt nem árt tisztázni, hogy azt fényerőt és zoom átfogást amit ezek csúcskompaktok adnak egyik MILC-cel sem kapod meg ennyiért. Másképp kell gondolkoznod ha ebbe az irányba indulnál el, pl. kitobjektív általános célra és egy(-két) fényerős fix a gyengébb fényviszonyokra.

(#54903) scope2007


scope2007
addikt

Üdv

Kezdő gépnek tudnátok ajánlani valamit?
Ilyen 35k környékén
Ez megfelelő lenne?
Fujifilm FinePix S4700

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#54904) Multibit válasza Tin_Shield (#54902) üzenetére


Multibit
veterán

Kevesebb megapixel. Ez inkább előny manapság ;]

(#54905) lionskull


lionskull
tag

Sziasztok! E-bay-on néztem ki pár használt gépet, ti melyiket vennétek? Nem mpixel szám inkább tudás, kezelhetőség lenne a szempont. Megjegyzem, Kodak zd710-em volt nekem az is bőven elég volt.
GE Power Pro Series X5 -- erről magyarul infót nem nagyon találtam
Fuji Finepix S8000fd
Minolta Dimage A2
HP-D3500 - magyar infó szintén nulla
Vagy valami hasonló, max 30 ezres kategóriáig?

(#54906) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Létezik olyan, hogy már a 2. szar fényképezőgépet küldi nekem a media markt. Egyet karácsonyra vettünk Nikon l31 volt. Iszonyat szar képeket csinált. El volt repedve a belül a lencsébe a takaró rész. Ma hoztak egy Nikon A10-et ebbe is ugyan úgy el van repedve.

Elsőt visszavíve mondtuk, hogy ez nagyon rossz képeket csinál. Azt mondták ennyi pénzért ilyet készít. Tényleg ennyire szarok ezek a gépek?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#54907) Soká válasza Bagira01 (#54906) üzenetére


Soká
senior tag

Ugye nem a blende lamelláit nézed repedésnek?
Fogalmam sincs, hogy mire gondolhatsz, de annak a matematikai esélye elég kicsi, hogy két kamera ugyanazzal a repedéssel kerüljön a kezetekbe. És az sem világos, hogy ez a repedés okozza a rossz képminőséget vagy valami más?

(#54908) Bagira01 válasza Soká (#54907) üzenetére


Bagira01
veterán

De azt, vagyis a képen a lamella jobb alsó peremén szabálytalan leválás van, illetve rajta keresztül körívese. Megnéztem az másik gépemet itthon azon nincs ilyen, illetve ahogy néztem egyiken sincs ilyen elváltozás.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#54909) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok
Panasonic fz200 vásárlásán töröm a fejem,egy fz7-est váltana :)
Garanciával kapcsolatban érdeklődnék,tud-e valaki segíteni : mimdenhol ilyen a gari - 24 hónap (12 hónap teljeskörű jótállás + 12 hónap szavatosság) vagy esetleg ez csak egyes boltoknál van így?

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#54910) Soká válasza Bagira01 (#54908) üzenetére


Soká
senior tag

Ne haragudj, én a fotó alapján nem tudom megmondani, hogy mi jó vagy mi rossz a blendén. De ha rossz, akkor vissza kell vinni.
Nem akarlak elkeseríteni, de a nikon (is) csak a nevéből él ebben az árfekvésben. Gondold el, árulnak kompaktot 200ezerért meg 20ezerért is. Milyen lehet az utóbbi minősége? Én gyanítom, hogy akarattal csinálják vacak minőségűre az olcsó kamerákat. Különben hogyan értékesíthetnék a drágábbakat?

(#54911) Vyndree válasza Lovi24 (#54909) üzenetére


Vyndree
őstag

24 hónap teljeskörűvel vedd, ne 12 hónap boltival.

(#54912) Lovi24 válasza Vyndree (#54911) üzenetére


Lovi24
senior tag

Igen,mindenféleképpen úgy szeretném. Digital-ko-nál néztem. 2 év volt feltüntetve az oldalon,de az információknál volt írva ez 12+12 hónap.....

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#54913) asdf_ válasza Lovi24 (#54912) üzenetére


asdf_
veterán

Rossz topik, es beneztem, sorry ;)

[ Szerkesztve ]

(#54914) Vyndree válasza Lovi24 (#54912) üzenetére


Vyndree
őstag

Többek között az Aqua és Edigital 2 év teljeskörű.

(#54915) Lovi24 válasza Vyndree (#54914) üzenetére


Lovi24
senior tag

Köszi :)

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#54916) Pandaboy


Pandaboy
tag

Sziasztok!

Talán jó helyre írok. Van egy Nikon S3500 gépem. Hogyan lehet Panoráma képet készíteni ?? Hiába állítom a menüjében panorámára, 3-4 képet készítek egymás mellé. De utána nem rakja össze egy darabbá a képet, csak darabokban marad. 2 éve van a gépem, de még nem jöttem rá hogyan kell. Köszöm a segítséget előre is.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#54917) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Milyen kompakt fényképezőgépet ajánlanátok 50-80e ft között? A képminőség számítana a legjobban.

Főleg nyaraláskor, kiránduláskor és családi rendezvényeken lenne használva.

(#54918) Pandaboy válasza Cortez863 (#54917) üzenetére


Pandaboy
tag

Nikont, Canont nézegess ebben az árkategóriában. Ezeket ismerem és jól teljesítenek. Típust nem tudok mondani. De Olympust azt ne vegyél, meg Panasonicot sem. Ez csak az én véleményem.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#54919) hunor70 válasza hunor70 (#54895) üzenetére


hunor70
csendes tag

Az 54895-re valaki?

(#54920) _csocso_ válasza hunor70 (#54919) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Volt írva ezen a lapon is korábban miután kérdezted, FZ200. Nagy zoom, 2,8 fényerő, ennél jobbat ezen az áron nem találsz.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#54921) hito válasza Pandaboy (#54918) üzenetére


hito
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy milyen minőségi gépet ajánlanál Canon és Nikon vonalon ebben az árkategóriában :U A kérdés inkább költői.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54922) Tin_Shield válasza hito (#54921) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(#54923) hito válasza Tin_Shield (#54922) üzenetére


hito
nagyúr

Nincs több kérdésem :C :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54924) sideburns


sideburns
aktív tag

A legenda visszatért! :DDD ;]

(#54925) jjeahh válasza Cortez863 (#54917) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez itt off, de ha szűk kerettel keresel olyan gépet ami a lehető legjobb képminőséget nyújtja kompakt házban, akkor használt milc fronton érdemes lenne szétnézni. Esetleg valamilyen használt pana lx...

hito: [link] [link] :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54926) Multibit válasza Pandaboy (#54918) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönjük Emese!

(#54927) hito válasza jjeahh (#54925) üzenetére


hito
nagyúr

Na ettől most komolyan megfájdult az oldalam :C Még reggel olvastam az ágyban, feleségem mellettem alussza az igazakat, az ágy meg csak rázkódott a bazalt belenézőke miatt :DDD De a fekete mellett való kampányolást is megkönnyeztem :DDD Egyeseknek nem kell a szomszédba mennie egy kis vérszívásért. ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54928) net91 válasza hito (#54927) üzenetére


net91
senior tag

A géped vásárlásával kapcsolatban kérdezem, az eladó együttműködő volt, amikor utólag ("hétfőn") infót kértél tőle?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#54929) hito válasza net91 (#54928) üzenetére


hito
nagyúr

Nem kértem tőle infót. Panasonic-tól kértem, nem tudtak segíteni. Az eladónak egyébként még fenn van a hirdetése. Bátran megkeresheti bárki, ha van kérdése ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54930) net91 válasza hito (#54929) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#54931) bump3r111


bump3r111
tag

Kedves LX7 Tulajok. Tudtok e valamilyen kifejezetten ehhez a masinához található guide-ot adni?
Barátnőm használja, kizárólag automata módban...
Túl sok a funkció, tudás pedig egyelőre nem sok van mögötte.

[ Szerkesztve ]

(#54932) dioka7 válasza bump3r111 (#54931) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia,

én is nem régen váltottam olyan gépre, amin minden állítható, és én sem értek hozzá. Én innen vettem meg ezt a könyvet, nagyon érthetően ír le mindent, köznapi nyelvezettel, így bárki számára könnyen értelmezhető. Én, mint laikus ezt javaslom megvenni, megnézni. De vannak itt nagyobb szakik hátha ajánlanak mást/jobbat.

Üdv

(#54933) cidalain válasza bump3r111 (#54931) üzenetére


cidalain
veterán

Gyari guide van a neten valahol magyarul. En is onnan toltottem le.
Dmc_lx7_hu..........pdf

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54934) Vyndree válasza bump3r111 (#54931) üzenetére


Vyndree
őstag

A fotózás alapjait kéne elsajátítania, itt találsz néhány hasznos könyvet ami jó kiindulás lehet kezdőknek és haladóknak is:
[link]

(#54935) Kolondrum

Sziasztok! Párom szeretne magának egy gépet. Az elvárás nem nagy, de sztem nincs rálátásunk a témára. Állatokat, azon belül is kutyákat szeretne fényképezni. Azaz gondolom a gyors mozgást jól kellene kezelnie és mindent ami ezzel jár. Nem egy terembe üldögélő kutyákra gondolok itt. Saját akkus gépere gondoltuk, nem AA akkusra. MicroSD kártya is alapvető elvárás.
Tud valaki valami okosat mondani? Még igazából árat sem tudok mondani, de meg sem közelítheti a 6 számjegyű árat az biztos. :R

(#54936) Hulot válasza bump3r111 (#54931) üzenetére


Hulot
tag

Online olvasós, angolul van, de minden beállítást leírnak (több mint a könyvében!):Photographer's Guide to the Panasonic Lumix LX7.

(#54937) net91 válasza Hulot (#54936) üzenetére


net91
senior tag

.......miután beregisztráltál és megadtad a kártyád számát és előfizettél rá.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#54938) dioka7 válasza Vyndree (#54934) üzenetére


dioka7
senior tag

Ez nekem is jól fog jönni, köszönjük! :R :R

(#54939) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,
Apukamnak szeretnek a szuletesnapjara kompakt gepet venni. Van neki canon dslr gepe, de neki mar nehez, es nem akarja hasznalni, egy kicsi konnyu gepet szeretne amiben van optikai kepstabilizator es igy ha beremeg a keze akkor is tud kepet kesziteni, es nem kell a kulonbozo fenyviszonyokat figyelni a gep mindent megcsinal es fenykepez.
Tudtok ajanlani valami normalis gepet? (Mivel sokat fenykepezett es szeretett, nem valami gagyit szeretnek neki). Nekunk csaladban Pentax, Nikon, canon gepeink vannak csak. Kicsi konnyu de jo kompakt gepet keresek.
Koszi elore is!

(#54940) ANOka válasza F_Gergely (#54939) üzenetére


ANOka
őstag

Ha sokat fényképezett és szeretett is, akkor miért kritérium, hogy "a gep mindent megcsinál"?
MILC-cel nem járna jobban? (Mivel a szavaidból azt veszem ki, hogy meg van a fényképezéshez való tudása.)

(#54941) F_Gergely válasza ANOka (#54940) üzenetére


F_Gergely
őstag

szia,
most nézem utána ennek a MILC kategóriának. Azért kéne egy gép ami mindent tud, és nem kell beállítani mert az egészségügyi állapota nem teszi lehetővé, hogy nehezebb gépet megtartson kézben, és állítgasson. Olyan gép kell neki amit fél kézzel meg tud tartani, kattint egyet és a kép éles lesz és minden beállítás jó, neki csak az exponáló gombot kell lenyomni.
Van neki egy Canon DSLR, de már azt nem tudja megtartani/kezelni. Nehéz és pillanatképekhez nem jó már neki.

(#54942) sideburns válasza F_Gergely (#54941) üzenetére


sideburns
aktív tag

Szerintem ilyen nem nagyon van, hogy automatán mindig minden helyzetben jó képeket készít. Ha lenne, mindenki azt venné.
Én Canon gépet javaslok, annak legalább a menüjét ismerni fogja.
Az én ajánlatom az új Canon széria, G1X, G3X vagy G7X, pénztárca függvényében.
A megszokott EOS minőséghez talán ezek vannak legközelebb.

(#54943) solti


solti
senior tag

Sziasztok! 50-70e körül keresnék (ultra)kompakt fényképezőt (megbízható boltos árra gondolok). Nekem nekem lenne, és a felhasználó teljesen "béna" a fényképezéshez, úgyhogy erősen a point&shoot kategóriára lőnék, de abból valami jó legyen. A felhasználási terület utazás&nyaralás lenne, úgyhogy a széles látószög jól jönne zoom helyett... Megapixelek nem érdekelnek, ne legyen túl zajos, és az auto funkciója csináljon relatíve jó képeket, utómunka nem lesz rajtuk, ebben biztos vagyok;) Ütés-, víz- és porállóság sem követelmény, persze azért nem árt, ha minőségi anyagból van...
Nekem Ixus 230HS van ebben a kategóriában, amivel elégedett vagyok, de nem egy mai modell, és nem annyira hallok olyan jókat az új ixusok felől. Van valami amit a PH népe ajánlana? Köszönöm előre is!

(#54944) Kolondrum

Canon PowerShot SX420 IS - rol mi a véleményetek?

(#54945) _csocso_ válasza Kolondrum (#54944) üzenetére


_csocso_
senior tag

Tucatmodell, inkább tegyél hozzá még 20-30e Ft-ot, és nézz egy FZ200-at, ha nagy zoomos gépet szeretnél. Az sem világverő, de ebben a kategóriában a legjobb.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#54946) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.

Kellene nekem találni egy olcsó de jó kis fényképezőt (gondolom mindenki ilyet keres :) )

Szóval nyaralás alatt kellene lőnünk pár képet, strandon, vízparton, illetve egy kis esti hangulat megörökítése is cél. Nem művészi fotókat akarunk, csak magunknak, otthon, gépen vagy TV-n nézegetni, illetve jön a kisbabánk is, róla is csinálnánk akkor pár képek, hogy mire felnő, lássa miből lett a cserebogár.

Szóval nem 100+ ezres kategória, hanem egy jó kis 50 körüli, egyszerű, normális gép kellene, amivel lehet értelmes jó minőségű fotókat csinálni, szélsőséges körülmények között is.

Köszönöm!

(#54947) _csocso_ válasza B.Ricsike (#54946) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Kicsit profán leszek, amit szeretnél egyelőre nem létezik, azaz nincs. Esetleg régebbi MILC-ek között szétnézhetsz, ott találsz olcsó viszonylag elfogadható árú gépet, ami kompromisszumokkal de tudja amit szeretnél, de az nem kompakt, hanem cserélhető obis.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#54948) F_Gergely válasza B.Ricsike (#54946) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szerintem erre barmelyik 20-30 ezres gep megfelel.... :U

(#54949) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sziasztok!

Ez OFF kérdés lesz, de az "azonnali" topicban nem kaptam rá választ.
Szándékomban áll egy Canon IXUS 275 HS ketyerét venni. A kérdésem az lenne, hogy SDHC kártyából mennyi a maximális kapacitás, amelyet még kezel.

Ez már nem OFF kérdés, kérés.
Ha tudtok ennél jobb gépet újonnan 35 ezerig, kérlek, osszátok meg velem az információt.
Semmi extra nem kell, csak legyen kéznél valami, ami megbízható, és viszonylag jó képet csinál.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54950) sideburns válasza Vakegérke (#54949) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ha letöltöd a kezelési útmutatót a honlapról, megtalálod a választ.
Segítek, mer' vakegér vagy :D :
minden méretű SD, SDHC és SDXC kártyát kezel.

Gépválasztás:
(ez is le van írva az összefoglalóban, plusz fél oldalként a topikban is)
Kb. 70 ezer forintig tök mindegy melyik kompaktot veszed, nagy különbségek nincsenek. Képminőségben kb. egy jobb telefonnak felelnek meg, a zoom mértéke különbözik. Ebben az árszegmensben érdemesebb használt MILC-et venni, ha a képminőség fontos.
Ha csak kompakt jó, érdemes olyat venni, amihez van valami akció, tok, memóriakártya, extra jótállás, stb.
Meg úgy általában olyat kell venni, ami tetszik és szívesen magaddal viszed.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.